Új privát üzeneted érkezett!

Szia Nóri!

Jól vagyok, csak úgy mozgok, mint valami pók.. Tolom magam előtt a gyerkőt, aki hol egyik oldalon hol másik oldalon nyomakodja kifele magát:-) Jövő hét szerdán leszek 40. hetes, de Toncsi nem nagyon akar még megszületni. Pedig már több mint 3600g-os.. Mégiscsak 4kg-s gyereket fogok szülni, de mindegy. Éjszaka nem alszom igazán, óránként felkelek, hol a májam fáj, hol az epém, hol meg a gyerkőc "nőgyógyászkodik" odalent, ez azt jelenti, hogy lent matat nagy iramban.. Ezt neked is csinálja? Mekkora a babád most? Fájogatsz náha? Én egyáltalán nem.
Apropó: van egy kérdésem: írt fel valakinek a dokija szülést segítő homeopátiás szert? (Caulophyllum nevű granulátum), mert ha igen, az írja meg légyszi, hogyan kell szedni.
Egy kicsit izgulok, de Mezsu levele megnyugtatott.

Mezsu: Gratulációm és köszi a megnyugtató sorokat!

Üdv. : Bip
bip74
 
 


Mezsu!

Sok boldogságot kívánok a kisbabátokhoz! Annyira jó volt olvasni a leveledet, és megnyugtató, hogy ennyire elégedett voltál! Ezekkel a sorokkal erősíteted bennem, hogy én is jól választottam!
Pusza:Klimon
klimon
 
 


Sziasztok!
Nóri nekem azt mondta, hogy neki a gépére jön az eredmény, úgyhogy így meglesz neki. Mondjuk nekem vért is vettek, mert ellenanyag vizsgálatom csak a terhesség elején volt, meg vizeletet is (azt nem tudom, hogy miért). Arra kaptam egy kis cimkét, amit a laborhoz kell visszavinni és így papíron adnak eredményt, de azért majd kedden elmegyek a laborba...
Nem tudom hogy Te hogy vagy vele, de nekem minden kiesik a fejemből miután kijöttem tőle és nem emlékszem rá. Most úgy emlékszem, hogy nem kért tenyésztést, remélem jól. És azt is, hogy ha kedden a CTG után nem tudok rá várni, hogy megnézze és jó az eredmény, akkor hazamehetek.

De jó, hogy jó véleményetek van a kórházról és a nővérekről, ez megnyugtató. Mert azon szoktam aggódni,hogy mit-hogy kell majd csinálni, pl szoptatás, köldökcsonk tisztítás stb.
Pihenjetek sokat, ha tudtok!
Üdv, Kriszta

KépKép
krisztan
 
 

 
 

<font color="ff0000"><font face="Tahoma">
Sziasztok Lányok!

Már egy ideje nekifogtam, h írok végre nektek, és teszek fel képeket a Törpéről, de valahogy nem tértem még magamhoz.
Eléggé lefáraszt a Kistökösöm. Amikor alszik, próbálok én is aludni, de nem pihentem még ki magam igazán.

Úgy kezdődött, h 22.-én távozott a nyákdugóm, és szinte egész nap fájdogált a hasam. Aztán késő délutánra elmúlt a tompa fájás. Közben beszéltem a dokimmal, és annyit mondott, h ha nem múlnak a fájdalmak, haladjak be hozzá, mert éppen rendel, ha pedig beindulna a szülés, akkor korház. Olyan este 10 körül szúrós fájdalmat éreztem, nem úgy, mint amikor meg akar jönni a mensi. Nem értettem, h mi ez. Aztán rendszeresen jöttek. Felhívtam a korházat, h mit tegyek, induljunk el, vagy mi legyen? Annyit mondott a szülésznő, h bemehetek, megvizsgálnak, max nem szülünk. Apával szépen komótosan össze is pakoltuk a maradék cuccost a táskába, és beültünk az autóba. Már majdnem éjfél volt. Fél 1 körül értünk a korházba. A szülésznő megvizsgált, és annyit mondott, h szűk 1 ujjnyira vagyok nyitva. Majd jött a CTG. Ott sem sok minden látszott, csak, h rendszeres 5-6 perces fájásaim vannak. Jött az ügyeletes orvos, aki megint megvizsgált. A két vizsgálat között köbö fél óra telt el. Vizsgálat után már 2 ujjnyi voltam. A szülésznő rendesen visszakérdezett az orvostól, h mennyi? Kép Aztán nem hitt a fülének, és Õ is megint megvizsgált. Nagy mosolygás volt, és közölte velünk, h akkor borotválás, beöntés, apuka meg addig lemehet a cuccért az autóba.Kép Nem igazán fogtam fel, h szülni fogok.Kép Az volt a fura, h alig éreztem a fájásokat. Beszélgettünk apával, meg poénkodtunk, szal jól elvoltunk.
Jött a várva várt beöntés, amitől paráztam egy kicsit, de egyáltalán nem volt borzasztó. Aztán vissza CTG-re, és vártunk. Kezdtek erősödni a fájások, de még bírtam. Aztán még erősebbek lettek. Megint jött a szülésznő, h megvizsgáljon. Na itt aszittem, h összekakilom magam, annyira fájt, még a könnyem is kicsordult. De annyit mondott, h eléggé nyitva vagyok, szal hívja a dokimat, és burkot repesztünk.
Asszem, itt apa is bebőgött egy kicsit. Az időről fogalmam sem volt. Nem tudtam hány óra van, csak, h egyre erősebbek a fájdalmak, és nem bírom. Kértem EDA-t, de annyit mondtak, h már nem lenne értelme, mert mire hat, már rég kint a kisfiam. Szal így jártam. EDA nuku, valahogy majd csak kibírom, gondoltam.
Megérkezett az orvosom. Jött a burokrepesztés. Azt nem is éreztem, csak ami utána jött. Csillagos volt minden. Még kézzel is tágított az orvosom. Innentől egy kicsit horror volt, nem igazán akarok rá visszaemlékezni, de nagyon fájt, azt tudom. Szintén nem tudom, h mennyi idő telt el, hány óra volt. Vagy 2x majdnem beájultam, nem nagyon voltam képben, vérnyomásom leesett, vérnyomásemelőt kaptam. Vártunk, mert a Törpe feje nem akart lejönni. Aztán kezdődtek a toló fájások. Orvosom és a szülésznő is nagyon megértő volt, segítettek, mondták, h mit csináljak, mert azt is elfelejtettem, h fiú vagyok-e vagy lány.Kép Mondta a dokim, h jön a fájás, akkor nyomjak. Én nyomtam, mint barom. Akartam már a kezemben fogni a fiamat. Aztán egyszercsak, már húzták a lábomra a zsákot, jött a gátmetszés (Jánosban első szülőnél mindenképp csinálják), páromnak mondták, h nyomja a fejem előre, ha nyomok. Nyomtam rendületlen, félig jól félig rosszul, de levegőt jól vettem legalább. Kép Törpémnek még most is sehíre. Aztán annyit mondott a doki, h következő nyomásnál meglesz a kölök.Kép Nem hittem neki, gondoltam szivat, pedig utólag mondta a párom, h félig kint volt a feje.Kép Na itt jött az, h elmúlt minden fájdalmam, nem akart jönni az az utolsó fájás, amikor kinyomhattam volna Alexet. Infúzió ki, fecskendőből gyorsan egy kis fájásserkentő.Kép 5 másodperc, és már éreztem is, h jön az a fájás, de akkor már mosolyogtam magamon. Aztán nyomtam, és egy plötty. A következő kép, h látok egy gyönyörű kisembert maszatosan, véresen, ahogy hasal a szülésznő kezében. Majd a páromra néztem, és zokogtunk mindketten. Hihetetlen érzés volt. Nem hittem, h valaha ilyen boldog leszek, ennyi fájdalom után.
7 óra volt, és ott feküdt rajtam az a kis maszatos Törpe. A kis meleg testével, nyugodtan, néha-néha nyöszörögve.
Majd jött a kötelező protokoll, mosdatás, mérés, apa felügyelt mindent, és meg ott egyedül pityeregtem az ágyon a boldogságtól. Gyorsan összestoppoltak, ami fájt egy kicsit, vagyis inkább kellemetlen volt, de nem érdekelt, mert alig vártam, újra a kezembe fogjam a kis Törpemackómat. Kép
Így utólag az orvosommal, és a szülésznővel beszélve, nem volt nehéz szülésem, ügyes voltam állítólag, bár én inkább hisztisnek éreztem magam. Nagyon türelmes volt az orvosom, mert elvileg 1 óra van a kitolásra, és nekem állítólag másfél volt, úgyhogy köszönöm neki, h nem lett császár. A szülésznő, Anikó is nagyon kedves, rendes, aranyos volt, és nem csak a szülés alatt. A 4 nap alatt is amikor tudott benézett hozzám, még segített harcolni az Alexel, h kapja már be azt a cicit, de ez egy másik történet lesz.Kép
A korházzal, és a nővérkékkel semmi bajom nem volt, mindenki kedves volt, ha fájtam, szóltam, és már hozták is a fájdalomcsillapítót. Csecsemősök is tündérkék voltak. Tényleg bármit kérdeztem, válaszoltak, megmutatták. Szal, KÖSZÖNÖK ÉN IS MINDENT!!!!

Zsuzsi, Te mikor szültél?Kép Gratula neked, a pocakosoknak pedig kitartás! Király lesz a vége!!!!

Kép

Kép

Kép

Nancsika & Alex 1+4</font></font>
<font color="ff0000">
(\__/)
(=':'=)
("')("')--@</font>

Kép

Kép
nancsika
 
 


Nancsika gratula a gyönyörű fiacskádhoz.

yniki
 
 


Szia Nancsika!

Hatalmas gratuláció a Legényhez!Nagyon aranyosKép!
A szüléstörténeted meg külön köszönöm, nagyon jó volt olvasni. Minden fájdalom ellenére tényleg egy csodálatos dolog a szülés.
Kép
Sok boldogságot, egészséget, s tejcsit kívánok nektek, s kitartást a kezdeti nehézségekhez!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Nancsika!
Én is gratulálok megint, élmény volt a szüléstörténet! Kép
Nagyon édi a fiad, és ügyes volt a büszke papa is, hogy végig bírtátok az éjjelt!
A mostani hetekre én is csak kitartást tudok kívánni, iszonyú fárasztó, de utólag ez is nagyon távolinak és gyönyörűnek fog tűnni Kép
M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Az érdekelne, ki mit tud dr. Zsolnai Csabáról.
Előre is köszönöm.
cindi74
 
 


Kedves Cindi74!

Zsolnai szóra keresve a szülészetek topikban (időt kipipálva) a kereső kidobja neked az alábbi listát. Írd le mi érdekel pontosan, hátha valaki tud válaszolni, aki nála szült.

Üdv. M.


. Szülészetek, kórházak: János Kórház Szülészet: Archiv 2005: Archiv 2004: Archiv 2004 Február 05
&#8226; Sziasztok! Én Zsolnai dokinál szültem és ... . Hiába voltam Zsolnai betege, ugyanolyan
&#8226; , lassan két hete, Zsolnai dokinál szültem. ő
&#8226; nni poronty, amikor Zsolnai ügyeletes és új
&#8226; ba, miután végeztem Zsolnai rémülten nézett ki
&#8226; nrendelőjébe jártál Zsolnainak? kórházban
Megfelelő üzenetek: 7, Relative Score 100%

2. Szülészetek, kórházak: János Kórház Szülészet: Archiv 2003: Archiv 2003 November 06
&#8226; doki szuper bár én Zsolnainál szültem, de amig
&#8226; ; pár nap). dr. Zsolnai Csabánál fogok szü
Megfelelő üzenetek: 2, Relative Score 28%

3. Szülészetek, kórházak: János Kórház Szülészet: Archiv 2005: Archiv 2004: Archiv 2004 Május 23
&#8226; Ancsa: Zsolnai nekem szimpatikus
&#8226; , jótanácsokat. Zsolnai doktornál fogok szü
Megfelelő üzenetek: 2, Relative Score 28%

4. Szülészetek, kórházak: János Kórház Szülészet
&#8226; , ki mit tud dr. Zsolnai Csabáról. Előre kö
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

5. Szülészetek, kórházak: Uzsoki Kórház: Archiv 2002: Archiv 2002 Február 04
&#8226; aacute;zról. Zsolnai nev&#369;
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

6. Szülészetek, kórházak: János Kórház Szülészet: Archiv 2005: Archiv 2004: Archiv 2004 November 23
&#8226; ásom. Én dr. Zsolnai Csabánál fogok szü
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

7. Szülészetek, kórházak: István kórházi élmények: Archiv 2004: Archiv 2004 Október 20
&#8226; ásom. Én dr. Zsolnai Csabánál fogok szü
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

8. Szülészetek, kórházak: SOTE I.KLINIKA: Archiv 2005: Archiv 2005 Szeptember 28
&#8226; nekem mindegy nap, Zsolnai parkot nem ismerem
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

9. Szülészetek, kórházak: János Kórház Szülészet: Archiv 2006 Március 02
&#8226; ? Van köztetek, aki Zsolnaihoz jár?
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

10. Szülészetek, kórházak: Szent Imre kórház azaz a Tétényi - Ikea szoba és társaik: Archiv 2006: Archiv 2006 Március 30
&#8226; egyágyasak[:-)] Zsolnai Bertalan nevű
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

11. Szülészetek, kórházak: Szent Imre kórház azaz a Tétényi - Ikea szoba és társaik: Archiv 2006 Április 02
&#8226; . Vass Zoltán ,Dr. Zsolnai Bertalan Dr. Reizer
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

12. Szülészetek, kórházak: János Kórház Szülészet: Archiv 2003: Archiv 2003 November 26
&#8226; álni internetre Dr. Zsolnai Csabánál szültem,
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%

13. Szülészetek, kórházak: Szent Imre kórház azaz a Tétényi - Ikea szoba és társaik: Archiv 2006 Április 03
&#8226; minden mamihoz. Dr. Zsolnai Bertalan Dr. Reizer
Megfelelő üzenetek: 1, Relative Score 14%
mircike
 
 


Szia Nancsika! Én is gratulálok a gyönyörű Alexhez. Még most is könnyes a szemem a történetedtől...persze én még előtte állok.
Nagy élmény lehet, de ezeket a nagy fájdalmakat nem tudom elképzelni. Még van három hetem (talán).

Kriszta, tegnap ahogy elmentetek, pár perc múlva jött a Serfőző, de semmit nem tudtam kérdezni tőle, mert rohant műteni. Csak megnézte a folyosón a ctg-met, és bent a számítógépen a tenyésztést, úgyhogy semmit nem vesztettetek.

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Szia Mircike,
Kösz a tippet, nem is tudtam, hogy van ilyen opció!

Egyébként más dokikra is rákerestem, és érdekes eredményre jutottam: azt a dokit, aki felől cca. havi 20 000-ért mára már el is patkolhattam volna, mindenki dícséri, azt a dokit pedig, aki a végén (egyébként első ránézésre) megtalálta a bajt és kigyógyított, és akit azóta is kb. szentként tisztelek, hát, nem igazánKép
Utóbbi doki egyébként számos barátnőmet és rokonomat is kigyógyította, tehát nem egészen véletlen.
Mindegy, akkor most már ezt is tudom.

Mindent kösz,

C.
cindi74
 
 


Sziasztok Lányok!
A friss kismamikat is befogadjátok? Kép
Nati Kép
natasa
 
 


Szia Nancsika!

Hát bevallom megkönnyeztem a sztoridat, és utánna a képek a babáról! Hát gyönyörűséges, édes, elégedett kisember és kívánok sok egészséget és boldogságot hozzá!
Én utolsó napjaimat tengetem itthon, és izgulok nagyon, de olyan jó hallani a történeteket, és tudni, hogy mindenki végig tudja csinálni és nem volt semmi gáz!
Ezek szerint a dokink nagyon ott van a szeren, ez megnyugtat! Örülök, hogy minden OK volt!

Puszi nektek: Bip
bip74
 
 


Sziasztok lányok! Én a 2006 nyári babák topikban vagyok, de gondoltam bekukkantok ide egy kis infóért, mert én is a Jánosban fogok szülni. Légyszi meséljetek, hogy milyenek a szülőszobák, kortérmek. Mennyibe kerül az egy ágyas szoba, van-e szülésfelkészítő és mikor? Hol lehet rá jelentkezni. Nekem Zsolnay a dokim, de mint magánorvos, még nem szültem nála. Ha valaki igen, akkor meséljen már róla. Köszönök előre is minden segítséget.

Encus

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Helló Kép

Natasa: szia, szerencsére mindig forgásban van a topik, mindig jönnek új pocakosok, remélem van több veled egykorú grafomán itt, jó olvasgatni az aktuális pocakosokat Kép

Bip: Kitartás!!! Szorítunk érted, és majd te is gyere és írd le a szüléstörténetet! Olyan jó őket olvasni Kép

Encus: Röviden Kép
Szülőszoba: 1 db egyágyas, abból nyílik egy vizsgáló, abból egy darab három ágyas, amiben van a babákat ellátó rész is.
Kórtermek: zömmel négyágyas, de van háromágyas fürdős nem fizetős, két és egyágyas fürdős fizetősből több is. Amelynek ára 4500-7000, között van.
Mindezekről a szülésfelkészítőn remek infókat kaphat az arra tévedő kismami: keddenként fél ötkor a szülészeten, első emelet könyvtárszoba, nem kell jelentkezni, oda kell menni, és beférni, mert sokan vannak Kép
Ha van időd és kedved olvasgass vissza, mert töméntelen infó van a korábbi lapokon Kép
Ja és neked is üdv a mostani pocakosok között!
Én csak itt ragadtam, már nem vagyok pocakos, holnap lesz egy éves a fiam, de azóta se tudok betelni se vele se a szülés élményével Kép

Nóri: hogy vagy? Julcsiékról tudsz valamit?

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Elnézést a betolakodásért. Segítségeteket kérném. Egy külföldi barátnőm nemrég tudta meg, hogy babát vár, és megkért, segítsek neki angolul beszélő szülész-nőgyógyászt keresni Budapesten! Se ő, se a férje nem beszél annyira magyarul, hogy elboldoguljanak, tehát fontos lenne, hogy angolul igen jól tudjon az orvos. Ha tud valaki ajánlani, megköszönném! A rokica kukac yahoo pont com címre küldjétek el légyszi az orvos nevét, elérhetőségét, hogy melyik kórházban dolgozik, és bármi más infót, amit fontosnak tartotok róla!

Előre is köszönöm!!!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Encus, szia itt is Kép

Nancsika, gratulálok a legényhez, és hogy szép élmény volt a szülésed. Sok boldogságot!

Mircike, isten éltesse a nagylegényt! Sok boldogságot neki és a szüleinek is Kép

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Szia Mindenkinek!

Nem olvastam vissza és rövid is leszek, majd idővel bepótolom a beszámolót. Nóri gondolom írta, hogy mi történt.

Szóval március 17-én koradélután alig 34 hetesen egyszercsak mintha bepisiltem volna, magzatvíz gondolt egyet, telefon a dokinak, irány a kórház. Másnap reggel 06.05 perckor megszületett Barnuskánk!Kép Mivel ilyen korán jött, alig láthattam, jött a két mentős és egy inkubátorban már vitték is át a koraszülött osztályra, rettenetes érzés voltKép! Onnantól szinte csak napokig bőgtem, a doki haza is engedett hamarabb, hogy legalább otthon pihenni tudjak egy kicsit, és ne azzal foglalkozzak, hogy rajtam kívül mindenki babázik. Tejem kínkeservesen indult, kb 2-3 óra "szívás" után jött talán 10-20 ml, már majd megőrültem a fájdalomtól, de ez semmi ahhoz, hogy ott állok pocak nélkül és nincs velem a fiam! Azt hittem majd felébredek és onnan folytatódik minden, ahol elkezdtem álmodni ezt a rémálmot. A dokimmal a mai napig nem értjük, hogy mi történhetett egy nap alatt, ugyanis előtte este voltam nála vizsgálaton, ahol C3000, minden tökéletes és megnyugtatott, hogy még simán kibírjuk. Nagyon hirtelen jött, egyáltalán nem készültem fel rá, és valahogy hihetetlen is volt, nem éreztem magam anyának, nem is hittem el, hogy szültem, rettenetesen hiányzott Barnus! A 9. napon költözhettem át a koraszülött osztályra, addig csak ott álltunk nap mint nap az inkubátor előtt, állandóan csak sírtam mint egy ovis. Nagyon nyomasztó hely volt, ami méginkább idegbeteggé tett, hogy tele volt kötöttségekkel, szoptatni nem lehetett, mert még pici, fejni kellett, utána üvegből etetni, kizárólag 3 óránként, ha előbb lett volna éhes, senkit sem érdekelt, ugyanis mindig mérni kellett, és azt nézték a végén, hogy megeszi-e az 50 ml-t a megadott időkben (3, 6, 9, 12h), amíg nem, nem engedtek haza. Úgyhogy ha hamarabb kap szegénykém enni, akkor a mérésnél nem tud annyit enni és maradás van! Undorító volt az egész, zuhanyzó 3 folyosóval arrébb, csak 8-ig lehetett menni, se egy tv, rádió, semmi, még jó, hogy azért egymásnak ott voltunk Judyval. Õket szombaton engedték haza, minket tegnap! Amit a dokimnak köszönhetek, ha ő nem intézkedik a főfő főorvosnál, akkor szerintem még ott is nyaralunk.

Már próbálom elfelejteni, van egy édes kisfiunk, nagyon szép és aranyos, most tanulunk szopizni, nagyon élvezi, remélem el tudjuk hagyni a cumisüveget!
Annyira sajnálom, hogy így elsőre nem úgy jött össze az egész, ahogy vártam, még most is kibuggyan a könnyem, ha visszagondolok rá, pedig olyan szépnek hittem. Persze, hogy így is megérte, csak az a sok boldogsághormon hiányzott, nagyon el voltam keseredve, magamat okoltam, hogy biztos csináltam valamit, de azt mondta a doki, hogy erre még ő sem tud magyarázatot adni, hiába törte a fejét, (talán a front?).

Majd én is teszek fel képeket, legközelebb ha leírom, hogy zajlott az egész szülés stb.

Puszi mindenkinek, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Szia Julcsi! Kép

Először is örülök, hogy írtál!!! Már úgy vártam. Szeretnélek valamivel megnyugtatni, de a legjobb úgyis az lesz, ha eltelik egy kis idő, és te is látni fogod, hogy minden rendben van a pici fiaddal!!!

Biztosan nem te vagy az oka, nyilván valami szerencsétlen véletlen egybeesés volt. De az a szerencse mégis, hogy elég nagy volt már a baba, meg tudtad szülni, és ő ügyesen tudott táplálkozni.
Remélem otthon minden rendben van, mert ha jól emlékszem, még a költözés is ott volt a nyakatokon. Eltelik egy-két hét, és már annyi jó élményed lesz otthon, hogy abból tudsz meríteni.

Gondolj arra, hogy kibírtad ezt az iszonyú hosszú időt a koraszülött osztályon!!! Neki akkor az inkubátor volt a legjobb hely a világon, és egészen biztosan érezte, hogy az anyukája pedig ott van, és vigyáz mindenre, ami körülötte történik.

Hol volt az a koraszülött osztály egyébként? A Madarászban?

Nagyon örülök, hogy jól vagytok!!! Sokat gondoltam rátok, és drukkoltam! Sok tejecskét, sok boldogságot, nyugalmat és örömöt kívánok nektek!

Puszi. M. Kép
mircike
 
 


Szia Julcsi,
Nagyon sajnálom, hogy így alakult a kicsi világrajövetele, Mirickéhez csatlakoznék, ne okold magad.
Egy közeli ismerősöm pont egy hete szülte meg a szintén 34 hetes babáját, császárral, mert nem indultak meg a fájások, viszont a magzatvize elfolyott. Neki sem volt semmilyen panasza előtte.

Ügyesek voltatok, hogy átvészeltétek ezt a nehéz időszakot is, most már csak egymásra koncentrálhattok. Nagyon sok boldogságot, és örömöt kívánok a babádhoz, és hogy mielőbb feledésbe merüljön ez az egész rossz élmény. Drukkolok, hogy a szopi is szépen beinduljon Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Szia Julcsi!

Először is ratulálok a legényhez!
Sok boldogságot, s egészséget kívánok nektek!
Kép
Tényleg ne okold magad a történtek miatt! A lényeg, hogy mostmár jól vagytok. Én anno 29 hétre születtem, s itt vagyok, makk egészségesen. Hidd el minden rendben lesz!
Idővel feledteti majd Barnus, hogy nem igazán úgy történt a nagy nap, ahogy azt elterveztétek. A lényeg tényleg az egészség. Most pedig ahhoz az anyatejcsi kell. Ahhoz pedig, hogy tejcsiben ne legyen hiány, nem szabad idegeskedni. Amikor csak lehet, pihenj Te is Barnussal. Minden más megvár.
Ha bármi gond vagy kérdés lenne, írjál, hátha tudunk segíteni!

Timi

Ui.: A szülés történetét, illetve a képet a Legényről várjuk!

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Már egy hónapja nem tudtam írni, meg egyáltalán netezni mert csak pár napja van itthon is netem.
Március 5.-én megszületett a Niki baba! A 37. héten. Kicsit hirtelen jött, még nem vártam. Előtte nap még melóztam, villamosoztam és még barátnőmmel vacsizni is voltam. Egyszóval még pörögtem! Aztán hajnalban elfojt a magzatvíz és este 7.12-kor megszületett Niki 3300g-mal és 53cm-vel!
Sajnos a szülésfelkészítőt nem sikerült végigjárnom, pont a szülés lett volna a következő téma :-) Ajánlom, hogy a huszonpáradik héttől kezdjetek el járni aki még nem volt!

Üdv. mindenkinek!
Reni & Niki baba
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok kismamik de jo hallani felőletek.Már azt hittem hogy kihal a topic.

Julcsi ne rágodj és ne hibáztasd magad te mindent megtettél,nem rajtad mult.
Barnus picit nagyobb lesz akkor biztos nem lesz hiány a boldogsághormonból.

Reni neked is gratula nagyon szép kislányod van.

Csajok tessék kicsit bővebbe kifejteni a szüléseteket én még elötte állok és várom az élménybeszámolokat.

yniki
 
 


Yniki!
A magzatvíz hajnali 4.30-kor fojt el. Épp pisilni indultam mikor két lépés után elkezdett ömleni. Lezuhanyoztam és irány a korház! 5.30-kor már ott is voltunk. Még csináltunk pár képet a szülőszoba előtt :-)
Ráraktak CTG-re és vártunk. A gép szerint elég erős fájásaim voltak, de én semmit nem éreztem amin csodálkoztak is. Pont akkor szabadult fel az egyágyas szülőszoba és be is költöztünk a párommal gyorsan. Megvizsgált az ügyeletes doki (nem volt kellemes..) 1 újjnyira voltam nyitva. Majd megkaptam a beöntést (nem olyan vészes egyáltalán, a legkellemetlenebb amikor a csövet berakják). Délelőtt 10-ig semmi nem történt. Akkor jött a dokim és megvizsgált. A fájásaim még mindég nem voltak és nem is tágultam tovább. Felrakott egy hormontartalmú gyógyszert, hogy megindítsa a fájásokat. Ekkor már olyan fájásaim voltak, hogy észrevettem. Magyarul valami enyhe fájást kezdtem érzékelni. Délben mivel még nem fájtam bekötötték az infúziót. Azzal szépen elindultak a fájások, de tágulni így sem tágultam. Kézzel próbáltak a fájás közben tágítani. Ez volt a leg fájdalmasabb és legrosszabb az egész szülés alatt&#8230;. A fájásokat délután 4-re már nagyon felerősítették. Ekkor már tényleg nagyon beerősödtek, de még mindég nem tágultam&#8230; Itt már kivoltam. Megkérdeztem, hogy EDA-át kaphatok-e, szerencsére annak tágító, lazító hatása is van ezért szereztek egy altatósdokit és bekötötték. Onnantól kezdve megszűntek a kibírhatatlannak tűnő fájások! Mindenkinek szívből ajánlom! Tényleg nagyon jó dolognak tartom. Innentől már repült az idő. Délután hat körül megjött a dokim. Addigra 4 ujjnyira kitágultam. Lassan beindultak a tolófájások is. Olyan volt mintha kakilni kellene. Az EDA-nak köszönhetően ez sem volt vészes. 7.12-kor kibujt a kicsilány! Gátmetszést csinált a doki, de észre sem vettem, hogy mikor vágott. Mindjárt a hasamra tették a forró pici testét! Fantasztikus volt! Majd elvitték, engem meg öszzevarrt a doki meg lemostak. Mire készvoltam már hozták is a Nikit! Egyből ciciretettem és abba a pillanatban rácuppant! Ahogy vége lett a szülésnek, azt mondtam, hogy jöhet a következő baba. Nem volt egyáltalán rossz élmény a szülés, pedig nem volt egyszerű a szülésem, majdnem császár lett belőle. Nem volt választott szülésznőm de mindenki nagyon kedves és segítőkész volt. Nagyon jó csapat volt! Mindent úgy kell csinálni ahogy mondják és akkor minden rendben lesz.
Mondanom sem kell a párom végig bent volt velem, pedig a szülés résznél kiakart menni. Pedig nagyon nem bírja a vért. A fejemnél volt végig, azt mondta, hogy egyáltalán nem volt véres meg ilyesmi. És még a bátyám is bent volt (aki állatorvosnak tanult :-), ezen mindenki jót mulatott a szülőszobán :-) ). Õ vágta el a köldökzsinórt! Azt már nem vállalta a kedvesem &#61514;
A tejcim elég lassan indult be, ki is voltam borulva miatta. De mire hazaértünk elkezdett ömleni szerencsére. A pici lánynak sajnos eltört a kulcscsontja szülés közben, de már rendbejött azóta. És be is sárgult, még most is sárga picit. Az elején ezért sokat aludt nagyon, de mostmár sokat fentvan.
Hát én nagyon féltem a szüléstől, de &#8222;kellemesen&#8221; csalódtam. Viszont az első 3hét a babával nagyon kikészített. Arra nem számítottam. Az rosszabb mint a szülés. Az állandó aggódás meg minden&#8230;
Ez lenne az én szüléstörténetem! Ha kérdésetek lenne, akkor csak nyugodtan!

Üdv. Megyek mert ébredezik és megyünk pancsolni!

Ez az első közös képünk a Niki babával!



Kép

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Reni,
nagyon nagy gratula nektek is, édes ez a kislány. Nagyon szép méretekkel született, ahhoz képest, hogy picit előbb jött. Sok boldogságot kívánok nektek.
Milyen szobában voltál?

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Doren,
Köszi a gratulációt!
Egyágyasban voltam, korháziban. Volt saját fürdőszobám. Jó volt,nem kellett alkalmazkodnom senkihez. Az 1-ben voltam.
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Szia Julcsi!

Sok stresszen vagy túl, nagyon sajnálom, de szerintem az a lényeg benne: Hogy túl vagytok rajta! Baba rendben, te rendben vagy, és mostmár minden megy úgy, ahogy annak mennie kell. Ne is gondolj vissza rá, csak előre nézz, meg a tündérkével foglalkozz! Fotókat nagyon várok, úgy olvasom a többiek is. HAJRÁ BARNUS! HAJRÁ JULCSI! És gratulálok a babához meg a kitartásodhoz!

Ezer Puszi: Bip!
bip74
 
 


Reni!
Én is gratulálok, nagyon szép kislány! Kép
Nem semmi, hogy a bátyád is bent volt Kép Gondolom 110%-os biztonságban érezted magad.
Ja, ugyanabban a szobában voltam tavaly ilyenkor! Kép
Puszi. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Köszi Lányok a bátorító szavakat, nagyon jól esett!!!

Ha itt vagytok net közelben, légyszi segítsetek!
Törpém eddig olyan 50 ml-ket evet (már csak szopizunk), viszont most 5-kor csak 40-et talált a jobb mellemben, ezért átraktam a balra, mivel még baromi éhesnek tűnt, abban viszont még nem volt olyan sok. Na mindegy, összesen megevett 70-et (először ilyen sokat), és még mindig éhes volt, rágta a kezét stb. Hagytam, hogy szívogassa még, hátha jön valami, aztán kb. 7 órakor tudtam letenni aludni, de már ébredezik, tejem viszont még nem nagyon van.
Mi a fenét csináljak? Van kórházi lefejt tejem, de akkor elő kell szedni a cumisüveget, pedig már tökre örültem, hogy az már nem fog kelleni. De azt sem akarom, hogy éhes legyen.
Nincs valami ötletetek, hogy hogyan legyen több tejem? A laktoherbet iszom. Eddig kb 50-ek voltak, pont az adagja. De ha mostantól ennyit fog enni, akkor mit csináljak? Annyira nem szeretném tápszerezni!Kép
SOS!!!

Köszi mindenkinek!
Julcsi

Ui: szerintem ez is a hülye kórház miatt van, ha egyből szopiztathattam volna, most biztos rég beindult volna a tejem és lenne elég!

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Szia Julcsi

Nekem csak 5 hónapra indult be a tejem,nekem Ricsi napi 750ml evett ciciből, a többi tápszer volt.
Én sem akartam,de mivel hatalmas volt a napi adagja muszály volt (1200 ml.)

Ami a legfontosabb ,hogy nyugodj meg,és fejjél ki mindig minden maradék csepp tejet,
tudom rohat nehéz mert fáradt vagy meg ideges ,hogy van-e elég tejed,de most mind ez nem fontos.
Én csak 5-10 ml-et tudtam az elején lefejni szopiztatás után,majd 5 hós korában,már 240 mlKép
Dehát nálunk soha nem volt elég neki a tejem.
Napi 2 litert mindenképpen kell inni, és szoptatás előtt 10 perccel ha iszol akkor több a tejed.
Ez nálam legalábbis így volt.
A laktoherb nekem nem segített,csak "aranyos" problémához vezetett.
Remélem tudtam segíteni,gratulállok.Kép
/Anno én is majd nem ennyi időre szültem,de a dokim befektett szerencsére, ugyanis 3 perces fájásaim voltak amiről én nem tudtam/

Minden kismamának gartula.

UI:Fennt az archívumba találsz még erről valahol június környékén ,nekem írták a csajokKép
Amúgy nem biztos ,hogy marha éhes ,lehet,hogy a pocija is bántja és ilyenkor is bánatukban enni kérnekKép
adler75
 
 


Julcsi!

Nyugodtan tedd cicire akkor is, ha úgy érzed, hogy üres, mert egyrészt úgy van, ahogy Adri írta a végén, hogy nem mindig éhesek, másrészt pedig a legtöbb tej szopi közben termelődik! Tehát minél többet szopizik, annál több lesz.
Nyugodtan hagyd a cicin sokáig, amíg elnyammog, fél, háromnegyed órát is. És nyugodtan tedd rá az üresnek tűnő cicire is!!!
Ha pedig alszik, akkor szopi után fejjél, ha van hozzá erőd.
Én tavaly kábé négy hétig minden szopi után fejtem. Utána már csak hajnalban egyszer, aztán három hónapos kora óta nem fejek.
A laktoherb nekem bejött, viszont ne igyál belőle sokat, mert a picinek a gyomra nem mindig bírja. Én négyet is megittam az elején, mire rájöttem, hogy mitől nyöszörög a szegény gyerek hajnalonként. A mai napig iszom egyet délelőtt.

Ha pedig úgy érzed, hogy csan nyügizik, akkor esetleg próbáld ki a cumit, ha még nem próbáltad Kép

Puszi. Pihenj, amennyit csak tudsz!!!
M. Kép
mircike
 
 


Szia JulcsiKép
Én még nem gratuláltam de most megteszemKépKépKép
A tejecskéhez:sok folyadék Képsok pihiKép
sok nyugalom és éjjel nappal legyen a cicin és be fog indulni Kép
nekem a laktoherb nem jött be Képa babának és nekem is fájt a hasunk tőleKép
Kitartás és gyere az anyukás topicba isKép
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Julcsi!
Nekem sem igazán jött be a laktoherb, viszont a bocitej annál inkább. Reggelire mindig ittam egy bögrével, meg tettem a szendvicsemre egy főtt tojcit, és így lett elég tejecske. Ha ezek elmaradtak, ehettem bármi mást, nem volt elég a tejecske. Nekem is csak a 2. hét után indult be rendesen, addig ki kellett egészíteni tápival, mert éhezett volna a baba. Ha nagyon fáradt vagy, adjál neki tápit, akkor te is többet tudsz pihenni, és be fog indulni a csarnok üzemmód. Nem fog leszokni a cicről , ha egy-két alkalommal adsz neki szopi után üvegből. És nagyon fontos , hogy fejjél. Teljesen ki kell csavarnia cicit, ha azt akarod, hogy több termelődjön. A fejőgépet - ha azzal csinálod - nem kell minden egyes alkalommal elmosogatni, mert baromi fárasztó naponta 6-7szer elmosni, elég ha 2szer elmosod, és közben a hűtőben van.
Sok sikert! Aludj sokat!
Zsu
zsuzs74
 
 


Sziasztok!

Reni, én is gratulálok Nikihez, nagyon szép formás kislány!!!!!
Te ittál málnalevél teát? Csak mert, hogy nem annyira voltak fájásaid. Érdekelne, hogy vajon tényleg használ-e, mert én iszom rendületlenül, de majd meglátjuk, hogy segít-e. Pillanatnyilag az orvos nehéz szülést jósol, mert nagy a hasam, meg a baba is nagy volt még a 35. héten, azóta meg gondolom még nagyobb. (most vagyok a 38.ban).

Zsuzs, én még ugyan nem szoptatok, de a védőnőm azt mondta, hogy szoptatási időszak alatt tilos tejet innom majd. Ez nagyon aggaszt, mert nagyon szeretem a tejet, és a kakaót is, és alig vártam, hogy ha megszülök büntetlenül ihassak. Erre jön ezzel a védőnő. Nektek nem mondtak ilyeneket?

Kriszta, tegnap 40 percig voltam bent a ctg-n, mert a kisfiam nem akart felébredni. Nagyon megijedtem, mert amúgy is nagyon halk az a belső gép, de egyszercsak akárhogy füleltem nem hallottam semmit. Utólag derült ki, hogy géphiba volt, és nem is rajzolt semmit a papírra. De mivel alig volt kilengése a görbének, babaébresztővel (egy dudaszerűséggel bedudáltak a hasamba)megpróbálta felébreszteni. Először semmi hatása nem volt, de amikor másodszorra bedudált akkorát ugrott szegény, hogy még. De utána se mozgott tovább így nem lett valami jó a ctgm. Mondta is a nő, hogy keressem meg a Serfőző doktort.Már felkészültem lélekben, hogy bent tartanak,de a Serfőző csak ránézett és azt mondta, hogy jó. Úgyhogy szerencsére nem volt semmi baj. Egyébként ahogy kijöttünk a ctg-ről onnantól kezdve Farkaska egész délután ugrándozott .
Jövő keddre te is fél 12-re jössz? Neked is mondta, hogy szabadságon lesz és a lenti orvossal kell aláíratni a ctg-t? Mert nekem ezt mondta, de lent nincs is orvos. Mindegy előtte majd jól felébresztem a gyereket, hogy jó legyen az eredmény és ne kelljen neki bedudálni megint.

Na minden jót Mindenkinek!
Puszi, Nóri

Julcsi, írtam emailt!

Kép
nóri8
 
 


Nóri!
Köszi a gratulációt!
Nem ittam málnalevél teát..
Mázlim volt, hogy nem fájtam az elején, de egyben nem is volt jó mert jól begyógyszereztek..

A védőnőm nekem is mondta a tehéntej mellőzését még szoptatok. De azt nem mondta, hogy egyáltalán nem ihatok, csak, hogy keveset. Én iszom a laktoherbet amióta megszültem, azt hiszem hat. Nem tudom mennyi tejcim lenne ha nem innám :-)De szerencsére van elég még egyenlőre. Lassan hat hetes, és naponta többször is bevág 100 ml körüli adag tejcit a kis mohó! Lassan úgy néz ki mint egy kis szumós :-)
De rengeteget fejtem az elején én is és szerintem annak köszönhetem a sok tejcit (pedig nagyon pici cicieim voltak, féltem is, hogy nem lesz tejcim egyáltalán..).Mostmár úgy kiszívja, hogy általában semmit sem sikerül kifejnem szopi után... Még jó, hogy az elején lefagyasztottam valamennyit..

Babás anyukák!
Hány hetes a babátok? Járkáltok már a babával emberek közé?

Üdv.mindenkinek!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!
Én is gratuálok minden kismaminak! Sok örömet a babákban!
Lányok, én mára vagyok kiírva, de semmi se történik. A málnateát hol lehet kapni? Annyira várom, hogy történjen már vmi.
Nóri, nekem eddig 3szor megcsináltak a ctg-n azt, hogy kétszer egymás után felküldtek a 2-ra aztán földszint, hogy felébredjen a babó. A végén úgy ziháltam mint egy rossz ló, akkor azért nem tudtak mérni a szívhangot.
Szerintetek hány napot késhet? Nem nagyon akarok befeküdni.
Moni
moon73
 
 


Sziasztok!
Gratulálok minden kismamának!
Nóri! Köszi a listát, amit adtál, nem is tudtunk beszélni. Örülök, hogy minden okés, már teljesen azt hittem, hogy bent maradsz szülni. Én is a belső gépen voltam és nekem is voltak szünetek, alig hallottam valamit, következőleg kérni is fogom, ha lehet ne arra a gépre tegyenek. Nekem csak az volt a szerencsém, hogy mocorgott és akkor kilengett a ctg. Ez a dudálás a gyereknek azért durva, szegényke biztos megijedt. Nekem Serfőző nekem nem mondta, hogy nem lesz. Sőt mondta, hogy mindenképp beszéljünk utána, mert nekem 25-én lehet, hogy be kell feküdnöm, mert nem fordult be és ilyenkor a biztonság kedvéért a kórházba kell lennem. Annyira szét voltam esve tegnap, hogy elfelejtettem bejelentkezni, még jó hogy írtad, holnap felhívom őket.
Nekem nem mondtak semmi ilyesmit, hogy ne ihatnék tehéntejet.. De majd rákérdezek a védőnőnél én is.
Puszi Kriszta

KépKép
krisztan
 
 


Sziasztok!

Már 1 hete készülök rá, hogy megírjam nektek a sztorit, most sikerült összeszednem magamKép

No, március 12-én 10 perces fájásokkal mentünk be a kórházba de. 10 körül, nem akartam elhinni, biztatgattam magam, hogy ez valami jóslófájás lesz csak. Megvizsgált a doki és mondta, hogy be kell feküdnöm és infúziót fogok kapni, hogy megpróbáják késleltetni a szülést, mivel még csak a 34. héten vagyok. Szóval becuccoltunk és befeküdtem a szülészetre. Ja és amikor megvizsgált akkor mondta, hogy 1 újbegynyire ki vagyok tágulva. Ezután megkaptam az első adag magnézium infúziómat - közben felhívtam a dokimat is mivel vasárnap volt, hogy mi történt. Szegény pont azon a héten ment el szabira, de tök rendes volt, mondta, hogy bejön hétfőn hozzámKép A magnézium sajnos nem hatott, a fájások tovább gyötörtek. Méhszáj közben nem változott. Az éjszakát valahogy átvészeltem, folyamatosan kaptam egy másik infúziót, de sajna hétfő du-ra erősebbek lettek a fájások igaz ritkábban jöttek. Hétfőről keddre, semmit nem aludtam, annyira görcsöltem, aztán kedd kb. reggel 9-12-ig egész nyugodtan telt el. Na aztán 1-től bedurvult, de úgy hogy ahogy én rázkódtam a görcsöktől úgy rázkódott az ágy is. Erre a szobában az egyik csajszi szólt a doki nőnek, aki ott volt, hogy nagyon szarul vagyok, de hozzáteszem, mindenki állati rendes volt, és azonnal jöttek ha kellett valami. Szóval a dokinő bejött megvizsgált és már 2 újnyira ki voltam tágulva, azt mondta,hogy azonnal bevisznek a szülőszobába. Jött is "mobil ágy" meg az izmos fiú, felkapott és már toltak is. Közben szóltam a dokimnak, ő meg egyeztetett Julcsi dokijával és elindult befelé. A szülőszobán rámrakták a ctg-t, babával minden rendben voltKép Közben Julcsi dokija megvizsgált, továbbra is 2 újnyi, de a gyereknek kettőzött lábtartása volt lefelé, tehát mégcsak nem is medence, hanem a kis talpai. Erre mondták, hogy császár lesz, egyébként én erre számítottam is, de azért nem ilyen hirtelen. Negyed óra múlva már fent voltam a műtőben és megérkezett a dokim is. Nagyon kedvesek és aranyosak voltak a műtős lányok, megkaptam a szurit, és már nem is éreztem semmit, viszont végigremegtem az egész műtétet, valahogy a görcsök miatt mintha nem tudtam volna abbahagyni, meg tök ideg is voltam. Zsombika 15 perc múlva már kinn is volt, odaadták megpuszilgattam, aztán ahogy Julcsi is írta elvitték a koraszülött osztályra, ami jó pár épülettel odébb van, műtét után lehetetlenség megközelíteni annyit kell gyalogolniKépKép Úgyhogy csak apa ment a tejjel az első pár napban, aztán kocsival a 3. napon engem is átvitt. Az egész műtét kb. 40 perces volt, utána felvittek a 2.-ra befektettek egy szobába és kábító szurit kaptam, ettől aludtam mint a tejbe tök, este 6-kor mikor apa visszajött kaptam mégegyet, úgyhogy átaludtam az egész éjszakát. Szóval ne izguljatok egyáltalán nem fájt, még az sem amikor a gerincembe beadták az érzéstelenítőt. Az igazi kihivás másnap jött, amikor reggeli után fel kellett álnom, na ez egy 3/4 órás projekt volt. Szédültem nagyon, meghát érzékeny volt a sebem is. Aztán csak sikerültKépKép Átköltöztem egy 1 ágyas szobába és ott voltam 4 napig, aztán hazaengedtek és innentől kezdve naponta jártunk be a tejjel a kicsihez.
Én sem tudok mást mondani, mint, hogy rettenetes volt, hogy a kisfiamat elszakították tőlem, de azt hiszem abban az időben ez volt az ő számára a jobb megoldás, mivel egy csomó olyan dolgon segítették át, amin én nem tudtam volna. Aztán 1 hét múlva végre én is beköltözhettem és végre együtt lehettünk, ezt soha nem fogom elfelejteni, egyszerre volt csodálatos és borzalmas a kórházi körülmények miatt.
Mostmár én is igyekszem a koraszülött osztályon töltött időt elfelejteni és csak a babára koncentrálni, meg a tejre. Hálisten van annyi amennyi az ő igénye, és remélem lesz később isKépKép

Viszont én is iszom a laktoherbet, lehet, hogy nekem is ettől nyöszörög? Nagyon sokat küzd a pocakjával, főleg este. Ti honnan jöttetek rá, hogy a tea okozza????

Ja és néhány lényeges adat:
születési súly: 2150
hossz: 44 cm:
időpont: március 14. 14.15

TEgnapi súly: 2620, a hosszát ma fogjuk lemérni, de sejtésem szerint kb. 50 cm lehet.

Semmi mást nem csinál mint eszik, alszik, kakil meg nyűglődik, egyébként borzasztóan aranyos, kezdem már én is anyának érezni magam, azt hiszem, ezt az első elszakadás tette eddig ilyen nehézzé, de mostmár kezdünk összeszokniKépKép

Judy és Zsombi

KépKép
judy1
 
 


hello,
majd küldök képeket is, egyenlőre sem ide sem a fotóalbumokhoz nem sikerült becsatolniKépKép
J

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Judy! Örülök, hogy jól vagytok! Kép A pici legény nagyon ki akart bújni, nem semmi. Drukkolok, hogy megfelelően gyarapodjon! Kalandos volt a születése, az biztos. Nem is tudtam, hogy a kórházon belül, de ennyire messze van a koraszülött osztály. Össze vagytok már szokva, ne aggódj, hiszen vele voltál, amióta csak megfogant Kép

A laktoherb nálam nem okozott semmi gondot, sőt - hogy úgy mondjam - az emésztésemet jól helyre tette, a mai napig megérzem, ha nem iszom egy-egy nap. De a napi négy sok volt. Egy barátnőm szerint attól nyöszörgött a baba. Persze hiszem, ha látom, ezért kipróbáltam, hogy 2-3 napig nem ittam, és a hajnali nyüszik elmaradtak. A fiam mindig jól aludt, nem sírt, nem kelt fel, csak hajnal 3-6-ig nyöszörgött, mivel telenyomtam szegényt édesköménnyel Kép De mértékkel szerintem nagyon jó! Sőt, hidegen még finom is Kép

Reni! Az utcára szerintem simán kiviheted, ha nem fúj nagyon a szél. Bevásárlóközpontszerű helyekre én az első szuri (két hónap) után vittem.

Moon: dokija válogatja, hogy mennyi a túlhordás, de 1-2 hét simán belefér! Sűrűbben nézik a ctg-t (talán naponta? nem tudom), meg a magzatvízet valami kukucskálóval.

Tehéntej: módjával azt is lehet inni. Az első pár hétben nem árt mellőzni. Én amúgy napi 2-3 dl-t iszom (tejeskávé egyebek), és semmi prpobléma nincs belőle.

Finiselőknek nagy drukkok!!!

Julcsi, remélem jól vagy! Kép Akartam még írni, hogy ne aggódjatok a szülés után otthon! Minden természetesen felborul, bonyolult, kiszámíthatatlan. A korababáknál különösen! És az első 6-8 hétben minden egyes nap nehezebb, mint maga a szülés. De olyan gyorsan elrepül, és majd egy év múlva még nosztalgiázni is fogtok rajta! Kép

Na puszi! M.
mircike
 
 


Szia Julcsi!
Tejcsi:
Mi is nagyon lassan indultunk be, de még most is szoptatom Balát, úgyhogy beindul a dolog ne félj! Addig is néhány jó tanács! Többeknél bevált azóta ez a tematika, remélem rajtatok is tudok vele segíteni. Nálam a császár is késleltette a dolgot, meg bennem volt a félsz, hogy örököltem Anyumtól, hogy nem lesz tejcsi, de lett. Kitartás kell hozzá, az biztos. Volt, hogy nálam eltört a mécses, s sírtam Babóval együtt. &Otilde; azért mert még éhes volt, én azért, mert nem tudok neki eleget adni. Két napig pótoltuk tápszerrel a hiányzó mennyiséget, aztán csak-csak beindultunk.
Módszer? Kipróbáltam mindent, amit csak valahol javasoltak, s talán együttesen hatottak.

- Homeobogyó: Urtica urens 5CH (3x5 bogyó)
- Laktoherb tea ( kb. napi 1 liter)
- Minden nap leves ebédre és estére is
- Sokat inni, inni, inni ...

Talán a folyadékbevitel mennyisége a legfontosabb. Tea + leves + egyéb lé érje el a napi 2,5 - 3 litert, s amit csak lehet, minnél forróbban kell meginni, megenni. Hogy miért? Azt nem tudom, de ezt a gyermekorvosunk ajánlotta. A másik javaslata, (amit én nem tudtam betartani) az az alvás. Amikor csak tudsz, aludi. Nem elég pihenni, azaz olvasni, Tv-t nézni, stb. Aludni kell nappal is, ha meg tudod tenni.

Szopiztatás és fejés menete az elején, amíg nem indul meg a tejcsi:
Etetésnél mindkét ciciből szopiztatsd meg a Picúrt, majd azt a cicit, amivel kezdtétek a szopizást, mellszívóval meg kell még egy kicsit dolgoztatni, még akkor is, ha nem jön belőle semmi. A következő szopizásnál pedig a másik mellel kell kezdeni az etetést. Hogy ne keverd össze, mikor melyik melled jön, vezess etetési naplót. Nálam ez bevált. A kórházban kapott promóciós csomagban volt egy "Táplálási napló". Ebbe mindig felírom, hogy mikor, s mennyit evett Babó, s melyik mellel kezdtük.

Így utólag rálátva a dolgokra ami nekem a legjobban bevált, az a homeobogyó. A mai napig, ha egy kicsit kevésnek érzem a tejcsit, akkor tarok egy kúrát. Amivel vigyázni kell, hogy csak az 5CH jó tejtermelés növelésére (zöld színű). A magasabb számú már a tej elapasztására van!
A másik, ami tényleg bevált: forró levesek. Éjjel nappal levest ettem, meg teát ittam.

Remélem, hogy tudtam segíteni, s szívből kívánom, hogy nektek is beinduljon a dolog.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Pocakosok!

Kitartás!!! Mindenki nehezen hiszi el, hogy egyszer kint lesz a Picúr, s túl lesz valahogy a szülésen. Pedig tényleg!

Móni!
BAlázst 12 nappal hordtam túl, s végül megindították a szülést, mert a ctg-nk nem lett jó egyik este. Másnapra normalizálódott, de a sok doki a bemutatáskor úgy döntött, hogy ha beleegyezem, akkor ők szívük szerint megpróbálkoznának egy hormontabletta felhelyezésével. Hatott. Igaz, hogy császár lett a vége, mert a köldökzsinór kétszeresen volt BAla nyakán, de a lényeg, hogy a mostani influenzát leszámítva makk egészséges Balababánk.

Úgyhogy kitartás! Baba még nem maradt odabent!

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Judy,hát ez a szüléstörténet tényleg elég "kalandos" volt. Én csak azt nem értem, hogy ilyen állapotban miért te hívogattad az orvost? Miért nem a kórház?
A lényeg, hogy már jól vagytok otthon és szépen gyarapszik Zsombi.

Móni, én is úgy tudom, hogy 1-2 hetet várnak, az én orvosom azt hiszem csak egyet szokott várni.
A te ctg-s ébresztésed azért jobb, mint a dudálás, legalábbis én szívesebben lépcsőztem volna.
Málnalevélteát a Baross utcában a Maternelle boltban lehet kapni, de neked szerintem már felesleges venni.

Kriszta, ezt nem értem, nekem azt mondta a Serf. hogy húsvét után szeretne otthon maradni egy napot, bár még nem kérdezte meg a főnökeitől. Mindegy az csak jó ha ott van.
Bejelentkeztem szerdára a magánba hozzá, úgyhogy légszi ne akkor szülj, mert sok kérdésem van hozzá.Kép

Szoptatós Mamák! Ez lehet, hogy hülye kérdés, de honnan tudjátok, hogy egy szoptatáskor hány ml-t eszik a baba? Megméritek a babát előtte is meg utána is? Nekem mérlegem sincs és nem is akarok venni. Azt mondta a védőnő, hogy ha megfelelő súllyal születik a baba, akkor egyáltalán nem is kell mérni.

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok,
Végre sikerült megtalálnom magamat a fotóalbumbanKép tettem fel pár képet Zsombikáról.

Elérési út: az ABC-nél a "J" betűre kattintsatok utána "Judy1:Zsombor" -ra újra katt a listában és ott vannak a képek.

puszi
Judy

KépKép
judy1
 
 


Nem tudom hova tünt az előbb irtam meg??
Szóval megbűvöltem a fotóalbumot és tettem fel képeket, elérés: abc-nél a "J" betű kiválasztása, utána a listában "Judy1: Zsombor" -nál újra klikk és ott vannak a fotók.

Nóri, nekem mindenki azt mondta, hogy úgy tudom követni, hogy mennyit eszik, ha szopi előtt és után lemérem, ahogy írod. Én kölcsönzöm a mérleget, házhoz hozták és majd el is viszik. Meg azt is látni szeretném, hogy hetente mennyit gyarapszik, mert ha jól emlékszem 20 dkg-ot kell. Szóval nekem a mérleg mindenképpen hasznos.

Azért én hívogattam a dokit, hogy megnyugtassam magamKép egyébként korábban mondta, hogy őt úgyis azonnal értesítik bármi van, dehát én már csak ilyen "hirtelen" vagyokKép

Judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!
Nóri! Beszéltem Serfőzővel és mondta, hogy jövő hét kedden reggel 7-kor jelentkeznem kell a betegfelvételen étlen-szomjan (ettől beparáztam), ha addig nem szülnék meg. Akkor majd vizsgálgatnak és kiderül, hogy szülünk-e, úgyhogy még az is lehet, hogy nem megyek a 11.30-as ctg-re. Úgyhogy most eléggé izgulok... és furán is érzem magam. Veled mi volt tegnap? És ma mész hozzá délután ugye?
Móni! Én is úgy tudom, hogy max. 2 hetet várnak, mert akkor a magzatvíz sem olyan tisztaságú, mint kellene és így beindítják a szülést. Orvosa válogatja, hogy meddig vár. Bár lehet, hogy ezt már nem olvasod, mert előbújt a kismanó :-).
K.

KépKép
krisztan
 
 


Szia Kriszta,
Nekem tegnap semmit sem mondott, csak azt, hogy jó a ctg-m és hogy milyen közel van már a 29-e.
Ma délután megyek hozzá, majd megírom, hogy mi volt.
Megértem, hogy izgulsz,de próbálj meg nyugodt lenni hiszen olyan jó lesz utána! Kép
Én irigyellek, mert már tudod az időpontot. Úgy érzem az enyém egy jó darabig még nem mozdul.Persze amilyen hirtelen el tudják magukat határozni...Kép
Ha nem tudsz jönni a ctg-re, majd lemondom neked, mert úgyis ott leszek. Egyébként szerintem biztos nem tudsz már menni, mert gondolom nem küldenek le hálóingben, hanem a szülőszobán fognak figyelgetni (ott is van ctg).

Na majd írok holnap, hogy mi volt ma.
Puszi, Nóri

Ui: Mircike gyönyörű a kisfiad!!!! Kép

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok,
még még mindig 2in1-ben,múlt hét szerdán kellett volna kibújnia a fiamnak és holnap átlépek a 42. hétbe. Semennyire se vagyok nyitva. Holnap reggel be kell feküdnöm. Remélem történik már valami. Ez a várakozás borzasztó...
Moni
moon73
 
 


Kép Kismamaruha adás-vétele Kép
Kismamaruhákat bizományba átveszek belvárosi nőiruha üzletembe!
LÁTOMÁS, VII. Kerület., Dohány utca 20., az Astoriánál.
Nyitva: H-P 11-18, Sz: 11-16
Ruhaátvétel: mindennap csütörtök és szombat kivételével
Telefon : 266-5052, 06-70-246-6596
julieszontagh@freemail.hu
zsüli
 
 


Sziasztok!
Lenne egy-két kérdésem. Szüléskor ált. mennyit szoktak adni a dokinak. Azt már hallottam emlegetni, hogy a vizit díj tízszeresét. De mi van akkor, ha császárral szülök nála? Gondolom akkor több, de mennyivel? Illetve mikor szokták odaadni neki?
Moni! Szorítok! Várakozni tényleg szörnyű!
Próbálom magam elfoglalni mindenfélével, hogy ne agyaljak, de nem könnyű. Gyermekem pedig csak a hasam jobb oldalán hajlandó lenni és nem akar onnan elmozdulni, úgyhogy furán nézek ki.
Nóri! Mesélj, veled mi van?
Kriszta

KépKép
krisztan
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?