Új privát üzeneted érkezett!

szia panni

Örülök, hogy itt vagy! A meleget kicsit nehezen bírju, a levegővétel nehézkesebb. Már sok mindent megvettünk,de azért még nem teljes a dolog. Babakocsi viszont már van a bababörzéről, elég jó vétel volt.
puszilom Gergőt!! :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Az nagyon szupi lenne, ha rákérdeznél. Én teljesen biztos, hogy megyek.

Panni! Én sem ismerek senkit ott, csak a dokimat, de sok jót hallottam eddig a szülészetről, remélem én is csupa jó élményekkel jövök majd haza! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Brinza: Hát ez tényleg izgi, én meg július 19-re vagyok kiírva :D Egyébként én meg 20-án születtem, jót mosolyogtam a dátumokon :lol:
Oké, akkor hívd már légyszíves, kíváncsi vagyok rá, még se mindegy az az egy óra különbség. Lehet, hogy én írtam el....bár akkor a tanfolyam 4-kor volt, mert 5-kor van a torna. De az hétfői napra esett, most meg szerdán lesz, ilyenkor nincs torna. Na, ezt jól megaszontam :lol:

A kórházban egykébként tényleg mindennek jó híre van, mindenki segítőkész :D Csak a kaja nagyon rossz, de ennél nagyobb bajunk ne legyen :wink:

Barbara

Kép
barbara_75
 
 

 
 

SZiasztok!

Végre be lehet lépni. Most sikerült elérnem az Uzsokit, és 16 órától lesz a mai szülésfelkészítő a faházban. Ami fogalmam sincs, hogy mit takar, de majd ma felvilágosulok! :)
Remélem, valakinek segített még az info.

Üdv
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


szia dolli

jajj de jó, hogy fel tudtad hívni őket, én is probáltam, de nem vették fel, és még ez a honlap sem működött. Akkor szerintem ott találkozunk! :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Szuper hogy fel tudtad hívni, ügyes vagy :D Megyek én is :D
Ez a honlap most borzalom, más megszül szerintem, mire ide be tud lépni az ember....

Ha valaki még nem járt ott, a faház az épület mögött van a kert részben. Két faház van ami tulajdonképpen összeköttetésben, szóval U alakú az egész. Pont a kettő közti részben lesz az előadás. A bejáratot eltakarják a bokrok és a fák, járjátok körbe nyugodtan :)
Talán valakinek még én is tudtam picit segíteni, ha még be tud lépni ide.

Barbara

Kép
barbara_75
 
 


Ott voltatok Lányok? :)

Én világos térd alá érő gatyában voltam és kékes felsőben a szürke pólós Zurammal....

Kép
barbara_75
 
 


sziasztok!

Dokit szeretnék váltani, ő az Uzsokiba van. De eddig nem sok jót hallottam a szüllészetről. Ti mit tudtok?
Mivel már van egy kislányom, ak,i császárral született, valszeg a 2. baba is az lesz. Ezzel kapcsolatban van vmi infótok?
Ismeri vki Habermajer dokit?
Köszi!!!!
gyõzelem
 
 


Szia Győzelem!

Az Uzsoki szülészetéről hallottál rosszat? Mert én eddig csak jót, de ha gondolod a másik topicban is tudsz kérdezősködni, ahol kb. 2 éve szült kismamák vannak, tehát túl vannak a szülésen.
Uzsoki Kórház a topic neve.

Én a Hábihoz járok, maximálisan meg vagyok vele elégedve :D

Barbara

Kép
barbara_75
 
 


SZiasztok!

Barbara! Én voltam, és volt egy tippem, hogy Te/Ti lehettek szemben... :)
Az elején épp ezért nagyon próbáltam koncentrálni a nevekre, de abszolút nem ment, valószínűleg az éhség miatt nem teljesen voltam jelen. Tegnap gyümölcsnapom volt. Még sosem csináltam ilyet. A legdurvább fogyókúráim alatt sem éreztem magam ilyen éhenkórásznak, mint most. De dokim felírt heti kétszer egy ilyet, meg sómentes étkezést, mert elkezdtem vizesedni. :(
Voltatok még valami érdekes fent a szülőszobán? Mert én oda már nem tartottam veletek, két hete láttam.

Üdv
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Tekiroll!

Na most csak azt nem írtad, rajtad milyen ruci volt :lol:
Volt egy lány kb. velem szemben rózsaszín felsőben és ült egy mellette is, azt hiszem ők is 30-32 hetet mondtak bemutatkozáskor. Közülük voltál valamelyik? :)

Miért kell gyümölcsnapot tartanod? Én megőrülök ha éhes vagyok és nem ehetek, úgyhogy nem irigyellek.... :?
Nekem a kiscsaj olyan hülyén mozgott a hasamban a tanfolyam kezdetétől, hogy azt hittem bármelyik pillanatban bepisilek. Mintha a hólyagomat piszkálta volna......azért is mentem el aztán wc-re, nem bírtam volna ki a végéig...

Jó hogy nem jöttél a szülőszobára, ugyanis 6-kor szült valaki, még kitöltötték az őssejtes papírokat, nem mehettünk be jóideig. 7 körül tudtunk csak bemenni körülnézni, jó sokat vártunk. A szülőszobát már láttam én is, csak a drága Uram nem, miatta vártuk meg mi is....tetszett neki, az a lényeg :)

Remélem túl élted a gyümi napot és ettél már egy jót azóta :) Neked ki a dokid? Nekem a "Hábi" :)

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Ja, most olvastam hogy a vizesedés miatt kell a gyümi nap.....kitartás, talán most nincs olyan meleg, hátha nem lesz olyan vészes......

Kép
barbara_75
 
 


Jah! :) világos naci (halszálkás) és narancsos-zöldes felső. A rózsaszín ruhás lány mellett! :)
Egyébként jó sokan voltunk 32 hetesek. Zsufi lesz a szülészet júliusban! :)

A sómentes étkezés miatt nem ettem tegnap sem jót. Kipróbáltam egy kis túrót só nélkül és rengeteg zöldfűszerrel, ahogy olvastam, hát borzasztó! :? Ilyenkor van az, hogy inkább nem eszik az ember, minthogy ilyen íztelen dolgokat kelljen fogyasztani. De ezt meg a baba miatt nem tehetem.
Azért hétfőn rákérdezek a dokimra, hogy komolyan gondolta-e ezt az egészet! :)
Addig meg próbálom minimálra korlátozni a sót, de azért nem eszem sótlanul. :)
Ma este palacsintát sütök! Nyami-nyami! Abban nincs só! :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


barbara_75: köszi a választ, kcsit megnyugodtam. Én egyszer voltam a Hábinál, elsőre szimpi volt. Azt nem tudod esetleg, mennyit kér a szülésért?

Köszi!!!!
gyõzelem
 
 


Sziasztok!

Tekiroll: Igen, akkor tudom ki vagy :D Majd egymásnak adjuk a kilincset a szülőszobán, izgi lesz :) Én nem tudom, de nagyon durván hangzik ez a diéta. Téged elnézve csodálkoztam is ezen. Jó pár hete járt a tornára két lány, akik nagyon ducik voltak, padödö szerűt képzelj el, ők voltak szigorú diétán. Az egyik napi 150 kalóriát ehetett csak. Nem látszott rajtuk, hogy babát várnak....nekik is nehéz lehet...
Jó étvágyat a palacsintához! :lol: Valaki szokott bele sót tenni, de te ne tegyél! :D
Cukrot ehetsz? Az nincs korlátozva?

Győzelem: Én általában mindenkitől azt hallottam, hogy már a terhesség elején a doki tájékoztatja a kismamát, mennyit kér a szülésért. Köztünk ez még nem jött szóba. Egyszer sem tért ki rá és én sem. Végül is a havi díja sem kevés.....A neten múltkor találtam egy írást, egy kismama írta aki 3 éve szült Hábinál. Ő megkérdezte mennyi a szülés, Hábi erre azt mondta, hogy nem mond árat mert nem biztos hogy élvezni fogja. Humora az van, én csípem :D
Amúgy én két tűz között vagyok, a férjem azt mondja ne adjunk, anyám azt mondja adjunk. MInd a kettőnek igazat adok, fogalmam sincs még, hogy mi lesz. Persze anyagilag nem állunk a helyzet magaslatán, sőt! Úgyhogy majd elválik, nem tudom még hogy lesz.

Na, jó hosszúra nyúltam....
Mindenkinek jó hétvégét, én megyek anyósékhoz Nyíregyházára, végig eszem az egész hétvégét, amíg lehet :lol:

Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Utazásunk csúszik a jövő hétre...

Jó pihit mindenkinek :)

Kép
barbara_75
 
 


Hali!

Azt elfelejtettem írni - azt hiszem - , hogy az én dokim az Újpesti Szülőotthonból ment az Uzsokiba, ő dr Halász Domonkos. Szimpi, fiatal, lelkiismeretes. Bár ez a diéta dolog most betette a kaput! :) Mondta, hogy egyek petrezselymet is. Na tegnap tömtem magamba, erre olvastam, hogy a túl sok petr. nem tesz jót a kismamáknak. Csak azt nem írják sehol, hogy mi a sok és mi az elég. Viszont a víz teljesen jól lement a lábamról! :)
A cukorfogyasztás nincs korlátozva. Még csak az hiányozna! Élhetnék zöldségeken. Bármennyire szeretem, nem örülnék neki. Kb 10 éve már voltam több hónapot zöldkoszton. Na sikerült is anorexiás testalkatúvá válnom.
Azért az a 150 kalória nagyon durva! Nem tudom, hogy bírnám.

Nekem ma van az utolsó hétvégém vidéken anyukámnál. Ki is tesz magáért, nehogy éhen haljon az unoka! :)

Na megyek is fánkot enni! Jó sokat pletyiztem! :oops:

További szép napot, hétvégét!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Tekiroll: Én nem bírnám megenni a petrezselymet, szinte egyáltalán nem eszek, nagyon nem jön be :? Gratula hogy sikerül lenyelned :)
Viszont az nagyon jó, hogy lement a víz a lábadról. Igen a só megfogja a vizet.....bár ne így lenne.... :roll:
Szóval fánkot eszel, fájdítod itt a szívünket mi? :lol: :D
Én ettem egy kis mézes puszedlit, nehogy má ne :lol:

Ma délután 5-kor torna a faházban, akit érdekel jöjjön :)

Barbi :) Kép

Kép
barbara_75
 
 


Barbi: Ma viszont gyüminap. Jövő hétvégén pedig Te fogsz habzsi-dőzsizni! :)
Én nem tornázhatok! :( Kezdetektől jársz tornára?

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy életre kelt a fórum :wink: :lol:

Barbi!
Jó tornát Neked, én már úgy látom ennél a terhességnél kihagyom, a férjem most bicajjal jár dolgozni, szóval esélyem se lenne odaérni, Mátéval pedig meg sem próbálom :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


sziasztok csajok!

Én most nyaraltam egy hétig, de ott voltam én is a faházban, tök jó, hogy már beazonosítottátok egymást. Tök hülyék vagyunk, hogy ott nem kérdeztünk rá, ki kicsoda a fórumon. :lol: én fehér nadrágban voltam és barna hosszú copfom van :lol: na szóval teljesen meg voltam elégedve a kórházzal!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


sziasztok csajok!

Én most nyaraltam egy hétig, de ott voltam én is a faházban, tök jó, hogy már beazonosítottátok egymást. Tök hülyék vagyunk, hogy ott nem kérdeztünk rá, ki kicsoda a fórumon. :lol: én fehér nadrágban voltam és barna hosszú copfom van :lol: na szóval teljesen meg voltam elégedve a kórházzal!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


sziasztok, a fő Uzsokis topcban is írtam, de talán nem baj, ha több helyről is kapok tanácsokat:

szóval most döntöttem az Uzsoki mellett (ideje 10hetesen eldöntenem...), és próbálok megfelelő dokit is keresni hozzá. mivel zuglói vagyok, zuglói magánrendeléssel. lécci, segítsetek infókkal az alábbi dokikról:
lukács györgy
gyarmati béla
csapó csaba

elsősorban az érdekel, hogy ajánljátok-e, hogy a magánrendelésen kell-e sokat várni, mik az árai, megadja-e a mobilját, hívható-e bármikor, van-e egészségpénztári kifizetésre lehetőség, UH-ról ad-e képet stb.
persze jöhet priviben is. :)
nagyon köszi

csiperke

Kép
csiperke75
 
 


persze a legfontosabbat kifelejtettem. szóval érdekelne még, hogy hol van a magánrendelés és mikor, plusz milyen telefonszámon lehet bejelentkezni. köszi még1x.

Kép
csiperke75
 
 


Szia tekiroll

Én is a Halászhoz járok,az uzsokiban szülök.
Te tudsz valamit arról,hogy ő mennyit kér?

Edit

tuza edit
 
 


Szia Edit!

Még nem beszéltem vele róla... amit hallottam, hogy nem pénzéhes. 3 hét múlva megyek ctg-re, akkor akarok rákérdezni. Akkor már 36 hetes leszek.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Kriszti!

Merre nyaraltál?
Milyen felső volt rajtad a faházban? Mert nekem inkább az jutott el a tudatomig... :) Vagy hogy merre ültél.
Nekem is tetszenek az elhangzottak. Remélem, hogy élőben is ilyen. Bár most tartok ott, hogy már mindegy is, csak babázhassak.:)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Edit, szia Tekiroll!

Én is Halász Domonkoshoz járok, így elég alaposan leinformáltam. :wink: Beszéltem régebbi áplónő kollégájával, sőt egy ismerősünkről kiderül, hogy a rokona, így első kézből tudom, hogy tényleg nem pénzéhes. Állítólag kifejezetten elítéli, ha az orvosok egy konkrét összeget mondanak a szülésre. Természetesen elfogadja, ha adsz neki (a fizetéséből nyilván nehéz lenne megélnie), de nem várja el. Állítólag szakmailag is nagyon elismerik az idősebb orvosok, annak ellenére, hogy ilyen fiatal. Valaki írt nekem, aki nála szülte a harmadik babáját hogy az volt a legjobb szülése, Domonkos végig türelmes, mosolygós volt vele.
Mindenesetre, ha rákérdezel Tekiroll, akkor azért oszd meg velünk az infó, jó?
Edit te hány hetes vagy?
Tusimi
tusimi
 
 


Sziasztok!

Tekiroll: A gyüminap talán elviselhető, bár én biztos toldanék hozzá egy kis csokit, az tuti :lol:
Kb. 6 hónaposan hagytam abba a melót, utána kezdtem járni tornára. A torna 5-től van én meg mindig 6-ig melóztam. Most már egyébként nagyon meleg van, egész nap süti a nap az épületet, de a hátamnak mégis jó, nem fáj utána jó pár napig :)

Csaju: Torna már csak kétszer lesz, aztán nyári szünet. Péntekenként viszont úgy hallottam lesz jóga kismamáknak, de nem tudom hány órától....Férjed tornázik helyetted is :D

Brinza: Örülök hogy tetszett a kórház, szerintem is klassz :D Legfeljebb a szülőszobán újra talizunk vagy a kórterembe :D Tudom ki vagy, emlékszem rád, nagyon aranyos arcod van, egy régi kedves ismerősömre emlékeztettél, akivel nagyon jóban voltam :D

Kitartás, vigyázzatok magatokra ebben a hülye időben :)
Pussssssssssssz: Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


sziasztok csajok

na rajtam azt hiszem fekete felső volt, és a körben a wc-felöli oldalon ültem...hát remélem sikerül a beazonosítás :lol:
amúgy dolli: a balcsin nyaraltam és nagyon jó volt, kár hogy már idén nem nagyon mehetek sehova...
kíváncsi vagyok ki mikor szül majd? :roll:
nektek nincsenek ilyen fura nyilallásaitok a szeméremcsont körül?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia Bríz!

Esetleg befordult Rebeka és kezdi nyomni a kis feje a csontokat, ahogy jön egyre lejjebb?!? :roll: Az nyilallhat...tök jó, nemsokára baba lesz! :D :D :D
Vendég
 


Szia Tusimi!

én a 32-hétben vagyok és én már rákérdeztem,de nagyon nem akart összeget mondani.Végül is kierőszakoltam belőle és 30-50 ezret mondott.Nekem a 30 megfelel,de többet nem tudnék adni.
Amúgy én is nagyon csípem,csak jó lenne tudni sok apróságot az uzsokiról.
Edit

tuza edit
 
 


szia panni

jajj olyan szép ez a gergőbaba!! nagyon formás kis pofija van.
de nem korai még ez a nyilallásos dolog? na mindegy, a táskám már félig össze van rakva :lol:
puszi

bkriszti
Kép
brinza
 
 


az én dokim 70 000 kér ,az akkor elég sok nem? :cry:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Hello Lányok!

Ha már itt az anyagiakról van szó, hogy kérdeztetek rá? Egy vizsgálat során mikor kettesben vagytok? Én még nem kérdeztem meg, ő sem mondott semmit... tényleg, aki tud infót, hogy Hábinál mennyi a szülés, az jelezzen :roll:
Mondjuk két tűz között vagyok, mert anyám akarja hogy adjunk a férjem meg nem. Mondjuk azt se tudom, lesz-e miből, eddig most vagyunk a legnagyobb szarban anyagilag. Anyámat meg a férjemet is megértem, de nem akarok én lenni a döntőbíró....
Arról nem beszélve, hogy úgy hallottam a szülésznőnek is szoktak adni.....

Jó kis dilemma......

Kép
barbara_75
 
 


Szia Barbara 75!
Tán a legegyszerübb, ha a férjed kérdi meg... De ha te állsz oda nagy pocival, könnyes szemekkel :D neked biztos kevesebbet mond.
Nyafi
nyafi
 
 


jó reggelt!

Hát én egyszerűen csak megkérdeztem, hogy mennyit szokott kérni a szülésért: és ő mondta, hogy a vizitdíjának a 10-szeresét, és mivel az nála havonta 7000 ft ( a vizsgálatok) ezért gondolom , hogy 70 000 ft kér. A szülésznőnek, mivel az nem választható, gondolom csak jelképes összeget kellene adni, ha adsz. Mi sem állunk jól anyagilag, de gyűjtögetünk erre az eseményre ,apránként, mert elvileg tényleg úgy lenne igazságos,ha nem kéne ezért külön fizetni,de ha azt nézed: akkor a dokid ki fog kelni hajnalban az ágyból, ha hívod,akkor is,ha éppen elötte lenyomott egy 2 órás műszakot.szóval én adok neki.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


nem 2 órás műszakot akaratam írni,hanem 24 órásat...csak elbénáztam. :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Akkor már csak két tornáról maradok le :lol:

Brinza!
Mi jövő szerdán megyünk a BAlcsihoz, te fürödtél benne? Te kinél is szülsz?

Az én dokimnak mázlija volt velem az első babánál, mert elég volt reggel jönnie, amikor egyébként is jött és délelőtt szültem, szóval értem nem kellett ugrani. Persze azért adtunk neki és most is fogunk, de csak annyit tudunk, amennyit 3 éve is adtunk (50-60 e ft-ot).

Megyek uh-ra :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Brinza!
Az én előző dokim is 70-et kért (úgy tudom, ez most a standard összeg, másoktól is kb. ennyit hallottam), plusz a magánrendeléseken otthagyott 8-12e/alk. (2-3 hetente rendelt vissza), így ez volt a fő ok, hogy váltottam. De rá sem kellett kérdeznem, hogy mennyit kér, magától mondta, hogy ennyi a "tiszteletdíjja".

Barbara!
Szerintem, ha magától nem mondott neked összeget Hábi, az nem véletlen - szerintem ne is kérdezz rá, adj neki annyit amennyit gondolsz (és tudsz persze). Valahol azt olvastam, hogy Budapesten 50-100e az átlag. Én, ha magánrendelésre járnék még 50-et sem adnék, hiszen otthagysz több, mint 100-at a 9 hónap alatt. De valamennyit mindenképp illik adni, hisz lehet, hogy az éjszaka közepén kell felkelteni a szüléshez.

Köszönöm Edit az infót, azért jó tudni, hogy a dokink mit gondol erről. Jó nektek (Tekirollal), hogy már a 30. héten túl vagytok, én még csak a 16.ban vagyok. Viszont előnyöm, hogy ti el tudjátok majd mondani nekem, hogy milyen volt nála szülni. :)
tusimi
 
 


Brinza!
Látom közben te is írtál. Igen, ezt a rendelésen fizetett összeg 10x-ét én is több forrásból hallottam, ezért is döntöttem úgy, hogy nem járok magánrendelésre. Persze nem volt könnyű olyan orvost találni, akinek nincs magánrendelése, és még megbízható is. Így is adok persze valamennyit alkalmanként, és közben teszek félre a szülésre. Ez most különösen jó döntésnek tűnik, ugyanis van egy kis problémám, ami miatt a 12. héttől hetente kell járnom vizsgálatra, így már kenyérrevaló sem maradt volna, ha a régi dokimhoz járok... Na jó ez túlzás, de a lelkem sokkal nyugodtabb :wink:
Neked ki a dokid?
tusimi
 
 


Sziasztok!

De felpörgött a fórum. :)

Edit! Köszi az infot. Én is pont azért tartom kínosnak feltenni a kérdést, mert hallomásból tudom, hogy mi a hozzáállása a hálapénzhez. És én nem vagyok az a típus, hogy ötször is rákérdezzek. :)

Tusimi! Hallottam olyat is egyébként a dokiról, hogy nem tudott adni neki a csajszi, mégis teljesen normálisan állt hozzá szülés után is. Nekem ezért is szimpatikus. :D
Hogy jó-e a 30-on túl, az nézőpont kérdése. Én már most sajnálom, hogy pár hét múlva nem lesz, aki belülről bokszoljon. :D

Brinza! Ez tényleg durván hangzik a mi tarifáinkhoz képest. :?
Mi sajna csak 4 napot ill. éjszakát tudtunk eltölteni a Balcsin, párom nem tudott elszabadulni a munkahelyről. :( Persze az a 4 nap szuper volt a rossz idő ellenére is. :D

Barbara! A szülésznőnek is szoktak adni, én is így tudom. Nekik azért, mert végülis ő az, aki ott van veled végig. A doki csak a fináléra jön sokszor! :) Na jó, ez lehet, hogy túlzás, de a doki nincs veled végig a vajúdás alatt. Viszont őt éjjel is ébresztheted! :D
Egyébként mi is most vagyunk nullán (lakásvásárlás kellős közepe). Nem tudom, még honnan lesz pénz a szülésre. Hacsak nagyszülők meg nem szánnak. :)

Judit! Én hétfőn voltam uh-n, de olyan, mintha ezer éve lett volna. Olyan szívesen mennék minden héten. Perverz kukkoló vagyok! :oops: :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Judit: Én nem fürödtem a balcsiban, amúgy elég hideg is, nem nagyon ajánlanám a fürdést..de te tudod :? én onnan eddig mindig összeszedtem valami fertőzést (régebben)

Hát anyagilag mi sem állunk túl rózsásan, most konkrétan az van, hogy a párom fizetéséből (kaja-pénz) radikálisan eltettem egy borítékba a "hálapénzt" és majd valahogy megprobálunk nem éhen halni :lol: elég vicces lesz,mert a jövőhéten még megyek a dokihoz is vizsgálatra 7000 ft-ért.
én nem tudom a szülésznőnek mennyit kéne adni?
ti hogy bírjátok ezt a meleget? én ma döntöttem úgy, hogy nem nagyon fogom elhagyni a jó hűvös lakást egy darabig.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza!
Azt hiszem ez a legjobb, amit tehetünk, hogy ha nem muszáj, nem mozdulunk ki a lakásból. A délután még így is néha elviselhetetlen.

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Brinza!
Én se onnan, se uszodából nem szedtem össze még soha semmit, és hála Istennek most a terhesség alatt sem volt ilyen jellegű panaszom. Naphosszat biztosan nem leszek bent, de 32 fokban azért azt hiszem meg fogok mártózni. A dokim annyit mondott, hogy a Balaton átúszásba ne nevezzek be, de a többi mehet :lol:

Kép

Kép
csaju
 
 


sziasztok csajok!

Mi újság veletek? Azt akarom kérdezni, hogy ti megveszitek a mellszívót a kórházbamenetel elött, vagy csak ha kiderült, hogy kell e? Mert a kórházben azt mondták, hogy nem érdemes előre megvenni...de én meg valahogy nem szívesen bízom másra az ilyesmit..meg kitudja, hogy nem kell e majd hirtelen, nem? szóval?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Brinza: Igen sokan azt mondják, hogy nézd ki előre milyet szeretnél, hol lehet kapni és ha kell, akár a párod is meg tudja venni. De ha te úgy érzed magad biztonságban, nyugalomban, hogy azzal vonulsz a kórházba, akkor vedd meg te szerintem. Az a lényeg, hogy ne aggódj emiatt, úgyis lesz még ezer dolog, ami eszedbe fog jutni. A nyugalmad a legfontosabb, szerintem dönts érzésed szerint, én ezt tenném :wink:

Tekiroll: A szülésznőnek szerintem is kéne adni.....csak azért mégis fura az egész, hiszen neki ez a feladata, ezért kapja a fizetését. És még adjon külön az ember. Gondolj bele, hogy egy héten mennyit kereshet, szerintem egy 100-ast tuti. Talán szakmát kéne váltanunk...... :?

A lakásból én se nagyon mozdulok ki, eléggé szédülök a melegtől. Vigyázzatok ti is. Délelőtt még aránylag jól vagyok, próbálok akkor még kicsit szundítani vagy elvégezni a házi munkát.
A teherbírásom rohamosan csökken, hamar elfáradok vagy már úgy ébredek és ezt még mindig nem tudtam megszokni, furcsa.

Vigyázzatok magatokra nagyon, főleg csütörtöktől, akkor jön a mégnagyobb meleg :?

Puszi nektek
Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Brinza: Nekem mázlim volt, mert kaptam a mellszívót. Egyébként én is azt tenném, amit Barbi mond/ír. Kiválasztani, pontos adatokat felírni róla, és az alapján már megtudja venni a párod is.

Barbi! Sajna belegondolok sokszor, hogy rosszul választottam pályát. De mivel szeretem magam továbbképezni, még mindig válthatok! :) Ami a gáz, hogy valahogy a biológiától sikerült elriasztania a gimis tanáromnak, pedig orvosnak készültem. :?
Persze jól érzem magam így is, csak könnyebb lenne egy jól fizető állásban.
Milyen volt a hétvégéd? Voltatok anyóséknál?
Édi a kislányod az uh-s képen! :)

Hétvégén én is jól elfáradtam, meg is fogadtam, hogy még egy ilyen zsúfoltat szülésig nem vállalok be. De legalább össze van szerelve a babaágy! Furi, de jó érzés! :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok

köszi a tanácsokat: bár mostanában eléggé döntésképtelen vagyok :lol: de majd kitalálom.
Nekem nem szédülés van, hanem néha alig kapok levegőt (pedig másokhoz képest nem is olyan nagy a hasam) és azok a furcsa nyilallások a szeméremcsontnál is eléggé kényelmetlenek ...
Én is néztem, hogy jön a 35 fokos meleg, ez elég durva lesz: lehet ,hogy beülök apu légkondis kocsijába és ottmaradik egy hétig :lol:

na puszi

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Brinza!Én Máténál nem vettem előre mellszívót, a tapasztalt anyukák lebeszéltek róla. Akkor a csecsemősöknek volt 2 db, amit el lehetett kérni. Nekem az (Medela) bejött és az új részen van gyógyászati segédeszköz üzlet, ott meg is vettem aznap, amikor hazaengedtek minket :)

Barbi!
Nálam éppen fordítva van, délelőtt vagyok a halálomon (ide is és a játszóra is süt a nap), délután viszont nálunk már kellemes az idő és a játszó is huzatos :)

Holnap megyünk nyaralni, ott legalább hűsölhetek :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: