Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Leírnátok kérlek, hogy mire van szükség a kórházi pakkba? Mi az amit adnak és mi az amit nem?
Milyen házassági kivonatot kérnek? Jó az eredeti, vagy kell egy 90 napnál nem régebbi?
Köszönöm Orsi

Orsi
Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
borsa
 
 


Borsa,

Házassági: én vittem az eredetit, fénymásolva, meg a szem.ig, lakcímkártya, férjem szem.ig, lakcímkártya - mindent lefénymásolva, így volt a leggyorsabb. Nem kötelező, lemásolják, csak gátsebbel így nem kellett ott álldogálni / üldögélni, csak röviden.

Kórházi pakk: hálóinget nem adnak, vigyél, szülőszobára is. Én 6 napig voltam bent, 2 nap után megkértem apát, hozzon melegítőnacit meg pamutfelsőt, én nem vagyok hajlandó tovább hálóingezni, köntösözni. Nem szólt senki.
Babának ruha csak hazavivős kell, pelust 5-öt adnak, abból vigyél valamennyit. Popsitörlőt, popsikrémet vigyél, köldökápoláshoz van minden. Evőeszközt vigyél.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Köszönöm szépen! :D
Megkérdezhetem miért voltál bent 6 napig? Az elég sok. Reméltem, hogy 3 nap után elengednek!

Orsi
Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
borsa
 
 

 
 

Igazából 5 nap, mert az első a 0., és különben is este fél 9-kor kerültem be. 3. nap meg besárgult a babám, 6 órára fényre tették, a 6-ból 20 lett, utána meg úgy van, hogy ha éjfél után kerül ki a gyerek a fény alól, akkor aznap már nem engedik haza. Így a 4. nap nem is jöhetett szóba a hazamenetel, és az 5. napon mehettünk.

Akivel nincs gond, azt kidobják :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Szia Tina!

Mekkora lett Tami is :)
Remélem jól vagytok!
Üdv
E.

 
 


Sziasztok!

Minden okés nálunk,kezdenek a napjaink szépen beállni,volt már olyan éjszakánk is,hogy este fél9-kor leraktuk aludni Zoé babát(akkor szoktuk)és reggel fél8-ig aludt :) De hozzá kell tenni,hogy hajnal 5-kor úgy ugrottam ki az ágyból mint még soha,annyira megijedtem,h úristen mi van a gyerekkel! :shock:
Zoé baba szépen növekszik,sajna nincs tejem úgyhogy tápszerezünk! :cry: Még mindig hasfájósak vagyunk,de most már a kaka is nehezen jön,kamilla teázunk is,köményes teázunk is,van valami más ötletetek,h mivel próbálkozzunk még?Annyra sajnálom szegényt amikor erőlködik és nyomja!

Remélem mindenki jól van,puszi mindenkinek
sildu
Dunaharaszti
 
 


Szia Sildu!

Próbáltátok már a babamasszázst?
Annak van egy része kifejezetten a pocakra és volt akin segített már.
A köményes teától nem fáj jobban a hasa?Mert nálunk Zsófi lányom hasának nem tett jót. Nekünk a kamilla tea bevált, ha nem tudott kakilni valamelyik. Ennél több ötletem nincs. Esetleg még Laveolac szirup. Beszéld meg a gyerekorvossal, vagy a védőnővel. Nem tudom vény köteles-e.

Mi jól vagyunk. Lilla nő, mint a gomba, és egyre összeszokottabb nagycsalád vagyunk. :)

Üdv
D.

 
 


Szia dé!

Jól vagyunk, növekedünk, csak a buddha-nyugodtságú babám az utóbbi egy hétben iszonyatosan nyűgös, eddig volt az eszik-alszik-kiválaszt (illetve eljátszik itt-ott, tök nyugisan), hát most órákig tud sírni, és csakis kézben van el, sőt sétálva kell ringatnom, már leszakad a derekam a 7 kilója alatt. Eddig letettem aludni, és ennyi, most 40 perceket ringatom a napközbeni alváshoz is, máskülönben telitorokból üvölt. :cry: :cry: Remélem, ez csak átmeneti.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Köszönöm szépen az infókat!

Orsi
Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
borsa
 
 


Sziasztok!!!Engem az érdekelne ,hogy ismeri_e valaki dr.Újvári Elemért és mennyit kér a szülésért és alkalmanként a vizsgálatokon.
Előre is köszi!!
brigo82
Gyömrő
 
 


Sziasztok! :)

Tina: Regina is 7 kiló, átérzem a problémát! Nem lehet, hogy a foga miatt nyűgi??

sildu: milyen tápszert eszik? Mi nesté beba pro ha startot! Regina is nehezen kakil, van, hogy olyan sűrű a széklete szegénykének! Most őszibarackot adok neki reggelente, hátha attól jobb lesz neki! De most megint nem volt már két napja kaki! Megőrülök ettől! :( És egész nap próbálom itatni vízzel!

A köményes teát mi se bírtuk! :(

dé: na, rákeresek a babamasszázsra! :)

Minden jót Nektek! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van,mi jól vagyunk de ez a hideg idő nagyon nem kéne,egyre kevesebbet megyünk ki nagyon hideg van,én nagyon fázós vagyok!Zoét nem tom soha,hogy öltöztessem,aggódok meg ne fázzon :cry:

Florr:Mi sajna teljesen tejcukor,gluténmentes tápszert eszünk,Neocate a neve,tutti ő a bünős,de erről nem tudunk másra váltani!Picivel jobb a helyzet,örülünk ha összejön 1kaka 1nap,és mostanában SIKERÜL is!De volt olyan,hogy 3napig semmi,és iszonyúan szenvedett szegénykém,végül kúp lett a vége :cry:

Sajna én nagyon nem akarok fogyni,akkora a hasam még mint egy 3hónapos terhesnek,most kezdek szobabicajozni :roll: elég gázul megy mert hamar kifulladok,de majd belejövök,remélem :oops:

Zoé egy tünemény baba úgy gögicsél már,hogy be nem áll a szája!

Üdv Mindenkinek,vigyázzatok babáitokra,puszi!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Húúúú de leült a fórum,én is régen voltam fent de én is voltam az utolsó hosszászoló :roll:
De gondolom mindenki készülődik a karácsonyra ezerrel, ezutón is szeretnék MINDENKINEK KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET és BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNNI,ami gyönyörű és boldogságos lesz,hogy babáinkkal tölthetjük az első karácsonyunkat!Nekem ő a legszebb ajándékom :)
Üdv Mindenkinek
Sildu & Zoé
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Engem az érdekelne , hogy a kicsinek kell-e ruhát bevinni?
Meg , hogy milyen a gyerekágyas osztály?
Hányan vannak egy szobában?
És tényleg csak üvegen keresztül nézhetik meg a babákat?
Elvileg jövõhét vasárnapra vagyok kiírva.

Választ várva.

Üdv.Reni
renianya
Szentendre
 
 


És még egy kérdésem lenne , hogy a baba ott lehet-e az anyával egész nap , vagy csak behozzák amikor meg kell etetni?
renianya
Szentendre
 
 


Szia Renianya,

A személyes infóim elég régiek, de ahogy mostanában megint bejárok meg olvasgatok, szerintem nem sok minden változott...

Szóval a szobák 5ágyasak, saját wc-vel és zuhanyzóval. Rooming-in van, és mivel a csecsemős nővérek elég leterheltek (mikor én szültem kb 100 baba volt az osztályon), nem csak hogy ott lehet veled a baba, hanem szívesebben is veszik, ha nem tolod be a csecsemőre, csak fürdetésre viszik el.
A kicsinek ruha nem kellett, csak a hazavivős - jobb is ha nem viszel be, mert csak elkeverik a fürdetésnél...
A babákat tényleg csak üvegen keresztül lehet megnézni, de őszintén szólva ezt nem is bántam... Gondolj bele, 5ágyas szobában te épp szoptatnál másik 3-nak meg épp látogatója van...brrr... Így legalább mindenki tud pihenni...

Remélem segítettem...
Üdv
Judy

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Szia !

Köszönöm szépen az infokat.
Persze , én se fogom bánni , hogy csak üvegen keresztül nézhetik meg a babát.
Ez így a jó.

Üdv.REni
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Igen, Judy jól írta, amikor én voltam, 50 baba volt de hétvégén 2-en voltak a fürdetésre :shock: :shock: :shock: Nagyon kevés a személyzet, éppen ezért frusztráltak... :( Ruha nem kell, de sapkát szerintem vigyél, azt nem adnak, és huzatos a folyosó.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Én is a SOTE II-en szültem, Dr Kazy Zoltán volt az orvosom. Szülés után többször panaszkodtam neki, hogy fájdalmaim vannak, de azt mondta az normális hogy nem tudok ülni és rendesen járni egy héttel a szülés után sem. Két hét múlva mentő vitt be a kórházba, olyan erős vérzéssel, hogy rögtön meg kellett műteni, és azt mondták ha pár perccel később érkezek be, nem tudtak volna megmenteni.

Remélem segítettem azoknak, akik még nem választottak orvost, hogy kihez NE menjenek :!:

Szerencsére a kisfiam makkegészségesen született és mostanra már én is rendbe jöttem.

Zsu
zsu153
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok! Mindig elfelejtem a dokit megkérdezni, hogy apasági nyilatkozatból friss kell nekik? Vagy megelégszenek az ősivel? :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Szia,
Úgy tudom, hogy apaságiból 30 napnál nem régebbi kell, de most van valami új szolgáltatás, mintha ott helyben is meg lehetne csinálni...
A betegfelvételen volt kiírva ilyesmi, valami anyakönyvezési infók feliratú A4-es lapon... De ha ott megkérdezed, biztosan megmondják...

Üdv
Judy

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Közben rájöttem, hogy szétszórtabb vagyok, mint gondoltam, mert házasságira gondoltam... :lol:

De majd megnézem akkor! Kösziiiiii! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska, házasságiból nem kell új (eredetileg 300 napnál nem régebbi volt csak a jó), nekünk 360 napos volt :wink: Meg mondták is, hogy jó az ősrégi is.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Köszönöm Kriszti! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon,és sajnos /már- és még/ nem vagyok terhes sem....Hosszú történet,és nem épp pozitív,úgyhogy nem terhelek vele senkit sem.
Érdeklõdnék,hogy van-e itt köztetek olyan,aki a Pajor dr. úrhoz jár,vagy járt? Van-e esetleg valamilyen tapasztalat vele kapcsolatban?

Elõre is köszönöm a választ! Erika
nazareth
Tata
 
 


Szia Nazareth!
Nekem nem ő volt a dokim, de a mellettem fekvőnek igen és meg volt vele elégedve!

Csajok, hogy vagytok?

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Nazareth,

Ő az igazgató, úgyhogy csak jó lehet. A sógornőm életét ő mentette meg (más kórházban csinálták ki majdnem, de ez hosszú történet). Szóval szeretjük.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok Timi és Kriszti!

Nagyon örülök mindkettõtök válaszának és köszönöm!
Tavaly augusztusban egy missed ab-on estem át /10.héten elhalt terhesség/ amit nem jól csináltak meg,rá 2 napra még küret,ami után gyulladásom lett. Mindezt itthon alakították Komárom-Esztergom megyében /nem írok kórházat/....
Ez miatt mentem a Pajor dokihoz,õ kikezelte a gyulladást.
Viszont az itthoni mûtétek után egy ciklusom sincs rendben! Utoljára jan. 18-án "ünnepeltem" és nem vagyok babás. Ergo: mennem kell újra a Pajor dr. úrhoz.
Nekem is maximálisan pozitív volt vele találkozni!

Szép napot! Erika
nazareth
Tata
 
 


Kedves Fórumozók!

Szült már valaki Dr. Páncél Zitánál a II. klinikán? Külön témát is csináltam ennek a kérdésnek, remélem valahol válaszol vki!?

Üdv, Zsuzsa
zsuzzs
Gödöllő
 
 


Szia Zsuzzs! Én nem ismerem.. :(

Nazareth: mizujs?

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Szia Zsuzzs! Én nem ismerem.. :(

Nazareth: mizujs?




Szia Timi!

Egyelõre még semmi sajnos. Vissza kellett mondanom a Dr. Úrhoz kapott idõpontot anyagiak miatt... :( Most próbálok keresni itt a környékünkön egy jó dokit,vagy várok,aztán kérek új idõpontot Pajor dokihoz.

Üdv. Erika
nazareth
Tata
 
 


Erika: Szorítok, hogy minél előbb helyre jöjjenek a dolgok!! :)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Első babás kismama vagyok, a 22. hétben járok és ha minden igaz, ebben a kórházban fogok szülni. Nagyjából semmit sem tudok a kórházi tartózkodásról, ezért, kérlek, segítsetek a tapasztalataitokkal!
Tehát, közvetlen szülés után, ha minden rendben megy, odaadják a kisbabát neked azon nyákosan vagy előbb lemosdatják, megmérik, stb... hány napig kell bent lenni? Olvastam, hogy a látogatók nem mehetnek be a kórterembe és a babát is csak üvegfalon keresztül láthatják. Ez azt jelenti, hogy amíg bent fekszem, még az apuka sem ölelheti meg a kisbabát? Azt is hallottam, hogy előfordulhat, hogy a szülésem alatt orvostanoncok jönnek be "tanulmányozni" a folyamtot. Ez igaz?
Most csak ennyi jut az eszembe, de ha bárkinek bármi hozzászólása lenne, szívesen olvasom!!!
Előre is köszönöm!!!
bogisousa
Budapest IV. kerület
 
 


Még az a kérdés is eszembe jutott, hogy nap közben vagy este/éjszaka is veled lehet a baba vagy csak etetésre hozzák? A szobák 5 ágyasak? Mennyibe kerül egy privát szoba? Köszönöm!!!!
bogisousa
Budapest IV. kerület
 
 


Szia!
Szülés után egybõl rádfektetik a babát és majd csak utána fürdetik meg , megmérik és felöltöztetik és utána felviszik az újszülött osztályra , kb 1 órát van ott veled , te meg 2 órát és utána visznek fel a gyermekágyas osztályra.
ha minden rendben van 3 nap az ott tartózkodás
Így igaz a látogatók nem mehetnek be csak egyedül te mehetsz ki hozzájuk , de a babát az üvegfalon keresztül nézhetik meg.
Apuka csak akkor ha privát szobát kértek az napi 10 ezer ft.
Amúgy a szobák 5 ágyasak.
Egész nap veled lehet a baba csak fürdetni viszik el , de ha egy kis pihire vágysz bármikor be lehet vinni az újszülött osztályra.
én orvostanoncokról nem tudok.
üdv Reni
renianya
Szentendre
 
 


bogisousa,
Lehetnek orvostanoncok, mivel ez oktatókórház is, de elvileg engedélyt kell tőled kérniük, hogy bejöhessenek, tehát nem csak úgy berohannak és nézelődnek...
Mi 2 órát lehettünk együtt a babával a szülőszobán annak idején, de gondolom ez attól is függ, hogy "mekkora a forgalom" a szülészeten, kell-e másnak a szoba, stb...
A többit Reni leírta.
Üdv

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Nagyon-nagyon köszönöm az infót!!! :)
bogisousa
Budapest IV. kerület
 
 


bogisousa:
Üdv, kb. egyszerre szülünk, én is a Sote II-n.
Velem aláírattak egy papírt annak idején (ha jól emlékszem ott a fél extázisban), hogy engedélyezem -e gyakornokok benntlétét. Engem nem zavart, végül is így tanulnak, és nagyon kedvesek voltak, ketten voltak benn.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes: még az is lehet, hogy egy szobába kerülünk! :) Én még átgondolom az orvostanonc kérdést... minden esetre jó tudni, hogy nem jöhetnek be csak úgy, engedély nélkül.
Szép napot mindenkinek!
bogisousa
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Látom most is vannak új hozzászólások! Ha valami kérdést szeretnétek feltenni nagyon szívesen válaszolok a kérdésekre mert én most szültem a klinikán és szívesen segítek ha vki úgy gondolja!
terez28
 
 


Szia,
Ha már felajánlottad, csak egy-két gyors kérdés, bár a többségével tisztában vagyok...
- Milyen állapotúak az ötágyasok? Ott bent utoljára 2008-ban jártam, nem tudom voltak-e azóta felújítva, vagy csak romlottak... Fürdők? Gondolom délután még mindig dögmeleg van, mert besüt a nap...
- Van még az étkezőben mikró illetve közös sterilizáló?
- csak köldökápoláshoz adnak cuccokat, meg ruhát a babának még mindig? Textilpelust büfizéshez adnak vagy azt is kell vinni? (2008-ban még adtak 1-1 darabot, de könyörögni kellett érte...)

Hirtelen ennyi, amúgy meg pár nap múlva úgyis látni fogom :D
Köszi!!!

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Szia Judy.

Hát a szobák nincsenek felújítva , se a fürdõ.
Én mikor januárban voltam mikró nem volt csak a közös sterilizáló.
Igen úgy ahogy írtad csak a köldökápoláshoz adnak cuccot meg ruhákat is.
Most adnak textilpelust , én vittem be és el is tüntették.
A legjobbakat kívánom.
És sima szülés lesz?
Fiú vagy lány?
Név?
renianya
Szentendre
 
 


Szia Judy.

Hát a szobák nincsenek felújítva , se a fürdõ.
Én mikor januárban voltam mikró nem volt csak a közös sterilizáló.
Igen úgy ahogy írtad csak a köldökápoláshoz adnak cuccot meg ruhákat is.
Most adnak textilpelust , én vittem be és el is tüntették.
A legjobbakat kívánom.
És sima szülés lesz?
Fiú vagy lány?
Név?
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni,
Köszi az infókat!!!
Sima szülésre készülünk, de mivel nem lesz pici (4 kiló tájéka), benne van a pakliban a császár is persze... Fiú lesz, Ádám :) Elvileg mára vagyok vele kiírva, de még nem óhajt kibújni :roll: Remélem a hétvégén a hidegfront rábírja a fiatalurat a kibújásra... :)

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Akkor szép súlyba lesz.
Az egyik ismerõsöm majdnem 5 kg-os babát szült és simán , semmi problémával.
Reméljük akkor sima szülésed lesz:-)
Szép fiú név az Ádám , barátnõmnek is úgy hívják a kisfiát
Még egyszer minden jót és szép szülést meg persze jó babázást:-)
És a nagylány várja már?
Gondolom igen , majd biztos sokat fog segíteni.

Reni
renianya
Szentendre
 
 


Szia szjudy 77!
Látom már válaszoltak a kérdéseidre sajnálom! Amúgy 2 darab 5 ágyas szobában megcsináltak nem olyan régen a fürdőszobákat! Szerintem nem olyan rosszak a 5 ágyas szobák! Persze nem hiper szuperek de elmennek! Textil pelenkát nem árt ha viszel de adnak ha kérsz! Egy jó tanács nem kell fel venni az újszülöttesek viselkedését mosolyogj mindegyikre és úgy kérj dolgokat arra nem tudnak majd rosszul reagálni! Drukkolok hogy kibújon Ádám! Bár lehet mire ezt olvasod már megszületett! Akkor gratulálok!
Szió!
terez28
 
 


Reni, Teréz,
köszi a válaszokat. Sajnos még nem bújt ki a kölök, túl jól tartom :? Ha péntekig nem történik semmi, akkor indítják (akkor töltöm a 41.hetet)

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem, nem tudjátok véletlenül, hogy terheléses vizsgálatra meddig kell beérni a laborba? Mintha fél 9-re emlékeznék, de nem vagyok benne biztos....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia,
8ig, mert csak 10ig vesznek vért és abba a másodiknak is bele kell férnie.

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


szjudy:
Köszönöm! Na ez szép menet lesz, egyik gyereke oviba, másikat bölcsibe, és még 8-ig érjek is be.... :roll:

Még mindig egyben????

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: