Új privát üzeneted érkezett!

Regi!

Örülök, hogy írtál. Az alvással kapcsolatban ( pont most láttam a Spektrumon egy ilyen alvásproblémás gyerekről műsort), szerintem az a legrosszabb megoldás, ha elkezded éjjel szórakoztatni, mászkálni, lemenni a nappaliba stb. Én itt a neten is olvastam meg ebben a műsorban is azt javasolták ( és 1 hét alatt bevált) hogy a felvevős-letevős módszert kell használni. Mikor felébred ha nagyon muszáj, - mert lehet hogy elég annyi is, hogy simogatod, nyugtatgatod - felveszed az öledbe, altatgatod egy picit, SEMMIKÉPP nem mentek a közös ágyba és megpróbálod visszatenni az ágyába. Ha újra felsír - és nagyon muszáj - akkor megint felveszed és így tovább. Az a házaspár akiről a film szólt első éjjel huszon nem tudom hányszor csinálta ezt, de egyre ritkábban kellett és egy hét alatt beszoktatták a kiságyba és leszoktatták az éjszakai felkelésről. ( korban pont ilyen idős volt a kisfiú). Bár nekem vannak fenntartásaim ezekkel a tv-s tanácsadásokkal, de itt a neten is több lány írta, hogy ezt csinálta és mindenkinek bejött. Bár nekem régen voltak kicsik a gyerekeim,de szerintem a napi kétszeri 2 órás alvás már sok, talán azon is lehetne valamit változtatni. ( Hanna még csak 2 éves, de már jó pár hónapja, ha nem muszáj nem teszi le a K. délután aludni, pont azért,hogy este 9-fél tíz(!!!) körül "simán" elaludjon. Na, nem akartam beleokoskodni, csak pont a hétvégén láttam ezt a műsort és azért írtam le. ( az, hogy négykézláb mászik szopi közben az is annak a jele, hogy igazán már nem az éhségcsillapításról szól a dolog. ( ja, a filmbéli házaspár is a szopiról is leakarta egyúttal szoktatni. Sikerült.)

Én is sokat vaterázok mostanában. Egy kivételével már minden ajándékot megvettem és mindent a vateráról. Nem írom meg hogy miket vettem, ne hogy leleményes "netezők" elolvassák és akkor oda a meglepetés.



Melinda Melcsi!

Ugyan mostanában nem nagyon jöttök, de azért háta ha olvassátok:

Boldog névnapot!



Éva
fanny01
 
 


Fanny
Pont itt matatok a vonalzó miatt,de úgy látom, sikerült.
Szóval... próbáltam már azt is, amit írtál, kivettem és vissza, de még nagyon üvöltés lett belőle (csalódott felhanggal....). Most ezt próbálom....majd meglátjuk. Azt nem gondoltam komolyan, hogy éjjel játszadozni fogunk, de már kínomban ez is eszembe jutott.
Az alvással kapcsolatban: nekem a nagyok ugyanígy aludtak napközben, sőt igazából pontosabban, mert Mesivel vannak csúszások (Évinek nagyon össze-vissza órarendje van, más-más időben megyek érte). Szóval a nagyok a napközbeni 2x2 óra alvás ellenére este 8-kor már ágyba mentek (pár perccel később aludtak is) és reggel 7-ig nyugi volt..... De azt tudom, hogy életkori sajátosságként hamarosan lecsökken a nappali alvásigény: "két alvás már sok, egy még kevés" verzió, úgy 14 hónap körül. (a nagyokkal ez is megvolt, nagyjából 14-15 hósan, de mi most még nem tartunk ott....)
Hát....majd jelentkezem. Szerencsére a család mindenben partner.....

Kép
regina3
 
 


Regina igaza van Fanninak csak szépen simogasd ahátát és visszaalszik vagy igény esetén szopiztasd meg legalábbis nálunk bevált
Gergő már lassan 18 hónapos kora óta nem alszik csak egyszer napoközben és igaz nem mindig van két óra:) van hogy csak félre sikerül de bírja estig.Sőt most már ugye nagyfiú vasárnaponként nem kell aludnia és simán bírja bár méhg nincs nagyon ami nagyon lefárasztaná:)

teszek képet :)
Kép Kép Kép

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Na szép senki nem jár erre?

nika70
Salgótarján
 
 


Szia Nika!

Hát, bizony lassan megszüntetjük saját magunkat. Már én is azért nem írtam, meg tettem fel képeket a mikulásról, mert az ember magában nem szokott beszélgetni.
Na, mindegy, talán a karácsonyi szünetben mejad jobban ráér mindenki.
Viszont a Te kis "Mikulásod" nagyon aranyos. Majd én is teszek fel kéepket.
Üdv Éva
fanny01
 
 


Évi: köszike :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Gondolom, mindenki a karácsonyi előkészületekkel van elfoglalva....
Én sajnálnám, ha "megszüntetnénk" magunkat.....

Hogy kerek legyen a történet, azért leírom, hogy az éjszakai alvás nagyon jól alakul nálunk. Első éjjel hagytam sírni a kiscsajt és kb. bő fél órát sírt, de hosszú, hallgatózós szünetekkel. Majd aludt reggelig. Utána 5napig semmi gond nem volt. Majd egy kicsit betegek lettünk (nátha, torokfájás, köhögés) mind és éjjel nagyon szörcsögött, keservesen felsírt, így 2 éjszaka megint magamhoz vettem. De második alkalommal már dorbézolásba ment át a dolog, így visszatettem az ágyába, kicsit sírt, de tudomásul vette. Azóta megint alszunk fél9-től 7-ig, néha tovább.

A szánkózást rögtön kirpóbáltunk, ahogy leesett a hó. Nem gondoltam, hogy ennyire fog neki tetszeni..... Évi előtt ült a nagyobb szánkón és amikor Évi egyedül akart csúszni, levettem, mire visítani és vonaglani kezdett a kezemben. Végül minden nap egy órát szánkóztunk, nagyon tetszett neki, úgy csillogott a szeme, hogy kilóméterekről látni lehetett.....
Még mindig meglep, hogy rendkívűl akaratos, de végtére is ő egy skórpió kislányka. Nem könnyű jegy.....
És újabban kunyerál... Jóllakatom, kiveszem az etetőszékből, de ha látja,hogy valaki ül az asztalnál, egyből odateper, és nagyon erőszakosan követeli, hogy adjanak neki, bármit is esznek.
Pár hónapja még félt a cicáktól (van 3-4 és most néha beszaladhatnak egy kicsit), most pedig vehemensen püföli őket (tőlünk sosem látott ilyet), így most már a macskák félnek tőle.....
A sókristály lámpámat is nyalogatni akarja, de nem engedhetem. Ezért egy mellette lévő tágyat ilyenkor hozzámvág!!! (pl. kézkrémet) Meglepően jól tud dobni - na, legalább ezt is tudjuk.
Szóval nap mint nap meglep minket!!! És az akaratosság, harciasság mellett ugyanakkor nagyon bújós is, szinte hízelkedik!!!
Ja, és végül már nem szopizik, de nem rejtam múlott.....

Az ünneppel kapcsolatban nekem most nagyon jó dolgom van. Most már tényleg csak a saját családomra kellett koncentrálnom + anyukám (és az Évi tanító nénije). Ma mézeskalácsot sütünk, holnap takarítok és addig a sógornőm vigyáz Mesire. Aztán megint sütök és kész. De egy ismerősömnek pont tegnap meséltem, hogy 4-5 éve még nagyon sok mindenkinek vásároltam ajándékot, összeszámoltam és a saját családomon (férj, gyerekek) kívül közel 30 fő jött ki. Igaz akkor időm, kedvem és pénzem is több volt. Aztán szép lassan leegyszerűsítettük. Az iskolába akkor viszünk, ha a gyerek akarja. Én ezt nem erőltetem rájuk. Úgyhogy tavaly még az iskolába, zeneiskolába, tornára, uszira is vittünk valami apróságot, de most ezek elmaradtak, mert Évi nem akarta és akinek akart volna, az beteg lett.
Programok azért akadnak. Múlt vasárnap a zeneiskolában volt karácsonyozás, pénteken az iskolában, tegnap a tornán....

Azért remélem, más is kedvet kap egy kis íráshoz. Pár sor is elég.....

Fanny
Menü? Mit sütsz? Mit főzöl???

Kép
regina3
 
 


Szia Regi!

De jó, hogy írtál egy kicsit magatokról. Érdekes, hogy Emesének tetszett a szánkózás, tavaly ilyenkor Hannát még nem nagyon érdekelte, mindig le akart szállni a szánkóról.
Én már mindenkinek megvettem mindent, kb. két hete, nem vagyok lemaradva semmivel.

A menü nálunk hagyományos lesz, minden évben ez van: halászlé, rántott hal, krumpli saláta, majonézes kukorica, aszaltszilvával töltött rántott pulykamell(az idén aszalt sárgabarackkal, mert már nem kaptam szilvát.) Az idén lesz egy újítás, két őzgerincben csinálok "stefánia-szeletet", az egyik hagyományos paprikás-kolbászos lesz, a másikat én is most tanultam, a darálthúst tejszínnel és zöldfűszerekkel kell összekeverni és a kolbász helyére apróra vágott főtt tojást tenni. Már vasárnap megsütöttem a reform gyümölcskenyeret ( csak egy kanál liszet van benne, viszont a többi mindenféle olajos magvak és aszalt gyümölcsök, több mint másfél kiló, ez hetekig eláll és mi nagyon szeretjük. tegnap este megcsináltam a zserbót, beijglit nálunk anyósom süt, és még lesz egy diótorta. Az idén a töltött káposztát kihagyjuk és a kocsonya készítést is előrehozzuk, mert 30-án elutazunk 4 napra Sárvár mellé a zsédenyi Maróthi kúriába.

Teszek fel egy pár képet, az elsőn az angyalkák vannak, én csináltam a Hannának, olyasmi mint a babaágy felett a forgó, csak persze ezt már nem az ágy fölé szántam, hanem a csillárra, vagy valahová felakasztani, nagyon tetszett neki!!!

Mindenkinek boldog békés Karácsonyt kívánok!!!
(és jelentkezzetek!!!)

Éva
fanny01
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:36-kor.
fanny01
 
 


Kedves Lányok!
Mindenkinek boldog, békés Karácsonyi Ünnepeket kivánok! Olyan igazi meleget, ha leültök és nézitek a gyerekeiteket, mint ami nekünk kijut. Kis pihenést is, boldog együttlétet a szeretteitekkel.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Mivel egyébként ritkán járok erre, elhatároztam, hogy ma mindenképp "eljövök" boldog, szép ünnepet kívánni Mindannyiotoknak.
Gyermek s felnött egyaránt részesüljön égi áldásban!
Szeretettel,

betti
betti444
 
 


********************************

ÁLDOTT, BÉKÉS, SZÉP KARÁCSONYT
kívánok mindenkinek!!!


********************************

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy nem jövök mostanában! Sajnos vizsgaidőszak van, és nagyon nehezen megy most a tanulás, nehéz tárgyak vannak.
Azért remélem nem szüntetjük meg magunkat!!

Mindenkinek BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK !

KépKép
mandula35
 
 


Nagyon boldog, meghitt, szép ünnepeket kívánok Nektek! Legyetek sokat a családotokkal, szép élményeket kívánok!

Melinda
Kép
fermel
 
 


Boldog karácsonyt

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


halika hová tűnt mindenki????

nika70
Salgótarján
 
 


Mindenkinek nagyon boldog és Ujévet kivánok!

Óriási a restanciám, és erre nincs is mentség, hogy nem jöttem, de a gyerekek terelgetése mellett mostanában ujra himzek nagy élvezettel, és az igazság az, hogy ez a hobbi igazán tartalmas, a netet valahogy idővesztegetésnek érzem most. Igaz, a mögöttünk hagyott évben bizony a gyerekek naplója alig tett ki pár oldalt, ezt nagyon bánom. De kevés az időm, szeretném jobban kihasználni. Nem tettem olyan fogadalmat az uj évben, hogy eztán rendesen jövök, de azért nem hagylak el Benneteket teljesen. Igyekszem néha irni.
Most az ausztriai telelésünkre készülök, hétfőn indulunk (bár csak 4 nap) és nagyon várom, hiszen kettesben leszünk több mint 4 év elteltével ujra! Holnap visszük a gyerekeket a szüleimhez, remélem Lukumnak is sikerül zökkenőmentesen átvészelni ezt a pár napot. Ő legjobban a mi társaságunkat szereti, nagyon ragaszkodik hozzánk afféle legkisebb királyfiként él közöttünk. Aggódom kicsit Érte, de majd visszakapja a kipihent szüleit. Emese alig várja a kiruccanást.
Ha hazajövünk, megpóbálok jelentkezni.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek BUÉK!!!!
Tényleg halódik a topicunk.......sajna, sajna.......

Melcsi
várjuk a beszámolót a telelésről!!!!

Betti444
ha jársz erre esetleg....... írtam privit!!!!

Nálunk a szilveszter meglepően csendesre sikeredett. Amúgy sem vagyunk bulizósak, de baráti beszélgetésre össze szoktunk röffenni. Most viszont már ott tartunk, hogy a gyerekek mentek bulizni..... Olyan furcsa volt. Ádi már déltájban elment, Évi kora délután, mi meg itt maradtunk a picivel, aztán pedig kettesben. 11 órakor már majdnem elaludtunk.... :oops:

Teszek fel képet Éviről, ő a barátnőméknél volt, a szomszéd utcában.

Kép Kép Kép

Kép
regina3
 
 


Szia Regi!

Ugye milyen furcsa, hogy felnőnek a gyerekek? Bár a tieid azért még sokáig gyerek státuszban lesznek, de ilyenkor (szilveszter) már meg lehet tapasztalni, hogy milyen is lenne évek múlva az életetek két fiatal felnőttel, de hát nektek ott a kicsi ővele még sokáig lesz elfoglaltságotok!
A kutyás kép haláli!!!
Emeséről is tehetnél fel képet. Jár már? ( lehet hogy írtál róla csak elfelejtettem?)

Nálunk semmi újság nincs, éljük a felnőttek unalmas, szürke életét.

Éva
fanny01
 
 


Regi!
Azt hittem először, valami ufó néz rám a kutyás képen :lol: :lol: :lol:
Milyen szép a kislányod!
Fanny!
Átküldtem a mércét, remélem a mellékletek is átmentek.

Megint itthon vagyunk, hamar elrepült a pár nap. Gyönyörü szállodánk volt (nem véletlen, üdülési jogot akartak ránksózni), közvetlen a sipálya mellett, a wellness is finom és kényeztető, és hát a férjem is az volt... :D :wink: :oops: Mig sielt, én szippantottam a friss hegyi levegőt, nézegettem a sielőket és himeztem, és élveztem, hogy senki nem jön közbe...
A gyerkőcök nem is akartak hazajönni velem, Luku pl. sarkon fordult mikor meglátott és közölte, hogy "még eddet alszom Pópamamánál" ugyhogy mindenki jól érezte magát. Már csak az a kérdés, a szüleim elvállalnál-e máskor is Őket, mert én képes lennék évente megismételni egy ilyen kiruccanást. :oops:
Viszont ez az üdülési jog egyszerüen polgárpukkasztó. Nem tudom ismeritek-e a rendszert, röviden a lényeg: kapsz először egy listaárat kinyomtatva az orrod alá (horribilis összeg, jelen esetben pl. majdnem 7 milla volt egy 4 ágyas apartmanért egy hétre egy évben).Majd csak itt, csak önnek felébe megy, majd jön a menedzser, és még lejjebb megy 1 millával, itt már 2 és félnél járunk csak. Majd ha ez se megy, akkor csak önnek, csak most, rögtön döntsön! 1,5 körül járunk, igaz ez már csak minden 2. évben egy meghatározatlan hét. Ehhez rezsi cimszóval jön kb 100 ezer Ft évente!!! Egyetlen hétért!!! Mások a rezsiből bérelnek apartmant, és nem fizetnek több milliót pluszban ugyebár!
Engem ez a rezsi akasztott ki egyébként. Nem elég, hogy eladnak egy szobát 52x (jó esetben), hanem ahhoz tesznek még egy irreális rezsit, ebből a pénzből egy átlag háztartás 2 havi rezsije kijön! És erre mennyi ember vevő, ez külön elképesztő.
Jártunk egy már megvett apartmanban, megismertünk egy hp-t, akiknek 4-5 éve megvan ez a jog. Elég lelakott szoba volt, ráadásul panaszkodtak, hogy pl. egy mélytányérjuk van, a fazékról hiányzik a fedő, stb, szóval a mézesmadzag el van huzva, aztán ha már benn vagy, akkor nem is olyan Káaán. Minket leendő bepalizandókat persze a vadonatuj épületükbe vittek, amit egy régebbi, már javarészt eladott ház elé épitettek, elvéve az ottaniak kilátását. És senki nem tud semmit tenni, megvetted, ha el tudod adni, add el, de nemigen kell senkinek, a cég persze nem segit, csak igéri az elején... Hát ez van, aki megveszi, az igy járt. Mi viszont jót pihentünk, és ez csak 30 ezer Ft-unkba került, igy nekünk megérte. Kb ez a reális ár 2 főnek 3 éj csak szállásért, nem?
Remélem hosszu irományom másokat is megszólalásra késztet.
Puszi

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Két hónapja született a kisfiam...és elmúltam 36 éves egy évvel...ha lehet akkor csatlakoznánk Hozzátok néha egy kis beszélgetésre.

Angyalföldön lakunk...ő az első kisbabánk...úgyhogy jelenleg a beszélgetési témáim őkörülötte forognak...de azért próbálok más dolgokat is észrevenni.

Melcsi, biztos nagyon szép volt a telelés...bár ezek az üdülési jogok számomra megfizethetetlen dolgok és tényleg van egy kis átverés illata is a dolognak. Kicsiben hasonlít ez arra, hogy pár hónapja a férjemet az egyik nagy bank meghívta a Szépművészeti Múzeumba...a kiállítás gyönyörű volt...de azóta havonta hívogatja egy hölgy, hogy milyen aktuális hosszútávú befektetéseket tudnánk most nagyon kedvezően venni...én már unom, de valahogy mindig úgy tereli a szót a hölgy, hogy belemegyünk abba, hogy majd két hónap múlva újra telefonál, hátha meggondoljuk magunkat :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Szia vt72!
Üdv közöttünk! Ránk fér a vérfrissités :wink: Mi a keresztneved?
Én-mint a felhasználónevemből kiderül, 42 éves multam, 3 gyerekem van, a legnagyobb 20 éves (Neki már nincs itt mércéje), a kicsiket láthatod. "Egy alomból vannak".
Szerintem még jóideig nem fogsz észrevenni mást a babádon kivül, ez igy van rendjén. Mesélj Magatokról, hogy alakult eddig az életed és mit csinál a kisbabád.
Többiek, ébresztő!!!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


sziasztok én is itt vagyok :)
Vt üdv köztünk :9 én is 36 voltam mikor Gergőt szültem és ő az első de reményeim szerint nem az egyetlen gyermekem:):):
Mesélj magadról

MI jól vagyunk
ma voltunk a 3 éves statuszon "kis" fiam 17 kg és 100 cm :)
minden rendben van nála és mivel 25-én kezdjük az ovit és hosszú mérlegelés után beadattuk neki a h1n1 elleni oltást.

nika70
Salgótarján
 
 


Melcsi, Nika köszönöm a kedves fogadtatást!

A H1N1 oltást a pici születése után két héttel adattam be magamnak...a párom meg épp akkor kapta meg a munkahelyén, amikor született Zsolti. Mivel postás, neki mindenképpen ajánlott, hogy be legyen oltva...én meg a terhesség végén már nagyon féltem, hogy bármi bajt okozna a picurnál...ezért inkább kivártam, míg megszületik. Akkor volt kezdődő ez a járvány mizéria...pont azon a héten rendeltek el a kórházban látogatási tilalmat..még apája is csak üvegen át láthatta a babát...más meg be sem jöhetett. De még jobb is volt így...többet tudtam a babával törődni és őt sem zavargászták folyton a látogatók.

Napirendünk még egyelőre nincs...teljesen kuszák a napok. Ami viszonylag fix, hogy dél körül ha jó idő van megyünk sétálni egy nagyot...és 7.30 kor fürdés van este. De a nap többi részét már a fiatalúr alakítja :)

Nika: az én pici fiam múlt pénteken volt 4220 gramm és 60 cm :)
Sok sikert az ovihoz...biztos menni fog. Most megy először közösségbe? És mikorra tervezitek a kistestvért?

Timi

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Üdvözöllek Timi!

Nekem "csak" két nagy ló fiam van, viszont Hanna két éves múlt, úgyhogy mint fiatal nagymama "jogán" írkálok egy kisbabás topikba.

Nem is meséltem, hogy karácsonyra nem adtam oda a bábokat amit csináltam, mert túl sok lett volna az ajándékból, úgysem tudott volna olyan sok felé figyelni.
Most adtuk oda, hát nagy sikere volt, figyelte a mesét ( persze időnként még felugrál közben) ő is próbált bábozni, nagyon kis ügyes volt. Szóval megérte ennyit dolgozni.
Olyan édes ahogy próbál öltözni, illetve ez már nem is próbálkozás, mert a nadrágba nagyon ügyesen bele tud bújni, csak mikor hátul a fenekén kell eligazítani abban kell segíteni.
ÉS -egyszer- szólt fürdés közben, hogy kakilni kell és a WC-be kakilt!!!

Melcsi, Nika olyan jó hogy jelentkeztetek!
Melcsi olyan rég raktál fel képeket a gyerekekről, már biztos nagyot nőttek!

Nika! Ti hogy álltok a szobatisztasággal? (lehet írtad, csak elfelejtettem)

Éva
fanny01
 
 


Így figyelte a mesét
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:37-kor.
fanny01
 
 


Éva!
Nagyon szép Hanna!! És tényleg nagyon figyel.
Te viszont akkor nagyon ügyes vagy, ha ilyen bábokat csináltál.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Hmmm! Megpezsdülni látszik az élet!!!

Timi
Üdv közöttünk. Azt hiszem a csapatban (rajtad kívül) most nekem van a lekisebb babám, a héten volt 14 hónapos..... (a tesói 1 kamaszfiú, aki hamarosan 16 lesz és egy csajszi, aki most töltötte a 10-et - Melcsihez hasonlóan "egy alomból" vannak)

Fanni
Te nem csak a fiatal nagymama jogán irogatsz ide!!! Sokkal korábbról van csapattag!!!
A vonalzóddal megint van valami.......

Melcsi
Én jót mosolyogtam a leírtakon (üdülési jog). Talán ciki, de én sem értem, hogy mi ebben a buli. Mármint a vevőnek.....
Jópár éve mi is végigszenvedtünk egy tájékoztató előadást. Akkor még csak előadás volt, később jött divatba, hogy kedvezményesen el lehessen menni és megnézni, mert ez a része amúgy jó.... Szóval a forgatókönyv ugyanaz, csak nekünk a kezdő összeget nem is árulták el. Ezért le is léphettünk volna, mint a teremben lévők 80%-a. De olyan erős volt a kiváncsiság, hogy maradtunk. És akkor jöttek azok a hülyeségek, hogy csak most, csak nekünk, szinte bármilyen kevésért csak akarjunk venni, jussunk be, majd elcserélhetjük jobbra stb. Olyan nehezen bökték ki az árat! Végül a legvacakabb időszakot megkérdeztük, hogy mégis mennyi. És persze elhültünk rajta.... Mert ugye még a karbantartási díj is..... akár megyünk, akár nem, azt mindig muszáj megfizetni.
De bevallom, hogy az ismeretségi körünkben 2 családnak is van. Az egyik már évek óta próbálja eladni, mert betegség miatt nem tudják igénybe venni, így mindig a rokonságból megy valaki. A másik családnak kettő vagy három ilyen is van....... szerintem aki lát benne fantáziát, az valószínüleg ragaszkodik az állandósághoz hely és szinvonal szempontjából (tehát mindig tudja, hogy hol és hogyan tölti azt a hetet, így nem éri meglepetés). De lehet, hogy jobb magyarázat is van. Én mindenesetre úgy gondolom, hogy a karbantartási díjért simán bérelhetek apartmant és akkor nem vagyok elkötelezve a helyet és az időt illetően (bár állítólag csere is lehetséges, de azért újabb díjat számítanak fel).

Minket elért valami vírus. Én kezdtem, bár biztos vagyok benne, hogy csak náthás voltam. De pár nappal később Évi is panaszkodott, hogy fáj a gyomra és szerdán már nem ment iskolába. Mesike kedden lett lázas, a doki néni megnézte, de semmi más tünete nincs. Még enni is tudott, meg is lepődtünk, hogy 39,5-ös lázzal hogy tömi magát!!! Másnap semmi baja nem volt, de ma megint lázasodott délelőtt. Most alszik. Remélem, hogy ennyivel megússzuk....

Kép
regina3
 
 


vt: köszike:) igazából közösségben már volt van:) de nem járt bölcsibe.Úgyhogy végül is ez lesz az első hogy nagyobb közösségben lesz,több időt.Kistesót igazából Gergő egy éves kora óta tervezzük vagyis lassan két éve de nem adom fel,viszont dokihoz emiatt nem megyek.Ha spontán nem jön össze akkor ennyi volt :) ha meg összejön akkor nagyon de nagyon örülni fogunk neki.

Évi: szerintem én írtam még nyár elején :) Gergő június óta teljesen szobatiszta.Éjszakára is. Nagyon ügyes vagy a bábok is annyira jók és hát Hanna igazi kis hercegnő :)
Regi: betegeskedőknek jobbulást++++++++++++++

többiek?? Icus?Móni?Többiek?

nika70
Salgótarján
 
 


Fanny!
A bábok szuperek lettek! Nagyon ügyes vagy,de meg is éri a fáradságot ilyen kis közönségnek mint Hanna! A homályos kép gyönyörü, nem tudsz élesiteni rajta?
Vettem egy másik fényképezőt, de még tanuló státuszban vagyok, képeket csináltam már persze, csak még nem büvöltem fel ide. Viszont szerencsére jó lett a régi memória kártya bele, igy az erdélyi képek megvannak hiánytalanul!
És egy off: anyagot kivágtam, fonalakat megvettem, kisilabizáltam a jelölést, fonal a rendezőben, ugyhogy indul a magasságmérő projekt! Nem lesz az olyan bonyolult, a 14-es aidára centire kijött pontosan hogy mekkora lesz a minta. Én mondjuk toldottam hozzá, mert 2 név fog szerepelni ugyebár (és még hagyok helyet egy harmadiknak). Most majd emiatt hanyagollak Titeket.
Regina!
Jobbulást Nektek!
Attól tartok, az üdülési jog kizárólag az eladó cégnek éri meg, ha a szobákat sikerül értékesiteni az év nagy részére, akkor hát számolhatod, hányszor bejön 1-1 szoba bekerülési költsége, és még a rezsiből is nagy haszna van. Én unnék minden évben ugyanoda, ugyanakkor menni, tényleg cserélhető, de az szintén nem kevés pénz. Szóval ez az egész egy humbug, igy éppen meghallgatható, hogy ott vagy 3 éjszakát, ilyen olcsó árért az ember azért kibir 2 órát.
Nika!
Gege várja már az ovit? Voltatok már bent?
Timi!
Mi is beadattuk végül az oltást de csak a magunk részére, a gyerekek nem kaptak egy nagyon bizalmas orvos ismerősöm tanácsára.
Ki adatta be?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: igen várja már.Voltunk bent a mikulás ünnepen :)

én beadattam a gyereknek.mi még magunknak nem adattuk be.Megvárom mig terhes leszek és akkor ingyen adják.Én nagy levevésnek gondolom hogy pénzt kérnek olyanért amit meg naponta rágnak a füledbe hogy adasd be.Ha ingyen adnák már az egész ország beadatta volna.Nekünk pl nincs rá keret mert kettőnknek csak a h1n1 elleni 8000 ft-lenne.és azt mi most másra is el tudjuk költeni.A gyereknek meg azért adattam be mert az oviban ki tudja kivel találkozhat közvetve is.Szerdán adták be semmi baja nem volt tőle.Bár most kicsit folyik az orra de ezt én már nem az oltás számlájára irom :)

majd megmutatod ha kész lesz a magasságmérő? Én is gondolkom rajta hogy csinálok egyet :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Melcsi!

Majd egyszer, ha ráérek írok az üdülési jogról,(nekünk van, bár igaz, hogy már vagy 8 éve vettük, a mostani áraktól én is el vagyok ájulva.Akkoriban pár százezer volt a nagyságrend,( és az is részletekben) igaz csak egy két személyes magyarországi hetünk van, ebből következően az éves díj is jóval alacsonyabb. A legtöbb ember azért nem lát benne fantáziát, mert úgy gondolkodik mint ti, hogy mi a francnak menjen ugyanoda nyaralni minden évben. Pont ez a lényeg, hogy NEM ugyanoda mész - mi például egy hosszú hétvégét leszámítva egyáltalán nem voltunk ott nyaralni - nekem pont az tetszett meg benne, hogy olyan helyekre lehet vele eljutni, ahová egyébként meg se fordulna a fejedben. Nekem például most benn van már 4 hetem, ebből 3 hetet nagyon szeretnénk majd a tengerentúlon igénybe venni - amire azért - lássuk be - egyébként semmi esélyem sem lenne.
Én úgy számoltam, hogy már egy nyaralással behozta az árát, mert ilyen cserével voltunk Spanyolországban, a két fős apartmanos hetünket cseréltül el egy hat fős apartmanra. Két fürdőszobás, full extrás szállodában. Öten mentünk, ha kiszámolom, hogy ez mennyibe került volna piaci áron, hát bizony már null szaldós vagyok, ráadásul a rep. jegyet is marha olcsón vettük a rci-n keresztül( 52 eFt volt/fő oda-vissza, ez még most sem lenne rossz ár, nemhogy 3-4 évvel ezelött) Persze hangsúlyozom, hogy a mostani árak mellett én se ugranék bele.
Arról nem beszélve, hogy rengetegszer voltunk ilyen szuper olcsó hosszú hétvégén, csak mostanában már ők is fejlődnek, mert rákérdeznek a telefonba, hogy van-e már ilyen üdülési jogunk, mert ha igen akkor sajnos, nem vehetjük ezt igénybe. Ja, és persze a magyarországi szállodák minősége egy napon nem említhető a külföldi szállodákéval.

Jaj, már most bonyolultnak tűnik a mérce!!!!! Majd időnként tegyél fel képet, hogy hogy haladsz.
És légyszíves ne hanyagolj minket!
Hanna is megkapta az oltást.

Pá, pá
Éva
fanny01
 
 


Fanny!
Mi van ha azt mondod a telefonba, hogy nincs üdülési jogod? Szerinted utána tud nézni valaki?
Hát igen, ez a cserebere lehet a jó a dologban, de én nem látom át, hogy ez hogy sikerül,akkor még fizessél is rá, stb, nahát ennyiért tényleg el lehet menni bárhová, az utazást meg sajnos minden esetben meg kell oldani valahogy.
A mérce-már látom- tök egyszerü! Végül 2 centinként teszek bele csikokat a könnyü leolvashatóság érdekében. Már neki is álltam. Először a csikokat és az értékeket irom bele (de persze az értéket csak 10 centinként), és utána fog jönni a minta. Végül az én aidámra legalábbis 52 öltés 10 centi, emiatt rögtön bontással inditottam, még szerencse hogy csak 2 csikot kellett elbontanom. A lényeg az egészben, hogy az anyag szélére haloványan 10 kockánként tettem jelölést, mindkét oldalán, hogy legyen térképem, és ugy már könnyü számolni. Nem mondom hogy nem munkás, de összehasonlitva a mikulászsákkal, annak kb 3x-osa csak, esetleg fél év alatt el is készülhet. Megmondtam az uramnak, mire elkészül, ajánlom hogy átköltözzünk végre, különben elválok! :wink: :lol: Erre lekicsinylőn legyintett, hogy "áá, addigra átköltözünk drágám", na ezért most nekem villámgyorsan meg kell csinálnom!!!
Tegnap pancsolni voltunk, Máté és Adri is eljöttek velünk, nahát ez külön élmény volt a gyerekeknek. Ugyan nagyjából hetente járunk, de most feltünően sokat fejlődött Emese uszása, kb 14-15 métert szépen átevickélt lábtempóval és kézi kutyauszással, ezt folyamatosan müvelte. Mondtam is Neki, hogy lassan a karuszót medencében nem is kell használnunk, olyan ügyes, és folyton gyakorol. Rendkivül büszke magára, hogy igy halad a vizben, szerintem nyárra meg is tanul uszni gyorsuszásban. Luku pedig nagy merészséggel ugrik bele a vizbe a medence széléről karuszóval persze. És azt sem irtam még Róla, hogy mindent és folyamatosan és állandóan beszél, kissé érdekes taglejtésben, egyes szavakat (pl. is) külön hangsullyal ha kell, ha nem, de megindult a nyelve. És állandóan kérdez, olyan furcsákat is, amikre a két nagynál nem is volt példa.
Nika!
Érdekes amit irsz, nálunk az oltás 3 ezer Ft/fő.
Nem biztos hogy ingyen mindenki beadatná, én pl. nagyon is vacilláltam rajta, és kizárólag a gyerekvállalási céljaink miatt adattuk be. Hogy azonnali mellékhatása nincs, az oké, de a baj az, hogy 10-15 év távlatából nem biztos hogy nem jár-e iszonyatos immunleépüléssel. Ezért nem kapták meg a gyerekeink, bizom benne, hogy nem kapják el, vagy ha igen, akkor enyhe lefolyásu lesz. És egyébként is 70-80 % hatásfokkal véd, tehát viszonylag magas a rizikó, hogy az oltás ellenére megkaphatod.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: én csak a h1n1-ről beszélek és házi orvosnál.Nem oltóponton.Ha oda mennék akkor kettőnknek 6000 Ft lenne és az mindkét oltás .A szezonális +a h1n1 .Nem hiszem hogy lenne olyan hatása hiszen ezt az oltást adják már 1950-es évek óta ha jól olvastam a neten.De javítsatok ki ha nem úgy van.

A mércét te most varrod? vagy hogy csinálod?

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Én a házidokinál adattam be, 1970 volt az oltóanyag (felirta receptre) és 1000-ért oltott. Dezsőnek ingyen, mivel Ő krónikus beteg. Én ugy tudom, oltóponton csak a H1N1-et adják, és az 3 ezer.
Az uj virus oltását ebben az évben kezdték, épp ez volt ami nagy port kavart, mert most gyártottak hozzá oltóanyagot. A sima influenzára már tényleg régóta használják az oltást.
A mércét himzem, keresztszemes. De biztos csinálni, festeni, ragasztani is lehet, nekem ilyesmi nem is jutott eszembe (bár gondolom 1 nap alatt meglehetne :lol: )

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Az oltóponton én úgy tudom ,hogy a simával együtt 3000 és az oltásért nem kérnek pénzt csak a beadásért.
Nem,a h1n1 ellen is már olyan régóta létezik oltás.Én is csodálkozva olvastam én sem akartam elhinni.Ezért tudtak a magyarok ilyen gyorsan csinálni ellenanyagot.

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Látom Gege 3 éves lett! Boldog szülinapot Neki! Képek? Ünnepség?

Mi betegen, nagyon! Emesének kétoldali tüdőgyulladása és arcüreg gyulladása van. :cry: :cry: :cry: Volt egy nagyon reménytelennek tünő esténk, lapul egy beutaló a kórházba is a táskámban. de arra már nem lesz szükség. Magas láza volt, nem ivott, és teljesen kiszáradt. Aztán Apa 8 ml-es fecskendővel elkezdte beleadagolni a vizet, és egy nap alatt rendbejött. Ezek után lement a láza és elkezdett enni. Mondjuk még mindig zörögnek a csontjai, de a vizháztartása rendben van ujra. Sajnos indokolt egy kivizsgálás, mi állhat a háttérben, mert már másodszor van tüdőgyulladása. Lehet az asztmával összefüggésben, ami még szintén nem dőlt el. De egyelőre meg kell gyógyulnunk. Ugy vagyok mint egy osztályos nővér, félóránként itatok 1 dl-t a fecskendővel( :shock: ), óránként orrot szivok, közben szépen elosztva az antibio, a hörgőtágitó, meg a többi nyalánkság, közben etetés, bili, stb, és ezek majdnem duplán, mert Lukut is hirtelen etetni-itatni kell :lol: Mindez a boldogságos szánkózóidő közepén, amit ugy vártunk! Na mindegy, csak gyógyuljon meg, még elmehetünk ebben a szezonban. Lukum jókat szánkózik Mátéval, most ketten járnak ki, én Emesét ápolom. Szegény kis Lukukám olyan nagyon félti az imádott nővérét, állt az ágya mellett és félrehajtott fejjel könyörgött Neki : Emese, beteg vagy, vedd be gyógyszert, igyál szépen! Azt hittem, megzabálom. Százszor elmondta napjában, hogy "Emese beteg, nem játszik". Na ez szerencsére elmult, már ujra játszanak együtt, de rémes volt látni tényleg, hogy feküdt mint egy darab kis fa, hangtalanul, forrón, és hiába a kup, a hüfőtürdő, és a Panadol, mégis lázas volt. A neten mindenféle rémségeket lehet olvasni, hogy a tüdőgyulladás milyen gyakran okoz halált most is, és én rettegve vártam hogy teljenek az órák legalább romlás nélkül. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: És mikor már valóban kétségbe estem, javulni kezdett, mintha tudta volna, hogy tovább nem lehet ennyire elesett. Szerencsére már majdnem 3 napja láztalan, és ismét az én jókedvü kis Pörim (de persze nagyon hamar eltörik a mécses, még lábadozik)
A virrasztások közben igy haladtam a kézimunkámmal is, maga a mérő rész teljesen kész van, és elkezdtem már Füles alatt a virágos rétet himezni. Csak hát, mióta jobban van, állandóan foglalkoztat, és este sincs csitu, sőt este a legelevenebbek, tegnap is rémes volt, mit müveltek, de dőltünk a nevetéstől, főleg mikor Luku feldult képpel közölte velünk: "Nemmmm volt vicces!!!!" Ez a némber one állandóan kitalál valamit és tolja maga előtt Lukut hogy az majd eléri, megvalósitja, kikönyörgi, stb, ami épp eszébe jut. Tegnap. pl. miután este 10-kor nem éreztem szükségét, hogy vagdosni kezdjenek, ketten odacipelték a csuszdát a fóliatépőhöz (mert ott vannak az ollók és a ragasztó, magasan), aztán Emese ráállt, elérte, és Lukunak leadogatta a cuccot, és megint Nekik lett igazuk, és vágtak meg ragasztottak éjjel fél 11-kor! :shock: :lol: :evil: De el ne vigyem a csuzdát, mert az Nekik kell!!!! Látjátok, mire is jó egy ilyen szerkezet? Csuszásra már elég ritkán használják, mert kicsi már, de ragyogóan lehet a tetején imbolyogni, onnan leugrani, versenyezni, ki ér fel előbb, mert az eheti onnan a turórudit, a másiknak csak a lépcső jut. Alá is lehet bujni még, takarót teriteni rá, és akkor én nem veszem észre Őket. Vagy oldalra boritani mert akkor ketrecet csinálnak belőle Jancsikának. És az autók nagyon le tudnak csuszni rajta. Ugyhogy ez egy univerzális játék.
De hogy mikor megyünk mi ujra pancsolni, meg Pöri uszni, azt aztán nem tudom. Nem tudom mikor tekinthetjük ujra gyógyultnak a kicsi lányt.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Szia Melcsi!

Hu, ez nagyon nem hangzik jól! Csak azt nem írtad, hogy a doki néni mit mondott mitől van a tüdőgyulladás? Vagy ezt nem lehet tudni? Mert én lehet, hogy le vagyok maradva, de mindig úgy tudtam, hogy a tüdőgyulladás az valamiből pl. megfázásból alakul ki ( vagy a sok fekvéstől pl. fekvő idős betegeknél), de egy gyereknél? És már másodszor? És miért nem akart inni? Miért kellett fecskendővel adagolni a folyadékot?
Pedig pont akartalak hívni, hogy egyeztessünk időpontot, de lehet, hogy jobb lesz, ha megvárjuk a jó időt.( különben is hangulatosabb egy jó kis bográcsos kaja...)
Az uszodát most én is hanyagolnám a helyedben.
Azért ez az éjszakai vitalitás engem meglep egy kicsit, de gondolom ebbe azért az is belejátszik, hogy reggel nem kell hajnalban kelni, akkor nem lennének ilyen nagy legények. ( én általában 6 órakor már a két gyerekkel ott voltam a bölcsiben - volt úgy hogy előbb ott voltunk, mint a gondozónők. Pedig közel volt a bölcsi, de mire átöltöztettem beadtam, visszagyalogoltam a buszmegállóba átbuszoztam Budára a munkahelyemre, így is volt fél nyolc mire beértem.( 7-re kellett volna járnom, ahhoz, hogy háromkor eljöhessek, hogy négy- negyed ötre újra a bölcsibe, oviba legyek, bár délután anyukám sokszor elhozta őket.)

Én is varrok, végül is nem a mérce mellett döntöttem, mert már régebben vettem egy damaszt abroszt, aminek a szélében van egy 10 cm széles kivarrható rész, most ezt csinálom, közben kinlódom Hanna képével, mert amit ki szeretnék varrni, azt nem tudja a pasas átkonvertálni, mert azt mondja, hogy nem lesz jó, ezért most néztem egy képszerkesztőt egy kicsit feljavítottam, hát majd meglátjuk. Felteszem az eredeti képet, meg amit egy kicsit megformáztam.

További gyógyulást!!!
Éva
fanny01
 
 


Ez az eredeti kép:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:38-kor.
fanny01
 
 


Melcsi: köszönjük
Igen 3 éves lett és óvodás a nagy fiam :) Tegnap kezdtük.Tegnap még ott voltam ,de ma már eljöttem nem vártam mi lesz ha nem tettszik neki valami.Simán elvolt bent.Igaz most gyerek sincs olyan sok mert mindenki beteg a 22 gyerekből 5-en voltak ma Gergővel együtt.Igy szerintem jobb is .lassabban szokik hozzá a sok gyerekhez:)

Jobbulást Emesének.nem smemi napjaitok vannak.

nika70
Salgótarján
 
 


A rossz széria folytatódik, mára Luku is beteg lett, a diagnózis sajna szintén tüdőgyuszi. Ő "csak" köhög, egyéb tünet nincs.
Fanny!
Vérvétel alapján ma megmondta a dokinéni, hogy virus okozta Emesénél, tehát valaki megfertőzte. Ő pedig ugy tünik, továbbadta, és akár mi is megkaphatjuk. Az érdekesség, hogy az anyukámnál is tegnap diagnosztizálták röntgen alapján szintén a tüdőgyulladást. A virusos változatnak 2-3 hét is lehet a lappangási ideje, igy akár simán belefér. hogy akkor adhatta Emese, mikor ott laktak 5 napig. Viszont az anyukám mult hét óta influenzával beteg, vagyis annak is lehet a szövődménye. Na egy biztos, eléggé ránkjár a rud.
Teljesen egészséges emberek, és gyerekek is megbetegedhetnek ebben, és nem kell megfázni sem hozzá, mint a mi esetünk is mutatja. Pedig Emese be van oltva streptococcusra, ami a gyulladás egyik leggyakoribb okozója. Ugy látszik, most egy másik válfaját kapta be. Ő egyébként rengeteget javult, ujra a régi kis Pöri.
Azért kellett a fecskendő, mert nem volt hajlandó inni, és meg KELLETT inni a másfél litert, Dezső meg kiszámolta, hogy ahhoz félóránként 1 deci kell, kiadagolta felespohárba, és igy tudta belediktálni cseppenként. Most meg kitaláltam, hogy ivóverseny van, ki tudja gyorsabban szivószállal kiinni a kimért adagot. Mindig Emese győz.
Miért nem az első képet csinálod? Az élesebb.
Nika!
Akkor a Ti ovitokban is taglóz a betegség! Gratulálok az ovis Nagyfiunak!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!


Nika!

Én milyen figyelmetlen vagyok! Boldog szülinapot, így utólag is. Fényképek?
Az nem semmi, hogy 5 gyerek van az oviban, akkor azért ott is sok a beteg gyerek.Szerintem így 3 éves kor körül már érdekli őket az ovi, meg a gyerekek, ritkábban sírdogálnak, mint még a bölcsisek.Főleg, ha jó az ovó néni, könnyű elvonni a figyelmüket.

Melcsi!

Az első képre mondta a pasas, aki csinálná a gobelin képet, hogy nem jó, mert túl sötét, kevés benne a szín, nem tudja a program átkonvertálni öltésekre. Tegnap elküldtem a módosított képet, kiváncsi vagyok arra mit mond, ha így sem jó, akkor nem erőltetem, keresek másik képet. ( csak ez úúúúúúúúúúúúgy tetszik)

Akkor most Lukunak jobbulást!

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, már csak egy vizsgám van, és utána ígérem jövök.

Most csak Melcsinek: nagyon örülök, hogy Emese már újra a régi, biztos nagyon ijesztő lehetett a kis beteg!
Remélem Luku is hamar leküzdi!

Gyors és teljes gyógyulást mindkettőjüknek!

Puszi

KépKép
mandula35
 
 


Fanny!
Ja persze a konvertálás! Remélem sikerül, mert ez olyan szép és különleges kép!
Megint láttam valamit: egy ajtóakasztó (vagy disz?), olyan zászló forma, az van ráirva: "itt tündérek laknak", és egy csodaszép tündér a varázspálcájával ül egy felhőn. De van másik változatban is: "itt ördögök laknak", a megfelelő illusztrációval. Most melyiket csináljam meg :?: :?: :?: Dezső azt mondta, kétoldalas legyen, hogy mindig az aktuális felére lehessen forditani :lol: :lol: :lol: Egyébként nem rossz ötlet, akár kis fegyelmező is lehetne.
Füles füve már javarészt megvan, lassan következnek az állatok a mércén.
Alkottam egy klubot az iwiwen, himzéses. Érdekel? Csatlakozz!

Jelentem, a gyermekek javulnak, Lukunak is kellett hörgőtágitó ,és mostmár sokkal kevesebbet köhög! Pénteken jön ujra a dokinéni, remélem, onnantól belátható időn belül lesz a séta lehetősége, mert kezdenek megbuggyanni idebent. Meg aztán péntek estére van egy koncertjegyünk Kormoránra, ketten Emesével, férfiak nélkül.
Mandulácska!
Köszönjük!
Remélem ez a féléved is jól sikerült! Várunk!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Ma esti szösszenet:
Bejelentettem, hogy holnap jön a doktornéni. Vegyes érzelmeket váltott ki a dolog.
E: Jaj, miért jön a doktornéni, inkább mi menjünk hozzá (már nagyon menne ki)
L: Én elbujok mikor jön doktornéni.
Én: Miért bujsz el Luku?
L: Nem szejetem doktojnénit.
Én: Emese, Te szereted?
E: Én igen.
Luku hirtelen felcsillanó szemmel: Én Mikulást szejetemmmm!!!
E: Akkor meg minek bujtál el :?: (A hátam mögé bujt mikor elmentünk Nagykarácsonyba) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!
Gondoltam most már életjelet adok magunkról.
Mindenekelőtt a betegeskedőknek jobbulást kívánok! Remélem most már Luku is jobban van.
Nálunk Bence volt a héten megint beteg, de a gégész orvos szerint továbbra sem indokolt a mandulakivétel. Végül is most antibiotikum nélkül küzdötte le a vírusfertőzést. Benji korábban volt beteg, de szerencsére hamar rendbe jött.
Kicsi fiam 23-án betöltötte az 5. évét. Hihetetlen, most született. Mivel az óvodában pont múlt héten volt a farsang, így a buliját elhalasztottuk erre a hétre. Pénteken tartottuk ugyanott, ahol tavaly, egy csepeli játszóházban. A vártnál kevesebben voltunk, sokan lebetegedtek, de így is nagyon jó volt a hangulat, a gyerekek remekül érezték magukat.
Bence most is hozta a formáját, sikerült buknia félévkor. Viszont már volt ötöse is (földrajzból), történelemből pedig négyest kapott a tavalyi ketteshez képest. Mondjuk ezeket szereti is, így azért ezekből sem kellett nagyon megerőltetnie magát. Volt még négyese másból is, de azok nem igazán jelentős tárgyak. Szégyenletes, de a matekkal volt most is gond, egyszerűen nem hajlandó velem tanulni. Úgyhogy jövő héttől kezdve foglalkozni fog vele az a fiú, aki nyáron a kémia vizsgára készítette fel. A másik probléma a német, bár most azért valamivel jobban állt, mint tavaly, de a ketteshez nem volt elég. Persze ehhez fenék kellene, a nyelvet tanulni kell. Be is hívattak minket az iskolába, az osztályfőnökkel és az igazgatóval való beszélgetésre. Hihetetlen kiszolgáltatott tud lenni az ember, ha a gyerekéről van szó. Sajnos nem tudtam elkerülni, hogy el ne sírjam magam, pedig nem vagyok egy sírós fajta. Szerencse, hogy a férjem is ott volt, ő átvette a szót. Egyébként az igazgató úr nagyon megértő és együtt érző volt, inkább az osztályfőnökről tűnt nekem úgy, hogy szeretne megszabadulni a gyerektől. Bár nem ezt mondta, de a testbeszéde nekem pont az ellenkezőjéről árulkodott.
Péter dolgozik rendületlenül tovább. A gyakorlati időszak legvégén járunk. Ha minden igaz, akkor februárban már kezdeni fogja az önálló munkát forgalmi szolgálattevőként.
Én lelkesen dolgozom még mindig. Komolyan mondom, az iskolába járok pihenni. Ott elfelejtem a problémákat (Bencével) és nagy örömmel tanítok.
Melcsi!
Mátéval mi a helyzet, minden rendben van az iskolában?
Nika!
Gegének utólag is boldog születésnapot kívánok!
Mandula!
Sok sikert az utolsó vizsgához!
Éva!
Nem csodálom, hogy beleszerettél Hannának ebbe a képébe, gyönyörű rajta.
Regina!
Gyönyörűek a lányaid. Fiaddal mennyire küzdelmesek a kamaszévek?
Teszek fel néhány képet (farsang, szülinapi buli)

Melinda
fermel
 
 


Kép
Kép
Kép Kép Kép ez volt a tortája az óvodában
fermel
 
 


Sziasztok!

Végre vége ennek vizsgaidőszaknak is! Az utolsó vizsgám jegyét még nem kaptam meg, de baj nem lehet: 5 kérdésből 4-re azt hiszem kimerítően válaszoltam, az utolsóra nem volt már időm csak félig.

Most persze ilyen "misztikus" témák merülnek fel, hogy szakdolgozat és nyelvvizsga :lol: . Háát, meglátjuk :lol: .

Emese már 2 hete beteg, nem ugyanaz a baja, de már úgy sajnálom. Szombat éjszakát ébren töltöttük, kb. 10 percenként hányt. Reggel elvittük az ügyeletre, torokgyulladása van. Most éjszaka már csak 2x volt rosszul, aztán szerencsére tudott aludni.
Csak megint úgy elszokik az óvodától :? .

Kittinek a félévije viszonylag jó lett, bár a matek neki is kettes, az átlaga 3,8 lett.
Egyébként sok gond nincs vele, bár a naivsága meglep minket sokszor :? .

Alex továbbra is szerelmes, sok időt nem tölt itthon. Vele kapcsolatban viszont kellemes meglepetés ért: félévkor nem lett kettese, 3,5 lett az átlaga. A gyakorlati helyén a főnöke, és a közös gyakorlaton a séf is szólt Neki, hogy Őt fogja versenyre küldeni :lol: . Sőt az iskolaigazgató is behívta, és mondta neki, hogy ezt várta tőle gyakorlatból, de azért az iskolai eredményein javíthatna.

Melcsi! Örülök, hogy gyógyulgatnak a gyerekek :lol: !

Nika! Ne haragudj: de így utólag is boldog szülinapot Gegének :lol: ! Hogy megy az ovi?

Fanny! Szerintem is nagyon jó ez a kép, bár el nem tudom képzelni, hogy lehetne ezt keresztszemes hímzéssel elkészíteni. Igaz én még sosem hímeztem :lol: . A bábok szuperek lettek! A bábszínházat is ti csináltátok?

Melinda! Bencével nincs könnyű dolgotok úgy látom továbbra sem..... Ha beszéltek vele, vagy kérdezitek, hogy mit miért, akkor mit válaszol?
Benjinek nagyon boldog szülinapot! Hú, tényleg hogy megy az idő :? A gitár torta nagyon különleges!

Itt akkora hó esett, hogy egyelőre el vagyunk zárva a (autóval) közlekedéstől. A mi utcánk elég meredek, kisebb utca, gondolom a hókotró majd kb. egy hét múlva ideér :? . Szerencsére az egyik autót még szombat este felhúzta egy barátunk a terepjárójával, és le sem jövünk vele amíg nem tolják le az utcát, így Gábor legalább el tud menni dolgozni...
Egyébként nagyon szép, csak már annyit lapátoltunk :lol: , és szegény Emese sem mehet ki egy darabig még.

Egyelőre ennyit rólunk :lol: !

Puszi

KépKép
mandula35
 
 


sziasztok:9

Betegeknek jobbulást+++++

Mandula: gratula a vizsgáidhoz :)

Benjinek nagyon szupi tortái voltak :)

Gergő imádja az ovit .Tegnap óta már reggeltől ebédig járunk.Imádja.Eszik rendesen bent is.Itthon sem volt vele gond :)
rakok én is képet :9
Kép apa féle torta :)
Kép
Kép Kép Kép Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Nagy a hó felétek is, látom Gege örül neki. A tortát Apa kreálta? Nagyon ügyes!
Melinda!
Köszi, Máténak ugy látom tetszik ez a suli, szépen jár és a gyakorlatot nagyon élvezi (az elméletet meg majd megtanulja), jókat főznek. Az én fiam komolyodni látszik, apjával megegyeztek, hogy nyár felé beiratkozik C jogositványra, ősszel meglesz a szakácsvizsga, utána meg elmegy az E-re. Ezekkel a szakmákkal pedig már meg fogja állni a helyét.
Látom Bencével küzdötök... Mintha az én fiamról olvasnék... Sokat agyaltam már rajta, hogy mi pl. jobban jártunk volna, ha nem azt a vacak érettségit rakjuk ki célnak, hanem inkább szakmára összpontositunk, ahogy Mandula tette végül. De ez már lefutott, a sok elvesztegetett évet sajnálom, de nem tudtuk akkor hogy ez az ut is jóra vezethetne... Te nem érzed ugy ,hogy sokat kivánsz Tőle, vagy nem lehet hogy Neki van ilyen érzése, csak nem mondja otthon?
Mandula!
Ez a suli 2 éves? Vagy már most tervezed a jövő évi teendőket?
Jobbulást Emesének!
A nagyok meg tök ügyesek! Jól tettétek, hogy Alex átment a szakmunkásba, nekünk is azt kellett volna csinálni Mátéval anno.
Mennem kell, majd még jövök.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: