Új privát üzeneted érkezett!

KépKép
Békés,Boldog Karácsonyt Kívánok!!
masnika77
 
 


Kedves Kriszta és Masnika!

Nagyon békés, szeretetteljes karácsonyt kivánok mindkettőtök családjának!
KépKép

Holnap (vagyis már maKép) még benézek, hulla vagyok, de. még vásárolgattam, du. bejglit sütöttem és franciasalit készitettem, aztán fürdetés-altatás és feldiszitettük a fát. Szép lett! Kiváncsi vagyok Lili reakciójáraKép

Puszi Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska, szia Masnika!

Remélem jól telnek az ünnepek.
Sikerült a fotóalbumba feltennem két képet a gyerkőcről, Dénes Dávid cím alatt. Ide az oldalra sajnos nem tudom feltenni, ahhoz kissé béna vagyok. Dávid a képeken négy hónapos.

A karácsonyfának nem mutatott túl nagy érdeklődést, megnézte, de semmi különös. Azt hittem, kicsit nagyobb reakciója lesz. Talán majd jövőre. Azért a villogó fények tetszenek neki most is.

További szép ünnepeket mindenkinek!

Sziasztok

Kriszta
ktoth
 
 

 
 

Sziasztok!
Eletelt a karácsony!
Végre egy kis szusszanásnyi időm is akadt.

A gyerekek nagyon örültek az ajándékoknak.Kép
Imcsi órát,gyögyfűzőt,filofunt kapott.Ada bébitaxit,babát,építőt.
Tavaly még ő sem örült a fának,de az idén el van tőle ragadtatvaKép
Mi is kaptunk sokmindent,meg sok kaját,úgyhogy a héten nem kell főznömKép
A fánk is szép lett,bár kicsit görbe a szára,de a sok dísz eltakarjaKép

Kriszta:Légyszi másold már be a linket ide,amin elérhető az album,mert én nem találomKép

Mókuska,Kriszta
Hogyan telt az ünnep?Elfáradtatok nagyon?

Megyek,mert felgyülemlett a vasalnivalóKép
Sziasztok!
MasnikaKép
masnika77
 
 


Sziasztok!

Nálunk is eltetlt a karácsony, kicsit nyugisabban mint szokott. Én szombaton tiszta k.o. voltam, sokszor az ájulás határán az éhségtől és a fáradságtól. Aztán vacsi után sokkal jobb lett... Jövőre ki kéne vmit találnom, h ne a konyhába kelljen töltenem az egész napot. Pedig nagyon egyszerü és gyors kaját csináltam, és a süti sem sok időt vett el, de vhogy mégis...

Lili rengeteg ajándékot kapott és még fog, hiszen anyuékhoz csüt-ön fogunk csak menni és tesómékkal is ott találkozunk.
A fánk nagyon szép lett, Lili tisztára oda meg vissza volt tőleKép
MasnikaKép Én is mindjárt kezdem a vasalást, annyi van, h igen nagy munkába került karácsonyra elvarázsolni. Jutott ágynemütartóba, szekrénybeKépKépKép
Én megtaláltam a képeketKéphttp://www.babanet.hu/album/main.php?album=8005&page=1

Kriszta
Nagyon aranyos a kisfiad!Kép Bizti, h 4 hónapos rajtuk? Igy ült és kompozott?

Jajj a lényeget majdnem elfelejtettem!!! 25-re kibujt Danika első fogaKépKépKép Nem hiába volt olyan nyügi szegénykém!

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Nagyon aranyos a kisfiad!KépTényleg csak 4 hónapos a képeken?
Az alvásproblémáról:Nálunk még mindig vanKépMost éjszaka sem aludtunk valami sokatKép
Auzért remélem nálatok megoldódik hamarosanKép

Mókuska
Nagyon hamar kibújt Dani foga!Kép4 hónapos még csak ,ugye?
Imcsinek is így bújt kiKépPont mikor a 4 hós oltást kaptaKép
Na de,hamarabb túllesztek így rajta!
Harapdál vele szopi közben?Van még elég tejed?
A lábujja meggyógyult?Oltáson voltatok mostanában?
Náthásak vagytok még?

Nálunk már elmúlt a megfázásKépMost már nem tudom ,miért nem alszik még mindig a kisebb leányzó??????
Amúgy semmi érdekes nem történt velünk.Általában ben vagyunk a lakásban,csak a boltba megyek el időnként.Pedig annyi elintéznivalónk lenne,csak olyan rossz az idő,hogy ha kutyánk lenne,azt sem tenném kiKépKépKép
Megyek,mert megint nyűgösködik a kicsi lány,meg Apa isKépKép
Sziasztok!
MasnikaKép
masnika77
 
 


Sziasztok!

Masnika
Ma megkaptuk a 4 hós oltást. Remélem olyan ügyesen tul leszünk rajta mint a többin (láztalanul) Tejcsim szerencsére még van bőven és egyenlőre nem próbálkozik Dani a harapdálássalKép
Nagyjából mindenki meggyógyult, gyerekek teljesen okésak, én is csak apa göthősködig még egy kicsit.
Mi sem sokat voltunk kint mostanában, tegnap ki akartuk vinni Lilit hóembert épiteni, dehát az időjárás közbeszólt...Kép

Képzeljétek, tegnapelőtt és tegnap Dani végigaludta az éjszakát!!!! Tegnap reggel 7-ig, ma pedig 1/4 9-ig huzta a lóbőrtKépKépKép (este 10-től) Gondolhatjátok milyen jól esettKép

Na megyek pakolni, ma este v. holnap reggel utazunk anyukámékhoz és csak vasárnap jövünk haza.

Kriszta, MasnikaKép
Mindkettőtöknek és persze a családotoknak is nagyon békés, gondatlan, egészségben gazdag boldog uj évet kivánok!
Kép

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska
Remélem gond nélkül zajlott az oltás utáni est!
Dani lábujja már rendbejött?
Milyen ügyes fiú,hogy ilyen jól alszik!KépMi persze még mindig bajlódunk a dologgal.Egyszer csak kinövi!
Imcsivel ritkán volt olyan,hogy ne aludt volna reggelig.(igaz 6-kor kelt)

Kriszta,Mókuska
Mindkettőtöknek,és szeretteiteknek Békés,Boldog Új évet Kívánok!!!!(meg sok pezsgőt)
Kép
masnika77
 
 


Kép
masnika77
 
 


Malacka citrommal szájában siratja a múltat, hozzon az új év szépet s újat. Kívánok nektek boldogságot, békét, így várjátok 2006 évét. BUÉK!

Kriszta
ktoth
 
 




Mókuska
Neked külön köszönöm az sms-t!Sajna tegnap de. nem tudtam feltölteni a telefonomat,mert nem működtek a városban az OTP-s automaták,így válaszolni nem sikerültKépKép
Jókívánságaimat fogadd a net hálóján keresztül:
<font color="0000ff">Elfogyott a pezsgő,elhalkult a trombita
Hidd,hogy ez az év lesz éveid legjobbika!
Dolgozz,szeress,és keresd a szépet!
Adjon az jóisten Boldog Új Évet!</font>


Kriszta
Neked,és a családodnak is hasonló jókat kívánok!!!!Kép

Sziasztok!
Masnika
Kép
masnika77
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok kicsit, már eléggé kivagyok,a héten három vizsgám lesz. Szép baleset. Mindegy, úszom az árral. Majd lesz valami.

Remélem mindkettőtöknél jól telt a szilveszter. Mi itthon maradtunk, estére már nem nagyon akarom a gyerkőcöt másra bízni, mert mindig nyűgösködik elalvás után is. Nem tudom mi van vele. Mostanában meg rendesen begerjed, valószínűleg a foga bántja. Tiszta nyűg, nem érdekli semmi. Szóval a szilveszter estét jól bealudtuk, én azért ébren voltam fél egyig, néztem itt a faluban a tüzijátékokat. Elég sok háznál volt.

Dávid a képeken valóban négy hónapos. Már három hónapos korában felült úgy, hogy a kezünkbe kapaszkodott. Kompozni nem kompozott még, csak néhány percre mindig beleültettük, mert nagyon tetszett neki. Most is szeret benne ülni, de menni azt nem hajlandó vele.
Vettünk neki járókát is, jó drága volt, kb 20 percig bírja benne, utánna ordít, hogy vegyük ki.
Nem értem. Kinél mi volt a tapasztalat ez ügyben?
Most már feküdni sem akar, csak ülni, és már menni is szeretne, néhány lépést már meg is teszünk. Irtó erős kis srác. A védőnő is azt mondta, hogy a korától 2-3 hónappal fejlettebb.

Kérdés: mikortól lehet adni neki olyan ételeket, hogy párizsi, virsli, meg ilyesmi. Ti is külön főzőcskéztetek a gyerekeknek? Mikortól lehet neki olyan ételt adni, amit mi is eszünk? Jó, persze nem olyan fűszerezéssel, de mikortól ehet "rendes" kaját?

Mókuska, remélem Dani jól viselte az oltást. Már csak 5 hónapos korában kap, akkor szintén 2-t, azután már csak 10 hónap múlva. Szerencsére.
Azért ám nagyon irigyellek az átalvós éjszakák miatt. Bár most Dávid kicsit jobban alszik, azért még három ébredés most is van.

Masnika, remélem nálatok is minden rendben van. Sajna, a jó idő még várat magára, így szerintem a gyerekek továbbra is nyűgösek maradnak még egy ideig. Azért kitartás.

Most pár napig bizti nem leszek megint, addig is minden jót nektek!

Sziasztok

Kriszta
ktoth
 
 


Sziasztok!
Nem gyakran írogatunk mostanábanKépKépKép

Mókuska
Merre vagy?????

Kriszta
Én nem régóta adok a kajánkból a kisebb csemetének.Fevágotatt,virslit pedig még nem is látott.Tehéntej helyett tápit kap 1 éves korától kb.
A zöldségpépeit 6 hónaposan imádtam csinálgatni.Általában a hét egyik napján megvettem mindenféle friss zöldséget,megfőztem,és a kifőzött bébipapis üvegekben be a fagyasztóba.Ez főleg akkor volt szuper,mikor már 2x evett főzeléket.
Később egy nagy csirkemellett sok zöldséggel megfőztem,amolyan levesfélének ,és kis adagokban azt is berektam a fagyasztóba.Külön a húst,külön a zölségeket.Így egy héten egyszer,vagy kétszer kellett pepecselni.Kép
Imcsinél még más volt az álláspont.Õ 15 hóig szopizott,utánna tehéntejet kapott.
1éves kora után pedig kapta a mi kajánkat,persze szigorúan cenzúrázva.Felvágotatt is evett elég korán,meg kockasajtot.Akkor még ez is túl óvatos táplálásnak számított,most meg megközvene a védőnő,ha látnáKép


Rólunk:Éjszaka még mindig nem alszunk.Hajnalban kaja a minimum,amiért ébred a kisasszony.
Ehhez többet már hozzáfűzni nem kell,sztemKép

Megyek aludni!
Sziasztok!
MasnikaKép
masnika77
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, csak két napja vasalokKép Még mindig van, de most engedélyeztem magamnak egy kis pihitKép

Kriszta
Nálunk nem volt járóka helyhiány miatt. Lilivel azt csináltam, h ha a konyhában voltam beletettem az ülésébe és fel az asztal tetejére, mikor már ült habtapi a földre, erre egy játszószönyeg meg egy halom játék, rágóka... Most ez a dolog huzósabb, mert Lili állandóan macerálja Danit, de mostanában egyre többet teszem le a szoba közepéreKép Azt élvezi, ha minden és mindenki szem előtt van.
Lilinél elég korán kezdtem mást adni, kb. 4,5 hós kora körül volt az őszibarack szezonja. Aztán szépen a zöldségek majd a feltétek. Először csirkemell, aztán nálunk ment a virsli, párizsi is...(utóbbit is főzve)
Bevallom én csak a lisztes, tejes dolgokkal tartottam be a határidőket. 6-7 hós korától már a mi levesünkből kapta a zöldségeket. Sose felejtem el, 9 hónaposan fokhagymás piritóst evett velünk és a karácsonyi halászléből is kapott (vagyis kikövetelte magának)
Daninál még várok, de csak azért mert ugye télen csupa "müdolgokat" lehet kapni, nincs a kertből finom, friss zöldség-gyümölcs.
Ja és én csak a legelején pépesitettem, aztán csak törtem a cuccokat mert Lili igy jobban szerette.

Masnika
Sajnállak, h még mindig nem jók az éjszakák!
Dani mult hét kedd óta nagyon jól alszik, remélem meg is maradKép Van, h hajnal 5 körül megriad, keresi a cumit, ilyenkor már nem etetem meg csak cumit kap és próbálom kb. 1/7-ig huzni a dolgot. Mondjuk nem nehéz, mert cumival simán visszaalszik.
Anyuéknál is aludt 1/2 8-8-ig, nem zavarta meg az "idegen" hely.

Szilveszterünk viszonylag jó volt leszámitva tesóm kirohanását-szerintünk teljesen alaptalanul.
Dani kedd estére kétfogu lettKép Viszonylag jól viseli, nyáladzik és rág ezerrel.
Megyek mert Lili nem akar aludni, már teljesen kiakaszt. Minden nap cirkusz van a déli és az esti altatásnál is.

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska
Nagyon örülök,hogy jelentkeztél végre!!!!!!!!!!Kép
Nálam is renegeteg a vasalnivaló,most pedig a mosogatás,és cumifőzés között ugrottam be kicsit.Kép
Nagyon jó,hogy Dani ilyen jól alszik.KépLilit gondolom vonza a játék,azért hanyagolja az alvást.Sajnos nálunk ez a kezdetektől így van.Imcsi sem volt az a napközben sokatalvó.Érdekes,hogy oviban viszont mindig aludt délben.Bezzeg mióta iskolás,folyton fáradt.Kép

Grat Dani fogaihoz!!!lábujja,hogyan alakul?
Tesód miért "rohant ki"?

Kaja:Attól is függ a gyerkőc mennyire hajlamos az allergiára,hogy mit adsz neki sztem.Pl Imcsi nem egy allergiás tipus.Még soha nem volt kiütése kajától(csak bárányhimlőtőlKép)A kisebbik leány viszont még a tojástól is kipötyizett,amit ÉN ettem a kizárólagos szoptatás idején.
A tejtermékektől pedig száraz lett a bőre stb....nem sorolom,mert hosszú lenne.

SziasztokKép
Masnika
masnika77
 
 


Sziasztok!

Masnika
Dani lábujja semmit nem javul, sztem ez a mostani kezelés teljesen felesleges. Jövőhéten kéne vinni kontrollra, kiváncsi vagyok most mit találnak ki!
Nem is irtam (talán), h a multkor eljutottam dokihoz! A nátha miatt mentem és kértem a laborba is papirt, valószinüleg mikor Danit visszük bőrgyógyra akkorra ütemezem be igy apának nem kell két nap itthon maradnia. Nézetem a vasat, cukrot is. Vasra kiváncsi leszek, sztem még mindig nem az igazi.
Küldtem egy mailt...

Lili sem egy allergiás tipusKép Pl. ugye málna és egyebek 18 hós kortól adhatók. Lili szept-ben töltötte a másfél évet, de én nem akartam nyáron megfosztani az epertől és a málnától, nameg ő is nagyon szeretett volna enni. Szóval kapott 1-2 szemet,másnap kerestem a pöttyöket-semmi, aztán legközelebb már kicsit többet aztán két marokkal tömte befelé. Mostanában viszont a tejtől szoktak kiütései lenni. Miután sokáig szopizott addig szinte egyáltalán nem ivott tejet, csak joghurtokat, sajtot, turót, tejfölt ette meg. Aztán vmikor a nyáron rákapott a kakaóra, döntötte magába. Egy idő után csalánkiütéses lett tőle, gondolom ekkor telitődött a szervezetében. Ilyenkor szoktam egy kicsit szüneteltetni a dolgot (persze olyankor naponta azt akar inni) aztán egy darabig megint ihatja kiütések nélkül.


Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Mókuska!
Küldtem mailt!

Masnika
masnika77
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Hogy sikerültek a vizsgáid? Most lesz egy kis pihid v készülhetsz a következőkre?

Masnika
Köldtem Neked mailt! Javulnak már az éjszakáid? Dani nagyon jófiu, igaz eddig az esti szopi után bealudt majd letettem és aludt tovább az éjszakai szopiig. A mostani felállás az, h szopi közben bealszik, leteszem, fél óra mulva felébred és fél 10-ig, 10-ig kukorékol, majd ujabb szopi fekve és akkor beszunnyad reggelig. Ez annyira nem gáz mert ugyis későn szoktunk lefeküdni...

Most nézem, h a multkor nem is irtam Dani sulyát! 7650g a kiskrapek! Igazi vasgyuró! Ha sokáig szopizik v. a karomban alszik el már alig birom tartani olyan nehéz.
Mostanában ő is állandóan ülni akar. Ha megfom a kezét egyből huzza fel magát és vigyorog meg kacag közben.
Na megyek varrni, hátha lesz belőle vmiKép

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Most jutott eszembe, h teszek fel pár ujabb képet. Ezek anyuéknál készültek mikuláskor.
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska

Dani tényleg nagy már.Nem csoda,ha alig bírod!
Nagyon szépek a gyerekek a képeken!A mikulás nemkevésbé!Kép
Mit varrsz?Kézimunka,vagy vmi ruhaféle?
A telefonom nem írt ki nemfogadott hívást.Nem tudom,miért nem csörgött,pedig be volt kapcsolva.KépA férjemet sem tudtam egy időyzakban elérni.Kicsörgött nálam,de nála nem.KépLehet a hálózattal volt vmi.Nekünk pannonos van uis. mindkettőnknek.

Még este válaszoltam a mailre.

az éjszakák mintha most jobbak lennének.Nem akarom elkiabálni,mert úgy szokott lenni,hogy pár napig alszunk rendesen,aztán hetekig nem.Az okát nem tudom.A doktornő is csak annyit mondott,hogy sokféle oka lehet,de nyugtatót ne adjak a gyereknek.Persze,ha nem mondja sem adtam volna.Kép

Kriszta
Tényleg,a vizsga hogyan sikerült?Gyerkőc jól viseli míg tanulsz?

Sziasztok!Kép
Masnika
masnika77
 
 


Sziasztok!

Masnika
Pedig hivtalak talán 3-szor a mobilon és egyszer a vonalason is, azt gondoltam nem vagytok otthon és esetleg a mobilt otthonfelejtettedKép
Hát nem vmi nagy dolgot varrok- ugyanis nincs varrógépem, de egyszerü dolgokkal elboldogulok. Dani kezdi kinőni a babahordozót (vagyis overállal már elég szükös) és venni még csak később akarunk Neki másikat (9-36 kg-osat), igy kölcsönkértük sógornőméktől. Még éppen időben mert már kukába akarták dobni, nem használják és hát a huzata enyhén el van nyüstölve. Na erre varrok uj huzatot. Mondjuk megkértem őket, h ha kiszabom varrják össze mert nekik van varrógép, de aztán mégis elkezdtem én összevarrni. Elég haladós és ugy gondoltam ha kész leszek vele majd az egész beszegését rájuk bizom, azt már jobb lesz géppel.

Erre az össze-vissza időre olyan vacakul vagyok, a frontokra szokott fájni a fejem, de most olyan mint a terhesség legelején volt (Danival) napokig tartó enyhe fejfájás. Akkor tuti, h a vérnyomásom miatt volt ugyanis mindkét terhesség alatt elég alacsony értékeket produkáltam. Lehet, h most is ingadozik, bár mikor anyósoméknál megmérem mindig jó szokott lenni. Igaz olyankor a fejem sem fájtKép

Tegnap megengedtük Lilinek, h megnézze az ezeregyéjszaka meséit. Olyan édi volt, ugye ismeri az Ali babát és az Aladdint is és először nem értette, h ha mese akkor miért nem rajzfilm. Aztán állandóan a szereplőket keresgette, pl. mindig azt kérdezte melyik Jázmin hercegnőKép
Megyek pihizni....

Sziasztok!
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Mókuska nagyon jó, hogy írtál a nógrád megyei topikba, így rátok találtam.
Először is magamról írnék pár sort, aztán tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

Kingának hívnak, 25 éves vagyok és Bátonyterenyén lakom. A párommal most pénteken lesz az 5. évfordulónk. Nem vagyunk összeházasodva, de már tervbe van véve.Kép 3 éve élünk együtt egy kertes házban. 2004-ben már szerettünk volna egy bébit, de a nagy örömből üröm lett, mert 11 hetesen derült ki, hogy elhalt a kicsi.Kép Tavaly decemberben kezdtünk el újra próbálkozni, és itt jön a tanácstalanság:
Nincs orvosom.
Kb. 5 évig jártam egy dokihoz, a Borostyánban volt magánrendelése, és addig meg voltam vele elégedve, míg ki nem derült a rossz hír. Tudom, hogy nem lehett volna már tenni az ellen, ami történt, de a 9. héten felkerestem, hogy kicsit vérzek, mire ő ahelyett, hogy elküldött volna uh-ra, gyógyszert írt fel, és a kiskönyvembe sem írta bele a panaszomat. A 11. héten annyira véreztem, hogy a párom bevitt a salgótarjáni kórházba, de mivel péntek délután volt, csak a hétfői uh-on derült ki, hogy véget kell vetni a terhességnek. Annyira sírtam, hogy nem is érzékeltem, mi forog körülöttem. Az uh-s doktornő azt mondta, hogy rossz orvost választottam, mert ő nem is műthet.
Ennyi a rövid történet. Most várom a hétvégét, hogy megjön, vagy nem.
Jó lenne, ha tudnátok nekem ajánlani egy lelkiismeretes orvost S.tarjánban, vagy Pásztón.

Előre is köszönöm!KépKépKép

Kinga.
user
 
 


Sziasztok!

Kinga
Üdv ittKép
Tényleg nagyon szomoru a történetedKép, de fiatal vagy még, nem szabad feladniKép
Én dr. Horváth Imréhez járok, nála szültem mindkét gyerkőcöt. Mivel eredetileg nem salgótarjáni vagyok én sem ismertem itt senkit, ugyhogy a sógornőmtől kértem annak idején tanácsot. Õ is nála szülte mindhárom lányát, az ő sógornője is a lányait és anyósom is hozzá járKépKépKép
Én nagyon elégedett vagyok vele. A terhesség alatt magánrendelésre jártam mert nekem igy kényelmesebb volt, de pl mikor cukorvizsgálaton voltam és megkértem nem-e megnézne a kórházban h ne kelljen du is visszamennem nagyon rendes volt és természetesnek vette a dolgot. A szülésért nem kér pénzt-vagyis nincs "tarifája".
A szülésznők és a csecsemős nővérek is nagyon aranyosak.
Pásztóról nem sokat tudok, bár a hugom ott lakik. Az első terhességével -amit sajna a 26. hétben meg kellett szakitani és a baba meghalt- végig Pásztóra járt, ott csináltak vmi bakit ami miatt ilyen szomoruan végződött a dolog. Aztán Gyöngyösön szült egy egészséges kislányt majd 2 éve Pásztón egy egészséges kisfiut. Most más dokihoz járt mint az első babánál és ezzel nagyon elégedett volt.
Remélem tudtam vmit segiteniKép

Masnika
Ugy néz ki pénteken megyünk a bőrgyógyászatra.
Meglátom mit mondanak aztán beszélünk h megyünk-e a férjedhez. A labort is lerendezem reggel. Már jó lenne tudni mi a bajom, mert ez az állapot nem igazán tetszik. Ma is szédelegtem egy kicsit, voltunk lent sétálni és a szép idő ellenére sem esett jó. A napsütés is kifejezetten idegesitettKép
A jó viszont azt volt, h tudtunk találkozni a barátnőmékkel. Már az ő babája is nagyon aranyos, szépen ki van kerekedve. Viszont a kislánya a hosszu magányosságnak köszönhetően nem volt hajlandó szóba állni velünk! Barinőm mondta, h mostanában senkivel nem hajlandó beszélni. Pedig Lilike olyan édesen kérdezgette h mit hozott a Jézuska, örülsz-e a tesónak...stb.
Már épp azon gondolkoztam, h ha Lili oviba fog járni Veletek is találkozhatunk többször, pl ovi után mehetünk még egy kicsit játszizni a sportcentrumbaKép

Ugy volt, h apa megy hajnali 1-kor dolgozni, de most hivták, h nem hajnal hanem holnap 12ó. Hát nem örültem neki, mert jobb ha a fürdetésnél van itthon segiteni. Mindegy, nem az első eset lesz, h egyedül vagyok velük.
Na megyek, Lilit is el kéne altatni egyszer végre időbenKép

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok lányok!

Látom, bővül a csapat. Gyorsan írok pár sort.

Mókuska, nagyon aranyosak a gyerekek a képeken. Dani már tényleg nagyon nagy.

Én is ma vittem Dávidot a védőnőhöz. 74 centi és 9360 gramm. Már a derekam teljesen kivan, olyan nehéz, és még most is hurcoltatja magát. Bár az igazat megvallva már nagyon szépen lépeget. És egyre többet, egyre messzebb haladunk. Foga viszont még mindig nincs egy sem. Ami a múltkor látszott, most már az is eltűnt.
Egyébként ő nagyon jól bírja a "tanulásomat", ugyanis nem tudok mellette túl sokat tanulni.
Csak ilyenkor este, amikor már elalszik. De én sem bírom túl sokáig az éjszakázások miatt. Szóval Masnika nem vagy egyedül, legalább ez vigasztaljon.
A suliról csak annyit, hogy még mindig van 2 írásbelim, egy írásbelis utóvizsga, és még 4 szóbeli vizsga, természetesen a legnehezebbek. Majd lesz valami. Már nem is idegesít, az a lényeg, hogy meglegyen a 15 kreditpontom, hogy ne kelljen fizetnem a köv. félévre és kész.
Mondjuk, így meg fogok csúszni még egy évet, amit már nagyon nem szeretnék.
Sajnos segítségem csak akkorra van, amikor vizsgázni megyek, így a tanulás tényleg csak álom marad.

Kinga, én is Horváth dokihoz jártam, és a legtöbb ismerősöm is hozzá járt, és nála szült. Mondjuk nekem nem sikerült nála szülni, mert szabira ment. Gordos dokinál szültem, neki adott át, nagyon rendes volt, annak ellenére, hogy akkor találkoztunk először.
A tarjáni orvosok közül szerintem még Umeh is jó, ő egy néger orvos,haláli jó fej. Szakmailag nagyon dícsérik Hajósi doktort is, de ő elég barbár kezű.
Végülis nem túl rossz a többi sem, Pasztuhov az osztályos orvos a szülőszobán, ha jól tudom. A legtöbb szülés, ahol nincs fogadott orvos, nála zajlik, napközben. Domokos doki alapból megmondja, mennyi a tarifája a szülésnél.

Az egyik ismerősünk is most veszítette el a babát, öt és fél hónapos terhes volt. Neki azonban beültetés volt, de kinyílt a méhszáj, és meg kellett szülnie a babát, mert elment a magzatvíz. Többet nem tudok róla, mert nem beszél senkivel, eddig se nagyon beszélt, és még a gyerekes rokonait is kitiltotta tőlük. Szép dolog. Tudom, hogy egy borzasztó dolog, de kicsit furán viselkedik.

Na most már befejezem, megyek tanulni. A változatosság kedvéért most Dávid náthás kicsit.

Lányok, tartsatok ki, a héten elég szép idő volt. Bár a fejem nekem is fájt elég sokszor.
Még jó, hogy nem vettünk szánkót a gyereknek. Most enne a penész, hogy nem is tudjuk kihasználni.

Szóval fel a fejjel mindenkinek. Most ismét kihagyok pár napot, mert a heti 2 vizsgákra "gőzerővel" készülök.

Legyetek jók!

Kriszta
ktoth
 
 


Sziasztok!

KrisztaKép
Huuuu jó nagy már Dávid!Kép Mekkora méretekkel született? Lili 4100g volt, de ennyi idősen "csak" 8600g-ot nyomott és ő is nagyobb volt az átlagnál. Mondjuk Dani bizti nagyobb lesz, legalábbis ha ezt a tempót tartja. Õ 20dkg előnnyel született (4300g), de még 30dkg rávert-eddigKépKépKép
Vizsgákhoz drukkhegyek++++++++++++++
Az ismerősöd tényleg furán viselkedik, ilyenkor a közösség tenne jót sztem. A hugomnak is meghalt az első babája, 26 hetesen kellett megszülnie. Pásztóról mentő vitte Pestre, ott szült. Még a kórházban beszélt vele pszichológus és mikor hazajött már teljesen jól volt, simán tudott mindenről beszélni és amint lehetett azonnal bevállaltak egy másik babát.
Látom erre az időre Neked is fájt a fejedKép Ugy látszik nem vagyok egyedül ezzel a problémávalKép

MasnikaKép
Merre vagy?Kép Gondolom Neked is jó sok munkád van! Én ma takaritottam és vasalni szerettem volna mert mostam egy ujabb adagot, de Dani ma extranyügi volt, 3xfél órát aludt egész nap, a többi időben szinte állandóan fogni kellett mert ha letettem rázenditett. Lehet, h időjárás változás lesz?
Lili még mindig nem alszikKép
Egyszerüen nem tudom mit csináljunk vele! Pedig délben nem hagyom órákat aludni, viszont ha délben nem alszik fürdés előtt rájön a nagy fáradság, 5-10 perc alatt "kipiheni" magát és ugyanugy veszekedni kell vele, h elaludjon.
Bezzeg én most tudnék aludni egy álló napot is folyamatosanKépKépKép

Holnap főznöm kell....Képcsak még nem tudom mit

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Köszi az információkat!Kép Úgy döntöttem én is beállok a Horváth dokihoz járók táborába. Meg tudnátok adni, hogy milyen napokon van magánrendelése, hol, és be kell-e jelentkezni? Ha van esetleg tel.szám küldjétek már el az user@easymail.hu címre. Előre is köszönöm, jó éjszakét kívánok!
User
user
 
 


Sziasztok!
Végre elaludt a kis csataló!Hát megőrít,tejesen.Ma kétszer esett bele az ágyneműtartóba:egyszer reggel,meg most este.Kép

Mókuska
Most esett le a tantusz,miről beszéltél,Képmikor benéztem a topikba,hogy van egy új csapattagunk!ÜDV. Minálunk!
Lilinek fáj az arca,ahol Ada megcsípte?
Borzasztóan szégyenlem a dolgot.Kép
Nem tudom mit csináljak vele,velünk is ezt műveli.Az apja is teljesen össze van karmolva.KépKépMár próbáltam szépszóval,ráütöttem a kezére stb,és semmi eredmény.Fürdés után odahajoltam hozzá,hogy bekenjem az arcát,úgy pofonvágott,mint a huzat.Az apja szerint jön a foga,HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁT ha ez sokáig így megy nekem is jönni fog a fogam.
Miután találkoztunk ,még bementem vele a Pécskőbe,mert kellene egy kesztyű neki.Ott amit művelt....jó,hogy ki nem raktak bennünket.
Most mit csináljak vele??????????????Kép
Tényleg nem akartam így belemenni a dologba,de úgy érzem meg fogok őrülni.A boltba nem tudunk rendesen elmenni együtt.Itthon még csak megvagyunk valahogy,de örökké nem lehetünk a 4 fal között.Kép
Kinövi???????????????????????De mikor???????????

Daninak jobbulást kívánok!Majd írd meg mi volt a gyerekorvosnál!Kép

Kinga
Üdv. itt nálunk.Bocsi,hogy panaszáradattal indítottam,de kikivánkozott nagyon.
Szóval a nagyobb lányomat az említett dokinál szültem.Nagyon rendes volt,és segítőkész.A kisebb leánnyal is nála kezdtem,de az általad említett okok miatt másnál szültem.Egyébként sztem személyes nézeteltérés okán nem praktizálhat a kórházban.Úgy ahogy más orvosok el is mentek.Kép
Én Dr. Pasztuhovhoz járok,és ajánlom mindenkinek.Bizton tudom,az ő érdeme is,hogy a második szülésem nem hagyott bennem szörnyű nyomokat. Kép
Remélem megoldódott a problémád,és gyors babásodást kívánok neked!

Kriszta
Sajnálom,hogy a fiacskád sem a "türelmes vagyok "
szériából való.Kép
Még csak tácsot sem tudok adni,mert én is megbuktam most gyereknevelésből.
Nem is értem az egészet.Kép
Sok sikert a vizsgáidhoz,és az éjszajkázáshoz meg kitartást,és két erős gyufaszálat kívánok!Utóbbit szemkitámasztásra !
Én is jártam suliba Imcsi mellett,de volt aki vigyázott rá,mikor vizsgaidőszak volt.Így könnyebben ment,de azért úgy is húzós volt a dolog.

Sziasztok!
MasnikaKép
masnika77
 
 


Sziasztok!

Masnika
Ááááá sztem már akkor elfelejtette a csipéstKép Kemény fából faragták a kiscsajtKép Ne legyen lelkifurid miatta, Lili sem a jóság megtestesitője. Egyébként meg sztem ki fogja nőlni hamarosan. Lehet, h csak a társaság hiányzik neki és h néha összeakadjon egy hozzá hasonlóvalKép
Annak idején mikor még picik voltak a csajok (Lili és a barátnőm Fannija) szinte naponta együtt sétáltunk. Lili szinte mindig aludt, Fanni végigorditotta a sétátKép Szegény Jutka ugy el volt keseredve, h egyedül az ő gyereke ordit a városban... és lám ő is tuljutott ezen az időszakon.
Most este jutott eszembe, h Neked mi a véleményed a homeopátiáról? Csakmert sógornőm most a legkisebb lányát Terenyére hordja (már csak odajár, a kartonját is átvitte). Mikor nem tudták a tüdőgyusziból normálisan kikezelni akkor ment vele először és 1-2 hét alatt helyrerakta a dokinő Dorkát. Na én Ada nemalvásai miatt gondoltam Rád hátha érdekel a dolog.

Kinga
Küldtem Neked mailt

Ja, a mai mérekezések eredménye:
Dani 66cm és 7940g, Lili 101cm és 16,2kg
Ugy gondolom mindkettővel elégedett lehetekKépKépKép

Kép
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska
Van Terenyén doktornő,aki homeopátiát is használ?Nagyon érdekelne a dolog!Kép
Most rátaláltam itt a neten is egy homeos oldalra,az is szuper.Majd beírom ide a linket,ha megint sikerül ráakadni!Kép
Szép nagyok a gyerkőcök.Dani mindjárt utoléri Lilit!Kép
Pussz mindenkinek!
Holnap péntek 13,tessék vigyázni magatokra!Kép
Masnika
Kép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Látom érdekel a homeopátiás doki! Örülök, h eszembe jutott a dolog. Még ma elkérem sógornőmtől cimet és a teloszámot. Õk nagyon elégedettek vele. Mindig ad időpontot és tuti akkor már hiv is befelé. Ja és ráadásul gyerekorvos, de felnőttekkel is foglalkozik. Már gondoltam rá, h ha olyan gondunk lenne én is elvinném őket, szerencsére ezek még elkerültek minket (KOP-KOP-KOP)
Én szeretem a 13-as számot, nekem már hozott szerencsétKép Vámügyintéző vizsgán a 13. tételt huztam és 5-re vizsgáztamKépKépKép

Holnap leszedjük a fát. Igy ma nem is takaritok, holnap ugyis kell.. Meg főzni is.. Csak azt nem szeretem benne, h soha nem tudom mit kéne. Persze apa sem segit mert "nekem mindegy" válasszal mindent elintéz.

Puszi
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska
Mi már leszedtük a fát múlt héten vasárnap.így is csupa tűlevél volt tőle minden.

Én ma almalevest,és rakott zborsót főzök.KépPersze ha kapok szép husit.Ha nem hurkát sütök,mert van egy szál a fgyasztóban.

Várom a doktornő elérhetőségét.Köszi,hogy megtudakolod nekem.Éjszaka is alig aludtunk vmicskét.Nem sokáig bírom már ezt a virrasztástKép

Ha ta ilyen szerencsés vagy a 13-s számmal,akkor ma biztosan jó napod lesz.Adj fel egy lottotKép sztem.

Szió
Kép
Masnika
masnika77
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek szerencsés a mai napja!Kép

Számomra is jó szám a 13, főleg a január 13., mert pont ma 5 éve, hogy összejöttem a párommal. Küldtem is neki egy számot ma a rádióban, de nem hiszem hogy hallotta, mert nem hívott föl.Kép

Masnika!
Épp tegnap a kozmetikusom dícsérte Dr. Pasztuhovot, biztosan jó orvos ő is.

Azért is jó a mai napom mert még nem jött meg (én is lekopogom).

Pussz, User.
user
 
 


Sziasztok!

Masnika
Küldtem mailtKép

User
Boldog évfordulót NektekKépKépKép Milyen szép is lenne ha tényleg babát várnál!!!

Megyek TV-t nézni. Hátha most nem alszok beKép

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


User
Drukkolok,hogy baba legyen a pocakodban!Kép

Mókuska
Válaszoltam a mailre!

Sziasztok
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Nagyon kedves volt a párodKép Mégegyszer nagyon szépen köszönjük a lehetőséget!!!
Pénteken végülis nem jutottunk el dokihoz mert apa nem tudott szabira jönni, valószinüleg kedden megyünk. Ezek után kiváncsi vagyok mit találnak ki Daninak! A párod azt mondta semmivel nem szükséges kenni hiszen nincs begyulladva. Hát ha nem muszáj akkor meg tényleg nem kenegetem, nem kisérleti alany szegény, h mindenfélét kipróbáljak rajta.
Azon gondolkodtam, h mikor terhesen járkálgattam a kórházba sztem láthattam a párod mert ismerősnek tünt.

Lili ma anyósoméknál alszik, olyan furcsa ilyenkor, h csend van és nem csacsog állandóan. Nagyon hiányzik a kis bitangKépKépKép

User
Van vmi ujság?

Sziasztok
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska
Máskor,is szívesen!!
Örülök,hogy már semmi gyulladás nem látszik Dani lábujján.Kép
Épp kérdezni akartam,milyen lett a laborod?!Sajnálom,hogy nem sikerült levetetni.Na de majd legközelebb!

Érdekesek ezek a gyerkőcök,a sírba tudják tenni az embert,de ha nincsenek ,hiányoznak veszettülKépKépKép
Mi ebben a hónapban gyereksebészetre készülünk.Nem tudom,mikor jutunk el.A kicsi manó köldöksérvét akarnánk megnézetni.Tudod,ragasztgatjuk neki.De talán,ha valódi köldöksérv,nem kell ragasztani.Ami szuper lenne,mert csupa kiütés a pocakja a ragtapasztól.Pedig papír alapút vettem most utoljára,és mégisKépKép
Ha meg nem "valódi",akkor meg kell operálni.Nos,ettől félek eléggé,így halasztgatom a dolgot .Persze nem nagyon kell,mert magától is tolódik.Kép

User
Teszt????

Kriszta
Vizsga???

Sziasztok
MasnikaKép
masnika77
 
 


Sziasztok!

Ma végre kipateroltuk a karácsonyfát és minden a helyére került. Igazából már tegnap elkezdte apa, a diszeket le is szedte, de tovább nem jutott. Én főztem, dehát biztam apába... Már mondtam neki, h tanulhatna a sógorától aki minden házimunkát megcsinál, nagytakarit meg ablakot pucol.... Hát mi ettől messze vagyunkKép-vagyis apa.

Ma du. viszont nagyon klassz volt, Danit bevállalta anyósom mi meg Lilivel el mentünk szánkózni. Nagyon élvezte, haza sem akart jönni. Megigértük Neki, h ha hétvégén is lesz lehetőség akkor megint megyünk.

Sziasztok
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Tegnap reggel csináltam tesztet, és már elég erős volt a t-csík is.Kép Nagyon örültem, de suliba menet megcsúsztam a kocsival, úgyhogy az árokban kötöttünk ki, és így most azon izgulok, hogy mivel eléggé megrántottam magam nem lesz-e baja a pocilakónak?!Kép
Egyenlőre nem jött meg, remélem nem is fog. Még nem tudom, hogy most csütörtökön, vagy jövőhét kedden menjek dokihoz. Szerintetek mikor érdemes elmenni? Nem túl kicsi még a terhességem, hogy meg tudjon bármit is állapítani? Ti mikor kerestétek fel először a nőgyógyászt, miután kiderült, hogy terhesek vagytok?
Köszi előre is a válaszokat!Kép

Sziasztok, User.
user
 
 


Sziasztok!

User
Sztem ha lenne vmi gond már jelentkezett volna.
Én 7-8 hetes terhesen mentem orvoshoz, viszont nekem kb. 40 napos ciklusaim voltak, szóval többet kellett várnom. Danival kisebb idősen derült ki, h terhes vagyok, viszont akkor már rutinból tudtam, menszesz alapján nehéz lett volna hiszen még szoptattam és még nem is jött meg rendesen, kb. 4 alkalommal volt meg egész évben. Na ez jó zavaros lettKép
Sztem már elmehetsz dokihoz (5-6 hetes lehetsz?), de ha vársz még egy hetet akkor sem maradsz le semmiről. UH-ra ugysem kell sietni, jó ha picit már nagyobb, védőnőhöz meg azt hiszem 9-10 hetesen lehet menni, addig nem kapsz kiskönyvet.

Masnika
Holnap vérvétel ha törik ha szakadKépKépKép Apa itthon tud maradni, igy lerendezünk mindent, bőrgyógyászatot is. Lehet, h az ortopédiára is benézünk (attól függ hogy végzünk) és legalább időpontot kérünk. Bár a párod megnyugtatott, de mivel a gyerekdokink adott beutalót ugy gondolom illik elmenni.

Ma Dani megint nem akart aludniKép Kb. 2x5-10p volt a max, ekkor beöltöztettem, betettem a babakocsiba és rányitottam az ablakot. Egészen odatoltam és 10perces ringatás után végre bealudt. Aztán durmolt 2 órán át. Tudom, h a séták nagyon hiányoznak, de ma mindenképp takaritani és mosni kellett, vasalásra már nem is maradt időm pedig akartam. Na majd talán holnap, ugyis megvár.

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Masnika
Na végre sikerült elmenni a laborbaKép A vérképem majdhogynem tökéletes, ezek szerint én vagyok tökéletlenKépKépKép Egyedül a koleszterinem magas (most sztem nagyon megemelkedett, nem tudom mit kéne tennem hisz annyira nem eszünk egészségtelenül), ennek "örömére" sütöttem egy adag gofrit. A vasam, cukrom is ok. Holnap du anyósék bevállalták a gyerkőcöket és ma be is jelentett anyósom a körzeti dokihoz ugyhogy azt is el tudom intézni.
Ezt mondták a bőrgyógyászaton: Látványos javulás nem történt, maradjon ez a kezelés aztán majd cipővásárláskor mindig ügyeljek arra, h kicsit bő legyen a cipő, ne várjam meg mig teljesen kinövi azaz ne szoritsa. Ennyi.....
Aztán láttuk, h az ortopédián csak 4-5 ember üldögél, gondoltuk ha már itt vagyunk oda is bemegyünk. Igen ám, de oda meg minden esetben csak időpontra lehet. Kaptunk is febr. 8-ra. Kinoman majdnem elnevettem magam.
Már bánom, h megmutattam a gyerekdokinak mielőtt a pároddal beszéltünk. Ráadásul már sokkal ritkábban biccenti oldalra a fejét. Na mindegy, késő bánat...
Nálatok mizujs? Ada hogy alszik mostanság?

User
?????

Kriszta
Vizsgák sikerültek?

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska
Örülök,hogy jó a vérképed,és a cukrod !!!KépKépA koleszterin miatt akarsz körzetihez menni?
Az ortopédián sajnos ez a szomorú helyzet van,és csodálkoznak,hogy kevés betegük van.Pedig csodálkozni való nincs rajta sztem.Kép
Azt gondolom nem lesz semmi gond Dani nyakával,de ha már van időpont meg beutaló,nézessétek meg.Arra a felismerére jutottam,hogy azért a késői időpont,hogy addigra hátha spontán meggyógyul a betegség.Nem gondolod?KépKép
Viccen kívül,addigra már kutya baja sem lesz sztem!!!Kép
Az éjszakáink változatlanul sz..-k.hulla fáradt vagyok.KépNem is tudok már írni sem,mert elalszom ülve.
Majd holnap benézek még!

User,Kriszta
?????????????

PuszikaKép
Masnika
masnika77
 
 


Masnika
Hát a lelettel fogok menni alapvetően, meg rákérdezek, h ha már a vérképem jó lett akkor szte mi lehet az oka a szédülésnek. Na és a gyakori fejfájásnak. Nekem még lenne egy tippem, bár lehet h hülyeség: a szédülés sem olyan igazi szédülés, inkább mintha nyomás lenne a homlokom és a szemeim körül. Pl a frufrum is idegesit, sokkal jobb ha felfogom, na és rettentően érzékenyek a fényre. Okozhat ez szédülést? Mármint ha esetleg a szemeimmel lenne gond-bár a látásommal tutira nincs semmi baj. Na majd holnap kiderül.

Jó éjszakát
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy ritkán írok hozzátok, de szombaton vizsgázok és még szinte sehol sem tartok a tanulássalKép.
A párommal már megosztottam, hogy babónk lesz, ő is fél, hogy úgy járunk mint az előző terhességemmel. Hát csak nem lesz semmi baj. Kétnaponta szedem az Elevitet, azt mondják, hogy ez a vitamin sokat segít a terhesség megtartásában is, nem csak úgy általában vitamin.
Azért szedem kétnaponta mert olvastam, hogy az A vitamin viszont elég sok benne, ami idegrendszeri károsodát okozhat. Hát, nem tudom. Már annyi mindenfélét olvastam, és hallottam, hogy azt sem tudom, hogy mivel teszek jót vagy rosszat.
Ti szedtetek valamilyen vitamint a terhesség ideje alatt?

Mókuska! A vérnyomásoddal nincs probléma? Az is ilyen tüneteket tud produkálni, ha hirtelen le-, vagy fölmegy.

Masnika! Nem igazán tudok előzményeket olvasni időhiány miatt, de mi a gond az éjszakáiddal?Kép A kisbabád nem tudja végigaludni? Szegény, biztos nagyon rossz lehet, hogy nem tudod magad kipihenni.

Sziasztok, User.
user
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a körzeti dokinál. Azt mondta, h sokkal rosszabb vérképre számitottKép
Ugye kiemelte a koleszterint. Én meg mondtam, h magasabb mint apáé, pedig háááát.... Erre elnevette magát és azt mondta: hát ezek szerint T eszik a koleszterin meg magára vándorolKép
Szóval kaptam beutalót szemészetre, ideggyógyászati rendelésre és nyaki gerinc és koponya röntgenre. Nem fogok unatkozni!
Vasat is irt fel mert azt mondta még mindig a minimumhoz van közelebb és citfomfü teát javasolt, h egy kicsit oldja a feszültséget. (igy, h megemlitette h attól is lehet bizony be kell ismernem, h sokszor ugy érzem szét tudnék robbanni. pedig látszólag hót nyugott vagyok)
A pajzsmirigyem is meg van duzzadva, azt mondta a koleszterin attól is lehet magas, viszont akkor más kisérő tünetek is lennének amiket nem lát rajtam. Viszont azzal most nem küldött sehova, mert a szopi miatt nem szedhetek rá gyógyszert. Remélem ezzel nem lesz a továbbiakban gond mert emiatt nem akarom a szoptatást abbahagyni. (Nem tudom örökletes-e, de a nagymamámnak is mindig gond volt vele)

User
A vérnyomásom most többé kevésbé jó, terhesen nagyon alacsony volt aztán helyreállt, de most egy picit magasabb volt mint szokott viszont még normális értékeken belül.

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok elveszve?Kép
Csak gyorsan bekukkantottam, holnap elutazunk anyuékhoz és csak jövő hét végén jövünk haza.

Puszi
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok lányok!

Kicsit elvesztem, azt sem tudom hol áll a fejem. Olvasni azért tudtalak benneteket, ezért aztán képben vagyok. Csak már magammal nem.
Dávidnak kijött a foga, alul. Még csak az első. De lassan szerintem jön a többi is utánna. Az elmúlt hét katasztrófális volt, tiszta nyűg volt a gyerek, semmit sem lehetett vele kezdeni, éjszaka óránként felkelt, úgy kellett visszaringatni, persze járkálni kellett vele. Teljesen kivagyok. A vizsgákról jobb nem is beszélni, a 4 szóbeli vizsgámból két uv lett, még kettő pedig előttem van. Azok még csak első vizsgák lesznek, de nem sok reményt fűzök hozzájuk, mert az egyik 500 oldal, még el sem tudtam olvasni, a másik meg szigorlat kb 1000-1200 oldal.
Szerencsére a kis manó most már második napja nyugodtabb, így van egy kis szusszanás. Ha tudtok valami "nyugtatófélét", írjatok! Ja, azt olvastam valahol, hogy a citromfű tea nyugtató hatású, de csak 1 éves kor felett adható a gyerekeknek.

Mókuska, remélem jól telik majd a hét. Biztosan tudsz pihenni egy kicsit. Az orvosi kivizsgálásokhoz sok türelmet. Remélem azért nem lesz semmi komoly.

Masnika, remélem még bírod az éjszakázást. Napközben legalább tudsz pihenni, amikor ő is alszik? Vagy napközben sem alszik sokat?
Kitartás! Egyszer minden bajnak vége lesz. Csak ki kell várni. Ez a leghosszabb az egészben.

User, nagyon örülök hogy babát vársz. És persze gratulálok. Legalábbis remélem, hogy baba érkezik. Én kb 6 hetes terhes lehettem, amikor elmentem a dokihoz, és 8 hetes, amikor uh-ra.
Uh-ra a 10. hétig szerintem menj el, mert a 12. héten már azt is nézik, hogy rendben fejlődik-e a baba, megvannak-e a végtagjai, stb.
Én a terhesség alatt nem szedtem semmit, a védőnő ugyan javasolta a Maternát, de nem vettem. Rengeteg gyümölcsöt ettem viszont, és igyekeztem odafigyelni, hogy mit eszek. Ezzel nem a fogyókúrára célzok, hanem hogy minden olyat egyek, amiben sok szükséges és hasznos dolog van a szervezetnek. Tejtermékek, zöldségfélék, ilyesmik. Dávid tök normális súllyal született, és szerencsére nem volt semmi gond a terhességem alatt. Úgy tudom, hogy a magzatvédő vitaminokat érdemes abbahagyni szülés előtt néhány héttel, mert állítólag nagy lesz akkor a baba születési súlya. De ezt kérdezd meg a dokitól meg a védőnőtől. Én az első időkben nagyon rosszul voltam, szinte alig tudtam enni, csak a levest kívántam meg a főzelékféléket. A negyedik hónap közepétől szűntek meg a rosszullétek. Remélem, téged elkerülnek.

Legyetek jók, és vigyázzatok magatokra.Ismét lépek pár napra, mert szorít az idő a vizsgákra.
Minden jót.

Kriszta
ktoth
 
 


Sziasztok!Kép

Kriszta, biztos nehéz lehet baba mellett tanulni. Én is járok suliba, de még így is megerőltető, hogy nincs babuci.

Eddig nagyon jól érzem magam, leszámítva a fáradtságot. Ha jól számoltam csütörtökön töltöm a 6. hetet. Aznap megyek orvoshoz, a párom is elkísér. Egyenlőre úgy néz ki, hogy Pásztóra megyünk Dr. Berzéhez. Nagyon sok jót hallottam róla, és mellette szól, hogy a rendelőjében van UH készülék is, így két legyet ütök egy csapásra. Majd meglátom, milyen lesz. Kicsit félek, rég voltam már nőgyógyásznál. És remélem mindent rendben fog találni.

A magzatvédő vitaminról én is hallottam, hogy meggyarapítja a pici súlyát, de azt hiszem én csak a 12. hétig fogom szedni, ezt javasolja a dobozban lévő leírás. Bárcsak már ott tartanék!

Mókuska! Vigyázz magadra, és kitartás a sok vizsgálathoz!

Masnika! Remélem ki tudtat már magad pihenni.Kép

Jók legyetek, User.
user
 
 


Sziasztok!

Feltűnően nagy a csend. Mi van veletek? Masnika, Mókuska, hová tűntetek?

Csak egy kicsit írok, megyek tanulni. Ma sikerült elcsúsznom a szigorlaton, úgyhogy nagyon örültem neki. Pont a tanszékvezetőt tudtam kifogni, aki természetesen 6 tételt adott az anyagból. Ja, persze vagy ő írta a könyveket, amiből tanulni kellett, vagy ő szerkesztette. Gáz. Ez van. Majd legközelebb.
Még van két szóbelim, most arra hajtok.

User, remélem jól vagy. Mit mondott a doki?
Szerintem addig hajts rá a tanulásra te is, amíg nem születik meg a kicsi. Utánna már tényleg nehéz lesz. Nekem legalábbis az nehéz, hogy nem tudok nem foglalkozni a kicsivel, így a könyv mindig félre van téve. Este meg már hulla vagyok.
Már két foga látszik. Most azért viszonylag nyugodt volt, de nem akarom elkiabálni.
És felfedezte, hogy lehet a bébikomppal gurulni. Már épp ideje volt, legalább lefoglalja magát. Haláli amit művel. viszont felfedezte, hogy eléri a tévé gombjait, a dvd-t és a többi egyéb dolgot, mint az asztalon a terítőt. Lassan ideje lesz elpakolni mindent előle.

Írjatok csajok, mi újság van felétek.

Kriszta
ktoth
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, vagyok csak millió a dolgom, este próbálok "részletesebben" jönniKép

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska! Hogy éreztétek magatokat? Mesélj!Kép

Kriszta! Fel a fejjel!Kép A legközelebbi vizsgád biztosan sikerül. Én jövő hét szombaton megyek legközelebb vizsgázni, ideje lenne komolyabban készülni rá.

Masnika merre vagy?

Egyéb:
Múlt hét csütörökön elmentünk orvoshoz. Sajnos még nem igazán látszott semmi, de azt mondta, hogy minden bizonnyal terhes vagyok.Kép Visszahívott most csütörtökre is, hüvelyi UH-t fog csinálni, hogy pontos képet kapjon, kb. mennyi idős lehet a terhességem.
Igazából még nem tudok felszabadultan örülni, mert nagyon sokat fáj a hasam, már a páromat is aggasztja.Kép Remélem azért nem lesz semmi gond.

Legyetek jók, User.
Kép
user
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: