Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Panka123!

A Bálint doktorok (mindhárom) magánrendelője a XI. Bocskai út 22. szám alatt van. Különböző napokon rendelnek, pontosabb infót a rendelő központi telefonszámán kaphatsz - itt kell bejelentkezni is.

A telefonszám: 386-0700

Remélem, segítettem.

Üdv:

Dóra
dorika
 
 


kedves Dóra

kösz az infót.BB-nél szeretnénk szülni. telszám van csak nem tudjuk hogyan is vegyük fel vele a kapcsolatot. Először gondoltuk felmegyünk a kórházba ,mert még ott sem jártunk. BB tartja az előadást és megnézzük mennyire szimpatikus a kórház és a doki is. Aztán hátha okosabbak leszünk és hátha kapunk 1-2 tippet a kórházba.

üdv panka :D
panka123
 
 


Sziasztok!

Ha valki tudna segiteni nagyon megköszönném.
Faludi doki magánrendelőjének kellene a címe, és ha esetleg valaki tudja mennyi nála egy vizit.

Köszi előre is: Eszti

Kép
chesti
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Remélem nem bánjátok ha ide pofátlankodok.Én is a Szent Imrében fogok szülni Dr.Tasi Róbertnél.juli4.-ére vagyok kiirva.
És nagyon meg vagyok vele elégedve a növérem is nála szült tavaly elött és maximálisan meg volt vele elégedve szoval ha dokit keres valaki nagyon tudom ajánlani.Nem pénzéhes ami szerintem nagyon fontos bár ilyenkor ugyis ad az embercsak szivesség legyen ne azért mert kötelezö.
Kiváncsi lennék,hogy valaki hallott e már az emlitett dokirol?

Sziasztok.

Dóri :) [/b]

:-)
dorcika81
 
 


Szia Dóri!

Én októberre vagyok kiírva, és sajnos Tasi doki nem tudott elvállani mert már fullra volt, pedig én is csak jókat hallottam róla.

Ezért néz ki úgy hogy Faludi dokinál fogok szülni, csak kellene a magánrendelőjének a cime :)

Kép
chesti
 
 


Szioka.

Én ugy tudom,hogy neki is ott van a magánrendelöje ahol a
Tasinak.Megadom a telcsi számot ez egy recepcio és ott kell mondani,hogy kihez akrsz menni.

203-67-97.

cim:Szent Teréz Rendelö
1116.Fegyvernek u.52

Puszi Dóri

:-)
dorcika81
 
 


Szia.

Az ár lemaradt én ugy tudom nála is 6000ft egy vizsgálat.

:-)
dorcika81
 
 


Dorcika :)

Felhivom megkérdem :) Én oda jártam Kocsis Évához, szerettem azt a rendelőt annyira nyugi, és kellemes :)
chesti
 
 


Sziasztok!Én 2004-ben szültem a Szent Imrében,sajnos!!!Nekem és sok kismama ismerősőmmel egyetértve mondhatom azt hogy hiába szép és igényes a kórház amikor szültem egyedül és kiszolgáltattnak éreztem magam semmi emberséget nem kaptam pedig fogadott orvosom volt!A szoptatással,gyermek gondozással kapcsolatban sem voltak segitőkészek mindent kérdezni kellet meg sem kérdezték még viziten sem hogy egyáltalán hogy vagyok!!A hosszú szülésvezetésből 18és félórát vajudtam maradandó sérüléseim lettek...

Betty
betty2004
 
 


Sziasztok!

Frissen "szült" kispapa vagyok, végig a feleségemmel voltam a kórházban.
Nevet nem írok, fogadott orvos volt, de sajnos pechünkre pont ő volt az ügyeletes is. Sokat nem foglalkozott a párommal. A szülésznőnek megmondtuk, hogy neki is ugyanolyan "hálásak" leszünk majd. Nos, őt se láttuk sokat. Nem is tudom elképzelni, mi lett volna, ha nem vagyok végig mellette! Szóltunk, hogy jó lenne epidurális érzéstelenítés, de a szülésznő azt mondta, hogy most már nem lehet. /Szerintem nem mondott igazat./ Még bőven a fájások elején volt. A szülés után meg se vizsgálta az orvos a páromat, úgy mondta hogy haza mehet.
Úgyhogy a neki szánt pénzt jelentősen redukáltam. /A felére/
A bababarát kórházak között már nem is szerepel a Szent Imre.
repulos
 
 


A feleségem az elejétől fogva hozzá járt, de ennek ellenére nem adta oda a telefonszámát. Azt mondta, hogy érjünk be a kórházba és az ügyeletes orvos majd értesíti. :cry:
Oxitocin, gátmetszés, de az én hősöm zokszó nélkül tűrte. :oops: Sokat voltunk egyedül /nekem úgy tűnt/ a szülőszobán egyedül. A gép, ami figyeli a baba szívhangját egy csomószor lekapcsolt pirosba. Amikor visszajöttek és ezt megmondtam, nem igazán viselkedtek nyugtatólag.
Aztán lehet, hogy a ügyelet miatt idegesek voltak.
Az a fontos, hogy ép és egészséges a fiacskám és gyönyörűűűűű!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
repulos
 
 


Még hozzá füzném az előző üzimhez hogy mindenféle szüléselőkészitők vannak ebben a kórházban el is mentem nagyon sokra rózsaszinben láttam mindent ,biztonságban éreztem magam hogy jó kezekben leszek és utólag mondhatom jó hogy még élek....méhsülyedést kaptam,a lányomat 1 és fél évig gyógytornára kellet vinnem Dévényi Anna féle mozgás fejlesztésre hogy egyáltalán megtudjon mozdulni!!!!

Betty
betty2004
 
 


kedves repulos és betty2004!

köszönjük, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat
nem is tudom hirtelen mit irjak
egyik korház sem kivétel az ilyen szomorú események alol
sajnálatos hogy egyátalán hogy korházban megtörténhet ilyen
remélem mind a kettő babus jól van és egészséges
meg értem ha ezek után korházat váltotok
minden jót
üdv panka
panka123
 
 


Én is a Szent Imrében szültem 10 hete, az orvos és a szülésznő nagyon rendes volt, a szüléssel nem is volt probléma, de a csecsemősök megkeserítették az első 3 napom. A felkészítőről csak annyit, hogy ott tényleg minden rózsaszín, de sok mindent nem úgy történik a gyakorlatban mint amit ott hangoztatnak. Következő szülésemnél 12 óra megfigyelés után el fogok jönni, ha a mindkettőnk allapota megengedi.
szundi22
 
 


Sziasztok!

Én még soha nem írtam, de most, a téma címe hallatán nem tudom megállni. Nagyjából leírom Nektek az én történetemet, amiért egy Szt.Imrés orvosnál miért ne akarjatok szülni. Persze döntsétek el Ti magatok. Velem a következő történt:
Tavaly méhen kívüli terhességgel beszállítottak egy kórházba, ahol nagy riadalmat követően, azonnali műtétet hajtottak végre rajtam. A műtét során megállapították, hogy kb. 9 hetes méhen kívüli terhes voltam. Mivel az egyik petevezetékem "szétrobbant", kikellett venni..... csökkentve ezáltal a következő teherbeesésem esélyeit, de megmentendően az életemet. Nem mellesleg ekkora már több mint egy liter vér gyülemlett fel a hasüregemben, és ha nem kerülök gyorsan kórházba, állítólag max. 1-2 napom lett volna hátra. Ez eddig még úgymond, sajnos, előfordul.
Ami viszont más az én esetemben az az, hogy mi tudatosan készültünk a gyermekvállalásra. Ezért előzetesen magzatvédővitamonakt szedtem, és fel is kerestünk egy, a Szt. Imre Kórházban praktizáló orvost, Dr. Holba Sándort a magánrendelőjében, hogy a korábbi sok nőgyógyászati fertőzésem miatt egy előzetes kivizsgálást kérjünk, és a szülés levezetésére felkérjük.
A méhen kívüli műtétem előtt egy hónappal is voltam nála, mert megjött a vérzésem, de nem olyan volt az állaga, mint lenni szokott. Megvizsgált tapintással, hüvelyi-, és hasi UH-al is, de labort, kérésem ellenére sem csinált. Mondván, felesleges, biztosan nem vagyok terhes. Mivel görcseim nem voltak (csak a műtét napján), a menstruációként ürült kocsonyás, plazmás ürüléssel, majd a pár napra rá megjelenő barna pecsételő vérzésekkel ne foglalkozzak, mert nem tudja ugyan mitől van, de biztos, hogy nem vagyok terhes. (Megjegyzem, egy kb. 60 éves, a névjegykártyáján "főorvos"-ként szereplő, alapból szimpatikusnak tűnő dokiról van szó.) Ebben maradtunk. Elhittem minden szavát, hiszen ő az orvos. Ráadásul nagy gyakorlattal bíró főorvos! Bár ne tettem volna! Ugyanis négy hétre rá, 1-2 nap híjján életmentő műtétet hajtottak végre rajtam, és az egyik oldalon el kellett távolítani a petevezetékemet. (Ami azt jelenti, hogy az épp érett petesejthez nincs vezeték, és persze nem tudni, hogy épp melyik oldalon érett meg. Tehát, nem 12, hanem 6 alkalmam van egy évben teherbe esni. Ez pedig, a kb.36 órás érettségi időt számba véve, gondolhatjátok mennyi esélyt jelent egy évben.)
Egyébként többek között a petevezeték átjárhatóságának vizsgálatát is kértem Holbától. Mire a válasza az volt, hogy felesleges, mert UH-al látható lenne, ha egy darabon el lenne záródva, de nem lát ilyet, úgyhogy nem tartja indokoltnak a petevezeték átfújását. Mondta ezt annak tükrében, hogy tudta, hogy hajlamos vagyok a nőgyógyászati fertőzésekre, és sajnos gyakran volt benne korábban részem, tehát, minden esélyem megvolt egy elzáródásra. Tehát, mind a petevezeték átfújást, mind pedig a labort elutasította.
Egyébként ajánlották nekem ezt a dokit, és mielőtt ez megtörtént volna, én is ajánlottam őt többeknek. Ugyanis a magánrendelőjében tüneményes modora van. Olyan akiben megbízik az ember lánya. Olyan télapós, ő is és a kinézete is.
Igen ám, de az egyik lány, akinek ajánlottam, nála szült. Bár ne tette volna ő se! Ugyanis a szülés során, mivel egy idő után leállt a tágolási folyamat, elkezdte újjal tágítani a méhszájat. Erre, az addig csendben nyüszögő, nagy fájdalomküszöbbel bíró leányzó felordított, mire a doki rákiabált. És hasonló hozzáállás volt jellemző rá a szülés egész időtartama alatt. Arról nem is beszélve, hogy mivel a vajúdási folyamat nagyon elhúzódott, már minden más orvos meg akarta császározni, de ez az ember nem tartotta indokoltnak. A többi doki értetlenkedése ellenére sem..... ebből gondolom, hogy nem a kórházzal, és annak protokolljával van a baj, hanem ezzel a dokival.
Szörnyű volt megélni, és nem tudom túltenni rajta magam egy olyan műtéten és kis élet elvesztésén, ami megelőzhető lett volna. Mert ha nem jártam volna a műtét előtt egy hónappal Holba doktornál, hogy valami nem stimmel, nézzen meg, akkor azt mondom, ez van. De jártam!!!!!! Csak ő nem vette észre, hogy már akkor 5 hetes terhes voltam.
Úgyhogy Lányok, szüljetek, de gondolkodjatok el az én esetemen. Nem pocskondiázni akartam - pedig megérdemelte volna - de ha csak egy közületek elkerülheti a velem történteket, már nem írtam le hiába mindezt.

Kata
ka-ta
 
 


Kata: Nagyon sajnálom ami veled történt, remélem, hogy találsz egy dokit aki tényleg odafigyel rád, és nem legyintget. Én is a Szt. Imrében fogok szülni, dr Bardóczy Zsoltnál, aki nagyon empatikus, és bármit kérek megtesz értem. Igazából én hozzá ragaszkodom, nem a kórházhoz, mert első szülésemet is Ő vezette le, de akkor még a II. klinikán dolgozott. Most csak magán rendel, és a szt Imrében vezeti le a szüléseket, ezért fogok ott szülni.
Ha mihamarabb gyermekáldás előtt állsz, gyere vissza majd beszélgetni közénk, itt minden topicban megoszthatod velünk az örömödet bánatodat.
Szorítok érted, hogy hamar anyuka lehess!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Köszönöm Korena, kedves vagy.
A műtétet követően négy hónappal, hála egy I.SOTE-s fiatal orvosnak, sikerült teherbe esnem. A műtét után találkoztam Vele, és teljesen megértette a problémámat. Még korainak tartotta ugyan a következő terhességet, de sajnos közben egyéb sajnálatos esemény is történt a családunkban, így vállaltuk a kockázatot.
Az új, fiatal doki októberben és novemberben UH vizsgálatokat végzett, miután közölte velünk, hogy pontosan mikor legyünk együtt, ahhoz, hogy teherbe essem. És ez a második alkalommal sikeresen be is következett. Holnapra vagyok kiírva.
De ez a baba sajnos nem feledteti velem azt a tényt, hogy az előző babát megtarthattam volna, ha az a sarlatán átfujatja a petevezetékeimet, amit a műtét alatt utólag meg is tettek. A műtét elkerüléséről nem is beszélve!!!!!! Sajnáljuk, hogy feleslegesen, egy orvos hibájából veszítettünk el egy kis életet, aki meg akart születni, csak nem tudott, mert Holba doki hozzáállása kivetnivalót hagyott maga után. És sajnáljuk, hogy bár ez a terhességem egy másik doki lelkiismeretessége miatt "összejött", DE jelentősen csökkentek a "sima" teherbeeséseim esélyei.
ka-ta
 
 


Holnapra???? Ez igen! Nagyon örülök neked. Tudod a nemét? Mesélhetnél esetleg, ha van kedved. Ha addig mégsem írnál, azért örülnék neki, ha megírnád amikor megszületik az utód, és elmesélnéd az élményeidet!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

tanácsot véleményt szeretnék kérni (mint itt majdnem mindenki:))

35 éves vagyok, 2és fél éve volt egy abortuszom, mert az akkori párom nem akarta a gyereket, és aztán hamarosan el is váltak útjaink. Most viszont egy éve megismerkedtem valakivel, akivel a korkülönbség ellenére (Ő az ifibb) nagyszerűen érzem magam, fél éve már szorosabban is foglalkozunk egymással, és hát most úgy tűnik van egy kb 6 hetes babszem a hasamban :):).
Kicsit félünk, én viszont eldöntöttem, hogy most ha akarja az apuka, ha nem , én vállalom a babát. Viszont a kerületi nőgyógyászaton 2 hete csak ultrahanggal néztek meg, mondták, hogy igen van valami, e héten is elküldött, hogy majd 2 hét múlva jöjjek megint, akkor talán elküld valami kromoszómavizsgálatra. Sem leletet a terhességről, sem tanácsot,sem védőnőhöz irányítást nem kaptam, eléggé nemtörődmnek érzem az egész hozzáállást. Nem szeretnék semmi bajt, lehetőleg mindent szeretnék megelőzni és normális terhesség-gondozást szeretnék. Olvastam itt a fórumban, sokan ajánlják a szent imre kórházat, dr bardóczy doktorurat. Persze olvastam ellenvéleméyneket is.
Kérdésem, hogy hol rendel a doktor úr, milyen számon lehet elérni őt? Szeretnék első benyomást a doktor úrról, és sürgősen orvost kellene választanom, olyazt, aki megfelelően kezel(i) a korom okozta esetleges nehézségeket is, valamint megbízható és empatikus. (A 2és fél éve történt terhességmegszakításkor kellőképpen horrorisztikus tapasztalatokat gyűjtöttem, úgyhoyg extra parázós lettem orvosokkal, kórházakkal kapcsolatban) :(

A segítségeteket kérem ebben, valamint szivesen várok más orvos-ötleteket, elérhetőségeket is ahová fordulhatnék megfelelő ellátásért.
előre is köszönöm!

üdv
ardien
ardien
 
 


Adrien: Nekem a Bardóczy Zsolt az orvosom. A MOM parkban rendel, a telefonszám ahol időpontot lehet kérni hozzá: 1/887-4330. Én még soha nem hallottam róla rosszat. Nagyon nagyon emberséges, 9 éve szültem nála a lányomat, és most a Picurkámat is. Azért választottam Őt, mert az első terhességem 16. hetében kiderült, hogy daganatom van és azonnal műteni kell, és a babám nem maradhat meg. A II. klinikára kerültem, és Ő volt az ügyeletes. Ő neki kellett elvennie a babámat. Nagyon meghatott, hogy a tragédiámban velem volt, és szó szerint könnyes szemmel vígasztalt. A műtétet úgy végezte el (pedig a kisbabám már nem volt pici) hogy soha egy percig nem éreztem semmiféle fájdalmat, kellemetlenséget utána. Megfogadtam, hogy ha babám fog születni, csak Ő lehet a dokim. Hát így is lett. A szülésnél is készséges volt. Halk szavú, nyitott, minden óhajt sóhajt meghallgat, és tanácsot ad, nem legyintget. Szóval én csak jót tudok mondani róla.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Mégvalami: Hol olvastál róla rosszat? (megnézném magamnak).
Én szept. 4.-én délután megyek hozzá legközelebb.... lehet, hogy találkozunk? .... :D
Ha van kedved, írd meg, hogy döntöttél, és hogy hogyan alakul a sorsod!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Korena!
Legutóbb azt írtad, hogy örülnél, ha megírnám, ha megszületik a babám és elmesélném az élményeimet, ígyhát megteszem.
A méhen kívüli terhességem történetét már leírtam. Tragédiaként éltem és élem meg a mai napig is. De azt hittem, hogy ez az érzés már nem fokozható. Tévedtem. A történethez még hozzá tehettem volna, hogy ráadásul, azon a héten, mikor kórházba kerültem, Anyukám is kórházba került. Két hónap múlva megállapították, hogy non-Hodgkin lymphomája van. Ez egy halálos betegség, de mi (is) reménykedtünk..... vasárnapig. Vasárnap megszültem a kisfiamat, aki szép nagy kisfiú lett (4090g/56cm), ugyanakkor épp aznap Édesanyám meghalt. Élete legnagyobb vágya volt, hogy az én gyermekemet a kezében tarthassa. Nem adatott meg Neki..... pedig mit össze nem imádkoztam, és kutakodtam alternatív gyógymódok után.... hiába. Már nem élhette meg!! Pedig annyira vágyott, és vágytunk rá mindannyian.
Nagyon el vagyok keseredve!! Nem is tudom, hogy történt-e ilyen mással is? És azt se, hogy ezt hogy lehet feldolgozni?! Jó lenne olyanokkal beszélni, akik szintén átmentek hasonló helyzeten. Nem kívánom senkinek, de ha már így alakult, jó lenne tudni, hogy ki miben talált egy kis megnyugvást.....Ráadásul egy napon van a születésnapunk és most egy napra esik a kisfiam születésnapja az Ő halálozási napjával.
Ígyhát, ez az én születés történetem legtragikusabb része.

Kata :cry: :cry: :cry:
ka-ta
 
 


Sziasztok!

Én is Bardóczy dokihoz járok, és csak csupa jót mondhatok róla. Szerintem nagyon lelkiismeretes és tényleg szívén viseli az ember sorsát, sosem érzed rajta hogy sietne pedig mindig ezer dolga van.
Ráadásul szerintem jelen pillanatban egy elég jól felszerelt kórházban dolgozik.

H
hanna100
 
 


Sziasztok!

Én is a Bardóczy dokihoz járok , lassan 6 éve, első babánkat várjuk.
Érdeklődnék, hogy milyen a szülésnél, ill. a szülésznőről mit kell tudni?
Én is a Szent Imrében fogok szülni...
mankalak
 
 


Ka-ta! Ez borzalmas! Fogadd őszinte részvétemet! Volt egy kolléganőm, akivel ugyan ez megtörtént. Igaz ennek tizen éve már.
Nem tudom hiszel-e a reinkarnációban... hogy a kisfiadban él újra édesanyád....

Mankalak: Írtam korábban kicsit feljebb, hogy milyen volt lányom születése a Bardóczyval. Te mikor szülsz? Én febr. 8.-ra vagyok kiírva, szintén Szt. Imrében, bár ott még nem szültem. Jövő héten megyek a Bardóczyhoz, akkor fogom én is megkérdezni a szülésznő kérdést.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Korena, köszi a megnyugtatást :)

Már nem tudom hol olvastam, igazából lehet, hogy nem is róla, hanem a szent imréről rosszat. Itt szemezgettem a témákban és volt ellenvélemény is, bár kétségtelen, hogy több dicséretet láttam.

Bardóczy doktorúrhoz bejelentkeztem, először eléggé későre adtak időpontot, de elmondtam, hogy hány hetes vagyok, így szept közepére szorítottak helyet. Remélem szimpatikus lesz és ha igen:), akkor elvállal.

Egyelőre eléggé ijedt, meg rettegős vagyok. Hiába a kor :), ha valakinek nem volt még ilyenben (vagy csak rossz tapasztalatokban része). Remélem, hogy egészséges baba lesz és ,hogy nem lesz semmi gond. A kerületi nőgyógyász nekem eléggé érdekes volt ezzel a legyintgetős stílussal. Persze, lehet hogy egy sima rendelésen a tb-re már csak ez "jár" :))))).

Eszegetek, remélgetek, és émelygek addig is rendesen :)))

üdv
ardien
ardien
 
 


Sziasztok!

Mit szeretnétek tudni a szülésznőkről?
Én azt tudom, hogy a doktor úr kifejezetten két szülésznővel szokott dolgozni akikhez a 36. hét után kell járni hetente, utána már általában nem találkozik az ember a dokival csak szülésnél. Azt hogy melyik lesz a tiéd ő szokta ajánlani attól függően milyen típus vagy. Egyébként hozzájuk is oda kell járni a MOM-ba.

H
hanna100
 
 


adrien: Remélem, hogy szimpatikus lesz neked a Bardóczy, örülnék, ha tudna vállalni is, és minden rendben lenne veletek.
Ha van kedved írjál, hogy hogy mennek a dolgok veled. Szorítok, hogy semmi baj ne legyen.

hanna100: Ez nekem nagyon fontos infó volt, köszönöm szépen. Melyik az a kettő? Szuper, hogy a MOM-ba kell menni hozzájuk, és nem a kórházba. Nagyon örülök ennek a hírnek. Egyrészt, mert olyan szülésznőm lesz akivel együtt tud dolgozni a doki, nem kell nekem levadásznom. Másrészt én vakon bízom a Bardóczyban, és gondolom, hogy hasonló kaliberű emberrel dolgozik, mint ő maga. Ez már nekem garancia. Mesélhetnél te is nála szültél?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Korena a két szülésznő akikkel dolgozik Nyulas Jolán és Kecskemétiné Nyíregyházi Vera. Most várjuk első gyerkőcünket, így szülésről még nem tudok mesélni.

H
hanna100
 
 


Hááááát én a Jolánról nem sok jót hallottam. A Veráról meg semmit. Ők szoktak ott sertepertélni a rendelőben? Vagy azok "csak" aszisztensek?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!


2006,12,02-re vagyok kiírva de a dokim mondta, hogy nov 30-án bezárják a Budai Honvéd korház szülészetet, és a pesti részleg még nincs kész .
Így úgy néz ki a Szent Imrébe kell menni.
Mire készüljek, a császáros szülés érdekelne, és van e 1 személyes szoba (nem baj, ha fizetős), a látogatók bemehetnek e a korterembe stb.

Jók legyetek
Manó2
dorka2
 
 


Szia Manó2,

Az Imrében vannak egy ágyas szobák, külön fürdővel, a többi két ágyas és van egy vagy két négy ágyas is, de azokat általában veszélyeztetett terheseknek adják. Tudtommal hely kérdése a választás, hogy egy ágyasba vagy kétágyasba kerülsz-e. Amikor én szültem sok volt a szabad ágy és szoba, így eldönthettem melyiket kérem.

A látogatók nem mehetnek be, a babákat is üvegen keresztül lehet megnézni; nekem kifejezetten tetszett ez a megoldás. Így nem köpködték agyon bacikkal a friss babámat (rokonok, ismerősök és idegenek sem) és az én rokonaim sem zavarták a többi kismamát/kisbabát. A csecsemők szinte folyton az anyukájukkal vannak, így nem biztos, hogy örömmel vennéd, ha épp szoptatás közben számodra idegenek lepnék el a szobád.

A császáros szülésnél nekem csak az nem tetszik, hogy apuka nem lehet bent, de a babával a születés után ugyanúgy eltölthet két órát, mint a normál szülésnél.

Jó babavárás, könnyű szülést és kellemes hétvégét mindenkinek!
tícia30
 
 


Szia MAnó,

Én tavaly szültem a Szent Imrében, akkoriban lettek fizetősek az egy ágyas szobák. Nem tudom, mennyibe kerül. Látogatók viszont oda sem mehetnek be. A többi szoba 2 ágyas. Én kifogtam egy félbolond szobatársat, így tuti legközelebb egy ágyasba megyek... Lehet asszem külön bérelni apartmant, ahol anya, apa, baba együtt lehetnek - ha jól tudom..). Kellemes pocakosodást! :D

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok,

en most koltoztem Torokbalintra es amint megtudtam a vedonomtol, a Szent Imrebe tartozunk. Nekem idaig szimpatikus volt ez a korhaz, de ma csupa olyan linkre szaladtam ra, ahol negativ tapasztalatukat irtak le a kismamak, igy egy kicsit elbizonytalanodtam. December vegere vagyok kiirva, es vizben szeretnek vajudni, igy egyre surgetobb lenne egy jo orvost talalnom, aki az unnepekkor is bejon es a termeszetesseg hive. A vedono Dr.Balint Balazst emlegette.Kerlek irjatok, akinek van vele vagy esetleg a korhazzal kapcsoltaban tapasztalata.Koszonom.
pandacica
 
 


Sziasztok,

hétfőn találtam rátok.
Szeretnék segítséget kérni. :?: Tanácstalan vagyok.
Az első lányomat 2004. május 25-én születm Újpesten a szülő otthonban. Indítani kellett, mert állítólag kevés volt a magzatvíz, de a burokrepedés után még három órával is a tágulás vizsglatakor csak úgy ömlött ki. A kisasszony a fejével elzárta az utat. Így kb. az indítástól 13 óra múlva megszületett rendben,egészségesen. Fogadott orvosom volt, aki a terhességem alatt mindenre odafigyelt, de a szülést követő napon konferenciára utazott.
Most, hogy újra terhes lettem boldog voltam, hogy az orvosválasztásra legalább nincs gondom.
És itt kezdődik a történet:
Az orvosom is az előző terhességemen tapasztalt kedvessége után egyre undibb lett (nem tudni miért).
Valamint, egy másik babanetes fórumon olvastam, hogy a szülő otthon elköltözik egy másik helyre, de nem tudni hová és mikor?

Rájöttem nem vagyok normális, miért akarok a lakástól kb 1 órára lévő, lepusztult, egyedi módszerekkel bíró kórházban szülni (dec 15-re vagyok kiírva és a hideg, csúszós esetleg havas időben, vagy netát a csúcsban még több idő odaérni), mikor kb 10 percre itt a Szt. Imre. Csakhogy itt nem ismerek senkit.
A védőnőm a Parragh dr-t ajánlotta a XXII. kerületi terhesgondozóban.
Saját szülésznőn is gondolkodtam, úgy,hogy majd az ügyeleten szülök vele.
Sajnos most itt állok teljes kétségek között mit is tegyek?
Ha valaki átérzi a helyzetemet és tud valami megoldást javasolni kérem segítsen.
Köszi: Vivibaby :oops:
vivibaby
 
 


Kedves Vivibaby!

Parragh doki épp ügyeletes volt, amikor a szülésem indult, bár nem ő vezette le, mert két ügyeletes váltást vajúdtam végig, de amikor megvizsgált nagyon kedves és udvarias volt. Azt nem értem, hogy ha a Szent Imre 10 percre van, miért a budafoki rendelőbe küldött a védőnőd és miért nem a Bártfa utcába, a Szent Imre melletti szakrendelőbe? Ismerőseim körében és a neten is Kocsis doktornőt favorizálják, ő is ott rendel.

Kellemes napot!
tícia30
 
 


Vivibaby,
a saját szülésznő nagyon jó, kérdéses viszont, hogy ilyen későn el tud-e valamelyik vállalni, azt javaslom, hogy minél hamarabb kezdj el keresgélni. De ha véletlenül az ügyeletesnél kötsz ki, az sem gond, a szentimrében rossz szülésznőről még nem hallottam (rossz tapasztalata persze bármelyikkel lehet az embernek)
Parragh dokit személyesen nem ismerem, engem csak az én orvosom vizsgált, amikor bent voltam (én két gyereket szültem a kórházban, a kisebbiket 3 hónapja).
Ha van kedved, nézz le az oldal vége felé levő nagy szentimrés topikba (itt általában másról van szó, de mind olyan anyukák vannak itt, akik a szentimrében szültek vagy fognak szülni, azt hiszem van dec. eleji kismamánk is. Szóval sokat offolunk, de nagyon szívesen segítünk), ill. a "Szülészetek, kórházak csak regisztráltaknak"-ban a "szülésznők a szentimrében" c. topikba, több szem többet lát alapon.

jó pocakosodást, és remélem, jól érzed magad majd a kórházban!!!

vera
kisün
 
 


Helló!

Új vagyok ezen a fórumon és érdeklődni szeretnék hogy hallott-e valaki valamit dr. Csabafy Csaba doktor úrról! Esetleg szült-e már valaki nála? Előre is köszönöm.
málna79
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az infókat. Ma sikerült Parragh dokival megismerkednem. Rém szimpatikus orvos, finoman, kellő óvatossággal vizsgált. Szószátyárnak ugyan nem mondanám, de mindenről tájékoztatott.
A szülés levezetésére nem kértem fel, viszont a szuper jó aszisztense (Beus) segített a szülésznő kérdésben.
Holnap megyek a kórházba aztán majd meglátom mit sikerül intéznem ez ügyben. Megígérem beszámolok róla.
Bocsi, de azt elfelejtettem mondani, hogy XXII. kerületi lakos vagyok, így jött a képbe a Parragh doki.

Mégegyszer mindent köszi
Vivibaby :P
vivibaby
 
 


Pandacica,

Bálint Balázs decemberre szerintem már nem fog elvállalni, illetve alapvetően a legtöbb doki már tele van decemberre, illetve ilyenkor már nem nagyon vállalnak kismamát az ünnepek körüli időszakra.
Én január elejére vagyok kiírva (5.e), és a 8. héten vállalt el BB, és azt hiszem talán már a 4. vagy 5. voltam januárra, és ha jól emlékszem 10 kismamát vállalhatnak el...
Persze egy próbát megér, de szerintem nehéz lesz.

Esetleg próbálkozz inkább szülésznővel, talán ők még jobban szabadok, bár a favoritoknál már ott sem lesz hely az tuti.

Sajnálom hogy nem tudtam jobb hírekkel szolgálni.

Dorka

Kép
szdorka
 
 


pandacica írta:Sziasztok,

en most koltoztem Torokbalintra es amint megtudtam a vedonomtol, a Szent Imrebe tartozunk. Nekem idaig szimpatikus volt ez a korhaz, de ma csupa olyan linkre szaladtam ra, ahol negativ tapasztalatukat irtak le a kismamak, igy egy kicsit elbizonytalanodtam. December vegere vagyok kiirva, es vizben szeretnek vajudni, igy egyre surgetobb lenne egy jo orvost talalnom, aki az unnepekkor is bejon es a termeszetesseg hive. A vedono Dr.Balint Balazst emlegette.Kerlek irjatok, akinek van vele vagy esetleg a korhazzal kapcsoltaban tapasztalata.Koszonom.


Szia!
Én is dec. végére - pontosabban Karácsonyra - vagyok kiírva, és BB-hoz járok gondozásra.
Karácsonykor tuti nem jön be - ilyenkor gondoskodik megbízható helyettesítésről -, sziveszterkor viszont igen.
Üdv

milike
milike78
 
 


Sziasztok!

Erdekelne, mennyi a vizitdij most Balint Balazsnal, remélem tudtok segiteni!
Elöre is köszi!

üdv: Sa'ra
saara
 
 


Szia Milike!

Most néztem be ide először és látom, hogy te is BB, te is karácsony....:D

Én elvileg 12.23. és BB minden alkalommal elmondja, hogy ő 24-26 nem jön be. Már vigyorgok rá és én is szoktam mondani neki, hogy karácsonykor én sem vagyok... Te mikorra vagy kiírva pontosan?



Saara,

A BB-nél most 6000 Ft a terhesgondozás/alkalom.

Üdv,
Orsi
orsolyaf
 
 


Megint én.
Szóval, csak azt felejtettem el megkérdezni amiért benéztem hozzátok...

Most kedden volt egy előadás amire sajnos nem tudtam elmenni (Az újszülött, baba-mama szobák, szoptatás)
Volt közületek valaki? Ha igen, szeretnék tőle kérni egy rövid beszámolót.

Előre is köszi,
O.
orsolyaf
 
 


Hello!

Azt szeretném megkérdezni,hogy mennyibe kerülnek az egyágyas szobák a Szent Imrébe.
Tapasztalatok esetleg a szobákról?

Köszi
micimacko
 
 


Micimacko,
júliusban szültem, és egyágyasban voltam: éjszakánként 5000,-Ft volt, a végén kell fizetni, a párod is tudja intézni. Előre nem lehet foglalni, a szülés után dől el, hogy van-e épp szabad 1ágyas. A szülésznődnek szólj, hogy igényt tartasz rá.
Minden szobához van külön fürdőszoba, és járt menüválasztás is, minden nap 2féle ebédből választhattam, de így is kellett az otthoni kiegészítés :D
Az első gyerekemnél volt szobatársam, a másodiknál most nem, és én őszintén szólvan nagyon élveztem az egyedüllétet.

vera
kisün
 
 


milike78 írta:Karácsonykor tuti nem jön be - ilyenkor gondoskodik megbízható helyettesítésről -, sziveszterkor viszont igen.


Sziasztok!

Én is BB-hez járok, és január legelejére vagyok kiírva, így akár nekem is lehet belőle karácsony :)
Én úgy tudom, hogy karácsonykor BS dolgozik, szilveszterkor pedig BB, így azt hiszem az ember talán nem is tudja, hogy melyikőjükhöz jobb kerülni :)

A terhesgondozás tényleg 6000 Ft, ha rákszűrés is van, akkor talán 8000 (legalábbis mintha az első alkalommal ennyi lett volna).

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Sziasztok!

Köszi az infokat!
saara
 
 


Kedves Kismamák!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha éppen sürgős vizsgálatra van szükség, akkor Bálint Balázst hogyan lehet elérni? Én többször próbáltam hívni a mobilját, de az sose veszi fel, rendelésére meg 1 hónappal előre kell bejelentkezni. nektek mi a tapasztalatotok ebben az esetben. a dr úr mindig ilyen elérhetetlen?
Ha éppen probláma adódik a terhességemmel, akkor menjek be hozzá a kórházba, vagy mi ilyenkor nála a szokás????

sziasztok

Babicsko
babicskó
 
 


Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni valakitől,aki nemrég szült a Szt.Imrében.Például az érdekelne ,hogy mennyi pelenkát vigyek be a kicsinek /nap.Császáros szülés lesz,tehát 5 napot töltök majd a kórházban .És hasonló jó tanácsokat is elfogadnék.Egy hét múlva lesz a nagy nap.

Előre is köszönöm a válaszotokat!
g.erika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: