Új privát üzeneted érkezett!

Ó Dia, de jó lenne ha sikerülne. Holnap veszek korpát, mindegy milyen? a felülések meg egyébkent is csak jót tennének.

köszi köszi köszi
Tomka
 


Tomka, es szekletproblemaval kuszkodok!

En ugyan nem vagyok terhes, de amugy is kiskorom ota nagyon sokat szenvedek a szeklettel. Ez altalaban vagy kemeny szekletet jelent amitol berepedek es verzek, vagy pedig egyszeruen nincs inger napokig. Az Orvosnom ajanlotta hogy terhesseg elott mindenfelekeppen allitsam be a szekletemet minden vagy minden masnaposra.
Azota harom honapja ezen a probleman dolgozok, temakat toltok le az Internetrol es kiserletezek:

Ami nem tanacsos:
Kave
Ragogumi
Csokolade
Cukros etelek
Teszta
Feher kenyer (helyette barna rozsos magos kenyer az ajanlott)
Bo olajban sutott etelek
(legalabbis csokkenteni a mennyiseget)
Az etelek ne legyenek se tul forro se tul hideg...

Amit tanacsoltak de nem igazan jott be:
Rostos Narancsle: hatasa semmi
Kefir: Valamikor hasznal, valamikor meg megihatok egy fel litert es semmi.
Joghurt: Hasonlo a kefirthez
Lekvar: Szintugy
Kave: Szintugy
Aszaltszilva: neha azert segitet
Korpa sok folyadekkal:
Nos puhitja a szekletet de nem biztos hogy ingert is hoz, nalam nem nagyon hasznalt.

Ami tanacsos, es nalam bejott:
Napi ket liter folyadek fogyasztas!
Ebbol egy liter legyen rostos folyadek...
Ajanlott rostos folyadekok:
Szilvale!!! Super!!!
Kajszile
Paradicsomle
Sargadinyele
Ribizli, oszibarack
Masik resze viz (de ne kola, fanta stb...)
Reggel ehgyomorra nagyon jo egy pohar rostos Kajszile, vagy rostos szilvale.

Probaljunk minden nap valamilyen formaban rostos etelt bevinni.
A keves rostartalmu etelek melle salatat fogyasztani vagy gyumolcsot, vagy zoldseges rakott eteleket kesziteni Pld-ul (Rakott karfiol (amiben hus es rizs is van) vagy rakott zoldbab, cukkini..stb.
Ha ez nem megy minden nap (idohiany, sok egyeb munka)akkor a savanyu kaposztaval kitunoen lehet potolni a szuksegletet, vagy egy brokolit, karfiolt lefozni es egy reszet megenni Kép ez 10-15 perc....

Osszefoglalva ami rajtam igazan segitett:
Napi 2 liter folyadek
Rostos Szilvale, Sargabarackle, Oszile
Savanyu kaposzta onmagaban
Brokoli, karfiol, uborka


Tomka
Mivel en egy eleg nehez eset vagyok (hisz nalam ez egy allando problema es megis redbejottem) ugyerzem rajtad is kell hogy segitsenek a fent leirtak.
Megis ha ennek ellenere is elofordul egyszer ketszer rekedes ne erolkodj hanem tegyel be egy GLICERINES kupot.
Terheseknek is ajanljak. Ez egy kup amit a vegbelbe kell behelyezni. Ot percen belul ingert valt ki feloldja a benrekedt kemeny szekletet es beolajozza a jaratot. Ez kimelo orvossag igy hosszan lehet alkalmazni.
Veny nelkul is kaphato.
Melinda
 


Tomka!

Én is remélem, hogy segít...Kép De Melinda szuperül összefoglalta a dolgokat.
Még egy dolog jutott eszembe. Olvastam valahol, hogy a japánok reggelente éhgyomorra megisznak egy pohár meleg vizet (nem forrót, és teljesen tiszta vizet, se cukor, se semmi nem kell bele), állítólag ez is beindítja a belek mûködését, és frankón meghozza a várt eredményt.

Amúgy a hasizom gyakorlatok nekem sem ártanának, de mivel nekem per pillanat nincs gondom az ilyen nagy dolgokkal, a nagy has szimplán nem motivál eléggé...Kép Ciki...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 

 
 

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy egyszerû szilva levet lehet-e kapni valahol???
(nem a patikai 1300Ft/7dl-re gondolok)
A barátnõm kisfiának kéne...voltak Amerikában, ott sima dobozos üditõként is van, és nagyon bevált nekik, pedig régóta küzdenek a székrekedéssel, és semmi nem segített eddig.
Köszi:
Eszter
 
 


Köszönöm a jó tanácsokat, ki is fogom próbálni a többit is. az, hogy hol lehet szilvalét kapni, engem is érdekelene, mert én még csak nem is hallottam róla.

Ha segített, feltétlenül megírom.
Melinda, sajnos nálam mindkét eset megtalálható (3-4 naponkénti inger és hát kemény mint a fene...) szóval nagyon várom a kívánt hatást :-)

köszönöm még 1x: Tomka
Tomka
 


Tomka
Nalam sajnos az inger meg nem az igazi (valoszinuleg mert a vegbelizmaim a hosszu ido allatt mashoz szoktak), de minden nap tudok uriteni, egy egesz picit nyomok es kulonosebb erofeszites nelkul kijon a szeklet puhan es fajdalom nelkul.

Az aszaltszilva nalam nem valtott ki kulonosebb eredmenyt viszont a rostos szilvalet nagyon ajanlom!
Sok sikert Kép
Melinda
 


Sziasztok!
Rostos szilvalevet patikában és bioboltokban találhattok, a Steinberger (azthiszem így hívják) tényleg nagyon drága, de nálam bevált. Úgy rémlik, a bioboltokban olcsóbban lehet hozzájutni aszaltszilvaléhez, kb. 7 decis az is. Remélem jól emlékszem.
juci
 
 


Sziasztok!
Nekem régebben volt ilyen jellegû problémám - mára már elmúlt szerencsére. Amik nálam használtak, és a mai napig folytatom a "kúrár" - gondolom ezért nincs már gondom:
- Reggelente egy pohár tiszta langyos víz,
- utána kefírbe vagy joghurtba zabpehely, CornFlakes (sõt a CocoPops is - ami pedig kakaó ízû)
- és este mindig eszek egy narancsot, vagy szilvát, vagy paradicsomot (mikor milyen szezon van).
Kívánok nektek is kínlódásmentes jövõt!
Üdv: Bobo
Bobo
 


Sziasztok!
A dátumokat nézve régen járt már itt valaki. DE! Ennek ellenére lehet hohy kapok segítséget. 3 éves kislányomnak keresek DIVIROMA szörpöt.(Balatonfüreden)A környéken nem kapok sehol! Segítséget kérek: Hol hogyan és mennyiért tudom beszerezni?
Elõre is köszi.
Sziasztok Attila
Névtelen
 


Sziasztok!
Három éves kislányunkkal most érkeztünk haza a korházból.Széklet visszatartási gondjaink vannak.
Eddig semmi komolyabb probléma nem volt. Kicsit talán szorulásos volt , de semmi komolyabb.
Most azonban egyik napról a másikra abbamaradt a széklet.
Az ötödik napon este amikor megint semmi nem " érkezett" bevittük a korházba. Ott aztán elsõ kérdésnek feltették: Minek jöttünk ide Ez kapásból meghozta a kedvünket, és a bizalmunkat.
Aztán nagy nehezen elõkerült a doktornõ, aki ránézéssel, és kézrátétellel megállapította hogy a gyermek nem kakilt.(vizsgálat az aztán nuku) Ez igen! Gondoltam. Ez már valami.
-És akkor most? kérdeztem.
-Beöntés! válaszolta. aztán eltünt.
A beöntés végrehajtásáról ne is beszéljünk.Elõszõr is kizavartak bennünket,aztán vagy megcsinálták vagy nem, mert a gyerek csak üvöltött ezek meg káromkodtak. A végén kapott még kettõ kúpot aztán azt mondták: -Majd othon kijön belõle.
Hát jó, gondoltuk. De aztán semmi sem akart a kettõ kúpon kívûl kijönni. Másnap vissza.Szerencsére egy másik csapat fogadott minket. Kedvesen!!!! Ez a doktornõ bent is fogott minket a korházba. Egybõl megvizsgálta a gyermeket hosszadalmasan, alaposan, kedvesen. Megcsináltuk a beöntést (rendesen)A gyermek hozzám bújva végig szenvedte, de tûrte mert ott voltam vele! Aztán végig csináltunk rengeteg vizsgálatot (napi beöntésekkel együtt)Hála istennek semmi szervi baj nincs. Az ok kiderült (legalább is remélem)
A Stressz miatt történt! Ugyanis a lányunk elötte héten kezdte az ovodát. Nem látszott rajta semmi, de sajnos Õ így oldotta meg a problémát. Azóta viszont minden nap szenvedünk amikor kakilni kell, mert annyira fél a ténytõl magától a kakilástól, hogy nem meri kinyomni!( és állandóan emlegeti): ugye nem hagytok egyedûl? (mint akkor annál az ominózus beöntésnél)Hát nem fogom soha!!!!
Szóval a történet ennyi. Hogy könnyítsünk a dolgon ezért keresem a diviroma-szörpöt,mert állandó székletlazítót nem akarok neki adni. Addig amíg rájön arra hogy nem is fáj a kakilás, puhább széklet elengedhetetlen.
Kérdésem: hol tudnék venni ilyen szörpöt?
Elõre is köszi. Sziasztok Attila.
 
 


Kedves Attila!
Remélem nemsokára elfelejtitek a rossz élményeket, megdöbbentem olvastam mi történt veletek. Sajnos, hogy pontosan hol tudnátok beszerezni nem tudom, (Szegeden lakom), de biztos van Füreden Herbária vagy gyógynövénybolt, ahol beszerzik nektek, akár Pestrõl is meghozatják, vagy tudnak vmit ajánlani helyette (pl. lekvárt). Ha máshol nem gyógyszertárban is megkérdezhetitek, de a gyógynövénybolt jobb lehet.
Minden jót nektek,
üdv:
Ágci

Kép
 
 


Kedves Attila!

Nem próbáltátok még ki a kiwit? Reggel kell egyet megenni belöle. Az én kislányomnál mûködik. Vagy aszalt szilva beáztatva is jó. Ezenkívül próbálj müzlit is adni neki tejjel. Nincs idénye, de én sütötököt is pároltam meg, és egy kis olíva olajat öntöttem rá. Még ízlett is neki, mert édeskés. Én régen próbáltam ki a diviroma szörpöt. Öszintén szólva nekem személy szerint semmit nem csinált. Az íze annak idején viszont szörnyü volt. Ennek ellenére én is hallottam, hogy van akinél müködik úgyannyira, hogy egy kicsit többet ivott a kelleténél és még görcsölt is töle.
Tovább nem folytatom.
Remélem sikerül megoldani a problémát és én is sajnálom ami a kórházban történt veletek.
Luca
Névtelen
 


Sziasztok!
Hát a ZSomikának székrekedése van. Szegény iszonyatosan nyom, szinte lila, sokszor felál, és úgy, hátha jobban kijön, de csak bogyók érkeznek, azok is csak akkor, ha alaposan megmaszírozom, tornáztatom. Szinte síkit és néz rám könnyes szemmel, segítsek neki. A bogyók pedig világos színûek. Nem kap kakakót se. Beba 2+, reggel este, meg rizspép, fõzelék(paradicsomosakat szereti), alma, narancs is megy. Köményes italt adok neki, sokszor, hogy a folyadék se hiányozzon.Esténként még cicizik is. Az éjszakát még mindig nem alusszuk át, iszik, és hajnalban cicizik is.
Ami elkeserített, és megijesztett, hogy ma szegény kis végbele teljesen ki volt nyílva, kb. 2cm-re, de nem jött ki belõle a tartalom, masszíroztam, aztán kúpot is kapott, és semmi.Valószínüleg megsérülhetett a hámréteg is, mert rózsaszín folt volt a peluson, nem ússzuk meg a dokit. adtam szilvalevet is.
Ötlet?!
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama

Mekkora a fiad? Olajos magvakat ehet? Ha adsz neki nagy mennyisegu diot, sotlan napraforgo magot esetleg mandulat. Elmeletileg hasonlo hatast tudsz elerni mint ricinus olajjal.

Napocska
 


Köszi Napocska!
Még csak 11 hónapos. Sajna magok még nem mehetnek, de ma próbálkozom tovább, szilvával.
Holnap meg doki.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama akkor meg eleg picike ahoz hogy olajos magvakbol nagy mennyiseget egyen. Remelem azert hamarosan rendbe jonn pici fiad.

Napocska
 


Szia NApocska!
Zsomi-pocak rendben, a szilvalé csodákat mûvelt.
Beiktatjuk a heti étrendbe.
Köszi a tanácsokat.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama

De jo Kép

Napocska
Napocska
 


ZSomimama,

melyik cég szilvalevét vetted? Mert én eddig a kecskeméti bébiételben láttam szilvát mint gyümölcsöt.

Azt mondta a védõnõm, hogy állítólag az alma is fog (a banán és a répa mellett).
A tünetek teljesen ismerõsek, én is totál így jártam a lányommal kicsit korábban. Szõrnyû érzés volt hogy õ sír meg erõlködik én meg csak szemlélõje lehetek.
Gab
PGabi
 


Ez házi szilvabefõtt volt, annak a levét itattam meg vele.
Nekem személyesen a gyermekágyas idõszakban az aszalt sárgabarack segített, csak 1-2 szem kellett belõle(elég drága)szerencsére, és semmi gond.
Zsomi nagyon vidám, és jólalszik. Imádom.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Üdv mindenkinek!
Egy örömhír: már 12 napja rendesen tud kakilni a gyermekem.
Amit kap levolac és ami igazán jó ( ajánlom mindenkinek aki ilyen cipõben jár, hogy próbálja meg ) NATURE CARE ORANGE ez egy "király rost por" este kell italba vagy ételbe bekeverni úgy beadni. Csoda!!
Már nem is kell a diviroma! (amúgy sincs már!)
Sziasztok.
 
 


Attys1I
És hol lehet kapni ezt Natura....-t? Ja és milyen áron. És huzamosabb ideig is lehet használni?

Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Kanga!
Bioboltban vagy olyan helyen, (gyógynövény) ahol ilyen termékeket árulnak. 840.-, kúraszerû alkalmazása ajánlott, gyerekeknek 1 éves kortól lehet.
Ágci

Kép
 
 


Ágci!
KÖSZI!!!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!!

Én örök szorulós típus voltam, de mostanában 1/2 éve úgy néz ki minden rendben.
Ami szerintem megmozgatta az "ügyet":

minden nap eszem egy doboz joghurtot amibe müzlit 3-4 kanál (a "plus"-ban kapható cukormentes de gyümölcsös) és egy kanál zabkorpát tettem. 1/2 órát várok míg totál felphuhul, ez nagyon fontos!!!!
3 nap múlva már jelentkezik a hatás, naponta jön és semmi szorulás.
Ha felüléseket is csinálok, az "gyorsító" hatású.

Nyáron meg a szõlõre esküszöm!!!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem tudtam valakinek segíteni.


Gio
Gio
 


Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni egy barátnõm nevében, akinek nincs otthon internete.
A kisfia most 9 hónapos és kb. 6 hetes korától gondok voltak a székletével. Azóta csak szélcsövezésre tudott kakilni a gyerek. Ezt a módsert a gyerekorvos tanácsolta a barátnõmnek. Ma viszont ott tartanak, hogy a gyerek nem kakil (meg sem próbálja), csak sírással jelzi az édesanyjának, hogy itt a szélcsövezés ideje.
A kérdése az lenne Felétek, hogy hogyan tudná megváltoztatni ezt a helyzetet?
Elõre is köszönöm a nevében a tanácsaitokat.

Viki
Viki
 


Hát ez nagyon rossz. Az én védõnõm pl. kimondottan figyyelmeztetett rá, hogy csak módjával alkalmazzam, mert hozzászokhat a gyerek.
A javaslatom: egyen szilvát (kecskeméti bebi étel, vagy hazilag a nyerset megfõzni keves krumpival) így a széklet biztosan hígabb lesz. Ezek után ha sír akkor nem szélcsövezni, hisz semmilyen "fennakadást" nem jelentkezhet ha rendesen beszilvázik.
És elõbb-utóbb el fogja engedni magát. Higgye el a barátnõd. és minél hamarabb próbálja meg annál jobb, mert minél késõbb annál roszabb.

Bianka
Névtelen
 


Sziasztok fiamnak is székrekedése volt és sajnos azért mert kedves volt a doktornönk és azt ajánlota,hogy mikorra eléri a 3honapos kort kezdjem el etetni ebédkor fözelékkel.Persze akkor jött a gond.Ha már 3 honapos egyen 4honaposnak megfelelö ételt és igy tovább.Szegénykém szenvedet is miatta hashajto attol görcsölt a hasa és orditot.Akkor adjak neki paradicsomot,tököt,kamilla teába akácmézet stb.Semmi!Sajnos nekem elfogyot korán a tejem és igy áttértünk a tápszerre.Most orvos tudta nélkül befejeztem mindent és csak tápszerezünk és teázunk.Mostvégre magátol nevetve és hangos nevedgélésel jelzi nézd meg mami a pelusom jelszoval.Mert még csak 5 honapos.Remélem akinek ilyen problémája van annak valamenyire evvel segitettem.üdv minden jot babák mamák 1 anya a sok kõzül.
Névtelen
 


Sziasztok!

A lányom most 7 éves. Pici korában nagyon hasfájós volt.Tejem nem volt, 6 féle tápszer böl 6 sugárba jött ki belõle.7 hónaposan már feles tejet kapott.Nem lett tejérzékeny.Az a lényeg, hogy hasfájásra- és görcsre nálunk nagyon jól bejött a karamell, amit tápszerrel is meg lehet csinálni.

Sziasztok Dorcsi.
 
 


Bocsi elírtam! Nem 7 hónaposan itta a feles tejet,hanem 3 hónaposan.!!!
 
 


sziasztok!
Szonja most múlt egy éves vasárnap. És elkezdődtek a horrorok. 8.5 hónaposan rávetette magát a szilárd kajára, és evett és evett, anya boldog, kaki szépen formált, puha lepény, minden, ami kell. Nem fogta meg a banán, a répa, a krumpli, semmi, evett szépen gyümölcsöt tízóraira (pl. banán-joghurt), 200 mili főzelék ebédre, 4 kor gyümölcs, este tejpép vaghy gyümölcs vagy főzelék, u.a .mint délben. az addigi 8 szopi hirtelen lecsökkent 3-4-re(esti, hajnali, reggeli.Akkor kezdett csőröspohárból inni, de nem nagy elánnal. Majd 10.5 hónaposan elfordult a kajától, és megint jött a szopi. (Miért, ki tudja. Pedig akkor nem fogzott, semm különös dolog nem történt. Amikor fogzott, akor is evett rendesen az előbb említett időszakban. ). Csak joghurtot volt hajlandó inni, meg Kubut. eddig is minden oké. Most megint rákapott a szilárdra, de csak ímmel-ámmal. Ugyanazt próbálom adni neki, mint az evős korszakában, de nem érdekli. Gondoltam, nagynak nyilvánította magát, darabost akar enni, saját kanállal, stb. 3 nap alatt kiderült, hogy nem ez a baja.ahogy elkezdett rendeset enni, megint nem érdekelte a szopi, csak éjjel. 4 napos székrekedései vannak, pedig tegnap pl. benyomott edéd-vacsira 300 mili brokkolit, majdnem csak az volt benne. Az régen príma volt, most csak bogyók, vagy nagyon kicsi kis lepény.e nem akar enni gyümölcsöt nagyon, csak 4 kanállal, és máris tolja el a kezem. nem akar inni pluszban, se kubut, se vizet, se préselt gyümölcslevet. A narancs meghajtotta, de olyan allergiás rohama lett az ügyeletes orvos szerint, hogy csoda, hogy nem kezdett el fulladni. A mi orvosunk szerint is vszínűleg allergia, de a vírus levonulása sem zárható ki. Most nem merek kísérletezni a naranccsal, próbálom a paradicsomot. Az is oké volt régen, most az sem. Amikor nyom, nem erőlköik túlságosan, csak épp nyűgös. lehet, hogy emiatt, de közben jönnek az örlői is, meg az időjárásra is nagyon érzékeny.
Sok pisis pelusa van, amellett, hogy szinte semmi folyadékot nem fogad el, csak szopik, az orvos szerint elég a 4-5 jó vizes pelus.a gyerek hasa nem puffadt, nem fáj nyomásra.
Van valami ötletetek, miért állhatott be ez a helyzet? Hogy lehet megoldani? Lehet a fogzástól székrekedése? Elég hülyeségnek tűnik, de ki tudja.Mi van akkor, ha kap elég rostot, de a foyadék mégsem elég a pelusok ellenére. Hogy lehet elfogadtatni vele erőltetés nélkül?
Sajna nekem is nehezen megy a dolog, pláne most, hogy szétszorongom magam.Már kezdtem örülni, hogy nem rám ütött a gyerek, erre tessék.
Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni. Páfrány
 
 


Páfrány, az hogy mitől lehet fogalmam sincs, a fogzástól lehet pl. híg széklet de miért ne lehetne keményebb?

Ha sokat iszol akkor elvileg nehezebben sül be. Vagy ami nekem mindig bejön a szőlő vagy must.
Most ugyis szezonja van, és azt a gyerek is eheti.

Ha keveset eszel, ritkábban van széklet mint annál aki sokat és gyakran eszik.

Nem tudom tudtam-e segíteni, remélem igen.

Alida
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hátha valaki tapasztalta már ezt a kínt…

A lányom most 27 hónapos, és 15 hónapos korától szépen bilibe kakilt, és semmi gond nem is volt vele addig, míg 20 hónaposan le nem imádkozta magáról a pelust. Akkor jött egy kevésbé nehéz átmeneti szakasz 2 hónapig, majd a masszív székrekedés.

Most az a helyzet, hogy néhány kivételtől eltekintve csak akkor van termés, ha én beavatkozom. De akkor is megszenvedünk érte mind… Jön neki az inger, de visszatartja, ameddig csak lehet. Van, hogy az inger alább is hagy, és „megússza”, de ha nem, visít, toporzékol, … A bilire, WC-re nem hajlandó ilyenkor ráülni - pedig abba pisil amúgy-, és ha nem bírja tovább, bekakál. Ez 2-3-4 naponta van ideális esetben…
Próbáltam pelust adni rá, hogy abba tegye, de az sem segít…

A képhez sajna az is hozzátartozik, hogy őkegyelme nagyon válogat, így nem hajlandó csak almát, és banánt enni, talán narancsot néha ( amúgy az nem segít neki), nem eszik főzeléket, és nem eszik nyers zöldségeket sem. A szilvalekvár is kilőve. Nem eszi meg a natúr joghurtot, kefírt, és nem iszik tejet. De ez régebben kezdődött…

S hogy mit próbáltam? Rábeszélni, ígértem neki fűt-fát… Nem bántom sosem, ha bekakil…
A Laevolac neki nem használ. A Vitacolan éhgyomorra általában segít, és a glicerines kúp is, ha kibírom azt a hisztit, ami vele jár…

Az orvos javaslata az volt, hogy éheztessem ki, akkor majd eszik mást is!!!
Illetve hogy adjak neki székletlazítót, mert ha belesül, marad a kórház… ( ezt megúsztuk eddig)

Tud valaki segíteni????

Zsuzsa
 
 


Remélem, nem ugranak nekem a többiek, de ez nagyon úgy tűnik, hogy lelki eredetű probléma, így én biztos, hogy elvinném egy gyerekpszichológushoz, ill. az sem kizárt, hogy EMELLETT egy gasztroenterológusnak vagy egy dietetikusnak megmutatnám. Tuti, hogy téged zsarol a nem-evéssel is és a nem-kakilással is, így viszont komoly lelki-testikövetkezményekkel számolhatsz, amiket itt a babanetezők nem tudnak megoldani.
Névtelen
 


Köszi a választ, de ez a dolog nem egyszerre alakult ki... A székrekedés istenigazándiból csak a szobatisztaság után jelentkezett, és addig naponta volt széklete még akkor is, amikor már rosszul evett. De majd próbálkozunk, és felvettem a kapcsolatot egy pszichológussal is. Remélem megoldódik a dolog...
Köszi: Zsuzsa
 
 


Zsuzsa,
a gyerekkel beszélgettél már róla? Mert lehet, hogy hülyeség, és kicsik, de el tudják mondani, mi a baj, ha jól kérdezel. Nálunk pl. kiderült, hogy Sára egy időben félt a bilitől. Ezt orvosoltuk, és azóta minden rendben. De ha sokat kúpozod, akkor kialakulhat, hogy egy idő után már csak kúppal tud majd esetleg kakilni.
A zsarolás szerintem túl hosszú idő lenne ahhoz, hogy ekkora gyerek permanensen betartsa a szabályokat. próbálkoztál már vmivel, ami esetleg felkeltené az érdeklődését a bilibe kakilás iránt? megint leeht, hogy butaság, de próbáljatok meg együtt wczni. Hátha.
Még gondolkodom, mert nagyon nehéz.
Solya
 
 


szia Solya!

Köszi a választ, de "beszéljük meg" még nem megy sajna... Én pl. ma csak azt kérdeztem tőle, hogy fájt-e, és azt válaszolta, hogy nem, pedig egy fél póznát termelt ki...
Amúgy ő a bilibe, és a WC-be is szépen belepisil -evvel nincs is gond- de kakilni ált a bugyiba szokott...
A kúpot csak végső esetben alkalmazom, így ettől nem félek. Egy hónapban max. 1-2 alkalommal.
Amúgy ma éppen az együtt termelés segített, de ez véletlen volt csak...
Zsuzsa
 
 


sziasztok!
Gondoltam beszámolok, hogy a dolog ha nem is 100 %-osan, de megoldódott.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Svajcban van egy nagyon finom es egeszseges nyalanksag, ami nekem is megoldotta a problemam, igy minden nap eszem.
Ezt a müzli-etket ettermekben is aruljak, s lehet akar desszertkent is fogyasztani (gyerekek nagyon szeretik).

En a kovetkezo modon keszitem (kb. 5 percet vesz igenybe):

- 4 evokanal muzlit/zabpelyhet (nem corn flakes) annyi vizzel, hogy az jocskan ellepje, 1.5 percig beteszem lefedve a mikroba es igy "megfozom".
- Hagyom kihulni.
- Mezet (fogyi eseten: edesitoszert) es fel pohar gyumolcsjoghurtot (meggy, eper, vegyes...stb.) keverek hozza.
- A tetejet eredeti gyumolccsel lehet disziteni.

Fontos! Sok vizet kell utana inni! Hidegen kerul talalasra - hutoben kell tarolni.
(En ogyokurazom es ott is jol jon delutan, mivel jol elveszi az ehsegerzetet.)

Saci
 
 


Sziasztok!
Én ugyan nem olvastam végig az előző írásokat de van egy tanácsom amit én is a masszőrtől kaptam akihez járok.Lehet már ismeritek a Husk méregtelenítő port. Ez azt hiszem egy növénynek a héja.Egy teáskanálnyit szoktam beletenni 2 dl folyadékba. A lényege az, hogy bő folyadékot kell rá inni kb 2 litert, és így a folyadékkal kimossa a bélbolyhokból a méreganyagot. Nem a legolcsóbb de hallottam ennél drágábbról.
El tudsz úgy wc-re menni, hogy közben nem látsz csillagokat.
Ha valaki kipróbálja jelezzen vissza, hogy neki is bevált-e?
Sziasztok: HelgaKép


nekünk ami bejött:

langyos vízben oldott (eredeti, nem bolti cukrozott) MÉZ reggelire éhgyomorra.

mi is végigpróbáltuk a szilvát tamarint, danone actimelt, sűrű rostos üditőket, sehol semmi csak a laevolac .. na de az gyógyszer .. és hozzászokhat a szervezet.

szóval: 1,5 dl forró vízben feloldok cirka 1 ek mézet, ha langyos megiszom, (és utána 2 óráig nem eszek semmit sem)

2-3 nap után megvolt az eredmény, eltünt a belőlünk a "süni" Kép
 


Szia! Olvasd el ezt a cikket hátha itt a megoldás: http://protexin.hu/pro-es-prebiotikumok/miert-hasznaljunk-probiotikumot
klara11
Budapest XI. kerület
 
 


Itt azt írják (http://lepicol.hu/szekrekedes/szekreked ... ni-etelek/ ) a legjobbak ezek:

  • A teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér: sokan a fehér kenyeret szeretik jobban, ez azonban megszokás kérdése is, ha tehetjük, válasszuk a barna kenyeret, vagy a korpás kenyeret

  • A barna rizs: hasonlóan a kenyérhez, válasszuk tudatosan a több rostot tartalmazó barna rizst

  • A zab – egyre több igen finom, zabból készült étel kapható.

  • Próbáljuk ki, egészséges és finom

  • A zöldségek közül a bab, borsó, kukorica, brokkoli, a gyümölcsök közül a szilva a legjobb rostforrás, de sokat tartalmaz az alma és a füge is. Általában elmondható, hogy a zöldségek és a gyümölcsök sok rostot tartalmaznak.

baba585
Budapest I. kerület
 
 


Érdemes meghallgatni Dr Bencz Zoltán előadását:
https://protexin.hu/gyerekeknek/dr-benc ... tikumokrol
klara11
Budapest XI. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: