Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Melcsi, folytatás?

Emese is holnap kezdi az ovit? Várja már?
Luku hogy halad a beszéddel?

Nika, jó hogy haladtok a beszéddel is! Mire oviba megy már folyékonyan fog beszélni.

Mó, képek jók mint mindig? Gyerekek várják a sulit? Nálunk a kicsi igen, a nagy nem.

Éva, fiad hogy döntött? Marad vagy megy?

Mandula, klassz lehetett ez a csokifesztivál! Emese aranyos ezen a pónin??? (nem látom rendesen)

Képzeljétek Marci (a legnagyobb) Lyme-kóros. Ma kaptunk végül antibiotikumot. Nagyon mérges vagyok az egészségügyre, ez már régen kiderülhetett volna, ha nem ilyen tesze-toszák. Persze a végén megint magánorvosnál kötöttünk ki.
Csak az a gáz hogy jó erős az antibiotikum és lehet egy csomó mellékhatása. Pont most hogy kezdődik az iskola.
:evil: :evil: :evil: :evil:

Már régen túllehetnénk az egészen ha akkor kap gyógyszert mikor először orvosnál voltunk.

Sziasztok
Andrea

Kép
Kép
Kép
galagonya65
 
 


szia Andi,hát nálunk is a nagyok nem várják a sulit,csak a kisebbek.a A kicsim meg várja az ovit,mert nagyon hosszú volt neki a szünet,de a jó oldala,hogy új tornatermet építettek nekik.Ez a nyár is jó hamar eltelt.Én a telet egyáltalán nem várom,nem vagyok oda érte. :)

mó73
 
 


Sziasztok!


Valamelyik nap akartam írni csak nem tudtam belépni.

Szóval, nagy készülődésben vagyunk, mert pénteken indul a kisfiam!!!!

Ő nagyon várja már, teljesen fel van dobva. Hétfőn vették meg e jegyek és úgy jöttek haza, hogy legszívesebben összedobálnák a cuccaikat és már indulnának is. Persze, addig még nagyon sok "dolga" van. Megállás nélkül bulizik ( természetesen minden baráttól, havertól -- és elég sokan vannak - mindenkitől el kell búcsúzni)

Mindenki kérdezgeti tőlem, hogy nem vagyok a lehangolva, (még) nem, inkább az a gondolat jár mindig az agyamban (ebből alakul majd ki a depresszióm), hogy egy korszaknak végérvényesen vége. Bár, az én kisfiam most is nagyon önálló, már régen nem gyerek státuszban van itthon, de azért ez mégiscsak egy igazi "leválás" lesz és ha még haza is jön majd, az már nem lesz ugyanaz.
Na, mindegy, ezen majd ráérek rosszabb napjaimban rágódni.

Andi!

Mesélj már részleteebben erről a Lyme kórról, mikor csípte meg a kullancs, hogy vettétek észre, stb.
Én is nagyon megijedtem mert a nyáron a férjembe is belement két kullancs, kiszedtem, de nagyon csúnya még mindig a helye. De figyeltem nem lett "kokárdás" ( az interneten így írták). Azt írták, hogy akkor fertőzött a kullancs, ha kokárdás lesz a helye, neki nem kokárdás volt, hanem olyan csúnya, nagy helye maradt, mint egy darázscsípés és még mindig viszket, de nem lett lázas, nem fáj semmije.De azért még mindig bennem van a félsz.


Nika!

Ügyes a gyermek!!! Gratulálok a beszédhez, lassan be sem fog állni a szája.

Mó!

A könyves kép, tényleg nagyon édi!
Tényleg, iskolások-óvodások hogy telnek az első napok?


Melcsi merre vagy?

Többiek? Vége a nyárnak, tessék bejelentkezni!

Éva
fanny01
 
 

 
 

Kedves Anyukák!

Új vagyok a babaneten, nem régen lett internetünk otthon, szeretnék csatlakozni Hozzátok! :)

Először a 40 év körüli kismamis topikra találtam rá a Várandósság rovatban és onnan találtam ide.
43 éves vagyok és 43 évesen szültem, kisfiam, Roland 7 hónapos. :D
Lányaim, Antónia 17, Abigél 14, Réka 6 éves. :) Ha sikerül beszúrnom a vonalzókat, akkor láthatjátok.
Sok-sok előzetes dilemma után érkezett meg a családunkba a kicsi fiúnk, 39. héten 2650 grammal és 49 centivel. Nagyon szerettünk volna még egyszer babázni a férjemmel, de ott volt a korom...Úgy éreztük, hogy ez az utolsó lehetőségünk, és most már mondhatom, hogy nagyon-nagyon megbántuk volna, ha másképpen döntünk, és nem vágunk neki.
Nagyon vártuk Őt. :)

Igyekszem majd bővebben írni, de sokszor közelharcot kell vívnom a gépért a Lányaimmal, amikor itthon vannak :lol:

Örülök, hogy Rátok találtam!

Sziasztok,

Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
Kép
aarr
 
 


Szia Zsuzsa!

Üdvözöllek közöttünk! Gratulálok a trónörököshöz! Itt aztán nem kell "bizonygatni", hogy egy baba érkezéséhez sosincs késő! Szerintem te a fiatalabbak közé tartozol, vannak itt "korosabbak"is. Ugye, lányok?

Gyere gyakran és írjál a gyerekekről. És ne csak a kcsiről, itt vegyes a társaság sok kisiskolás-kamasz-fiatal felnőtt gyerekes anyuka van itt!
( kis gyerek kis gond, nagy gyerek, nagy gond!)


Erről jut eszembe, Mandula, mi újság Alex-el?


Üdv Éva
fanny01
 
 


szia Zsuzsa,én is gratulálok a kisfiadhoz! 43évesen szültél?az jó.nem is tudtam,hogy lehet akkor is.én 33évesen szültem a legkisebb fiamat,ő most 3ésfél éves.gondolom a lányok kényeztetik a kicsit. :) Fanny, hogy vagytok? nálunk Alex már várta az ovit,mert hosszú volt a szünet.A suli is elkezdődött,hát ennek kevésbé örültek. :)

mó73
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Üdv köztünk! Nagyon jól tettétek, hogy vállaltátok a kisfiadat, gratulálok hozzá :lol: ! Ahogy Fanny is írta: azért írj a nagyobbakról is!

Fanny! Alex: tegnap ment vissza Olaszországba a kislány. Végül is úgy döntöttem, hogy nem aggódok miatta, biztos lesz még jó sok ilyen :lol: , még csak 16 éves....
Meg ugye ilyen távolság még a felnőtt házas emberek kapcsolatát is megviseli/tönkreteszi, kamaszoknál meg.... majd meglátjuk.
Ezek szerint mégis elmegy a fiad. Nem is tudom, biztos furcsa érzés lehet... De fiatal, had próbálja ki magát!

Andi! Ez a Lyme-kór elég ijesztően hangzik!

Mó! Csokifesztivál Szerencsen volt, egy évben egyszer van. Én is csokifüggő vagyok sajnos.....

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Üdv itt! Gratulálok a kisfiúhoz! Lányok hogy fogadták a kisbabát?

Éva! Marci július közepén szólt hogy van egy folt a lábán. Egy kis kb. 5 cm átmérőjű folt volt. Rá két hétre a folt megnagyobbodott, a széle piros színű fodros volt és viszketett neki. Még mindig nem gondoltunk semmi rosszra. Bejelentkeztünk a bőrgyógyászatra, aug. 13-ra kaptunk időpontot, és akkor kaptam szívbajt mikor az orvos mondta hogy valószínűleg Lyme-kór. Másnap vérvétel, azt mondták kb. 2-3 hét mire megjön az eredmény. Furcsállottam a dolgot de a doktornő nem tűnt idegesnek, így gondoltam jó lesz ez így. Két hét múlva érdeklődtem az eredmény után, majdnem körberöhögtek hogy még annak a gyereknek sem jött meg a papírja akinek június végén volt a vérvétel.

Ekkor már igen ideges voltam, az SZTK-ban sem tudták hogy lehet ezt meggyorsítani (mondtam hogy kifizetem a vizsgálatot). Felhívtam a gyerekorvost, aki eddig szabadságon volt, és ő ajánlotta a Kullancsambulanciát: http://www.kullancs.hu/
Itt vannak képek is, összehasonlíthatod őket a férjed kiütésével.

Ez volt múlt csütörtökön, hétfőre kaptunk időpontot. A folt egyébként majdnem teljesen eltűnt hétfőre. Az orvos ránézett és azt mondta hogy ez bizony Lyme-kór, teljesen mindegy hogy a vérvétel eredménye negatív vagy pozitív lesz-e.
Vett egyébként vért aminek az eredményét hétfőn elküldi e-mailben. Adott egy antibiotikumot, 20 napig kell szedni, majd visszamegyünk hozzá kontrollra. 3 és 9 hónap múlva is vesz vért, ezt a hármat összehasonlítják és ez alapján derül ki hogy meggyógyult-e. A legrosszabb ami Marcival történhet hogy kell még egy antibiotikum-kúra.

Ja, még azt is mondta hogy ilyenkor teljesen felesleges várni az vérvétel eredményére, mivel az lehet tévesen negatív is. A bőrgyógyásznak ezt tudnia kellett volna.

A szép még az egészben hogy hiába is lenne meg a lelet, a bőrgyógyász második hete beteg.

Mandula, azért megnyugtató hogy a kislány elutazott. Irigyellek hogy nem szóltál a fiad dolgába, sajnos én mindenbe beleszólok.

Sziasztok
Andrea
galagonya65
 
 


zsu üdv közöttünk és elhiszem hogy nem bántátok meg a kisfiad érkezését Gondolom a lányok most kiélhetik a babázgatást :):) mesélj róluk :) én 36 évesen szültem első gyerekemet és reményeim szerint lesz tesó is ha ez majd csak 40 fölött akkor akkor :):):9 nincs későn :)

Andi: nem semmi ez a lyme kóros történet de bízzunk benne hogy antibigyó elsőre segít majd :):):

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!


Elment a kisfiam.

Péntek este 7-kor indult a vonat másnap fél tízre értek Frankfurtba, 1 órakor indult a másik vonat és este fél hatkor értek oda. Egész jól bírták az utazást ( fiatalság!) még aludni is tudtak a vonaton. Mikor megérkeztek első éjszakát az ismerős srácoknál töltötték, másnap meg mentek hostels-be, csak a cuccaikat hagyták fennt a lakásban. Vasárnap már mentek a belvárosba körülnézni. Ma reggel fél tizenegyre már van időpontjuk a hivatalba, ahol ki kell váltani egy számot (mindenre ez az egy szám szolgál, lakcím nyilvántartás, eü., adó...) és utánna már mehetnek munkát keresni. Szóval ebből a szempontból gördülékenyen mennek a dolgok. Illetve az ő szempontjukból nincs semmi probléma, nekünk volt nagyon furcsa hazajönni a tök csendes lakásba. ( amíg itthon volt, mindig szólt a zene a szobájában).
Képzeljétek, nem is gondoltam, hogy ilyen sokan kijönnek az állomásra, legalább 6-8 barátjuk kinnt volt, úgyhogy nem volt idő meg alkalom szomorkodni, mert a sok fiatal elhülyéskedett ott velük, jó volt látni, hogy milyen sokan szeretik a kisfiamat, bár az az igazság, hogy amikor kigördült a vonat, bizony még a vagány fiúk is elmorzsoltak egy-egy könnycseppet. Én nagyon tartottam magam és sikerült nem sírni.


Andi!

Köszönöm, megnéztem a a Lyme kóros képeket, én is erre gondoltam, ezeket a foltokat hívják "kokárdának", én tudtam, hogy ez a Lyme kórnak ez az egyik legfőbb tünete. A férjemnek szerencsére nem volt ilyen. Érdekes, hogy a bőrgyógyász ezt nem ismerte fel rögtön. De reméljük azért hatásos lesz a kezelése a gyereknek.

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok Lányok!:)

Köszönöm szépen a kedves fogadtatást. :)

A Nagylányaim mindketten nagyon várták Roli érkezését, babáznak Vele, sokat segíteneka baba körül és a háztartásban, de csak amennyi jól esik Nekik, nem szeretném a fiatalságukat "elvenni". (Sajnos láttam példát, pont a Nagylányom osztályában van egy kislány, akivel elég jó barátnők, sokszor nem engedték el sehova, mert otthon kellett maradnia a 2 kistestvérével. Nem nagy dolgok voltak ezek (séta, fagyizás, 14-15 évesek voltak akkoriban), és nem is túl gyakran (1-2 hetente). Szerintem egy kamaszlánynak szüksége van a barátnőire, amellett persze, hogy elvárható, hogy valamennyit segítsen is otthon, de nálunk ez szigorúan önkéntes alapon működik. Örülök, hogyha otthon hagyhatom Őt Velük, amíg leszaladok a boltba, de hogy Ők ne tudjanak elmenni mondjuk moziba a barátaikkal, azt úgy érzem, hogy nem várhatom el. Roli az én kisfiam :lol: )
Szóval szerencsém van a Lányokkal. Antónia egyébként idén fog érettségizni, Abi pedig II. évfolyamos a gimiben. Toncsi ha kap kollégiumi helyet majd, akkor nekem is el kell engednem Őt. :oops: De nem szeretném ha fáradtan érkezne haza mindennap a több órás utazás miatt. :?
A Kicsi Lányom, Réka...Ő volt eddig a Királylány a családban ( bár még most is!), a Nagyok is Őt kényeztették a viszonylag nagy korkülönbség miatt, na Ő a testvérféltékenység tipikus megtestesítője, amitől tartottam is nagyon. :( Próbálunk a Férjemmel ugyanannyit foglalkozni Vele, hogy semmiben se szenvedjen hiányt. Éppen most ment iskolába, miközben Ő szíve mélyén kicsilány akar maradni és otthon lenni Anyával. :oops: Az iskolában ezzel nincsen probléma (nem sír, amikor elmegy a Férjem), csak itthon mondogatja, hogy nem akar Nagylány lenni. (Mert ugye az okos Nagylányok járnak iskolába). Kéri, hogy ringassam Őt, mint Rolcsit...amit sokszor meg is teszek. Abban bízom, hogyha talál barátnőket az osztályban, akkor könnyebben megy el itthonról a suliba. Tényleg, ha megszakadok is próbálok ugyanannyit "babázni" Vele, mint korábban. Az az igazság, hogy nagyon el volt (van) kényeztetve és könnyen érezheti úgy, hogy kiesett a pikszisből, és elpateroltuk Őt az iskolába. (Bár már Roli születése előtt is tudatosan beszéltünk róla, hogy ősszel nagy változás jön a kis életében.) :roll:

Most mennem kell Lányok, igyekszem olvasgatni Benneteket. Ne haragudjatok, hogy most csak magunkról írtam, látom a gyönyörű Gyermekeiteket a vonalzóitokon és a képeken :D :D , de még nem sikerült visszaolvasom a topikot, és az elmúlt hetek/hónapok történéseit, témáit, de kihasználom, hogy a héten, hogy a Lányok suliban vannak. :oops:

Sziasztok,

Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
Kép
aarr
 
 


Sziasztok!

Jelentem: Melcsinek ismét számítógép problémái vannak, azért nem jelentkezik, de már rajta van az ügyön.

Nálunk is vannak hírek, képzeljétek el a kisfiam már szerzett munkát, szerda óta GLS-nél dolgozik, a kiszállítandó csomagokat pakolásszák. Tetszik neki, azt mondja ki lehet bírni. ( soha életében még egy napot sem dolgozott.) Ráadásul még a fizetéssel is meg van elégedve, mármint ahhoz képest, hogy teljesen kezdők. A legjobb hír, - ami azért nagyban elősegíti a haladásukat,- hogy teljesen jól tud kommunikálni angolul.
Örülök, nagyon, mert azért féltem tőle, hogy ha nem kapnak munkát elmegy a kedvük, de szerencsére nem így történt.

Itthon nagyon csendes lett a ház, már úgy élünk itt kettesben,mint két nyugdíjas.
Teszek fel pár képet.

Zsuzsa!

Hol tartasz a visszaolvasásban?

Hát, Rékának tényleg nehéz lehet, kiesett a "legkisebb" szerepkörből, ráadásul egyébként is ő már "nagylány" hiszen iskolás. Nagy váltás ez neki. Talán tényleg majd az új barátnők, az új élmények kicsit feledtetik vele, hogy ő már nem "baba". Majd kicsit később szervezzetek neki "csajos bulit" az osztálytársakkal.
Egyébként hol laktok, hogy azt írod, hogy a nagyobbnak több órát kell majd utazni a suliba?

Icus!

Mi újság a házzal?

Melinda!

Nagyon eltűntél!!!! Csak nincs valami baj? Benjikének hogy tetszik az ovi?

Éva
fanny01
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:43-kor.
fanny01
 
 


Sziasztok!

Fanny! Mit mondjak, nem irigyellek, de tudom, hogy muszáj egyszer elengedni őket! Az nagyon jó, hogy már talált is munkát, és hogy jól boldogul :lol: !
Két nyugdíjas??? :lol: :lol: Most kell élni a fiatalságotok 2. részét :lol: :lol: !
Végre mosolygós Hanna! A második képen annyira bájos!!

Zsuzsa! Szerintem is, ha talál a kislányod barátnőket, könnyebb lesz!! Azért nem lehet könnyű megbírkózni ezzel a feladattal sem, gondolom nehéz megtalálni az egyensúlyt!

Alex elkezdte a héten a gyakorlatot. Ebben az új osztályban egy hét iskola, egy hét gyakorlat. Az iskola is nagyon tetszik neki, mert kb. 5 tárgyuk van, ami mind szakmai tárgy. Gyakorlaton a lillafüredi Palotaszállóban van. Nagyon tetszik neki, (én reménykedtem egy kis mosogatás, suvickolásban, csak a rend kedvéért :mrgreen: ) leginkább zöldség, gyümölcs pucolás, rizs főzés, de azért mindenbe bevonják őket. Holnap délutánra megy, esküvő lesz, nagyon kíváncsi rá. Szerencsére szeret dolgozni, remélem itt jobban megállja a helyét.

Holnap már nekem is elkezdődik az iskola.....

Szép hétvégét mindenkinek!!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok Lányok!:)

A 2009-es évet már sikerült június 17-ig visszaolvasom, még egy kis türelmet kérnék erre a 3 hónapra, és utána jelentkezem. :lol:

Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
Kép
aarr
 
 


Sziasztok!


Zsuzsa!


Te, jó isten! Azért ennyire nem gondoltuk komolyan...

Mandula!

Nagyon jó lesz Alexnek szerintem ez a fajta suli. Nekem ez régen is tetszett, hogy 1 hét suli 1 hét gyakorlat. Bár csodálkozom, hogy még így működik, én úgy tudtam, hogy ez a rendszer már nincs. De jó hogy van, szerintem a fiad is jól fogja magát érezni és lesz sikerélménye.És azért szerintem ez a vendéglátós szakma ( bár, nem könnyű) de azért egy életbiztosítás, evvel bármikor lehet pénzt keresni, ha minden kötél szakad.

Az én kisfiam is tárgyalásban van egy caféé-val, hogy ott fog dolgozni, pedig ő csak érettségizett ilyen vendéglátós suliban.

Éva
fanny01
 
 


zsuzsa aztaaaaaa tényleg nem kell ennyire komolyan venni a visszaolvasást :):):):):)

pár képet teszek én is :)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika!


Nagy zsivány ez a fiú! "A szeme se áll jól"! Nagyon sokat nőtt, mióta nem raktál fel képeket. Látom már jól belaktátok a házat. Jól érzitek ott magatokat?
Éva
fanny01
 
 


Éva: köszike :) igen nagyon jól érezzük itt magunkat:) és most már azon gondolkodunk hogy télen hogy leszünk .Átmegyünk a kissebbik nagyszobába mert ott nincs erkély és kissebb felületen tud lehülni könnyebb lesz bemelegíteni aztán tavasszal megcsináljuk a kisebbik szobát Gergőnek :)addigra ágyat meg valmi szekrényt kell találnom bár az ágy már fejben megvan és láttam is jó árban de még ráérünk megvenni :):):ti jól vagytok??
mostanában nem nagyon pörög a topik csajok hol vagytok?

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Amikor csatlakoztam én is megpróbáltam elolvasni mindent, nem sikerült :lol: ! Ügyes vagy!

Nika! Annyira helyes Gege!! Nagyon szép a mosolya, és igazi fiú :lol: :lol: !

Fanny! Remélem Alex tényleg megállja a helyét ebben a szakmában!

Képzeljétek, Emese hétfőn kezdi az ovit!
Az úgy volt, hogy két hete telefonált az óvónéni, hogy egy pár napot havonta be kéne vinni a gyereket, hogy létszámba tudják venni, mert egyébként oda kell adni a helyet más gyereknek. Megegyeztünk, hogy 10-e után bemegyünk. Amikor hívtam az ovit előtte, a vezető óvónő vette fel, és kérdeztem, hogy nem szokott-e probléma lenni ez a pár napos járás, nem gondolja-e azt a gyerek, hogy ennyi az óvoda: egy pár nap havonta. És ő javasolta, hogy inkább szoktassam be, mert már nyugodtan járhat attól , hogy nincs 3 éves, van is a csoportjában vele egyidős gyerek. Szerdán bementünk megismerkedni az óvónénikkel (ezt így kell írni? 2 hosszú ó-val?), kiválasztottuk a jelet : napocska, és megbeszéltük a részleteket.

Szóval nagy változás előtt állunk, kicsit össze is szorul a szívem. Az én kisbabámból igazi nagylány lett.... lesz....
Olyan furcsa érzés, mert már nem lesz többet ilyen pici gyerekem, olyan nehéz elengedni, a nagyokkal még teljesen más volt, természetesebb. Most meg szívesen visszatekerném az időt. Sokat gondolok a születésére, próbálok minél több emléket "bevésni". És sokat gondolok arra, hogy milyen nagy ajándékot kaptam az élettől, hogy van 3 egészséges gyerekem, és hogy még Emese is megszülethetett nekünk :lol: :lol: .

Elnézést a hosszú eszmefuttatásért, de kikívánkozott.

Nem tudtok valamit Regiről és Icusról?

Szép hétvégét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Hát itt aztán tényleg nagy a csend!

Szegény Zsuzsa egy kihalt topikhoz csatlakozott?

Mandula!

Hogy szuperál az óvoda? Nem volt pityergés? Délben mész érte vagy délután? És már Te is Másodéves vagy!

Nálunk nem sok újság van.Kisfiamnak még mindig nem sikerült "bekavarni" abba az étterembe ahová szeretne, de már azért haladt előre az ügy. Írtam már hogy novemberben megyünk ki meglátogatni?Úgy várom már, pont akkor lesz a szülinapja. (20.!)
Teszek fel egy pár képet Hannáról. nagyon édes annnnnnnyira kislány. Tudja, hogy hová kell tenni a parfűmöt ( persze, még be lehet csapni, hogy csak úgy csinálok mintha odafújnám és persze utána nagyokat kell szimatolni, hogy milyen illatos, ha meglát egy krémet rögtön "krémeckedni" kell, de még a babát is be kell kenni. Kávét főz, önti a kancsóból ki a kispohárba közben persze hangokat ad hozzá: "sssssssss"! Szépen tejet, cukrpt is önt bele, megkavarja és utána adja oda: tették!. ( tessék) Jaj és olyan édesen mászik fel a forgófotelbe a számítógép elé és a kis ujjával úgy tudja már pörgetni az egér gombját.

Írjaták már egy pár szót ti is! Ne csak stikában olvassatok!

Éva
fanny01
 
 


A Lázár Lovastanyán voltak egy esküvőn, ezért a szép ruha!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:44-kor.
fanny01
 
 


Szájrúzsozás (persze csak ajakápoló)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:44-kor.
fanny01
 
 


Sziasztok!

Jajjjjjj, de rég írtam nektek!!!! Viszont jártam erre, olvasgattama topicot, de nem állítom, hogy naprakész vagyok, úgyhogy most csak óvatosan.

Melcsi
az útleírás nekem is nagyon-nagyon tetszett, igazi élmény lehetett, ezt tükrözte az írásod. És nekem is az jutott eszembe, hogy útikönyveket kellene írnod. Vagy kiadni a gyermekeidről szóló írásokat valami frappáns címmel!!!

Fanny
Engem azért lehangolt, hogy a fiad kiutazott. Én biztosan nagyon nehezen viselném, legalább is most úgy érzem, de az ember menet közben folyamatosan edződik. Ja, és ügyes a fiad, hogy ilyen hamar talált viszonylag jó munkát.
Nagyon-nagyon csini a kiscsaj és a rucija!!! (én is szurkolok, hogy az öcsém megnősüljön végre, mert akkor mindkét lányunk lehetne koszorúslány :lol: )

Mandula
Majd mesélj az óvodáról!!! :!: Nálunk szigorúan csak betöltött 3 év után mehet a csemete + szobatisztaság.

aarr
üdv. közöttünk és gratulálok a fiúcskához (3 lány után :D - biztos jó érzés volt!!!) és nagyon jó egészséget kívánok a 4 gyermek neveléséhez!!!

Andrea
Mi is jártunk "ebben a cipőben"! nem is részletezem, nagyjából ahogy te írtad. A fiamat egy sima óvodai kiránduláson "ragadta" meg a fülénél a kullancs. Az óvónénik jószándékúan ki akarták szedni, de beleszakadt! :shock: a gyerekorvosunk pedig csak annyit tudott mondani ezek után, hogy reménykedjünk, hátha nem volt fertőzőtt. De az volt!!! 1,5 hónap múlva a csípés oldalán lángoló piros lett a füle és azon az oldalon az arcán egy hosszú függőleges piros csík jelent meg. Ez elég ijesztően mutatott. Vittük egyből a László kh-ba, ahol az ajtóban stop! a dokinő az asztal mögül nézett a gyerekre (kb. 3 méter) és kijelentette, hogy igen, Lyme-kór. Adott valami antibiotikumot, amit nem tudtunk beadni, mert nem nyeli le a bogyót (még most 15 évesen sem), aztán visszamentünk és adott egy másikat, de nem akarta megérteni, hogy nem tudjuk beadni. Vérvizsgálat nuku. Így kerültünk végül a Lakos doktorhoz, aki hihetetlenül emberséges és barátságos, megértő volt. Nekünk is mondta, hogy a kórházi vérvétel nem ér semmit, speciális kell. Szóval végigjártuk mi is, ahogy írtad. És ami a lényeg, hogy ő tudott olyan antibiotikumot felírni, ami pezsgőtabletta formátum és beadható a gyereknek!!! Utána minden szülőin elmondtam, főleg kirándulás előtt, hogy mi hogyan jártunk. ja,és használtunk kullancsriasztót - amúgy. De szerintem inkább vonzotta, mint elriasztotta a kullancsokat.

Most teszek fel képeket, aztán igérem még jövök majd.
A hibákért bocsi, siettem.

Kép
regina3
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!

Éva, milyen talpraesett a fiad hogy ilyen hamar talált munkát magának. Szerintem jól tette hogy elment, még ha Nektek szülőknek ez nagyon is nehéz helyzet.

Hanna igazi kis nő! Már most ismeri a női praktikákat.
Mi is játszottunk a fiúkkal ilyen evés-ivást. Állandóan süteményt és kávét 'adtak'. Édesek ilyenkor nagyon.

Mandula, hogy tetszik Emesének az ovi? Te hogy viseled?

Regina, de édes ez a pici lány!!

Lakos doktor szerintem is szuper. Marcinak is vízben oldódó pezsgőtablettát adott, első körben gyógyultnak nyilvánította. Még lesz két vérvétel.

Egyébként a bőrgyógyász akinél itt Újpesten eredetileg voltunk még mindig beteg, várhattunk volna rá. A vizsgálat szó szerint így zajlott le nála is mint nálatok: asztal mögül 3 m távolságra.

Fiúk küzdenek az iskolával (és néhány tanárral), Dávid is elkezdte az alapozó terápiát, imádja szerencsére. Én holnap kezdek egy tanfolyamot, már előre utálom.

Férjem a héten nem volt itthon, ez az egész szeptember borzalmas volt, minden héten utazott. 1x lekéste a gépet, összetört egy bérelt kocsit, Svédországban hagyta a papírjait, meghúzta az én kocsimat. Mindezt egy hét alatt.

Jaj, elég negatív vagyok, remélem holnapra kialszom.

Sziasztok
Andrea
galagonya65
 
 


Sziasztok!

Fanny! Tényleg annyira lány Hanna :lol: ! Igazi szépség, igazi modell-típus szerintem. A "sztárfotón" nagyon szép!
A fiad biztos bekerül arra a helyre, úgy látom nem egy elveszett gyerek :lol: :lol: !

Regi! Végre-végre :lol: ! Mesike milyen nagy már :shock: , hihetetlen! Nagyon édes kis husika :lol: olyan igazi gyöntölni való :lol: :lol: .

Eltelt az első hetünk az oviban. Nem mondanám, hogy könnyen. Minden reggel volt sírás, sőt zokogás is :? . Első nap reggel kicsi sírás, aztán 10-re bementem mert mentünk a fogorvoshoz a csoporttal, aztán még eljöttem, és ebéd után érte. Aztán kedden már reggel 8-1/4 1-ig volt. Aznap egész délután hajtogatta estig, hogy ugye nem leszel messze az óvodától? , addig amíg el nem aludt. Reggel ezzel is kelt, és eléggé sírt amikor eljöttem az oviból. Délután amikor mentem érte akkor pedig vidám volt, (bár én is igyekeztem az lenni ) és aznap délután is nagyon jókedvű volt. Csütörtökön is sírás volt, alig akart elengedni. Ma reggel már bement szépen a csoportba, adott egy puszit, bár azért pityergett közben. Napközben azt mondják az óvónénik, hogy játszik, inkább a gyerekek mellett mint velük, de ezzel még a többiek is így vannak. Amikor nem játszik akkor az óvónéni mellett ül és szemlélődik, vagy rajzol vele.
Mind a két óvónéni azt mondta, hogy teljesen természetes ahogy viselkedik ne aggódjak normális reakció. (naná, hogy aggódom, szegény óvónénit fel is hívtam minden nap, de nagyon kedves volt, nyugtatott) Engem is nagyon megvisel, de azt is érzem, hogy már nem vagyok elég neki, vágyik a gyerekek közé. Azt hittem, hogy majd nem akar játszótérre menni, de délután mindig kéri, hogy menjünk.
Ebben a csoportban a 20 gyerekből 8 töltötte már be a 3. évét. Én is sokakat hallottam, hogy nem vették fel a gyereket oviba, mert még 1-2 hónap múlva lett volna 3.
Ennyit egyelőre az oviról. Remélem a jövőhét már jobb lesz....

Ja, Fanny! Ez jó: ne csak stikában olvassátok :lol: :lol: !

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Mandula, most olvasom az ovis történéseket. Ez egyáltalán nem vészes és teljesen normális reakció Emese részéről.
Anyukám óvónő volt, mindig azt mondta hogy jobb ha az elején sír mintha simán beszokna a gyerek és hónapok múlva jönnek a nehézségek (tovább tart és rosszabb).

Dávid már harmadik éve jár oviba, de az első héten még ő is sírva ment be a csoportba. A két év alatt sohasem sírt.
Meglátod minden rendben lesz!
galagonya65
 
 


Szia Andrea!

Köszönöm a biztatást, rám fér!

Húú, nem semmi hét lehetett, nem csoda ha kivagy....
Mi az az alapozó terápia? És milyen tanfolyamra fogsz menni?

Jó pihenést!

KépKép
mandula35
 
 


nálunk nesem veszik be míg nem tölti be a hármat :):(

jajj annyira jók a képek :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Na, ugye, csak rátok kell "pirítani " és indenki tud írni egy pár mondatot!

Regi!

neked külön örültem, nagyon rég írtál. Mekkorát nőtt Emese! Gyönyörű kék szem van neki is! Hát, bizony néha nagyon rossz érzés végig nézni ezen a hatalmas házon és majdnem üres! DE azért nem vagyok elkeseredve ( sőt, engem is meglep hogy jobban viselem a hiányát, mint gondoltam) úgy vagyok vele, hogy világot lát, ismerkedik más kultúrával, tökéletesen fog tudni kommunikálni angolul és ez mind az előnyére fog válni. Tényleg nem egy elveszett gyerek ( bár ezt mindig is tudtam) és próbálja mindennek a jó oldalát nézni. Most már arra is van energiája, hogy ott is felderítse azokat a helyeket (klubokat) ami őt érdekli ( biztos írtam már a zenei érdeklődéséről) figyeli a neten a programokat, kiállításokat és úgy gondolom, hogy ha van energiája ilyenekkel foglalkozni, akkor nagy baj nem lehet.

Mandula!

Nem irigyellek az ovi miatt, de hát ezt is be kell tudni, hogy aki 3 éves kor körül viszi oviba a gyereket ( és addig otthon volt anyukával) annak egy kicsit nehezebb az elválás, mert már nagyobb-okosabb, felfogja az elválás traumáját. de biztos hamar megszokja és élvezni fogja.

Andi!


Hát, Te sem panaszkodhatsz, hogy unalmas az életed! De gondolom, azért minden elrendeződött és ez a lényeg.
Mi az, hogy alapozó terápia? És Te milyen tanfolyamra jársz?


Melcsinek még mindig nincs gépe, de kihasználja az időt és csinálja a Mikulás zsákot ( olyat amilyet tavaly és is hímeztem) és mivel kettőt akar csináln, igyekeznie kell, de egyébként jól vannak.


Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!
Gondolom mit is gondoltok rólam... ilyen össze-vissza jelentkezni...
Nagy beszámolóra most sincs időm, de rakok fel néhány fotót:
Kép
Kép Kép
Kép
Éva, látom a fiad már világot lát... én meg még nem is válaszoltam a kérdésedre. Aktuális még?
Gondolom a hosszú téli estéken talán kicsit több időm lesz, és akkor elolvasok mindent, meg megcsodálom a képeket, meg írok is! :wink:

Kép
ermoni
 
 


Szia Móni!

Boldog szülinapot Jankának :lol: !
Micsoda szép szemei vannak!!

Azért egy kicsit bővebben is írhatnál.... :lol: !

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Haaahóóóó!!
Mindenki eltűnt?!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Mandula
igazad van, mindenki nagyon eltűnt.....

Én a múltkor félbe hagytam az irományomat, mert magunkról azt hiszen nem nagyon írtam.
A pici lányunk egy tüneményes kiscsaj lett. Szinte minden nap mutat valami újat nekünk. Nagyon ügyes és okos (ahogy ebben a korban a legtöbb baba) és annyira elbűvöl minket, hogy szinte sajnálom, hogy egyre nagyobb. Persze így természetes, de ez a csodálatos babakorszak annyira hamar múlik......
Nem tudom, írtam-e, hogy az életkoromat tekintve mindhárom gyermekünk más-más évtizedben született, Ádi akkor, amikor huszonéves voltam, Évi akkor, amikor harmincas, Mesike pedig a negyvenes évek legelején. És mindegyik élmény volt, de valahogy most a legélvezetesebb. Most érzem magam leginkább érettnek az anyaszerepre és igazán felhőtlenül tudok babázni. Kicsit sajnálom, hogy az elsőnél nem így ment. És azt is, hogy többször már nem lehet. A férjem mondta is, hogy ha fiatalabbak lennénk, akkor talán 5 gyereket is vállalnánk (legalább is a mostani érettségünkkel). Pedig több a gond, nehézség mint huszonévesen, de jobban is értékelünk mindent.
Mesikéről még annyit, hogy reggel és este még szopizik, és többnyire hajnalban is, ezért csak néha alussza át az éjszakát. Egyébként nagyon jó étvággyal eszik szinte mindenféle ételt, amit ilyenkor lehet. Nem válogat, de úgy látom, hogy a gyümölcsöket kevésbé szereti, mint a zöldséget és húst.
9 hónaposan kezdett mászni, most már nagyon fürge.....
A fogzással viszont érdekes módon nagyon le van lassulva: most bújt kis a 4. Ez talán csak azért furcsa, mert a nagyoknál másképp volt és a nagy átlag is több fogat növeszt eddigre, de nem baj....
A mászással együtt az akarat is megjelent, szinte átmenet nélkül. Nagyon harcias tud lenni!!!! Ezt még szoknom kell. A fürdés utáni öltözésnél közelharcot vívunk..... és egyébként is utál öltözni (ezzel biztos más babák is így vannak), közben itt a rossz idő..... nehéz menet lesz!
Teszek egy képet, aztán mennem kell. Vacsora, fürdés stb.
Kép

Kép
regina3
 
 


Szia Regi!

Az anyasággal kapcsolatban én is úgy érzek mint te: most tudom igazán élvezni. Igaz, nekem az is hozzájárul,hogy míg a nagyok születésénél egy nemtörődön (csavargó, nőcsábász, italozó stb...) "apa" volt mellettem, most egy maximálisan gondoskodó férjem van :lol: :lol: . Nálunk a fogzás pont fordítva volt, a nagyoknak, mindkettőnek 1 éves kora után bújt ki az első.
Micsoda csinos ruhája van Mesikének :lol: . A mi Emesénk nem szereti a szoknyát.... nyáron egyszer kérte, hogy szoknyát vesz fel, de fél óra múlva levetette....

Emese múlt csütörtöktől itthon van: mandulagyulladása volt, most még egy kicsit köhög. Ugyan a Doktor néni engedte volna mától oviba, de inkább ráhagyom ezt a pár napot!
Sajnos nálunk a "szájalás" jelent meg az ovival együtt:
mondtam neki ma ,hogy ne firkáljon a füzetben minden oldalra egy vonalat, mert akkor nem tud majd rajzolni, betelik a füzet.
A válasz: "unom már,hogy tőled semmit nem lehet csinálni, ne gyere be a szobámba, jobb ha a konyhában van dolgod" :shock: :shock:
Egyébként imád rajzolni, elég ügyes a korához képest (lehet, hogy elfogult vagyok :lol: ).

Jó lenne ha a többiek is jelentkeznének, úgy hiányoztok :lol: :lol: !!

Na, rakok fel egy képet én is.

Emese cicát rajzolt (teljesen egyedül):

Kép

És egy mágneses kirakózás, rakéta:

Kép

Szép napot!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Móni!

Jankának így utólag is boldog szülinapot!
Tényleg írhatnál egy kicsit bővebben, legalább a szülinapjáról, meg hogy mennyit beszél, miket mond, Janka csak 2-3 hónappal idősebb Hannánál. Gyönyörű szeme van! (az a kistigris olyan mintha játék tigris lenne.)

Regi!

Úristen, mindjárt egy éves lesz Emese,nekem úgy tűnik, hogy most született. Hannának is elég későn és lassan jöttek ki a fogai, de most már van neki 12! Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen sokáig tudod szoptatni. Nagyon édes kis pufi-pofi! Látom,Te is szereted kislányosan öltöztetni, olyan édesek még ezekben a pici ruhácskákban.


Mandula!

Hát, én is meglepődtem Emese "beszólásán". Már úgy értem, hogy az óvoda tényleg nagyon felgyorsítja a beszéd fejlődést, meg egyáltalán úgy "kinyílik a csipájuk". Nagyon aranyosak ilyenkor még a szájalással. ( később már nem annyira). A kézügyességére meg igenis legyél csak büszke, mert tényleg a korát meghazudtolóan ügyes! Oda kell rá figyelni és fejlesztgetni ez irányban. Nekem van egy uncsi tesóm és az ő kislányának is már az oviban mondták, hogy nagyon tehetséges a gyerek ( na, persze-persze, gondoltam én akkor)de az idő tényleg őket igazolta, most már egész komoly szinten fest a kislány művészeti középiskolába jár és szeretne a Képzőművészeti Egyetemre jelentkezni ( ruhatervező akar lenni),persze ott már mindenki nagyon tehetséges és a sok tehetséges gyerek közül nehezebb kitűnni, de mindegy, mert legalább avval foglalkozik amit szeret csinálni.


Nálunk zajlott az élet, azért nem jelentkeztem, mert egyik nap még azt beszélgettük skypon a kisfiammal, hogy nézzek neki kisebb szobát, amit kibérelhetne, mert minek neki ekkora, másik nap meg felhívott, hogy hát ő hazajönne... hát mit mondjak elég meglepetésként ért, mert ha panaszkodott volna, akkor más lett volna, de így nagyon meglepődtem, de mikor beszélgettünk végül is igazat adtam neki. Az egyik haverja a 4. napon, a másik haverja az 5. napon jött haza, ott maradt tök egyedül, szeptember közepétől ott már marha szar idő volt, eső, szél, sötétség ( és ez tavaszig így is marad) szóval megkérdezte - előszőr magától - aztán tőlem is, hogy: tulajdonképpen, mi a f@szt keresek én itt? És miután erre nem tudott értelmes választ adni, eldöntötte, hogy hazajön. Szóval ezt szerveztük, hogy repülő vagy vonat, hogy egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb, aztán végül is vonattal jött haza. Már itthon van egy hete, és éli a jól megszokott kis életét, helyre állt a rend.( úgy néz ki hogy lesz munkája is, aztán majd meglátjuk)

Én közben kedvet kaptam a varráshoz ( sose tanultam, soha senki nem mutatta meg, de ez is bizonyítja, hogy ha valaki valamit nagyon akar, akkor azt meg tudja csinálni) vettem egy Burdát, kinéztem egy kislány ruhát ( amiről úgy gondoltam, hogy nem túl bonyolult) hétfőn délután megvettem az anyagot, kiszabtam a szabásmintát, éjfélig varrtam, kedden este már kész is volt!!!!! Olyan szép lett, hogy csak na! ( még cipzárt kell belevarrni, de azt tényleg elviszem vasárnap anyósomhoz, hogy segítsen, mert azt nem merem egyedül, nehogy elrontsam vele az egész ruhát) Majd teszek fel róla fényképet. Szóval sikerélményem volt! ( és most nincs itt Icus, pedig ő nagyon ért a varráshoz!)

További terveim között szerepel, hogy bábokat fogok varrni! ( mert én nem adok egy kesztyűbábért 3000 Ft-ot. A tesz-veszen meg nem is nagyon látok szép bábokat)

Na, így állunk.

Regi, Mandula ugye milyen rossz mikor senki nem jelentkezik? Olyan mintha az ember magában beszélgetne.

Teszek fel pár képet. Jó hétvégét mindenkinek! Mandula lehet, hogy Ti már fogtok tudni szánkózni?!

Éva
fanny01
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:45-kor.
fanny01
 
 


Szia Fanny!

Húú, hát nagyon csodálkozom, hogy hazajött a fiad.... Mert amit írtál róla, abból nekem is úgy tűnt jól érzi magát! Igaz, ha jól emlékszem azt nem írtad, hogy a többiek hazajöttek olyan hamar. Így nem is csoda ha Ő is.
Persze, büszke vagyok Emesére, de tudod nekem már van egy "művész lelkem". Kitti is művészeti középiskolába jár, (azt hiszem régebben fel is raktam egy-két munkáját) és Ő is a Képzőművészetire szeretne menni, de lakberendezőnek. Tényleg ügyes, de nála rendetlenebb lánygyerekkel még nem találkoztam :? :lol: .
Képzeld, pont valamelyik nap mondtam a férjemnek, hogy veszek egy gyerek burdát és megpróbálok varrni valamit Emesének....
Nagyon ügyes vagy, várom a képet a ruháról (de tényleg rakd fel!).
Most nézem, hogy Hanna is általában szoknyában van.

Jó hétvégét!

KépKép
mandula35
 
 


Szia Mandula!

Kész a ruha!

Nem tudom, hogy van-e valami kis gyakorlatod a varrásban, szerintem nyugodtan nekiállhatsz. Nekem totál semmilyen gyakorlatom nem volt, mégis sikerült, igaz a czippzár bevarrását és a gallér felvarrását elvittem anyósomnak, hogy segítsen, de csak azért, hogy igazán szép legyen, mert nem akartam elrontani ezt a szép kis ruhát. De lehet,hogy egyedül is megtudtam volna csinálni, csak legfeljebb nem lett volna ennyire profi. Meg az az igazság, hogy aki nagyon ért hozzá, az más szemmel is nézi, én -meg a kolleganőim, akik szintén nem tudnak varrni- el voltunk ájulva, hogy milyen ügyes vagyok, anyósom azért talált benne hibát, de hát azt ugyis csak ő veszi észre.
Nagyon vigyázz, hogy milyen anyagot választasz, elsőre próbálj olyat választani, ami nem csúszik, mert avval nagyon nehéz bánni. ( én pénteken vettem egy gyönyörű bordó műszálas bársony anyagot, nahát, csúszik-mászik-nyúlik, szóval marha nehéz vele bánni, nem is haladok úgy vele,mint evvel a rózsaszín ruhácskával haladtam. gyakorlatilag 2 délután-este megvarrtam)

Na, sok sikert majd számolj be, hogy hogy sikerült.

Halló lányok!!!!

Éva

ruha elölről ( még le kell vasalni a nyakát, akkor szebben fog állni)

Kép

ruha hátulról

Kép
fanny01
 
 


Szia Fanny!

Aztaaaa, de ügyes vagy :shock: ! De tényleg nagyon szép lett ez a kis ruha!!
Húú, én egy ilyennek neki sem merek kezdeni.....
Nekem sincs semmilyen előképzettségem, de most jut eszembe, varrtam egy kendőt meg egy sapit a múltkor.
Mindjárt lefotózom, a díszítést ketten Kittivel találtuk ki, és csináltuk meg.

Azért veszek egy Burdát legalább ötletnek.

Na a fejfedők:

Kép

Kép

Kép

Kép

Melcsi! Ha olvasnál: az előbb felhívott a lányom téged, mert azt hitte, hogy a barátnője (akit egyébként mindeni Melinek hív), van benne a telefonomban :lol: :lol: . Bocsi!

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett bárányka. Olvaslak ám titeket, de az írás csak nem sikerült.
Idén már osztályfőnök is lettem, s bizony ez sokkal több feladattal jár, mintha „csak” matematikát tanítanék. 32 friss középiskolás útját kell egyengetnem. 33-an indultak, 1 fiú maradt ki két hete. Másik iskolába ment, mivel vidéki lévén kollégista volt, de ez a „távol az otthontól” nem nagyon jött be neki. Még így is mi vagyunk a legtöbben a kilencedikesek közül, a másik két osztályból több gyerek is kimaradt év eleje óta.
Péter elvégezte a tiszthelyettesit, most a „gyakorlatát” tölti. Néhány hét múlva lesz az önállósító vizsgája. Utána már egyedül teljesít szolgálatot forgalmi szolgálattevőként. (Néha azért még a toronyba is beül váltókezelőnek, mert betegség miatt szükség van a segítségére.)
Ezt az új munkát még jobban élvezi, sokkal változatosabb, mint a korábbi. Itt még éjszaka sincs pihenés, folyamatosan dolgoznak. Most már neki is vasalhatom az ingeket, mert bizony ingben, nyakkendőben dolgoznak. (megjegyzem nagyon jól áll neki)
Bence szerencsésen pótvizsgázott németből és kémiából, így tizedik osztályos lett. Azért őt is megviselte ez a szituáció. Az egyébként makkegészséges, igen ritkán beteg fiam június elejétől 7 hét leforgása alatt négyszer volt komoly, lázas beteg, hatalmasra dagadt mandulákkal. Háromszor csinált végig antibiotikum kúrát, mégis negyedszer is visszaesett. Utolsó alkalommal már nem kapott antibiotikumot, hanem torokváladékot vettek tőle. A tenyésztés streptococcus C-t mutatott ki. A csepeli rendelőben a gégész doktornő közölte, hogy nincs mese, ki kell venni a manduláját, mert a szívére, izületeire mehet az állandó mandulagyulladás. Ez volt július végén. Mivel Bencére vártak a pótvizsgák, így abban maradtunk, hogy majd őszi szünetben lesz a műtét. (ez volt a szerencsénk!) Ugyanis ezután már nem volt beteg Bence, s engem sem hagyott nyugodni, hogy másik orvossal is megnézessem. Bence keresztmamája hasonló okokból talált rá egy maszek gégészre ( az 5 éves kisfiának az orrmanduláját akartak kidobni), s ő ajánlotta ezt az orvost. Elmentünk hozzá, szédületes dolgokat mondott. Először is a streptococcusnak több csoportja van. Amit Bencénél kimutattak, az nagyon sok emberben benne van, gyakorlatilag ártalmatlan. A tüszős mandulagyulladáshoz semmi köze nincs, azért az A csoport a felelős. Ott helyben rögtön csinált egy tesztet (nyáron az eredményre egy hetet kellett várni), ami negatív lett. Viszont, ha pozitív lett volna, akkor sem a műtét a megoldás. Általános hiba, hogy a tüszős mandulagyulladásra 7 napos antibiotikum kúrát írnak az orvosok, miközben 10 naposra van szükség. Ilyenkor jönnek a visszaesések. Sajnos azt is mondta, hogy szomorú, hogy ezt kell mondja, de bizony a kórházaknak „kellenek” a műtétek. Summa summárum Bencét végülis a pótvizsgák mentették meg egy felesleges műtéttől. Ha nincsenek a vizsgák, még a nyári szünetben megműtik. Bár könnyen lehet, hogy ha nem kell vizsgáznia, akkor beteg sem lesz ennyiszer. Szerintem a pszichés állapota is közrejátszott a többszöri visszaesésben.
Egyelőre jobb eredményeket produkál, mint tavaly. Remélem ez így is marad. Kilátásba helyeztük, hogy ha problémák lesznek, akkor megint költözik a szüleimhez.
Benji már olyan nagy! Komoly beszélgetéseket lehet vele folytatni. Elkezdett érdeklődni a számok iránt, már nagyon figyeli az órát is. A számítógéphez meg már hihetetlen, hogy mennyire ért. Bizony már limitálnom kell a napi gépezési lehetőséget, mert már függővé kezdett válni. Az óvodában sírni már nem sír, de azért nagyon örül, amikor nem kell menni. Valahogy nem jön be neki ez a dolog. Az óvó néni mondta, hogy maguk között csak kis professzornak hívják Benjit, mert mindent megmagyaráz és kimagyaráz. Sajnos én ezt nem igazán pozitív megítélésnek éltem meg, valahogy volt egy kis negatív éle ennek a megjegyzésnek. (Hiszen nem azt mondta az óvónő pld., hogy milyen jó verbális képessége van Benjinek , hanem hogy mindent „kimagyaráz”) Már a harmadik gyermekemnél látom, hogy oktatási rendszerünk nem nagyon szereti az egyéniségeket. (tisztelet a kivételt képező pedagógusoknak)
Egyébként Benji továbbra is nagyon nyitott, pillanatok alatt teremt kapcsolatokat. Előszeretettel ismerkedik tinédzser lányokkal. Volt rá eset, hogy a félórája megismert (ő kezdeményezte az ismeretséget) lányoktól komolyan, puszival búcsúzott.


Éva!
Nagyon szép lett a kis ruha. Mikor Péter pici volt, az egyik babaklubban varrótanfolyamot tartottak kismamáknak (miközben felügyeltek a kicsikre). Ezen én is részt vettem. Még kis zakót is varrtam Péternek, pedig én aztán igazán kétbalkezes vagyok (rajzolni pld. egyáltalán nem tudok) Egyébként pont most akadtam rá egy internetes használtruha kereskedésre (márkás gyerekruhák). Merészen rendeltem néhány dolgot Benjinek, ma érkezett meg a csomag. Kifogástalan minőségű, nagyon szép holmik. www.ideababaruhat.hu
Hanna gyönyörű kislány. Nagyon tetszik, hogy ennyire lányosan öltöztetitek.
Fiadnak minden jót kívánok az itthoni érvényesüléshez!

Mandula!

Emese rajzkészségétől teljesen odavagyok. Egy ilyen pici gyerek ennyire felismerhető rajzot készítsen!!! (Benji közel ilyet se tudna csinálni)
Hogy mennek a dolgok az óvodában? Nincs reggel sírás, simán beilleszkedett?
A fejfedők nagyon jól sikerültek, csuda jól állnak Emesének. Péter fiam az előbb épp itt állt mellettem, amikor a fényképeket néztem. Megakadt a szeme Emesén, hogy milyen édes, szép kislány.

Regina!
Mintha csak saját magam gondolatait olvastam volna, amikor a gyorsan elröppenő babakorszakról írtál. Mostanában kezdem megint nagyon érezni, hogy pillanatok alatt elmúlt ez a korszak. Benji maholnap már iskolás lesz. Abban is nagyon egyetértek veled, hogy mennyire másképp éli meg az ember az anyaságot a különböző korszakaiban. Pétert 24 évesen, Bencét 31 évesen, Benjit 42 évesen szültem. Mindegyik más volt. Egész fiatalon még az ember sokkal önzőbb tud lenni, tehernek él meg bizonyos feladatokat. Teljesen természetesnek fogtam fel, hogy okos, értelmes, szépen fejlődő gyerekem van. Most meg mindenre rácsodálkozom és legszívesebben mindenhová magammal vinném a gyerekemet.
Kis Emeséd csuda aranyos. Igazi kis hölgy abban a farmerruhában.

Teszek fel néhány képet is.

Melinda
fermel
 
 


Kép
Kép Kép Kép
fermel
 
 


Kép Kép Kép Kép
fermel
 
 


Sziasztok!

SZIA MELINDAAAAAAAAA!!!!!!!

Úgy örülök, hogy írtál, sokat gondoltam ám rátok, hogy vajon mi lehet a nagy fiaddal, összejött-e neki az elképzelése. De ezek szerint, igen, megtalálta a számítását. Nagyon örülök neki.

Ahogy olvastam az írásod, nekem is az volt az első gondolatom, hogy Bence betegségeiben azért biztos szerepet játszott ez a stresszes helyzet. Arról nem is írtál, hogy miért volt anyukádéknál? Ott készült a pótvizsgára? Meglátod évről-évre jobb lesz a helyzet, biztos vagyok benne, hogy meg fog komolyodni.

Hát, a kicsi Benjikét már meg se ismerném, olyan nagyfiús lett!Az nagy igazság, hogy Magyarországon nem "érdemes" kilógni a sorból, se alulról se fölülről, és ez a közoktatásra fokozottan igaz. Sajnos.

Osztályfőnökség nem lehet egyszerű...!

Mandula!

Hát ez a sapi már komoly mestermunka! Látom van rajta felszegés, beszegés, rátétes minta. Nyugodtan állj neki, de ha félsz, akkor valami egyszerű felsőt válassz pl. polár anyagból. oldalakat összevarrod, felhajtod, teszel rá valami szép kis mintát és kész. Fog ez neked menni! (Hogy tudok másokat bátorítani!!!)
Mi újság a főiskolával?


Icus most már Te is bejelentkezhetnél!!!! Rád is sokat gondolok,, hogy mi lehet a ház vásárlással.Legalább a gyerekekről tegyél fel képet.

Üdv mindenkinek Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Melinda!!!!!! De örülök, hogy írtál :!: :!: :lol:
Nagyon ügyes Péter, hogy ilyen jól "halad", gratulálok neki!
Bence szerintem is megkomolyodik majd. Szerencse, hogy nem vetettétek ki a manduláját, kár lett volna.
Nem lehet könnyű 32 kamasz gyereket istápolni, én nem is tudnám :? . A saját két kamaszommal sem bírok néha.....
Benji bizony már tényleg igazi nagyfiú ! Már az arcáról is teljesen eltűnt a régi "babaság", és olyan kis nyúlánk lett. Látom a képekből is, hogy mennyire barátkozós, nyílt kisfiú.

Fanny! Épp most készítek egy szabadidő ruha szabásmintát (a netről lesek), amit polár anyagból szeretnék megvarrni. Köszi a dicséretet a sapkához (na, és ide mit kell írni: sapkáról, sapkára?), büszke is voltam magamra :lol: .

Oviból most másfél hetet hiányoztunk, tegnap kezdtük újra. Reggel kis pityergés, aztán azt mondják az Óvónénik, hogy játszik szépen. Amikor eljön az ebédidő, megeszi a levest, de már a másodiknál kérdezgeti, hogy ezután jön Anya? És bizony pár falat után el is pityeredik, szinte mindig sírva jön ki. Hiába biztosítom mindig, hogy ha megígérem, hogy ott leszek, akkor bizony semmi sem akadályozhat meg benne, hogy ott is legyek. Ma be is pisilt az ebédnél, nem is tudta az Óvónéni, hogy azért sírt mert bepisilt, vagy fordítva...... De biztos belejön majd Ő is, csak mint régebben is írtam elég nehezen barátkozik, illeszkedik be.

A főiskola elkezdődött megint, jobbnál-jobb tárgyakkal :lol: :lol: . A kedvencem azthiszem ebben a félévben a számvitel lesz......

Nem tudom írtam-e, hogy elengedtem Alexet a barátnőjéhez Olaszországba. Pénteken meg busszal, és következő hét vasárnap jön haza. Most már nagyon be vagyok "rezelve", bánom is már hogy elengedtem :roll: :roll: . Az az igazság, hogy már nem igazán voltak érveim, hogy miért nem..... (de rémeket látok, minden nap más rémkép: elrabolják, drogos lesz, nem akar hazajönni stb. .... nagyon változatosak.....

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!


Mandula!

Milyen netes oldalról tudsz szabásmintát lesni? Engem is érdekelne.

Jól megleptél Alex-al.Hány éves? 16, ha jól emlékszem. És én még azt gondoltam, hogy én vagyok itt a leglazább anyuka. Hát nem.
Én bizony nem engedtem volna el.
Nekem rögtön a következő dolgok jutottak eszembe:
Milyen körülmények közé megy, hova,hogy, kihez stb. Ismered a lány szüleit? Beszéltél velük? Tudnak róla, hogy megy a fiad?
Az én fejembe meg se fordul olyasmi, hogy drogos lesz, meg hogy elrabolják, inkább, hogy biztos, hogy a lány szülei is tudnak róla? Mondjuk elméletben biztos megfordulna az én fejemben is hogy nem akar majd hazajönni (ha nagy a szerelem), de gyakorlatilag ez nem reális veszély. (most még!)
Ráadásul evvel az úttal pont ellene dolgozol annak, hogy lazuljon köztük a kapcsolat.
Na, de nem akarok én itt beleokoskodni a dolgodba, csak ezek jutottak hirtelen eszembe.

Várom a web oldal címét ahonnan varrsz!

Üdv Éva
fanny01
 
 


Szia Fanny!

Igen Alex 16 (és fél) éves. Nem lazaságból engedtem el, sőt mondom, hogy már rég meg is bántam!! De egész nyáron ezért könyörgött, aztán célzásokat tett, hogy úgyis elmegy, meg igazság szerint meg is sajnáltam, mert annyira szerelmes :roll: :? .
Tegnap beszéltem a kislány anyukájával, persze, hogy várják, hiszen ők hívták meg, mennek elé Genovába. Ne aggódjak, nagyon vigyáznak majd rá és időben haza fog jönni.

Ahonnan a szabásmintát vettem: www.nandu.hu , de csak egy pár szabásminta van fenn, én a kis szabadidő ruhát varrom meg, amihez van apa méret is. (apának nem varrok :lol: )

Jó éjszakát!

KépKép
mandula35
 
 


Mandula!

Köszi a linket.

Akkor nincs gond, ha a szülőkkel beszéltél, szerintem ne aggódj.
Így én is elengedtem volna!

Éva
fanny01
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: