Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, a "Szuper nőgyógyászod van..."-topikban az István kórházat ajánlották, ott meg lehet kapni a babát császár után is. Azt hiszem, át fogok "iratkozni" abba a kórházba...Köszi a tanácsokat mindenkinek!Kép

Éva
rizike
 
 


Aliasz,

Tuti, hogy minden menni fog. Az elsö napok vszinü zürösek lesznek. Ki kell ismernetek egymást a babával, uj életritmust kell kialakitanotok a párotokkal. Szerintem nagyon jo ha van segitség, anyukád vagy anyosod. Ezt érdemes igénybe venni.
Amit én most kicsit másként fogok csinálni az az, hogy már az elejétöl gondolok magamra is. Megprobálom ugy szervezni az életünket, hogy a saját dolgaimat tudjam folytatni. Én nagyon rosszul éltem meg azt a sok lemondást amivel a baba járt. Ma már ugy látom, hogy tul sokat áldoztam magambol. Jobban is megszervezhettem volna a dolgainkat. Ez most remélhetoleg másként lesz. Pl. április 1-töl én már ujra edzéseket fogok tartani - vissza a valo világba. Én nem birom ki csak a baba mellet mert megint be fogok kattanni. Anno, volt egy (ma már tudom) elhuzodo depressziom ami eléggé megkeseritette az elsö évünket.

Igaza van Vera-nak. Elég sok mindenrol lehetne ebben a témában irni. Ha van vagy lesz konkrét kérdésed irj ide a forumra.

Üdv, Bog75
Kedden 10-re CTG - jön vki?
bog75
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok kismamák? Nálam még semmi változás így a 39.hétben.Nekem most a CTG-t, azt mondta a dokim, hogy ő végzi szerdán, mert megakar vizsgálni, így legalább külön nem kell elmenni. Kíváncsi vagyok mit mond majd.

Üdv Évi
balna
 
 

 
 

Sziasztok Memami,Timtom?

Hogy vagytok mostanában? Mi újság van kedvenc doktobácsinkkal, Sovival? Olyan távoli már nekem az egész terhesség és szülés, már majd 4 hónapos a lányom, kicsit hiányzik ez az egész, kicsit irigyellek benneteket!

Üdv: Ági
csipi70
 
 


szia Bog!
Igazad van, én is így gondolom elviekben. Aztán, hogy mit hoz a gyakorlat az kérdés:-)). Meg kell próbálnunk úgy alakítani, hogy mindenkinek jó legyen... De azért ez sokban függ a babától is! Mi szerdán megyünk CTG-re, meg teljes vérkép, bakterológia stb.-re, de nem tudom még, hogy hány órakkor kerülünk a géphez?!Mikorra vagy kiírva?Üdv nektek sziasztok: Aliasz Kép
aliasz
 
 


Sziasztok!

Csipi!

Én már a 36. hétben járok, ezen a héten még a Margit kórházba megyek vérvételre és CTG-re, aztán jövő héttől a Jánosba. Kicsit irigyelem Bálnát, hogy olvasgatással töltheti az idejét. Hátha az utolsó héten nekem is lesz rá időm. Végre összeszedtem a csomagomat, elég gyorsan ment, már rutinos vagyok. Lehoztam a babaruhákat a padlásról, kimostam, az anyukám ma egész délután azokat vasalgatta. Szóval készülődünk. Egy-két szekrényt még át kell rendeznem, hoy elférjen mindenkinek a ruhája, de ezen a héten az is meglesz. Márcsak az átkozott fotelhuzatok varrását kellene befejeznem, és akkor jöhet a kedvencem, a keresztszemes hímzés. A két nagynak is hímeztem egy-egy képet, amire a kórházban ráhímeztem a születésük pontos idejét és a méreteiket.
Sovival már rég találkoztam, a jövő héten esedékes. Egyébként jobban vagyok, mint valaha. Hat hónap hányás, émelygés után, kifejezetten kellemes ez az utolsó hónap. Kb 10 kg-t híztam, az le is fog menni gyorsan. Hétvégén még sütöttem egy jó nagy adag palacsintát a gyerekeknek, és mondtam nekik, hogy most egyenek sokat, mert egy ideig ilyen nem lesz.

A felkészítőre nem hiszem, hogy el tudok jutni, ezért nagyon örülnék, ha írnátok a beszámolókat!

Lenne még egy kérdésem. Amikor távozunk a babával a kórházból, adnak recepteket? (popsikrém, köldök hintőpor, stb.) A Margit kórházból már úgy mentünk haza, hogy a patikában már ki is tudtuk váltani ezeket a dolgokat.
memami
 
 


Memami!

Én nem kaptam semmilyen receptet a Jánosban, (igaz, a Margitban sem) itthon írta fel a gyerekorvos a szükséges dolgokat. Mivel sajnos nem volt tejem, én (rutinos tápszeres kismama lévén :-((( felirattam a doktornénivel, de olyat írt (Humana), amit se égen se földön nem tudtam megvenni szombaton, így vettem egy Beba-t aranyárban, aztán már azt irattam később is, most ezen él a leányzó, és meg is látszik rajta :-))De nektek is ilyen jó gyereket kívánok, mint az enyém, már alszunk egész éjszaka, 1,5 hónapja kb.

sziasztok: Ági
csipi70
 
 


Sziasztok!

Csipi!
Mi még csak a 27. hetet tapossuk (szó szerint, mert a Babóca néha step aerobikot jár a hasamban :-) --> olyan jó érzés!). Egy hét kényszerpihi után még csütörtökig itthon vagyok. Keresztűl gázolt rajtunk egy vírus (hányás, hasmenés, láz). Kicsit megijedtem, de gyors lefolyású volt a dolog, két napunk volt ramaty. A házidokim már vissza se engedett volna dolgozni, de muszi menni, mert most vettek fel a helyemre valakit, akit tanítgatnom kell még.
Holnap megyünk laborra, kb. két hét múlva Uh. Sovival a 30. héten kell találkoznunk újra, az még 3 hét.
Én valahol meg Téged irigyellek. Hisz ott van már a Picúr a karodban. Nagyon élvezem a terhességet, s nincs is vele semmi gond, de kicsit izgulok a végétől, s a szüléstől. Nem félek tőle, inkább izgulok.
A hasam már most akkora, hogy mindenki azt hiszi, hogy mindjárt szülök.

Memami!
Tomimmal lelkesen járunk az előkészítőkre. Bár azon mosolyogtunk, hogy a múltkor már elviekben hazahoztuk a Babócát, s csak ma fogunk vajúdni és szülni.
Most hogy betegszabin voltam, én is keresztszemeztem a Babónak. Nagyon élvezem, hogy már Neki ügyködhetek. Anyum jelenleg nekem varrogat kismama cuccokat, míg dolgozok, de lassan a baba holmik jönnek. Már úgy várom.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Hello Mindenkinek,

Én lassan elkezdem a 39. hetet.Már nagyon fáraszt az egész. Nyomja a gyerek feje a csontomat, nyilal a combomba lefelé és állandóan lefelé kaparászik. Olyan mintha ki akarná dugni a kezét - elég bizar érzés. Azt hiszem lelkileg elég rossz állapotban vagyok. Nem tudom mi van velem. Nem tudom magam osszeszedni fejben. Pedig ez nem az én stilusom. Sajna a férjem is nagyon sokat dolgozik. Kicsit el vagyok keseredve és egyáltalán nem tudok erot meriteni. A fiam is beteg lett és nem igazán tudok pihenni. A szulés pedig közeleg és ha nem szedem ossze magam csak magunknak (én és a baba) nehezitem meg a dolgokat.
Kicsit izgulok az elöre josolt ho miatt is.

Ma voltam CTG-n. Baboca jol van. Bar ezt CTG nélkül is tudtam. Remélem nagyon jo baba lesz. Nem tudom mi lesz ha megint éjszakázni kell. Az elozo gyerek kb. fél éves koráig este 10tol hajnal 2-ig nonstop sirt, aztán még 1x vagy 2x felkelt reggelig. 1,5 éves kora után aludta át az éjszakát eloször. Mai napig van, hogy felébred éjjel.
Jaj csajok, miért nem vagyok olyan lelkes mint Ti?

(Lehet, hogy már az is segit hogy itt a neten kiirhatom magambol a problémáimat. )

Nem kell erre a levélre reagálnotok csak egyszeruen jol esik leirni - már az is segit.
Üdv, Bog75
bog75
 
 


Szia Bog!
Ne keseredj el ha nem vagy olyan lelkes,csak fáradt vagy.
Legalábbis ha visszaemlékszem a második terhességem végére én is ilyen nyomi hangulatban voltam.
Ebben közrejátszhat az is hogy már van egy fiad aki ugyanúgy igényel téged mint eddig,de már kevesebb az energiád.
Aki még csak az elsőnél tart az természetes hogy sokkal izgatottabban,kíváncsibban várja a babót,a szülést,és neki csak arra az egy csöppre kell koncentrálnia.
Én személy szerint az utolsó három hetet szinte remetei magányban töltöttem volna.Idegesített amikor mindennap többször is megkérdezték hogy egyben vagyok még.Mikor látták hogy igen.
Naponta többször,sokszor ua.embernek el kellett mondani hogy mennyi van még hátra,mikorra várjuk,hogy bírom.
Tudom hogy csak kedvességből érdeklődtek de egyidő után már unalmas,fárasztó volt.

Memami szerintem még most keresd meg a gyerekorvosotokat és irass fel mindent ami kell.
Akkor már most ki lehet váltani,és nem a kórházból hazajövet kell valakinek rohangálnia a dolgok után.
Mert mi van ha vasárnap jöttök haza?
dobolyka
 
 


Szia Bog!

Én ugyanígy éreztem, mint te, és nem is volt könnyű az első időszakban, mert a férjem nem akarta a második gyereket sem, és nem is segített szinte semmiben. Szóval teljesen egyedül voltam, és mivel második gyerek lévén pontosan tudtam, mi vár rám, iszonyú feszült voltam szülés előtt. Az elsőszülöttem nekem is beteg volt akkortájt, sőt lázgörccsel töltöttünk egy éjszakát és egy napot a kórházban, szóval nagyon kimerült és depis voltam. El is jöttek az éjszakázós napok, amikor alig-alig aludtam, de az éjszaka közepén is, amikor sírtam a fáradságtól etetés közben, csak az járt a fejemben, hogy nemsokára vége, és a nagyobbik már régóta édesdeden alszik éjszakánként. Szóval csak mondogasd magadnak, hogy el fog múlni a nehéz időszak, már egyszer át tudtad vészelni, és feküdj le te is aludni, mondjuk egy jó könyvvel, a gyerekekkel egyidőben. Mondják, hogy aludjunk napküzben, de én sohasem tudtam, viszont a tyúkokkal feküdtem. :-)))Próbáld meg kikpacsolni az érzelmeidet, és egyszerűen csak végigcsinálni, ami nehéz, mint egy robot, majd egyre könnyebb és könnyebb lesz. Azt is mondják, hogy a második gyerekkel mindig könnyebb, ez neked is be fog jönni, meglásd!

Na, ennyi, jövő karácsonyra már el is felejtjük, milyen nehéz volt, igaz lányok?

Bocs a hosszú írásért, csak mintha magamat hallottam volna Bog szájából :-)

Memami!

Egyetértek Dobolykával, én is szombaton "szabadultam" a kórházból, sajgó testtel, és lélekkel, és már előtte megszerveztem, hogy várjon otthon a sokminden kence, olaj, vitamin, alkohol, stb...

Sziasztok: Ági
csipi70
 
 


Sziasztok!

Bog!
Nagyon együttérzek Veled, két hónappal ezelőtt hasonlókon mentem keresztül. A két gyerek november elejétől majdnem karácsonyig felváltva volt beteg, vagy éppen egyszerre. Éjszakánként óránként keltem fel hozzájuk itatni, nyugtatni stb. Utána pedig nappal elég kimerítő volt ellátni a háztartást, ápolni a gyerekeket, orvoshoz rohangálni velük. Közben azért mi felnőttek is átestünk néhány nyavalyán. Aztán Karácsonyra egész jól összeszedtük magunkat, hogy aztán az új évben elölről kezdődjék minden. A lányom most sem jár oviba, de anyira azért nem beteg, hogy ne álljon minden nap feje tetejére a ház. De kitartás! Az ember sokkal többet bír, mint gondolná! Inkább most legyen beteg a kisfiad, mint amikor kórházban vagy, vagy éppen hazamész a kisbabával. Messze laksz a kórháztól?

Én ma még elmerészkedtem egyedül kocsival az első CTG-re, és szerencsésen haza is értem. Hegyen lakunk, ide ilyen időben nem túl egyszerü feljutni.

Bálna!
Segített a telihold? Vagy még egyben vagy?

Sziasztok

Memami

ui. a fiam épp most sírt fel...
memami
 
 


Sziasztok Lányok!Vigasztaljon a tudat benneteket hogy ez az időszak nagyon hamar elmúlik.Miért irom ezt ?Tapasztalatból Petim 8 éves lesz Andris 4 éves és tőlük már azért lehet lélegzetet venni nade ott a picur aki 19 hós és ami ezzel együtt jár...tavaly májusban egyszerre volt mindhárom fiú bárányhimlős Képmagas lázzal,hányással és nyűglődéssel a pici 9 hós volt és az egész teste tele kiütéssel ..kenegetés lázcsillapitás stb...éjjel nappal....másfél hétig birtam az iramot és itt varázsütésre lecsendesedett minden gyerek...átaludták az éjszakát és később már egy rossz álom volt...ez csak egy szösszenet ...voltak még cifrábbak is ...pl.most fogzik a kicsi és kb egy hónapja nem aludtam egy jótKépde majd ez is meg fog oldódni....
Mindenkinek minden szépet és jót.Jóéjt.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

A telihold sem segített, viszont olyan ramaty éjszakám volt, aludtam vagy 3 órát. Utálom az éjszakákat, próbálom álomba olvasni magam, de a 3-szori felkelés, wc-re menés mindig megvan. Ma voltam a dokinál, és megállapította, hogy minden tökéletes...zárva van még a méhszáj (ami nekem annyira nem jó hír), a CTG-m mutatott fájásokat, de semmi különös! Jövőhéten megint megyek, aztán jönnek a 2 naponkénti vizsgálatok... Elég rossz az én hangulatom is, lehet, hogy az idő, és a kialvatlanság miatt.
Jó éjszakát
balna
 
 


Hello,

Köszi a biztatást.

Vajon mi lehet Bálnával? Lehet, hogy beindultak a dolgok. Már biztosan irt volna a netre ha csak otthon pihizik.

Memami
Nem lakok a szomszédban - Gödön. Még nem volt ho akkor délelott kb. 50 perc alatt értem be. Egyenlore nem tragikus a ho helyzet Bp és környékén.

Gyak. kérdések:
1. A Jánosban adnak háloinget a szüléshez vagy sajátban kell szülni? Ha igen akkor beszerzek gyorsan vmi ocska kinait amit nem sajnálok.

2. Volt közületek olyen aki EDA-val szült a Jánosban? Hogyan zajlott? Fáj mikor beadják, mikor adják be, milyen érzés mikor hatni kezd, milyen a hatása, azzal lehet járkálni, összevarrásnál van még hatása, másnak van fejfájás stb. szóval minden érdekelne ha vkinek van tapasztalata ez ügyben.

3. Varrásnál ugye használnak érzéstelenito injekciot?

4. Csinálnak kézi tágitást vagy hagyják a dolgokat természetesen lefolyni?
5. A lepényt hagyják megszületni vagy kihuzzák az emberbol?

Köszi, Bog75
bog75
 
 


Sza Bog!
Hálóinget adnak azzal nem kell foglalkozni.Igaz olyan megkötős,de ha meleg van még jól is jön hogy jól szellőzik.)
Szegénykék nem a legdivatosabbak.De a szülőszobáról már a sajátodban jösz ki.A szülésznő segít átöltözni.

Az EDA-n volt olyan pillanat amikor elgondolkoztam,de akkor már késő lett volna.Viszont a dokim azon mondata hogy van még hátra fél óra erőt öntött belém.
Nem lett igaza mert 40 percem volt még.
De ha jól tudom van sétálós EDA.

Érzéstelenítőt adnak varrásnál,de csak akkor vágnak ha muszály.Másodiknál már biztosabban elkerülhető.De ez orvostól is függ,és a szülésznő látja kell-e vágni.

Szerintem a kézi tágítás is orvos függő.
Nekem pld.nem volt,edig 12 nappal hordtam tl a lányomat.A nagylányom keresztanyja bármelyik pillanatban bevonulhat szülni(ő is Jánosos)de neki már piszkálta a méhszáját az orvosa múlt héten.Ahogy ő mondta jól megtunkolta és nyomkodta ami nagyon fájt.Próbálta nyitogatni,persze úgy hogy nem szólt róla.
Na ezt soha nem fogom megérteni.

A lepény születést nem tudom hogy megy,mert nekem muszály volt rögtön megszülni hogy a doki megtudja csinálni a kézi betapintást a csaszis hegem körül,nehogy későn vegye észre ha baj van.
Kaptam egy méhösszehúzó injekciót a kanülömbe,de nem is vettem észre,nem fájt a születése.

Ha infúziót kell kapni(oxitocyn)akkor pld.nagyon jó hogy adagolós gép van.Azt hiszem a ctg-re van kötve és az alapján van beállítva a cseppszám.Ahogy érzékeli a gép a fájásokat,úgy pöttyinti a löttyöt.
dobolyka
 
 


Szia Bog!Hálóinget a szüléshez külön nem kell vinned mert a szülésznő az előkészités előtt ad egyet és a szülés végén megkapod a sajátod.
Minhárom fiút EDA-val szültem ....egyáltalán nem volt semmi probléma .A beadása nem féj...jobban fájtak közben a fájásokKép
az egész egy olyan érzés amikor hatni kezd hogy tudod hogy mi zajlik de "csak"némi húzást vonást érzel belőle...a gátvarrásánál is hat .
Nekem semmi szövődmány nem volt utána sem nem volt fejfájás...a harmadik szülés után a kötelező megfigyelés után saját lábamon mentem ki a szobába.
Ha nincs EDA akkor természetsen adnak helyi érzéstelenitő injekciót.
Én nem egyeztem bele semiféle kézi tágitásba merthogy igen nagyon fájdalmas és káros is semmi szükség bele avatkozni a szülés természetes folyamatába ..csakhogy vannak olyan dokik akik "sietnek"és gyorsitják a szüléseket....Képno comment.
Dobolyka!Nem semmi hogy a barátnődnek a doki piszkálja méhszáját ...én sosem engedném!!!!!!!!!!!!!!
Balna!Drukkkk megy!!!!!!!!!Sok sikert a nagy naphoz!!!!!!!!!!!!Kép
Üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Vera a lányzó figyelmét fel is hívtam rá hogy ne engedje,és igenis kérdezzen rá mikor mit csinál a doki.
A nagylányomnál nekem csinálták a tágítást,+lefejtették a méhszájról a burkot.
Ezért ugrok a témára.
Háromszor próbálták indítani,aztán végül császár lett.Kép
Mindezt azért mert tíz nappal túlhordtam és semmi jele nem volt hogy szülni akarnék.
Most már visszagondolva persze hogy nem szültem,mert két héttel elöte befektettek a kórházba.
És akármennyire nincs kórházfóbiám elég volt.
Lehet ha hazaengedtek volna egy hétvégére akkor magától elindult volna.
dobolyka
 
 


Szisztok Kismamik!

Szóval, én tegnap kérdeztem a dokimat az EDA-ról, és lebeszélt róla. Csak sétálós van, a másikat műtétnél használják! Azt mondta, hogy ő azért nem javasolja, mert lényegesen meghosszabbítja a tágulási szakaszt, és a fájdalmakat nem múlasztja el teljesen, nem beszélve a következő napok fájdalmairól... Velem továbbra is semmi. Esténként úgy érzem, hogy fájogatok, de ez még kibírható. Amikor a doki megvizsgált, azt hittem, hogy baromira fog fájni, de nem éreztem semmit, aztán lehet, hogyha már tágulok, akkor fájni fog...passz.
Bog75! Hálóinget állítólag adnak amennyit kérsz, tehát, én úgy vettem ki a szavukból, hogy a következő napokra is lesz..Azért én vettem, az Aushanban 800 Ft elöl gombos, jó hosszú, a célra tökéletes!
Tegnap bejutottam a szülőszobára, ott csinálták a CTG-t, nem olyan vészes... Kicsit már izgulok, hogy milyen lesz!!!
A bőrönd ott lesz velem a szülőszobán, amíg szülök? Érdekes lesz. Annyira nem tudom, hogy milyen lesz.
Fent a kapu mindig nyitva van, be lehet jutni?
balna
 
 


Szia Vera! Köszi a bíztatást! Így egy kicsit jobban félek, hogy nem kapok majd EDA-t! Mondjuk ha nagyon nem bírom, úgyis kifogm harcolni, hogy vmit döfjenek belém! :-)
balna
 
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Jelenleg 11hetes 4 napos kismama vagyok ikrekkel.Említették nekünk a Szathmáry doktort mint lehetséges szülészt,de nem tudok róla semmit.Tudtok esetleg róla valamit?Köszi.

Kép
Kép
kiwi_1
 
 


A doki részéről maximális odafigyelést tapasztaltam, attól függetlenül, hogy volt egy másik kismama is aki éppen akkor nála szült. Egyébként szülés előtt is meg utánna is mindennap benézett hozzám a szobába amíg bent voltam a kórházban és ez igen jól esett.
Persze az a tény sem elhanyagolható, hogy nagyon ért az uh-hoz.
Szathmáry dr. nem volt türelmelten, sőt, kedves, aranyos, segítőkész, teljesen pozitív róla a véleményem.

Kiwi nem tudom melyik a Szathmáry doki de ezeket találtam róla itt a társalgóban.
Hogy néz ki?
Hátha úgy tudnánk melyik orvos az.
dobolyka
 
 


Szia Balna!

Furcsálom hogy a dokid lebeszélt az EDA-ról,mert ugye mindenki maga dönti el hogy milyen a fájdalom tűrőképessége és él-e az EDA lehetőségével...ha úgyérzed hogy élszz vele akkor kérd és éjjel nappal elérhető a Jánosban tehát akadálya nem lesz a dolognak nagyon jó anesztesek vannak.
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Most tudtam meg, hogy a dokim a Jánosba jött át végül. Ugyanaz, aki Bog75 dokija. És bizony totál ki vagyok tőle. 3 napja lesz, hogy fél éve megszültem a kisfiamat a Péterfyben. Tartottam tőlem, paráztam a körülmények miatt, láttam az SZTK- t (hát az gáz) szóval csak és kizárólag a dokim miatt mentem oda. Aztán a legnagyobb pozitív csalódás lett az egész. Tuti biztos voltam benne, hogy a következő babócámat is itt fogom szülni, a dokimnál, annyira jó volt az egész. Erre tessék! még jó, hogy nem menet közben kellett váltani, szegény Bog! Én teljesen megértelek, hiába védik a többiek a kórházat, nekik is meg kell érteni, hogy ha van mihez viszonyítani, akkor már nem is annyira jó. Most elbizonytalanodtam nagyon, jó lenne v.mi pozitív infó is a Jánosról. Teljesen le vagyok törve, pedig nyár végén már nekiállunk a kistesónak. Beleolvasgattam a topikba, most mi igaz és mi nem??
beöntés van? nálam ugyan szóba se jöhet (nem is jött) függöny a szülőszobán?? ez remélem 1 éven belül megváltozik. cukros víz? tápszer? mi a fenének?! Nem fogyhat le a baba? Már miért ne??? EDA? szülőszék? fekve? Ülve?
Amúgy a dokink azért jött át ide, mert ide vették át, először a Honvédba akart menni, ha jól hallottam.
Balna! Nem értem miért beszélt le a dokid, hisz embertől függ, kell- e, akarod- e, akár menet közben derül ki, és csak pozitívat tudok mondani róla. Kicsit sem hosszabbodott meg a szülésem, sőt első babához képest igen rövid volt. Szerintem ez megint csak ember függő.
na sziasztok
Meske
Bog75! Drukkolok, hogy legalább 1 ágyasba menj, vagy verd ki a hisztit, hogy rakjanak át :-) na jó, ez csak vicc volt.

babafalva.hu vonalzó
meske
 
 


Szia Meske! Én a kórházról nem tudok rosszat mondani, mert nincs viszonyítási alapom. (lehet, hogy jobb is). Beöntés van, de ha te nem akarsz, akkor nem adnak! Cukrosvizet se kell adni a babádnak, ha te nem akarsz, minden rád van bízva! Szülőszoba...,hát ez van, sajnos a kórház anyagi helyzete ezt engedi meg. Többiek írása alapján, én ettől sem óckodom, hisz úgysem a másikkal fogunk foglalkozni hanem saját magunkkal.
A dokim próbál lebeszélni az EDA-ról, de természetesen nyitva hagyta előttem a lehetőséget ha én annyira akarom akkor kapok. Ő mondjuk tényleg csak rosszakat mondott róla. Nekem is csak ajánlani tudták a barátnőim. Majd szerintem ez ott fog eldőlni, hogy hogy bírom...
balna
 
 


Szia Dobolyka!
Én sem tudom hogy néz ki,de állítólag ikrek terén nagy koponya.Még nem jártam nála.

Kép
Kép
kiwi_1
 
 


Sziasztok!
Meske és a többiek!mInt eü.dolgozó igen sok kórházban megfordultam és van némi rálátásom a dolgokra ...sajnos a János Kórház jelenleg a csődből láballt ki és bármennyire is rossz a szülőszobára nincs már keret amiből fel lehetne újitani ...sajnos ott tartanak hogy már jóformán a gyógyszereket is úgy kell kikönyörögni...de ami van!!!!!!!profi személyzet akik nagyon segitőkészek és a tudásuk legjavát adják ami szerintem fontosabb hogy hány szülőszoba van...plusz amit itt hiányolnak a kismamik....
három gyermekemet itt szültem és egy szülésnél sem érdekelt hogy hányan vannak benn....mert a szülés egy bizonyos szakasza után már azt sem tudtam időnként hogy hol vagyok és már nagyon túl akartam lenni az egészen:...ilyenkor az ember nem igazán törődik azzal hogy "mások"mit csinálnak és ki van a másik "föggöny "mögött...
Természetesen mindenkinek mások az elvárásai és az igényei...meg lehet találni azt az intézetet ami az elképzelésünknek megfelelő szolgáltatást tudja nyujtani és ezzel a szülés szép és maradandó élmény marad.
Köszönöm hogy elolvastátok.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Csatlakozom Verához!
Én csak a második lányomta szültem itt,de a személyzet hozzáállása tetté széppé és emlékezetesé azt a pár napot amit bent kellett töltenem.
Számomra fontos volt az hogy bárkitől kértem segítséget soha nem utasított el,és nem húzta a száját senki hanem mosolyogva,kedvesen rámért.

Természetesen mindenkinek más az igénye.Az enyém nem az volt amit a Péterffyben kaptam akkor este amikor picit vérezve barnázva,sírva a félelemtől hat hetesen bementem hogy nézzen meg valaki.
Két órán keresztül tettek a fejemre,senki oda nem jött volna megkérdezni mit álldogálok este kilenckor a folyosón nagykabátban.
Egy nővér megkérdezte ugyan ki az orvosom,de mikor mondtam hogy nincs még akkor eltünt ő is.
Ezek után mi jóra számíthattam volna?

A Jánosban ha gondja van valakinek és éppen nincs ott az orvosa,bárki más nagyon szívesen segít,és nem hárít.

Vagyis én a Péterffy dolgozóihoz,személyzetéhez viszonyítom a János személyzetét.
dobolyka
 
 


Sziasztok!

Én már szültem a Jánosban két éve, most megint babát várok és ott fogok szülni. Őszíntén megmondom nekem semmi bajom nem volt. Az az igazság, hogy én csak feküdni tudtam, nem is gondoltam másra. A beöntés kifejezetten jó hatással volt rám, utána legalább a rohangászásom megszűnt.
Én adtam a gyereknek cukros vizet. 4,3 kg-val született, nem indult be a tejem (csak otthon a 8. napon) nem szerettem volna ha besárgul, meg hát nézték a vércukrát és mondták, hogy nem lenne rossz....

szóval én elégedett voltam, remélem nektek is megváltozik a véleményetek.
zsizbó30
 
 


Sziasztok,

Meske - ez van. A lányok itt a forumon elég sok mindent leirtak. Számomra ez azért biztato volt. Nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz. Remélem a sok bizonytalanság után minden simán fog menni.
Ja, hab a tortán, hogy a doki jovo héten 3 napos továbbképzésre utazik. Ez nekem a 39. hét vége és a 40. eleje. Én már mindenre felkészültem (kivéve a császárra).
Azért remélem, hogy a baboca megvárja a doki bácsit.

Ma megszánkoztattam a gyereket - "lájtosan". Ut kozben annyiszor belenyilalt a bal combomba, hogy majdnem osszecsuklottam. Már nagyon helyezkedik a fiu.

Bálna, Már azt hittem akciozol. Mikorra is vagy kiirva hivatalosan? Az EDA-t meg ne hagyd, ha szeretnéd jár a dolog.

Udv, Bog75
bog75
 
 


Sziasztok!

Bog75! Hivatalosan Február 5. -re vagyok kiírva! Ma éjjel volt végre valami, bár ne lett volna, arra ébredtem, hogy piszokul fáj a hasam, a derekam leakar szakadni. Valahogy kimásztam az ágyból és elkezdtem sétálgatni, próbáltam mélyeket lélegezni...,ez még kétszer ismétlődött! Fú én nem tudtam, hogy ez ennyire fáj? Utána vissza se aludtam, vártam a jeleket...Én eddig azt hittem, hogy nagyon erős vagyok, és simán bírni fogom...most meginogtam!
balna
 
 


Sziaszok,

Bálna, ne ijedj meg!!
Biztosan nem lesz könnyü a szülés de már milliok végig csinálták elöttünk. A dokim azt mondja, hogy a fájdalmak árán vésödik bele a gyerek örökre a szivunkbe. Meg kell dolgoznunk érte. Max. csak 1 nehéz nap (ebböl a szempontbol) és lesz egy gyereked. Most probálj meg nem megijedni. Ez az egyetlen járhato ut. Amugy eddig elég stramm lánynak tüntél a levelezésbol, ugyhogy biztosan minden menni fog.

(Na mit szoltok én gyozkodom a lányt. Ma itthon maradt a férjem, látván mennyire kivagyok. Nagyon sokat tudtam pihenni mentálisan. Sokkal jobban érzem magam.)

Üdv, Bog75
bog75
 
 


Szia Balna!
Fel a fejjelKépKépKépgondolj arra hogy pár nap és a kezedbe veheted a pici babádat ...könnyen mondom igaz ...de Bog-nak igaza van annyian végig csinálták már előttünk is.
pihenjetek amig lehet...üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Koszi a biztatast lanyok! Csak megijedtem az ejszaka, mert meg nem erztem ilyet. Persze en is nagyon varom mar, hogy a kezemben tartsam a babamat, erre fogok gondolni, ha megint ennyire fog fajni.
balna
 
 


Szia Balna!

Teljesen megértelek, hogy megijedtél, de mivel - két gyerek után már tudom - sokkal, de sokkal jobban fog fájni, és hosszabb ideig is, talán nem kellene gondolkoznod az EDA-n, hanem kérj rögtön az elején, és passz. A doki meg majd oldja meg a többit, ne szenvedj az elkerülhetetlennél többet, mert az mindnyájan megsínylitek, nemcsak te, hanem a család és a pici is...Ha mégegyszer szülnék, tuti, hogy EDA-val tenném, mert még az utánakövetkező procedura is horror volt. Brrr.....

Szia: Ági

ui: Nem akarlak megijeszteni, mert ha belehaltam volna, nem lenne most két csemetém, igaz? :-))
csipi70
 
 


Sziasztok!Bog! Teljesen igazad van az EDA-val kapcsolatban ...én éltem is vele mindháromszor...szükségtelen szenvedni ha valaki nem birja.
Balna!Ha bementek szülni a szülésznőnek már az elején jelezd hogy szeretnéd az EDA-t és annyi... És nem a dokid szül hanem Te és Te fogod érezni a fájdalmakat
Rendben lesz minden.majd meglátod.
..semmi fájdalmat nem éreztem miután az EDA-t megkaptam sőt még szunditottam is és közben a tágulás haladtKép
a varrást sem éreztem...Kép
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!!

Rég voltam erre!
De látom Jánosba csatlakozo anyukák még mindig pánikolnak! Remélem jok lesznek a tapasztalatok!!
És ne féljetek a végeredmény minden fájdalmat megér!!!!
EDA-t kértem én is, nekem nagyon bevállt, és nem volt szövödményem. Belépet a dokim a szülöszobába mondtam neki hogy kérek, mondta zzonal intézi, kb. 10 perc mulva ott voltak. És egyböl érezni a hatást. és szerintem az sem elhanyagolhato hogy gát varrásnál nem kell ujra szurni stb... De én dokim se volt annyira boldog hogy kérek, ö is ezt mondta hogy lassitja, nekem ilyen gondom se volt 6-kor értem be és 11-re meglett a kiscsajom.
Beöntés meg nem volt kötelezö, engem megkérdeztek hogy kérek-e, és elmagyarázta normálisan miért érdemes kérni, kértem is, 3-4 perc kellemetlenség, és ennyi.

Hamarosan babázoknak SOK SIKERT!!!!

sziasztok
Viki
boribaba
 
 


Sziasztok Lányok!

Valószínűleg kérni fogok EDA-t, tényleg mindenki csak pozitívan nyilatkozott róla. Megint teljesen jól vagyok semmi fájás. Már tényleg az agyamra mennek a telefonok, hogy mi van már, hogy vagyok..., tudom, hogy csak aggódnak, de inkább nem is megyek már sehova.
Bog75, te hogy vagy? Mi lehet, hogy egyszerre fogunk szülni?
Én nemsokára kezdem a kétnaponkénti dokihoz való járást. Szerintetek kétnaponta fizessek a dokinak, vagy elég most már csak a szüléskor? Kicsit húzós lenne...

Kitartást a kismamiknak!
Sziasztok és mindenkinek jó pihenést a hétvégére!
balna
 
 


Hello Mindenkinek,

Hát bármi elképzelhetö ami a szülés idöpontját illeti. Én már csak arra koncentrálok, hogy lehetoleg ne azon a 3 napon szüljek amikor a dokim lelép.
Nekem továbbra is vannak joslo fájásaim. Ma éjjel is felébredtem a görcsökre, de aztán el tudtam aludni. Tegnap jott el igazán a pillanat amikor ugymond megadtam magam a jovendo dolgoknak. Most már nagyon kivánom kifelé a babát.Lesz ami lesz.
Ma mintha rozsaszines dolgok jottek volna belolem, aztán du-n semmi. Lehet, hogy a nyákdugo mozgolodik. De jo lenne! Pl egy keddi szulés addig a dokim van.

Én csak a magánrendelésen fizetek a dokinak. Mi már csak a korházban találkozunk. CTG- után illetve megbeszélt idopontokban amikor amugy is bent van. Tehát én nem fizetek. A kétnaponta fizetés szerintem kicsit durva lenne és nem hiszem, hogy a dokid ezt akarja. Vszinü csak nagyon alaposan meg akar figyelni itt a végén, hogy minden rendben van-e a babával és veled.

Na akkor várakozzunk.

Üdv, Bog 75
Kedden 10-re megyek CTG-re ismét.
bog75
 
 


Sziasztok!

Bog75: Akkor te biztos, hogy hamarosan szülni fogsz, ha ennyi jeled van! Nálam még mindig semmi. Ha az a nyákdugó elmegy, azt észre fogom venni? Szorítok, hogy keddig meglegyen a babád! Írj majd, hogy mi történt!
balna
 
 


Hello,

Sajna a nykdugo olvasataim szerint több napon keresztül is távozhat. Nekem pl. ma is csak reggel volt valami kis jel. Napközben minden tiszta. Tehát vannak elojelek de ez még akár 1-2 hétig is eltarthat mire beindulnak a dolgok. Persze lehet 1-2 nap is.(de ezt ugye eddig is tudtuk)
Hát egyenlore ennyi.
Az elso szülésemnél a magzatvizem ment el. Ez azért volt jo, mert teljesen egyértelmü volt, hogy indulás a szülészetre. A nyákd. állitolag vérzésszerü folyásos dolog ami hasonlo a menszeszhez. Tudtommal azért mert elmend a nykd. még nem kell a szülészetre indulni csak akkor ha a fájások is beindulnak. A ketto nem jár feltétlen idoben együtt.
Szval majd meglátjuk. Van vkinek nykdugos tapasztalata?

Szerintetek megmondják a korházban ha felhivom oket, hogy ki lesz ügyeletben a héten szerdátol-péntekig?

Üdv, Bog75
bog75
 
 


A Babapatika oldalain találtam.


Milyen is ez a nyákdugó? Nagyon sürü, kocsonyás, nyálkás anyag, nem túl gusztusos látvány. Ez a nyák védte a magzatot a hívatlan vendégektôl, a különféle kórokozóktól. a terhesség során hasznos volt, de a tágulás kezdetén eltávozik a méhszájból. Ez a szülés megindulása elôtt egy-két nappal is megtörténhet, ilyenkor érdemes figyelni minden jelre, illetve felvenni a szülésszel a kapcsolatot.
Gyakran esnek kétségbe a kismamák, ha vérzést tapasztalnak. a szülés elején minimális vérzés általában a méhszáj tágulásából adódik, azonban ritkán szövôdményt is jelezhet. Ezért nem szabad halogatni az orvos fölkeresését.
bog75
 
 


Sziasztok Balna, Bog75!

Úgy szurkolok nektek. Én még csak a 28. hetünkben járok, de együtt izgulok veletek. Minden rendben lesz! Tényleg annyian végig csinálták már. Nálunk sem lesz semmi gubanc. Ha indulásnál van még időtök és erőtök egy röpke hírt írni, akkor a rázósabb időszakban konkrétan tudunk nektek szurkolni, s energiát küldözgetni a kitartáshoz.

Üdv: Timtom

Ui.: Könnyen bíztatgatlak itt titeket, pedig tudom előre, hogy én is frászolni fogok az idő előrehaladtával.

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Nekem a nyákdugóról tapasztalatom nincs,ugyanis az enyém a kitolásnál távozott.Kép
Burokrepesztés,és néhány vizsgálat ellenére is.A szülésznő nézett is nagyokat.
De a lányom keresztanyjának már múlt hét csütörtökön elment,aztán a szülés beindulása még sehol.
Ő egyébként veletek fog a napokban szülni,és lehet hogy találkoztok is a kórházban.Kép
dobolyka
 
 


Sziasztok!Beköszönök hozzátok!Kép
Bog és Balna!Hajrá!Minden rendben fog menni Drukkk megy és egy fél mondatot irjatok ha indultok..hagy drukkoljunk mégjobban.Kép
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok Kismamák!
27. hétben vagyok és most rászántam magam, hogy irjak egy pár sort. Örülök az oldalnak és hogy sok pozitiv dolgot olvasok a Jánosrol.
A keddi elöadásrol kérdeznék... Bármokor lehet csatlakozni? ha igen akkor most mi történik? a párotokkal együtt szoktatok járni?
elöre is köszi az infot!!!!
Pepa
 


Szia Pepa!
Üdvözlünk itt Jánosos topicban.Kép
A felkészitőre bármikorlehet kapcsolódni és természetesen a párod is mehet.Az aktuális témákról biztos irnak neked a lányok akik járnak.
Kinél fogsz szülni?
Üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Vera,
A Kaszás dokinál fogok szülni és az elsöt, tehát még nagyon bizonytalan vagyok.
Látom pártolod az EDA-t,én is fenntartom magamnak ezt a lehetöséget, nem lehet tudni hogy mennyire fogom birni!!!!
Pepa
 


Szia Pepa!Az Eda az egyik legjobb dolog a szülési fájások csillapitására...nagyon bevált nálamKépHa úgyérzed hogy kell akkor jelezd a szülésznőnek... éjjel nappal rendelkezésre áll ...senkinek nem kell szenvedni ha már egyszer elérhető az EDAKép
Bármi kérdésed van szivesen válaszolunk neked ha tudunk.
E.mailben is kérdezhetsz.
Üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Köszi a biztatást Vera.Biztos hogy ki fogom használni a lehetöséget. Láttam a profilodban a képet...nagyon helyessek a gyerekeid!!!!nekem kislány lesz ha minden igaz.
Ugy tudom, hogy csak az egyszemélyes szobákban lehetsz együtt a babával éjjel is (végül is logikus- más lehet hogy aludni akar)..hány egyszemélyes szoba van?
Pepa
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?