Új privát üzeneted érkezett!

Akár hetente is felköszöntheted :-D
szilvi35
 
 


Basszus! Na hülyébb már én sem leszek! Visszalvastam! :oops:
Akkor miért nincsen ennek a nagyfiúnak vonalzója :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Miért kell engem félre vezetni :?: :?:
Tessék neki vnalzót gyártani!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Hahó!

Mi ez a pangás itt kérem! Nagy a csend!
Hubával mi a helyzet?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 

 
 

Nem tudok vonalzót csinálni :-( Béna vagyok.
Valóban nagy itt a pangás....
Nem szívesen írok már magunkról, mert senki sem ír magáról....
Szóval hajrá!
szilvi35
 
 


Sziasztok!

Hubával minden rendben. Negatív a teszt,szóval féregmentes.
kicsit rólunk:
Viola még mindig 2 óránként kel, cicizik kettő percet és szunya vissza, de ez engem kikésziiiiiiiiiiiiiit... :-(
Uj napirendünk van, mióta anyuéknál voltunk egy hetet. Általában 7-7.30 között kelnek. Reggeli, stb. Vio 9-10 körül alszik még 45-60 percet. 11.45 körül ebéd, 12-kor közös szunya. Viót magam mellé veszem, cicizik aztán forgolódik majd bealszik. Huba közben a fülemet morzsolgatja és bealszik 20 perc alatt. kb 15.00-ig alszanak. Néha Vio felébred olyan 14 óra körül. De sebaj. Este meg 20.00 körül fürdés, vacsi stb, 21.00 körül ágyba be ugyanaz mint du- és alvás van. Mondjuk ekkor már a férjem is ágyban van. Huba olykor inkább az ő fülét morzsolgatja. :-) És innentől Vio 2 óránként kel. :-)
Egyébként Huba alig beszél még, neveket mond, meg max 15 szót.
Viola megy egy lábbal löki magát a kúszásnál. :-) Vicces, de nem hiszem h jót jelentene. Viszont a kiskádban már vagy 3x felállt, egyedül. Édibédi volt. :-)

Na ennyit rólunk.

Hogy vagytok? Ovikezdés, bölcsi, suli? Írjatok.
Sokba kerülnek ezek? Mintha Ildóca írt volna tavaly horror árakat... :-S
Huba második szülinapjára futóbicajt kap. Korai?

Sehol nem jön kistesó?

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Huba mami!

Hurrá! Ez jó hír! :D
Már éppen rámfért valami jó hír!
Klassz kis naprendetek van! Nem csodálom, hogy kikészülsz.
Valahogy pedig rá kéne venned Violát az éjszakai alvásra!

Köszi kérdésed! Mi jól vagyunk!
Gondolhatod, hogy várják a sulit a nagyok! :evil: Na kb. valahogy ennyire.
Ha nagyon kíáncsi vagy kb egy 30 000 Ft-ot költöttem el tancuccokra. ÉS ebben persze nincsen iskola táska, mert azok még teljesen tökéletesek erre az évre. Sőt Csabié szerintem akár nyolcadikig is kihúzná, mert annyira jó állapotban van. Csak, hát jövőre már cicki lesz az alsós hátitáska. Ja és még egyiknek sem vettem egy darab ruhát sem. Ami megint csak lesz jó pár ezer forint mert mindenk kinőttek és kihíztak a nyáron. Na nem Csaba meg Enikő, mert azokat elfújja a szél. Ők nem híztak egy grammot sem. Viszont Csenge jó megnövesztette a potrohát és egy gatyáját sem tudja begombolni.:(

Nálunk Csani fut szalad rohan mondd egy két dolgot. ÉS egy kis gengszer fióka. Kincső emg teljes szobatiszta lett mostmár 3 hete. Sőt éjjel sem pisil be 3 hete. Annyira büszke vagyok rá. :D És meg is kérdezi, hogy büssze vagy rám édesanyám?És egyfolytában azt mondja, hogy akkor mehet mostmár oviba.

Én meg teljesen hulla vagyok! Kiészít ez a sok minden. De mostmár jobb lesz egy kicsit mert lesz alkalmazottunk és tudok a kicsikkel foglalkozni. Konkrétan elegem van mindenből..... :evil: És az egész sulikezdésből is....... :evil:

Na én bezsámoltam nektek!
Szilvi tejössz! :lol:
Többiek :?: :?: :?:

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Hahó Lányok!

Mi jól...
Túl egy hányás-hasmenéses valamin...
Bogi kezdte,aztán jöttem én és apa zárta a sort.
Bogit hányás közben bedobtam a fürdőkádba,aztán lefürdettem és ő két hányás között énekelt...:)
Nem viselte meg,ellenben engem....:(
Majd meghaltam...én még sose betegedtem meg ebbe,pedig gyerekek között dolgoztam évtizedeket majdnem....
Bezzeg most...
De egy éjjel túl voltunk rajta mindannyian....

10-én bölcsi kezdés!
Kiváncsian várjuk!
Én már dolgozom csütörtök óta,fura,de majd belerázódom!
Főleg a reggeli 6 órás ébredés az,ami kikészít egyenlőre,dehát ez van!
Eddig a magunk ura voltunk,most már ennek vége...:)

Kép
kata35
 
 


Kép


majd írok is
szilvi35
 
 


Sziasztok

Tiva egy kis herceg. Milyen szépek a fogacskái. Utólag nagyon boldog szülinapot.

Mi nem vagyunk túl jól. Ezért nem is írtam. Nem akarom a nyomoromat a nyakatokba akasztani. nem tudom mi van ezzel a gyerekkel, egyszerűen kezelhetetlen. Rám egyáltalán nem hallgatgat, az apjára még csak-csak. Nagy kudarcként élem meg ezt az egészet. Már nevelési tanácsadón gondolkodom... :?:

Mi is voltunk balesetin a Madarászba. Elesett a bölcsibe Szonja és felrepedta homlokán a bőr jó mélyen. Kapott sebösszehúzós ragasztót és megúsztuk ennyivel szerencsére.

Kata, remélem zökkenőmentes lesz a bölcsikezdés :P

Tlindi

Kép
tlindi
 
 


Drága Lindi! Jó, hogy írtál. Olvasnám részletesebben is... Gond van nálunk is, Titinek elment az esze :-(
Egyáltalán nem terhelsz szerintem senkit, ötletelhetnénk is.... abból meg tanulhatnánk. Persze megértem, hogy nincs kedved ennyi jó gyerek között :-(
Pl. Titi mostanában gyerekek között iszonyat .... szóval módosult tudatállapotba kerül. túlpörög, de nagyon. dobál, ordít, rohangál... elmebaj! ma a függönyt szakította le.... ha ketten vagyunk egész elviselhető és okos. mostanában nem is szívesen várok vendégeket, csak baj van belőle. nem tudok vele mit kezdeni, nem hall meg ilyenkor. A függönyös sztori után a kezére csaptam (megbántam) és a babakocsijába kötöztem, amíg nem nyugodott le -mert ordított mint a sakál (nem bántam meg). próbáltam mondani neki, hogy mit-hogy, de nem vette az adást. bekötöttem a szobába a kocsiba és otthagytam. gyakran ránéztem, amikor megszólaltam újból ordított... aztán vizet kért és szépen lenyugodott. 10 percen belül helyrezökkent. pfff.... nem kívánom senkinek... Ti mit tettetek volna?

Lindi! Ti mivel próbálkoztok?
szilvi35
 
 


Szilvi, ugyanezt. csak ez a babakocsis bekotozos nalunk nem valik be, mert siman kibujik belole. bar nem mondtad mivel kotozted bele, nalunk max a szigszalag valna be :)
ede a szobajaba en is ugyanugy bevagom ha hiszti van, es hozzateszem hogy senki nem kivancsi ra. utana par perc mulva o jon ki huppogve, oleli meg a labam, aztan elmagyarazom neki hogy miert kapta. akkor amikor kitor rajta az elmebaj, hanna is sehallselat. szoval en csak utana tudom rendezni vele a dolgot. lehet csunyan fog hangzani, de en meg a vizzel leboritom dolgot fogom kiprobalni. egyenlore meg csak izlelgetem a dolgot, de nekem is sokszor fogy el a turelmem, egy egy ilyen hiszti alkalmaval, persze egyre jobban kezelem, de ha egy nap tobbszor, es rovid idon belul tobbszor jon ra a felora, akkor vagyok kicsit ideges, hogy meg az elozot is alig heveruk ki, es maris jon a kovetkezo. "sajnos" nalunk a kezrecsapas nem nagyon valt be, mert azon rohog es ugyanugy csinalja tovabb, de regen en is probalkoztam vele. egyedul akkor csapok a kezere, es ez szerencsere csak kb 3 napig volt nala "slager" vagy 2 hete, amikor pusztan szeretbol pofan verte a kisbaratait. tudom en hogy simogatni akar mindenkit egyfolytaban, de a tobbi gyerek egy ido utan megunja, elforditja a fejet, vagy arrebb teszi hanna kezet, mikor mar majdnem az arcukhoz er, erre o gondolom azt talalta ki hogy akkor majd gyorsan simiz, amibol ugye kis pofonka lett. na akkor kapott a kezere. ugyhogy mostanaban megint nem csinalja. szerencsere o most meg nem az a csapkodos fajta, tehat errol nem tudok mit mondani, a fuggonyt se tepi, mert arrol egesz kicsi koraban letiltottuk.
A lenyeg, hogy ne erezd magad szarul, mert nevelni probalod a gyerekedet. en is mar tulleptem ezen, persze neha meg mindig van lelkifurkam, egy egy ilyen utan, de ha nem akarom hogy kesobb egy csapkodos verekedos agressziv kismajom legyen, akkor muszaj mar most letornom a szarvait.
nekunk egy marha nagy szerencsenk van, hogy itt ahol lakunk rengeteg hasonlo koru gyerek van, nap mint nap egyutt vannak, gyakorlatilag reggeltol estig, kiveve amikor alszanak, tanulnak egymastol, rosszat is persze, de sok jot is, szocializalodnak, megtanulnak egymashoz idomulni, pont ugy mint az oviban kesobb. mondjuk vannak is annyian mint egy kisebb ovis csoport. konkretan az egyik gyerekkel mar olyanok mint a testverek. annyira aranyosak, dumalnak egymasnak, volt mar olyan hogy kozosen probaltak meg csinalni valamit, es ott magyaraztak egymasnak, mi ugyan nem ertettuk, de gondolom a haditervet eszeltek ki. a kisfiunal volt az ontozokanna, hanna meg gondolom magyarazhatta neki, hogy tartsa a kerti csap ala, o meg majd jol megnyitja a vizet, mire o odatette a kannat, hanna meg a csapot probalta megnyitni. vagy egy masik alkalommal szinten ment a babanyelv, a kovetkezo pillanatban mindketto elkezdett egy iranyba rohanni a kapuhoz. szoval viccesek, es olyan edesek egyutt. persze a rosszalkodasban is pong ilyen jol egyutt tudnak mukodni :)

Lilypie Third Birthday tickers


a függönyről Titi is le lett tiltva már ezer éve és nem is rángatta. most valamiért nekiesett rombolni.
ma meg az egyik kislány akivel bandázni szoktunk, kiabált utána, hogy Tivadar... erre Tti visszaszaladt, közben mondta, hogy szeretlek és átölelte... ilyet eddig még én sem kaptam... már utálom a nőit! tök rosszulesett. itt görcsölök nap mint nap és ennyit nem érdemlek. persze néha van szeje, de ennyi... szaladás, miegyéb még soha :-( azt hittem nem egy szeretgetős fajta... de csak engem nem szeretget :-(
ma egy séta alatt 3-4-szer verte ki a hisztit :( :oops: :evil: :roll:
szilvi35
 
 


hahó! miért nem írtok? behal a topik? ennyi volt?
szilvi35
 
 


Én vagyok, csak folyamatos küzdelem van a nappali alvással. :|
Ha meg épp nincs alvásidő, fut a fitnesz program anyának. :D
Na azért nem panaszkodom, de néha kicsit fárasztó tud lenni...

Látom, igaz a kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond mondás! :roll:

Függönyözés nálunk is van, hiába tiltom, mindig odatalál... :wink:

wf

Kép
wf
 
 


Sziasztok!

Milyen érdekes ez a függöny, nálunk egyik sem csinálta. De ez nem jelenti, h szentek lennének. Főleg Huba.
Alapjáraton nem hisztis, csak akar, de azt nagyon. Például hiába vagyunk egyhuzamban 3 órát a játszón mégis bömbölve jövünk el. Lassan már kedvem sincs emiatt ott lenni. És a legújabb, hogy esténként nem akar ágyba jönni, mert még tűtűzni (duplo autószállító kamion vagy mi a fene) szeretne. Az a rohadt duplo... Kezdem megutálni. Viszont most már egész rendszeresen pakolja el a játékait. Persze ha nincs kedve, akkor sem pakolja el, ha azzal dobálózok h nincs játszótér. Inkább nem akar menni játszóra, de nem pakol el. Hát ez van. Elpakol majd 30 perc múlva mikor elfelejti, h egyébként meg nem akart elpakolni.
Egyébként hisztinél meg nem hagyom egyedül. Ezt nekem úgy magyarázta el egy pszichomókus, h olyan, mint mikor kivagy akadva, nem tudod kontrollálni mit szeretnél, és egyszer csak egyedül maradsz a világon, és senki nem segít. Pont így érzi magát a gyerek is, akit otthagynak a szobájában, vagy az utcán ha hisztizik. Állítólag tök nagy bizalomvesztésen megy keresztül a gyerek a szülő iránt... Ha hiszti van, közlőm, h ezt lehet, adja ki a feszültséget, de ettől még nem lesz megoldva a probléma és odaülők mellé. Vagy felveszem. Ha ütni próbál, hárítok. Ha lekérezkedik, leteszem. Kiakadhat, én is szoktam, aztán lenyugszom, osztjónapot.
Hát nálunk ilyenek vannak.

Viola amúgy, mintha kezdene leszokni az esti kétóránkénti kelésről, csak én meg folyton felébredek... :-(

Remélem mindenki jól van, és senki nem beteg (már)!

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Sziasztok!

Elkezdtük a héten a bölcsis beszoktatást....
Meggyőztem magam,hogy nem kell sírnom az elszakadástól,meg ha Bogi nehezen szokik be,az sem baj,majd megszokja,dolgoznom kell,más választás nincs!
Aztán ma csak kibújtak a könnyeim....

Első nap csak két órát kellett ott lenni.Előbb odaértünk,simán két és félóra lett belőle.Bogi felfedezte az udvari játékokat,vittük a piros motorját,azt ott is hagytuk,legyen mivel motorozni.Egy autó a kedvence lett,lábbal kellett hajtani,ki se szállt belőle sokáig.Aztán mentünk haza,Tünde nénitől.a gondozónőtől,szeretettel búcsúzott,a nő is aranyos volt.
Második nap-kedden már felmentem az udvarról,otthagyva Bogit,hogy befizetem az ebédet,átmentem az ovimba-ami a szomszédba van,ügyet intézni-aztán negyedóra múlva mentem volna vissza,de Tünde néni mondta,hogy maradjak az épületben nyugodtan,Bogi szépen játszik,nem hiányol,majd szól,ha menjek.
Háromnegyedóra múlva jött,hogy Bogi leült mellé és mondta neki:anyát várom.Erre Tünde néni jött értem,hogy valószínű elfáradt,ne várjuk meg,míg sír,jöjjek érte.Repültem is,ölelkeztünk,aztán elbúcsúztunk,jöttünk haza.
Ma már negyed8ra bent voltunk,reggelizett(egy harapás kenyeret)végre a csoportszobát is felfedezte,benne a játékokat.
Aztán reggeli után udvar.Negyedóra múlva mondtam Boginak:elmegyek bevásárolni,jövök majd érte,puszit adott,elbúcsúzott,integetett.Eljöttem az udvarról és az emeletre ültem,néha kinéztem az ablakon,rájuk láttam:Bogi végig játszott(bár társ nélkül,de elvolt)ha kellett leült az asztal köré inni,gyümölcsöt enni,aztán homokozott,motorozott,autózott....Aztán feljöttek,valaki sírt nagyon,azt hittem Ő,már akartam rohanni,de nem Ő volt.
Ekkor kezdtem pityeregni,hogy uristen,milyen nagylány,hogy elvan nélkülem is egy idegen világban!És milyen sokáig...
Mikor tolták fel az ebédet,akkor mentem érte,mert ebédnél már vele kellett lennem.
Rám nézett,nagyon örült nekem:anya megjött!Ölelt,sokszor mondta:anyukám,anyukám....aztán ment játszani és ebédelni.
És képzeljétek,bár csak jövőhét keddtől aludhat ott,ma már le akart feküdni a többiekkel!De aztán elhoztam,majd ennek is eljön az ideje!

Holnaptól Apa folytatja a beszoktatást,kíváncsi leszek,neki milyen élmény lesz!Jobb is,hogy átveszi,én végig bőgöm az egészet...:)
remélem sírás is lesz,mert azzal együtt kerek az egész!

Kép
kata35
 
 


Mármint Bogi részéről lesz sírás,nem apa fogja itatni az egereket..:)

Kép
kata35
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is!

Szilvi
Titi gyönyörű! :) Kitartás a dac korszakhoz!

Kata!
Biztos nagyon ügyes lesz Bogi és hamar belejön a bölcsibe !

Kincső a múltkor a bevásárló kocsiba kiverte a hisztit. Én meg szépen halkan közöltem vele, hogy na akkor most legyél szíves abba hagyni mert mindenki minket néz és amikor a Csenge, Enikő ilyen kicsi volt mint most te egyikőjük sem hisztizett így vásárlás közben, úgyhogy legyél szíves és fejezd be mert a túró rudit is vissza teszem a polcra. És abban a pillanatban befejezte a cirkuszolást és csendben üldögélt és kért egy kiflit.

Nálunk megkezdődött a suli. Idén Pályaválasztás Csengének, úgyhogy nem lesz egy egyszerű félévünk az tuti! A kicsik jól vannak.
Kincső teljesen szobatiszta mostmár . Annyira, hogy éjszaka sem pisil be, hanem felkelt, hogy pisilni kell. Olyan büszke vagyok rá!
Csani meg már nagy fiú. Fogacskákat növeszt most éppen kettőt is úgyhogy ha kibújik ez a kettő rendesen, akkor már 5 foga lesz. szalad, fut, pakol. :) És kezd beszélni is. Voltunk állatkertbe és minden állat azt mondja szerinte, hogy vava! Aranyos volt, látta, hogy a zsiráf eszik és közölte hamma! :)
Én meg teljesen le vagyok merülve mint az elem. Nem elég nekem az 5 gyerek még mellette a meló is. Kivagyok purcanva! A kicsik meg örökké anyuval. :( Csani már engem is mamának hív az apját meg papának! Pedig már mondta, hogy anya meg apa!:(

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Hahó!

Sehol senki? Mi újság a bölcsis babákkal? Hogy bírják?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Tényleg bölcsisek, mi a helyzet?
És többiek?
Azt csak csendben kérdezem, hogy sehol nem jön tesó? Annyian mondtátok, hogy szeretnétek! Lassan mi is tervezzük. Igaz, nem éppen most szeretnénk, de hamarosan! :oops:

wf

Kép
wf
 
 


Hűűű! Vili baba már 9 hónapos :-)

Bölcsi:
hétfőn ott voltam (1óra)

kedden is szinte végig (1 óra)

szerdán 45 perc egyedül fele-fele sírás -játék, amikor meglátott nagyon sírt....

tegnap 9-11:45-ig reggel 20 perc sírás, utána minden oké, fele ebéádet megette, amikor érte mentem nem sírt, normálisan viselkedett, azt mondta megyünk holnap is

ma reggel kb. 1 percet sírt és ment játszani smile majd kíváncsi vagyok , hogy mi lesz amikor megyek érte
szilvi35
 
 


Khm, rég voltam erre, mostanában elég rosszul vagyok... wf nagyon ráéreztél, 8 hetes körüli a Minimanónk :) pontosat sztem sosem fogunk tudni, csak a méretek alapján, mert az utolsó mensim június végén volt, szülés óta csak 3x...ezért nem is vettük észre, h vki beköltözött egészen addig, amíg el nem kezdtem undorodni a kajáktól, amiket amúgy nagyon szeretek :)

Bölcsibabáknak kitartást, legyetek nagyon ügyesek!

Kincsőnek grat a szobatisztasághoz!!
(Ákos csak akkor szobatiszta, ha alul semmiben van :D Akkor ügyesen jár a wc-re, amúgy nem. Kisgatyáról hallani sem akar, ha már választania kell, kényelmesebb a pelus. Szóval még alakul.. )
de érdekes, h Csani mama-papát mond! Mondjuk nálunk Ákos meg sem nevez minket, csak a nagyszüleit :) Ildóca mit dolgozol?

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Úúúú, Csipet! Hatalmas gratula!
Hihetetlen, hogy már megint jókor kérdeztem... Már nem először történik velem ilyesmi, több embernél is "épp időben" hoztam elő a témát. :oops:

Szilvi, nem is mondd! Nekem is hihetetlen, hogy Vili már ilyen nagy!
Titi nagyon ügyes a bölcsivel!
És Bogi is!

Többiek?

wf

Kép
wf
 
 


Juhuhujjjj! Gratula a kiscsajhoz Csipet! Neve? Bogáta? Tündérke?
szilvi35
 
 


Köszi Lányok, de jó, h már a jövőbe is láttok :) Mondjuk tény, h a lánynevek sűrűbben jönnek :roll: Amúgy mindegy is, h fiú vagy lány, csak ne legyen semmi baja! Ha lehet ilyet kérni, egy kevésbé izgi 9 hónapot kérnék, m az előző volt...

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Bertold? Örs? Vajk? Szabolcs? Géza? Gábor? Péter?
szilvi35
 
 


Csipet!

Nagy-nagy gratula! :D Írigykedem ám nagyon! Aztán kérünk majd helyzet jelentést!

Szilvi!

Nagyon ügyes Titi! :D Csak így tovább!


Többiek?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


PCOS-es vagy? Ismersz olyat aki PCOS-es, esetleg még nem tud róla, de rá illenek az alábbiakban felsorolt tünetek? Oszd meg ezt a képet, hogy minél többekhez jusson el az idei PCOS Közönségtalálkozó híre.

A közönségtalálkozót a PCOS Alapítvány azért szervezi, hogy itt mindazok, akik tanácstalanul, egyedül küszködnek tüneteikkel, orvostól orvosig jártak és nem kaptak megfelelő válaszokat itt együttesen, sorstársakkal és a PCOS elismert hazai szakérőivel találkozva minél többe
t megtudjanak a PCOS-ről és főként arról, hogy mit lehet ellene tenni. Az idei találkozó legfontosabb üzenete, hogy IGENIS LEHET TENNI A PCOS ELLEN, életmódváltással, egészséges táplálkozással, rendszeres mozgással sikerrel küzdhetünk ellene.

Segíts Te is abban, hogy minél többen tudjanak erről a lehetőségről!
További információk itt: http://www.facebook.com/events/257394167712913/
kiscsiga123
csiga
 
 


Csipet!
Hatalmad gratula! :-) Jaj, de jó! Megint van egy pocimanó akiért izgulhatunk. :-) :-) Vigyázz magatokra!

Mi vagyunk. Nem épp jól, mindkét mamámat kórházba szállították a hétvégén, egyiknek meg-megáll a szíve, a másiknak nyílt combcsont törése van. Áááá kivagyunk...
Gyerekek elvannak.

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Csipet!

Saját üzletünk van és ott kell lenni! Persze nem midíg de bármi van akkor menni kell. Árúért ezért-azért meg mindíg szaladgálni kell ! Nem egyszerű! És leginkább nekem van a legnehezebb dolgom ezzel az egésszel! Na dem panaszkodom inkább!

Huba mami!

Ez nem hangzik túl jól! Sajnálom a ngyikat és jobbulást nekik!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Utánam mindíg behal a topik egy kis időre!
Lehet nem írok inkább csak olvasok!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


jaj ne már!
utánam is behal!
mostanában nem ír senki sajnos :-(
pedig Szonja babára is kíváncsi lennék...
meg szonja anyára is
meg mindenkire!!!
nem értem mi ez a pangás!
szilvi35
 
 


Sziaszok

Csipet

Nagy gratula. Remélem nem sokáig tart majd a rosszullétes időszak és élvezheted a babavárás minden pillanatát.

Tlindi

Kép
tlindi
 
 


Lányok,sziasztok!

Csipet!
Gratulálunk!Szép hónapokat nektek!

Velünk minden oké!
Bogi borzalmas hisztérika!És amikor valamire mondom,hogy ne csinálja egy gusztustalan mosollyal az arcán tovább csinálja,miközben a szemembe néz!
És az én agyam elszáll....
remélem hamar vége ennek a korszaknak!

Szonja,mi van veletek?Rég írtál!
Kattkat?

Kép
kata35
 
 


Sziasztok

Kata

Hogy megy a bölcsi? Hisztit sajnálom. Még nálunk sem túl jó a hisztikezelés. nevelési tanácsadót végül elnapoltam. Most azzal próbálkozom, hogy akkor se hozol ki a sodromból. nem annyira hatásos, de legalább nem vagyok idegbeteg. Nem értem miért vergődik, mert ha hisztizik nem kapja meg amit szeretne.

Titi Ügyes bölcsis.

2 hete külön szobábn alszik. nagyon ügyes volt, minden simán ment :D :D

Tlindi

Kép
tlindi
 
 


Áhh! Nem is bölcsis. Állandóan beteg. Pl. most is :-(
szilvi35
 
 


Jól megy a bölcsi,tök jól beszokott!
Imádják is a gondozónők,mindenki puszilgatja,mikor elbúcsúzunk..:)

Kép
kata35
 
 


Sziasztok!

Titinek jobbulást!

A lányok meg nagyon ügyesek!
Hiszti! Majd kinövik és mire megnőnek már csak nevettek majd rajta!
Lesznek ettől komolyabb problémák mire nagyobbak lesznek!
Annyira de annyira igez ez a mondás "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond"
Jajj!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Sziasztok!

Nálunk én vagyok beteg, bár most már egész jól vagyok. Képzeljétek, azt hittük jön a harmadik... Késett közel két hetet, már tervezgettünk, aztán csináltam tesztet negatív... pár nap múlva még egyet, negatív. Aztán elhatároztam bejelentkezem a dokihoz, hátha csak szarok a tesztek, mert hát ilyen is lehet, meg hát nekem soha nem késett, csak amikor várandós lettem, de tényleg soha... Erre másnapra megjött. Őszintén szólva volt némi megkönnyebbülés bennem. Nem tudom milyen lenne három babócával...
Tavasszal biztos könnyebb lesz... Ez a rossz idő betesz nekünk. Mondjuk, most h rossz idő van már azon gondolkodom mit kapjanak születésnapjukra meg karácsonyra... Közös ajándéknak Karácsonyra trambulinra gondoltam. Van valakinek, tapasztalatok, ötletek?
Ti gondoltatok már a karácsonyra, vagy csak én vagyok ilyen lökött? :-)
Milyen a bölcsi? Ovi? Suli?
Ildóca, olyan volt az utolsó bejegyzésed, mintha nem lenne minden oké a gyerekekkel? Baj van?

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Huba mami!

Nincs baj! Szerencsére! Csak időnként kezd elegem lenni mindenből! Kicsit kezdek besokalni! Nálunk mindíg van valami nyűglődés. Most éppen Csengével pályaválasztás elött állunk! És nem egyszerű történet! Gondoltam, hogy ez sokkal de sokkal egyszerűbb lesz. De sajnos ne megkönyítik ezeknek a szegény gyerekeknek az életüket, hanem egyre nehezebbé teszik a sorsukat. Ráadásul Csenge olyan gimibe szeretne menni ami dráma tagozatos! És ebből nem sok van pesten, úgyhogy még az is lehet, hogy kollégista lesz! Na és ezt annyira nem szeretném!
És egyébként sem egyszerű egy-két kamaszgyereket nevelni! :? Főleg egyszerre!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek éjjel 2.20-kor arra ébredtem, hogy valaki tüzijátékozik de aztán felkeltem mert nem voltak a durranások egyenletesek és képzeljétek kinéztem az ablakon és tőlünk az 5-ik ház égett! Iszonyat látvány volt, az életem lepergett a szemem elött! Mert itt annyira egymásra vannak építve a házak és olyan nagyon közel volt hozzán.
De benne volt a hírekben is. 4 gyerekes család volt és apuka meg is halt! A gyerekeket sokkos állapotban vitték kórházba. Iszonyatos volt! Én is küldetm nekik ruhákat mert félmeztelenül voltak a gyerkek. Állítólag egy cigaretta okozta a tüzet! Borzalmas és is iszonyatos állapotba kerültem ettől az egésztől! Féltem nagyon!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Ildóca! Ez nagyon gáz! Én is tuti megijedtem volna! :shock:
Durva, hogy az apuka meg is halt! :(
A gyerekekről tudsz valamit? Ők nem sérültek?

wf

Kép
wf
 
 


Ildóca! Épp most néztem vissza a híradót... Áááá, tök kiakadtam... Állítólag az apa mentette a gyerekeit, aztán ő meg bennmaradt. Ááá, tök kiakadok az ilyeneken. Remélem soha nem látok élőben ilyet...
Meg is értem, hogy megrémisztett...

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Wf!

A gyrerekről annyit tudok, hogy a 11 éves kislány és az anyuka súlyos füstmérgezéssel ült a mentőbe a másik kislány ágyon tették a mentőbe de nem tudom miért és a két fiú meg enyhe füstmérgezést kapott, állítólag az nem súlyos!

Szilvi!

Titi, hogy van? Meg gyógyult?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Meg, köszi a kérdést. Most ÚJBÓL -immáron harmadjára- beszoktatom :-(. Volt is sírás, pedig csak 2 órát hagytam ott, na annyit sírt. Szegény meg sem tudja a szokni, nem tudja mi van ezzel a bölcsi dologgal.... megértem. Nem is viszem a héten, csak 2-3 órákra. Éjjel meg úgy alszik, hogy ölel, szorít, bújik..stb. Csak fogjam, hozzá érjek. Ennyi.

A tüzet sajnálom :-( Lehet nekik valahogy segíteni? Szerencsére nem láttam a híreket. Olyankor eszünk. Totál leégett? K..va cigi!
szilvi35
 
 


Sziasztok!
Ildóca!
Mikor hallottam a híreket, rögtön Ti jutottatok eszembe...nem mertem írni, vártam, hogy jelentkezel.

Csipetnek gratula, betegeknek jobbulást!

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Úristen Ildóca, ez nagyon durva! Nekünk nincs tv, nem hallottam róla. És olyan mérges vagyok, h a rohadt cigi miatt ilyen történhet (bár tudom, h ez most nem segít senkin) :(

Szilvi, Titinek hajrá a beszokással! De ha nem muszáj, akkor várhattok még a bölcsivel, nem? Vagy muszáj?

Nálunk csoda történt, Ákos 8 órát aludt egyfolytában (most először)! Eddig 5 óra volt a rekord 2-3 hónapos korában... aztán 2 évig 2-3-4 óránként kelt. Pár hete teljesen besötétítettünk, és ez úgy tűnik bevált. Pocakbabával is minden rendben, két méréssel belőttük az időpontot, ami április legvége. Szerencsére az energiszintem most már nő, a rosszullétek pedig múlnak, viszont a termelődő nyálam mennyiségével már meg lehetne tölteni a Duna medrét, ha kiszáradna...
A hétvégén osztálytalálkozóóó, már nagyon várom!

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Most gyűjtést szerveznek a családnak! Ruhanemű, tartós élelmiszer stb......
Totál legégett igen :( Annyira, hogy már megnézették statikussal és újá építeni sme lehet le kell dozeroltatni az egészet! Van egy nagycsaládos család aki felajánlott neki egy két szoba , konyhás lakást amíg nem rendeződnek náluk a dolgok. És egy fillért sem kérnek tőlük bérleti díjat csak a rezsit kell fizetniük! És állítólag az egyik szoba nagyon gázul néz ki, azt ki kéne festeni de összefogásban azt is megcsináljuk nekik nagycsaládosok!
Az önkormányzat meg nyitatott nekik egy számlát amire lehet utalni nekik!
Csak a röhely az egész dologban amiről a hírek nem szólnak!
Hogy nincsen Csömörön olyan tűzcsap ami használható lenne.
Mert ugyanis elmentek az ovodához a tűzoltók és abból a tűzcsapból nem jött víz, után elmentek a polg. hivatalhoz és abból sem jött a víz! Ja és az utcában van kettő vízcsap csak éppenséggel az aszfalt alatt 20 cm-vel vannak a csonkok. :cry: Na ehez mit szóltok! Jó kis hely ez a Csömör! Meg is dögölhet bárki!
20 tűzoltó autó oltotta végül a házat felváltva cseréltek helyet az autók! Röhely! Kíváncsi leszek mi lesz ezek után az utcákban! De tuti, hogy a polgármester most oda csap a tűzoltóknak mert a meglévő tűzcsapok ellenőrzéséért is könyörg már fél éve! Amit szerintem minimum félévente kellene ellenőrizniük!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Uristen Ildoca!! Mi is hallottuk a tv-ben, hogy az edesapa a sajat elete aran mentette ki az ego hazbol a gyerekeit, meg meg is jegyeztuk a ferjemmel, hogy milyen onfelaldozo, es hogy szerethette oket, de nem is nagyon figyeltem, hogy ott csomoron. De most hogy irod, es raadasul ott a kozeletekben, hat a hideg kirazott.
Csipet neked meg nem is grtulaltam a pocaklakohoz. Szoval gratula! :)
Nekunk megint csak a fognovesztes maradt, de nem baj, ez az utolso ketto es ennek is hamarosan vege. Na meg betegseg kb minden honapban, hol jobban, hol kevesbe. Kicsit kezd mar elegem lenni, most mondjuk mar eppen kilabaloban van belole Hanna, es szerencsere csak egy napig volt lazas, de akkor is unom, hogy mindig van valami. Kicsit olyan ez a lakopark ahol lakunk mint egy ovi. Minden nap 5-6 gyerek egyutt bandazik, ha valakinek van valami nyavalyaja, akkor tuti a tobbi gyerek is azonnal elkapja. Most pl a szomszed gyerekkel ponz egy napon betegedtek meg. Vicces volt, szombat delelott (reggel mar lazasan ebredt), indulni keszultunk az ugyeletre, talalkoztunk a szomszeddal, setalatta a fiat, mondtuk, Hanna belazasodott reggelre, mire o: Matyi is. Szoval kesz kis ferto ami itt van :)
Ja, rendelrunk meg par hete egy ronkfa jatszoteret Hannanak, csuszdaval, toronnyal, hinta, homokozo, maszofal, penteken erkezett meg. Nagyon szupi, persze nyilvan masnapra lett lazas, mert boldog boldogtalan itt bandazott nalunk (amivel amugy nincs semmi gond, mert altalaban mindig vagyunk valakinel, vagy itt vagy valaki masnal, vagy csak kinn az utcan, dehat most nyilvan az ujdonsag varazsa). Ugyhogy most nagyban megy a jatszas, ha tehetjuk kinn vagyunk, amig meg kicsit is jo ido van, igy se tudom mit fogok kezdeni telen a gyerekkel.
Ma pl amig a wc-n ultem, a gyerek kislisszolt az ajton, mert elfelejtettem bezarni mikor elment az apja, de ugy raadasul, hogy felvette meg a cipojet is. Mondtam is neki, hogy ha feltelenul mehetneke van, legkozelebb kabatot, meg sapkat is vegyen :)
Hat velunk ennyi van most.

Lilypie Third Birthday tickers


Sziasztok!

Sehol senki?! :(

Nálunk minden rendben! Fogjuk rá!
Csani elég vacakul volt két hete. Észre vettem, hogy szájpenész van a szájában. El is kezdtem kezelgetni neki és kezdett szépen kinézni már a szája. Aztán egyik napról a másikra feldagadt az alsó ajka és vérzett is neki meg iszonyatosan folyt a nyála. Persze ez pénteken volt. Orvos sehol és jött a hétvége. Úgyhogy a hétvégét végig nyüszögtük, nyafogtuk, sírtuk. Én már teljesen abban voltam, hogy valami száj fertőzés. Hétfőn elvittem doki megnézi és közli velem, hogy B vitamin hiányos a gyerek! És, hogy ezer éve nem látott már ilyet! Na rohantam a gyógyszertárba Vitacolant vettem ész azóta azt nyomja és teljesen rendben van! :)
Csengével egyfolytában küzdök mert nagyon leeresztett így felvételi elött és a borzasztó, hogy van egy suli ahova be akar jutni de attól fügettlenül még kéne jó pár amit majd beírunk! :(
Kétségbe ejtő mindenesetre ez a pálya választás!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: