Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Judy és Kisjulcsi!

Sajnos figyelmetlen voltam és elírtam a neveket. Ezer bocsánat érte. (de még nagyon reggel volt...)

Bocs Judy, de Kisjulcsinak küldtem az emilt. Most elküldtem volna Neked is, csak nincs a profilodban cím. Tettem ide egy cikket a GW-ről. Én sajnos nem tudom mérni mennyit eszik, pedig kíváncsi lennék rá. Én onnan sejtem, hogy elég neki, hogy bealszik a cicin és nem ébred fel. Ha felébred és rágcsálja az öklét vagy cuppog, akkor adok neki még.

Itt van egy leírás a GW-ról:

A Gripe water története
Blumenthal, I. (Royal Oldham Hospital, Rodndale Road, Oldham, OL1 2JH, Anglia): J. R. Soc. Med., 2000, 93, 172–174.

A gripe water-t több mint száz éve alkalmazzák a világ számos országában a csecsemő kori hasfájások és szélgörcs enyhítésére. Annak ellenére, hogy a készítményt igen széles körben használják és még az interneten is hírdetik, kevés tudományos közlemény jelent meg a szerről. Ezért tartotta a szerző érdemesnek összefoglalni a gripe water-ről fellelhető ismereteket. Először rövid történeti áttekintést ad a folyadék elterjedéséről. A formulát William Woodward állította össze Angliában és az 1876-ban került bejegyzésre és kapott védjegyet. Woodward a „gripe water”-t elsősorban az Anglia mocsaras vidékein akkor még igen gyakori malária kezelésére tartotta alkalmasnak, csak később derült ki, hogy a készítmény enyhíti a csecsemők jellegzetes hasi kólikáját és megszüntetheti a szélgörcsöket is. A XX. században már ez utóbbi tünetek a „gripe water” adásának javallatai. A „gripe water” nem minősül gyógyszernek, hanem ún. gyógyszertárban beszerezhető gyógykészítmény, aminek ismert az összetétele, kapormagolajat, nátrium-bikarbonátot és egy non-cariogen édesítőszert, Lycasint tartalmaz. 1992-től alkohol már nincs a „gripe water”-ben. Megjegyzendő, hogy az USA-ban, ahol a készítmény gyógyszernek minősült, 1982-től már nem engedélyezték a forgalmazását.

Ezt követően a szerző rövid áttekintést ad a csecsemőkori kólikáról, aminek enyhítésére használják leginkább a „gripe water”-t. A kólika úgy definiálható, hogy a csecsemő legalább 3 héten keresztül, hetente legalább 3 napig több mint 3 órát sír. A kólika kialakulására három magyarázat terjedt el. Az első szerint, az elhúzódó sírás csupán a normál variáció szélső értékének felel meg. A második szerint magatartási problémáról van szó. Végül a harmadik elképzelés szerint a kólikát a fájdalmas bélkontrakciók okozzák, amit kiválthat tejallergia, laktóz-malabsorptio vagy fokozott gázképződés a belekben.

A szerző ezt követően, arra a kérdésre keres választ, hogy a „gripe water” melyik összetevője csökkentheti a kólikát. Feltételezhető,hogy amennyiben a kólika kiváltásában a fokozott gázképződés játszik szerepet, akkor a kapormagolaj lehet jótékony hatású. A fájdalomcsökkentő hatásban fontos szerepe lehet a „gripe water” édes ízének is. Állatkísérletek alapján, úgy tűnik, hogy az édes íz egy centrális endogén opioid-dependens rendszeren keresztül fájdalomcsillapító hatású lehet.

Végezetül a szerző hangsúlyozza, hogy azokban az országokban, ahol a „gripe water” még alkoholt és cariogen hatású édesítő szert tartalmaz, a gyermekgyógyászoknak törekedni kell, hogy a készítményből azokat kivonják.

[Ref.: A „gripe water”-t hazánkban is egyre szélesebb körben használják, főként csecsemőkori hasfájás és flatulencia esetén, különösen gyakran javasolják anyatejes csecsemőkben. Véleményem szerint ez nem helyes, mivel egyrészt a „gripe water” rendszeres alkalmazása is mellétáplálásnak minősül, ami hozzájárulhat a szopásról való korai leszokáshoz, másrészt a készítmény nem tartalmaz olyan hatóanyagot, ami egyértelműen oki terápiát jelentene. Anyatejes csecsemők hasfájása esetén sokkal fontosabb az ok tisztázása. Gyakran az anya által fogyasztott tehéntej anyatejbe kerülő; fehérje-komponensei vezethetnek a panaszokhoz, ilyenkor a szoptató anyának a tej- és tejtermékek átmeneti megvonását indokolt javasolni. Amennyiben a tüneteket a fokozott aerophagia okozza, akkor arra kell törekedni, hogy a lenyelt levegő a szopás után a szájon keresztül minél hamarabb távozzon („büfiztetés”).]

Arató András dr.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Semmi gond, sejtettem,hogy Julcsinak akartál írni.
Panni ha jól látom, te naponta 3x adsz GW a picinek. Egyszerre mennyit adsz? az előírt 1 kávéskanálnyit, vagyis 5ml-t? nálatok ez elmulasztotta a hasfájást? Azt is olvastam rajta, hogy 1 hónapos kor alatt nem adható, gondolom attól függetlenül, hogy az én babócám is koraszülött, de már másfél hónapos adhatom neki?

Köszi
Judy

ui. egyébként köszi a cikket, bár az utolsó szakasz kicsit meglepő, "Anyatejes csecsemők hasfájása esetén sokkal fontosabb az ok tisztázása". Na ezt ki tudja kideríteni és hogyan???? mert ez engem is érdekelne.

KépKép
judy1
 
 


Kedves Judy!

Hát 3 kiskanállal adok neki (Nestlés kanál a kórházi csomagból) mert az 5 ml (D vtamin cseppek fele) kicsit soknak találtam.

Ezt a cikket egy pasi írta... igaz, hogy orvos, de ne hallgatja a velőtrázó sikolyt nap, mint nap amikor csikar a kicsi hasa...

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 

 
 

Ma elkezdtük mi is a GW "tesztelését", remélem beválik. Kapott hajnali 2-kor, meg most du.1-kor. Kíváncsi leszek...

Egyébként este is aludt mint a tej, úgyhogy csak 4 óránként keltünkKép Meg ma is elég jól alszik, bár egy kicsit nyöszörgött, úgyhogy remélem ez az új cucc jó lesz neki.

Lassan összeszedem és megyünk az udvarra, mert gyönyörű idő vanKépKép

KépKép
judy1
 
 


Julcsi!
A babádnak lehet, hogy azért fáj a pocija mert túl sűrűn eszik. A dokinőm és a védőnőm is azt mondta (a kezdetektől fogva), hogy két órának minimum el kell telnie a két szopi között és ez nekünk be is vált. Nem fájt a pocija eddig egyáltalán és már két hónapos. Egy-két nap alatt rálehet szoktatni könnyen. Én úgy csináltam, hogy pl. a balból kezdte és azt kiürítette akkor még hagytam cuccogni rajta egy kicsit üresjáratban és utánna raktam a másik cicire de azt nem fejtem le utánna. Fejni csak akkor szoktam ha egy ciciből evett és még maradt benne. Mostanában nem is tudok fejni egy cseppet sem (ezért már két hete nem is fejtem..)és egy cickó elég is neki általában. Mostmár nem is adok neki, csak 3 óránként, vagy később amikor kéri. Általában azért betartja a három órát és egy hangos Á-val jelzi is, hogy "anya adj enni" :-)
Négy hetes kora óta esténként pedig csak egyszer kel fel kajcsizni hajnal 4 körül, aztán alszik kb 7-ig.

Judy!
Én onnan tudom, hogy elég neki a tejcsi, hogy vagy bealszik és egy kis simi után sem szopik többet, vagy egyszerüen kiköpi és nem engedi, hogy visszarakjan a cicit a szájába.

Üdv.!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Írtam egy csomót és elszállt...

Röviden:

Julcsi: szerintem is lehet, hogy sokszor eszik. Két óra kell arra, hogy megeméssze a tejet. Nem pontosan persze, én is etettem másfél óránként néha. Viszont az enyém nem volt hasfájós, nem sírt.

Valószínűleg komfort szopizásból is szívesen szopik, amikor cicire teszed. Próbáld ki a cumit, ha még nem próbáltad. Hátha segít! Én sem akartam, de láthatóan jól esett neki. Nem azzal altatom el, ezért éjjel nem is kell neki. Illetve, ha mégis azzal alszik el, akkor is kiköpi, amikor beájult.

A cicidet szerintem is akkor fejd, amikor 'rendesen' evett. Elég bőven három-négy óránként. Egyél csokit!!! Jobb lesz a kedved Kép

M.
mircike
 
 


Panni,

Azt szeretném kérdezni, hogy neked a GW mennyi idő alatt hatott? Már rögtön az első nap? Mindig ugyanabban az időpontban adod be neki, vagy csak akkor ha fáj a hasa?

Mennyi ideig szedheti ezt a baba?

Köszi szépen előre is
judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok,
adjatok tanácsot, totál kisebesedett a mellbimóm.Próbálok szoptatni így is, de csak bőgéssel és iszonyú fájdalommal jár. Próbáltam a purelan kenőcsöt, de nem jött be. Nektek volt ilyen gondotok? Mikor szűnik meg a fájdalmas szoptatás? Most 1 hetesek vagyunk és a 3 naptól van tejcsi.
moon73
 
 


Szia Moni ebben a topicban!

Állítólag anyatejet kell rá kenni, az jót tesz. Vagy van az a garmastan kenőcs, azt is megprobalhatod hátha segít. Nekem nem volt ilyen, de hátha tudtam segíteni.

judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Judy! Hát egy-két nap múlva láttam a kakin, hogy zöldebb, szerinte attól volt. Én úgy érezetem, hogy már az elején hatott (lehet, hogy csak rám). Viszont mostanában úgy érzem nem annyira hat. A papír szerint 1 éves korig lehet adni.

Szia Móni!

Nekem is sebes lett a mellbimbóm. Én a Bepanthennel kentem, de azt vastagon és ha kellett egy percre is, amint ellustultam a kenéssel újra sebes lett. Én mindíg lemostam, habár azt mondják nem kell. De bejött. Az én kisfiam Márk most 6 hetes és az 5, héten sebesedett ki újra, de csak a bal. A jobbal egyáltalán nem volt baj.

Üdv, mert sírás van...

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Moon Kép

Az első két hét volt fájdalmas nekem, aztán elmúlt. Anyatajet kenj rajta szét mindig, amikor befejezted a szoptatást. És bármelyik itt felsorolt kenőcsöt. Én Avent-tel kétszer kentem be, kölcsön kaptam, mert amúgy tök drága, és egy doboz szerintem egy fél falunak elég Kép
Ha tudod, akkor egyszerűen hagyd szabadon, ruha nélkül! Ha meggyógyul, akkor visszatuszkolhatod a melltartóba Kép

Kitartás!

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntünk, de betegek voltunk Kép Elkaptunk egy jó kis vírust, s végig ment a családon.

Mircike!
Tündéri a nagy legény!

Minden "friss mami"!
Gratula a picúrokhoz, nagyon aranyosak! Kitartás a kezdeti nehézségekhez, lesz ez még így se Kép Mi most kezdjük a hisztit, hát nem egyszerű. Plussz a kajálással szenvedünk, mert nem hajlandó enni. Nagyon válogat, s amit szeret, abból is csak az "előírt" mennyiség felét esszük meg. Ráadásul egész nap mozgunk, mint egy duracell nyuszi, így nem hízunk semmit. Kicsit aggaszt a dolog, mert már a védőnéni a dokihoz küldött minket étvágynövelőért. Hát majd meglátjuk mit mond a dokibá.

Móni!
Gratula nektek is, mint a legújabb Anyukának itt ezen az oldalon.
A cicim nekem is kisebesedett az elején, s nekem a kórházban a csecsemős azt mondta, hogy a Garmastan kenőcs és az anyatejcsi kivételével ne kenjem másssal, mert azok felpuhítják a bőrt, s még jobban ki fog sebesedni. Ami nekem végül is bevállt, az a szellőztetés. Hetekig félmesztelenül járkáltam. A végén már az volt fura, hogy van rajtam valami felül Kép De a cicim rendbe jött.

Hasfájás ügyében sajna nem tudok segíteni nektek, mert szerencsére nekünk nem volt ezzel gondunk. De áttudom érezni, hogy el vagytok keseredve miatta, s hogy milyen nehéz lehet, mert a múltkor bablevest kapott Bala és egész éjjel alig aludtunk valamit, úgy fájt a pocija tőle. Pedig végre találtunk valamit, amit megevett.

Puszi nektek,s kitartás az örömök feledtetik a nehézségeket!

Kép

Kép
timtom
 
 


Kedves Móni!

Ezer bocsi, hogy nem ezzel kezdtem:

Sok szeretettel gratulálok a kisfiadhoz!!!!!!!

Csak ez a sebesedés annyira élénken él bennem, hogy rögtön akartam rá reagálni. Néha én is sírtam, de amikor láttam, hogy a kisfiam jóízűen falatozik, csak fele annnyira fájt. (Na de utána, meg előtte.) Nekem kb. 1 hét volt mire elmúlt.

Timtom!

Örülök, hogy újra itt vagy velünk és egészségesek vagytok, hiányoztál már.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Timtom!

Én is örülök, h meggyógyultatok!
Nyilván nincs semmi baja Balának, van egy ismerős egyidős kisfiú a környéken, éééés hát az én fiam ugye 12 kg, ő meg mondjuk 8 Kép Elküldték kivizsgálásra, szegényként szúrkálták egyre, de semmit se találtak. Tök élénk, mozgékony kisfiú, semmi baja, csak nem egy zabagép Kép

Viszont, a másik végletet csak azért írom le, hogy kérdezz rá esetleg: a családban van nálunk egy lisztérzékeny kislány. Hat azaz 6 éves volt, mire rájöttek, hogy miért nem fejlődik megfelelően. Szerencsére értelmileg semmi baja, csak nem látszott a különbség közte és a három éves húga között súlyban-centiben. És alig akart enni valamit (szerencsére ez ösztönös lehetett). Fél éve gluténdiétázik, azóta iszonyatos hízásnak indult, tök egészséges. Nem is tudom, miből élt eddig, hiszen a bélflórája teljesen elhalt. Mindegy, szerencsésen megúszta. Szóval, csak egy kérdést megér esetleg az orvos felé, hogy zárja ki a lisztérzékenységet!

Amúgy a gluténnal semmi bajom, nem azért írtam, mi eszünk gluténtartalmú pépet is, és persze kenyeret is Kép

Üdv mindenkinek M. Kép
mircike
 
 


Sziasztok!Kép
Gyönyörűek a babák Képés szomorúan olvasom a betegségeket isKép
Timtom!Kép
A "nagykisfiammal"aki mellesleg ma már kilencéves és "pókhas"...ugyanezek a problémák voltak mint nálatok állandóan kellemetlenségeink voltak a védőnővel gyerekorvossal mert soha nem hizott annyit amennyit tankönyv szerint kellett volna ma sem egy nagy súlyú gyerek de ma már egészséges...
A lényeg hogy közben kiderült hogy a veséjén van egy fejlődési rendellenesség amit meg kellett operálni ...aztán a manduláját vették ki ...és azóta csak eszik és hizik és "rendesen " fejlődik
persze nálunk ennek a dolognak tudták be hogy nem hizik a gyerek de egészen egyszerűen lehet hogy a kis Balának ilyen az anyagcseréje és ilyen alkatú emberke lesz ...és tulajdonképpen semmi komoly nincs a dolog hátterébenKép bár úgy lenne ...megaztán az "előirt "mennyiségekről annyit hogy ezeket én soha sem vettem komolyan mert mi felnőttek sem étkezünk egyforma mennyiséget és a gyerek általában tudja mennyi ételre van szüksége....főleg mivel ebben az életkorban a hiszti a fő foglalatosság Képés persze a játékKép igy elfelejtenek enni ...Kép mint az én gyerekemKép
A Vitacolan szirupot kaptuk étvágynövelő gyanánt de semmit sem ért ...amikor már volt ötéves akkor Béres Cseppet adtam neki és ettől már volt étvágya.
A babásoknak kitartásKépvannak rosszabb dolgok is
főleg mostanában szoktam ábrándozni arról hogy milyen jó volt akkor amikor még azon agyaltam hogy mennyit szopott és stb.ma már komolyabb fejtörést okoz amikor egy kicsit elmarad a mgbeszélt időhöz képest és frászt kapok amikor várom....
Szép Hétvégét
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Vera!

Igen, az borzasztó lehet, hogy nem megy haza időben! Bezzeg, amikor mi nem mentünk haza annó Kép Annyi mindent másképp lát az ember anyaként... Soha nem hittem volna.

Van arra valami receptetek, hogy mit csináljak a harapásaival? Elképesztően mindent szétharapdál. A könyveket nem lehet odaadni neki, még a gyerekeknek valót sem, mert megeszi szó szerint. Néha bevadul, vigyorog, és kedveskedésből akkorát harap mondjuk a nyakamba, vagy a karomba, hogy visítok. Nálatok volt ilyesmi?

M.
mircike
 
 


Szia Mircike!Kép
Sajna kamaszkor ellen nincs orvosság csak túlélni lehet és "okosan" kezelni a dolgokatKép
A harapásokról..nálam a kicsi volt ilyen egy darabid szó szerint mindent a szájába vett és úgy kellett kihúzgálnom a szájából a papirtKép a fikusz levelétKép a liszbe beleevett amig félrenéztem Kép a pirospaprikát borsot olyan helyre tettem amit nem ért el ...nálam semmi sem jött be amivel javitani lehetett volna a helyzeten és csak kizárólag a mindenbebeleevésimánia iránti érdeklődés lanyhulása hozott eredményt magyarul amikor már a világ megismerésének ez a része már nem érdekelte akkor fokozatosan leszokott róla na de addig nem lehetett tőle sehová menni még a Wc-re is vittem magammalKép...manapság a biciklizés a mániája ...ez legalább veszélytelenebb "játék"
belém is harapott néha de eléggé erélyesen rászóltam és attól nagyon megszeppent és nem sűrűn csinálta többet ....a tesókat azokat harapta többet de megigértél neki hogy nem fognak játszani vele és ez többé kevésbé hatott.
Bocs ha egy kicsit bő lére eresztettem...
Olyan rossz idő vanKépmajálisKép
VeraKépKép

Kép
Kép
vera70
 
 


De édesen bringázik Kép

Nem valami jó hír... Tényleg mindent megrág, megeszik, szétharapdál, és ő is jön velem wc-re Kép
Amúgy érdekes, hogy a mellembe nem harap. Egyáltalán. De a nyakamba, vagy a karomba előszeretettel! És nemcsak nekem. Nem tudok rákiabálni, mert éppen visítok olyankor Kép
A könyveit sajnálom, még az enyémek voltak, anyukám mindet eltette. Most meg alig van ép darab...

M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Mircike, nekem a nagylányom volt ilyen harapdálos,a szőnyeget képes volt rágcsálni, ha nem volt más elérhető.Rojtosra rágta pl a falvédőjét a kiságya fölött. Ellenszert én sem találtam ellene,csak az idő segített.De érdekes, a mellemet ő sem harapta meg egyszer sem. Okosak ezek a kis csibészek!

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!
Megvolt az első nagy kirándulásunk! Meglátogattuk a nagyit a Vajdaságban! A furgon alig volt elég a baba cuccainak :-). Átaludta az utat odafelé, visszafelé meg megáltunk egy bezninkúton és megetettem! Egész jól viselte a környezetváltozást.

Úgy izgulok, pénteken kapja Niki a combijába az első szurit :-(
Félek, hogy belázasodik és nem tudom majd, hogy mit kezdjek vele... Van már tapasztalata valakinek ezekkel az új oltásokkal kapcsolatban? Nagyon fáj nekik amikor kapják?
A szívem szakadt meg a korházban is amikor kapta a szurit, pedig a fplyosón voltam :-(

Moon!
Gratula a babához! Én is majd meg pusztultam a bimbó miatt! Nekem a szilikon bimbóvédő (Medela,nagyon ajánlom!)és a meztelen felsőtest kis Garmastan-nal bevált!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Ez az oltásos dolog engem is érdekelne, mert Zsombi is 1-2 héten belül fogja megkapni, és mondta a drnéni, hogy be is lázasodhat tőle, úgyhogy már meg is vettem a lázcsillapítót is,és azt is mondta, hogy 2 hétig "érzi" a baba a lábátKép Gondolom jó nyűgös leszKépKép

Azt szeretném még kérdezni, hogy a "pöcköt" mikor kell "lehúzni"? A kórházi felkészítőn, ha jól olvastam azt mondják 1 hónap után, a rokonok is már "sürgetnék" a dolgot, a védőnő meg azt mondja, hogy 1 éves koráig nem nyúlunk hozzá. Ma fogom felhívni a házidokinénit és azért őt is megkérdezem. Nektek mi a tapasztalatotok? Nem szeretném ha letapadna neki a cuccos.

Köszi
Judy

KépKép
judy1
 
 


Szia Judy!

Nekünk azt mondta a doktor néni, hogy óvatosan kicsit fel kell húzni fürdéskor, és hogy ő figyelni fogja. De a huzogatás a férjem dolga, mert ő is fürdeti. Mi már az első fürdetés óta így csináljuk. A védőnő nem mondott semmit igaz én sem kérdeztem.

Üdv

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Logi! Sejtettem, hogy ki kell várnom, amíg hajlandó leszokni róla Kép

Reni! Jól bírtátok az utat, bár az anyukák (velem az élen) szénné bírják magukat aggódni, a babák meg vígan elvannak az utazás alatt, ha tudnak aludni, és kapnak enni, nekik aztán tökmindegy, hogy hol vannak Kép Az első pár hónapban ez a jó! Kép És én is örülök, hogy kombink van. Gyakorlatilag mindent kell vinni, ami otthon is kell a babának. Egy komplett szoba Kép

Kukackérdés Kép Nekünk is azt mondta a dokinéni, hogy fürdéskor (vagy utána) kell kicsit húzogatni két hónapos kora után. Nálunk is apa csinálja, mert én nem bírom Kép De amíg pelusos, addig úgyis letapad.

Oltás: A két hónapostól elvileg nem lázasodnak be, bár most az új rendszerben már nem is tudom, mit kapnak. Ha nem feszíti meg a kis lábát, akkor nem fog neki fájni. De sajnos nem lehet helyette ellazítani Kép Nálunk egész napos alvás volt szurik után, 3. és 4. hónapban délután láz, de fél kúptól lement.

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Bocsi, de gyors leszek.
Lenne egy kérdésem. Holnap este megyek a 6 hetes kontrollra. Ott mi lesz? Csak megnézi a méhemet, hogy visszaállt-e? Ezt tapogatva vagy uh-val? Ezenkívül? Védekezés???
Ezt mindenkitől kérdezném, de Mircike főleg Tőled a közös dokink miatt. Kép

Velünk! Sajnos már előkerült a tápszerKép Egyre többet eszik ez a gyerkőc, aminek persze örülök, csak a mellem nem tudja követni. Pedig azt mondhatom, hogy már tényleg több tejem van, csak valahogy mindig Barnus jár előttem.
Timi! Az urticát Te hogy szedted?

Hallott valemlyikőtök olyat, hogy a sör is tejserkentő? Ez igaz? Gondolom az alkoholmentest lehet ilyenkor, bár én még soha nem ittam egyiket sem, úgyhogy tök mindegy melyikre "szokok rá".

Puszi mindenkinek! Julcsi

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Bocsi, bocsi, bocsi!!!
Ezzel akartam kezdeni: megszületett a kis Farkas, Nóri babája! Kép Kép Kép
Jól vannak, a részletekről majd írni fog!
Mégegyszer nagyon gratulálok Nektek, gondolom Zsolti is tök büszke a pici fiára! Kép Kép Kép
Gyere minél hamarabb az anyukás topicra és várjuk a beszámolót meg a képeket!

J.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi!
A hat hetes kontrollon megvizsgál a doki kívül belül, hogy visszament-e már a méhed. Nincs UH . A védekezést kérdezd meg. Nekem a gumit ajánlották. Állítólag van valami fogamzásgátló tabletta amit lehet szedni szoptatás alatt, de olyan gyenge, hogy nem teljesen biztonságos...

A sörről nem tudom mi az igazság. De én nem bírom meginni, nem szeretem..

A tápszer miatt ne aggódj. Mellette szoptasd amennyit csak bírod. Pár kortyinca tejcsi is jó neki ha kaphat!

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Julcsi!

Az van, amit Reni írt, megkérdezi a védekezést is, hogyan szeretnétek Kép Én sem kértem gyógyszert, a szoptatás miatt nem akartam, hogy plusz hormonok kerüljenek a pici szervezetébe.

A sörről én is hallottam, meg valami lucernabogyóról is, tisztára mint egy tehenészet Kép A tápszer miatt tényleg ne parázz semmit se! Lényeg, hogy ő jól lakjon. Akarsz szoptatni, és ez jó. Cicizik, amíg jó neki, ha nem, akkor tápi. Õ úgyis tudja, mi kell neki. Kaja és készKép

M.
mircike
 
 


Mircike, mi annak a kúpnak a neve? És mikor adtad be, lázmérés után? Naponta hányszor?

Julcsi, én csak jövőhéten megyek kontrollra, ugyhogy még nem tudok mit írni.
A sörről én is azt hallottam, hogy tejcsináló, ki is próbáltam és van benne igazságKép
J

KépKép
judy1
 
 


Anyucikák!

Köszi a dokis infókat! Nagyon agyalok ezen a védekezősdin, nem tudjuk még hogy legyen. Majd este eldől! Kép

Most pont sört iszok, rohadt keserű, előtte életemben nem ittam még, pont ez miatt, kíváncsi leszek hatni fog-e. Jó lenne!
Judy! Te alkoholmenteset ittál? Mert ez szörnyű, viszont Zsoltinak van még Becks, azt megkóstoltoltam amikor tesóm itt volt, az ehhez képest elég jó volt.
Vagy szerintetek alkohol nuku?

Judy! Neked a gyógyszertári csomagban nem volt benne lázkúp? Nekem ezt még az elején felírta a dokinője, Germicid kúp egyébként. Szerintem ezt fel kellett volna írnia már a szülésénél.

Reni! Niki baba nagyon aranyos!

Panni! Köszi a GW-es infókat. Átmentem a gyógyszertárba, ahol a nőci azt mondta, hogy ő ezt inkább csak akkor ajánlaná, ha az Espumisan csepp nem jönne be, mert más a hatóanyaga, szódabikarbóna van benne, nem biztos, hogy jó még ilyen pici korban, attól függetlenül, hogy 1 hónap után lehet adni. Úgyhogy most Espumisanozunk, aztán meglátjuk.
Panni! Te ugye március 17-én szültél? Én meg 18-án reggel, de már este ott voltunk. Te hánykor szültél? Lehet, hogy találkozhattunk is? Mi olyan 6-ra értünk be.
Tényleg! Majd összekapom már magam, aztán leírom a szüléstörténetünket.

Zsuzsi! Te már egyáltalán nem írsz? Veletek mi van? Ha olvasgatod néha a topicot, akkor jelentkezz légyszi!!! Balázska jól van?

Puszi mindenkinek!
J.

(Este dokizok!Kép)

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Kedves Julcsi!

Én már nem próbálkozom tovább a GW-el. Kb. 3 napig hatott, azóta köménymagos tea. Egyenlőre, aztán majd meglátjuk. Én 17-én reggel fél nyolckor szültem, de császár volt, mert Márk popsival lefele volt már a 34. héttől. Ezenkívül az is meglepi volt, hogy fiú lesz-e vagy lány. Te melyik szobában voltál? Én a 0-ásban a folyosó elején az iroda mellett. Szerintem biztos találkoztunk, csak nem tudtuk egymásról. Úgyhogy jó köröket futottam a fürdőbe, de nem bánom, mert a sebem egyáltalán nem fájt és itthon is fel tudtam kelni, ha Márk úgy gondolta, hogy enni kér. Most így a hetedik hét felénél pedig már komoly 1 órás sétákat teszek egyedül a babakocsival. A kertünkben van pár lépcső...Kíváncsi vagyok az Espumisan hat-e.
Remélem a dokinál minden rendben lesz. Én már a múlt héten letudtam.

Erről a sörös dologról én is hallottam, de annira nem bírom az ízét, hogy még nem mertem kipróbálni.

Nórinak sok szerettel gratulálok a kisbabához.

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Judy! Igen Germicid. Én nem adtam be előre, bár néhányan tanácsolják. Hanem hőmérőztem minden peluscserénél, és amikor 38 fölé ment, akkor adtam egy felet. Nagyon izgultam előtte, az első beadása nem is ment, össze-vissza csúszkált, de aztán megembereltem magam Kép Reggel kaptuk a szurit, 16 órára ment fel a láza, én akkor adtam.

Julcsi! Hú ténylg a szüléstörténet! Kép Nagyon várom. Írd a másikba, jó? A soros pocakosokra való tekintettel Kép
Tényleg Zsuzsival mi lehet?

Panni! Ügyi vagy, hogy babakocsizol! Én alig sétáltam annó, most meg már nem bír megülni a babakocsiban, úgyhogy kézenfogva sétálunk. 100 m/óra sebességgel Kép

Nórinak én is gratulálok! Kép

M.
mircike
 
 


Julcsi, én az alkoholmentes sört ittam (Slossgold) kizárólag, jól hűtsd le és akkor azért meg lehet inni. Egyél előtte valami "sörkorcsolyát"Kép

Nekem nem volt gyógyszertári csomagom, mert részben még a kórházban lettek felírva a dolgok.
Nekem a lázcsillapító az Noraminophenazoni. Egyenlőre ez van itthon. Ezt a germicidet a HEim Pál ügyeletén mondták pocakra. Na majd azért megkérdezem a dokinőt, hogy akkor most melyiket használjam inkább szuri után.

Én a GW-t használom kedd óta, és úgy tűnik, hogy "bevált" nem azt mondom 100% de a 3-4 órás visítások megszüntek, minimális a görcsöléseKépKép

Julcsi mi volt a dokinál?
J

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok Anyukák!
Nagyon lemaradtam a fórum követésésvel, de azért egy-két dolog, ami eszembe jutott:
TEJCISERKENTÉSRE a legjobb a sok pihenés. Aludni kell amikor csak lehet,. Ez nem a takarítás, főzőcskézés korszaka. Ha nem megy egyedül, segítséget kell kérni! Nekem is csak akkor indult be a tejem itthon a 2. hét után, hogy tudtam aludni rendesen. Nem elég pihenni, aludni kell!! Én egyáltalán nem szégyellem, hogy volt olyan hét, hogy apukám, meg anyukám három nap is fölutaztak Pestre, hogy segítsenek. Sőt, azt sem szégyellem, hogy gyakorlatilag a baba 6 hónapos koráig azon a kaján éltem ,amit anyucikám bepakolt a fagyasztószekrénybe. Régen természetes volt, hogy a szoptatós anyukának kinyalták a popsiját, ma meg van ez a hülye elvárás a modern kismamival szemben, aki mindennel egyedül birkózik meg.
Kajálás fronton nekem a napi 1 tojás, két bögre tej jött be. Ha ez nem volt, rögtön kevesebb lett a tej is.

CICISEBESEDÉSRE nekem nagyon bejött a purelan. minden szopi után kell használni, nem kell lemosni, sőt, nem szabad lemosni, mert akkor semmit nem ér az egész.

HASFÁJÁS: az enyim is átüvöltötte az első 2 hetet. Hajnal 4-ig ordított szegényke megállás nélkül. Este 8 körül rákezdett, és hajnal 4-ig. Hiába etettem, ringattam, semmi nem használt. Üvöltött a fájdalomtól, vonaglott a kis teste, már teljesen be volt rekedve. Aztán elkezdtük neki adni az infacolt, ami ugyan az, mint az espumisan, csak könnyebb beadni, mert van hozzá cseppentő. És elkezdtem neki tápit adni kiegészítésnek. Aztán ez később, amikor beindult a tejci rendesen, el is maradt.

FEJÉSRől: engem teljesen kikészített, hogy minden szopi után le kellett fejjem a maradékot. Elmosogatni, lefejni, hűtőbe betenni, elmosogatni, lefejni.....Hát ez két óránkánti szopiztatásnál maga a horror. Szval nem kell annyiszor elmosogatni!! Úgyis 24 órás adagot egybeöntve fagyasztunk le, vagy teszünk el estére. A fejőgépet is a hűtőben tároltam, és naponta csak 2szet mostam el. Az enyémnek sem kellett a fagyasztott tej - nem is csodálom, marha büdi. Én a napi maradékot az esti szopi után kínáltam föl a kis lustinak, így tovább aludt éjjel.
A túl gyakori szopitól azért fáj a baba hasa, mert így sokkal több cukros elsőtejet iszik, és a cukor okozza a hascsikarást. 2 órát ki kell várni!!!még ha sír is. egy-két nap alatt hozzászokik, és ha éhesebb többet eszik, többet a zsírosabb hátsótejből is, tovább marad nyugton.
Puszi a babáknak, Zsu
zsuzs74
 
 


a SÖR mennyei finommá varázsolható egy kis limonádéval, azaz némi cukor és citrom hozzáadásával. A franciáknál ezt PANACHÉ-nak hívják, és üvegben árulják így készen. Én kánikulában imádom - no persze az alkoholmnetes változatotKép.
Zsu
zsuzs74
 
 


Hát lányok összejöhetnénk egy jó kis sörözésre :-)) az apuk meg majd írígykedhetnek!
Annyit írtok róla, hogy a végén kipróbálom én is :-)!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Ez jó, ez a sörözés ötlet. Mostmár én is lehet, hogy megint inni fogok, úgyis, 600x látom a Soproninak a reklámját a tv-ben naponta! Na persze én is az alkholmentes változatot iszom csak!

Hülyét kapok ettől a pocsék időtől, napok óta nem tudom kivinni a picit sétálni. Mikor lesz már nyár???

KépKép
judy1
 
 


Megkaptuk a szurit pénteken! Szerencsére Niki nem sírt sokáig, így is majdnem rosszul lettem amikor kapta a szurit, főleg, hogy nekem kellett lefogni szegényt.. Eddig nem volt láza, meg semmi baja, remélem mostmár nem is lesz!

Az idő tényleg lehetne már jobb.. Habár így legalább nem kell nagyon levetkőznöm. Teljesen kivagyok ha a tükörbe nézek a +10 kg miatt, ami még rajtam van... Dagadt vagyok és nem jön rám egy régi ruhám sem.. Néha majd el sírom magam :-(
Fogyózni meg nem merek, nehogy elmennyen a tejcsim. Tornázni meg nem nagyon van időm-energiám, meg örülök ha egyáltalán pihizhetek kicsit :-( És ráadásul lassan itt a bikiniszezon..
Tényleg, szerintetek nem árt a napozás meg a nagy meleg a tejcsinek a ciciben?!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Julcsi!
Bocsi, hogy csak most válaszolok a kérdésedre. A homeobogyót én naponta 3x4-szer ettem 5 bogyót, elég hosszú ideig, de mint utólag kiderült más anyucinak a védőnő azt mondta, hogy csak kúraszerűen szabad szedni, 3-4 napig, mert különben hozzászokik a szervezet. Mondjuk én ezt nem tapasztaltam. Úgyhogy amióta ezt tudom, azóta így alkalmaztam, de mostanra kezd leállni a tejcsim, s annyira már nem is akaraok harcolni érte, hogy újra legyen. Azt hiszem szép lassan leállunk a szopiról. Sajnálom nagyon, hisz olyan csodálatos bensőséges dolog a picivel, de így hogy nem termelődik olyan sok, nem telítődik a cicim, s fáj ahogy szívja. Szinte vákuumot okoz, olyan erővel slukkol belőle, s ez nem túl kellemes. No meg harapott is már meg 1-2x a Drágám, s nem szeretnék piersinget hordani. Így is hatalmas sikernek tartom, hogy egy éves koráig tudtam szopiztatni, hisz anyai ágon se a Nagyi, se Anyu nem tudott szoptatni, mert egyszerűen nem volt tejük alkatilag, s sokan mondták, hogy mivel az Õ cicijüket örököltem, lehetséges, hogy nálam sem lesz tejcsi. Paráztam miatta eleget, de azt hiszem az akaratom nagyobb volt, így legyőztem a géneket. Ezt csak azért írtam le, hogy ha valaki reménytelennek látja atejcsi helyzetétilyen okok miatt, akkor ne adja fel. Ennek ellenére, ha mégsem sikerülne annyi tejcsit termelni, mint amennyire a picinek szüksége van, ne legyen lelkiismeret furdalásotok, hisz tápszeren is nagyon szépen fel lehet cseperedni, itt vagyok rá példaként én. S ráadásul manapság már sokkal fejlettebb tápszerek állnak szolgálatunkra.

Zsu hozzászólását teljes mértékben helyeslem. Ha megvan a lehetőség, hogy nagyik, barátnők, lelkes rokonok besegítenek a házimunkába a kezdetekkor, akkor igen is minden szégyenérzet nélkül élni kell a kínálkozó lehetőséggel. Ha jól megválasztjuk, hogy kinek a segítségét fogadjuk el, akkor mindenkinek előnyére válik.
Nálunk is úgy volt, hogy az első 5 hétben minden nap jött vagy Anyum, vagy az Anyósom, s hoztak kaját, s besegítettek a házimunkába (vasalás, teregetés, mosogatás ...).
Szerencsés helyzetben vagyok nagyon, mert mindkét nagyi otthon van, s így a mai napig élek azzal alehetőséggel, hogy Balát rájuk tudom bízni, ha valami programom adódik. Az, hogy így ki tudok mozdulni, nekem is jó, Balának is, mert nem csak Anya létezik számára, a nagyikról már nem is beszélve.

Szuvajdzsity!
Hát igen. Átérzem a kilók okozta szomorúságot. Igaz, rajtam a terhességből nem maradt fenn csak 3 kiló, de már előtte volt +15 kg feleslegem, így a tükör nekem sem jóbarátom többnyire. Bár...
Most ledobtam 5 kilót, s így egy kicsit jobb a helyzet, de még sok a dolog e téren. Amit én javasolni tudok, hogy fogyókúrázni tényleg nem szabad, de egy kis odafigyeléssel legalább a további gyarapodást meg lehet fogni, s majd szép lassan elindul lefel a mérleg mutatója. Egyre többe kell majd a gyerkőccel mozogni (egész nap rohangálunk utána, úgy mászik, mint a csík, s persze mindig tiltott helyekre, így gyorsnak kell lenni, plusz a legújabb, hogy egész nap sétálna), így nem lesz gond. Bikini szezon meg lesz jövőre is, addigra meg lemegy a felesleg.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra nyúlt hozzászólásom, remélem nem untattam senkit.

S íme pár kép rólunk, így lassan egy évesen:
Kép
KépKép
KépKép

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tudok visszaolvasni, mert rohanok, de lenne egy pár kérdésem.

Látom, hogy írjátok a fejést. Nagy baj ha nem fejek? Én is teljesen kikészülök tőle, hogy két óránként szoptatás aztán egy óra fejés aztán az egész előlröl.

Ti időben mennyit szoptattok? Mert én nagyon sokat. Ráadásul eltérően működik a két cici. Az egyik ki van sebesedve és nagyon fáj. Ebből szerintem nem jön annyi tej, mert van hogy egy órát szopizik vele és utána még mindig bólogat meg tátogatja a száját. Aztán jól beidegesedik és elkezd sírni. A másik viszont tök jó, azon 20 perc alatt belakik és elalszik.
Én váltott cicivel szoptatok, de így csak minden második szopi után alszik, mert a rossz cicitől ideges lesz. Egyébként ha vérzik a cici és úgy szopizik az nem árt neki?

Jó nektek hogy el tudjátok fogadni a segítséget, nálunk egész hétvégén pörögtek a rokonok és teljesen kiborultam , főleg hogy minden szoptatásnál körbe állnak mint vmi múzeumban én meg meghalok a fájdalomtól közben.

Most itt abbahagyom,mert már régóta időzök itt a gép előtt.
Hasfájásra mi Sab Simplexet (asszem ez a neve) eszünk, de csak este és az elég jó.

Puszi, nóri

Ui: Van egy tejserkentő tea receptem, majd leírom, csak nem tudom fejből, de elég jó.

Ui2: A Babák gyönyörűek!!!!!!
Timi irigyellek, hogy már ilyen nagy a Bala. Már n is úgy sétálnék...

Kép
nóri8
 
 


Nóri!
Én csak 1hónapig fejtem, azóta szinte egyszer sem. Mindég annyi van amennyivel jóllakik. Egyszer az egyik cicit, a következő szopinál a másik cicit üriti ki teljesen. Nagyon ritkán eszik két ciciből. Én is ezért hagytam abba a fejést, hogy elegem lett..
Próbáld ki a szilikon bimbvédőt szoptatás közben, utánna Garmastan + meztelen cici.Nekem pár nap alatt rendbejött így.
Mi mostmár 10-15 perc alatt végzünk (9hetesen), néha tovább rajta lóg, de akkor már csak játszik vele.
Én a páromon kívül senkinek sem engedem, hogy jelen legyen szoptatás közben. Az elején ki is jelentettem mindenkinek. Megértették, és húzzák is a csíkot ha etetés jön szerencsére. Bíztos megértik, hogy ez egy bensőséges dolog, amit a babával kettesben szeretnél tölteni.
Kitartás!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Szia Nóri!

Mégegyszer hatalmas gratula Farkashoz!
Olyan szép, igazi férfias neve van a legénynek! Nekem is tetszett volna, de a vezetéknevünkkel elég hülyén venné ki magát: Erdei Farkas Kép. A lány névnél meg a Virág tetszett volna mindenkinek, de hát az sem éppen jó párosítás, hogy Erdei Virág.

A sebes cicidet levegőztetsd, szerintem az a legjobb rá.
Nekem anno a védőnénink, meg a dokibánk is azt mondta, hogy max 20-30 percig lehet rajta egy cicin, különben felpuhul a cicibimbó, s attól kisebesedik. Nem lehet, hogy nálatok is ez a gond?

Szerencsére mi előre letisztáztuk mindenkivel, hogy a szűk családon kívül csak két hónapos korunk után jöhetnek látogatni, így a kórházban sem volt tömegnyomor körülöttünk, s tudtam pihenni. Itthon az első héten Apa szabin volt velünk, így szinte csak hármasban szoktuk egymást, s csak nagyszülők, meg a testvérek ugortak fel egy-egy pillanatra. A két nagyi meg tényleg besegített mindenben, de csak annyira, hogy ne legyenek tolakodóak.
Az, hogy ki előtt szoptatok, teljesen egyénfüggő. Engem a nagymamák meg a tesók nem zavartak. Volt, hogy a szintén babázó barátnőimmel együtt szopiztattunk.
De mondom az első két hónap az szinte csak a miénk volt. S ezt a jövőben is így szeretném majd kiviteleztetni. Most sem okozott senkinél sértődést.

Sétálni mehettek nyugodtan! Mi 3 hetes korunktól 2-3 órákat sétáltunk. Bala jókat aludt a levegőn, én meg jól kisétáltam magamat. Eleinte nehezen ment a sebem miatt, de rehabilitációs gyakorlatnak tekintettem. A környék összes kis utcáját, s kirakatát felfedeztük.

Az irigység néha nálam is előjön irányotokba. Olyam gyorsan eltelt az az igazi kiscsecsemős kor. S néha jól jönne, hogy bala 3-4 órát aludjon egy húzásra. Könnyebb lenne a házimunkával haladni. Amúgy meg tényleg csodálatos, ahogy napról napra újabb dolgokat tanul meg, s fedez vel a világból. Folyamatosan olvadozok tőle olyan aranyos.

Pihenjetek amikor csak tudtok és raktározzátok el az energiát, mert így egy évesen már három duracell nyuszival egyenértékűek.

Egy új kép rólunk: elkezdtük az "Egyedül is megy Anya!" evéseket Kép
KépKép

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Nóri!

Szerintem, ha konkrétan vérzik, akkor a másik ciciből adj neki. A fejés elhagyása egyáltalán nem probléma, ha van tejed! Van aki egy másodpercet se fejt sose.
Én három hétig minden szopi után, három hónapos koráig este vagy hajnalban. Azóta semmi. És annyi tejem van, hogy majdnem leesik a mellem Kép Ráadásul egy igazi cicista a fiam, képtelen vagyok leszoktatni, igaz, komolyan még nem is próbáltam, de ötletem sincs. Alvás előtt és után elengedhetetlen. Ez azt jelenti, hogy reggeli ébredés, déli elalvás, három órai ébredés, esti elalvás.
Ma próbáltam ki először a tehéntejet itatóból. De marhára nem tetszett neki. Pedig abban bíztam, hogy esetleg becserélem a cicit...
Az a baj, hogy nem merem kipróbálni, hogy mi lenne nélkülem este.

Timi! Mit eszik Bala a képen? Nagyon komoly Kép És nagyon ügyes.

Nagyobbak: szívószállal lehet próbálkozni egy évesnél? Gyümölcslevet kisdobozból. Itatóból csak vizet iszunk! A gyümölcslevet rendes pohárból, de még nem számottevő a mennyiség.

Szoptatás: én borzalmas vagyok. Bárhol-bármikor Kép Tavaly két hónapos volt, amikor strandon szoptattam, fél órát. Otthon kinn a kertben, szomszédok nem tudnak érdekelni. Kórházban annyira el voltam szállva az örömtől, hogy a barátnőm hapsija előtt simán szoptattam, nem érdekelt. Kép
Annyi a dilim, hogy nem hangoskodunk közben. Van aki telefonál, én soha. Csend van, csak a csámcsogás hallatszik Kép Ha zaj van, akkor már kiskorában ( Kép ) se evett rendesen, hanem odafigyelt.

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Nóri! A kisebesedett cicire szerintem is a garmastan a legjobb. Örülök, hogy van tejed, nekem nehezen indult be, de most már jól állunk. Nekem úgy mondták, hogy fejni csak akkor kell, ha kevés van és serkenteni akarod a tejtermelést, amúgy ha beáll, akkor pont annyi fog termelődni, mint amennyire Farkasnak szüksége van. Lszi, ha tudsz tegyél fel képet Farkasról, nagyon kíváncsi vagyok rá! Amúgy pont elkerültük egymást hétfőn, mert én aznap mentem haza, Te meg jöttél.
Timi! Nagyon édes Bala és látom már profi az evésben is!
Üdv, Kriszta

KépKép
krisztan
 
 


SZisztok!

Mircike!
Balázs tejpépet lapátol magába a képen. Egy kicsit sűrűbbre csináltam, hogy jól tudja kanalazni. MA már a szép színes paradicsomos kaját is próbálta, annál egy kicsit jobban kellett figyelni hova kerül a kanálról lecsöpögő kajamennyiség Kép De nagyon ügyesen haladunk, jó érzéke van hozzá. Még szerencsére nem erőszakos a témában, meg lehet győzni, hogy Anya segít.
A gyümölcslevekről minket letiltott a doki, bár még nem is próbáltuk, csak egyszer, de utána nem evett egésznap semmit, annyira elvette az étvágyát.

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. A picinek köldöksérve van. A drnő azt mondta ragasszam le, de azt is hozzátette, hogy nem bírja a baba bőre a 24 órás tapaszt. Most mit csináljak? Leragasszam? Van erre valami spéci ragtapasz? Ha nem ragasztom le 2 éves korában tényleg meg kell műteni?

Köszi
J

KépKép
judy1
 
 


Úgy tudom, hogy lehet kapni a gyógyszertárban valami hipoalergén ragasztót, de nem tudom mi a neve...

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Szia Judy
Nekünk is volt/van egy enyhe köldöksérvünk,de régebben pár naposan eléggé burtálul nézett ki.
Be vittem az otthoni (gyulai) gyermekkórházba,és nekem azt mondták,hogy nem szabad leragasztani,mert ha rosszul ragasztod le,bélelzárodás stb... lehet belőle.
A hasfal megerősödik magától, arra kellett ügyelni,hogy ne sírjon és a kakiláskor fogni kellett a hasát.
Nekünk úgy néz ki nem lesz szüksgünk műtétre.
Az esetek 90%-ban visszahúzodik magától.
De én inkább azt ajánlom,hogy keressél fel egy specialistát, mielőtt neki állnál ragasztgatni.
Ha annyira durva nagy sérve van , akkor az orvos szokta leragasztani,és szoros kontrollt szoktak tartani.
Nem igazán értem az orvosod hozzáállását.
Remélem "tudtam" segíteni.
Adri
adler75
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a cicisebes válaszokat! sajnos azóta már megoldódott a dolog, mert szombaton megműtöttek a Jánosban így szerdától szombat reggelig csak szoptattam és fejtem. A rendesből szoptattam a sebesből fejtem. Így a sebes valamelyest begyógyult. Vettünk avent bimbóvédőt, ma már szoptathattam újra, de nem akarja bekapni, úgyhogy marad a szemkönnyezés. Mindent megfogadok szellőztetek, meg minden, most jobb, remélem nem kezdődik újra.
A műtét egyébként egy méhkaparás volt, elaltattak de hat óra múlva hazaengedtek. Volt valami a méhemben ami nem ürült ki, majd a szövettan eldönti, hogy méhlepény volt e vagy magzatburok, vagy az hogy bezárult a méhszáj és az alvadt vér nem jött ki. MIndenesetre meg kellett csinálni, hogy ne legyen komoly baj. Nem volt nagy dolog már jól vagyok, és Farkas sem sínylette meg annyira, csak két etetést kellett tápszerrel helyettesíteni és azt is beküldte hamar.

Timi örülök, hogy tetszik a neve a babánknak, alig tetszik valakinek egyébként, de hát majd megszokja mindenki. Mi még babavárás előtt beszéltük meg, hogy ha fiunk lesz Farkas lesz és hát így is lett.Kép

Kriszta, tudom, hogy aznap mentetek haza amikor mi bementünk, a Serfőző szülés közben ki is ment megnézni, hogy tényleg hazamentetek-e amikor kérdeztem, hogy mi van veletek.
Képet ígérem hamar teszek fel, csak le kell kicsinyíteni, meg itt macerázni kell vele, nekem meg alig van időm itt ülni a gép előtt, mert ez nem a mi lakásunk ahonnan írok.De a jövő hét folyamán lesz kép!Kép

Judy, sajnálom a köldök dolgot, én mondjuk abszolút nem értek hozzá, de ha az orvos tényleg csak annyit mond hogy ragaszd le és nem mondja, hogy mivel, akkor talán elvihetnéd egy másik orvoshoz is, mondjuk vmelyik gyerekkórházba.

Csajok, itt a szoptatós tea recept: Vasfű, bazsalikom, kecskeruta, citromfű, édeskömény, csalán, ánizs.
Én ezeket összeöntöttem egy nagy dobozba,és kb. két liter vízhez teszek két evőkanállal. NAponta vagy két litert iszom vagy négyet.
Egy barátnőm adta a receptet aki ezzel szoptatott, neki bevált és nekem is elég jó. A kórházból még tápszer recepttel engedtek haza, de elkezdtem inni, és szépen beindult. Ezen kívül vizet iszom meg egy kis levest, de nem viszem túlzásba. Szóval ha gondoljátok próbáljátok ki.
Mi a Hős utcánál levő gyógynövény boltban vettük az összeset. Ez a Stadionoktól van egy megállóra 1-es villamossal a Lágymányosi híd felé. Ott van egy TTL áruház és amögött egy gyógynövénybolt.

Most abbahagyom,sziasztok!

Nóri

Egyébként még Zsuzsi se tett fel képet!! Kép

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok!
Köszi a tippeket köldök ügyben. Azért ez a bélelzáródás elég durva lehet. Holnap viszem úgyis szurira, majd megmondom a házi doki néninek, hogy ragassza ő le. Sajnos azt nem tudom mikor kakil a pici, úgyhogy nem tudom fogni a hasát, és sajnos elég hasfájós is ami miatt sokat sír és erölködik, hiába veszem felKép Úgyhogy nem tudom így mi lesz a köldökével. Tudtok esetleg valahol egy jó dokit, akinek még megmutathatnám? Van valahol BP-en valami magán gyermek klinika vagy ilyesmi?

Nóri, nagyon sajnálom a műtétedet. Hogy került erre sor? Nem állt el a vérzés?

Judy

KépKép
judy1
 
 


Helló lányok!

Judy: köldöksérvre semmi infóm, de én is úgy tennék, hogy másik dokit is megkérdeznék. A leragasztás nem hangzik valami életmentő eljárásnak, én nem tudnám, hogy fentről-le, jobbról-balra vagy mi van. Sztem is kérd meg, hogy mutassa meg, hogy mi ez?
Meg google-ban keress rá, biztos van pár megnyugtató oldal a net sűrűjében! Kép

Nóri! Jól bírod, az biztos!!! A Farkas tényleg jó név. Komoly férfit képzelek oda Kép

M.
mircike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: