Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,Szia Multi

Én is előkerültem, jó sokat pihikéltem, de rám is fért. A barnázgatás elmúlt, és nem is volt nagy mennyiség. Doktornő is látott azt mondta nincs semmi baj, csak kisebb hámsérülés volt, ami (ha jól értettem) abból adódhatott, hogy a most még egyen vastagságú petezsák kezd átalakulni méhlepénnyé és magzatburokká. Szegény doktornő elég szét volt esve, beértünk este 1/2-8 ra (a megbeszélt időben) de jött két sürgősebb eset így 1/4-10 kor jutott el hozzánk, már azt hittem leesek a padról.

Amúgy változatlanul álmos és fáradékony vagyok, és hőhullámaim nekem is vannak. Hányingerem nagyon ritkán van, inkább étvágytalan vagyok, nem kívánok semmit.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Szerencse, hogy nincs komoly baj. Szorítottam ám!
Igen az a péntek nem volt semmi. Mi kb. fél 7 körül értünk oda, és épp akkor hányta le egy fiatal kislány a doktornőt teljes terjedelmében. Odament hozzá a doktornő, és megkérdezte, hogy kit keres, (gondolom nem volt ismerős a doktornőnek) erre a kislány nyitotta a száját, hogy válaszoljon, erre egy jó nagy adag ömlött a doktornő kék steriljére. A doktornő persze nem haragudott. A kislány édesanyja annál inkább. Leszidta a kislányt, hogy miért nem szólt, hogy hányingere van. A doktornő pedig azt mondta, hogy "mert nem tudott. Addigra már meglett a baj. Semmi gond, átöltözöm!" amikor mi bementünk, azt mondta, hogy ne haragudjunk de súlyosan nehéz napja van, és a feje is fáj, úgyhogy "dekoncentrált vagyok ma elnézesüket kérem!" Jajjj, jött Anyum! Este leszek! Puszi! Multivitamin
multivitamin
 
 


Szia Multi,

Szegénykém, nem lehetett semmi! Hát ha láttam volna bizti tettem volna mellé... na de mindegy.
Képzeld tegnap méreckedtem és 2-3 kilóval kevesebb vagyok, mint évek óta lenni szoktam. Na ezt jól elmondtam. Kép
Eszem, de inkáb többször (3-5x/nap) keveset,azt hittem már híztam is, de nem. Remélem a picur azért kikapkodja belőlem amire szüksége van!

Kép

Kép
prüntyi
 
 

 
 

Szia Prüntyi!

De jó, hogy írsz! Igen, én is sajnáltam a doktornőt, de főleg a kislányt. Szegény, biztosan sokat evett előtte. Szerintem inkább sajnálnivaló volt, mint leszidni való. Tetszett, hogy a doktornő megvédte. Én is fogytam a terhességem elején sokat. Most 4,5 kg-mal vagyok több. Szombat óta fogytam 1 kg-ot. Idegességemben nem eszem és fogyok. A doktornő már azt mondta, hogy Ő fog megetetni, ha nem eszem. :-)) De persze ezt csak viccesen mondta. :-)) Ne aggódj, a manód kiveszi belőled, amire szüksége van. Amúgy állítólag egészségesebb is többször keveset enni, mint egyszer óriási lakomát csapni. :-))
multivitamin
 
 


Mért idegeskedsz Multi? Nehezen bírod a végét?
Ugye majd beszámolsz a szülésről!?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia!

Nem a neheze miatt idegeskedek, hanem a férjem miatt. Hazament egy kicsit a szüleihez, és most várom haza pénteken. Addig idegeskedni fogok, amíg haza nem ér. 1,5 méteres a hó Stokholmban. Már nagyon várom haza. Bár mindig telefonál, hogy jól van, de én akkor leszek nyugodt, ha itt lesz mellettem. Természetesen beszámolok a szülésről. De még mennyire. :-))
multivitamin
 
 


Szia Multi!

Ma bejelentkeztem Down kór szűrésre, mivel úgy tudom azt a terhesgondozás alatti kötelező vizsgálatoknál nem csinálják. Kicsit drága, de legalább nyugodt leszek, hogy ezt is megnéztük!

Párod haza ért már? Jól vagytok?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia! Valóban a Dawn szűrés nem kötelező vizsgálat. Ha nyugodtabb leszel, akkor helyesen tetted. Fő, hogy nyugodt legyél, és boldog a babóddal. Igen, párom hazaért. Köszönjük, megvagyunk. Egyre gyakoribbak a jóslófájások, de ezek természetesek. Így örülnöm kellene nekik, de néha kellemetlenek. :-)) Te jól vagy, illetve Ti jól vagytok? Puszi: Multi
multivitamin
 
 


Szia,

Na akkor már nincs sok hátra, és kezedben tarthatod Mocorgót.
Én is kezdek "javulni", mintha az étvágyam is kezdene helyre rázódni. Most épp egy töpörtyűs pogácsával etetem. Lassan betöltjük a 10.hetet Remélem most már tényleg nem lesz baj!

Puszi Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia!

Már 2-szer megírtam ezt a levelet, de valamiért nem jelent meg. Hátha most. Igen, én is nagyon várom már, hogy végre Március 7-e legyen. Remélem pontosan érkezik és nem várakoztat meg minket. Az sem lenne baj, ha mondjuk előbb jönne. Örülök, ha jobban vagy. töpörtyűs pogácsa biztosan finom volt. Én nem élek vele, de ha Te szereted, akkor egészségedre. Ne félj, nem lesz semmi baj! Minden oké lesz. Amúgy az idegeskedés sem jó a babának, úgyhogy nyugodj meg és no para!
Én ma megyek a doktornőhöz. Holnap pedig NST-re. Üzensz valamit a doktornőnek? Szívesen átadom! Megyek, mert vár a mosatlan edények sora. :-(((( Utána pedig lassan készülődöm és irány a Dob utca:-)) Puszi: Multi és Mocorgó
multivitamin
 
 


Nem, köszönöm! Bár már úgyis késő lenne! Majd a leleteim érdekelnének.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia!

Hogy vagy? Mikor tudod meg az eredményeidet? Vagy a doktornőre bíztad, hogy szóljon, ha kész, és majd elmész a magánba értük? Legyél jó, és ha van kedved, írj! Puszi: Mocorgó, Patrik és Martina
multivitamin
 
 


Sziasztok
Prüntyi!
Hogy érted azt, hogy a Down-kór szűrés nem kötelező? A 12 heti UH-val nem ezt szűrik?
monny
 
 


Szia Monny!

Nem! A 12. héten a nyaki redőt nézik. A Dawn szűrés sajnos nem kötelező ellenőrző vizsgálat. Tudom, hogy nem tőlem kérdezted, de válaszoltam! Üdv: Martina
multivitamin
 
 


Bocsánat, elírtam Down
multivitamin
 
 


Hello!
Megint javítok egy kicsit.
A 12.-ik héten a nyakiredő méréséből tudják a Down kórt nagy valószínűséggel kiszűrni.
Az AFP eredményekből is tudnak rá következtetni.
Ami nem kötelező az a Quartet teszt.Ezt magánba el lehet végeztetni,de ez sem ad diagnózist csak valószínűsít.
dobolyka
 
 


Dobolyka!

Köszönjük szépen a kiegészítést. :-)) Nagyon rendes Tőled, hogy segítesz, köszönjük.
multivitamin
 
 


Köszönöm szépen a válaszaitokat.
Lenne még egy kérdésem a születésfelkészítésről. Azt tudom, hogy minden szerdán van 3-tól de mikor lehet megnézni a szülőszobát? Időpontot adnak erre is?
Puszi mindenkinek.
monny
 
 


No csatlakozom a kérdéshez és az én általam kapott információkat osztom meg veletek! A Quartett teszt (remélem jól írtam) azt a 16. héten végzik csak, előbb nem! (És nem kötelező, hanem fizetős)! Tehát ha valami gubanc van további részletesebb vizsgálatokra küldenek, hogy pontosítsanak, de lehet sőt nagyon valószínű, hogy kifutsz az időből, és nem tudnád elvetetni beteg gyermekedet, ha akarnád!

A kérdés másik fele: Az AFP értékból csak a nyitott gerincre lehet következtetni, amit szintén legkorábban 15-16. héten végeznek! És a gyereked életképtelen lesz ha megszülöd.Kötelezők a "terhesgondozás" címszó alatt!

A harmadik a 12.heti "nagy" UH-nyaki redő vizsgálat, ami ha eltérést mutat, csak annyit tudnak, hogy valami rendellenesség lehet! További vizsgálatok jönnek! Már jobb mint az előzőek, de még itt is kifuthatsz az időből. Kötelezők a "terhesgondozás" címszó alatt!

Ami nem kötelezöő és amire én is megyek! a 11-12.héte Speciális UH-vizsgálat + vérvizsgálat! Ezekből főleg a Down kórt nézik, de más kromoszóma rendellenességet is látnak! A vizsgálatot Angliában fejlesztették ki, és ott jártak az orvosok fejtágításra, és vették meg a szabadalmat, állítólag 95-97 % biztonságuak az eredmények. Ha negatív, akkor minden rendben van, ha pozitív akkor szintén további vizsgálatok kellenek, hogy milyen foku a rendellenesség, de már tudod legalább hogy baj van. Az eredmény, a vizsgálat napján megvan!!! És ez a lényeg, nem kell heteket várni!

Multi,
Az eredményeket azt mondta a doktornő, hogy ő a korházban megkapja azokat, és majd baszélünk, jelentkezzek ba a 12. heti "nagy" UH-ra. Viszont amit már akkor este nem kérdeztem meg tőle, de majd felhívom, hogy az UH-ot Ő csinálja, vagy nem? Az eredményt Ő kapja meg vagy én viszem el neki? Nálad hogy volt?

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


A 12.heti UH-ról adnak képet esetleg filmet?
monny
 
 


IGEN MINDKETTŐT, A FILMET AHOL ÉN CSINÁLTATOM OTT 8000 HUF-BA KERÜL

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Nekem az kh-ban lesz a 12.heti UH. Szerintetek ott is adnak képet/filmet?
monny
 
 


Ha az István kórházról beszélünk (következtetve a doktornőről) akkor igen. Én is oda megyek 25.-én. Ja és vinni kell videókazit (nem adnak)!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Nekünk 14-én leszKép
Nem tudod véletlenül, hogy mennyibe kerül a felvétel?
monny
 
 


Sziasztok!

Most kicsit furán keményedek és rosszul érzem magam, csak gyorsan válaszolok. Az UH-ot 1-szer csinálta a doktornő, a többit máshol csináltattuk. A 4D praxisban egészen pontosan. Remélem tudtam segíteni! Este próbálok jönni! Puszi: Martina
multivitamin
 
 


Multi!
Vigyázz nagyon magatokra és kitartás.
Puszi
monny
 
 


8000,-

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Írjatok, ha van kedvetek! Puszi: Multi
multivitamin
 
 


Szia Multi!
Jobban vagy?
Én már nagyon várom a hétfői nagy UH-tKép)
monny
 
 


Szia Multi,

Képzeld el, az éjszaka a babámról álmodtam, csak annyi volt, hogy fogom a kezemben, szép és egészséges, és szoptatom! Olyan jó érzés volt így felkelni! Bár azt nem árulta el hogy fiú-e vagy lány...de nekem most ennyi is elég volt a boldogsághoz.

Mondjuk érdekes a dolog...mi minden este úgy fekszünk le a párommal, hogy ő belebeszél a hasamba neki, én meg gondolatban beszélek hozzá, és sűrűn mondom neki, hogy ha van valami amit közölni szeretne, mondja nyugodtan...lehet, hogy érti ezeket??? Már napok óta kicsit szorongós voltam, a nagy mindent eldöntő vizsgálatok miatt, lehet, hogy így akart megnyugtatni?

De lehet, hogy csak bebeszélem magamnak?

Na mindegy, ez történt!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi! Én is ilyet akarok álmodni Kép

8000-be kerül a kh-ban is?
Ez most nekünk egy kicsit sok Kép
monny
 
 


Biztos fogsz!

Igen a doktornőt kérdeztem, Ő mondta a 8000-t, de szerintem vigyél minden hozzávalót, és kérdezd meg ott is a helyszínen! Lehet, hogy a nem kötelező 4D UH-kerül ennyibe! Nem tudom, de te már hétfőn okosabb leszel!

Te is a doktornőhöz jársz?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Igen, ezért vagyok ezen a topikonKép

Már nagyon várom a hétfőt, majd beszámolok róla.
monny
 
 


ok, köszönöm! Kívánom a legjobbakat! Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi: Igen, lehet, hogy így akart megnyugtatni. Teljesen normálisak az álmaid. Én is szoktam ilyet álmodni, de én az álmomból megtudtam, hogy mim lesz, de hogy ez bejön-e a valóságban, azt nem tudom. Már többször megálmodtam a saját szülésemet és mindig ugyanúgy. Valószínű, hogy érti amiket mondotok és reagál rá. Akár így is. A babák több mindent éreznek, ha nem is értenek, mint gondolnád. Lehet az is, hogy nem érti, amit mondotok Neki, csak érzi a szeretetet, ami körülveszi és így reagál rá. :-)) Nem hinném, hogy csak bebeszélnéd magadnak, mivel én is álmodok a babámmal. :-))

Monny: Köszönöm kérdésed, kicsit jobban vagyok. Tegnap este már nem tudtam jönni, mert annyira keményedtem. Ma sokkal kevesebbet fájt a pocim, de azért ma is volt 1-2 keményedésem. Remélem kíhúzzuk keddig. Akkor találka a doktornővel, hátha mond valami okosat a keményedés ellen. :-))

Megyek, vacsiztatom Mocorgót:-)

Puszi: Multi
multivitamin
 
 


Sziasztok!


Itt vagyok. Nem tudok aludni! :-(((( Megint nagyon keményedek. Most mit csináljak? Hívjam a doktornőt, vagy ne?? Nem tudom. Talán visszafekszem, hátha....... kb. 8. próbálkozás! De eddig nem sikerült elaludnom. :-((( Hátha! Puszi: Multi
multivitamin
 
 


Multi,
Szegénykém! Remélem azóta kialudtad magad!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Monny, mi a helyzet? Minden rendben volt az UH-on?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi: Köszönöm szépen, minden oké! Ma már nem keményedtem. Az éjjel szokott rossz lenni, aztán a nappal tűrhető. Holnap megyek a doktornőhöz. Ma már betöltöttük a 37. hetet. Csak 3 hetet húzzunk ki valahogy. Szoríts! :-(( Megyek vacsizni! Puszi: Multi
multivitamin
 
 


Kedves Multi és Prüntyi
Minden rendben volt tegnap az UH-n. A doki aki csinálta nagyon morcos volt semmit nem mondott és nem kaptunk sem képet sem filmet. Tulajdonképpen nekünk nem is mondott semmit csak a leletbő láttam, hogy rendben van a baba. Időpontunk volt és mégis legalább tízen bementek előttünk Kép
A párom nagyon pipa volt én pedig inkább nem is kérdeztem semmit egy ilyen szenya dokitól.
Sajnos mindig ilyenek történnek és mindig csalódni kell! Nagyon bízom benne, hogy a doktornőben soha nem kell csalódnom.
monny
 
 


Hát elég lohasztó a dolog... én is voltam ilyen cipőben! Melyik doki volt az? Én szerencsére egyedül megyek, én jobban viselem az ilyet, én is abban reménykedem, hogy most megértem, hogy néha vannak sűrgősebb esetek, de ha velem lesz ilyen a szitu, vajon ugyan úgy előre hívnak?

Amúgy ez most síma UH, vagy 4D UH volt?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Jó kérdés, szerintem normál UH volt.
Nem sűrgős esetek voltak, éppen ezért bosszankodtunk! A "jó kis" protekciós, pénzes nők. Azt kívánom, hogy kerüljenek hasonló helyzetbe minél többször!
monny
 
 


Szegénykém! Okulva belőled, ma felhívtam őket és megkérdeztem, hogy ez a nagy 12.heti UH. az síma, vag 4D? erre azt mondta a nőci, hogy a kismama eldőntheti (persze a 4D fizetős)...kérdeztem a videót a síma felvétel 1000,- a 4D-s 8000,-
Hát nem szemétség, hogy ha nem kérdezed soha nem tudod meg? Mindegy, mi úgy készülünk, hogy 4D legyen, de nem tudom, hogy ilyen picurkán van e értelme?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!
Én a Kútvölgyis topicból látogattam ide,bár januárban sajnos az István vendége voltam egy vetélés miatt.Pár dolgot kiegészítenék,remélem nem nem veszitek okoskodásnak.Jelenleg csak az amniocentézis és a chorionbiopszia ad 100%-os választ a genetikai hibákra.Ezeket a vizsgálatokat egyébként el is végzik minden 35 év feletti terhesen automatikusan.A 12 heti UH-n a nhyaki redő vastagságát mérik,ami down kórosoknál ödémás,duzzadt,tehát vastagabb.Későbbiekben ez náluk is felszívódik.A 16.héten nézik az afp-t,ez is csak hozzávetőleges információ,nem túl pontos.Tovább vizsgálódnak,ha ez nem jó.Sajnos ezeken átment fiatal terhesek is szülhetnek down-os babát,mert még ezek együtt is csak 50%-ban szűrik ki a down kórt.A méregdrága angol teszt sem igaz,hogy 100%-os választ ad.Egy ismerősöm megcsináltatta,és az eredeti lelet alján,pici betűvel rajta állt,hogy nem alkalmas a down kimutatására,és hogy nem vállalnak felelősséget.A "nagy" genetikai UH pedig a 20.hét táján csinálják,nem a 12.-en.
sziasztok A.
almavirág
 
 


Ügyes vagy és örülök, hogy segíthettem.
Sajnos ilyenkor még nem sok látszik belőle. Nem akarlak lebeszélni, ha megengedhetitek persze vetessétek fel. Mindenképpen megismételhetetlen emlék lesz.
Azért azt nem bírom felfogni, hogy miért nem ajánlotta fel a lehetőséget? Ez akkora szemétség!
Mikor kell menned?
monny
 
 


Almavirág!
Hogy érted, hogy 35 felett elvégzik automatikusan?
Nekem "csak" felhívták a figyelmemet, hogy genetikai vizsgálatra kellene mennem, de rámbízták a választást. Én pedig nem szeretném hasbaszúratni magam.
monny
 
 


Milyen furcsa, az akinek javasolják a kora miatt nem biztos, hogy meg akarja csináltatni, én aki jóval az alatt vagyok, minden létező vizsgálatot megcsináltatnék, ha tehetném, hogy tudjam, egészséges lesz! Mivel nem örökölhető és nem kórtol függnek azok a rendellenességek, hanem ahogy a nevében is benne van "Fejlődési Rendellenesség" az bárkinél előfordulhat!!! Nem?
Ez olyan igazságtalan!

Azért tök jó, ha semmiért nem vállalnak felelősséget és nem 100 % os akkor mi a fenének van szűrés, terhesgondozás címszó alatt!?

Jaj, most dühös vagyok! Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Én is Prünty, nagyon pipa vagyok!
Én nem azért nem akarom megcsináltatni mert gyáva vagyok, hanem azért mert vetélést okozhat és nem akarom kockáztatni egy nem 100%-os eredményért!
monny
 
 


Viszont az a szar, hogy pont halottam ismerőstől ellenpéldát, végig rendben volt minden, a 12.heti UH-nál észrevettek valamit elküldték kromoszóma vizsgálatra (velem egy idős: 26) és ott valamilyen rossz kapcsolódásból származó kromoszóma rendellenességet mutattak ki, azt mondták övé a döntés, de a magzat pár hét múlva el fog halni. Így Ő elvetette a babát. Szerintem joggal, ha én ilyet hallanék én is megtenném, de most mi a garancia arra hogy így is lett volna? És ha nem veteti el, és bejön, akkor az orvos "Ő megmondta alapon" hárítana, és tök mindegy mit csinálsz az anya a felelős nem az orvos? Igazságos ez? Mi a szarnak szedik azt a sok pénzt a nagy semmire. Egyet nem értek... mért van az, hogy sokan ezt nem látják? Vakok és naívak? Vagy csak nem törődnek vele?

Ok, én nem iszom nem dohányzom, nincs semmi káros dolog az életemben, nincs olyan súlyos örökletes dolog a családban (allergia, magas vérnyomás, viszér) ami miatt ennyire aggódnom kéne, de a szörnyű az, hogy pont nagyon sok esetben ilyen esetekben csúszhatnak be "hibák" mivel nem elég körültekintőek, míg sokan akik végig bagózzák az életüket a terhességet, szinte semmi bajuk a babáknak (pl. nővérem, sógornőm)

Sokszor úgy érzem én aggódom túl a dolgot, de ezek a példák mind előttem lebegnék, és belehalnék, ha úgy születne beteg gyerekem, hogy tudom, valamilyen vizsgálatot nem csináltattunk meg...(még ha pénzes is).

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ja és mire kideülne ha egyáltalán kiderülne, hogy beteg a baba már egészen nagy.
Na én abba halnék bele, ha el kellene vetetni!
Az a helyzet, hogy egyáltalán nem bízom ezekben a vizsgálatokban. Kihasználják az aggódó terheseket és az eredményért nem vállalnak garanciát.
monny
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: