Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azért nyitottam ezt a topikot, mert nem igazán találtam papírmasés oldalakat a neten (vagy amit találtam lefagyasztotta a gépemKép), itt is néztem a "Kreatív ötletek" topikot, de abban sem volt erről szó. Én még semmit nem tudok erről, de nagyon szeretnék minél több infot róla, mielőtt nekikezdek. Ha valakinek van tapasztalata azt is szívesen venném, de ha oldalakat tudnátok ajánlani, annak is örülnék.

Üdv.: Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
érdemes pedig megint rákeresni, mert volt szó a papírmaséről a kézimunkás, és a szalvétás topikban is. Zsunyának volt szobra, Gigó és Phaedra recepteket írt be, és egy csomó működő linket is felraktak. Volt papmasé porból papírcsíkból, és áztatott tojástartóból, vagy áztatott újságfecnikből... Volt csillag is, meg gömb is...
Melyik érdekel?
 
 


Csi!
MIND!!! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 


Csi!
Azt írja, hogy ez a link már elévült és nem elérhető Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi,
ne szomorkodj. En tegnap lattam a linket, ha sietsz, itt megtalalod még:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/search.cgi?cache=10887656022914581182108 236&rpp=15&start=16

Egyebkent meg igen egyszeru: kereses menupontra rábök, papírmasé beír, alul otletek, tippek topic kivalaszt es hajraKép

-Afonya
 
 


Áfonya!
Köszi, megnéztem! Már csak olyan oldalak kellenének, ahol képek is találhatók...
Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi,
par honapja reklamoztam egy kiadvanyt, ami nalam volt, konyvtari. Az gyereklampasokat mutatott be, fokent lufira "applikalva", ha erdekel, kivehetem ujra.
-Afonya
 
 


Sziasztok!
Én már csináltam bohócfejet lufira papírmasézva. Sajnos nincs képem róla, mert a fősulin gyakorlara kellett, és beszedték...
Egy csoporttársam szintén lufira csinált, de ő hőlégballonnak csinálta meg, kis kosár lógott alatta, nagyon jól nézett ki.

Zsu

Kép
Kép
 


Jubi,
az ajanlatom mar nem aktualis, bocsi. Telefonon meghosszabbitottam a kolcsonzest es remenyeim szerint elobb szulok, mint a hatarido lejarKép
-Afonya
 
 


Áfonya!
Rendben, semmi gond, remélem könnyű szülésed lesz!Kép

Zsu!
KÖszi! Liszttel csináltad vagy tapétaragasztóval?

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
Tapétaragasztóval és újságpapírcsíkokkal csináltuk.
Amikor kiszáradt, akkor temperával festettük.

Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok lanyok!
Ugyan nem keszulok babazni meg mostsag, es tervben sem van, de gyerekekkel foglalkoztam 2 evet, imadom oket es szeretek barkacsolni, uj dolgokat tanulniKép.

A papirmaset en is tapetaragaccsal csinaltam, meg ujsagpapirral. Lufikkal mindenfele hoember, kutya, alatkak keszithetok, es tal, vagy karibi razos hangszer....1000 dolog.vallfara alltkafej...a fontos az, hogy milyen az alaformad, ami szinten ujsagpapir alakra hajtogatva, es a kenyesebb reszeket pedig papirszeru cellux-szal lehet rogziteni.

Probalok egy baratnomtol konyvet kerni ehhez, meglatjuk sikerul-e.
jo mulatastKép

Sziasztok.
 
 


Zora!
Köszi a tippeket!

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubikám!
Nekem van egy VHS kazim erről a témáról .Most ugyan a Colibrynél van de szólhatok neki , hogy küldje el Neked.


Stuci!
Tényleg? De jó lenne! Jól kijegyzetelném az okosságokat, aztán gyorsan küldeném is neked vissza, hogy ne hiányold!Kép
Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Okszi! Szólok a lányzónak!


Sziasztok!

Én Újságpapírral és textilkeményítővel csinálom a papírmasét. Fehér színű flakonban lehet kapni, por formában.

Azt szoktam csinálni, hogy jól beáztatom az újságpapír darabokat, beleteszek pár kanál keményítőt, összeturmixolom, és kinyomkodom annyira a vizet belőle, hogy gyurható legyen, mint a gyuram. Felpakolom egy tálra (alát teszek folpackot, hogy könnyen lejöjjön) jó vastagon, és hagyom megszáradni. Mondjuk így tovább tart a száradás, de jó kis vastag lesz, ugyanakkor könnyű is. Még képkeretet is csináltam így, belenyomkodtam a keretformába (gipszkiöntőbe), és hagytam megszáradni. Jó lett.

Pusza.

Évi
 


Sziasztok,
talán érdekel valakit, hogy megint lesz kézműves vásár okt.23-24-én 10-től a Petőfi Csarnokban. A program lényege, hogy megtalálhatóak a hagyományos(népi), valamint a modern kézművesek is,akik egész napbemutatóznak, tanítanak. Plusz vannak gyártók és forgalmazók, akiktől alapanyagot lehet vásárolni.
 


Persze, hogy érdekelKép
Köszi!
 
 


Ezt írta Kézműves a pap'masés topikba:

"Sziasztok,
talán érdekel valakit, hogy megint lesz kézműves vásár okt.23-24-én 10-től a Petőfi Csarnokban. A program lényege, hogy megtalálhatóak a hagyományos(népi), valamint a modern kézművesek is,akik egész napbemutatóznak, tanítanak. Plusz vannak gyártók és forgalmazók, akiktől alapanyagot lehet vásárolni."
 
 


Nem mondod komolyan?! Es hol van az a papirmases topic? KépKép
 
 


Áfonya!
KépKépKépKépKép
Most mondjam azt, hogy fél órán keresztül gondolkodtam, hogy mi bajod van???
Linkeld át légy kedves a szalvétás topikba, nekem ez túúl bonyolultKép
 
 


Sziasztok!
Ha még benéztek ide, megírnátok milyen mixerrel dolgoztok? Nekem csak a bébiételes botmixer van, de mintha az évekkel ezelőtt próbálva nem vált volna beKép
Karácsonyfára gömb-alapot csinált valaki? Lehet dekupálni? Igaz, ezt egy házszámmal odébb teszem fel inkábbKép
 
 


Paat!
Nekem is botmixer van, nagyon sok vízzel elegyítve működik... Áztass tojástartót, az kevésbé kemény.
A gömbözést épp a minap írta le Jucus ide: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/28216.html?1099946548

Csi
 
 


Botmixer nalam is bevalt, de arra keszulj fel, hogy ritka gusztustalan massza leszKép Ja, es a mixer nalam biza' "maszatos" maradt, Csi vigasztalt, hogy majd lekopik, s tenylegKép Bar en inkabb szaraz kenyeret koptattam utana, ne a babakajaba menjen az a sok olomKép

Ugy remlik, RZsuzsa csinalt papirmase diszeket anno. Ha jol remlik, a szalvetasban, esetleg a kezimunkasban talalsz rola kepet, infot.

-Afonya
 
 


Kösz lányok a gyors reagálást, már áznak a tojástartók.
Évekkel ezelőtt én is sokat papírmaséztam, csak akkor még a papírcsík-csiriz kombináció volt a divat. Hány nap múlva lehet turmixolni?Kép
Kisfiam lázban égKép
 
 


Paat!
Én tépkedtem-tunkoltam rendesen,, hogy gyorsabban felázzon. Talán már másnap jó is volt, már nem emelékszem. Azt tudom, hogy a papírcsík nálam sok napig állt, mégis randa kemény maradt.
A tojtartó könnyebben "olvad", viszont néhany nap után bebüdösödhet.
 
 


Ó büdösség?!
Akkor gyors nekiesek. Nekem is az újságfecnis soknapos áztatás rémlett csakKép
Köszi!
 
 


A jövő olvasóinak a kísérletemről:
Pár napja nekifogtam a tojástartós papírmasénak; én 3-al csináltam, de 1-re leosztva írom a próbaadagokat:
1 db 10-es tojásoskartont 1l vízbe tépdestem.
2 nap múlva 1 púpos ek. tapétaragasztóval összeturmixoltam
Jó a massza formába (Pl kép) gyömöszölni, de így túl híg pl. gömbnek. Majd lejelentem, ha kiszáradnakKép
 
 


SzurkolokKép
Én próbáltam festeni is turmixolás közben, de nem volt értelme, nem lett hófehérKép Akkor meg minek?Kép
És jó, ha gyömszködés előtt a formát kikened valami formaleválasztóval (Pronto, vagy akár mosószappan-mosószer).
Milyen gömböt akartál?
Arra nem jó a lufis megoldás?
 
 


Köszi Csi, a formaleválasztást, tegnap este óta abban szottyadKépKépKép Persze kenés nélkülKép
A kedvenc képkeretem!!!! Most izgulhatok jó soká, mert ahogyan az kinéz, még a radiátoron is jövő hét...
Lufis megoldás: Kb mintha a 9 hónapos kislányomat kérdeznéd, akit bezsongat a járás, hogy nem akarna-e biciklizni?! - szóval láttam vmi lufi típustKép-most hogy így említed.
Amúgy amilyen trutyi, a két gömb félgömbbé transzformálódott, így összeragasztva még egész pofás is lehet. Most már kiváromKép
Közsi
 
 


Hát ritka ronda lett, nem hiszem, hogy valamelyik is megússza a kihajítástKép
Mindegy, megpróbáltam. MÉg finomítani kell...
 
 


Múltkori kudarcom után ezt gyorsan idementem, aztán ha valamikor valakinek hasznos, akkor hajrá!
http://home.eol.ca/~props/papier.html
 
 


Sziasztok!
Én még itt új vagyok, még soha nem próbáltam ezt a technikát, és szeretnék vele csinálni egy képkeretet. Már kaptam hozzá néhány ötletet, de még az igazság szerint nem teljesen állt össze a fejemben a dolog. Tehát nemtudom, h mennyire ismeritek a Jóbarátok című sorozatot. NA mind1 ott van az ajtón a kukucslyuk körül egy keret, azt szeretném megcsinálni.
Azt a tippet kaptam hozzá, h kartonpapírból vágjam ki a formát, és a mintáját úgy csináljam meg, h ahol a minta mélyül oda ragasszak kötelet... mármint még a kartonpapírra.... tehát ilyen fejjellefelé megoldás... De ha megszárad így kifogom tudni szedni, vagy ráragad a kartonpapír? tegyek közé vmit? a szélére nem kéne vmi perem, h ne mászkáljon el a massza? De eléggé gömbölyű a széle... ezt a peremet hogyan oldjam meg? Időt tudtok mondani, h a papírt meddig kell áztatni, és maga a keret kb meddig szárad? Előre is mindent köszi!
Puszi

Lella
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: