Új privát üzeneted érkezett!

Kedves kismama társaim!

Néhány éva az RTL musorában a televízióban egy beszélgetést hallottam arról, hogy a méhlepény hasznosítható. Ott az hagzott el, hogy a méhlepény magas hon kezelve por állagúvá teszik és egy kávéskanálnyi por elfogyasztása (ez nem vicc, tényleg meg kell enni) alkalomszeruen kíváló energetizáló hatású.
Ha tudtok, errol vagy hallottatok róla, vagy van vavakinek saját tapasztalata, megköszönném, ha tájékoztatna.

Elore is köszönöm: Fanny
Névtelen
 


Szia Fanny!

Akkor én is néztem a Fókuszt, sot utolsó napjaim voltak a lányommal.
Teljesen elhultem, mert meg is ették, ha jól emlékszem.

Andrea
andrea (andrea)
 


Sziasztok!

Sok természeti népnél a mai napig hagyomány, hogy a méhlepényt a szülés után vagy az anya, vagy az egész család szépen elfogyasztja. Lehet, hogy ez nálunk szokatlan vagy furcsa, akár undorító is lehet, de ha belegondoltok, hogy pl. Afrikában az egyik legnagyobb csemege egy bizonyos hernyófajta úgy kipattogtatva, mint a kukorica....

Gondolom, nekik meg a körömpörkölt a furi...


Puszi:

Dia
Dia
 

 
 

Itt nem a megevésrõl vagy ízlésrõl van szó! Volt egy másik riport is a fókuszban, hogy külföldön léteznek vérbankok, ahol le lehet fagysztani és tárolni a méhlepényt és a köldökvért (amit itthon kidobnak). Ez nagyon fontos mivel ez a köldökvér tartalmaz egyedül úgynevezettt õssejteket ami késõbbi betegségek folyamán pótolhatatlan. Sajnos nem tudom visszaadni pontosan a fontosságát, de a különbözõ szervátültetéseknél és vérbetegségeknél szinte pótolhatatlan. A Fitt Mama októberi számában is olvashatunk már ennek fontosságáról.
Névtelen
 


Barátaink, Hollandiában élõ házaspár amikor elsõ gyereküket várták, nagyon komolyan gondolkodtak arról, hogy a feleség a szülés után megeszi a méhlepényt, mert az biztos egészséges. Otthon szülés volt (ezt a holland állam erõsen támogatja), aztán betették a "dolgot" a hûtõbe. Egy hét múlva még mindig ott volt, mert nagyon undorodott tõle. A férje akkor dobta ki, amikor már õt is zavarta a hûtõ szaga...

A macskánk viszont rendszeresen megeszi a sajátját és láthatóan jól érzi utána magát! :-)))
Era
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: