Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Jó sok infót írtatok, ez nagyon klassz! :D
Én áprilistól már nem melózok, úgyhogy majd megnézem én is tanfolyamot meg a tornát, ha még lesz.....remélem lesz :)

Habermajert én is csak ajánlani tudom mindenkinek, nekem nagyon bevált. Én azt szeretem, ha mindent részletesen elmondanak, mire számíthatok, lehet az vérvétel vagy bármilyen vizsgálat. Nagyon segítőkész, humora is van, amit én nagyon bírok :) Nekem bevált, de persze mindenkinek más stílus jön be :)

Kép
barbara_75
 
 


Kedves Gabi!

Köszi az infókat, nagyon jól jött ;-)
Persze majd egy picit később személyesen is bekukkantok az Uzsokiba...

Még egy kérdésem lenne:
Az Uzsokiban is noon-stop jönnek-mennek a látogatók?

Ági
metrum
 
 


Szia Barbara

Ezekszerint te juliusba fogsz Habermajernél szülni?/ha jól számoltam/
Megkérdezhetem, hogy te a privátrendelöjébe jársz?

Üdv Napsugáreperke
napsugáreperke
 
 

 
 

Egész nap jöhetnek a látogatók, de este 3/4 8 után a portás már nem enged be az épületbe.
b.karolina
 
 


Szia Napsugáreperke!

Klassz a neved! :D

Igen, július 19-re vagyok kiírva és a privát rendelőjébe járok :)
Kérdezz nyugodtan, ha kíváncsi vagy rá. :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Eröt vettem magamon s felkerestem Hábermájer dokit.
Tegnap voltam a rendelöben, s ma meg a korházba uh. nagyon szépen lehetett látni mind a két babát, 60mm-ek.Szívhangjukat is meghallgatuk olyan édik voltak, még a könnyem is kicsordult.
Legközelebb 3hétmulva megyek s akkor lesz az ÁFP-is.

Üdv mindenkinek
napsugáreperke
 
 


Sziasztok!

Napsugáreperke: Gratula a babákhoz! :D Én is mindig könnyezek, akárhányszor látom a kicsit az uh-on, egyszerűen ezt nem lehet megszokni! Csodálatos érzés és ilyenkor az ember elfelejt minden rosszullétet és minden kellemetlenséget :)
Remélem a doki is bevált, szimpatikus volt neked :)
Vigyázz magadra :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok kismamák!

Gyakorló kismamáktól szeretnék érdeklődni, a nandu hordozókendőről.
Kinek van tapasztalata? A babák hogy viszonyulnak a kendőhöz? :roll:
metrum
 
 


Sziasztok!

Az Uzsokiban szeretnék szülni, várhatóan idén decemberben. Valaki ismeri dr. Járányi Beáta doktornőt és a magánrendelői elérhetőségét meg tudná adni? A címem: falucskaik@citromail.hu
Előre is köszönöm!
domin
 
 


Domin: a 2006-os topikban összeállítottunk egy dokilistát, véleményekkel és elérhetőségekkel, a dokinő is benne van!

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Köszönöm Judit!

Nagyon sok hasznos tancs és ötlet volt a 2006-os oldalon, de sajna a doktonő elérhetősége mindig priviben lett átküldve, vagy én nem találtam meg.
Szóval, ha valaki tudja, küldje át legyen kedves a fenti mailcímre.
Előre is köszi!
domin
 
 


Domin, nálam nincs meg a teljes lista, de ha amásik topicban kéred, elküldik neked a listát a dokikról az elérhetőségekkel és véleményekkel együtt...

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Sziasztok!

Mindig olvasgatni szoktalak Titeket, de csak most regisztráltam.Még csak tervben van a kis Zsebi, tehát túl sok hozzászólásom nem igen lesz még itt a topicban, de kérdésekkel lehet,hogy sokszor előállok majd.

Nekem elsősorban két orvos elérhetőségére lenne szükségbem, ugyanis majd az Uzsokiban szeretnék szülni.Már kutakodtam, keresgéltem,véleményeket olvastam itt is ott is, és arra jutottam, hogy vagy Hajdú Gáborhoz szeretnék járni, de szívesebben Habermajer Lászlóhoz.De sehol sem találok semmi elérhetőséget róluk, vagy magánrendelőjükről...semmit,tényleg. :(
Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Ha valaki tudja,hogy hol található a rendelőjük,vagy telefonszámot tudna írni,esetleg azt hogy kb.mennyibe kerülnek nála a "vizit"-ek, nagyon nagyon szépen megköszönném.

Pár hónapja költöztem fel Pestre, a páromhoz,és muszáj itt is nőgyógyászt keresnem.Már pont ideje is lenne egy szűrővizsgálatnak.Nincsenek ismerőseim akik tudnának ebben a kérdésben segíteni, ezért fordultam hozzátok.

Előre is köszönöm szépen,ha valaki tud nekem segíteni.

Mert ki van ide írva: "Domin: a 2006-os topikban összeállítottunk egy dokilistát, véleményekkel és elérhetőségekkel, a dokinő is benne van!" -ez, de én sajni nem találtam semmit.

Köszi
Moneszka
kicsi_moneszka
 
 


Kicsi moneszka!

privibe átküldöm neked az infokat.

Csipi
csipi78
 
 


Köszönöm Csipi!

Megkaptam!

Én meg még feltettem pár kis kérdést, remélem nincs hari. :oops:

Köszi szépen.

Moneszka
kicsi_moneszka
 
 


Moneszka!

Nem kaptam meg......:(
Küld el mégegyszer......
És nincs hari, nagyon szívesen cserélek.........meg amúgy 2 barátnőm is hozzá jár, az egyik már szült is nála......úgyhogy kérdezz nyugodtan!!
írhatsz email-t is: erzsike78@citromail.hu

Csipi
csipi78
 
 


Szia Kicsi Moneszka!

Én csak Hajdú dokihoz tudok hozzászólni, az Örs vezér téri sztkban rendel, ha elmész egy ilyen rendelésére, tőle személyesen tudakozódhaszt a privi rendelés ügyében.

Ági

Kép
metrum
 
 


Csipi!

Küldtem neked e-mailt!Abban kérdezősködtem. :D

Metrum: Köszi a választ, ha Hajdút választom, akkor így fogom csinálni.Most még infokat gyűjtök pár napig, és aztán irány valamelyik doki! :)

Moneszka
kicsi_moneszka
 
 


Sziasztok!
Október végére várjuk a második gyerkőcöt. A lányunkat másfél éve Csapó dokival szültem, most is így tervezem, nagyon elégedett voltam, vagyok Vele.
Szívesen beszélgetnék Veletek.
Csipi kérlek nekem is küldd el az infókat!
Köszi!
Bogi
_bogi
 
 


bogi!

ment pü!

csipi
csipi78
 
 


Sziasztok,

Jövő hétfőn, (május 7.) a születés hete keretében nyílt nap lesz az Uzsokiban, akit érdekel, menjen (most nem lesz felkészítő egy darabig, úgyhogy érdemes :) ) Sajnos azt elfelejtettem, hogy pontosan hánytól, de délután várnak mindenkit (telefonáljatok oda... :) )

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Szia Judit!
Hú, de jó hogy írod a nyílt napot, ugyanis én mostanában szeretnék körülnézni az Uzsokiban :-)
Köszi!!!

Kép
metrum
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó információ az Uzsoki nyilt nap! Én első gyermekemet várom és mi is most költöztünk Zuglóba, így az Uzsokiba tartoznék. A választott nőgyógyászom természetesen nem itt van, hanem egy másik kerületben, úgyhogy biztosan megnézem ezt a nyiltnapot.

Ti egyébként hogy tudjátok, most akkor lehet szülni bármelyik korházban illetve bármelyik orvosnál? Hol lehet ennek utána nézni, van erről valami elérhető cikk vagy törvény?

Köszi előre is!

Emese
Új hozzászóló :)

KépKép
emese1974
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, délután 3-5-ig lesz valami program az Uzsokiban. Múltkor a tornán ezt mondta az egyik kismama.
Én a múltkor meg tudtam nézni a szülőszobát, ne hagyjátok ki, ha van rá lehetőség. Én sokkal rosszabbra számítottam, nekem nagyon tetszett :D

Emese: én úgy tudom, ha a dokid nem abban a kórházban dolgozik, ahova te tartozol, akkor fizetni kell. De szerintem kérdezd meg a dokidat, tuti hogy elmond mindent és talán ő van a legjobban képben, hogy is van ez most :)

Barbara

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy nem azért kell fizetni, hogy hol szülsz, hanem azért, hogy kivel. Magyrul: ha nem az ügyeletesnél szülsz fizetsz, ha ügyeletsednél szülsz Magyarország bármely kórházából fizetés nélkül távozhatsz.
_bogi
 
 


Értem, akkor ezért van az "Ügyeletesnél szülni" topic, amibe ahogy beleolvastam, pont ilyen pozitív story-k vannak az ügyeletes orvosnál szülésről ... és persze ellen példák is.

Meg fogom kérdezni a dokimat, de nagy volt ekörül a bizonytalanság, és mindig elmismásoltuk a kérdést, azzal, hogy még nem tudhatja, hogy az ő kórházát zárják-e be. Mostanra már kiderült, hogy nem azt zárták be, hanem egy másikat a kerületben, úgyhogy a legközelebbi terhesgondozáson dűlőre viszem a témát :)

Köszönöm!
Emese

KépKép
emese1974
 
 


Szia Emese!

Júl1-től lépne életbe ez a törvény, de én úgy tudom, az unió kifogásolja ezt a rendelkezést, és a parlament elé fogják vinni.
Vagy már vitték is.
Szóval ez még megváltozhat.
Én aug közepére vagyok kiírva, de már múlt szeptembertől agyalok ezen a témán.
Ugyanis nem vagyok hajlandó duplán fizetni!!!

Lehet hogy talizunk a nyílt napon, mert én úgy tervezem, hogy megyek:-)
Majd ott is rákérdezeka témára, de valószínű hogy csak hümmögni fognak róla, és a karjukat széttárják, hogy sajnos ők sem tudják, mi lesz..

Kép
metrum
 
 


Kismamák!
Ez az a cikk, amiről az előbb írtam...

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=407810 ... aa0&pass=2

Kép
metrum
 
 


Sziasztok!Én júli 10-re vagyok kiírva.Az Újpesti szülőotthonban szerettem volna szülni,de bezárták,így az Uzsokiba tartozom.Valószínű,hogy az ügyeletesnél fogok szülni ami nem baj,de sajnos semmit nem tudok a gyermekágyas osztály szokásairól.Velünk lehet a baba egész nap?Saját ruhát kell bevinni neki?Pelenkáról is kell gondoskodni amíg bent vagyunk?Vajúdás közben lehet sétálni?Ha valaki tud,kérem segítsen.Légyszi válaszoljatok.Köszi szépen Eramalac.

Eramalac
eramalac
 
 


Sziasztok!

Eramalac: Én úgy tudom, hogy a babát éjszakára viszik csak el, de olyat is hallottam hogy végig veled lehet. Ruhát a babának csak a hazavitelhez vinni, ezt viszont biztosan tudom, ad mindent a kórház a kicsinek, pelust, ruhát, egyedül popsitörlőt érdemes vinni. Van egy vajúdó szoba, ami szuperul néz ki, nekem nagyon tetszett. :D Van benne egy szimpla ágy, egy francia ágy, szekrénysor tv-vel, olyan a hangulata mint egy hálószobának. Van két nagy labda is, amire rá lehet ülni, nekem nagyon tetszett. Tulajdonképpen azt csinálsz, ami neked a legjobb. :D

Van fizetős szoba és nem fizetős. A fizetősbe bemehetnek a hozzátartozók, a másikba nem. Szerintem mondjuk jobb ha nem, jobban lehet úgy pihenni. A fizetősbe van 1 ágyas, 2 ágyas meg azt hiszem 4 ágyas is.

Délután megyek tornára, jók legyetek, vigyázzatok magatokra.
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Csak első éjszaka nem lehet veled a baba, amúgy mindig, ha akarod.

Csak popsitörlőt kell vinni, minden mást adnak, nagyon cuki ruhák vannak.

Fizetős szobák: 2 db egyágyas, 1 db kétágyas.

A többit jól írta Barbara.
b.karolina
 
 


Szia Barbara és b.Karolina!Nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltatok nekem.Már nem izgulok annyira,mert így tudom mi vár rám.Attól féltem,hogy kiszíjazott lábakkal kell szülnöm,meg nem lehet velem a baba.Sziasztok Eramalac.

Eramalac
eramalac
 
 


Ha nem is volt kiszíjazva a lábam, de a kengyelben volt. Mondjuk rohadtul nem érdekelt abban a pillanatban, hogy hol a lábam! :D De biztos így a jó, ha így csinálják! Még valami zsákot is húztak rá, biztos a sterilitás miatt.
Csak a legeslegvégén kellett felrakni a lábam. Más, mint egy vizsgálószéki vizsgálat, mert a fenekedet meg le kell lógatni előre, így nem vízszintesen, hanem kicsit lefelé nyomsz, segít a gravitáció.
b.karolina
 
 


Ja, és hátulsról támasztotta a hátam és a fejemet a férjem! Egyetlen aktív tevékenysége volt egész nap, mert a vajúdás alatt nem hagytam, hogy hozzámérjen! :D
Nem akartalak megfélemlíteni, de jobb, ha tudod, mi vár rád! De tényleg baromira nem érdekelt, hol a lábam, csak hogy végre megszülessen a baba.
b.karolina
 
 


Már szültem egyszer,úgyhogy nagyjából tudom a menetrendet.Csak az a baj,hogy nem akartam a kiszíjazást,mert az rosszabb mint amikor csak fel kell húzni.Nekem a Szülőotthonban a szülésznő támasztotta az egyik lábam,az orvos a másikat.Aférjem volt hátul.Most nem akar bejönni velem,úgyhogy egyedül kell végigcsinálnom az egészet.Lehet hogy egy életre elege lett a szülés látványából.Azért mindenkinek köszönöm a hasznos infókat.Sajnos most egy ideig nem tudok írni,mert nem lesz gép.Sziasztok Eramalac.

Eramalac
eramalac
 
 


sziasztok,

csak a pontossag kedveert:
a baba akar az elso nap is veled lehet egesz napra ha kered, es estere is maradhat ha akarod.szoval ebbol a szempontbol (is) rugalmas a korhaz.
Aki pedig az uzsokihoz tartozik es ugyeletesnel tervez szulni, egesz nyugodtan es batran szulhet akarmelyik dokinal.profi mind! en mar kettot szultem ebben a korhazban, igaz tobbet nem tervezek de ha megis akkor is ide jovok:-)

dzsini: kerlek ha olvasol irj privit nekem, egy szobaban voltunk es nagyon erdekel mi lett veletek vegul.remelem minden jol alakult a vegere!!remelem tudod ki vagyok, a nevem nem akarom leirni.a szembe levo agyon voltam.puszi nektek!!
space
 
 


Sziasztok!
13 hetes terhes vagyok és most készülök orvost váltani. Az Uszokiban szeretnék szülni, ezért napok óta a topikot bújom. Orvosválasztással kapcsolatban lenne szükségem segítségre. A minap bennt jártam ügyeleten és egy dr. Halász Domonkos nev? fiatal, szimpatikus doki vizsgált meg. Gondolkodom, hogy ôt válasszam-e, de nem találtam róla egy darab hozzászólást sem. Szült esetleg valaki nála, tudtok róla valamit?
Elôre is nagyon köszönöm, Tusimi
tusimi
 
 


Tusimi: Nekem nem ismerős a neve.....lehet, hogy Újpestről jött át a doki, azt a kórházat vonták most az Uzsokihoz úgy tudom.....de lehet hogy tévedek, talán a többiek okosabbak nálam.....

Kép
barbara_75
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Pár napja én is olvasgatom a fórumot, egy hete derült ki, hogy az Uzsokiban fogok szülni, mert odakerült a dokim.

Tusimi! A Halász doki valóban Újpestről került át, én is miatta jövök ebbe a kórházba, pedig nem ez lenne a területileg illetékes... A doki nekem bejött, szimpi, bár még nem szültem nála, mert első baba, de csupa jót hallottam róla, és eddig abszolut korrektnek tűnik a hozzáállása.

Üdv

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Tekiroll!
Köszönöm szépen a válaszod. Magánrendelésre jársz, vagy a kórházba? Írtad, hogy csupa jót hallottál róla. Miket? Fôleg a szüléssel kapcsolatos élmények izgatnak.
köszönöm, Tusimi
tusimi
 
 


Kedves Tusimi!
Ide is utánad jöttem! Ne haragudj, hogy üldözlek, de én szültem Halász doktornál még a IV. ker-i Szülőotthonban és remélem hamarosan fogok is még!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Én most regisztráltam ide, mert nemrég derült ki, hogy az Uzsokiba fogok szülni. A dokim most ment át oda a Rókusból. Voltam a nyílt napon és mindenki szimpatikus volt, de tudjátok, hogy van ez, az ember kicsit meg van ijedve az ilyen változásoktól. Most 32. hetes a babuka, júliusra vagyok kiírva. Sok kérdésem lenne, pl: nem látok tisztán abban a kérdésben, hogy most akkor lehet e ,vagy nem szülésznőt választani? Ha lehet,akkor kit ajánlanátok, illetve, mennyit illik neki fizetni?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia Brinza!

Akkor lehet, hogy együtt szülünk? :) Én 24-re vagyok kiírva, de szerintem pár nappal korábban érkezik Pocak! Bár ez csak amolyan női megérzés. :)
Én sajna nem voltam nyílt napon, mert nem is tudtam róla... igazából másnap derült ki, hogy akkor valóban ott fogok szülni. Akkor egy nagyon kedves szülésznő megmutatta a szülőszobát, meg igyekezett válaszolni a rengeteg kérdésünkre. Szülésznőt viszont azt mondta, hogy nem lehet választani, de mindenki nagyon kedves, fiatal, és rugalmas, úgyhogy nyugodjak meg, jó kezekbe kerülök. :)
Remélem! :wink:

Üdv
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


szia

És neked ki az orvosod? Van választott orvosod?
Gondolkodtál már azon, hogy fizetős szobába mész e, vagy simába?
Remélem majd találkozunk :)

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Én betelefonáltam a kórházba, hogy lesz e szülés felkészítő tanfolyam, és azt mondták, hogy jövőhét szerdán 17 órakkor tartanak egy olyasmit. Ha el tudsz jönni, akkor ott találkozhatunk is, mert én megyek. ( azt hiszem az máj 30.-a)

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

BKriszti! Wow! Nekem eddig azt mondták, hogy ne nagyon számítsak rá, hogy nyárig új szülésfelkészítő lesz. De szuper, hogy írtad! Mindenképpen megyek! :)
A dokim Újpestről került át az Uzsokiba, őt követtem.
Gondolkodtam fizetősön, de lutri, hogy bekerül-e az ember. Mindenesetre azt hiszem, hogy ha sikerülne, akkor egy kétágyast bevállalnék.
Mikorra vagy kiírva?

Balimama! Ha már a Halász az Uzsokiba került, írnál róla pár sort? Mégiscsak nagyobb a tapasztalatod! :) Köszi!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Biztos hogy 17:00-kor lesz a tanfolyam? Nekem 16:00 van felírva. Pár hete mikor mentem tornára, épp akkor volt vége az egyik ilyen tanfolyamnak és akkor állapodtak meg ebben a dátumban és időpontban. Lehet hogy én írtam rosszul......
Érdekel, mert most mennék én is és drága Uram is elkísér, úgy néz ki.

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


sziasztok
ha ekkora lett az érdeklődés,akkor kedden betelefonálok még egyszer és megkérdezem a tanfolyamot, de szerintem tuti a szerda 17 óra,mert elözőhéten azt mondták nekem
Amúgy én július 20-ra vagyok kiírva, izgi :) :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!


Egy kicsit írok ide, ha nem baj, mert Krisztit ismerem. Egyébként úgy tűnik, hogy a következő babónk majd az Uzsokiban fog születni, mert ide tartozunk, úh jól jönnek az infók, meg tapasztalatok, mert nem ismerek ott senkit. :( Az én topikomban többen is szültek az Uzsokiban, ketten a "Hábi"-nál, a többiekre most hirtelen nem emlékszem, de majd utánanézek. Azt viszont tudom, hogy mindegyikük császáros lett, faros babák miatt.:shock:

Kriszti! Gratula a kislányhoz, mondtam Gergőnek, hogy barátnője fog születni! :D :D :D Hogy vagytok? Hogy bírjátok ezt a nagy meleget? Mi elég jól: Gergő eszik-"játszik"-alszik üzemmódra állt át. :D Hogy álltok a babafelszereléssel? És hogy becézitek a Rebekát? Rebi? Beki? Beka?
Most mennem kell, aludj és pihenj, amennyit csak tudsz! Most még lehet... :twisted:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: