Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ági: köszi, megnézegetem, tényleg állati gyönyörű szőnyeg! :)
Hű, szegények, ez a két óránként durva, lehet h növekedési korszaka van, nem? Azt hiszem, van egy a 3-4. hónapnál is, nektek ezek szerint a 4.nél. Mióta tart? Neked kitartást hozzá!
Gergő 2 napja azzal örvendeztetett meg h csak fél 5kor kelt fel. :) Fél 9kor evett és szunyált be ált.ban.

Bea: ne aggódj Máté miatt, én is azt mondom. Én Mátém se duplázta meg időre a születési súlyát, ezek a Máték... :wink: Lényeg h szépen fejlődik és erre igazán nem panaszkodhatsz!
:)

Andi: Nagyon édi Dorina! :)
Én amúgy asszem vízbe most még semmiképp nem viszem be majd Gergőt, bár tudom h létezik babaúszás, stb, de ott nyilván el vannak különítve, amúgy meg ki tudja, mit szedne össze egy rendes medencében. Ráér az még jövő nyáron.

Erika: akartam már kérdezni h mekkora most Bálint hogy már 74-eseket hord? :lol: Nem semmi!!! :)
Tesóimádat tart még? Nálunk töretlen...

Na megyek, ma biztos korábban lesz éjjeli ébredés, mert már bealudt hamar a kiscsávó... :?

Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Ja és boldog szülinapot Máténak is! ;-)

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Hát igen, a bukás...
Most jöttem le második zuhany után: Fürdés után nagy kajálást rendezett a kis krapek, megette a tegnapi lefejt tejet, utána nagy böfi, majd követelte a cicim. Felemeltem, mert olyan nyugodtan szopizott, hogy ilyenkor nagyott szokott bukni. Gondoltam, hátha megelőzöm egy böfivel. Felemeltem, és jött a késő délutáni őszibarackos pép és minden, amit utána evett. Rám, a frisen húzott párnahuzatokra (még szerencse, hogy a lepedőt még nem tettem fel...), a gyerekre. A gyerek meg vigyogott...
A párom épp telefonált, így lefogtam és levetkőztettem Mátét, itattam fel pzsvel a matracról az anyagot, miközben rólam csöüögött a cucc, a pelenkázón őt áttöröltem popsikendővel és új rucit adtam rá, be az ágyába (még mindig vigyor), majd lezuhanyoztam.
Mire visszaértem, már nyekergett, kvettem, ment a cicimre vissza...
Ekkor érkezett meg a párom, hogy szükségem van-e valamire...
:lol: :lol: :lol:

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 

 
 

Kriszta, csak egy pár napja tart ez a gyakori evés. Én is abban reménykedem, hogy csak valami fejlődési kiugrás miatt lesz ez -végül is pár napja kezdett átfordulni-, mert sokáig nem fogom bírni. :?

Az szép lenne, ha Zsolti fél éves korára duplázná a súlyát! 8400g egy kicsit sok lenne... :roll: Szóval szerintem ez csak erős általánosítás. Egy nagy súllyal született gyerek inkább "bevárja" a többieket.

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


kis.csillag
én ma beszéltem a dokinővel és megemlítettem neki ezt a folyamatos és egyre nagyobb mennyiségű bukást.
Mondta, hogy egyetlen egy hipoallergén cuccos létezik, (mert ezek az AR jelzésű tápszerek tejalapúak azt mondta) szóval ez amit felírt ebből minden evés előtt 2 mokkáskanálnyit kell adni Dorinának és ez elvileg segít.
Na majd kiderül. Délután leviszem méreckedni a kisasszonyt és akkor elkérem a receptet és majd megírom milyen az eredmény.
Egyébként ezt recept nélkül is lehet kapni azt mondta.

Ági:
ez ha jól gondolom, akkor csak egy átmeneti dolog Zsoltinál.
Dorinánál is volt anno, csak nála már 3 hónapos korban.
Szóval kitartás!!!

Kép

Kép
buba*
 
 


Ági, nálunk átmenetileg 3 hónapja tart a kétóránkénti étkezés... :shock: De ez biztos nincs így mindenkinél! És előtte 1,5 óra volt, úgyhogy fejlődünk :wink:
Viccen kívül: biztos tejet serkent, ahogy mondjátok, ugrik egy nagyot a fejlődésben, aztán ha beállította a mennyiséget, majd beáll a ritkább szopira. És hátha ez a hűvös is jót tesz.
És még egy eszembe jutott: próbálj egy pár korty vizet adni neki, hátha csak szomjas! Én sem hittem el, pláne hogy először nem kérte a vizet Máté. Aztán egyszercsak elfogadta, és néha egy pár korty elég, hogy oltsa a szomját. Hátha!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Sziasztok!

Lettiw: a kórház felújítása kész van már, az sztk-s dolgokhoben nincs tapasztalatom, én mindenért a kórházban mentem az orvosmhoz

Ági: gratuia Zsoltinak! tényleg szupi ez a szőnyeg, nekünk csak habtapink van
ez a 2 óránkénti etetés nagyon fárasztó lehet, de Zsoltinak is, reméljük hamar belátja

Buba: nagyon édes Dorina, hogy ügyeskedik :)

Bea: szerintem minden rendben van Mátéval, Ő biztosan tudja, hogy mikor mennyi az elég és legfeljebb Ő lesz a kivétel, hogy nem duplázza meg a születési súlyát (amúgy Lili sem duplázta meg, és mostmár egy jó étvágyú 6 éves :D )

Kriszta: hogy vagytok? hasfájásra bevált a 3 hó?
Bálint ma megkapta az oltást, 6,20 kg és 63 cm (az egy pici 74-es ruha volt :roll: )
Lilit sajnos nem tudták beoltani, mert vasárnap belázasodott, torokgyulladás :twisted: , teljesen ki voltam borulva, két napig tök lázas volt és nagyon nehezen ment le, pedig alig megyünk valahova, oviba 2 hónapja nem jár, szerecsére már javul
hát, én még nem tudom, hogy bevisszük-e vízbe, egy kiscsónakot már kaptunk, igaz 1x már itthon is volt a medencében, 34 fokos volt a víz, nem tiltakozott, tetszett Neki :)
tesóimádat nálunk is töretlen, most megint alig bírtam távol tartani :?

szép estét mindenkinek! Kép

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Sziasztok!

Erika, de édes Bálint és milyen nagyfiús! :) Neki is boldog 3. hónapot! :)
Sajnálom a torokgyulladást :(, remélem már jobban van. Bocs, elfelejtettem írni múltkor(kicsit szétszórt vagyok) h Máté tök jól viselte a 6 éves oltást, semmi baja nem volt, hőemi sem, sőt, annyira pörgött egész nap, mintha gyorsítót kapott volna.. :lol:
Gergő hasfájása sajnos még nem múlt el, 3 hónap ide vagy oda... :twisted: Na de várjuk tovább a csodát, az ember sose adja fel a reményt....

Ági, kitartás, remélhetőleg nem jársz úgy mint Bea... :roll:

Bea, amúgy te hogy bírod ezt 3 hónapja? :shock:

Szép napot! Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Kriszta Boldog Névnapot!!!
Remélem most már csak pár nap és elmúlik Gergő hasfájása.

Erika:
Nagyon édes Béint. Milyen nagy baba:)

Tegnap voltunk védőnőnél méreckedni.
Adatok: 6 hósan 7,6 kiló és 71 cm. Törpe már biztos nem marad:)
Említettem a dokinőnek a folyamatos bukást és ma kiváltottuk, amit felírt (Nutriton a neve) és úgy néz ki ez sűríti annyira a tápszert, hogy végre nem bukik Dorina:)

Kép

Kép
buba*
 
 


Tkrisz:

Isten éltessen sokáig

üdv

kispatak
Vendég
 


Kösziiii, aranyosak vagytok! :)))

Andi: szépek a méretei Dorinának! :)

Jó éjt!

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Szép nyári nap... :lol:

Triksz: amint leírtam, változott a dolog. :shock: Most 2-3 óránként kér enni Máté, de délelőtt és délután egy-egy alkalommal csak pépet.
Én egyébként imádok szoptatni, tehát nappal nem igazán teher, az éjjeli két ébredés sem volt sok. Ami betett, hogy éjjel most nem lehet visszatenni az ágyába, mert azonnal felébredt, és olyankor újra szopizik.
Most sokkal nehezebb, mert fejnem is kell, amit viszont utálok.
A legnehezebb pedig, hogy most, hogy kruplit is tettem a pépbe, este a pép, a lefejt tej, amit fürdés után adtam és a szopizott tej is kijött belőle. :cry: A tiszta ágyneműre és a tiszta pizsmámra. :?
Inkább csak szopizna két óránként!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Kriszta:
köszi Dorina nevében is. Pöttöm Panna már nem lesz az egyszer biztos.

kis.csillag
tegnap megvettem, amit a dokinő mondott a bukásra és láss csodát nem bukik Dorina. Végre nyugodtan tud játszani hason is, nem kell percenként törölgetnem a játszószőnyegét, nem tapiskol bele.
Egyébként azt mondta még a dokinő, hogy ez a bukás akkor fog majd magától is elmúlni, ha már többet lesz függőleges helyzetben (ülve) a baba.

Hát csajok én már nagyon várom a vasárnapot.
Szép időt mond, napsütéssel telit és 28-30 fokot. Ennél melegebb nem is kell.
Ma még elmegyünk a Corába, mert találtam felfújható babakádat.
Eddig sehol nem láttam ilyet, de ez marha praktikus. Nem foglal semmi helyet leeresztve és arra a pár estére tökéletes lesz.
Bár most tavasszal adták át a hotelt, ennek ellenére nem fürdetem az ottani kádba Dorinát. Erre a célra ez pont jó lesz. Felfújjuk neki és saját kis kádban pancsolhat.
Remélem lesz még belőle.

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztpk!

Kriszta: boldog névnapot! :) és köszönjük a dicséretet!
Lili már jobban van, holnap már fagyit is ehet, orvosi engedéllyel :D
örülök, hogy nem vészes az oltás, nálunk most szept-re marad, mert a doki néni is szabira megy
mikor mentek nyaralni?

Buba: köszönöm! Dorina is szép nagy kislány
biztos szuper lesz a hotel!
jó ötlet ez a babakád, szerencsére Zalakaroson lehet kérni, azt legalább nem kell vinni, így is aggódom, hogy mennyi cuccunk lesz :roll:
jó, hogyha beválik a nutrilon a bukásra, Lili csak azt kapta, magában rémesen rossz :(

szép estét mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Sziasztok!
Mindenki megy nyaralni, de jó! :)
Erika, ti hova mentek Zalakaroson? Mikor indultok?
Mi majd 12-én de sztem lemondom a szállodát és maradunk csak a nyugis erdei házban. Gergő ég mindig annyira sírós, lehet h élvezhetetlen lenne a szálloda...
Ja és köszi neked is a köszöntést!:)

Andi: én is láttam azt a kádat, tök jó sztem is. :) Mivel mi autó híján nem jutunk el a Corába, innen jutott eszembe h Máté régi kis csónakját is fel lehet fújni és abba megfürdetni majd G-t, hehe. A szállodában adnának babakádat, ha mégis eljutnánk vmi csoda folytán.

Bea: kitartás, biztos kialakul, biztos nem jártok mindig így. Nem lehet h mégis sűrű neki a 2 óránként, azért bukja vissza a végén mindet?

Remélem, holnap szép idő lesz,Gergő ma iszonyat nyűgös volt..... :roll:

Jó éjt. K.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Boldog szülinapot Tk.és névnapot Krisztina

képzeljétek meg volt az 3dik nevetős fürdetésünk!!!!

először apa bohóckodott, aztán, hozott ezt az ülést a kádba, és hát nyűgös volt apa mondta biztos nem éri eléggé víz és hozott hogy érje a testét.
ez is olyan közepes tetszést váltott ki nála.
aztán kivettem alóla az ülőkét ( amit szárazon imád a szőnyegen használni:D)
hogy megmossam a hátát, és lebegett a vizen amit annyira élvezett hanyatt dobta magát a füle bele ért a vizbe rúgott akkor kiemelkedett ezen nagyokat nevetett, ha oldalra fordult nyelt egy kis vizet aztán kis ilyedség, de különben iszonyatosan élvezi és már el sem fér a kádban.
sőt kivétel után még a pelenkázót is végig kacagta pedig tudom fázott.........
na ez is kipipálva:)

a valamelyik nap igy aludt el este a kenguruban, annyira sirt ez vált be.
Kép Kép Kép
evaczak
 
 


haháá, na végre sikerült belépnem! :D Képzeljétek, most kihagytam pár hetet, az explorer meg elfelejtette a jelszavamat, és én hiába tudtam, mégsem tudtam belépni. A Firefoxal detto. Tegnap végül írtam egy levelet a szerkesztőségnek, hogy segítsenek, erre ma válaszoltak, hogy náluk működik a dolog, próbáljam újra. Úgyhogy addig próbálgattam míg végre sikerült. :lol:
Hogy hogy nőnek ezek a kis pöttöm emberkék! Még csak most születtek és már kúsznak-másznak, ülnek, jönnek a fogaik és kezdenek rendes kaját enni! Szani még mindig nem az a hatalmas gyerek, fél évesen éppen hogy elhagyta a 6 kilót és 65-66 cm (akkora mint Bálint :shock: )
bukás: már Beának is írtam, nálunk az vált be, hogy evés után hagyom még kb 10 percig pihenni és utána büfiztetem. Ezzel mi kivédtük, de lehet, hogy nem mindenkinek jó ez a módszer.
Mi idén már tuti nem megyünk sehova, de a jövő héten lesz a 10. házassági évfordulónk. Az is valami. :wink:
Szani nem változott olyan sokat a legutolsó fénykép óta, talán több lett a haja és mindenki azt mondja, hogy már kezd kisember formája lenni (eddig baba volt)...

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Sziasztok!

Mi is előkerültünk így a nyaralásból :)
Ennek örömére ma meg is kapta az oltásait. Remélem nem lesz tőle lázas.

Kép

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Tudod, Orsi, ma elgondolkodtam a bukás dolgon: ha Máté nem akarna szopizás után azonnal hasizomból felülni, leugrani a ölemből és rohanni játszani (mintha valami hihetetlenül fontos munkába vetné magát :D ), akkor talán menne :?
De egyre ritkábban marad meg az ölemben kaja után. Persze, amikor szilárdat (értsd: pépet kanállal) kap, azt a pihenő szánkóban kapja félig ülve, és akkor egy kicsit hagyom még benne, de legtöbbször ott is a felülést gyakorolja :?

Jó Neked, hogy Szani még egy kicsit nyugton van - pihenj rá!

Úgy lehet, ahogy buba írta, hogy talán majd az üléssel múlnak a bukások is.

Mi sem megyünk nyaralni. Nekem mondjuk itt a kert, ahová ki lehet vinni a kölköt is, de az nagy előkészületet igényel, mert rájött, hogy tud szedegetni, ha kinyúl a járókából... Így járóka alá takaró megy, ki kell vinni néhány játékot is, és néha be kell üln mellé a ketrecba, amikor kezdi únni :lol:

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Sziasztok!

Kriszta: a hotel napfénybe megyünk, ott van a szüleimnek üdülési joga
hasfájással hogy álltok?
úgy néz ki, hogy korán örültem, hogy Bálint átalussza az éjsakát, mert pár napja hajnalban megébred, többször is, keresi a cumit, ill. az én ujjamat szeretné :D , megpróbálom, hogy megetetem, hátha újra megéhezik

evaczak milye nagyfiú Bence, nagyon édes!

Orsi: Szaninak is boldog féléves fordulót! Ő egy igazi törékeny kislány :)

Zsuzsi: hogy szalad az idő, már Zsolti is elmúlt két hónapos! nagyon aranyos, vagány a képen :)
jól vagytok?

Bea: ilyenkor már nem program egyhelyben lenni :D , gondolom a popóját is kevesebbet engedi hurcolni Máté
azért a kert nagyon jó dolog, jövőre már biztos a nyaralás is belefér

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Erika, egyrészt Máté imád ölben lenni (még mindig), főleg, ha alvásról van szó, másrészt kúszik utánam sírva mindenhova, és amikor utolér, megfogja a lábam vagy a nadrágom, addig nyekereg, amíg felveszem. Aztán visszateszem a szőnyegre, ahol ő újra üvölteni kezd, én pedig olvasok tovább...
Ilyenkor inkább Lizát (a kutyát) kezdi ijesztgetni, aki alkalmazza a "legjobb védekezés a támadás" gyakorlatot, és jó előre képennyalja a kisfiút, ha kell fültövön is:-)))

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Sziasztok!

Köszi Erika jól vagyunk. Egy kis hőemelkedéssel megúsztuk az oltást :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, fantasztikus volt. Gyönyörű helyen hegyek közt voltunk, friss levegő, ragyogó napsütés, kellemes idő.
Na és a wellness hát az nagyon tuti volt.
Dorina is pancsolt. Ahogy meglátta a medencét és csapkodott a karjával, sikongatott. Olyan édes volt.
Hoztam is képeket:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
buba*
 
 


Ja és ami lemaradt, nagyon édesek a babák.
Nemrég még el sem tudtuk képzelni milyen lesz, ha már köztünk lesznek, most meg tessék, kúsznak másznak, ragaszkodnak hozzánk.
Csodás egy érzés az biztos.

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!
Andi, szuperek a képek, látom, élvezte a nagylány, jó h ilyen bátrak voltatok. :) Hol voltatok Sopronban amúgy?
Mi ma megyünk, nemsokára indulunk, de a szállodát lemondtam, apjuk semmiképp nem akart nyűglődős gergővel odamenni, lehet h igaza van... nem baj, jó lesz a nyugis pihi is.

Erika, nektek is jó nyaralást, ha mostanában mentek. :)

Zsuzsi: nagyon édi a kis Zsolti! :)

Jók legyetek! Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok lányok!

Ha van valakinek infója az Uzsoki szülészetről a 2010 tavaszi költözés/felújítás óta, aki szült már ott azóta, és el tudná mondani a tapasztalatait, nagyon megköszönném.
- milyenek a szülőszobák, van-e lehetőség alternatív módokon vajúdni (víz, labda, stb)
- apa bent lehet-e a vajúdásnál/szülésnél
- hány ágyasok a szobák a baba születése után, fürdő van-e bennük
- van-e 1 v. kétágyas fizetős szoba
- látogatók bemehetnek-e a szobába, ha nem, akkor az apa bemehet-e
- van-e lehetőség epidurális fájdalomcsillapításra 24 órában
- milyenek az ügyeletes orvosok, szülésznők, nővérek

Előre is köszi az infókat!
erdild
 
 


Sziasztok!Jó régen jártam erre felé...csodaszépek a babák mindenkinek gratulálok és jó egészséget és boldogságot kívánok!!
Még mindig egyben vagyok és jövő hét vasárnapra augusztus 22-re vagyok hivatalosan kiírva úgyhogy már bármikor jöhet a Zoé baba!
Már kezdek izgulni nagyon és várom a jeleket amikor is menni kell a kórházba!! :)
Azt nem remélem,hogy fájdalommentes lesz a szülésem csak abban reménykedem nem fog sokáig tartani!

Akartam kérdezni,hogy csak azt katéterezik meg aki császárral szül vagy azt is aki simán??

Szép estét mindenkinek!
halmainé
 
 


Halmainé, gondolunk Rátok!
Remélem, nagyon szép lesz, és hamar hazamentek majd. Persze, előbb be kell menni :wink:
Viszont, úgy tudom, nincs fájdalommentes szülés... Még a programozott császár is fáj, csak az utána... De abból inkább maradjatok ki!
Üdv. B.

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Halmainé: Nagyon szurkolunk a kis Zoéhoz! :D
erdild: bár én még a felújítás előtt szültem, néhány dologra tudok válaszolni (ami nem felújítás-függő):
Az apa bent lehet a vajúdás-szülés alatt természetesnél, császárnál azt hiszem nem, legalábbis nálam nem lehetett.
Labda van, az a régi helyen is volt, meg talán bordásfal, a többiről nem tudok.
A látogatók régen nem mehettek be a szobákba, gondolom ez most is így van, a dokik szülésznők csecsemősök jó szakemberek, szerintem kedvesek is, legalábbis én meg voltam elégedve mindenkivel.

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Sziasztok!

Buba: nagyon jók a képek, látszik, hogy jól éreztétek magatokat!

Kriszta: köszönöm :), Nektek utólag is jó nyaralást! hátha Gergő hasfájásának pont ez kell :)
mi holnap indulunk

erdild: van kád, labda, bordásfal, normál szülésnél végig ott lehet az Apa és a megfigyelés alatt is, már a babával hármasban
2-3-4 ágyasok a szobák, külön fürdővel, előtérrel, hűtővel, zárható szekrénnyel, úgy tudom fizetős nincs
elvileg senki nem mehet be a szobába látogatni, nekem volt egy 16 év körüli szobatársam :wink: , hozzá bejöttek :roll:

Hencsi: drukkolok egy könnyű és gyors szülésért, de fájni fog
sima szülés után csak azt katéterezik, aki nem tud pisilni :?

szép estét mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Kriszta: nektek is jó nyaralást. majd várjuk a beszámolót.
Mi a Saphir Aqua Aparthotelben voltunk.

Erika, köszi szépen és nektek is jó nyaralást, tőletek is várjuk az élménybeszámolót és a képeket ha lesznek.

halmainé:
veletek vagyunk! kitartás. Fájdalommentes nem lesz, de amint a karjaidban tarthatod a babádat mindent elfelejtesz. Én már fel sem tudom idézni milyen volt a fájdalom.
Én fél 8-kor szültem meg és mivel éjfélkor nem tudtam pisilni ezért a szobában a saját ágyamban megkatétereztek, de egyáltalán nem fájt. szinte nem is éreztem csak a megkönnyebbülést.
Olyan könnyű és gyors szülést kívánok, mint amilyen az enyém volt (1,5 óra alatt letudtam a szülést minimális fájdalommal) Ezt kívánom neked is!!!!

Dorina elkezdett közben kúszni. Igaz még csak körbe körbe, de már ez is a kúszás elsődleges formája. Úgy örültem neki, mint majom a farkának :)

Most mi is elutazunk holnap 3 napra vidékre szüleimhez. Végre unokázhatnak kicsit. Már nagyon várom. 1 hónapja nem láttuk egymást és már hiányoznak.

Mindenkinek szép napot!!
Andi

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

Elég rég jártam erre.
Üdv, az újaknak!
Nem is tudom, hogy mihez szóljak először hozzá.

lettiw: én a Rákos úti SZTK-ba jártam, Kovács Péterhez, nagyon rendes doki, viszont ő a Róbert Klinikán dolgozik, ezért én is úgy döntöttem, hogy nem lesz fogadott orvosom (anyagilag sem állunk úgy). Az Uzsokiban a Lajis doktornő vett fel, nagyon fiatal, de rettentően lelkiismeretes. Egyébként velem többen is foglalkoztak, Jex Anna, Járányi doktornő, mindannyiukkal meg voltam elégedve. A férfi orvosokról nincs tapasztalatom, csak Tiba főorvos úrról, akit Tiba tanárúrnak hív mindenki az osztályon, nagyon szimpatikus, idős, tapasztalt doki. Ő és Jex doktornő csinálták a műtétet (császár).

nyaralás: Mi majd szeptember közepén megyünk egy hétre Bogácsra (Egertől nem messze), egy kis apartmanba. Már nagyon várom.
Tényleg repül az idő, Barbi már 4 hónapos elmúlt. Nagyon ügyesen eszi az őszibarackot.
Egyre érdekesebb hangokat ad ki, sikítozik, cincog, nyávog, hihetelen csaj, szerintem már a magas C is megvolt.
Bogzasztóan szeret fürödni, annyi vizet kipancsol, hogy alig győzzük feltörölni.
Napközben viszont egyre kevesebbet alszik, ezért nyűgös néha.

Most is megunta a játszószőnyeget, így mennem kell.
Puszi mindenkinek!
kislaczko
 
 


sziasztok!

nagyon édesek a képek!

én nem tudok semmit az új szülészetről sajna, még én is a régi részlegen szültem. de nálam a sima szülésnél bent volt a párom, annyira emlékszem, azt hiszem, hogy csak egy ember mehet be hozzád.

képzeljétek Ábelnek mégsem jött ki a foga, csak baromira beduzzadt neki, de már visszament, csak kis púp van a helyén. na, majd csak kijön neki.
viszont 1 héten belül: felült, kúszik-mászik, a lakás azóta nincs biztonságban, kapaszkodva feltérdelt, majd aznap fel is állt. nagyon durva. :O
az éjjelek borzalmasak, a fogzás miatt (meg állítólag, hogy így beindult a mozgása az is bekavarhat), így bevetettem a Chamomilla homeo-s bogyót, ami úgy tűnik eddig bevált.
talááááán (lekopogom) most már nyugisabbak lesznek az éjjelek.

mi holnap megyünk nyaralni, biztos tök jó lesz. :)

itt egy kép róla:


Kép

pusza nektek

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Heni remélem már a karodban tartod a kis Zoét!


Ma jártunk megint orthopédián és most már csak éjszaka kell a kiscipő :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Barbinak előbújt a fogacskája, én alig hittem a szememnek. Szombat este vettem észre, fürdés után.

Már írtam, hogy szept. közepén megyünk egy hétre Bogácsra, szurkoljatok, hogy jó idő legyen. Nézem a 30 napos előrejelzést, és 20-22fokot írnak akkorra.

Puszi: Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Sziasztok!

Végre én is le tudtam ülni pár percre a gép elé...:)

Nagyon édes mindenkinek a kicsi lánya-fia!:)

Zsuzsi:örülök,hogy már csak éjszaka kell Zsoltinak a cipő!

Évaczak:Sajnos Kinga sem szeret fürdeni,már próbáltunk mindent,teljesen lelki betegek vagyunk arra az 5 percre míg fürdik.Úgy néz ki egyenlőre utálja a vizet!Pedig szerettük volna vinni majd babaúszásra,de ha így marad akkor nem eröltetjük majd a dolgot! Remélem azért változik még.

Bea: nálunk nem nehéz a születési súlyt megduplázni :) (azt a 2300gr-ot),de most, majdnem 10 hetesen 4400gr,szerencsére szépen nő.De nálunk is nagyon változó,hogy mikor milyen időközönként kér enni.Van,hogy eltelik 4 óra,de az a gyakoribb,ha 2 óránként akar enni.Szopizunk,sajna még mindig kevés a tej,de ha 1,5 vagy 2óránként szopik akkor estére-éjszakára tényleg valamivel több lesz.De nem mérem én sem, nem idegesítem magam!Kap tápit is eszik amennyit eszik.

Erdild:jó kezekben leszel,ha ott fogsz szülni én is azt mondhatom!A szülőszobák szépek modernek(ha szeretnéd hétvégén akkor kisebb a mozgólódás meg lehet nézni),van 1 amelyikben van egy jakuzzi :).A szülőágy nagyon széles,könnyen alakítható.És tényleg kedves mindenki!
Fizetős szoba elvileg nincs,kétágyas szoba van!Ha van hely és dokid akkor biztos be tudsz kerülni.Szobába nem mehet be elvileg senki.Ha mákod van,akkor a kétágyas szobában meg tudod beszélni a szobatársaddal,hogy apa bemehessen.Ez addig működhat amíg a kórháziak közül valaki nem veszi észre,mert akkor kiküld rögvest!:)
24 órában nincs epi,de ha megbeszéled előre az anasztessel akkor bemegy hozzád!(Bár én nagyon féltem a szüléstől,de egyáltalán nem volt számomra kibírhatatlan!)És epi után nagyon sok a komplikáció amiről senki nem beszél!!!!


Mindenkinek jó nyaralást,aki most megy!
hodo
 
 


Sziasztok!

Adok egy kis életjelet én is magunkról.
Jól vagyunk, Petra szépen fejlődik. Már megduplázta a születési súlyát is (2150 gr), most épp 4300 gr. Eddig tartja a havi 1 kg növekedést. Kb. 2/3 anyatej, 1/3 tápszer a mérleg. 6 hétig volt elég teljesen az anyatej. :( Egy darabig én is méregettem, hogy mennyit eszik, de mostanában, nem viszem túlzásba.
Olyan szépen gyarapszik, hogy nincs rá szükség. Petra úgyis szól, ha még éhes. :) Egyébként nem rajong a tápszerért... úgy kell megtömni. Csak addig eszi, még az "éhhalál" kerülgeti, aztán kiköpi, és szenved, hogy neki ez mennyire nem jó. Volt már, hogy inkább elaludt, minthogy többet egyen a tápszerből... Hihetetlen.


Erdild: a kórházi körülményekről én is csupa jót tudok írni. A gyenge pont szerintem a kaja: ehető, de nagyon kevés. Pedig nem vagyok egy feneketlen bendőjű, de szerintem a szoptatós anyukának nagyon kevés. Még szerencse, hogy a család bőséggel ellátott kajával. :)

Szoktam azért olvasni a történéseket itt a fórumon, csak nem jutok el addig, hogy írjak is. :( Nagyon nagyott nőttek a fórum-babák. Némelyik babát, már lassan sértés "lebabázni". Kész gyerkőcök.

Élvezzük ki a nyár utolsó napjait.
Sziasztok.

Éva

Kép

Kép
teva
 
 


Örülök, hogy Zsoltinak már nem kell mindig a cipő!
Reméljük, Bogiról is lekerül már a kengyel!

Mátét újra megszúrták, és még mindig kevés a vasa.
De nem nagyon izgulok már a súlygyarapodás miatt: okos és ügyes.
Bejárja az egész lakást, mindent kézbevesz, megvizsgál... megkóstol...
Olyan helyes, ahogy kúszik mindenfelé, meg-megáll, hogy négykézlábra emelkedjen, aztán megy tovább. Néha elüldözi a kutyát a szőnyegéről, hogy azt is megnyammogja. :? Aztán néha megsimogatja, z meg képennyalja. :?
Mozgáskoordinációs problémája - egyelőre - nincs :D

Az evést viszont még mindig nem viszi túlzásba. :(
Kap már barackot, almát, kruplit a pépjébe, megkóstolja - inkább a gyümölcsöt - külön is. Mindenből kér, amit én eszem (kúszik felém vigyorogva, aztán kapaszkodik a lábamba, a nadrágomra), így kapott már vaníliás fagyit, meggybefőtt levét, spenótot. Ma szilvalekkvárt.
De inkább csak szopizna.
Még szerencse, hogy a vizet megszerette, így azt is adhatok, ha szomjas. Mert a tápszert még mindig csak erőszakkal lehet belenyomni. :(

És vigyorog :D Meg énekel: én nagyon sokat énekelek neki, ha abbahagyom (pl. az autóban), akkor ő kezd rá.

Tegnap kirándulni voltunk: olyan helyes volt, ahogy nevetgélt, amikor egy meredek szakaszon nagyon lihegtem. Gondolom, a szívem is gyorsabban vert, ő pedig, mivel rám volt kötve, hallotta. De az is lehet, hogy az árnyékunk tetszett neki, ahogy haladt előttünk.
Aztán pedig elaludt a ringatózásban, ahogy én ritmusosan lépkedtem: hátrahajlott a feje a könyökömhöz ( a csípőmre szoktam kötni, űgy ölelem át), és nyitott szájjal aludt.
Nagyon tetszett neki az erdő! Egyszer már láttam, ahogy nézi a nagy fát maga felett, amikor egy autószervizben alatta pihentünk, de most jó sok nagy fát látott, jól meg is bámulta őket.
Amikor leültünk a fűbe, leraktam a hordozókendőre, jól megtépkedte a füvet.

Máskor pedig a kertben ismerkedik a természettel: körbesétálunk, ő pedig megfogja a fenyőt, a nyírfa leveleit.

Hát, nálunk ezek mennek. Meg a bárányfelhők.

Szurkolok a jó időrt, a szép őszért, egy hosszú indián-nyárért!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Sziasztok!

Én is előkeültem. Mostanában nem volt sok időm írni.

Bea: Máté nagyon ügyi, hogy már ennyi mindent csinál :)

Bogira 2 hete már csak éjjelre kell ráadni a klengyelt. Remélem 1-jén azt mondják már, hogy vége!
Azóta nagyon sokat fejlődött. 1 héten belül elkezdett hasra fordulni és körbe-körbe kúszni. Ezeket gyakorolja aktívan. Próbálgatja az előrefele kúszást, de az még nem megy neki.

Sokat sikongat, nagyon szereti a kutyákat. Állandóan nevet nekik. Azt nem tudom még mi lesz akkor, mikor már mászni fog. Remélem, nem lesz gond a kutyákkal. Bea, Máté jól kijön a kutyával ugye? Megkérdezhetem, hogy hogy oldod meg a kutyaszőr problémát? Nálunk szerintem naponta többször kell majd takarítani, mert iszonyatosan hullik a szőrük.

Bogi is már sokfélét eszik. Őszibarackot, almát, banánt, körtét, krumplit, répát, cukkínit, brokkolit, borsót, sütőtököt. Szerencsére nem válogatós :) Szépen növöget, már 6,3 kg.

Délutánonként van 1-2 óra, mikor nyűgösködik. Akkor nagyon nehezen alszik el. Amúgy viszont nagyon nyugis baba még mindíg.
Szeret sétálni. A babakocsiban nagyokat alszik a zötyögős utakon :)

Hát nálunk ezek történtek az elmúlt hetekben.

Akik még mennek nyaralni, azoknak jó pihenést kívánok!

Szép napot mindenkinek!

Niki

Kép
lina81
 
 


Teszek fel még képeket:

Kép

Kép

Niki

Kép
lina81
 
 


kutyaszőr: ÚÚÚÚtálom. De csak azét, mert gyerekem lett, nem rakhatom ki a kutyát! Így naponta 2x porszívózok, felmoso. És folyamatosan szedem a gyerek kezéből és a szájából a szőrt, amit összeszed. Imád kezet mosni: úgy csináljuk, hogy felfektetem hason a konyhapultra Mátét, és a mosogatóban megmossuk a kezét. Zuhanyra váltós a csap - na az nagyon tetszik neki!

Nálunk a kutya csak a nappali-étkezőbe jön be (a konyha is egy térben van, de már megtanulta, hogy oda nem jöhet),, de elég, ha megrázza magát. Ráadásul Máté meg is simogatja. A kertben pedig szabadon van a kutya, odamegy a járókához is, így nem tudo elzárni őket egymástól.
Amúgy, azt gondolom, hogy semmi baja nem lesz a szőrtől, csak félre ne nyelje.
Persze, imádom a jó erős porszívómat, mert így egyszerű dolgom van.
Ja! Megtanítottuk a kutyának, hogy a szőnyegre nem jöhet. Többé-kevésbé betartja, csak ritkán lép rá a sarkára véletlenül.

Főzelékek: Ti hogy adjátok a babának? Én eddig a pépjébe (tápszer alapú) evertem bele a krumplit és a gyümölcsöt is (utóbbit magában is kapta már). Azért vagyok gondban, mert eleve azt mondják, hogy 1 éves koráig ne kapjon tehéntejet, de akkor hogy adnék az én tejfölös krumlifőzelékemből, viszont nálunk ez a vashiány miatt fokozottan érvényes (a tej gátolja a vas felszívódását). Szóval, Ti hogy főztök?

Köszi.

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Háááát, akkor sajna nincs gyorsabb és jobb módszer a napi többszöri takarításnál :( Nálunk 2 mopsz van bent és egész évebne nagyon hullik a szőrük. Nálunk is egybe van nyitva a napplai-étkező-konyha. MAjd valahogy megpróbálom elszeparálni a nappalit és oda majd nem mennek be a kutyák.

Én a főzeléket így csinálom:
Krumpli és más zöldség+ víz (amennyi épp ellepi)+ késhegynyi só (védőnő mondta, hogy ennyit szabad). Megfőzöm kb.15 perc alatt. Hagyom kihűlni éd utána összeturmixolom a saját főzőlevével. A levet fokozatosan adagolom, hogy ne legyen se túl híg, se túl sűrű. Bogi így szereti nagyon. Talán legjobban a krumplis cukkínit.

A gyümölcsöt én is a pépbe teszem neki, de kapta már "tisztán" is.

Niki

Kép
lina81
 
 


Niki:
Nagyon édes a kis Bogi és nagyon kis ügyes!
Szorítok nektek, hogy azt mondják el lehet felejteni a kengyelt.
Igazi kis hős a kislányod!!

kis.csillag:
Máté is nagyon kis ügyes! Milyen kis aktív:)

Kutyaszőr téma:
bár nekünk nincs kutyánk, helyette van macskánk.
Neki épp úgy hullik a szőre. Én is minden nap porszívózok és felmosok.
Másképp ezt nem lehet csinálni. Hermetikusan elzárni sem lehet egymástól őket. Ráadásul nekünk is egyben van a nappali-étkező-konyha, így meg aztán pláne nem megoldható, dea vizes porszívómat imádom. Nagy segítség nekem. Jó barát lett:)
Egyébként azt mondják, hogy a szőrrel azért kell vigyázni, mert vakbelet okozhat a kicsiknél.
De szerintem ez elkerülhetetlen ott, ahol kisállat van a lakásban.

Főzelék:
én is úgy készítem, ahogy itt Niki írta. Csak én nem teszek neki bele sót. (nekem meg pont az ellenkezőjét mondta a védőnőm. nem tudja a mája kiválasztani meg a veséjének sem tesz jót) na ezen igazodjon el az ember. Anyum is tett anno bele és itt vagyok még szóval nem igazán lehet elmenni ezen.

Dorina a következő párosításban kapja a főztömet:
Brokkoli-krumpli-csirkemell
Sárgarépa-krumpli-csirkemell
sütőtök-csirkemell
stb.gyümölcsökből csak frisset kap leturmixolva
őszibarack,
alam,
körte stb.
de őszibarackot már kaptt a kezébe és imádta szopogatni.
De kapott már babapiskótát. Na az nagyon nagy szám volt neki:)
Mi ezeket esszük. Imád kanállal enni és már birtokba vette az etetőszékét is. Élvezi nagyon:)

Szép napot mindenkinek.
Az épp nyaralóknak pedig jó időt és jó pihit!

Kép

Kép
buba*
 
 


Édes bagarak ezek a babák!
Az enyém pl most üldözte el a kutyát, aki egyetlen tulajdonát (na jó, van háza is :lol: ), a szőnyegét is átengedi, ha Mát éppen azt kívánja meg. :lol: :lol:
Persze, a kuty látja azt is, hogy a kisfiút is arrébb viszem, ha őt zaklatja. :roll:

Akkor valóban ilyen ízetlen kaját ell adni nekik? Mert önmagában, só nélkül nem sok íze van pl a krumplinak. A ságarépána talán több, de a brokkoli kifejezetten fű ízű. De ha így van,ezt kapja.

Ma lakást nézek (már megint), szorítsatok!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


A babáknak a tejcsi után ezek a számunkra íztelennek tűnő ételek sok új ízt adnak. Azt is mondják nem csak azért nem szabad sózni az ennivalójukat, mert nem tudja még feldolgozni a kis szervezete, hanem amiatt is, mert későbbiekben az ízérzékelésre negatív hatással lesz.
Szóval ami nekünk izetlennek tűnik, nekik az rengeteg új ízt nyújt.

Az én kislányom azt hiszem énekesnő lesz. Be nem áll a szája folyamatosan dúdolászik, sőt olyan hajlításokat csinál, amit még én sem tudok. Remélem nagy dumás kis csajszi lesz belőle.

Nálunk Dorina nagyon szeretne a cicával játszani, de a cica le sem bagózza. Egész nap héderezik. De már az első érintés és simogatás megvolt az elmúlt napokban. Cica is és Dorina is élvezte :)

kis.csillag szorítok!

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!
Pont azt akartam írni, amit Buba. Amíg nekünk só nélkül ízetlen a kaja, addig a babáknak ez sok-sok új felfedezendő ízhatás!

Azt hiszem én frászt kapnék, ha most kutyánk, macskánk lenne! A saját hulló hajamtól is rosszul vagyok, főleg amikor valahogy bekerül a gyerek szájába. Pedig a lehető legszorosabbra fogom össze a hajam...
Kaptam beutalót laborba, kíváncsi leszek az eredményre...

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

Hétfőn voltunk a 4 hónapos oltáson, elég rosszul viseltük, de biztos csak azért, mert előtte nem evett és nem aludt rendesen.
Súlyunk 6100g, hossz: 64cm.
És nemsokára kibújik a második fogacskánk is.

Ma próbáltam a gyerkőcnek krumplit adni, öklendezés lett belőle, nem mertem sót rakni bele.
Mivel lehet összekeverni, hogy ehetőbb legyen?
Az őszibarackot szeretjük és a Hipp Vilmoskörte is bejön.
Mi lehetne a következő?
Almát nem adnék túl sokat, mert megfogja az egyébként is ritkán előforduló székletét.
Nálatok milyen kaják váltak be?

Puszi mindenkinek!
Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Hát látszik hogy most nyár van, mert alig pörög a fórum. 10 napja írtam utoljára és még mindig ugyanazon az oldalon vagyunk. :)
De, hogy valami értelmeset is írjak: Alexandra még nem mászik, nem ül és nem áll, viszont egyre hisztisebb. (Legalábbis szerintem) De fogalmam sincs, hogy mit kellene vele csinálni. Lehet, hogy csak jön a foga, de még nem nagyon látszik semmi, úgyhogy nem tudom biztosan. Viszont szeptembertől kezdődik az egyetem és be kellene fejezni, úgyhogy nem tudom mi lesz a lányommal. Valószínűleg anyumékhoz lesz leadva megőrzésre.
A zöldségeket én is csak simán vízben főzöm néha pici sóval. Eddig ettünk már krumplit (alap), sárgarépát, ami akkor ízlett Szaninak, amikor a húslevesben főttet kapta, a sima vizest otthagyta. Spenót, cukkini (az nagyon megy), brokkoli (az kevésbé), zöldborsó, saláta és ezek keverékei. Gyümölcsből az alma, barack, banán, sárgadinnye. Más még nem nagyon volt. Néha kap dobozos rizspépet, azt is nagyon szereti. Nekem a dokinő azt mondta, hogy a gabonafélék csak 7 hónaptól, hús pedig csak 8-9 hónaptól legyen. 8)
Más: most derült ki, hogy milyen fontos a mászás a babáknál: A múlt héten volt nálunk egy ismerős, akinek most 8 éves a fia. Elmesélte, hogy a gyerek annak idején kihagyta a mászást, rögtön felállt, és most jött aki a probléma, ui. a mászás valahogy a két agyféletke összhangját fejleszti (ha jól emlékszem), mindegy a lényeg, hogy később ez nagon kell az írás-olvasás-számolásnál. Mivel a gyereknél ez kimaradt, most nem tud rendesen számolni, lassan megy neki az olvasás, gyorsan kifárad, nem tud koncentrálni. Be kellett iratni valamilyen mozgáskoordinációs gyógytornára... :shock: :? Úgyhogy figyeljetek, nehogy kimaradjon a babáknál a mászás!

Itt egy friss kép Szaniról. Olyan komoly, mint egy kis felnőtt :lol:

Kép

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Sziasztok!

Hát mindenkinek meg van a maga baja olvasom. Nálunk sem egyszerű.Eddig előjött neki a szájpenész, még én is elkaptam, kezeljük rózsa olajjal, de mikor durva volt és meglátta a cicit hát azt az ordítást, a védőnő mondta nem baj a pocak nagy ur, majd ha éhes eszik, igy is lett, meg lassan elkopott a penész.
Ez után olyan 3,5 hónapos korában adtam neki pici 10-20 ml teát, este iszonyat ordítás, hasgörcs, láttuk rajta 5től 10 ig ordítás, kaja nem kellett neki,inkább 10kor elaludt,ja és ilyen barna nyálka volt egy kicsi a vissza büfizett tejes maszlagban. gondoltuk a tea. na azóta nem kap csak tejet ismét.
tegnap mit ad isten semmi baja, délután 5kor kaja, büfi, apa kezében olyna 7 órakor szokványos fehér büfike, mert megemeltük, erre sétálok még vele lent a kocsival és egyszer csak egy csoki szinú nyálka önti el a gyereket, alig tudtam törölgetni és a ruhája is tiszta barna lett.mikor túrórúdit vagy csokit eszel és fogat mosol akkor is a nyál olyan barnás.
szóval ez a művelet 3szor ismétlődött, én meg kapkodtam a levegőt,mert ebben nem csak kis barnák úszkáltak, hanem az egész el volt színeződve, őt nem zavarta gagyarászott.
mivel csokit nem eszik mi is lehet? talán vér? megalvadva? hivtam a védőnőt, mondta ki van repedezve e mellem? nincs akkor lehet belülről vérzik! fasza. nem érzékeny semmi baja. fejjem le és nézzem meg van -e benne vér, ja olyan könnyű azt, a mellszívó nem inditja be, hozzá van szokva a gyerek vákuumához, hát kézzel egy pár csepp lejött de semmi benne. mert ez ilyen emésztett vér ,de az nem szokott állitolag vissza jönni, mutassuk meg a ruhát egy orvosnak amit lehányt.
ügyeletet hívtam ,azt mondták hát adjam be a konakiont és adjak neki kétszer fél ampulla normafloort csak ugy kiskanállal.
semmi baja, jól aludt, eszik csak a tegnapi ruhája emlékeztet rá.
azért meg mutatjuk dokinak, mert ah nem én vérzek akkor mi jön belőle, ráadásul az ügyelet mondta nem biztos hoyg minden evésénél fejésnél jön vér.
az is fura egész nap nem bukik vissza délutántól már sokat, és a fehér bukás után jött ki a barna! gondolom ott bent nincsenek szeparálva, miért jöttek külön? miért nem volt barna az előző?
ááááááááááááááááááááááááááá
a reggeli bufi sem volt színes

reflux, poros a torka a sok bukástól.kaptunk sinlacot. szopi előtt kell adni. a vérzés meg biztos a mellemben pattant el egy hajszálér egyszeri alkalommal, azt láthattuk. figyelni kell még a kakit nem e lesz fekete a vértől esetleg és akkor kórház@char

tt a kis pólója. ja elmentünk a dokihoz igaz a miénk később rendelt de gondoltam nem küldenek el, hát kijött egy banya nő, és felháborodott, mondom csak nézzen rá a pólójára, megnézi azt mondja: mi ez a kakija? mondom ne a büfije@char hát a polo nyakán hogy lenne szar?
szóval elmondta 5szor 30 éve a szakmában van nem kórházi eset.és ne havonta adjuk a konakiont hanem legalább 10 naponta, stb stb. szóval mehettem vissza az én dokim rendelésére aki aztán meg is vizsgálta.
kaptunk sinlacot, sűrítő pépet szopi előtt kell ennie, szereti.

amugy jól van, nagy dumás, vigyorog, épp most aludt el a játszó szőnyegében, és már tul van a 4dik hónapon, oylna gyorsan:(
Kép Kép Kép Kép
evaczak
 
 


jaj két képet raktam fel pedig ezt akartam, rólam is van kiskoromból egy kép pont ilyen:) Kép
evaczak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: