Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Doki-témában ha valakinek hasznos lehet még: én is csatlakoznék Nyulurhoz, én is Hajdunál szültem, és teljesen korrekt volt. Talán egyetlen hátránya, hogy néha kissé hangulatember, illetve ha valaki olyan "beszélgetős-léleksimogatós" dokit akar, akkor talán nem ő a legjobb választás.

De, ahogy Nyulur is írta, a szülésnél nagyon fontos a bizalom, és az, hogy az ember "jó kezekben" érezze magát, vele ez abszolút rendben volt... Nem vagyok szakmabeli, de végig éreztem, hogy megbízhatok a döntéseiben, végig kellően határozott volt, stb. Hozzám éjjel negyed 4-kor "riasztották" a doktorurat. :roll: Igaz, nekem nem volt komplikált szülésem, sőt, kifejezetten gyorsan zajlottak a dolgok, de lehet, hogy ez részben Hajdunak is köszönhető. (A másik része pedig egy hatalmas adag szerencse, azt hiszem...) :lol:

Szóval ha egyszer második baba vállalására adjuk a fejünket, bátran szülném őt is nála!

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Én első babámat várom április végére, úgyhogy MINDENFÉLE tapasztalatot, élménybeszámolót szivesen veszek, természetesen a szülésről is - dokitól függetlenül. Úgyhogy tapasztalt anyukák, irjatok bátran! :)

Van vki, aki Tibánál szült?

Üdv: Dzsini
dzsini
 
 


Sweetlady, most látom a gólyahírt, gratulálok és problémamentes boldog gömbölyödést kívánok! Hogy látod eddgi, más mint az első terhességed?

Babakocsi témában: ha olyat néztél ki, ami drága, nincs veszve a dolog!!! Tele van az internet szuperjó márkás babakocsikkal féláron, harmadáron, alig használtak! Mi is kinéztünk anno egy drága sportbabakocsit, amire nem volt pénzünk, viszontlátni egy ilyet féláron hirdetésben, mert az anyuka kapott egy másik kocsit Németországból és ezt eladná....:-)))
Ha gondolod, nézz körül:
www.babaszoba.hu (baloldali menüsorban apróhirdetések)
www.vatera.hu
www.teszvesz.hu

Vagy a legjobb, ha van mondjuk konkrét kinézett márkád, akkor a sima google.hu keresőjébe írd be, hogy "CHICCO+COMFORT+ELADÓ" (példa) és kidobja az összes hirdetést a neten, hm?

A kisfiam Járányi doktornőnél született, nagyon meg voltunk vele elégedve!

Puszi!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 

 
 

Szia Nyulur,

Nem véletlenül szeptember 20-a körül voltál a 2-es kórterembe a 6 ágyas szobába?
Kata
pocvarek
 
 


Szia Nyulur!

Én is a Katához hasonlóan azonosítanálak. Nem te voltál a bal oldalon az ablakhoz legközelebbi ágyon?

Judit

Kép
jud77
 
 


Sziasztok!
Én márciús végére várom a 2.kisfiamat.
Jár valaki terhestornára? Pontosan mikor is van jelenleg?
Köszi

Kép
Kép
starlet
 
 


Sziasztok!
Szült valamelyikőtök dr. Gyarmati Bélánál?
Tudtok nekem infót adni róla?
Köszi
Melinda
gymelcsi
 
 


sehogy nem akar beindulni ez a topik :cry: Vagy senki nem készűl szülni az idén?

Kép
Kép
starlet
 
 


Sziasztok!

Én készülök :)
Én is hallottam a terhestornáról. Hétfőnként van a faházban, talán 5-től. Szívesen vennék infot róla, ha valaki jár, írja le a tapasztalatait.
Starlet, szerintem én megnézem csak összeszedem magam :)

Csilla
Vendég
 


Starlet!
Én készülök idén szülni :)

Tornára viszont nem járok, de az info jó, hétfőnként 5-től a faházban!

Várja a kisfiad a tesót? Nálunk is éppen ilyen korkülönbség lesz

Judit
csaju
 
 


Gymelcsi!
Én nem szültem nála, csak helyettesítette a dokimat 3 napig, amíg a kórházban voltam, sokat nem tudtam meg róla, de mindenesetre az látszott, hogy nem az ő betege vagyok :roll:

Kép

Kép
csaju
 
 


szia csaju !
én is pont néztem a vonalzókat, és láttam hogy hasonló a különbség. Alex már nagyon várja a kistesót. Egyelőre féltékenységnek semmi jele :) Kb. 3hónapos lehettem amikor lassan elkezdtem "puhítani a talajt" Nagy segítség volt, hogy a szomsédban is épp van kisbaba, és a fiam nagyon szereti. Aztán egyszer megbeszéltünk hogy nekünk is jó lenne. Azóta minden este lefekvés előtt mesimogattja a Kistesót :)

Kép
Kép
starlet
 
 


Sziasztok!

Én július 19-re vagyok kiírva, 16. hetet tapossuk. Elég hányingeres vagyok nehezen bírom. Ti dolgoztok még?

Jár valaki tanfolyamra vagy terhestornára? Én szeretnék, de míg dolgozok, addig nem tudom időben egyeztetni, akkor még a melóhelyemen vagyok, mikor ezek kezdődnek.
Nekem Habermajer a dokim, nagyon rendi, teljesen meg vagyok vele elégedve :)

Barbara
barbara_75
 
 


Sziasztok,

En is marcius vegen fogok szulni az Uzsokiban.
Jarok tornara is es sztem nagyon jo, teljesen felfrissul tole az ember :) . En mindenkinek csak ajanlani tudom.
Kb. 1 oras a torna, amit egy 20 perces relaxacio kovet. Raadasul megtanuljuk a legzest a vajudas alatt (en soha nem ertettem miert olyan fontos ez, de mostmar tudom, hogy ha mehösszehuzodasom van elfelejtek meg levegot is venni - szoval nem hatrany, ha van aki radszol, hogy vegyel levegot vagy ez tudatos lesz es figyelsz ra) plusz a kitolasra.
Barbara, sajna eleinte en se tudtam eljarni a munka miatt, de az utolso 3 honapban azert probalj meg idot szakitani ra. Nekem is Habermajer a dokim es en is nagyon kedvelem, remelem aprilisban is ezen a velemenyen leszek.
:D .
Ha vki szult mar a Habermajernal szivesen vennek nehany infot, akar priviben is,
Kriszti
angelke
 
 


Sziasztok,
Ebből a topicból kissé elmaradtam, pedig "ide tartoznék" :) Január 20-án megszületett a kislányunk, és bár császár lett a vége, én nagyon meg voltam elégedve mindennel, az orvosom is szuper volt (Dr. Sztakó) a szülésznők is egytől-egyig, a csecsemősök is (na jó, köztük volt egy kivétel) Az egyetlen negatívum, amit mondhatok, hogy a kaja pocsék :)

KépKép
Kép
elsijud
 
 


szia elsijud!
Elolvastam a kislányad születési történetet. Nekem a második szülésem lesz, de lenne kérdésem :) A párod veled volt a vajudóban, ezt előre kell bejelenteni, vagy ha megjöttök és szólsz, nincs semmi gond.
Nekem az első szülésem nem úgy sikerült ahogy terveztem, de ennek ellenére szép emlék maradt. Barátnőmnek megírtam én is, az ő a húga akkor 7hónapos kismama volt. De amikor elolvasták, azt mondta, hogy ő akár holnap megy szülni, ha ez olyan klassz dolog :wink:

Kép
Kép
starlet
 
 


angelke!
holnap én is el akarok menni tornázni. Remélem a férjemnek sikerül időben haza érni, hogy a Nagyfiamat ne kelljen magammal vinni. Amikor vele voltam terhes imádtam a tornát.

Kép
Kép
starlet
 
 


Starlet, ma én is elmegyeka tornára :)
Megpróbállak megtalálni a sok kismama között.

Csilla
Vendég
 


Starlet: egyáltalán nem kell előre szólni, teljesen természetesnek veszik, hogy a párod megy veled. Amikor beértek, lepakoljátok a cuccokat, téged megvizsgálnak, és ha már eléggé előrehaladott a dolog, akkor őt egy kicsit kiküldik, amíg téged előkészítenek (ha szükséges - beöntés, borotválás) aztán jöhet vissza, és megkapja a zöld egyenruháját :)

KépKép
Kép
elsijud
 
 


angelke: Köszi a jótanácsot, az utolsó 3 hónapban már mindenképp el tudok járni tornára, én is úgy érzem, hogy szükséges és hasznos.
Ti hova jártok tornára az Uzsokiba?

elsijud: Gratula a bébihez és nagyon jó egészséget hozzá :D

Én megint hányingeres időszakomat élem és a fejem is fáj....szeretnék már jól lenni :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Starlet!
Nekem egyelőre azt mondja, hogy semmit nem fog odaadni a Tesónak, persze én ezt nem is erőltetem (még a tesókérdést se, majd ha nő a pocakom), de mindenki azzal jön, hogy jajj, majd te fogod megvígasztalni, odaadod a játékaidat, stb. Szegény gyerek :)

Ti jártok már oviba? VAgy fog a kisfiad valamikor?

Elsijud!
Gratulálok a babához, nagyon szép :lol:

Barbi!
Szia :) Én is újra rosszabbul vagyok, de eddig abban reménykedtem, hogy a 16. hét körül már elmúlik, hát látom, még nálad is jelen van. MAjd csak jobb lesz lassan :)

Én is járni szeretnék majd tornára, persze így már gyerekkel nehezebb összehozni :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


sziasztok!
Voltam tegnap tornán. Szuper! Úgy eltelt az az idő, az ember lánya észre se veszi, és már vége is van :o
Csaju
abban igazad van, hogy gyerekkel nehezebb. Mikor Alexal voltam terhes elmentem minden előadásra és órára. Most is hamarabb szerettem volna elkezdeni, de sajnos nincs kire bíznom a Nagyfiamat - a férjem este jár dolgozni.
Az Alexom bölcsis. Októberben született, és tavaly csak várólistás lett az oviban. Igy elmentünk bölcsibe. De nem bánom - imádja :D

Kép
Kép
starlet
 
 


Én is voltam tornán! :lol:
Vendég
 


csicsi!
végig maradtál? Az hiszem én voltam az egyetlen aki nem maradt relaxalni :( De férjemnek félhétre dolgozni kellett menni, igy siettem a Manóhoz haza.
Neked ki az orvosod?

Kép
Kép
starlet
 
 


Starlet!

Akkor be is tudlak azonosítani! :lol:
Én mögötted, és egyel jobbra voltam, és maragtam a relax-on is. (Csak csendben súgom, hogy szerintem nem vesztettél sokat, de én iyen helyzetben sosem tudtam elengedni magam.)
Jössz jövő héten is?

Én Lukácshoz járok, első babám lesz. Te?

Csilla
Vendég
 


Szia cscsi!
nem nagyon akar beindulni ez a topik :(
Nálunk most kicsit zűrősebb napok voltak. A nagy fiam megfázással itthon maradt, igy nem sok mindenre maradt időm.
Voltam hétfőn is tornázni. Most úgy szerveztem hogy maradhassak relaxálni, de most meg lemaradt. Szülőszobába már nem mentem. Jövő héten is remélem összejön.

Kép
Kép
starlet
 
 


Sziasztok!

Gymelcsi, én Gyarmatinál szültem 2 honapja, nagyon rendes volt! ha érdekel még info rola, irj privit! Hiuzka

Kép
hiuzka
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék a topichoz. Eddig is lelkesen olvastalak Titeket, most viszont meg szeretném kérdezni, tudja-e valaki, hogy szerdánként mikor milyen téma lesz a tanfolyamon.

Egyébként a 20. hétben vagyok, első babámat várom, és Hajdúhoz járok.

Gombika
gombika
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék hozzátok. Az első babámat várom augusztus 2-re. Csapó az orvosom, én eddig meg vagyok vele elégedve. Sajnos én minden délután dolgozom este 7-ig így a torna kimarad. Talán majd júniusban, ha lesz egyáltalán akkor. A tanfolyamra viszont néha szeretnék elmenni. Szeretném én is megtudni a programot, ha valaki tud segítsen! Köszi!

Ancsa
Kép
ancsa00
 
 


Sziasztok!

Én már január óta nem dolgozom,de csak most találtam erre oldalra.Nagyon jónak találom és picit sajnálom,hogy csak most csatlakozhatom hozzátok!
Második babámat,Lilit várom,26 hetes vagyok és nekem is a Hajdú az orvosom. Első lányomat még a Szülőotthonban hoztam világra,14évvel ezelőtt,úgyhogy mostanra már minden olyan,mintha teljesen kezdő lennék!:-)
Nagyon szeretnék többet megtudni arról,hogy az Uzsokiban hogyan zajlik le egy szülés,esetleg császár (olybá tűnik nekem az lesz :-(),bejöhet-e a műtétre is az apuka?
Sajnos a torna amennyire én tudom 7főn és szerdán van,én mind2 nap iskolába járok,kénytelen voltam másik szülésre készítő tréningre jelentkezni.....Ezért kérnélek benneteket,hogy osszatok meg velem minden infót a szülőszobáról!
Előre is köszönöm!

Kép
bringababa
 
 


Szia Dzsini!

Én a Tibánál szültem, 2005-ben. De ő is kezel már egy jó ideje, egy méhenkívülivel is többek között. Általában elég alapos, sőt talán túlzottan is, kicsit hóbortos doki, de nagyon jó indulatú. Magától nem igazán kommunikatív, de a kérdésekre szívesen válaszol. Viszont a kismama könyvet előszeretettel nem tölti ki, ugy hogy ezt szorgalmazni kell nála. Nem vár el hála pénzt, sőt jóformán nekem vissza akarta adni. Nekem csak jó tapasztalataim vannak róla. De szinte az összes uzsokis nődokiról elmondható mindez. Talán egy vagy két kivételével.
csbabo
 
 


Sziasztok!

Szeretnék Tőletek segítséget kérni: a kórház, ahova járok, magánkórház lesz, sok pénzért lehet majd szülni, ezért váltani szeretnék. Mivel az Uzsokiba tartozom területileg és eddig sok jót olvastam tőletek, minden bizonnyal ide fogok menni szülni 3 hónap múlva.
A dokik, akikről írtok, fogadott orvosok vagy esetleg hozzájuk kezdtetek el járni és minden alkalommal hozzájuk mentek?
Hogy működik egyáltalán, a kórházba jártok rendelésre vagy magánrendelésre valamelyikhez?
Szerintetek elvállalna valamelyik doki így szűk 3 hónappal a szülés előtt?
Előre is köszi, szép napot
tavasz76
 
 


szia tavasz76!

En igazabol mar tavaly szultem az Uzsokiban, tehat a masik topicbol sasszeztam at.
Barmelyik orvost is valasztod, tulajdonkeppen jol jarsz. Szerintem altalaban a maganrendelesukre jartunk, kiveve nehany orvost, akik rendelnek az Orson is, mert hozzajuk oda is lehetett jarni, siman TB ellatas kereteben. A korhazba mar csak a 35. hettol kell bejarni a CTG vizsgalatokra a szulesig, van akinek ezt is az ORson csinaltak.
Nem tudom meg meddig marad az eddigi rendszer, tehat a szabad orvosvalasztas, de addig kb. ez tortenik.

Szep, konnyu szulest!

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Nikike, köszi!
tavasz76
 
 


Sziasztok!
Nagyon nehezen indul be ez a topic :(
Jár valaki a szülésfelkészítő tanfolyamra? Kíváncsi lennék miről szól...
Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Én is az Uzsokiban szültem február 6-án.
Ha van kérdés, szívesen válaszolok!
Karolina
b.karolina
 
 


Sziasztok!

Aki tudna eseteleg szülész dokit, vagy dokinőt ajánlani névvel telefonszámmal, akár a privát címre is, megköszönném.

Köszi
tavasz76
 
 


Sziasztok!

Én már nagyon régen írtam, de időnként azért be-be nézek.
Május elejére várom 3. gyermekemet, de az Uzsokiban most fogok először szülni. 1 hónapja elkezdtem jógára járni az Uzsoki faházba, és mindenkinek csak ajánlani tudom. Nem izzad le benne az ember, de nagyon sok lazítás van benne, és engem nagyon megnyugtat. Péntekenként van 17 - 18:30-ig. (Jövő héten az ünnep miatt elmarad.)
Örülök, hogy van egy frissenszült kismama.
Kedves B.Karolina! Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szobában voltál, és hogy voltál megelégedve a fürdő-WC higiénéjével. Érdemes esetleg emiatt fizetős szobában gondolkodni?
A másik, hogy azt hallottam, hogy ha éjjel szülés van akkor kint maradnak a babák az anyukákkal. Előfordult nálatok ilyen?

Üdv:

Agi10
agi10
 
 


Szia Ági!

Én fizetős szobában voltam, a fürdő miatt is, ugyanis még terhesség elején be kellett feküdnöm vérzés miatt, és hát a folyosói wc-k és fürdők eléggé lepattantak, bár az tény, hogy tiszták, de hát elég sokan használják. Mondjuk az 5-ös szobának, ami ötágyas saját fürdőszobája van, de nem tudom, milyen, azt nem láttam. Én a kétágyasban voltam (7-es szoba), ennek a mellette lévő egyágyassal van közös fürdője, ami kb. úgy néz ki, mint egy űrkabin :), darálós wc van benne, de tiszta meg modern, és hát ugye, csak 3-an használtuk. Nagyon közel volt (kb. 3 méter), és kint tudtuk hagyni a cuccainkat, ez is jó volt.
Azért is jobb volt a fizetős szoba, mert ide be tudtak jönni a látogatók, a többi szobába meg nem. Nekem jól jött, mert egy napig nem tudtam felkelni.
Persze, ha nem lett volna hely, akkor ellettem volna a többi szobában is, de azért mindenképp azt mondom, hogy megérte, bár 6000 Ft volt egy éjszaka.
b.karolina
 
 


Szia B. Karolina!

Köszi a válaszodat. És a babákkal kapcsolatban hogy volt, vagy a fizetős szobában amúgy is kint vannak éjszaka a babák?

Üdv:
Agi10
agi10
 
 


Jé, pont most néztem be, mikor írtál!
Szóval a fizetős szobák e tekintetben semmiben sem különböznek a többi szobától. Itt is annyit van veled a baba, amennyit akarod. Nekem egyik éjszaka sem volt velem.
b.karolina
 
 


Köszi a z információkat!
agi10
 
 


Sziasztok

Most találtam rá erre a topicra, s szeretnék hozzátok csatlakozni.
Kérdezném, Habermajer doki hol rendel vagy holl lehet megtalálni.
Magamrol annyit,hogy 10hetes ikerterhes vagyok, s van egy 15-éves fiam.
Eddig egy magánrendelöbe járok csak az ottani doki a kistarcsai korházba dolgozik.
napsugáreperke
 
 


Sziasztok!

Sajnos én még nem vagyok kismama...de remélem minél hamarabb az leszek.......:) :) :)...és az Uzsokiban szeretnék majd szülni......
Napsugáreperke....priviben megítom Habi elérhetőségét...én is hozzá járok......csak ajánlani tudom!
csipi78
 
 


Csipike

Köszönöm az elérhetöséget!
Ti mikora tervezitek a babocát?
[/img]
napsugáreperke
 
 


Sajnos nálunk nem megy olyan egyszerűen. PCOS vagyok..... egy mütéten már túl vagyok, aztán majd meglátjuk a folytatást
Amúgy másfél éve dolgozunk rajta teljes erő bedobással.....remélem minél hamarabb összejön.
csipi78
 
 


Napsugáreperke!

El is felejtettem gratulálni a kis jövevényekhez! Bizti nagyon izgulsz, hogy egyszerre ketten is jönnek....nagyfiad mit szól hozzá???? - hű nagyon jó dolguk lesz a piciknik, hogy anyun+apun kívül még egy erős báttyó is kényeztetni fogja őket... :)
csipi78
 
 


Sziasztok!

Kérlek, ha tudtok ajánljatok nekem szülész-nőgyógyászt az Uzsoki Kórházban!


Segítségeteket előre is köszönöm!

SJuci
sjuci
 
 


Szép jó napot kismamák, anyukák!

Én egy félidőben járó kismama vagyok, és lakhelyem szerint az Uzsokiba tartozom, ott is szeretnék szülni.

Én nem orvosok felől szeretnék érdelkődni, hanem maga a szülészet után. A napi rutinok érdekelnének, nővérkék, stb..

pl
- mekkora nem fizetős szobák vannak, ki van-e írva, hogy a látogatók oda nem mehetnek be...
- mindegyik szobában éjszaka is bennt maradhatnak-e a babák
- ha éjszakára nem maradhatnak, teletömik-e tápszerrel a babákat, csakhogy ne sírjanak...
- a nővérkék segítőkészek?
- pelenkát, ruhácskát, pólyát adnak-e, avagy a mamának kell biztosítani....
- közös fürdőszobák, mellékhelységek tisztasági állapota?
(nem baj ha lepukkant, de ugye tiszta, és nem vizelettől bűzlik az egész???)
- ha a szülés rendben zajlott, mennyi ideig tartják bennt a kismamát és a babát?
- szülés előtt el lehet az Uzsokiba látogatni, körülnézni?

Előre is nagyon köszönöm.
Ha kérhetem, akkor a következő címre írjatok:
metrum@freemail.hu

Ági
metrum
 
 


Szia Ági!

Én novemberben szültem az Uzsokiban. Egyágyas szobában voltam, amihez külön fürdőszoba volt, csak én használtam. A nem fizetős szobák 4 és 5 ágyasok, ott látogatót nem lehet fogadni, csak a folyosón. A baba úgy tudom, hogy veled lehet bármikor (kivéve esti fürdetéskor és a délelőtti csecsemővizitkor). A nővérek segítenek ha kéred, de önként nem fognak odamenni hozzád, hogy "kedves anyuka, van-e bármi kérdése?", az igaz viszont, hogy az első nap megmutatják, hogyan kell a babát tisztába tenni és a köldökcsonkját ellátni. A babának mindent biztosítanak, csak popsitörlő kendőt kell vinni, mert néha abból nincs nekik elég. A közös fürdőkről már hallottam jót és rosszat is (én nem próbáltam, mert volt a szobámhoz). Öt napig kell bent lenni, a csecsemőorvos nem enged senkit sem előbb haza, mert a babáknál ragaszkodik hozzá, hogy az előírtnak megfelelő napon legyen egy anyagcsere vizsgálata. Ha a babád besárgul nagyon, akkor még további egy-két extra napra is számolhatsz. Minden szerdán du. 5-től a kórházi faházban szülésfelkészítő tanfolyam van, ami után kis csoportokban meg lehet nézni az osztályt és a szülőszobát (ez utóbbit csak akkor ha éppen nem folyik szülés).

Üdv
Gabi

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: