Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Biztos vannak olyanok, akik még nem szültek, bár az életkor igencsak "szorít".
Én 36 múltam, másfél éve próbálkozunk, de nem jön össze a baba.Kép
Minden infót, tanácsot szívesen fogadok!Kép
Dina
dina2004
 
 


Dina!
Szerintem menjetek el a férjeddel mindketten egy kivizsgálásra, hogy minden rendben van-e. Ezzel nagyon sok időt nyertek. De lehet, hogy ezen már túl is vagy. Egyébként, ha mindketten makk egészségesek vagytok, még akkor is belefér a másfél év és öreg sem vagy, de az idő azért szalad és ha gond van (ami ne legyen) akkor jobb minél előbb kideríteni. Én 35 évesen szültem első gyerekem, most vagyok 37 és a második gyereket tervezzük. Annó vettem egy 52x-es nagyítót gyógyszertárban, ami kimondottan arra van, hogy meg tudd nézni a nyáladból, hogy mikor van peteérésed. Nekünk ezzel a kütyüvel is fél év alatt jött össze a baba. A lényeg, hogy ne stresszeld magad a korod miatt, mert azzal csak lassítod az esélyeidet és különben is még fiatalok vagyunk Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta!Kép
Köszi a tanácsot! Már elkezdtünk járni kivizsgálásokra, majd csak sikerrel járunk!
Tudom, a korom még nem a "világ vége", és nem kellene stresszelni magam, de hát az nem olyan egyszerű! Különben pár hónappal ezelőtt jobban stresszeltem, de most már eljutottam oda, hogy nem erőltetem annyira.
Ezt a nagyítót én is megvettem anno a gyógyszertárban, valami PG52 a neve(vagy valami ilyesmi), de ezzel sem sikerült..........
Mindenesetre köszi a tanácsot, a bíztatást, és hogy írtál.Kép
Dina
dina2004
 
 

 
 

Az én nagyítómnak valami "My be Baby" a neve, de nem emlékszem pontosan. Na igen könnyű mondani, hogy ne stresszeld magad, de a helyedben én is ezt tenném Kép
A kórházban mikor szültem egy lány 38 évesen szülte első babáját, de már a második gyerekét várta, ugyanis sok év próbálkozás után örökbefogadtak egy babát és nem sokra rá teherbeesett Kép Ő azt mondta, hogy az örökbefogadott lányának köszönheti ezt a babát, mert ha Ő nem lenne, akkor nem sikerült volna.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Dina!
Kitartás. 36 éves vagyok. 7 évet vártam a kisfiamra, aki most 17 hónapos. :-)
davita
 
 


Szia Nyanya!
Nagyon jól esik, hogy írtatok, és a bíztatás tényleg jól jön!
Hát, nem is tudom! Azért örökbe fogadni nem igazán tudnék most, hiszen a saját mégis csak saját! De ki tudja! Egy év alatt is megváltozhat az ember véleménye, gondolkodása, stb...
Mindenesetre most még a sajátért "harcolok", ami úgy látszik, hogy nem is olyan egyszerű, mint azt gondolná az ember! Hogy van a babád? Hogy hívják?

Davita!
Köszi a válaszod, és nagyon gratulálok a fiadhoz!Kép És őt hogy hívják?
Te hogy estél teherbe?
Dina
dina2004
 
 


Dina!

Nem is gondoltam, hogy örökbe kéne fogadni, de szerintem a lényege az, hogy már nem gondolt a teherbeesésre az örökbefogadott gyerek miatt és ezért sikerülhetett. Azt nem tudom, hogy tudatosan hogy lehet nem gondolni rá, mikor az ember nagyon szeretné. Hallottam olyan sztoriról is, hogy a nő már régóta nem esett teherbe és csak pszichés okai voltak, ezért elhitették vele, hogy mellrákja van. Mivel ez nagyobb probléma volt ez kötötte le a tudatát és nem gondolt a terhességre. Így sikerült végül teherbeesnie. Elég durva eljárás és nem tudom, hogy igaz e, de valószínű hatásos. Ezt valahol olvastam. Több sztorit nem tudok Kép Nem is vagyok olyan, aki sztorikkal példálozik, csak valahogy eszembejutottak.
A profilomban (Ha ráböksz a nick-nevemre baloldalt) látsz képet is Balázsról. Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta!Kép
Nagyon szép a kisfiad! Csak gratulálni tudok! Spontán sikerült?
Az általánosban a fiút, akibe szerelmes voltam, Balázsnak hívták. Úgyhogy tetszik a név! Meg végre nem: Dani, Bence, Máté, meg a többiek...
Most kétéves a fiad?
Nekem van egy keresztfiam, júliusban volt kétéves.
Dina
dina2004
 
 


Dina
Köszi Kép December. 2.-án lesz 2 éves. Danit és Mátét szerettünk volna, csak már mindkettő volt a családban és így maradt a Balázs, de most már nekem is jobban tetszik Kép Csak az a baj, hogy Balázsból is túl sok van. A harmadik neve neki is Máté. Szerencsénkre sikerült spontán összehozni és nem is kellett sokat várni, csak 5 hónapot. Most a kistesón dolgozunk.
Ti spontán próbálkoztok? Voltál már inszemináción vagy szedsz valami fogamzás növelőt, vagy hogy mondják?
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta!
Na, most meg lehet a véleményed a név kritizálásomról! Akkor is jobb a Balázs!Kép
Mi csak kivizsgálásokra járunk még, aztán ha ott nincsenek problémák, akkor jöhet az inszem. Bár, jobban szeretném, ha spontán összejönne!
Neked ki volt a nőgyógyászod? Meg voltál elégedve vele? Hol szültél?
Remélem, hogy a második babátok is spontán fog sikerülni, ehhez szorítok nektek!Kép
Dina
dina2004
 
 


Dehogy, nincs semmi rossz véleményem a név miatt, csak jót mosolyogtam Kép
Szabolcsban szültem, de ez egy hosszú történet, majd elmesélem, de most indulunk itthonról.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Na megérkeztem. Szóval én már a terhességem előtt kinéztem a nőgyógyászt, akinél szülni szerettem volna. A barátnőm ajánlotta, mert Ő nála szült. Aztán a sors nem így hozta, ugyanis kiderült a 7. hónap elején, hogy terhességi cukrom van és átadott egy másik dokinak, akinek ez a szakterülete. Így kórházat és orvost is kellett váltanom egyszerre. Ehhez a dokihoz 1 hónapot jártam, amikor átment főorvosnak egy másik kórházba, ami nekem a világ végén volt, ezért kértem, hogy ajánljon maga helyett mást. Végül is meg voltam elégedve a dokimmal, csak mivel az utolsó pillanatban kerültem hozzá és nem teljesen én választottam, így nem éreztem saját orvosomnak és nem éreztem úgy, hogy saját betegeként kezel. Második gyerekemet is nála fogom szülni, de azóta már más a helyzet, mert felkértem hogy vállalja a szülést, ugyanis volt egy második terhességem, de a 8. héten meghalt, ezért abortuszra kellett mennem, de itt már éreztem, hogy saját betegének tart. Egyébként szerintem a legjobb kórház a Hiete. Nagyon jók az orvosok és a kórház felszereltsége. Még a kaja is türhető volt, csak egy kis felújítás ráférne a kórházra, mert elég kopott.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta!Kép
Hát, jó kis kálváriád volt! De legalább a második szülésnél már jó kezekben leszel!Kép
Nem ismerem ezt a kórházat, még soha nem voltam ott. Hogy hívják az Orvosodat? Tudnád ajánlani?
Dina
dina2004
 
 


Dina!
Ajánlani nyugodt szívvel tudnám, de nem tudom, hogy neked is jó-e, mert a kórházban sokaknak nem volt szimpatikus a flegma viselkedése miatt. Engem viszont ez nem zavart. Ami zavart, hogy magától semmit nem mondott, csak ha rákérdeztem, de akkor rendesen válaszolt. Mivel első terhességem volt, még azt sem tudtam mit kérdezzek és akkor még netem se volt, ráadásul 2 hónapot a kórházban töltöttem. Szakmailag én 100%-osan megvagyok vele elégedve, nekem ez a legfontosabb, mert minden mást mostmár megtudhatok a NET-ről Kép Amit meg nem értek megkérdezem tőle. A szülésnél is nagyon rendes volt. Ha más is érdekel róla, azt inkább mailben.
krissta@freemail.hu

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


KrisztaKép
Írtam az email címedre!Kép
Dina
dina2004
 
 


Sziasztok,
én 36 leszek nemsokára, a kisfiam 14 hónapos. Tudtok valamit arról írni, hogy milyen vizsgálatok vannak a terhesség alatt azoknak, akik 35-ön túliak? Tavaly még pont nem estem bele ebbe a kategóriába, de ha sikerül a testvér, akkor már igen.
Köszi!
Bukta
bukta
 
 


Szia Bukta!
Sajnos én még nem szültem, mint olvastad, éppen azon vagyunk, hogy végre terhes legyek, úgyhogy sajna nem tudok neked tanácsot adni!Kép
De tanácsokat szívesen fogadok én is, bármi legyen is az!Kép
Dina
dina2004
 
 


Szia Dina,
elnézést, ha másról írtam egy kicsit, tkp. azért, mert számomra az életkor-kérdésben ez az orvosi oldal a nyomasztó. Amikor a kisfiam született, 34 éves voltam, az sem túl fiatal, de orvosi szempontból még az. 36 már nem. Pedig én nem érzek túl nagy különbséget 34 és 36 között.
Bukta
bukta
 
 


Tudod mit?
Én sem érzem magam többnek, mint 25 éves koromban! De ezzel az érzéssel biztosan nem vagyok egyedül! Neked spontán terhességed volt?
Nekem úgy látszik, hogy orvosi segítség fog kelleni!Kép
Remélem, valaki biztosan tud neked válaszolni!
Dina
dina2004
 
 


Bukta!
Én 35 voltam mikor szültem. 35 felett ajánlják a magzatvíz vizsgálatot. Nekem azt mondta az orvosom, hogy még nem kell, mert nem vagyok 35. Ezt a szülinapom előtt 1 hónappal mondta. Én azért ragaszkodtam hozzá. Ennek kétféle változata van. Az egyiket a terhesség kb 12. hetében csinálják ez a korionboholy mintavétel. A másikat kb a 18-20. héten csinálják ez az amniocentézis. Mindkettőnél a hasfalon keresztül egy vékony tűvel magzatvizet vesznek. Utóbbi eredményére 1 hónapot kell várni, mert azt még tenyésztik. Nekem az amniocentézist csinálták, ennél 1% a vetélés esélye a másiknál 3%, bár a dokim azt mondta, hogy annál is csak 1%. Más vizsgálat nincs, amit kimondottan öreglányoknak ajánlanak Kép Erre is azért van szükség mert a downkoros gyerek világrahozatala ebben a korban gyakoribb és ezt szűrik.
A vércukorszint mérés ugyan úgy történik mindenkinél, de 35 éves kor felett megnő az esélye a terhességi cukornak is, ami ha egyszer volt a következő terhességeknél 98%, hogy lesz.

Dina
megyek elolvasni a mailem
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok,
Kriszta,
köszönöm. És mi alapján döntik el, hogy a két vizsgálat közül melyiket csinálják? A 12. heti jobb lenne talán, mert korábban van. Milyen volt a vizsgálat? Utána nem volt rossz?
Dina,
igen, nekem spontán terhességem volt, és viszonylag hamar sikerült összehozni. Szerintem az fontos, hogy ne aggódj, hanem próbálj tenni a dologért, és közben másra is figyelni. Ha orvoshoz jársz, biztos kiderül, van-e gond, itt meg biztos kapsz jó tanácsokat.
Bukta
bukta
 
 


Bukta!
Szerintem inkább a korábbi időpontban csinálják, de mire az AFP eredménye megjön, ami ha jól emlékszem a 16 hét körül van addigra már csak az amniocentézisre van lehetőség. Van akinek a rossz AFP eredmény miatt javasolják, mert ez 100%-os eredményt ad. Nekem azért csinálták ilyen későn, mert a dokim eleve nem ajánlotta és azt mondta várjuk meg az AFP-t, bár én mondtam, hogy eredménytől függetlenül szeretném a vizsgálatot. Az AFP-m egyébként jó lett.
A következő terhességemnél a másikat fogják csinálni.
A vizsgálat egyáltalán nem fáj, olyan mint egy szúnyogcsípés és monitoron figyelik a babát, úgyhogy nem szúrhatják meg. A vizsgálat egyébként nem kötelező csak javasolják. 35 év felett ingyenes. 35 év alatt csak indokolt esetben ingyenes (pl rossz AFP vagy családban előforduló genetikai betegség, stb) De azt hallottam, hogy akkor is megcsinálják ingyen, ha az anya idegességére hivatkozik.
A vizsgálat után nem volt rossz, de 3 nap szigorú fekvés és utána 1 hónap kímélő életmód. Csak azt nem tudom még, hogy oldom meg, hogy a másodiknál ne emelgessem a fiamat, mert egy nagytakarítást még félretesz az ember, de a gyerekkel mit csinálok?
Ja és a korábbi vizsgálatnak az eredménye is hamar megvan és nem kell egy hónapot várni a tenyésztésre.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!36 vagyok és 9.hetes terhes.Még el sem merem hinni.Kb. 1 éve próbálkoztunk,de nem véresen komolyan.A férjemnek már van egy kisfia az előző házasságából.Nekem első gyerek.Nagyon félek a genetikai betegségektől(családban van is) és emellett még diabeteses is vagyok.Gabriela.
gabriela
 
 


Gabriella
A genetikai betegséget tudják szűrni korionbiopsziával a terhesség korai szakaszában. Érdemes, már csak a korod miatt is és mindenképp mond a családban előforduló betegséget is, mert ebből a vizsgálatból elsősórban a downkórt szűrik, de egyedileg kérhető, hogy egy bizonyos genetikai betegséget is nézzenek, mert annyi féle van, hogy alaphelyzetből csak egy párat szűrnek.
Van egy topik, ahol Csákány doktorúr (Gyuri) válaszol a kérdésekre
íme az elérése:
Fogamzás, várandósság, szülés / Várandósság / Terhesség és cukorbetegség
Nekem terhességi cukrom volt és inzulinoznom kellet 2 hónapig. Tudom ez nem ugyan az, mint a diabeteses terhesség, de azért át tudom érezni a problémádat. És genetikai vizsgálatot is csináltattam a korom miatt, mert 35 évesen szültem. Nem tudom ismered e a Szabolcs utcai kórházat. Ott kimondottan cukorterhesekkel foglalkoznak és van egy nagyon jó genetikusuk is dr Hajdu Krisztina. Én ott szültem, ha kérdésed van szívesen válaszolok.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta!
Köszi a felvilágosítást,lehet,hogy Gyuri doktornak fel fogok tenni pár kérdést.Azt nem tudod,hogy hányféle genetikai szűrést lehet megcsinálni a chorionbiopsziából?
Hányszor szúrtad Magad és mennyi volt a vércukrod?Egyébként eü-s vagyok,de kritikus helyzetben mi vagyunk a legrosszabb betegek.
A kórház ajánlást köszi,de én vidéken élek,úgyhogy itthon szeretnék szülni.
Szia Gabi.
gabriela
 
 


Szia!
3x szúrtam és nem túl nagy egységeket (talán 8 vagy 10 volt a legtöbb), de már nem emlékszem a vércukromra. Inzulinnal a legalacsonyabb 2,5 volt 1x és a legmagasabb pedig 9 körül. Szóval nem volt tragikus. Ha jól emlékszem 8,5 volt az első vércukrom, amivel diétára fogtak és egy hónapig így sikerült 7 alatt tartani, aztán jött az inzulin. Bocsi de kicsit szenilis vagyok, ez is a korral jár Kép Megvannak a papírok, majd a következő terhességemnél előhorgászom, mert 99% hogy az is cukorterhesség lesz.
Sajnos nem tudom, hogy hányféle genetikai szűrést csinálnak, de ha megmondod milyen betegség van a családban azt külön nálad szűrik. Genetikai vizsgálatra sokan jöttek fel vidékről is. Egyébként messze laksz? Mindenképp érdemes lenne beszélned egy genetikussal a családban lévő genetikai betegség miatt. Próbálj meg felhívni valakit telefonon. Én Hajdu Krisztinát ajánlom, ehhez még nem kell Pestre jönnöd.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia!
Ha tudsz nekem egy telefonszámot írni,felhívom dr Hajdú Krisztát.A családban van Down kóros,süket,süketnéma,púpos.Igaz,már mind 30 fölöttiek és régen még nem szűrtek.
Megnéztem a kisfiadat.Tündéri.
Gabi.
gabriela
 
 


Gabi!
Nem tudom a számát, de gyere át ebbe a topikba: Babanet Társalgó / Fogamzás, várandósság, szülés / Várandósság / Méhlepényboholy teszt (korionbiopszia)
Itt kérdezd meg Tündét, mert neki is ajánlottam, és Ő már tudja a számát, beszélt is vele.
Nem semmi ez a sok betegség egy családban. Süket és süketnéma két külön betegség? Ezt nem is tudtam.
várlak a másik topikban Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kedves Idős Nénik,
magam is ebbe a korosztályba tartozom, sőt, a felső harmadába... Igenis VAN olyan vizsgálat, amelyik kitűnően helyettesíti a chorionboholy-mintavételt és/vagy az amniocentesist!A jó Kodaj dr (SztIstván, ill. magán)rögtön javasolta ezt is a másik kettő mellett, nem értem a többi doki miért nem hívja fel erre a figyelmet.
A vizsgálat neve INTEGRÁLT SZŰRÉS, egy 14. és egy 16. heti vérvételből, valamint egy 14. heti ultrahangból áll, és akkor nincs szurkálás meg egyebek. A módszer többféle genetikai betegségre szűr csaknem olyan biztonsággal, mint a másik két, igencsak invazív vizsgálat. Hátránya, hogy 35000 Ft-ba kerül, de a rosseb ott eszi. Két helyet is tudok, ahol elvégzik, az egyik Czeizel dr-ék alapítványa Zuglóban, a Bolgárkerék utcában (273-1913), a másik az Istenhegyi Klinika Budán. (Persze lehet, hogy van máshol is.)
Magam azért folyamodtam inkább ehhez, mert a másik két módszernek van 1-2 % vetélésveszélye, és nekem se lelkierőm nincs még egy vetéléshez, se időm (40 évesen) újabb próbálkozgatásokra. Valamint ha megtudnám, hogy beteg a kicsi gyerekem, én bizony asszem akkor se veteném el...
Ezzel együtt Hajdu Krisztina drnőt igencsak érdemes felkeresni, mert én is úgy hallottam és TAPASZTALTAM, hogy ő a legjobb ultrahangosok egyike!Plusz jópofa is.
Szisztok!
Kr. (Grav.s.16)
krtek
 
 


Krtek!
Úgy tudom ebből a vérvételből azért kevesebb dolgot szűrnek, bár tényleg jó. A szúrkálás meg ugyan annyi, csak máshol szúrnak. A magzatvízvétel számomra kevésbé volt kellemetlen mint a vérvétel. Itt egyedül az 1-2% vetélési arány ami magzatvízvizsgálat ellen szól, viszont az ingyenes, legalábbis az ilyen öreglányoknak, mint mi.
Azért egy kérdést felvet ez a téma. Ha ugyan olyan biztos a vérvétel eredménye és a kockázat is kisebb, akkor miért nem azt támogatják? Ugyanis az amniocentézis és a korionboholy mintavétel támogatás nélkül 50eFt körül van, ha jól tudom. Ez ugye még drágább is.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Rég voltam itt, sajna fejemre nőtt a munka a munkahelyen!

Krtek!
Valamelyik topicban olvastam, hogy ez a vérvételes szűrés csak 70%-os eséllyel "mondja" meg, hogy beteg lesz-e a baba vagy sem, és utána még a magzatvízvételt is javasolják.
Ha ez tényleg így van, akkor biztosan senki nem szeretne kifizetni 35-40 ezer forintot a vérvételesre.
Úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok, hogy a vérvételesben meg lehet -e bízni, mert amúgy meg az a "kellemesebb" vizsgálat még ha sokba is kerül. Én is inkább kifizetném, ha tuti lenne az eredménye, és nem kéne plusszba magzatvizet is venni.
Neked van már gyereked?

Még mindig nem vagyok terhes!Kép
A vizsgálatok még folynak.

Gabriela!
Elég sokat gondolok én is arra, hogy beteg lesz a gyerek, bár tudom nem kellene ezen rágódni, ...de azt könnyű mondani!
De előbb lennék már terhes!!
De jó neked, hogy terhes vagy!!
Sajnálom, hogy van már a családodban beteg!!
Mindenképp beszélj genetikussal!!

Dina
dina2004
 
 


Dina!
Én akkor lettem terhes,amikor nem is gondoltam volna rá.Költöztünk,idegesség,alig voltunk együtt.A peteérésem után azt gondoltam,jó,majd következő alkalommal.És már a peteérés ELŐTT terhes lettem!Tudom,hogy nehéz ilyenkor tanácsot adni,mert mindenki más,de ezt már többtől hallottam,hogy amikor már letett róla,vagy nem érdekelte,akkor lett terhes!
Gabi.
gabriela
 
 


Szia Gabi!
Én is hallottam már ezt, de éppen a korom miatt vagyok úgy betojva, és szeretnék már minél hamarabb teherbe esni. Minden mensi megjöttét csalódottan veszem tudomásul.
Nem is hittem volna, hogy nem lesz egyszerű teherbe esnem. Előtte fogi gátlót szedtem, és amikor úgy gondoltam, hogy na akkor most már jöhet a baba, akkor abba hagytam, és azt gondoltam, hogy 3 hónap letelte után simán terhes leszek.
Nem így lett!Kép
Mit értesz azon, hogy már a peteérés előtt terhes lettél?
Lehet, hogy hamarabb volt peteérésed, mint gondoltad?
Dina
dina2004
 
 


Szia Dina!
Az orgazmus kiválthat rendkívüli peteérést.Van egy nőgyógyász barátunk,aki azt mondja,hogy az orgazmus jelentősen megkönnyíti a teherbeesést.Ez nem jelenti azt,hogy orgazmus=terhesség,de nagyobb a lehetőség.
Én is pánikoltam a korom miatt és nem gondoltam,hogy lesz,amikor nem érdekel a teherbeesés,de átmeneti időszakokra van.Amikor sürgős,fontos dolgaid vannak.Ezt ne úgy értsd,hogy nem érdekel,hanem nem gondolsz mindig arra,az aktuális probléma jobban foglalkoztat.Akkor lesz OK.Azt is hallottam,hogy a görcsös "teherbe akarok esni szindróma"is hátráltatja a dolgokat.
Könnyű azt mondani!!!!!!!!!!
Én is minden hónapban átéltem a reményt mielőtt megjött és mindig csalódás ért.Amikor teherbe estem,megéreztem,de nem mertem még magamnak sem elhinni.Nem szabad a ciklusra odafigyelni(a peteérés kivételével),és nem szabad görcsösen mindig csak erre gondolni.Kösd le Magad valami mással!!!!!
gabriela
 
 


Gabi.
Nahát megint okosodtam Kép Nem is hallottam még erről a rendkívüli peteérésről. Azt hittem, csak annyi történt, hogy a kis ebihal ott várakozott 3-4 napig aztán a peteérésnél zsupsz célbaért Kép

Dina
Viszont a ritkább együttlét is növeli az esélyeket, mert erősíti az ebihalakat. Lényeg, hogy jó legyen az időzítés. Férjednek jobb ha nem is mondod mikor megy élesben, legalább Ő nem görcsöl az eredmény miatt és nyugi ne gondolj a babára, csak élvezd az együttlétet. Utána meg egy kis fejenállás vagy gyertya levezetésként jól jön Kép és ne is kelj fel reggelig Kép
Drukkolok neked, biztos sikerül. A kivizsgálásnak van már eredménye?
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

A www.noklapja.hu Babázzunk fórumán "PCOS Központ segíts te is" névvel új topik indult, kérlek titeket akiket érint, vagy van ötlete, tanácsa vagy csak érdeklődik látogassatok el ide és tegyünk a nemes célért együtt!

köszönöm
pcos
 
 


Szia Nyanya!
Én meg arról nem hallottam,hogy a ritkább együttlét segít!Sok mindent tanul az ember.Nem tudom,Dina hol van?!Lehet,megint tele van munkával!
gabriela
 
 


Gabi!
Azért segít a ritkább együttlét, mert a halacskáknak is idő kell az újratermelődéshez és minél ritkább az együttlét, annál több van belőlük ezért az esély is nagyobb.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia, Dina és Nyanya!
Visszatérve a chorion-mintavétel,magzatvíz-vizsgálat kontra integrált szűrés kérdésre, igazatok van, hogy az i.sz. (más néven quartett-teszt) tényleg csak szűrés (Down-ra 75-90, nyitott gerincre 85 és koponyahiányra csaknem 100%-os biztonsággal, kortól függően), viszont ha ez a szűrés "eléggé negatív", akkor meg lehet úszni a másik két, szurkálós vizsgálatot. Az utóbbiakkal még az is a bajom, hogy míg az én koromban (39-40 évesen) downos babára 1% az esély, a vizsgálat miatti vetélésre viszont 1-2%, szóval az én saját szempontomból a vizsgálat a nagyobb rizikó, mert én már olyan sokszor és sokáig nemigen próbálkozhatok...És akkor megosztom a mai örömemet veletek:a szűrésem eredménye a létező legislegkisebb esélyt adta arra, hogy efféle bajai legyenek a gyerekemnek (mert persze szűrővizsgálat lévén nulla esély nem létezik). Úgyhogy megerősödött az elhatározásom: nem csináltatok amniocentézist.

Dina,
nekem már van két kislányom, egy tíz- és egy hétéves; előbbi létrehozása három évi kemény munkába került a Bolgárkerék utcában, szörnyű reménytelen időszak volt, utóbbi pedig egy kis véletlen meglepi lett hét éve Húsvétra. Kettejük közt volt egy szépen megtervezett és kivitelezett babánk is, de ő 11 hét után elment tőlünk. Ez a mostani meg tízhónapi következetes próbálkozás után jött össze, szóval annak sem mindig megy csak úgy ripsz-ropsz, aki már be van járatva! (Mellesleg a fogantatás általam feltételezett időpontjában éppen a rendes évi lumbágóm gyötört, ez egyfelől ugye nem a vad multiorgazmus titka, viszont nem is jutott eszembe azon görcsölni, hogy jaj, talán éppen most, hanem arra koncentráltam, hogy találjak egy lehetséges pózt, amiben nem hasogat a derekam! - Na jó, a figyelem elterelésének talán nem ez a legkellemesebb módja, ezt belátom.) Csak fel a fejjel, hajrá!
Sziasztok! Kr.
krtek
 
 


Krtek!
Gratulálok a babához, biztos, hogy nem lesz semmi gond, ha jók az eredmények, de azért én a magzatvízvizsgálat mellett maradok, mert szép eredmény a 75-90% de ha a másik oldalát nézem, az 10-25% ezzel szemben az 1% szinte semmi. De pl Gabi esetében nem gondolkodnék, hogy melyiket válasszam, mert ahol már volt a családban genetikai betegség, ott nagyobb a kockázat is.

Gabi
Nem jöttél át abba a topikba amit írtam, pedig ott is erről beszélgetünk. Azért elolvastad?
Babanet Társalgó / Fogamzás, várandósság, szülés / Várandósság / Méhlepényboholy teszt (korionbiopszia)

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Tényleg tele vagyok munkával, alig győzöm.
Kriszta! Kép
Én is hallottam már arról, hogy a ritkább együttlétek tényleg hatásosabbak tudnak lenni a mennyiség, az erősség, stb... miatt.
De hát mi tényleg nem vagyunk mindennap együtt pont ezek miatt, és mégsem jön össze.Kép
Ráadásul nem is én "görcsölök" olyan nagyon, hogy minél előbb terhes legyek, hanem a párom. Azt hiszem, az égig repülne, ha már úgy lennék.
Én csak a korom miatt vagyok pánikba!

Gabriela!Kép
Az orgazmus kiváltotta peteérésről én is hallottam már régebben, de azt hiszem, hogy te nagyon szerencsés voltál, ha tényleg így estél teherbe. Ráadásul azt is hallottam erről, hogy a baba is sokkal szebb olyankor. Kép Úgyhogy gratulálok!Kép

Krtek!Kép
Én is örülök az örömödnek! Biztosan én is megnyugodnék egy ilyen hír hallatán. Kép

Dina
dina2004
 
 


Szia Dina!
Gondolom,az is kellemetlen lehet,ha az ember másnak próbál megfelelni!De azért Te is szeretnél gyereket,vagy úgy érzed,hogy pillanatnyilag nem fér bele az életedbe?Mert ha így van,lehet,hogy ezért nem jön össze!!A psziché nagyon sok mindent irányít és befolyásol!!!!!!
Egyébként milyen vonalon dolgozol,hogy így el vagy havazva?
Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok, elnézést, rég írtam, de olvastalak titeket. Mit szóltok ehhez a hirdetéshez, itt a babaneten olvastam. Tudja valaki, hogy ez pontosan micsoda? Mi az a PCR technika?
Bukta

"SÜRGŐSSÉGI" MAGZATI KROMOSZÓMAVIZSGÁLAT

Az anyai vér kórjelző markereinek (ilyen az AFP, inhibin, hCG, ösztriol, PAPP) vizsgálati eredménye vagy a magzat ultrahangos vizsgálata vagy esetleg csupán az előrehaladottabb anyai életkor alapján felmerülhet a magzat magasabb Down-kór vagy kromoszómaberráció kockázata. E gyanú megerősítését vagy kizárását szolgálja a magzatvíz (amniocentesis) vagy magzatburokboholy (chorionbiopszia) vétel útján nyert magzati sejtek kromoszómavizsgálata.
Két technikai probléma azonban sok várandósban aggodalmat okoz. Egyrészt a magzati kromoszómavizsgálatot végző hazai intézmények túlterheltsége miatt a mintavételre sokszor több hétig is várni kell. Másrészt a magzati kromoszómavizsgálat eredményének a megismerése - a magzati sejtek tenyésztésének időigényessége miatt - általában 3-4 hetet igényel. A legkorszerűbb módszer, az ún. PCR technika alkalmazásával azonban ez az idő 2-3 napra csökkenthető.
Nemzetközi együttműködésben most lehetőség kínálkozik e "sürgősségi" magzati kromoszómavizsgálat elvégeztetésére is. A mintavétel - előzetes időpont egyeztetés után - a Telki Magánkórházban történik, míg ezt a gyors és biztos eredményt adó kromoszómavizsgálatot a szakemberek által elismert prágai genetikai laboratórium végzi. E sürgősségi magzati kromoszómavizsgálat önköltségi ára 135.000 forint.

További információért hívja a 06-20/945-3558-as vagy a 1/273-1913-as telefonszámot.
bukta
 
 


Sziasztok!
Gabriela!Kép
Én is nagyon szeretnék már babát, nem arról van szó, hogy én nem is akarom annyira. Viszont a párom jobban szeretné, mint én. (Ez általába fordítva szokott lenni...)
Ha én nem akarnék még babát, akkor nem erőltetném a dolgot. Csak azért írtam, hogy a párom jobban szeretné, mint én, mert mint írtad, a "görcsös teherbe esni akarok szindróma" hátráltatja a dolgot. Szóval, ne értsd félre amit írtam, .... én is nagyon szeretném a babát!
Mi van veled? Hogy érzed magad? Remélem, hogy minden rendben van veletek!!
Te hol laksz?

Bukta!Kép
Nem hallottam még erről a dologról!
Ha tényleg így van, hogy pár nap alatt meg van az eredmény, akkor nem gondolkoznék azon, hogy drága vagy nem drága, mert mi van, ha tényleg baj van, és mire megjön az eredmény, addigra már késő. Ha már terhes lennék, akkor rögtön hívnám őket információkért. Úgyhogy Te is tedd ezt!

Egyébként a hormonjaim jók lettek.Kép A citológia eredményére még várok.

Dina
dina2004
 
 


Sziasztok Öreglányok!
Remélem hamarosan mindenkitől csak jó híreket hallok Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Azt hiszem, meg fog jönni!KépKépKépKépKép
Pedig ezeket szívesebben ütögetném a billentyűn!KépKépKépKépKépKépKépKép

Szia Kriszta!Kép
Mi van veled? Jól van a kisfiad?
És a második jön már?
Dina
dina2004
 
 


Szia Dina!
Ezt a hónapot kihagytuk, de a következőben próbálkozunk, csak most pont a peteéréskor kaptam el valami vírust. Balázst most raktam le aludni.
Szedsz elevitet, folsavat vagy valami mást?
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok Csajok!
Dina!
Én Baján élek,az eü.-ben dolgozom.Jól vagyok,még 2-3 hetem van a chorionbiopsziáig,addig "eszem a kefét"!
Bukta!
Nekem most volt(pár hete) barátnőm Szegeden ezen a vizsgálaton és a prof.Bp.kapcsolatai által 3 nap múlva kapott eredményt.
Nyanya!
Balázzsal volt-e hányingered és meddig?
Ma volt vércukor profilom,minden kaja után 1 órával vérvétel.A reggeli(8,4)kivételével mind a normális kategóriába sorolható!Remélem,nem lesz belőle Insulin!!!!!!!!!!
Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok Csajok!
Dina!
Én Baján élek,az eü.-ben dolgozom.Jól vagyok,még 2-3 hetem van a chorionbiopsziáig,addig "eszem a kefét"!
Bukta!
Nekem pár hete volt barátnőm ezen a vizsgálaton Szegeden,és pár nap múlva kapott eredményt.A prof.Bp-re küldi a tenyésztést.
Nyanya!
Volt-e hányingered Balázzsal és ha igen,meddig?
Ma volt vércukor profilom.Minden kaja után 1 órával vérvétel.A reggeli(8,4) kivételével az összes a normális határokon belül van. Remélem,nem lesz belőle Insulin!!!!!!!!
Gabi.
gabriela
 
 


Gabi!
Nekem egyáltalán nem volt hányingerem, szinte nem is éreztem, hogy terhes vagyok. Első vizsgálatra is csak 8 hetesen mentem, mert előtte nem tudtam, hogy babát várok, pedig terveztük. Nálam csak később jöttek a gondok, de ez sem a baba miatt. 4-5 hónapos terhesen volt egy vakbélműtétem közvetlen a magzatvízvizsgálat után, aztán meg jött a cukor, de a végeredményt tekintve megérte Kép
Nem akarlak elkeseríteni, de ez eléggé insulin gyanús Kép Menj át a Terhességi cukorról szóló topikba és kérdezd Gyurit. Ő a terhességi cukorbetegség specialistája én 3 hétig voltam a betege, csak közben sajnos átment egy másik kórházba főorvosnak. Nagyon sok kismamának segített már itt a babaneten is. Az inzulin egyébként kutyafüle a diétához képest. Nekem a diéta ment nehezen, de Te ebben már profi vagy Kép.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: