Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszi! Én is akartam kérdezni, mikor lesz Uh?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szia Erika!
Köszi Neked is a választ. Gratulálok a 2 kicsi gyermekhez!
Ma voltam fodrásznál, busszal jöttem haza, és szerencsére minden rendben.
Tényleg nem kéne túlaggódnom a dolgokat.

Fendike! Nagyon drukkolok! Azt hallottam, hogy jót tesz ilyenkor méhpempős mézet enni, minden nap egy kis kanállal. Sok fehérje van benne.
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Fendike,
hajráhajrá! :wink:
majd gyere! :)
angel37
 
 

 
 

Fendike :P
Én is nagyon kíváncsi vagyok, hány embrike van a pocidban!?

Angel :P
Én 24-én megyek konzultációra. Valószínűleg Harcikának fogom adni a szurijaidat, de még várom a visszajelzését! S akkor 3-án Tőle kapnád vissza. Jó lenne így?

Fanni
fanni73
 
 


Fanni :P
Ha így a legegyszerűbb, és persze ha Harcika is vállalja, akkor tökéletes! :wink:
angel37
 
 


Fanni! :-(Már megint elkerüljük egymást!Én 23-án megyek.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Angel :P
Már jelezte, hogy rendben, úgyhogy így lesz :D

Baba :P
Sebaj. Szerintem kb. egyszerre fogunk kezdeni és akkor majd talizunk, meg a 6. és 8. hetes UH-n is :wink:

Puszi,
Fanni
fanni73
 
 


Fanni :P
OK! :)
angel37
 
 


Sziasztok hát én szerintem jól ráfáztam,tegnap elmentem erre az inzulin rezisztenciára képzeljétek a beutalómra nem volt ráírva hogy inzulin szintet is is nézzenek nem csak cukrot én mondtam a nőnek hogy az orvosom kérte ezt is de mivel nincsen ráírva így nem lessz meg csak a cokor terhelés,csütörtökön megyek a leletért.Most nem tudom mit csináljak hívjam Krizsát mondjam el neki mi történt?Vagy beszéljek azzal a dokival akihez ő küldött,nagy gond ha csak a cukor terhelés van meg?Azt hittem hogy milyen jó lessz egyszerre letudom ezeket a dolgokat de lehet hogy megint meg kell inni azt a borzalmas cukros nyavaját.
kõszegi bea
 
 


Sziasztok!
Na ma megvolt a belgyógyászati vérvétel!
Olyan kevesen voltak, én még nem is láttam ilyen kevés embert a Kaáliban!
Ahogy közeledik 27-e én úgy izgulok,mintha nem csináltam volna már végig ezt a kört.
Ez normális?
Ja és minden össze-vissza van fejemben a protokollal kapcsolatban!
Rendet kéne rakni valakinek!
Segítség!!!!

Nekem is volt ilyen cukros vérvétel, 4szer szúrtak, és okés lett, bár már az arányokra nem emlékszem!
Arra viszont igen, hogy egész nap limonádét büfiztem vissza! Én vittem citromot.
Azt hiszem nagyon sok helyen azért esett ki a tejcsi+kifli páros,mert más a kifli-tej összetétele.

Gömböcske
üdv a paraanya klubban! :lol:
Én Et után mentem dolgozni (BKV 1,5 óra oda és ua.vissza), aztán amikor a gyerek már megvolt leizzadva ébredtem, hogy Te Jó Ég, minek is utaztam annyit?
Szóval valóban nincs mit kihagynod az életből, na jó, ne most menj vadvizi evezésre! :lol:

Kép
anid
 
 


Bea :P
Szerintem pont erre volt kíváncsi Krizsa, ha a fordított LH:FSH-d miatt mentél, úgyhogy kérdezd meg, nem elég-e az, amit csináltak!
Fanni
fanni73
 
 


Bea :)
nekem anno azt mondta, hogy inzulin nélkül is jó, ha nem tudom elintézni az inzulinost, csak úgy kevésbé pontos.
hívd fel szerintem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bea !

Javaslom, hogy mindenképpen beszélj azzal a dokival, aki kiírta a vizsgálatot, mert nem hogy nem pontos szérum inzulin nélkül, de tök feleslegesen szúrkáltak.

Terheléses vércukor és inzulinvizsgálat kell !!!

Nem hinném, hogy Krizsa azt mondaná, hogy jó így is (ha így tenne, akkor mégis kérlek, hogy ne fogadd el ezt ... !!) , mert tök normális vc érték mellett lehet horror inzulinod - nem is ritka eset..

Hidd el, jobb ha még most melegen megnézik, nekem anno 2 évet vett el a hiábavaló próbálkozás, mert szintúgy nem nézték meg az inzulint, a vércukor eredményeim jók voltak ,annak ellenére, hogy komoly IR-em volt/van. Azóta szedem a gyógyszert és igaz babám nem született, de 2x voltam spontán terhes.

Ne hagyd magad, hátha még nem dobták ki a véredet !

mniki
 
 


Sziasztok!

Szerintem is csináltasd meg az inzulint, mert a cukor nekem teljesen rendben volt az inzulin nem és lehet többek között ez is hozzájárult a sikerhez:)

Hányszor vettek amúgy vért a cukorhoz?
galeria
 
 


Sziasztok,
itten vagyok, vagyis vagyunk.. :D
de csak 3an vagyunk, úgy mentünk oda, hogy 3at kérek vissza, de Bernárd doki és egy biológus együttesen győzködtek, hgy legyen elég kettő
mind gyönyörűen fejlődött, lett két blasztocitám (ezek költöztek) és négy morula, amik remélem holnap mennek fagyiba.. :D

azt bizonygatták, hogy ha ebből a 2ből nem tapad meg, akkor az a 3. sem tapadna...- végülis teljesen logikus

hát így, most jöhetnek a ragacsok.... :lol:
_ismeretlen_
 


Bea, bocsi, hogy bepofátlankodok, de mindenféleképp nézess inzulint is, inkább idd meg azt a löttyöt, mellesleg egy kis citromlével enyhítheted a rossz ízét.
Merthogy IR esetén az inzulinszint sokat elárul, nekem totál tökéletes volt a vc , a terheléses is, de az inzulin terhelésben 6x-a a megengedettnek, kaptam gyógyszert és én azóta babás lettem.

Krizsa dokinál én is voltam, de ezt még jóval korábban csináltattam és jóval korábban szedtem a gyógyit és ő azt mondta, nem kell itt semmi különös, ettől spontán babás leszek, ha nem, akkor csak rá kell segíteni. Nos, sponrán lettem babás 2,5 év szenvedés és sikertelenség után.
Vendég
 


Fendike ez nagyon jó hír, én pont ugyanígy voltam. 3-ért mentem és engem is ott győzködtek, hogy a kettő annyira szép, hogy szó sem lehet háromról, és milyen igazuk lett akkor most 3 babám lenne:) :lol:

Szorítok nagyon, és nem mondom, hogy végig pihenj mert nekem sem jött be, első két nap feküdtem aztán annyi:):)

Hajrá babák++++++++++++++++++++++++++
galeria
 
 


Lafead :D gratulálok a babához:):) Megkérdezhetem milyen gyógyszert kaptál?
galeria
 
 


Asszem ugyanazt, amit te is, legalábbis hatóanyagban. Én 3*850 mg meforalt szedek még a mai napig is, ez metformin alapanyag.
Mindannyian, akik pcos-ak vagyunk, azt szedjük, mármint aki elment dokihoz emiatt és ezt írták fel neki.
Galéria, neked is nagy grat!!!!De azért a gyógyit az előírt módon szedd, mert ha jól rémlik, akkor szeded, ha épp nem vagy rosszul, ugye???Ez így nem jó!
Megvan az oka, amiért a Mágus ezt adta neked és szedned kell a dokid által előírt ideig, de legalább 12 hétig!!!!!Mert vigyáz a babáidra a gyógyi!
Vendég
 


Fendike! :)
Gratulálok!!! A babaragacsok pedig természetesen már úton is vannak :!: :D :wink: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Ma mindenképpen felhívom Krizsát kíváncsi vagyok mit fog mondani, ha nem jó így neki akkor a héten megyek megint és megcsináltatom újra az egészet.

Galéria: 0,60.120.percre vettek vért.
kõszegi bea
 
 


Galeria,
köszi, remélem követlek..!!!
Te mentél mindennap szurira is, ugye???
hogy adták neked, felváltva jobb és baloldalra??
nekem már rohadtul fáj jobboldalon...

Gömböcske,
köszi, méhpempőt már iszom 2-3 hónapja.. :D

Nők :D
_ismeretlen_
 


Fendike! Egy kamionnyi babaragacs elég lesz?...gondolom igen, így küldöm:-)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fendike, nekem azt mondták, hogy beülti után már nem szabad a méhpempőt, úgyhogy azóta én nem is szedem. Tuti követni fogsz és a többiek is szépen sorra kerülnek így nem kell másik topicot nyitni :lol: Igen egy darabig oda jártam aztán a Férjem megtanulta és Ő adja. Hát az mondjuk egy picit jobban fáj, de legalább nem rohangálok mindig oda. Én eddig egész jól bírtam, de mostmár fáj mindkét oldalam, egyiken begyűlt és hatalmas csomó van a másikban meg jó nagy izomlázszerű:(

Lafead, nekem nem a Kovács doki a Kaáliból rendelte el ezt az inzulinos dolgot, hanem az endokrinológusom. Elvileg nekem nem pco-m van de végülis valami hasonló. Az elején annyira ment a gyogyitól a hasam és görcsölt is, hogy nem szedtem a napi 3*450 (azt hiszem ez a mennyiség) én is meforalt szedek. Mondtam a dokinak, hogy nem bírom a napi 3-at és mondta, hogy nem baj, annyit szedjek amennyi megy. A napi 2 már megy :lol:
Te olyat nem vettél észre, hogy amióta szede azóta nem kívánod úgy pl. az édességet??
galeria
 
 


Napi 3*450 első nekifutásra????te jó ég, nem csoda, hogy szarul bírtad...(szó szerint)
Ezt 1*500 1 hétig, majd 2*500 1 hétig, majd 3*500 és 3 hónap után 3*850 lassan emelve!!!!!Ez az általános és hozzászoktató módszer.
Nekem is endokrinológus írta fel, Krizsa dokinál amikor voltam, szedtem 3 hónapja.
Igen, nem kívánom!!!Vigyázni is kell a ch-bevitellel.Azért kérdezz rá az endokidnál, hogy emelned kell-e....én 3*850-et szedek még mindig.
Vendég
 


Sziasztok

Nyuszipuncs
mikor mész ismét kukucsra????????????????????????
mi amúgy megvagyunk, szerencsére eddig minden OK!!!

Kőszegi Bea
mit mondott Krizsa dr?????
év elején nekem is kellett volna inzulinrezisztencia, de nekem azért mert az első lombik előtt is magas volt a vércukrom, és utána fogyás után a terhesség alatt már insulinosnom is kellett, de sajna nem tudtam csak a terhelésest megcsináltatni, de szerencsémre végülis ez is elég volt neki.
De mivel neked ha jól emlékszem a hormonokkal van gond, szerintem tutira kellessz neki!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Bocsánat azt nem írtam, hogy nekem is így kellett elkezdeni fokozatosan emelni, de már az elején a napi 1-et sem bírtam néha, aztán azt megszoktam és a 2-ig feljöttem de a hármat még nem tudtam beiktatni:(
Te hová jársz endokrinológushoz? És hol fogsz szülni, mert áll. sima szülészhez nem is mehetek csak olyanhoz aki elvállja, hogy a betegségemmel összefüggő dolgokra is tud majd a szülésnél figyelni. Ja, és a nagy bánatom, hogy nem szoptathatok majd :cry:
galeria
 
 


Fendike,
gratu a 2 blasztódhoz! :) Úgyhogy tessék kapaszkodni!
Végülis logikus, amit mondtak! :wink:
angel37
 
 


Fendike :P
Babaragacsokat küldök sok-sok-sokat! :)
Tökéletes döntés volt!
Fanni
fanni73
 
 


Sziasztok

Galeria
bizti hülye kérdés! de miért nem szoptathatól majd?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Galéria,
Szt. Imrében van a dokim, de a magánjába járok, mert bár ott is 1 hónap a várokazási idő, de a kórházinál állítólag 3 hónap.
Ő a terhességi cukorbetegségem gondozója is.Mert hogy az kijött, a pcos-val összefüggésben.
Máv-ban szülök, a dokim tudja, mi újság pcos és metformin téren :D szóval megbízom benne. De így is tartok a császártól....Most még diétával tartom karban a cukorbajt, remélem, nem kell inulinhoz folyamodni.
Miért nem szoptathatsz???
Vendég
 


Aranyosak vagytok :D , én is remélem, hogy jó döntés volt és vmelyik baba velünk marad
olyan szépek voltak a mikroszkóp alatt, egész más mint múltkor, gyönyörűen elhatárolhatóan látszott minden, tökéletes sejtecskék.. :)

Galeria, jó, hogy írtad, akkor holnaptól már nem pempőzöm!!

Egyéb tapadás segítő tanács vkitől??????? :D :D
_ismeretlen_
 


sZIASZTOK!

Lányok ma beszéltem Hannával és mindenkit üdvözöl azt üzeni.

Fanni: Köszi jól vagyok. Csütörtök reggel megyek UH-ra

Fendike
Gratula az embrikéknek és neked is. Küldöm neked a babaragacsokat+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Lafead : Grtulálok neked így ismeretlenül is

Baba , Erika: Csütörtökön megyek UH-ra

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Szia Galéria, Fendike!
Én méhpempős mézet eszegetek, minden nap egy kis kanállal. Te milyen formában ittad a méhpempőt? Nekem a punkciókor egy mellettem lévő lány javasolta, hogy jót tesz a Picik tapadásához, de lehet, hogy akkor inkább ne egyem a mézet? Bár biztos ahány ember, annyi vélemény. Ti hogy gondoljátok, vagy miért nem jó ilyenkor, hiszen tele van vitaminnal.

Fendike, légy nyugodt, és érezd jól magad a bőrödben, azt biztosan az Apróságok is érzik. Sok finomságot egyél.
gömböcske
 
 


Fendike! :D
Nagyon-nagyon drukkolok, szerintem jól döntöttél, hidd el! :P Olyan hihetetlen, hogy nem is ismerlek, mégis ott voltál álmomban, látod már akkor is drukkolok Neked, amikor aludnom kellene, hát ilyet.... :lol: :P
Egyébként én beülti után is ettem a méhpempős mézet, nem értem, miért nem lehet?


Fanni! :)
Jó pihenést otthonra, most gondolom lesz időd jó könyveket olvasgatni is, teljes kikapcs! :D
Én azért szurkolok a spontán babucira!

Én ma voltam a doktronőnél, nagyon kedves volt, a picur beilleszkedett középre, legutóbb badarságot írtam a méretérő - meg se mérték akkor - szóval ma volt 13 mm-es, és dobogott a szívecskéje! :D

Nyuszi!
Nagyon kíváncsi leszek a népszámlálásra! :lol:
donika
 
 


Gömböcske,
én méhpempő ivóampullát ittam, royal jelly ginsenget
most néztem meg, rá van írva, hogy szoptató és terhes anyáknak nem ajánlott...

tied nem tudom milyen, különben nem hiszem, hogy árthat... :roll:
_ismeretlen_
 


Beszéltem Krizsával mondta hogy várjuk meg mi lessz az erdmény és ha kell akkor megcsináljuk az inzulin mérést is.De én mindenképpen szeretném megcsináltatni jó lenne tudni ezt is.
kõszegi bea
 
 


Erika, nem hülye a kérdés, agyalapi mirigy problémám volt, amin a magas prolaktin szint csak ront és ugye a szoptatás alatt ez a szint nagyon megemelkedik, szóval ezért de azért próbálok majd alkudozni:)

Lafead, na ezt nem tudtam követni, a doki a Szt. Imrében van de a Mávban fogsz szülni? Hogy hívják? Nekem a II. Sotét ajánlgatják de most elég tanácstalan vagyok ebben:(
A császártól ne félj, nekem is az volt és állítom jobban voltam, mint a rendesen szülők. Az tény, hogy a műtét utáni első 6-7 óra az durva, de utána ahogy felállsz minden fájdalom elmúlik!!

Donika de jó hírek:) Mész még a dokinőhöz?

Lányok rám ne hallgassatok méhpempő ügyben de beírom amit kaptam és mindenki maga döntse el, vagy a legjobb, ha megkérdezi a dokitól.
galeria
 
 


Nyuszi küldte nekem:

Az ázsiai ginzeng (Panax ginseng) az Araliaceae család tagja, mely magában foglalja még az amerikai ginzenget (Panax quinquefolius) és az eleutheronak rövidített szibériai ginzenget (Eleutherococcus senticosus).

A ginzeng számos hatóanyagot tartalmaz: szaponinokat, olajokat, fitoszterolt, szénhidrátot, aminosavakat, vitaminokat és peptideket. A hatásért felelős vegyületek, a ginzenozidok a stressz által okozott tüneteket szüntetik meg, és növelik a szellemi, fizikai teljesítőképességet. A ginzeng alkalmazható a munkateljesítmény fokozására, a koncentráló képesség növelésére, betegség utáni lábadozásokban, fáradtság, kimerültség esetén.

Egyéb összetevők a panaxanok, melyek a vércukorszintet csökkentik és a poliszacharidok, melyek immunerősítő hatásúak. Egyes tanulmányok szerint a ginzeng egyes frakciói antioxidáns hatással rendelkeznek, és jelentős szerepet játszhatnak az érelmeszesedés, a máj és a szembetegségek kialakulásának megelőzésében.
A szakértők egyértelműen elismerik a ginzeng általános szervezeterősítő, tonizáns hatását.
Mellékhatások: A keleti ginzengfogyasztás több mint 2000 éves történelemre tekint vissza, a megfelelő dózisok bevitele mellett súlyos mellékhatások a szer szedésénél nem fordultak elő. Az előírt mennyiségben alkalmazott ginzeng biztonságos. Esetleg álmatlanságot okozhat.

Koffein fogyasztása a ginzeng szedése közben kerülendő, mivel emelkedhet a gyomor-bélrendszeri eltérések kialakulásának kockázata. Magas vérnyomású betegek esetén a ginzeng nagy óvatossággal használható. A ginzeng hosszútávú használata menstruációs zavarokat és a mell érzékenységét idézheti elő. Szedése ellenjavalt terhes és szoptatós anyáknak.
galeria
 
 


Nyuszi! Nagyon kíváncsi vagyok az Uh eredményedre! Nagyon drukkolok!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Galéria :D
a sote II-t én csak ajánlani tudom.
császár-.hüvelyi... hát szerintem azért nemcsak abban a 6-7 órában nehéz, 1-2 napig húzza az ember még a hasát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Donika:
Nagy gratula a 13mm-es babyhez. Nagyon vigyázz rá. Holnap már remélem én is meglátom a pici szivecskét és azt hogy hány pocaklakó van a hasamban. Olyan hosszú volt nekem ez a hét és már nagyon várom a holnapot.

Fendike:
Babaragacsos kamion utnakindítva. Én is használtam a Ginseng royall jelly méhpempőt de a drazsés formáját. Akkor hagytam abba amikor az első tesztem pozitív lett 11. nap. Addig szedtem. A papírjára rá van írva hogy terhesség és szoptatás alatt nem ajánlott.

Galéria:
Amit küldtem az a Ginseng royall jelly drazsénak a dobozábol való tájékoztató.

Baba: Mi is nagyon kíváncsiak vagyunk. Köszi a drukkot.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Lányok ti kaptatok aNyári Babanet Találkozóról tájékoztatót?

Július 28.án lesz 9.00-tol-18.00-ig

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Galéria, az endokrinológusom Szt. Imrében van, a nőgyógyászom a MÁV-ban!!!!Sote sztem is jó hely, sok jót hallottam onnét is.
Vendég
 


Galeria!
Nem tudtam, hogy ilyen komoly problémád volt, sajnálom, azért hátha tényleg tudnál szoptatni! :) Az elsőt sem szoptathattad, vagy ez utána alakult ki?
Tegnap elbúcsúztam a doktornőtől, mondta, hogy majd küldjek képet, ó, bár már ott tartanánk! Nagyon kedves volt! :D
Te mész még Kovács doktorhoz? Remélem most már megnyugodtál! :) A pocid még szokott fájni?

Nyuszi!
Köszi, aranyos vagy! :P
Nagyon szurkolok holnapra, vajon Fanni, hány zebrát kell tegyen, kettőnél többet még senkinél sem láttam?! :D :lol:

Harcika! :D
Tegnap délután voltam, kerestelek, szerettem volna személyesen is megköszönni a legutóbbi segítségedet! :P
Remélem jól sikerült a pihenésed! :)
donika
 
 


Sziasztok!

Galeria
én is mint Orsi csak ajánlani tudom a SOTE II-őt, én ott szültem tavaly janurában Ákost, és idén novemberben Picurka is ott fog születni!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Icsilya :D , nekem utána már nem volt vészes ahogy felkeltem, sőt annyira jó volt a társaság a szobában, hogy mi azért fogtuk csak a hasunkat mert annyit nevettünk, hogy féltünk, hogy felszakad :lol:

Donika :D hétfőn megyek hozzá utoljára, de még a 12. hétig be kell járnom hetente vérvételre, de hozzá már nem kell menni. Megkérdezhetem Te vittél valamit neki? Én most szeretnék:):)

Sajnos Gergőt akkor azért nem tudtam nagyon szoptatni mert nem volt tejem. Aztán közben kialakult ez az agyalapi mirigy dolog úgyhogy nekem sajnos a szoptatás felhőtlen öröme nem adatot meg :cry:
A hasam még fáj és pont ma megint jobban, mint eddig de nem idegeskedem rajta, pihenek stb. Más tünet nincs. Próbálom úgy értékelni, hogy nő a méhem ami eddig elég kicsi volt, most meg két lakónak kell majd a hely :lol:

Harcika 19-én kezd addig szabin van. :D
galeria
 
 


Lányok,
köszönöm a drukkokat és babaragacsokat!!!! :D

Nyuszi,
ténylegesen izgulok a holnapi UH-d miatt!!!
(és kívánom, hogy azért 4 szívhang ne legyen)

Gondoltad volna pár hónapja, hogy ez lesz a legnagyobb problémád, hogy túl sok a baba..???? :D
_ismeretlen_
 


Fendike,
Mennek a baragacsok++++++++++++++++++++++++++

Nekem inzulinhoz ötször vettek vért.
Vendég
 


Nyuszika :P
Holnapra 2 dobogó szívecskét kívánok a pocidba :wink:
Nagyon várlak majd a hírekkel!

Fendike :P
Továbbra is drukk!!!

Fanni
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?