Új privát üzeneted érkezett!

Ildikó!

Szuper ötlet! Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

S.O.S!

Vettem én marha egy fél liter főzőtejszínt, de nem azt akartam, hanem tejszínhabot. Felverni nem tudtuk, nagyon sürű, cukros (a párom jól becukrozta) valami lett belőle, nem tejszínhab. Mi a fenét csináljak vele?
Még ma fel kellene használni, holnap már kidobható lesz. Kép
Van valakinek egy jó tippje? (Azon kívül, hogy szerezzek vagy 5 macskát! Kép )

Köszi előre is!
Andi
 
 


Andi! kisebb adagokban lefagyaszthatod, kávéba biztosan jó lesz!

Márti
 
 

 
 

Márti!
Köszi, tényleg lefagyasztom a jégkocka tartóban.
A kávét úgyis jó hízlalósan szeretem! Kép

Üdv.
Andi
 
 


Tud valaki jó "lapos" pizza receptet? A gyerekeim nem szeretik a kelesztett pizzát?
Köszi
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Szia Esztianyó!

Igaz jó rég írtál ide, de hátha jársz errefelé.
Én úgy szoktam, hogy 40 dkg liszthez egy fél csomag élesztőt felfuttatok cukros tejben(1,5dl)
kell hozzá még só és 4 ek. olaj.Ezt kell összegyúrni, és még szokott kelleni tej is. Ezt belenyomogatom a tepsibe(elég nagy) és megkenem pizzakrémmel, mindenfélét rakok rá, pizza fűszer és reszelt sajt.És megsütöm. Nem lesz vastag a tésztája, és nem kelt tészta hatású, hanem olyan pizzás, mint amit készen lehet venni.

Boncsi
 
 


Sziasztok!
Remélem beindul a topik. Pont azon gondolkodtam, hogy bekéne valami fözös ötletbörzét inditani. Nálunk most van elválasztás kezdjük a fözelékeket 6 hónapos a gyeköc. ittálok és nézem, hogy mit lehetne fözni, hogy ne kelljen sokfelé főzni. Sokjó ötletett találtam. Köszi nektek. Nekem még nincs most tanulom újra háztartást , hogy itthon vagyok a gyerköccel.
Esztianyó a recept szupi köszi.

Remélem lesz még ötlet párosítos kajára hogy egy félét keljen csak fözni.

Sziasztok Cila
 
 


Húha! Jó régi az utolsó beírás, remélem, azért majd még benéztek :-) Új vagyok, babanetesnek és kismamának is, de máris nagyon sok ötletet kaptam a régi írások olvasása közben. Én az esetek nagyrészében Indiában élek (nem olyan egzotikus ám, mint a mesékben és a turistabeszámolókban) és ott fog megszületni a kisbabám. Sajnos ott az általam kedvelt zöldségekből néhány nincs, gyümölcs meg szinte egyáltalán - mármint olyan jó magyaros gyümölcsök, így a kisbabám későbbi etetésénél lesz sok töprengenivalóm. Most gyorsan csak annyit szeretnék mondani Nektek, ha kisbabát vártok, a PAPAYA SZIGORÚAN TILOS!!! Ki tudja, esetleg nyaralni mentek meleg tájakra, vagy az itthoni szupermarketben vennétek, de nem tegyétek! a papayában ugyanis van egy pepin nevű enzim, ami oldja a fehérjét, s ezáltal abortív hatású. Persze az egzotikus befőttekben is van 8sok más fincsi e-vitaminnal együtt :-) úgyhogy azzal is vigyázzatok! Gyerekeknek és fogyokúrázóknak már szabad, hasfájósan is.
Ja, kérésem is van - lesz még sok! - nincs sütőnk (Indiában olajban sütnek mindent, brrrr) így marad a tűzhelyen lábasban-serpenyőben sütés, esetleg mikró... ha tudtok finom sütiket, amihez nem kell sütő, köszönöm előre is!

 


Szia Indianyo,

Van pár mikrós recept, amit innen-onnan mentettem el.

Mű tiramisu (nem kell sütni) (talán Zsuzsitól).
Kell hozzá némi babapiskóta, egy csomag tejszín ízű pudingpor, kevés tej, cukor, meg egy csomag túró (plusz a malátakávé meg kakaópor a tetejére). Kb. 10 perc összerakni, aztán egy kis pihi a hűtőben, és kész.
Mikróban kb. 2 deci tejet megmelegítek, ugyanennyiben meg hidegen elkeverem a tejszín ízű pudingport (Oetker), kb. 3 ek. cukrot, és az egészet felforralom (mikróban), sűrű puding lesz belőle. Beledobom a túrót, jól elkeverem.
Jénaiba, vagy valami cuki magasfalú kerámiatálba leteszek egy sor babapiskótát, meglocsolom kávéval (nescafé, malátakávé, eszpresszo, bármilyen, kb. egy bögrényi kell, mehet bele egy korty rum is, ha van otthon), hogy jó szaftos legyen. Befedem egy réteg túrós pudinggal. Aztán megint egy sor babapiskóta, megint krém. Nekem általában három réteg babapiskóta jön ki. A tetején megint egy adag krém elsimítva. Megszórva kakaóporral. Kb. 10-15 perc, utána állhat pár órát a hűtőben, és akkor szépen lehet szeletelni.

"Start piskóta" (Jaminától) -azaz: 5, 4, 2, 3, 1, 1/2! Hozzávalók: 5 evőkanál liszt, 4 e. kanál cukor, 3 egész tojás, 2 e. kanál olaj, 1 e. kanál ecet (1o%-os), 1/2 csom. sütőpor. A tojásokat keverd össze a cukorral (lehet fakanállal is, nem kell elővenni a robotgépet), add hozzá az olajat, az ecetet, és a sütőporral összekevert lisztet. Keverd simára, tedd mikrózható edénybe, és rakd a mikróba, fedő NÉLKÜL, nagy fokozatra, kb. 3 percre. Ha langyosra hűlt, töltheted lekvárral, pudinggal, krémmel, stb. Vagy csak bevonod kívülről valamivel. Ha kakaósat akarsz, 1 e. kanál kakaót adj a sütőporos liszthez, de akkor 1 e. kanállal kevesebb lisztet vegyél! Tehetsz bármelyik változatba mazsolát, vagy aszalt gyümit, diót, lecsepegtetett meggyet. Sütheted diós változatban is, akkor tudod 1 e. kanál darált dió, és így tovább! Én így készítek gyors somlóit. Sütök 3-féle piskótát, addig rumban ázik a mazsola, veszek hidegen készíthető krémport, ( van rumos. -diós is !) kicsit kevesebb tejjel összerázom, és rétegezve lerakom. Tetejére krém, és kakaópor. Jó étvágyat!

Egyszerű *mikrós* süti (a mindmegettéről) (Nellitől)
Hozzávalók:
10-15 dkg zsírszegény túró
1-2 tojás
édesítő (tetszés szerint)
2-4 evőkanál zabpehely vagy teljes kiőrlésű liszt
1 kávéskanál sütőpor
fahéj (tetszés szerint)
cukrozatlan kakaó (tetszés szerint)
vanília aroma (tetszés szerint)
bármilyen gyümölcs, mazsola, magok, stb. (Én tettem bele almát, körtét, diót, mogyorót)
Elkészítés: Az elkészítése elég egyszerű. Minden hozzávalót összekeverünk egy jénai tálban, vagy olyan edényben, ami mikróba tehető. Ha jól összedolgoztuk az alapanyagokat, jöhet a darabokra vágott gyümölcs. Ha túl sűrű lenne a massza, vízzel vagy tejjel, esetleg gyümölcslével hígítható. 5-6 percig sütjük a mikróban. Hidegen, melegen egyaránt finom, egészséges és kalóriában szegény. Persze attól függ, hogy mit teszel bele.

Mikrós kaják: (Urszilától)
Ha mikróban főzöd a rizst, akkor egységnyi adaghoz két egység víz kell. Pudingot szoktam még főzni, nem ég oda.
Angolos zöldséget, azaz pl. mélyhűtött vegyes zöldség 2 kanál vízzel és kis vajjal.

Császármorzsa maradékból (Clarissától)
Ha van belőle valaha is maradékod, keverd össze vágott dióval, darabos meggylekvárral,
és csokiöntettel (kevés). Ezt a "masszát" szaggasd ki alufólialapra kávéskanállal, és tedd be kicsit a mélyhűtőbe. Isteni nasi.

Most ennyi, majd még keresgélek...

Maci
 
 


Kedves Maci,
Nagyon szépen köszönöm a receptgyűjteményt! Ha esetleg érdekel az indiai vagy olasz konyha, szívesen adok ötleteket, recepteket :-)

Sok Örömöt Veronikához :-)

Vikó(Indianyó)

 


Vikó,
SzívesenKép
Köszi. Olasz kajával már próbálkoztam, indiaival még nem.
Karácsonykor mit szoktak arrafelé készíteni?

Maci
 
 


Szia Maci!
Hát a karácson yIndiában egy kisebbség ünnepe, kb. csak az elmúlt 200 évben kezdett elterjedni az angol hódítókkal, így nincsenek is igazán egységes hagyományok. Nagyjából ugyanolyan fűszeres-olajos ételeket esznek rizzsel, mint a többi napon Kép VAlami konkrétra vagy kíváncsi?

Közben rájöttem, hgoy a császármorzsa a nyerő sütő nélkül készíthető finomság, amihez ugyan barcklekvár nincs, de minden más igen!

Szia

Vikó

 


Indianyó,
Ezt találtam egy újságban (mint karácsonyi desszert ajánlat.

Mákfelfújt
Hozzávalók 4 személyre:
7,5 dkg darált mák
1 dl tej
5 dkg cukor
2 tojás
2 dkg liszt
1 csipet őrölt fahéj
1,5 evőkanál rum
kevés vaj
Az öntethez:
1/2 üveg (20 dkg) magozott meggybefőtt
1 evőkanál főzés nélküli csokoládékrémpor

A tejet feltesszük főni. Amikor forr, beletesszük a mákot, cukrot, fahéjat és a lisztet. Pár percig gyakori kevergetéssel összefőzzük, majd kihűtjük. Belekeverjük a tojások sárgáját, a rumot és a tojások fehérjéből vert kemény habot, de óvatosan, nehogy összetörjön. Közepes kávéscsészéket (1 dl-es) kivajazunk, és 3/4-éig töltjük a masszával. Mikrohullámú stőbe tesszük, és 2 percig sütjük. A csokoládés meggyhez kikeverjük a pudingport a meggylével, majd belekeverjük a meggyet. Ha kész, a felfújtat tányérra borítjuk, és a csokoládés meggyel tálaljuk.

Nem tudom van-e arra mák, de helyette elkészíthető dióból, mogyoróból vagy mandulából is.

Valami egyszerű, ízletes receptet írhatsz, szívesen próbálkozom.

Maci
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: