Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Judit!

Gratulálok Helgához! Én is ilyen szülést szeretnék:) Nekem is azt mondta a dokim, hogy decemberben nem lesz semmilyen költözés még. Marika szülésznő fogadott volt? Azt hiszem ismerem őt, feket haja van. Nekem is nagyon szimpatikus. Jó lenne, ha ő lenne bent velünk. Mi a hónap végére várjuk kisfiúnkat.

Üdv:

Gabi
eleirbag
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon szoktam ide járni, de az első babámat én is a Schöfiben szültem 2005 decemberében, és most várjuk a másodikat, április végére.

Herczeg doktorhoz járok, és tőle (hétfői info!), meg Fehérfi Krisztitől tudom, hogy költözik a Schöfi csapata a Kartács utcába, ahol egy magánkórház fog nyílni (új néven, nem tudom, mi lesz az), de nem csak szülészet lesz, hanem plasztikai, meg fogászati részleg, meg mások....
Állítólag a szülészet-nőgyógyászat kap egy külön emeletet, genetika is lesz, azt mondták nekem, hogy szinte a Schöfis csapat 90%-a együtt megy át oda. Éen ennek nagyon örültem, hogy az ismerős embereket fogom megint látni, nekem nagyon klassz élmény volt a szülés, meg minden!
Vadiúj egyágyas szülőszobák lesznek, tök új műtő új gépekkel, 1-2 ágyas új szobák (állítólag), nekem csupa jót mondtak róla, nagyon dícsérték!

És a szülés ára marad ennyi, 150e, akár sima, akár császár, akárhány napot vagyunk benn utána.

Én ennyit tudtam meg most, remélem segítettem.

Szép babavárást, és könnyű szülést mindenkinek!
bezsu
 
 


bezsu írta:Sziasztok!

Nem nagyon szoktam ide járni, de az első babámat én is a Schöfiben szültem 2005 decemberében, és most várjuk a másodikat, április végére.

Herczeg doktorhoz járok, és tőle (hétfői info!), meg Fehérfi Krisztitől tudom, hogy költözik a Schöfi csapata a Kartács utcába, ahol egy magánkórház fog nyílni (új néven, nem tudom, mi lesz az), de nem csak szülészet lesz, hanem plasztikai, meg fogászati részleg, meg mások....
Állítólag a szülészet-nőgyógyászat kap egy külön emeletet, genetika is lesz, azt mondták nekem, hogy szinte a Schöfis csapat 90%-a együtt megy át oda. Éen ennek nagyon örültem, hogy az ismerős embereket fogom megint látni, nekem nagyon klassz élmény volt a szülés, meg minden!
Vadiúj egyágyas szülőszobák lesznek, tök új műtő új gépekkel, 1-2 ágyas új szobák (állítólag), nekem csupa jót mondtak róla, nagyon dícsérték!

És a szülés ára marad ennyi, 150e, akár sima, akár császár, akárhány napot vagyunk benn utána.

Én ennyit tudtam meg most, remélem segítettem.

Szép babavárást, és könnyű szülést mindenkinek!


Sziasztok!
Ma megyek a dokimhoz, megpróbálok én is infokat hozni holnapra. :)
orsholy
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap azokat az infokat tudtam meg én is, amit bezsu írt. Annyival kiegészítve, hogy val. színű az ünnepek előtt átköltöznek majd, és a ha jól értettem, akkor a szülés ára 150.000+a doki tiszteletdíja, amiről számlát kapunk, és utólag lesz visszaszámlázva a dokinak.
orsholy
 
 


Ja! És még annyi, hogy a labor val.színű nem költözik.
orsholy
 
 


Sziasztok,
Helgához irigykedve garulálok!

Új infó: pályázat ma délben volt bírálaton..szóval ma elvileg megvan a döntés.
Hétfőn megyek vérvételre, ctg-re..akkor már tudni fogjuk hol is szülönk karácsony és szilveszter tájékán..

Boldog Mikulásozódást Nektek!
gucci
 
 


Eleirbag,

Igen, Marika fogadott szülésznő volt, és igen fekete haja van. Az első babámat is vele szültem. Nekem nagyon bejött.
Egyébként sokan nem szeretik, mert állítólag katonás a stílusa, de szerintem nem az. Az tény, hogy nem nyunyog az emberhez szülés közben, de arra ott nincs is idő, se lehetőség. Egyébként szülés közben van kedves szava az emberhez, és nagyon tud biztatni is. A szülés utáni procedúráról nem is beszélve...
Neked első baba ?

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Kedves Judit!

Igen, az első babámat várom- már nagyon...:) De hamarosan kijön, a 38. héten vagyunk és már nem bírunk megmaradni a bőrünkben:) Gondoltam, hogy Marikát választom szülésznőnek, viszont eddig háromszor voltam ctg-n és mindig más csinálta a vizsgálatot, és mindenki rendkívül szimpatikus és kedves volt. Mellesleg ha jól tudom, ügyeletben mindig van szülésznő, arról nem is beszélve, hogy a 150 ezer elég nagy kiadás. Nem biztos, hogy ki tudok, vagy érdemes kiadni több tízezret plusszba.

Üdv:

Gabi
eleirbag
 
 


Sziasztok! Én 2000-ben és most 2007 szeptemberében szültem a Schöfiben, Dr. Szőnyi volt az orvosom mindkét esetben. Nekem nincsenek rossz tapasztalataim még Elvirával sem. Sőt! A hazamenetel napján befizettem a 150.000.-Ft-ot ami nem volt ugyan kellemes, de inkább hasznos. Sok jó és lelkiismeretes orvossal találkoztam ott, de nekem ugye a Szőnyi a szivem csücske. :lol:

kikuka
 
 


Szia kikuka!
Dejó..én is Hozzá járok és ha minden a terv szerint megy akkor Nála is fogok szülni.
Szeretem én is mert egyáltalán nem parás, kedves és óvatos...
Viszont a szülésről halvány foggalmam sincs.
Kicsit mesélhetnél róla. Akár priviben is a magyar.kinga@mail.index.hu emailre..
Végig jelen van szülésen? Ott is olyan kedves, óvatos, figyelmes?
Gátvédelmet, EDA-t mennyire preferálja? Már rákérdeztem...nem tűnt olyan lelkesnek..
Mondjuk lehet a nagy méretű babám miatt..
+ pénzt adtál a szülés után Neki meg a szülésznőnek?
Anyakönyvi kivonat, TAJ kártya odaérkezett a kh-ba? Mit nem adtak a kh-ban amiről neked kellett gondoskodnod?
Karácsony alkalmából igazán megörvendeztethetnél egy részletes születéstörténettel. :-)

Addig is nagyon szép napokat Nektek!
gucci
 
 


Szia kikuka és gucci!!

Csatlakoznék én is a szőnyisek táborához :wink:. Tavaly szeptemberében nála szültem a kisfiamat és úgy néz ki, nála fogom a következő kisbabámat is, májusban.
gucci, Szőnyi nagyon profi és megnyugtató szüléskor is. Én éjszaka kocogtam be a kórházba, Tündi végig ott volt, ő pedig akkor futott be, amikor már olyan kétujjnyira voltam nyitva, hajnalban. Nekem az tetszett, hogy bár elég problémás voltam mint utóbb kiderült (fájások gyengültek, oxitocin kellett, rosszul feküdt a baba), mindent megtett hogy ne legyen császár, pedig ez a kórház nem éppen a császár-ellenességéről híres. EDÁ-t kérdezték mind a ketten többször is, szerintem nincs semmi baja vele, de az én kívánságomat tiszteletben tartották, mert nagyon nem akartam kérni, legfeljebb a 14. órában futott át az agyamon, hogy lehet hogy mégis jó lett volna :wink:.
Szerintem a gátvédelemnek nem nagy híve, de nekem nem is volt fontos, meg sem éreztem sem a vágást, sem a varrást, és gyönyörűen összevart utána.
Adminisztrációval minden rendben volt, a nővérek is nagyon kedvesek voltak egytől-egyig, az igazán nagy segítség azért végig a Tündi volt, még a szülés után is.
Fizettünk is elég rendesen (én a barátnőmtől azt az infót hallottam hogy a "tarifa" a rendes díjának a tízszerese, plusz mi ennek a felét adtuk a Tündinek). Most persze hogy hogy legyen, gőzöm sincsen, mert ugye a kh-nak is fizetni kell.

Ja, még a múltkorihoz annyit hogy a barátnőmnek a múltkor azt mondta hogy az orvosoké lett az érvényes pályázat, de a sajtóban ennek pont az ellenkezőjét olvastam :o . Nem tud erről valaki valamit??

Bocs, ha hosszúra nyúlt :oops:
dido75
 
 


dido75 köszke az infókat bár a tarifát nem nagyon értettük a párommal sem. :-)
Amúgy ma voltam benn és sok mindent megbeszéltünk Tündivel és Szőnyi dokival is.
Azt hogy hol szülök nem mert még mindig nem tudják. :-)))
Mondtam is Szőnyi dokinak semmi gond..én nem aggódok...legfeljebb kijönnek hozzánk. :-)

egy kis drukkot kérek Tőletek viszont 25-ig már ne szüljek.
23-án a dokinak nem nagyon jó, 25-én meg jön a család karácsonyozni.
Jó lett volna a karifa alá tenni Tomit, de kb akkor ma már nem lett volna baj ha valami történik már...
(de azon kívűl hogy nől és csak nől a bébi semmi...)
gucci
 
 


gucci, írtam privit. Drukkolok hogy 26-ig várjon Tomi :D de persze főleg azért hogy minden simán menjen!
dido75
 
 


nagyon köszi..ment válasz is
gucci
 
 


Sziasztok,

Gucci,
Az anyakönyvi kivonatért és a lakcímkártyáért (amennyiben még a Bakáts téren fogsz szülni) az apának vagy neked kell elmenned a IX.kerületi anykönyvi hivatalba (az is a Bakáts téren van), megmondják mikortól lehet érte menni. Ez kb. 8-10 nap a születéstől számítva. Bár most, hogy jönnek az ünnepek, léehet, hogy hosszabb lesz.
A kórházba vigyél magaddal házassági anyakönyvi kivonatot, vagy apasági nyilatkozatot (300 napnál nem régebbit). Ezeket nem adják vissza, úgyhogy ki kell kérni az illetékes (ahol a házasságkötés történt) anyakönyvi hivataltól. De ezt lehet, hogy már tudtad.
A TAJ kártya kicsit macerásabb: vagy elmész a XIII. Teve utcába az OEP-hez (kb. 1-2 óra várakozás, és ott helyben elkészítik, ide is vinni kell a születési anyakönyvi kivonatot !) vagy majd lakcímre kipostázzák. Ez kb. 3 hét

A kórházba pedig én vittem pelust, popsitörlőt, popsikrémet, de ezekből akkor használsz, ha nálad van a baba, és tisztába akarod tenni.
Ezenkívül vittem még textilpelust, kis kesztyűt és kis takarót.
A csecsemőosztályra beadni semmit nem kellett.

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Köszi Angel,
Apasági megvan.. az anyakönyvi és a TB kártya intézésnek nagyon nem örülök mert egyikünknek sem lesz felesleges ideje. :-( Na mindegy..megoldjuk.
Babának már becsomiztam mindent amit írtál + még pár rucit is. A kérdés még hogy a baba non-stop velem lehet e vagy vizitre mindig vissza kell vinni? Fürdetni fürdethetem én?
Foggalmam sincs a szoptatásról, de viszek kézi fejőgépet hátha beindul a dolog. Mit lehet csinálni a szoptatás után lefejt tejjel?
Üdv
gucci
gucci
 
 


SZiasztok!
Szia Gucci!

Szoptatásról nem is kell,hogy fogalmad legyen.Szülés után tedd mellre a babát,és meglátod működni fog a dolog.A lényeg,hogy legyen önbizalmad,és menni fog.Hidd el,a babák elvileg ösztönösen tudják,mi a jó nekik.
Mikor én szültem,akkor velem lehetett a fiam egész nap.Sajni viszont besárgult,így ment szolizni a koraosztályra.
Ha nem sárgul be a babád,akkor veled lehet,és akkor szopiztatod,mikor éhes lesz.Így a fejésre sem lesz nagyon szükséged.
Viszont jó tanács!Lehet bedurran a cicid,mikor beindul a tejcsi.Nagyon jól tud jönni a melegvizes borogatás,és az úgy felyés.Viszont a kézi fejővel eléggé macera a fejés,jobb az elektromos gép.
Az első napokban amúgy nem kell szoptatás után fejni.
Csak úgy mellékesen,és most próbálom a fiacskámat leszoktattni a cicizésről,és sosem fejtem kölönösképpen,max azért mert feszült a cicim.De szopi után nem fejtem.

mimi12
 
 


Szia Mimi,
A fejést azért gondoltam, hogy hátha akkor kisebb az esélye a gyulladásnak és jobban termelődik a tej.
Feltételezem egyszerre csak az egyik ciciből eszik a baba, de a másikban is termelődik a tej. Azt gondoltam kiszívni.
Egyébként nem mertem még elektronyos fejőt venni mert mi van ha nem lesz mit fejni. Kidobok egy v.. pénzt? Viszont az Avent kézi fejőről sem olvastam rosszakat.. Gondoltam ha az beválik jöhet a gépi!
Ja és van Motherlove típusú, finom gyógynövényes masszírozom. Szerintem az is hatni fog ha kell...
gucci
 
 


Gucci,a tej attol termelődik jobban,ha a bab veled lehet,és minnél többször mellre tudod tenni.
A fejő viszont jól fog jönni,ha beindul a tejtermelés,mert akkor bizony,hirtelen tejcsárda leszel :D
Ha simán komplikációmentesen szülsz,regaszkodj hozzá,hogy még a szülőszobán megszoptathasd a babát.Ha nem megy,kérd meg,hogy segítsenek,mutassák meg.
AZ én fiam,kb 1órát cicizett szülés után,és nem is volt gond utána a cicizéssel :D
Nekem amúgy nem volt fejőm de,kölcsönkértem egyet a korházi napok idejére.Nekem ment a kézzel fejés de,van már egy 12éves lányom,akimellet adtam is tejet,így tudtam segítség nélkül is mit ,hogyan kell csinálni.
Hát nem tudom,ezek a csodaszerek bizti jók de,hidd el,a melegvizes borogatás,többet ér bármilyen gyógynövényes kencénél.Sőt ha nagyon feszül majd a cicid,akkor vesd be magad a zuhanyzóba,és folyasd magadra a jó meleg vizet.Ez megindítja a tejet,és sokkal könyebb fejni.
Remélem tudtam segíten.

mimi12
 
 


bocsi,nem bab ,hanem baba :D

mimi12
 
 


Gucci!

A szoptatással kapcsolatban korrekt információkat olvashatsz a Szoptatásért Magyar Egyesület oktatóanyagában, illetve az nlc-n Schneiderné Diószegi Eszter laktációs tanácsadó blogjaiban. Illetve, szintén az ő oldalán a kérdezz-felelekben szemezgetve. Ez utóbbit leginkább azért ajánlom, mert azt mondja ugye a mondás, hogy okos ember más kárán tanul. És itt többezernyi különböző kérdés van, sikeres megoldásokkal, amiből elég sokat lehet profitálni.

Az oktatóanyag: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato
A blogok: http://www.nlcafe.hu/index.php?id=192&s ... =bloglista
Kérdezz-felelek: http://www.nlcafe.hu/index.php?id=192&s ... 21&func=kf

Remélem, hogy sikerül hasznos információkat begyűjtened.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Gucci,

A vizit idejére mindig vissza kell vinni a babákat. De ez nem tart sokáig. Kb 1-1,5 óra. Attól is függ, éppen hány baba van a csecsemőosztályon.
Megjegyzem, ez a kis idő anyának is jól jön, mert ezalatt (délelőtt van !) el tudod intézni a reggeli tennivalóidat (mosakodás, fürdés, nyugodt reggeli stb...)
A fürdetést nem tudom, szerintem nem megoldható, de azért kérdezd majd meg. Mikor én szültem (most is és 2 évvel ezelőtt is) senki nem fürdette a babáját, ezt mindig a csecsemősök csinálták.

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Köszi mindenkinek a jótanácsokat, végül tegnap Tündivel mindent átvettünk hegyiről tövire. :-)
Vannak bizonyos szokásai a kórháznak amit valóban be kell majd tartani, ill. Tündi tapasztalatai is és bevállt javaslatai is adtak egy irányt a szülésnek, babaápolásnak...
Infóként: babát a születés és mellretétel után elviszik szolizni kicsit, hogy megszáradjon, átmelegedjen, de természetesen kikérheted és veled lehet a vizitek és fürösztés idején kívűl. A fürdetésen részt vehet apuka ahol megmutatják neki a fortélyokat, sőt esetleg Rá is bízzák. :-)
Cumisüveget érdemes vinni mert mindenképp megitatják a babákat cukrosvízzel, esetleg tápozzák is. ( a szülés okozta cukorveszteségre és a még nem kellő mennyiségű anyatejre hivatkozva)
Ha nem viszel saját cumisüveget, egyszerű üveg + régi fajta gumicumival oldják meg a dolgot.
A sterilizálót is ajánlatos annak bevinnie akinek mikró is és lesz a szobájában mert kompatibilisebb lehet ugye a cumisüvegéhez, fejőgépéhez mint a kórházi folyadékos.
Ha te akarod pelenkázni a bébit vigyél popsikrémet. Jó ha viszel textilpelusokat, takarót, sapit ha szellőztetni akarod a babát illetve kesztyűt, hogy ne karmolja össze magát.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe...
Ja és az anyakönyvi kivonat és a TAJ kártya intézése felől meg a felvételen kell érdeklődni ahol az uh-ra is szokás bejelentkezni.
gucci
 
 


Gucci!

A cukros víz adásáról és a tápozásról regényeket lehetne írni. Főleg arról, hogy azt ha rutinszerűen csinálják, és nem csak indokolt esetben. De ezzel most nem fárasztanálak. A cumisüveggel kapcsolatban viszont el szeretném neked mesélni, hogy éppen múlt héten volt szerencsém egy másik budapesti szülészeten hosszabb időt eltölteni. A babák, azt a minimális mennyiséget, amit esetleg (csakis orvosilag indokolt esetben) adni kell, remekül elfogyasztják még az újszülöttek is pohárból, vagy fecskendőből. A fecskendőre még csak azt sem foghatja senki, hogy ügyesnek kell lenni hozzá. Ezzel a két módszerrel biztosan nem zavarsz be a babád szopizási technikájába ebben az érzékeny időszakban. Míg a cumisüvegnél előfordulhatnak problémák.

És még valami. Mert volt szerencsém megtapasztalni Ica (csecsemős) finoman szólva is túlbuzgóságát, mikor is a nagyjából 12 órás gyerekembe olyan mennyiségű tápszert töltött, hogy még reggel is mindenén az jött ki. Mindezt az én kérésem ellenére, abszolút orvosi indok nélkül, és úgy, hogy nekem és pont Tündinek is megígérte, hogy szól, hogy Tündi fel tudja hozni a lányom, mivel én a katéter miatt még nem tudtam két emeletet mászkálni. Nem tudom, hogy tudsz-e angolul? Ha igen, akkor ugord át a zárójeles részt. (A gyermekek maximális gyomor kapacitása egynaposan, háromnaposan, egy hetesen és egy hónaposan.)
Kép

Elnézést kérek, ha sarkosan fogalmaztam esetleg, ez nem neked szól, és nem is Tündinek (ő mindenben a segítségemre volt a harmadik gyermekemnél a császár utáni első fél napban), hanem a rossz szokásoknak, amik valahogy nem akarnak kikopni ebből a kórházból. Holott a baba-mama párosok egyik legfontosabb teendőjét, a szoptatást-szopizást, alapjaiban rengethetik meg. És az elhagyásuk még pénzbe sem kerülne. Csak egy kis akarásba.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Hmm...a barátnőimtől is pont ezeket hallottam, de én bízom Tündiben és örülök, hogy Te is mellette voksolsz.
A babát szeretném egyébként minél többet (mindig) magam mellett tudni a kh-ban..úgyhogy remélem nem sok esély lesz rá, hogy elrontsák. :-))
gucci
 
 


BOLDOG KARÁCSONYT NEKTEK!


Gucci,
sok szerencsét, Zita tanácsaival szerintem profi leszel :wink:


Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

Segítsetek nekem, mert le vagyok taglózva!

Úgy néz ki, hogy második kisbabámat várom és orvost kerestem, egy kedves barátnőm ajánlotta a Kósa dokit, viszont megdöbbenve olvasom, hogy a kórházban 150ezer egy szülés+a doki!????? HOgyhogy 150ezer egy szülés? Hű én nagyon le vagyok maradva? Miért ennyi? Magánkórház lett?
Világosítsatok fel, mert nekem ennyi pénzem tutira nem lesz szüléskor és akkor másik doki után kell néznem!

Köszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Kedves Györesz!

Úgy tűnik, hogy tényleg lemaradtál kicsit az év történéseiről. A nagy egészségügyi reform egyik áldozata a Schöpf-Mérei (meg a Rókus, meg még néhány kórház), ahol nemcsak csökkentették, hanem meg is szüntették az aktív ágyakat. Ami magyarra fordítva annyit jelent, hogy nem finanszírozza az OEP az ellátást ezeken a helyeken. Így ez év április 1. óta a Schöpf-Mérei fekvőbeteg ellátása nem OEP finanszírozott, hanem fizetős kórházként működik. A PIC sajnos meg kellett, hogy szűnjön, mert az magánpénzből finanszírozhatatlan.

Remélem, hogy sikerül olyan orvost találnod, aki megfelel az elképzeléseidnek.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Kedves Zita!
Nagyon köszönöm a válaszodat!!!

Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok,

március közepére várjuk első babánkat, van-e híretek a kartács utcai magánkórházról? Mikor nyílik, meg lehet-e nézni, mennyi a szülés? A dokim azt modta hogy 250e, de itt többen írták hogy 150. Kell-e szülésznőt választani vagy nem mert automatice végig ott lesz valamelyik az ott dolgozók közül?


Köszi,
jkata
 
 


Kata!

A 150 ezer most van. A 250 ezer (150 a szülés és a baba ellátása + 100 a doki hivatalosan, nem zsebbe) meg a Kartács utcában lesz valószínűleg.

Szülésznőt nem kell választani, mert a állandóan van szülésznő. Lehetni persze lehet.

Zita
pzita
 
 


Sziasztok! Gucci kérlek ne hari hogy nem reagáltam, csak hát elég kevés szabadidővel rendelkeztem mostanság. Azért látom elláttak itt a csajok rendesen jótanácsokkal :D Megszülted már a babát? Bocsi ha nem emlékszem jól. :oops: szóval. Egy kicsit kijöttem a gyakorlatból meg nem is biztos hogy itt kéne kérdeznem de mégis. Vivi baba jan. 27.én lesz 4 hónapos. Szerintetek milyen pürével, vagy gyümilével kéne elkezdeni a hozzátáplálást? Megjegyzem anyatejes és elég székrekedős baba is. Csajok help!!!!!!! üdv mindenkinek :lol:

kikuka
 
 


Kikuka!

2003-ban volt egy konferencia "Korszerű csecsemő- és kisdedtáplálás" címmel ahol gyerekorvosok, gasztroenterológusok, védőnők és dietetikusok vettek részt. A konferencia anyagából készült egy kis füzet Csecsemő- és kisdedtáplálás elmélete és gyakorlata címmel, melyet az Országos Gyermekegészségügyi Intézet, és a Magyar Védőnők Egyesülete adott ki. Ebben van egy táblázat a hozzátáplálásról, hogy mikor mit lehet bevezetni, a hatályos ajánlásnak megfelelően. Ha küldesz egy privát üzenetet az e-mail címeddel, akkor küldök neked a bescannelt táblázatot. Egyébként meg jó szívvel ajánlom W. Ungváry Renáta A Kismama babakonyhája című könyvét, amiben rengeteg képpel, jó ötletekkel, könnyen elkészíthető és egészséges babaételeket találsz, amelyek minden ajánlást követnek.

Egy megjegyzés. HA még csak négy hónapos lesz a babád, akkor még messze nem kell elkezdeni a hozzátáplálást. Sajnos több hátránya lehet, mint előnye.

A székrekedéssel kapcsolatban. Azt próbáltad már, hogy Te eszel olyat, ami hajt. (Szilva lekvár, öszivaracklé,...) Több ismerősnél is bevált. A babamasszázs pocakmasszírozási része is segíthet hatékonyabbá tenni a bélműködést. Illetve olyan megoldást is tudok, hogy pont ellentétesen, mint mikor küzdünk az ellen, hogy sok első tejet egyen a baba (mert az ugye a magas laktóz tartalma miatt puffaszt, hajt), kifejzetten úgy szoptatunk, hogy több első tejhez jusson a baba, így jó eséllyel segít a kakilásban.

Zita
pzita
 
 


Zita!
Köszi szépen a gyors reagálást. Pont ma kaptam meg az Ungvári könyvet a hugomtól. Ugye a telepátia. A székrekedéssel kapcsolatban kifogom próbálni az általad leírt dolgokat, mert kúpozni abszolút nem akarnám szegénykét. :cry: Azért később leírom a tapasztaltakat. A hozzátáplálást én sem erőltetném, csak hát annyi mindent hall az ember... Mégegyszer köszi Zita! üdv

kikuka
 
 


Sziasztok! Kicsit szégyellem :oops: de azért megkérdezem. Szerintetek lehet szoptatás alatt teherbe esni? Volt már valaki igy?
Nem védekeztünk a férjemmel, és mivel még nem jött meg a szülés óta, mivel szoptatok nem tudom hogy hogyan állunk. Lécci irjátok le a véleményeteket és a tapasztalatokat. Köszi :roll:

kikuka
 
 


Sziasztok!

BUÉK Mindenkinek!

Kikuka!

Én 1,5 éves koráig szoptattam a kislányomat és a szopi abbahagyása után 28-29 nappal menstruáltam először!!!!

Terhes lehetsz szopi alatt is, ha van peteérésed, nekem az sem volt az idő alatt, igy nem volt probléma, ha Te könnyen esel teherbe és nem szeretnétek másik babát érdemes védekezni!

Heni

Kép
hencsi
 
 


Kikuka!

A fiam megfoganása előtti utolsó menstruációtól kezdve nem menstruáltam öt évig is tíz hónapig. Ez idő alatt megszületett a fiam, aztán rá 19 hónapra a nagyobbik lányom, és erre két évre a legkisebb csemetém. Mindeközben végig szoptattam, hogy egy, hol két gyereket. Szóval az én tapasztalataimból kiindulva, bármi lehet nálatok. A tapasztalataimon kívül: Már az első menstruáció előtt is meg lehet termékenyülni, mert azt 14 nappal megelőzi egy peteérés általában.

Zita
pzita
 
 


:roll: uppps. HÁT EZEK UTÁN AZT GONDOLOM ÉRDEMES LENNE VENNI EGY TESZTET..... azért nagyon köszi csajok az infókat.... :cry:

kikuka
 
 


kikuka írta::roll: uppps. HÁT EZEK UTÁN AZT GONDOLOM ÉRDEMES LENNE VENNI EGY TESZTET..... azért nagyon köszi csajok az infókat.... :cry:


Szia Krinya!! nekem sem jött meg már jó ideje, a most 15 hónapos kisfiamat egy évig szoptattam, aztán egyszer csak gyanúsak lettek a jelek....éééés májusra várjuk a kistesót :) . Nem egészen így terveztük, de örülünk neki.
dido75
 
 


kikuka :)
Nálunk közvetlenül nem, de a párom családjában 2 ilyen eset is volt a közelmúltban, úgyhogy tényleg érdemes vigyázni, ha még nem terveztek kistesót.
Szülés után nekem 8 hónap múlva jött meg,tehát nem biztos, hogy baba van a dologban!

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a helyzet a Scöpfiben?
Én Ferenczi doktort "néztem ki magamnak". Terhesgondozásra még itthon vidéken járok, de szeretnék valahogy nála szülni.

Van valamilyen információtok, hogy elköltöztek-e már, mikor fognak, árak... stb?

Nekem azt mondta a doki, hogy hívjam föl jan. 10.-e környékén. Telefonon érdekes lesz ilyesmiről beszélni...

Köszönet!
kicsirita2
 
 


kicsirita2 írta:Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a helyzet a Scöpfiben?
Én Ferenczi doktort "néztem ki magamnak". Terhesgondozásra még itthon vidéken járok, de szeretnék valahogy nála szülni.

Van valamilyen információtok, hogy elköltöztek-e már, mikor fognak, árak... stb?

Nekem azt mondta a doki, hogy hívjam föl jan. 10.-e környékén. Telefonon érdekes lesz ilyesmiről beszélni...

Köszönet!


Szia!

Én úgy tudom, hogy még nem költöztek el (bár az utcsó infom dec. 27-i), de holnap beszélek a dokimmal, és kiderül.
Az árak... szülés: 150.000+ a doki tiszteletdíja.
orsholy
 
 


orsholy írta:
kicsirita2 írta:Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a helyzet a Scöpfiben?
Én Ferenczi doktort "néztem ki magamnak". Terhesgondozásra még itthon vidéken járok, de szeretnék valahogy nála szülni.

Van valamilyen információtok, hogy elköltöztek-e már, mikor fognak, árak... stb?

Nekem azt mondta a doki, hogy hívjam föl jan. 10.-e környékén. Telefonon érdekes lesz ilyesmiről beszélni...

Köszönet!


Szia!

Én úgy tudom, hogy még nem költöztek el (bár az utcsó infom dec. 27-i), de holnap beszélek a dokimmal, és kiderül.
Az árak... szülés: 150.000+ a doki tiszteletdíja.


Nekem Arnold dr 250.000,- Ft-ot mondott. 3-án voltam nála - én is holnap hívom.. ) és a Kartács utcai magánklinika áll. már nagyon jól áll. Azaz még mindig nincs átadva, de várható, hogy ez még januárban megtörténik. Én jan. végére vagyok kiírva és a doki a Kartács utcát jósolja nekem :)
jesszika
 
 


Halihó!

Köszönöm a válaszaitokat! Várom továbbra is a híreket.
Én június elejére vagyok kiírva, de asszem addig járok ide terhesgondozásra míg nem rendeződnek Pesten a dolgok.
Úgy tűnik minden akkor lesz majd biztos, ha elköltöztek fizikálisan is...


Mindenesetre ha valaki tud valamit akkor írjatok!

Köszönet!

Rita
kicsirita2
 
 


Sziasztok!! Ma az én dokim a következőket mondta: még nincs döntés a schöpfis pályázatról, január végén dönt a főv. közgyűlés. Elvileg a pályázatuk érvényes, volt már szakmai meghallgatás is, ami jól sikerült, innentől a döntés tiszta politika, ami nem túl bíztató (de ez már csak az én megjegyzésem). A kórház jelen formájában továbbra is működik, de már az ott dolgozókat sem lehet tovább hintáztatni, nagy a bizonytalanság. Na hát nagyjából ennyi, ha többet tudok, még jelentkezem.

gucciról nem tudtok?? Szerintem már biztos babázik :)
dido75
 
 


Sziasztok!

Én tegnap este voltam orvosnál (Herczegh doktor), és azt mondta nekem, hogy a Kartács u.-i épület tulajdonképpen kész van, vadiúj és gyönyörű, már csak az ÁNTSZ engedélyekre várnak, őszerinte a jövő hónapban már ott lesznek, és akkor ígért nekem egy szülőszoba látogatást is.
Árakról annyit mondott, hogy ugyanannyi , mint most a Schöfiben.
Jövő héten elvileg találkozom a szülésznőmmel is, majd őt is kifaggatom, és írok, ha tudok valamit.

Üdv!
bezsu
bezsu
 
 


Sziasztok,
Bezony már babázok!
Tomi 23-án született éjfél előtt 10 perccel.
Röviden és átmásolva a szülés egy másik fórumról (ha nem haragszotok):

Nah hazajöttünk már tegnap mert olyan fittinek sikerült mutatkoznom az orvos előtt, hogy ciki lett volna már bent tartaniuk. :-) Nem mintha nem éreztem volna magam úgy mint egy 4 csillagos szállodában borravaló hegyek osztása után. :-)

Nos nem írnék túl hoszú és részletes születéstörténetet mert nem különösebben figyeltem a dolgok haladását csak úgy sodródtam inkább..

Ott tartottunk ugye, hogy 5.30 tájákán elkezdett folyni a magzatvíz. Hajat mostam, epiláltam, vasaltam (a páromnál ez utóbbi eléggé betette a kaput) aztán bementünk a kh-ba. Ott az ügyeletes orvos, Dr. Vaddisznó 1 ujjnyi tágulást diagnosztizált, felvetetett a kh-ba és ctg-re rakott. Fájások alig érezhetőek, de rendszeresek voltak. Közben lefoglaltam egy egy ágyas zsobát full szervízzel (egyszer van egy évben karácsony). Ctg után felküldtek a szobába míg meg nem érkezik a szülésznőm.
Dél körül megjött, megvizsgált, adott egy kis beöntést és elfoglaltuk vele a szülőszobát ahol bizony már erősödtek is a fájások. Jól elvoltunk és úgy éreztem jól is haladunk. Aztán kaptam még egy kis infúziót és lassan az aneszteziólogus után kezdtem könyörögni. Mit mondjak..elég későn hívták be de végül nagy megváltás volt. EDA szuper! Abszolut éreztem a fájások intenzivitását és hol létét de feszítésként. Így meg jól elviccelődtünk mindannyian. Aztán bemutatta a szülésznőm az orvosomat helyettesítő dokit aki bár annyira nem volt jóképű mint a saját orvosom, de szintén fiatal és nagyon kedves volt így nem nyugtalankodtam.
Viszont mikor bejelentették, hogy a dokimat elengedte a családja már kezdtem magam nem jól érezni és nem akartak újabb anyaghoz se juttatni. Szegény dokimat szó szerint haza küldtem a bagázzsal. Evvel a fájdalommal még jó darabig elszenvedtem (majd szétrepedt a fenekem) mikor felvetetette az orvosom, hogy akkor még három órát hagynak szenvedni és vagy lesz valami vagy semmi vagy mehetek most a műtőbe. Hát én a műtőt választottam és mint kiderült jól döntöttem hisz Tomi feje nem akart a szülőcsatornában kikötni (ezért is folyt a magzatvíz folyamatosan)
A császárnál már annyira fáradt voltam, hogy a karjaim remegését semmivel sem sikerült leállítani és ez volt a legnagyobb fájdalmam.
Aztán meghallottam a sírást és megmutatták a kisfiamat. Huh..ne tudjátok meg milyen szép! De nem csak hogy szép, még jó baba és olyan de olyan szopókája van, hogy csak csuda! Nincs ilyen teljesítményű fejőgép a világon!
Nappal egyébként eszik, alszik, mi meg gyönyörködünk benne, éjjel meg csak eszik. :-)
Jah és ma már shoppingoltunk vele egy rövidet amit boldog alvással töltött. :-)
Íme egy pár fénykép, aztán tünök mert van ezer dolgom az éjjszaka előtt.
Kép Kép
gucci
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!

2006-ban szültem első gyerkőcünket a kórházban és elégedett voltam vele, most ha minden jól megy akkor 2008-ban ismét babócánk lesz. Viszont aggaszt, hogy mi lesz a kórházzal, hogy lehet majd szülni, vérvételre menni stb.

Bezsu te látom nagyon képbe vagy a dolgokkal:-)

A Kartács utca az a 13. kerületi Kartács utca lenne? A Honvéd horházhoz közel vagy van valahol a 9. kerületben is csak nem ismerem?

Gucci, neked nagyon gratulákok!

Kari
kari
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: