Új privát üzeneted érkezett!

Florr: Én azt hittem, hogy itthon elment, de nagy valószínűséggel nem az volt mert a kórházba egy kis magzatvíz engedés után ment el.. olyan 4-5cm átmérőjű..

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


takitimi: Nekem ilyen (előre elnézést kérek) takony szerű kicsit véres, zselés massza, de volt olyan 5 cm hosszú, és 2 cm széles. De azóta is folyamatosan megy el ilyesmi belőlem darabokban (ami nagyon kicsi), ma reggel egy nagyobb darab is volt. Szerinted ez az? Neked milyen volt, amire azt hitted, hogy az? És neked is előtte fájt a pocakod?
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Florr: látom akkor nem voltam egyedül a borzalmas éjszakával.. Este annyira rugdosott a Babácska,hogy már megrémültem én is, nehogy baj legyen, nehogy most akarjon megszületni. Még csak a 32. héten járok, Ő meg ugye még annál is kisebb, nem szeretném, ha kibújna, neki még odabent kell nőnie. De megrémültem, hogy úr isten, mi van odabent?
Éjjel meg ha az oldalamra fordulok, akkor is heves tiltakozás van.. Imádok háton fekve lenni egész nap és még éjjel is:-)))))

Sajna a nyákdugóhoz nem tudok hozzászólni, nekem külön nem távozott ilyen, anno a magzatvizem kezdett el folyni elég rendesen, így indult a történet.

Szép estét, és egy kicsit nyugisabb éjszakát:-)))

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 

 
 

Florr: Lehet, hogy az lesz! Itthon nekem csak egy kevés barnázás volt amire azt hittem. Előtte sok jóslóm volt.. de mikor jött az igazi egyből tudtam, hogy ennek a fele se tréfa.. nem tudtam elaludni tőle!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Minden okés velünk,jól vagyunk!:-)
Tegnap jógázni voltunk,hát nagyon kis béna voltam,eljött velünk egy kismama is,akit egy másik fórumon ismertem meg,őt is érdekelte és eljött!Hát ő sokkal ügyesebb volt :lol:
Na mindegy nekünk igy megy!

Kicsit beparáztam amikor taliztam a dokival mert mondta,hogy nem tudja még mikor megy szabira augusztusban,és én ugye szept 1-re vagyok kiírva,és azért benne van a pakliban,hogy simán megszülhetek elötte 2héttel nem? :roll:
De ha olyanok leszünk mint Florr akkor nem félek ettől!

Florr kitartás!!!! :)

Szilvi:Szerdán mikor voltam az uh-n,egy morci szemüveges nőci volt ott,meg valami Dr.Bakos aki nem volt valami bizalomgerjesztő manus,de normális volt,elmutogatott mindent!Csak furi volt teljesen idegen emberek között ott ujjongani,hogy milyen édes a gyerekem!(a férjem sajna most nem tudott jönni)Na mindegy,de pontosan időpontra mentem be(majdnem én késtem dugó miatt,eső stb)és ez is lényeges volt,mert igy tudtam intézni a többi dolgomat és nem késtem el!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Sildu: morci szemüveges nő az aki uh-ozott? Dr. Bakos nem tudom így, a szonográfus nőci szemüveges, de morcinak még nem láttam:-) Ilyen barna (vagy sötét) hosszabb hajú, vékony nő, akire én gondolok, de Ő nekem lelkesen magyaráz, mutogat mindig. Kati a keresztneve. A doki uh-zott vagy a nőci?
Minden ok a babócával?

Szép estét, jó hétvégét Nektek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Nem a nőci hanem a Dr.Bakos uh-zott!A szemüves nőci rövid,tűsi hajú volt,de nem érdekes csak furi volt,de a másik nőcit is láttam de ő a másik uh-ban volt!
Minden okés Zoé babával,jók a méretek,növöget,legközelebb 32 hetesen kell mennem!Most már többet mozog,mert az elmúlt napokban nem volt v.mi aktív!
Neked mikor kell menned?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Na, akkor nem is tudom ki lehet a szemüveges nőci. Még az asszisztens lehet, az ilyen vöröses hajú talán, és az is szemcsis. Igen, a Kati is ultrahangzik, és ha ketten vannak, akkor azért jó gyorsan tudnak haladni. Múltkor Kati volt egyedül, Ő rohangált a két gép között:-)
Én 20-án megyek megint.. Két hetente kell menjek a szülésig. Még 8 hetem van, így egy párszor még mehetek uh-ra.-)) És én olyan béna vagyok, alig tudok valamit kivenni a képernyőn, pedig jó lehetőség lenne, hogy most ennyiszer láthatom:-) De majd élőben..
És amúgy a Bakos milyen volt?

Szép estét!

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Hellóka mindenkinek! :)

Képzeljétek, ma nem fájt a magzatvizes balhé! Nem tudom, hogy miért, lehet, hogy már tágabb vagyok azért, vagy a nyákdugó távozása segített, de nem fájt! Úgyhogy ha esetleg túlhordjátok a babát, akkor lehet, hogy nektek egyszer sem fog fájni! Tök jóóó!!

Minden eredményem ismételten okés. Vasárnap megint megyek. Ha semmi eredmény keddig, akkor kedden be kell feküdnöm, és megindítják. Kell vennem Prepidil gélt, ami szülést megindító gél. És egész kevés oxitocin kell hozzá, és akkor nem olyan fájdalmas az indítás. Remélem hatásos. Valaki már hallott róla esetleg? Csak ezt az izét korábban adják be, és azt az ügyeletes orvos fogja. Pffff...., remélem nem valami brutál állat lesz az!

Szilvi: nekem is ugyan ez van, ha oldalt fordulok. De neked szabad még a hátadon feküdni? Már nem emlékszem, hogy hányadik héttől nem ajánlott. :( Mondjuk én végig nem mertem, mert régen olvastam róla, hogy nem jó, sem a babának, sem a mamának.

takitimi: akkor ez tényleg nyákdugó! :D De olyan érdekes, hogy jóslóm még egyszer se volt!

sildu: ne aggódj, én se vagyok jó jógában, sőt relaxálásban pocsék vagyok! :D De hát nem lehetünk egyformák! Pedig nekem van szüléshez relaxációs CD-m, és hát nagyon nem megy! Mondtam is a dokimnak, és mondta, hogy nem baj, amennyi kell, az eljut az agyamig! :D Egyszerűen elkalandozik az agyam közben. Meg ugyanúgy figyelek a külvilágra. Ez van. Hát igen, ha olyanok lesztek mint mi, akkor semmi gáááz! :D De a dokid nem mondta, hogy ilyenkor van akit ajánl maga helyett, vagy az ügyeletes majd levezeti? De Neked lesz szülésznőd nem? Akkor meg ne aggódj, legalább ő tuti! ;)

UH: Nekem a Pongó Katalinhoz szokott lenni szerencsém, bár a múltkor megjegyzést tett a parfümömre, hogy ez meg milyen, olyan illata van mint a vattacukornak.., és úgy vettem észre, hogy nem tetszik neki. Pfff.... :D De ez az ő baja. :D
Ma a Zergényi-Molnár Dóra dr. volt, halljátok haláli jó fej! :D Én csak áramlásos vizsgálatra járok, és azt mondta, hogy ha neki annak idején ilyen áramlása lett volna, akkor a Howardon ülne, nem itt! :D Vicces, laza csaj! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Jajj, van egy történetem! Szóval a múlt héten találkoztunk egy párral, szintén túlhordásosak. Azt mondták, hogy hétfőn befektetik a csajt, és kedden beindítják a szülést. Na már most, ma találkozott a férjem az apukával, és mondta, hogy csütörtökön szült meg a felesége, a történet a következő:
nem indították meg neki, vártak még. Fogadott dokija volt, teszem hozzá. Csütörtökön kapott oxitocint, nagyon fájt a hasa, kért EDA-t. Kapott egy felet. Mondta a férj, hogy hogyan lehet, hogy ennyire fáj még mindig a hasa a feleségének, mondta a doki, hogy csak felet adott be, mert valakinek az is használ! Mondta a férj, hogy ne kísérletezgessenek, hanem adjanak be normális adagot, vagy csináljanak már valamit! Erre kivették a babát császárral végül. Jó mi? Én ezt nem értem. Miért nem az a cél, hogy az ember ne szenvedjen annyit? Rendben van, hogy van aki bírja, sőt nem szeretne semmi fájdalomcsillapítást, de aki kér, azzal miért kell így bánni? Mondjuk ez a véleményem az itthoni végbéltükrözésről is, külföldön érzéstelenítéssel csinálják, nálunk meg azt mondják, hogy ki lehet azt bírni! Ja, ki! Én is kibírtam, de borzalmas volt!

Jó éjt mindenkinek! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr, a barátnőm is a klinikán szült és ő is túlhordott. Neki sajnos végül nem indult el a babó magától, így indítani kellett. Ezzel a géllel kezdték el, amit Te is írsz. Neki annyira bejött, hogy egyáltalán semmi oxytocin nem kellett. Megkapta du. 1.-körül és szépen fokozatosan lettek fájásai. Este 8 óra felé már nagy fájásai voltak és éjjel 1-kor bújt ki a kisfia. Én ennyit tudok erről a gélről, amit ő elmondott róla, de ennek alapján igen pozitív, ahhoz képest, hogy máshol csak szimplán burkot repesztenek, be az oxytocint és had szóljon...

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Sziasztok!

Hogy beindult az élet itt, néha olvasgattam, mert én is a klinikán fogok szülni. Jún 28-ra vagyok kiírva, de a dokim már a 31. hét óta riogat, hogy bármelyik pillanatban beindulhat.. mit ne mondjak, egyre kevésbé veszem komolyan... Azóta nyílok, meg közben rövidült a méhnyak, a 33. héten már a baba feje is rögzült a kismedencében... A ctg igen cifra méhtevékenységet mutat... Aztán a héten voltam nála, számot ugyan nem mondott (pl 1111), de naggggyon szépen megkért, hogy a 3 napos ünnep alatt pihenjek, mert most már tényleg úgy állok, hogy bármikor, és ő szeretne pihenni...

Hát jó, végül is kedden töltöm a 38. hetet, legyen meg az akarata, keddig pihi... de már eléggé unom, mert ez megy a 31. hét óta...

florr, jó lehet ez a Prepidil gél, még nem is hallottam róla... csak a Dianatalról, de az egy vagyon!!!
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32

Kép Kép
kriszti0921
 
 


papirmasni: de jó, hogy ezt megírtad! Remélem nekem is ennyire bejön, mint a barátnődnek! :)

kriszti:szia, hú, akkor Neked is mindjárt itt a babó! Kislány, kisfiú? Neve? Első baba? Nekem is mindig azt mondta a doki, hogy pihenjek mert előbb jön a baba tuti, aztán tessék, túlhordom! Mondjuk azzal vigasztaltam magam, hogy még mindig jobb, hogy túlaggódja a doki, mintha nem törődne velünk!

Dianatal: én olvastam róla, de nincsenek olyan jó vélemények a dokiktól. Nagyon olyan, mintha pénzlehúzás lenne. Vagy Te jót hallottál? De amúgy sincs 30ezrem csak ilyen gélre. Amúgy ilyet akart tegnap ránksózni a gyógyszertáros, tiszta ideg voltam. Kicsit elolvasta a nevét a Prepidil gélnek. És az a vicc, hogy rendeltem volna, és előre ki kellett volna fizetnem. És utána ért volna a meglepi, hogy ez nem is az. A Prepidil szülést megindító, a Dianatal meg síkosító. Lehet, ha veszünk Durex síkosítót, azzal is ugyanazt a hatást érjük el! :D

Szép hétvégét lányok! :)
Nekem holnap kórház... pffff...
florr
Budapest X. kerület
 
 


florr, kislány, Tamara, és első 8) Igen, van abban valami, hogy törődik velünk a doki... és ez jó!

Én nem hallottam még se jót, se rosszat a Dianatalról, de nekem is pénzlehúzásnak tűnik... síkosításnak ott a magzatvíz, nem? 8) Meg a szülésznőm próbálkozik majd gátvédelemmel (bár nem minden áron), viszek is mandulaolajat, majd az síkosít :wink:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Szép név! :)
Ja, igen a magzatvíz! Remélem még marad nekünk valamennyi, mire megjön a kislány!
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Jól belehúztatok :D
Üdv Kriszti,és hurrá még egy kislány!Az én környezetemben csak kislányok születnek mostanában :)

Nekem nagyon furi volt mikor megtudtam,hogy kislányunk lesz,teljesen azt éreztem 16hétig,hogy csakis fiú lehet,nem tom miért!A tesóméknál 2 fiú van nagyon ahhoz voltam szokva biztos azért,a keresztfiam 19 éves(szuper pasi) a másik "nagyfiú" 9éves, úgyhogy a kislányunk lehet el lesz kényeztetve egy kicsit :shock:
Ezt nem tudom most minek írtam le,de most már igy hagyom :oops:

Florr:nagyon izgi most már nálatok a dolog,irj le mindig mindent,hogy ha nálam is igy lenne legalább tudjam,hogy nagyjából mi fog történni!
Lesz szülésznő,sikerült is beszélnem vele,szimpi volt a hangja,az uncsitesóm is ismeri azt mondta nagyon jó!Hát remélem!
Aug.elején megy ő szabira,addig meg csak nem szülök meg!?
Miért kell ez az áramlásos vizsgálat,(ez ultrahang?)ez mindenkinek lesz a végén?

Ma voltunk vásárolni Auchanben,gondolhatjátok mennyien voltak,mentünk,rohantunk,hogy gyorsan meg legyen minden,erre úgy megszédültem,hogy majdnem elájultam,de aztán nem lett semmi!Mondom a páromnak,hogy álljunk meg egy kicsit,rosszul vgyok,erre meg a drága elkezd puszilgatni,mondom neki,köszike de most ne! :)

Kriszti:31 héttől kezdtél el nyílni,akkor kezdödőtt?

Szilvi:Normális volt a Dr.úr,csak ha meg nálad meg mindig a szemüveges nőci van,akkor most nekem nem tom miért ő volt?
Igen az a vöröses hajú szemüveges ült a sz.gépnél 8)
Én már egyre joban értelmezem ez uh-n a babót,tudnám nézegetni egész nap! :)

Kellemes hétvégét nektek,pihenjetek sokat!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Tudom eltűntem egy kicsit, de lefoglal a baba, volt itt már anyukám, külön a nővéremék. (ők nem itt laknak, úgyhogy több napra jönnek)
Kicsit kezdek elveszni a szopik és fejések között. Egyelőre nem találom az ideális verziót. De a baba jól van, eszik rendesen, alszik is. A többi meg már az én gondom. :D

Valamelyikőtök kérdezte, hogy nálunk hogy indult a szülés. Igazából nekem úgymond program szülésem volt, mert már 2 ujjnyira nyitva voltam, és a ctg-m sem volt túl fényes. Nálam indításként csak burkot repesztettek és kaptam méhszájlazító szurit. Fél óra alatt lettek 4-5 perces fájásaim.....
kubi
 
 


florr, visszaolvastam kicsit, a Regina is nagyon szép név :wink:

sildu, én valahogy már a 7. héten éreztem, hogy lány, nem tudom miből.. egyszerűen rajtam volt az érzés, és annyira tudni akartam a nemét, pont azért, hogy ne gondoljam már annyira lánynak, ha fiú (mindegy volt amúgy...)

Áramlás, flowmetria: igen, UH-on nézik, a baba keringését jelzi. Ha a ctg nem túl jó (ami nem annyira megbízható, pl elmozdul a tappancs, leesik a szívhang a gép szerint, holott fals, akkor ránéznek az áramlásra. Ott általában kiderül, hogy minden oké. Meg ha a 36. hét után van UH, akkor is ránéznek mindig, én úgy tudom.

kubi, jó babázást! Akkor te nem is kaptál oxitocint?

Kép Kép
kriszti0921
 
 


sildu: igen, az áramlásos vizsgálat mindenkinek kell. Már a végefelé is mindig csinálta a nőgyógyászom, és UH, igen. Azt nézik, hogy a méhlepény megfelelően működik-e. Más néven flowmetria.
[/url]http://szuleszet.drrose.hu/flowmetria-vizsgalat
És most, hogy túlhordtam, kétnaponta nézik UH-n, a kórházban. Oké, most nézem, hogy Kriszti már válaszolt a kérdésedre. :)

kubi:le a kalappal, hogy így is van időd írogatni. :) Ez takitimire is vonatkozik! ;) Én kérdeztem a szülést, meg, hogy nem akartál-e EDA-t? A szuri oxitocin volt? Remélem nálam a zselé kíméletesebben indítja majd be babót. Huhh...

Ja, látogatók. Pont ezen gondolkoztam ma, hogy ha hazajövünk, akkor jól jönne a nyugi, mert ugye gondolom el van az ember foglalva a nyűgjeivel, gátseb, aranyér, szoptatás, és ha folyamatosan jönnek a nagyszülők...., hát nem is tudom, hogy ilyenkor mi a megoldás, nem-e sértődnek meg, ha azt mondjuk, hogy ne jöjjenek már minden nap. Ez se egy egyszerű történet. A gyerek mondjuk csüng a cicimen, és akkor jön apósom! Hát remek lesz! Pfff...

Kriszti:kösziii! :D Nekem a Dorka is nagyon tetszik, meg a Dorottya, csak az a probléma, hogy a vezetéknév d betűre végződik. Így elég nehéz lenne kimondani. :)

Tőlem folyamatosan távozik ez a nyákizé, a hasam meg már akkora mint egy görögdinnye, olyan kemény mint a beton. Ma napközben is sokat mozgott babóka, én meg úgy be vagyok tojva, hogy megy a csoki ezerrel! Jó lenne már túl lenni a szülésen, mert ha így megy tovább, egy hét alatt felszedek 10 kilót. :D Holnap egyedül vagyok egész nap, igaz el tud jönni a férjem a melóhelyről, ha van valami, de utálom ezeket a napokat már így, a vége felé. És még éjjel is egyedül vagyok! Tök szar! :(
Ja, és a baba feje egyre lejjebb kerül érzem, feszíti már a szeméremcsontomat. Nehezemre esik a fordulás, meg a felállás. Ez pár napja van. Gyönyörű a járásom is tőle! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


törölve
xtina75
 
 


florr, én vemhes pingvinnek hívom a járásom :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


xtina75:ez jó!! jót nevettem! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


az is az én nickem, csak rikábban használom...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


kriszti, ez neked szólt! mármint az előbbi! Nem tudom miért, de az előbb nem a Te neved alatt volt a hozzászólás! De lehet, hogy már látni se látok! Nincs kizárva!!! :oops: :wink:
florr
Budapest X. kerület
 
 


régebben azon írogattam, aztán egy időben nem tudtam valamiért belépni vele, csináltam egy másikat

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Na oké, akkor nem hülyültem meg!! Pontosabban, még nem! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


én már igen, azért keverem... most bezzeg működik mindkettő :lol:
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Látom már tűkön ültök :) Főleg Florr! Szegénykém, már gondolom nagyon elég a pocakból! Én is így voltam vele, most meg néha hiányzik :) Pedig aztán tényleg hatalmas volt! (+28kg..) Bár én annyira vizesedtem már, hogy amikor szülni mentünk este már mackóba mentem mert mondtam a férjemnek, hogy én már nem veszek fel semmi olyat amiben valahogy kinézek, mert ülni nem tudok.. erre meg én már kipakoltam a kocsiba (nekem egy bőrönd a bébinek egy meg a kézi táskám) Ő meg még 6x visszaszaladt.. ott ültem a kocsiba és vártam rá 10percet.. mintha nem készültünk volna rá :) mikor meg felkeltettem, hogy öltözzön, teljesen odavolt, hogy most tényleg szülünk.. jáj azt hittem ott halok meg mikor még elkellet magyaráznom neki 100x , hogy igen ez ilyen :) Aztán még megállt tankolni meg venni egy redbullt magának, a kutas meg mossa a szélvédőt, nem volt erőm mondani, hogy kösz nem kell...:D Erre lát engem és kérdi, hogy szülni megyünk? Na mondom, most már mindenki tudja :D

Kubi: Igen nekem is ilyen volt néha sírni tudtam volna, hogy áá megint szopi idő.......... most már 3-4 óránként eszik és 1,5hónap után azt mondtam, hogy én nem fejek! Mert tényleg elment az idő vele, utána sterilizálás.. de muszáj, mert ha nem fejsz aztán nem lesz elég! Meg becsomósodik.. inkább én is fejős párti voltam.. igazán antinőnek éreztem magam néha az a borzasztó szoptatós melltartó... Amúgy találtam nagyon szépeket most és tényleg nem az az igazi antiNős! :) 8)

Lányok kitartás és élvezzétek!! Tudom nehéz de azután olyan jó emlékkel gondolsz vissza a pocakra!! :) Sokszor nézem vissza a pocakképeim :)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Azt hittem eddig, hogy az én férjem spéci eset, de ezek szerint nem. :) Mikor mi mentünk szülni, a férjem annyira ideges volt, hogy konkrétan elkezdett menni szegénynek a hasa, én meg az ajtó előtt ücsörögve vártam rá hasogató derékkal, holott sürgősséggel küldtek kórházba bő 3 ujjnyi méhszájjal. Aztán mikor jobban lett, el is indulhattunk, de az utca végéről vissza kellett fordulni, mert a mobilja... az otthon maradt és persze mikor máskor kellett volna nekünk is tankolni. Esküszöm én ezerszer nyugodtabb voltam mint ő, pedig a megpróbáltatások rám vártak. :) Csajok, készítsétek fel a párotokat lelkiekben is, mert ezek szerint őket jobban sokkolja ez a helyzet mint minket. Apukák, relax! :)

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Helló! :D

Túl vagyok megint a vizsgálatokon. Sajnos nem tágultam tovább! Jól megpiszkálta a doki a burkot, de nem történt még mindig semmi, pedig már fél 7 van. :( Drukkoljatok nekünk, hogy nehogy jöjjön holnap a baba, mert képzeljétek, hogy nem lesz a dokim, délután 6-ig. Tehát ha holnap szeretne a kicsi jönni, akkor:

-pünkösd
-ügyeletes doki
-ügyeletes szülésznő
-no anesztes
Ppffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha semmi nem lesz, akkor kedden reggel bevonulok, aztán valahova befektetnek, és olyan 13 óra körül jön az orvos, addig megvizsgál az ügyeletes (jajjj, utálom, nem szoktak idegenek turkolászni bennem), és valamikor megkapom a Prepidil gélt, aztán ha nem okés, egy kis oxitocint hozzá, majd EDA. És reggelre lesz baba. Csak attól félek, hogy úgy értettem, hogy az ügyeletesnek is rá kell bólintani, hogy még aznap indítsák meg a szülést. Remélem nem az lesz, hogy azt mondják, hogy ejjj, ráérünk arra még, és bent fekszem majd pár napig előtte! :( Csak nem! :roll:

takitimi, papirmasni: nagyon cukik a történetek! :D Jó volt olvasni!

Képzeljétek, ma a vajúdóban volt egy olyan édes pár! Velem szemben feküdt a lány, kérdeztem, hogy csak nem ma szülnek? Mondta, hogy de, tegnapra volt kiírva, éjjel 10 perces fájásai voltak, de itt a kórházba abbamaradt. 2 ujjnyira van nyitva, nem engedik haza, azt mondták, hogy burokrepesztés még ma, meg oxitocin. Szerintetek ez normális? Szerintem nem. Vagy nincs dokija lehet, és nem merik hazaengedni, és inkább beindítják? Annyira félt szegény! És a párja, meg köpenyben simogatta a kezét, és mondta neki, hogy ne félj, itt vagyok melletted, vigyázok rád! Hát azt hittem megzabálom őket! Olyan megható volt! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


takitimi, 28 kg?? Együttérzésem! Nem semmi lehetett cepelni... és mennyi jött le szüléskor?

Nem semmi pasis sztorik! Kérdeztem is a férjem, hogy béf.sik-e majd :lol: :lol: :lol: Bár akkor még inkább itthon, mint a SOTÉ-n :lol:

florr, drukkolok, hogy a dokiddal tudj szülni!!!!!! És ha kedden csak 13 órára mennél be? Azért kell bemenni reggel, hogy kedvükre kukucskáljanak?

Párocska: nem is értem, minek így erőszakoskodni. Amúgy a SOTÉ-n én úgy tudom, mindenkinek van dokija, mivel nem körzetes kórház, ergó nem csinálnak vérvételt se, csak akinek ott a dokija. Persze, ha valaki beesik az utcáról, hogy szül, azt kötelesek ellátni, na azok lesznek a rezik martalékává!! Legalábbis valami ilyesmit beszélgettek a ctg-n - az Anna, meg valami orvospalánta.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti: Szüléskor -10, aztán esténként jött ki a víz belőlem! Most már csak 3kg van rajtam! és 2hónaposak vagyunk! Elég szerencsés vagyok.

Párocskák: Mikor én szültem épp megállítani akarták egy csajnak a szülést még azt hiszem csak 31-32.héten volt remélem sikerült, nagyon édik voltak! :)

Florr: Majd írd meg Te is 8)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Köszi Kriszti! :) Sajnos már reggel be kell mennem, mert az ügyeletesnek minden aznap felvett beteget meg kell vizsgálnia sajnos, ez ott a rend. De remélem a magzatvizemre nem kíváncsi! :(

Ezt nem is tudtam a SOTE-ról! Miket tud meg az ember! :)

Az én férjemre is tuti a klotyón köt ki, ha menni kell majd! De most már valószínű a kedd, nem tudom, hogy mennyire tud majd rákészülni az egészre. Minden esetre nekem nagyon jól esik, hogy bejön velem, nem hagy magamra!

Képzeljétek el, hogy a mosógépem alatt állt a víz az előbb! Mostam, és utána vettem észre! Hogy ez is a legjobbkor szarozik!! :( Remélem nincs komoly baja!
florr
Budapest X. kerület
 
 


takitimi írta:Kriszti: Szüléskor -10, aztán esténként jött ki a víz belőlem! Most már csak 3kg van rajtam! és 2hónaposak vagyunk! Elég szerencsés vagyok.


Hát ez elképesztően jó!!!!!

florr, hát akkor kitartást... mosógép meg monnnyon le...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


takitimi egyértelműen egy máz-lis-ta! :D

kriszti: :D

én olyan plusz 12 kg-nál járok. sztem. nem sokkolom magam. utoljára a dokimnál 10 kilóval voltam több, de azóta, tuti felugrott rám még 2 kg. az utolsó hónapban híztam a legtöbbet. evéskényszer. vígasztalom magam. mert be vagyok tojva. ennyi. :D

puszpusz

egyedül vagyok itthon! olyan sz@r! :(
florr
Budapest X. kerület
 
 


Lányok gyorsan lemegy!! Próbáljatok szopiztatni, az nagyon fontos a babának is meg nektek is gyorsabban visszahúzódik minden! Majd teszek képet, tényleg durva!!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


florr, én is kb itt járok, 11-12 kg, nálam is megvan az evéskényszer, illetve sokat nem eszek, csak édeset: frutticukor meg ilyen baromságok, cseresznye, dinnye... nem túl jó, próbálok leállni vele. Mondjuk már nincs itthon és boltba már nem megyek :) Mondtam a férjemnek, hogy ő se hozzon.

takitimi, mindenképpen szoptatni akarok, ez evidens, megteszek érte mindent... :!: :!: Remélem, simaügy lesz.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok Lányok!
Jó sokat írtatok megint :)
Mi itthon voltunk a párommal a hosszú hétvégén,párom csinálgatja a bébi szobáját,közben fűvet nyír(mindig belefog egyszerre mindenbe)de nem baj egyszer készen leszünk!
De azért rám is szakít időt,tegnap elmentünk a Kopaszi-gáthoz sétálni(én még nem voltam)tök jó volt :)
Lányok!Annyi kismama van,hogy rengeteg,mindenki most szül?????Meg kisgyerek is nagyon sok van,ez a 2010év nagyon termékeny volt :lol:

Florr:szurkolok én is neked,hogy csak ma ne,de ha mégis akkor meg siet be a dokid!

Páros szülés:Az én férjemnél ugyanez lesz,tutti hasmenés ezerrel,max.nem leszek egyedül a besz..... ő is odafog mert akkor, már nem fog tudni kimenni! :roll:
Ő azt mondja egy párszor biztos elfogunk indulni szülni és nem is az lesz,mert,hogy ő azt mondja rólam,hogy túl szoktam parázni a dolgokat!

Takitimi:Nagyon ügyesen lefogytál,remélem nálunk is így lesz!Én már sajna 14kg-nál tartok(29 hetesek vgyunk)és még tutti,hogy fog feljönni rám,de próbálom visszafogni magam!

De jó nektek Florr és Kriszti,hogy csak ennyit híztatok,én még soha nem voltam ennyi kg,és még soha nem ettem ennyire jóizűen mint MOST!

Lányok!Én a pisiléssel nagyon szenvedek,van,hogy 5x-6x megyek ki éjszaka,tegnap nappal is,séta alatt is elmentem vagy 3x,olyan mintha teljesen rajta feküdne a hólyagomon,de múltkor kérdeztem uh-n és nem(akkor is ezt éreztem)Szedem a vízesedésre ezt a homeós bogyót nem lehet,hogy az nyomja ki belőlem a vízet így?

Ja meg nagyon nagyon érzékeny vagyok!?

Jó sokat írtál :roll:
Szép napot nektek!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!


Kriszti: Akiknek nincs dokijuk azoknak fizetniük kell a vérvételért. Én találkoztam olyannal akinek nem volt. amúgy mikor én szültem volt egy csaj lehetett vagy 15.. nem hinném, hogy volt dokija.. igazi 8keres.. jaj, hála nem egy szobába, erre szerintem figyelnek, de az üvegfalnál..kegyetlen volt, volt vagy 25látogatója egyszerre, büdösebbnél büdösebb! szánalom!

Sildu: nekem a víz a bőrömön keresztül jött ki, a bokámon.. én is elképedtem :shock: Pisilni én is sokat jártam, de az csak azért van mert már nyom mindent a bébi! Amúgy nem szedtem vizesedésre semmit, csak a 36.hétig napi 6db magneB6-ot (valószínű ettől jött rám sok) meg feküdtem a 20.héttől a 30.ig :(

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


A képek
szülés előtti héten:
Kép
Most a Bocsommal :)
Kép

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


takitimi, az igen!!! elismerésem... a hordozásáért is, meg azért is, mert így lement... nem semmi... :!: :!: :!: :!:

A bocsod is nagyon cukker!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!
Egyszer már segítettetek nekem, most, hogy közeledek a végéhez lassan (33. hét), ismét kérdeznék tőletek. Az egyágyas szobával kapcsolatban érdekelne, hogy ott mennyit van nálam a baba? Napközben gondolom egész nap, de éjszaka is ott van, vagy "le lehet adni"? Mert leginkább a pihenés szempontjából érdekelne a szoba. A többágyas szobában ez hogy megy éjjel? Megetetik a nővérek, ha van lefejt tej, vagy itatják vízzel, tápszerrel, vagy éjjel is lehet menni érte szoptatni? Ott mennyire tudtatok pihenni? A fizetős szobák közül mind egyágyas, vagy van kétágyas is köztük?
Az anyakönyvezéssel kapcsolatban is van egy kérdésem. Ti ott csináltattátoka kórházban? Házastársak esetén mikor anyakönyvi kivonatot fogadnak el? Jó az eredeti, vagy frisset kell kérni?
Előre is köszi a válaszokat, majd még biztos lesznek kérdéseim. :-)
luca78
Budapest
 
 


Szia Luca!

Szerintem az egyágyasban is annyit van veled a baba, amennyit szeretnéd. Ha leadod, akkor szerintem nem tudsz menni szoptatni, vagy legalábbis nem nézik jó szemmel. Este amúgy 8 körül elviszik őket szoptatni, (nem tudom, hogy az egyágyasba fel mennek-e érte, vagy neked kell levinni), és fél tíz körül viszik vissza. Reggel pedig 6 órától lehet menni értük.
Ha leadod tutira adnak neki cukros vizet, tápszert csak a harmadik naptól kaphat.

A többágyas szobában toleránsnak kell lenni, mert valakinek a babája biztos, hogy sír. Nálunk volt olyan, hogy hajnali négyig mindenki fent volt, akkor dőltünk ki egységesen babástól :D De azért lehet ott is pihenni, nekem legalábbis nem volt gondom.

A születési anyakönyvit megcsinálják ott, szerintem nem is érdemes utána máshová rohangálni, elfogadják az eredeti házassági anyakönyvit is.
kubi
 
 


Sziasztok!

Kriszti : Köszi :)

Luca: Szerintem ugyanúgy lelehet adni a csecsemősöknek éjjel, biztos megetetik valamivel! Botimat is megették 2.éjjel mert valamit kibukott.. és nem cukros víz volt az..
Az anyakönyvit megcsinálják, menjél le a 2.nap már mert 1nap míg megvan, nekem vissza kellett mennem..

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy az egyágyasban is folyamatosan kint lehet a baba. Én első éjjel leadtam, megpróbáltam második éjjel is, de rettentő mogorva csecsemőst sikerült az újszülött osztályon kifognom, aki gyakorlatilag elzavart babástól, mondván mit képzelek én... szóval onnantól végig velem volt. Sajnos a mi szobánkban az én babám volt az egyik legnehezebb eset, de hát sajnos ez volt, valóban toleránsnak kell lenni. Ha épp a babáktól lehetett volna aludni, akkor azt élvezhettem, ahogy a szobatársaim járkálnak a mosdóba és mivel mákomra az 1. ágyat stoppolhattam, ami épp a fürdő előtt (és a folyosó mellett) helyezkedik el, így rettentő nagy élmény volt, pláne, hogy az ajtaját nem lehetett normálisan bezárni, így ha nem akartunk cca 2 centis rés mellett pisilni... akkor diszkréten be kellett vágni.

Az újszülött osztályon ha leadod, nem etethetik meg semmivel. Csakis cukros vizet adnak nekik.

Takitimi, ha a babucid ilyen érdekes, sárga szötyit bukott, az nem tápszer (az első babámnál én is ezt hittem, minekután majdnem keresztbe lenyeltem egy csecsemőst, hisz volt tejem), hanem a szülés közben nyelt magzatvíz keveredve egy kis ezzel-azzal. Azt bukják ki az első 2-3 napban. Nekem az első kislányomnál ez még volt, hogy sötétbarnásba is átment, állítólag még az is normális.

Én mindkét anyakönyvivel megszívtam. Azt hittem itt nem fogadják el az eredeti házasságit, így megcsináltattam a frisset. Itt elfogadják... Mivel sajnos a kórházi bent tartózkodás alatt én belefutottam az aug. 20.-ba, a születésit sem adták ki, azért mennem kellett a Baross utcába.

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Takitimi, amúgy le a kalappal, nagyon csinos vagy. Sajnos én még közel 10 hónappal a szülés után is csak árnyéka vagyok önmagamnak, de már alakul és íme a példa, nem lehetetlen. :)

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Köszi a választ mindenkinek. A babának mit kell bevinni? Pelenkát, popsitörlőt, krémet kell, vagy adnak vlamennyit? Köldökápoláshoz?
Ha szeretném az egyágyast, azt kinek, és mikor kell jelezni? Persze gondolom ez attól is függ, éppen van-e szabad szoba...
luca78
Budapest
 
 


Luca,

Pelenka: 5 jár naponta, ezért valamennyit kell bevinni
Popsitörlőt, krémet kell bevinni
Köldökápoláshoz semmit, adnak.
Egyágyas: lesz fogadott szülésznőd? Akkor neki, és minél előbb. Ha nem lesz, akkor sztem érdemes felmenni az 1. emeletre, és beszélni valakivel a gyermekágyas osztályon...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Papírmasni: Köszi! :) Amúgy lehet h. magzatvíz volt, nem kérdeztem utána, nem adtam le többet :) Én adtam neki cukros vizet is, mert nagyon hazaakartam menni és hát igen sárga volt Boti, de hazaengedtek, és csak aznap jött meg a tejem!

Luca: Ha visszaolvasol 2-3 oldalt leírtam mit kell vinni (2x is..)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Köszi Taktimi, meg fogom nézni a hozzászólásaidat. Igazság szerint több oldalt végigolvastam, mikor eldőlt, hogy itt fogok szülni, és azóta is rendszeresen olvasom a fórumot, de mostanában valahogy nem olyan jó a memóriám, mint korábban (van hogy percekig állok a speizban, hogy miért is jöttem be?, de bármit képes vagyok elfelejteni egy szempillantás alatt). Azt hiszem most jegyzetelni fogok visszaolvasás közben...:-)
luca78
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: