Új privát üzeneted érkezett!

Én is ajánlom.
Jó szakember (is)
Névtelen
 


Sziasztok!

Norci vagyok jelenleg 12 hetes terhes. Én is Kodaj doktorhoz járok. Tényleg csak magánrendelése van a Bimbó uton, ultrahangra pedig a Szabolcs utcába kell menni hozzá. Ezek után eléggé meglep az a hozzászólás, hogy a szüléseit az Istvánban bonyolítja. Igaz még az elején vagyok, de jó lenne tudni, hogy ha beindulnak majd a fájások mégis hova kell menni.
Mindegy az Istvánba állítólag jobbak a körülmények. Egyébként múltkor a Szabolcs utcában hallottam v.kivel beszélgetni és abból én is úgy vettem ki, hogy az Istvánban is dolgozik.

Kedves Névtelen!

Barátnõm Kodaj doktornál szült, barátnõmnél komplikáció merült fel, doktor úr idõben észrevette és megtette a szükséges lépéseket, a kislány ma már óvodás és gyönyörû, emiatt nagyon bízom benne. Nagyon tudom neked ajánlani a vizsgálatokért pedig egyáltalán nem kér sokat. 2-3000 Ft-okat kért tõlem. Igaz a Bimbó úti rendelõben egyszer (de akkormég nem voltam terhes) 10ezer Ft-ot kért. Terhesektõl ott is nyilván jóval kevesebbet.

Azért ha valaki tud még valamit Kodaj dokiról én is szívesen gyûjtök be minden információt.

Norci
Norci
 


Kanizsai doktornõrõl én is csak jókat hallottam!!!!

Drávucz doktorhoz csak meddõségi kezelésre jártam. Sikertelenül... Ugyanis egy teljesen alapvetõ vizsgálatot nem végzett el nálam. Amit egy másik orvos elvégzett, azonnal orvosolta is a problémát és szombaton lesznek egy évesek a fiaim. Persze mindez már egy másik kórházban történt.

Tehát a HIETE-rõl nekem csak rossz élményeim vannak.

Neduddgi
Neduddgi
 

 
 

Sziasztok!

Most találtam rá erre az oldalra és miután és is a Szabolcs utcai Klinikán fogok szülni karácsony környékén, nagy érdeklõdéssel olvastam a soraitokat. Meg kell mondanom azonban, hogy nagyon meglepett és megdöbbentett mindaz, amit írtatok. Én mindeddig csak jót hallottam a Klinika orvosairól és felkészültségérõl. Az én választott orvosom Dr.Kovács Péter, akirõl még nem olvastam a hozzászólásaitokban, és akit azért kerestem meg, mert korábbról jó tapasztalataim voltak vele kapcsolatosan. Az élet úgy hozta, hogy Õ a Szabolcs utcában is dolgozik. A választásnál tehát természetesen nem kórházhoz ragaszkodtam, hanem az orvoshoz, akiben bízni tudok. Számomra fontos szempont volt az is, hogy ha megszületik a kicsim, és ne adj Isten, bármi komplikáció lépne fel a születésnél, vagy az azt követõ idõszakban, nem kell a kicsit az egész városon áthurcolni, mert ez a kórház nagyon jól felkészült, felszerelt és az orvosai szakmailag jól képzettek. Az való igaz, hogy a helyzet, már ami a tisztaságot és a külsõségeket illeti, nem valami rózsás. Ezen valóban volna még bõven javítani való, remélem, hogy ez is megtörténik belátható idõn belül. A közelmúltban sajnos volt alkalmam megismerkedni Dr.Zsirai Lászlóval is. Azért mondom, hogy sajnos, mert az orvosom terhességi cukorbetegség miatt küldött hozzá. Õszintén szólva elõszõr meglepett a fiatalsága, de a témához való hozzáállása, hozzáértése és nem utolsó sorban a kedvessége megnyugtatott. Gondolom, az eddigiekbõl kitûnik, hogy én messzemenõkig meg vagyok elégedve a kórház személyzetének a hozzáállásával és az odafigyelésével, amiben idáig részesültem. Bár a szülés hátravan még, Ti ennyivel több tapasztalatot szereztetek már itt.
Egyetlen kérdésre szeretnék választ kapni Tõletek: mi az oka annak, hogy ennyi negatív tapasztalat ellenére, amit leírtatok, mégis a Szabolcs utcai klinikát választottátok a szülésre?
Köszönöm, hogy hozzászólhattam és továbbra is minden jót kívánok Nektek!
Nkata
nkata
 
 


Kedves NKATA!

Szerintem jó helyet választottál a szülésre. Én is ott szültem és az orvosokkal semmi baj. Bármelyikkel találkoztam mindegyik nagyon rendes volt és szerintem nagyon jó orvosok vannak a Szabolcsban. Azt a néhány napot pedig ki lehet bírni. Ha bármi gondod van nyugodtan szólj a nõvéreknek elõbb utóbb intézkedni fognak. Ne várj addig amig õk jönnek hozzád, mert nem fognak sokszor rádnézni.
Ha legközelebb szülni fogok ismét ezt a helyet választom.
Sok sikert, és könnyû szülést!!
névtelen
 


Kedves Névtelen!

Köszönöm bíztató soraidat, örülök, jók a tapasztalataid!
És nem tagadom, jól esnek a bíztató soraid is. Remélem az én tapasztalataim is is pozitívak lesznek, egyre inkább érzem, hogy közeleg a szülés napja.

Üdvözölettel:
Nkata
nkata
 
 


Sziasztok!
Én Dr. Kodajnál szültem és a Szabolcs utcában (igaz, 2000 júliusában), de most is hozzá járok a magánrendelésére. Én úgy tudom, hogy az összes szülését a Szabolcs utcában bonyolítja, de ha legközelebb megyek hozzá (most már valószínûleg csak jövõre) akkor rákérdezek. Nekem jó tapasztalataim voltak vele, igaz, nem volt túl komplikált a szülésem.
Üdv
Móni
Móni
 


Szia Móni!

Dr. Kodaj állítólag az Istvánban "szül". Meg mikor rosszul voltam engem is oda küldött be.
Írtam pár kérdést vele kapcsolatban az Istvános topicban -pl. hogy lesz a szülés én hívom, v. a kórházból hívják, hogy a tarifa szülésnél, stb. )- ha van kedved nézd meg és hálás leszek ha válaszolsz is, vagy itt vagy ott.

Szia:
Norci
Norci
 


Szia Norci!
Inkább itt válaszolnék a kérdéseidre:
a tarifát a doktor úr valószínûleg magától el fogja mondani szülés elõtt pár héttel (vagy nappal), legalábbis nálam úgy volt. Én csak a 2000-es árakat ismerem, akkor egy sima szülésért 50.000 Ft-ot kért (állítólag pont azért, mert külsõs és neki is fizetnie kell a kórháznak, ha ott szül a páciense.) Azt sajnos nem tudom, hogy neked kell-e hívni, mert amikor nálam megindult a szülés, õ pont ultrahangozott az alagsorban, úgyhogy csak fel kellett jönnie.
Ha van még valami kérdésed, szívesen válaszolok.
Üdv
Móni
Mónika
 


Szia Norci!
Én is a Kodaj dokinál szültem a HIETEN 1999-ben, bár nem hozzá jártam. Ha meg tudnád írni, hogy a magánrendelésén mennyit kell fizetne azt nagyon megköszönném, és azt, hogy hol van a rendelés(Pest, Buda, hanyadik kerület?)Elõre is köszi. Egyébként nem tudom mért akarjuk egymást gyõzködni azzal kapcsolatban, hogy az Istvánba, vagy a HIETEn van?? Nem gondoltatok arra, hogy lehet mindkét helyen? Én a Szabolcsban szültem nála úgyhogy ott biztos van, vagy legalábbis volt. Nekem annak idején azt mondták, hogy ott ügyeletet vállal (HIETE) és ha valamelyik pacience a Szabolcsban akar szülni akkor ott vezeti le a szülést.
Üdv Mindenkinek
FKata
 


Szia FKata!
Kodaj doktor a II. ker Bimbó út 3-ban rendel (magánrendelés), minden csütörtökön 16 órától. Bejelentkezni a 400-24-18-as telefonszámon lehet.
Árat azért nem tudok mondani, mert nagyon változó, attól függõen, hogy milyen vizsgálatról van szó.
Üdv
Móni
Móni
 


Szia Móni!
Köszi az infót!
FKata
FKata
 


Szia FKata!
Szívesen.
Norci, mikorra várod a babát?
Üdv mindenkinek
Móni
Móni
 


Móni!

Június 2-ra várom.

FKata! Nem gyõzkõdni akarjuk egymást, egyszerûen csak tudni szeretném, hogy hol is fogok szülni. Amúgy az Istvánban az egyik nõvér, akivel elõtte Kodaj rendelésén találkoztam, (ott õ is páciens volt) mondta, hogy most már csak az Istvánban "szül".

Norci
Norci
 


Sziasztok,

November 30-an szuletett a kislanyom a HIETE-n. Sajnos mar 26-an be kellett vonulnom a korhazba, mert 24-ere voltam kiirva, es az orvosom jobbnak latta ha a hatralevo idot bent toltom. Mindennap volt valamilyen vizsgalat, hogy lassak minden rendben van. (Igaz ezek kozul az egyiket jobban szerettem volna kihagyni.)
30-an reggel 6 korul elfolyt a magzatviz. Az ugyeletes orvos megvizsgalt es felkuldott a szuloszobara CTG-re. Az orvosom fel ora mulva ott volt es o is megvizsgalt. A mehszajam teljesen "eretlen" volt, a babat eleg nagynak erezte es ugy velte a feje sincs "jo helyen". Ezert aztan csaszarmetszest javasolt. En termeszetesen bele is egyeztem. Hivtam a ferjemet hogy jojjon, mert mutenek. Mire beert a korhazba, - kb. 20 perc - en mar a mutoben voltam. 8 ora 5 perckor jott a vilagra a "kicsi" lanyom 4530 grammal, 58 centivel es 37 centis fejecskevel. Mint kiderult a koldokzsinor a testere volt tekeredve.
En nagyon halas vagyok az orvosomnak, Cseh professzornak, hogy rogton a mutet mellett dontott. Nem hagyott feleslegesen kinlodni, mert a koldokzsinor es a baba meretei miatt ugysem tudtam volna huvelyi uton szulni. De nagy-nagy koszonet az egesz stabnak aki a mutetnel jelen volt, fokent az aneszteziologusnak, akit sajnos nem tudom hogy hivtak.
Szerettem volna baba-mama szobaba kerulni, de szerencsere akkor eppen nem volt hely. Ugyanis a spinalis erzestelenites miatt egy napig nem mozdulhattam. Amikor viszont mozoghattam volna, alig tudtam mozdulni. De a negyedik napon, mikor volt uresedes, atmentem baba-mama szobaba. Szerintem ez nagyon jo dolog. Es az sem hulyeseg, hogy ejszakara elviszik a babakat.
En a noverekkel es a csecsemosokkel is maximalisan meg voltam elegedve. Nekem sokat segitettek es kedvesek voltak. Volt egy aki nem volt annyira szimpatikus, de mas bajom nem volt vele.
Meg egy erdekesseg. Itt nagyon szigoruan betartjak a latogatasi rendet (naponta 2-szer egy ora), ami rossz lehet annak, aki hetekig ott fekszik. De egyebkent teljesen igazuk van. Ez egyreszt a mamak, de a babak erdeke is.
Osszessegeben nem bantam meg, hogy itt szultem. Biztos lehetett volna tisztabb a WC meg jobb a zuhanyzo, de ezek eltorpulnek az egyeb esemenyekhez kepest. En nyugodt szivvel ajanlom ezt a korhazat barkinek.

Bianka
Névtelen
 


Szia Bianka!
Gratulálok a kislányodhoz! Tényleg nem volt pici baba, a fiam kb. 1 hónaposan rendelkezett ilyen méretekkel...
Úgy látszik, a nõvérek is készségesebbek, mint másfél éve voltak, ez bíztató.
Az aneszteziológust nem valamilyen Katinak hívták véletlenül? Nekem õ adta be az EDA-t úgy, hogy már 1,5 perces fájásaim voltak. Szóval nagyon profi.
Norci! Majd ha végleg kiderül, hogy hol szülsz, légyszi tudósíts minket is! Köszi.
Üdv mindenkinek
Móni
Móni
 


Szia Moni,

Az emlitett aneszteziologus ferfi volt es talan Attilanak hivtak, de nem mernek ra megeskudni. Az egesz mutet alatt beszelt hozzam, ami akkor nagyon sokat szamitott.

Bianka
Névtelen
 


dr. Bondár Attila, megérdemli,hogy ne "talán Attilának" hívják.
dr.Csákány
 


Békés karácsonyt és boldog új évet kívánok a "HIETÉS" anyukáknak, babáknak és az ott dolgozóknak!

Móni
Móni
 


Sajnalom, hogy nem emlekeztem dr. Bondar Attila nevere, de mikor bemutatkozott nem figyeltem elegge. A gondolataim kisse mashol jartak, ami talan nem olyan meglepo. Azt hiszem az is nagy teljesitmeny, hogy egyaltalan a keresztnevere emlekszem.
Mindazonaltal azert szerettem volna ot megemliteni, mert halas vagyok.

Bianka
Névtelen
 


kösz, Móni!
Neked is
Névtelen
 


Sziasztok!

Elõszõr is szeretnék minden látogatónak Boldog Új Évet kívánni!
Örülök, hogy újra közöttetek lehetek. Ez esetemben azt jelenti, hogy december 22.-én megszületett a kisfiam, Márton. Valóban kicsi a drága, mert 2580 g és 48 cm a születési méretei. A szilvesztert már itthon töltöttük.
Számomra a szülés sajnos nem volt igazán kellemes élmény, mert nem egészen úgy alakultak a dolgok, ahogyan szerettem volna, volt némi komplikáció. Hosszú vajúdásom volt, majd az egésznek a végén császározni kellett, mert a baba szívhangjai nagyon leestek. A mûtétek magát a választott orvosom Dr. Kovács Péter és Dr. Csákány M. György végezte. Sajnos a mûtét után is felléptek bizonyos komplikációk, amik kissé megnehezítik a lábadozásomat, de ezzel együtt nagyon boldog vagyok. Különösen hálás vagyok Kovács doktor Úrnak, Akit meleg szívvel tudok ajánlani mindenkinek.
A véleményem azóta is jó a kórházról és talán ez némelyeket meglep, a nõvérekrõl is. Fantasztikusak voltak, nagyon figyelmesek és segítõkészek. Név szerint is szeretném megemlíteni Zsuzsa és Ildikó csecsemõs nõvéreket.
De szinte mindenkit tudnék dícsérni, akivel csak találkoztam.
Azt hiszem, igazán érdemes megfogadni azt a tanácsot, amit én is kaptam, hogy kérdezni kell és akkor az ember megkapja a kellõ segítséget. Feküdt mellettem egy olyan kismama, aki egyszerûen nem mert kérdezni és hát bizony nem jöttek hozzá a nõvérek maguktól. de nem szeretnék ennek az anyukának a helyében lenni, amikor hazament a babájával! Akárhogy is, rövid az az idõ ebbõl a szempontból, amit a kórházban töltünk, muszály tanulásra, a babával való ismerkedésre fordítani.
Még valami: természetesen nem nekünk sem volt zökkenõmentes az elsõ néhány itthon töltött nap, de én rengeteget köszönhetek a férjemnek. Nem tudom, Nálatok hogy volt ez, mi nem kértük meg a szülõket, hogy ideköltözzenek (pedig nagyon ajánlkoztak), remekül telnek ezek a napok hármasban a férjemmel és a kicsivel.
Röviden ennyit szerettem volna a történetemrõl, bár az az igazság, hogy elég "kalandos" szülés volt.

Kata
nkata
 
 


Kata!

Gratulálunk a kisfiadhoz és a férjedhez is.

Sok boldogságot és mielõbbi gyógyulást kívánunk neked! (Remélem nem nagy a baj, a "komplikáció", amit említettél. Bevallom, azt sem tudom, mire gondoljak... ha van kedved, mindannyiunk okulására írd meg!)

Sok puszi ismeretlenül is:
Eszter és családja

u.i.

FOTÓKAT IS KÉRÜNK!!
RebekAnna
 


Kedves NKata!

Gratulálok mindhármatoknak, jó egészséget és sok örömet kívánok Nektek.
Üdv FKata
FKata
 


Kedves Eszter és Fkata!

Aranyosak vagytok, köszönöm a kedves soraitokat.

Eszter! Ha valóban kíváncsi vagy, szívesen elmesélem részletesebben a történetet, mert valóban nem mindennapi, de az az igazság, hogy ezt így a "közösben" nem szívesen tenném. Ennek az az oka, hogy én mindennek ellenére nagyon meg vagyok elégedve magával a kórházzal és a választott orvosommal, mert Õ nem tehet arrõl, ami velem történt. És hát nem akarom azt, hogy a soraimmal akaratlanul is rontsak bármelyik ott dolgozó orvos hírnevén. De ha gondolod, E-mailban megírok mindent.

Fényképeket pedig amint meglesznek, teszek fel szívesen.
De állítólag honaptól kezdi a TV leadni a Zalatnai Cini új lemezérõl egy klippet, amiben van egy néhány jelenet pár másodpercben, ahol egy kisbaba látható, Õ a Kisfiam. Még nem láttam ugyan a klippet, fogalmam sincs milyen, de remélem, nem "zúgunk le" vele.

Minden jót kívánok Nektek,
Kata
nkata
 
 


Kedves Kata!
Ha lehet, nekem is írja meg!Ha kéri diszkrét leszek.
dr.Csákány
csmgy@axelero.hu
csmgy
 


Kedves Kata, ha nem túl nagy kérés kérlek küld el nekem is.
fekekata@levele.hu
Köszi
FKata
 


Kata!

Bocs, csak most kerültem ide. Persze, hogy írd meg!!

peszter@freemail.hu

Köszi: Eszter
RebekAnna
 


Sziasztok, Üdvözlöm Doktor úr!

Igérem,mindenkinek írni fogok, csak most egy kicsit nyûgös estéink vannak.

Volna egy kérdésem: nem tudtok véletlenül valami jó szoptatós teát ajánlani?

Üdv: Kata
nkata
 
 


4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


Kata!

Nekem a Laktoherb nevû vált be, ha szereted a gyógynövényteákat...

patikában kapható
Eszter
rebekanna
 
 


nkata!
Homeopátiás bogyó: Urtica ureus 5 CH. 3-4x 3 bogyót elszopogatni
Névtelen
 


nkata!
Homeopátiás bogyó: Urtica ureus 5 CH. 3-4x 3 bogyót elszopogatni
Névtelen
 


Sziasztok Lányok, mi történt NKata, nagyon eltüntél, remélem jól vagytok!
FKata
 


Sziasztok,

Én még régebben irogattam ebbe a témába. Dec 6án szültem meg kislányomat, Annát ebben a kórházban. Kb hasonló volt a szülés mint Katáé, 13 ürás szenvedés után mikor már majdnem megvolt a baba, császár. Rosszul volt a fejecskéje beillesZkedve.Ettõl eltekintve minden rendben volt és van.
Csak csatlakozni tudok Katához, minden nõvérrel maximálisan meg voltam elégedve. Zsuzsa és Ildikó tényleg fantasztikusak, de a többiek is aranyosak és tényleg kérdezni kell. A szülészeten az anyukákkal foglalkozó nõvérek is aranyosak egy két kivétellel. De ilyen mindenhol van. Bátran ajánlom a kórháyat mindenkinek. Ay orvosok is nagyon jók.
Puszi mindenkinek
Évike
 


Keresek olyan Anyukákak, akik áprilisra vagy májusra vannak kiírva.Nincs terhes barátnõjük és szeretnének közös programokat, vagy csak itt beszélgetni. Szilvi
Névtelen
 


Javasolom Dr. Murányi Zoltánt, nagyon lelkiismeretes orvos!
Nem nála szültem, mert ö egy jó ismerösö
m. Sok sikert mindenkinek.
Névtelen
 


Szeretném megkérdezni,hogy ki szült már Dr. Dancso Jánosnál? 29. hétben vagyok, így még válaszolhattok bõven.Elõre is köszönöm.
Szilvi
 


Sziasztok!!

Egy kicsit most tényleg eltûntem, de nagyon jó újra "közöttetek lenni"! Az eltûnésem oka csak az volt, hogy egy ideig technikai okok miatt nem volt internet elérésünk. Azóta elég sok minden történt már, hál'Istennek sikerült teljesen felépülnöm is.

Évike! Nagyon sokszor grtulálok a picidhez! Örülök, hogy jól vagytok, és hogy Te is jól érezted magad az osztályon. Kinél szültél? Nagyon szép neve van a kislányodnak.

Köszönöm Nektek a szoptatós tea és egyéb szerekkel kapcsolatos tanácsaitokat. Kipróbáltam a Laktoherb-et, úgy tûnik, beválik. Érdekes dolog a tej termelõdése, nem tudom, nálatok hogy van ez, de nekem sajnos nem mindíg van egyformán jó mennyiségben. A közelmúltban egy kicsit megcsappant és sajnos kénytelen voltam tápszeres kiegészítést is adni, de most újra több lett és remélem, sikerül teljesen leállni a tápszerrõl.

Lehet, hogy a téma nagyon nem ide való, (majd megmondjátok, ha így gondoljátok), de furcsa dolog a szerelem újra kezdése a szülés után. Nem is gondoltam korábban, hogy császár után is ennyire döcögõs az újra kezdés. És itt most nem is a vágyak hiányáról van szó, hanem a "technikai" részérõl. Talán érthetõbb, ha azt mondom, hogy úgy éreztem magam testileg is, lelkileg is, mint egy szûzlány. Nektek volt ilyen érzésetek, vagy könnyû volt újra kezdeni szülés után?

A leveleket nem felejtettem el, amit igértem, most, hogy már van internet hozzáférésem, küldöm. Bár a rossz emlékek az idõ múlásával halványodnak és hát a kedves kisfiam kárpótol mindazért, ami történt.

Még valami: ha netán a Zsuzsi, vagy az Ildikó nõvér, vagy Adrienn, a koraszülött osztályról olvassa ezt az oldalt, nagyon sokszor puszilom Õket!

Sziasztok,
Kata
nkata
 
 


NKata!
Örülök a jelentkezésednek, de fõleg annak, hogy már jól vagy. A szexuális élet újrakezdése nálunk is nehezen ment, de ez is csak idõ és türelem kérdése.

Szilvi!
Én is a Dancsó dokihoz jártam járok, de nem nála szültem, mert amikor beindult a szülés õ éppen szabin volt és szerencsére viszonylag hamar lezajlott a szülés, de késõbb bejött hozzám meglátogatni. Viszont egy ismerõsöm két gyerekét is Nála szülte és nagyon meg volt vele elégedve.

Üdv
FKata
 


Szia FKata!
Köszönöm a hozzászólást, ha az ismerõsöd tényleg meg volt elégedve, akkor meg lehet nyugodni,mert ilyenkor a szülõ nõ igen szigorú. Remélem a Doki akkor nem lesz szabin, vagy ha mégsem érne rá,nekem is olyan szerencsém lesz mint Neked.
Szilvi
 


Szia Mindenki!
Mostanában senki nem szült a Szabolcs utcában?
Akkor miért kési le a dokim folyton a rendelését? Mit csinálhat, nekem a nõvérkék azt mondják, hogy szül! ;)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


ebben az ében mintegy 420 szülés volt, lehet mindet õ vezette?
ki õ?
Névtelen
 


Szia!
Dr. Krammer. Igazából csak múlt szerdán vártam rá 2 órát, de közben elmentem csavarogni, úgyhogy elég jól telt az idõ. Csak sajnálom hogy nincsenek friss olvasnivalók a kórházról.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kedves Borcsa!
Mi érdekli?
dr.Csákány
 


Kedves dr. Csákány!
Tömören: mindenféle.
Bár a második babát várom, van bennem némi félsz, és engem legalábbis megnyugtat, ha más -akár nem teljesen pozitív- tapasztalatait olvashatom.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kedves Borcsa!
Én is ott fogok szülni augusztus legvégén. Te mikor? Az elsõt is a Szabolcsban szülted? Kinél?
Ha már jártál ott a második terhességeddel ultrahangon, akkor láthattad, túl sok minden nem változott. Igaz, én lent jártam az alagsorban és fent a szülõszobáknál.
Ha nem itt szülted az elsõ babát, akkor szívesen elmondom a két évvel ezelõtti tapasztalataimat kiegészítve a mostaniakkal.
Szia, Dorka
dorka
 
 


Mindenféle: az kevés. Konkrétan?
dr.Csákány
 


Szia Dorka!
Május 27.-re vagyok kiírva, úgyhogy hamarosan.
A nagyobbik gyermekcse a MÁV-ban született.
Szóval köszönettel venném a tapasztalataidat.

Kedves Doktor úr!
Két konkrét kérdés jutott eszembe:
- születési anyakönyvi kivonat intézés: mit intéz a kórház, mi marad a kispapára?
- Ha a babám felébred éjszaka, engem is felébresztenek-e megetetni õt. Rékával amúgy is az volt a tapasztalatom, hogy mire a csecsemõsök kihozták, én már ébren voltam, bár nem tudtam, mire ébredtem fel.
A MÁV-os gyakorlat az volt, hogy este begyûjtötték a babákat, aztán ébredési sorrendben "kiosztották" õket. Aki akarta persze bármikor visszatolhatta csimotáját a csecsemõszobába.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kedves Doktor Úr és Borcsa!

Én az elsõ babámat is itt szültem és most a másodikat is itt szeretném.
Az elsõ babával nem baba-mama szobában voltam, de most azt választanám. Az lenne a kérdésem, hogy a babát már egybõl a szülés után (ha felkerültem a kórterembe) odahozzák, vagy csak másnap. Illetve ha nem nagyon tudnék mozogni vagy nem lenne elég erõm, akkor be lehet e adni a gyereket a csecsemõsöknek?
Kata
FKata
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: