Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Kitaláltam valamit, de nem tudom, működne-e a dolog. Kifújt tojást befestenék sima tojásfestékkel majd bekenném repesztőlakkal. Majd megint belemártani egy másik színű tojásfestékbe. Szeritetek jó lenne így? Vagy a repesztő után mással kellene befesteni? Valaki csinált már ilyet?
Kata
 
 


anyapoc,

nem tudod veletlenul hogy a cekla milyenre fest? Kek vagy lila? Es mibol lehetne meg piros festeket csinalni? Se nyirfa, se almafa a kornyeken Kép

Jelentem, 10 cm magas a kosarban a fuvem Kép
mon
 
 


Természetes tojásfestékek
Áfonya: főzz erős áfonyateát, ebben 15 percig alacsony tüzön rotyogtasd a tojást, ha kell, hagyd is benne állni. Erős bíborszínt kapsz.

Hagymahéj: A vöröshagyma héját főzd meg, ebbe a vízbe tedd a tojásokat (amíg forró a víz), 3-20 percig hagyd benne állni. Világossárgától egészen sötétbarnáig árnyalt színt kapsz, az áztatási idő függvényében.

Cékla: Kb. félliter céklalében, amibe 1 evőkanál ecetet kevertél, 15 percig lassú tüzön főzd a tojásokat. Halványrózsaszín vagy mélyvörös színt kapsz, attól függően, mennyi ideig áztatod a lében a tojásokat.

Vöröskáposzta: tépkedd le a káposzta leveleit, borítsd be velük a tojásokat egyenként. Kb. tíz percig főzd így a tojásokat, majd hagyd a lében kihűlni és hagyd állni egy éjszakára. Lilásrózsaszínt kapsz.

Szín / Növény
Sárga /
 

 
 

Sziasztok,
Áfonya, várom a bili infokat.Kép

látom már nagyon megy a húsvéti készülődés.
A színek tök jó, hogy leírtátok. Még anyukámnak is továbbítom.
Ti már festetek majd együtt tojást a gyerkőcökkel. Enyém két éves múlt.

Ágci

Kép
 
 


Phaedra, nagyon jo a szinleiras, lesz mar szines tojasunk Kép)
mon
 
 


KovKata

Az attól függ,hogymilyen a tojásfesték.Mert a repesztőt elvileg ugye nem haználhatodbmilyen festékkel.Én használtam vizesalapúhoz(bár nem ajánlották).Repeszteni repeszt,de nem a legszebb...KépDe azért próbáld ki!

Anyapoc

 
 


ez a tojásnyul mikori praktikában van,megmondaná valaki?
köszi


nunuke,
nem praktikaban volt. Agci talalta es osztotte meg velunk anno.

-Afonya
 
 


Pnünü!

1999/3.márciusi Praktikában van benne a tojásnyúl,akit még mindig nem csináltam meg!

Jucus


ehh, Jucus, es ezt akkor is mondtad?! Hisz akkor halalra kerestuk a leirast, hogy olvashatobb legyen.
Remlik, hogy utana talaltad meg, vagy megse?Kép

-Afonya
 
 


Tojásnyúl->
Megtaláltam én is Jucusmumus útbaigazítása alapjánKép
Beszkenneltem, ha kell vkinek eredeti méretben, akkor szóljon és küldöm mail-ben (ha lekicsinyítve ide feltenném, akkor megint olvashatatlan lenne).
 


Phaedra!

Küld el légyszi nekem. Még nem kezdtem neki (anyag már van), mert mást csináltam, de mostmár neki kell állnom, ha el akarok készülni vele...

Köszi!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Tegnap a gyori teveben csinaltak olyan gyerekekkel keszitheto kepeslapot, ami a kov.keppen keszult: egy talkaba/lapra nyomtak festeket /tempera?/, es abbol aztan szines kartonlapra ujjlenyomatokat csinaltak, majd filctollal pl. katicabogarat, kacsat csinaltak belole /az anyukakKép/.

-Afonya
 
 


Sok szín és árnyalat festése természetesen itt:

http://www.sulinet.hu/kemia/kozos/tojas/fest.htm

 
 


Phaedra!

Köszi, megjött!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Phaedra!

Kész tojásnyúlat, kb.3db-ot nem tudnál küldeni nekem?Kép
Annyira nemakaródzom hozzáfogni pedig olyan aranyos!
Jucus


Mumuska!
Még én sem készítettem el. Én is elfogadnám készen Kép

Áfonya!
Mint gyakorlott tojásnyúl készítő!!! Nincs kedved egy-két tucattal legyártani ? Kép
 


Phaedra,
igy, hogy van hozza tok jo leiras meg szabasminta, igy mar semmi izgalom nincs a dologban szamomraKép

-Afonya
 
 


Kép
 


Phaedra,
nekem is küld el légyszi. Már nincs meg az praktika, és annak idején a kedvesem csinálta a szkennelést, ezért lett olyan "jó" minőségű, hisz mit neki egy-két oszlop lemaradás...Kép

Ági

Kép
 
 


Ági!

Elküldtem neked is.

Párod védelmébe Kép ; nem volt egyszerű beszkennelni, csúsztatgatni kellett, hogy rendesen ráférjen, mert az újság nagyobb, mint az A4-es lap. Így, hol itt, hol ott lelógott.

Ph
 


Phaedra!

Nekem is el tudnád küldeni? Légyszi-légysziii!

Magdi


Magdi!
Elküldtem.

Mindenki megkapta, aki kérte? mert sehonnan nem jött meg a mail visszaigazolás.
 


SziasztokKép

Phaedraa,
én is kérhetném?Kép előre is köszönöm, cim a profilbanKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
 


Sziasztok,
Phaedra,
köszönöm szépen. Látom, Te sem pazarolod nagyon alvásra az időt éjszaka...Kép
Ági

Kép
 
 


Phaedra!

Köszi!Kép

Magdi
 
 


Boszi!
Elküldve!

Ági!
Aludni? Minek? Legalábbis éjszaka Kép

Aztán nyitunk egy tojányúl kiállítást. Mindenki fényképezze ill. fényképeztesse le!!! Kép
 


Phaedra!

Köszi szépen megkaptam, de a kért visszaigazolást is elküldtem. Kép

Magdi


Phaedra!

Köszi szépen én is megkaptam mindkét emailt, hálám örökké kerget, csak utol ne érjenKépKép

Ági

KépKép
KépKép
 


Phaedra!

Nekem is elküldenéd? Köszi!

Panó
 
 


Tojásnyúlazók!

Csináljon nekem valaki nyúlat!
Valami megmagyarázhatatlan lustaság lett rajtam úrrá és nem akarodzik a nyúl elkészülni.

És rájöttem,hogy nem szeretem a műanyagtojást pedig kifújni is lusta vagyok.Gondoltam majd megoldom műanyaggal a dekorációt de nem tetszik!Inkább sütők mézeskalácsból by Praktika.

Jucus


Bocs de egy-két ékezet összekavarodott de kijavítani is lusta vagyok!Kép

Juc


Sziasztok!

Van nekem tojásnyúlam!

Jucus


Jucus,
tok jo lett, gratulaKépKép Csak egyet csinaltal?Kép

-Afonya
 
 


Áfonya!

Igen,csak egyet és erre is nagyon mérges voltam.Vagy is a leírásra,mert annyira bénaság!
Soha többet tojásnyúl!

Ja,köszi a gratulát!

Jucus


Jucus!
Megérte fáradozni a nyusziddal, nagyon mutatós lett! Biztosan Soma kedvence lesz!!
Zsu

Kép
Kép
 


Zsu!

Soma rá sem néz!Kép

Jucus

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: