Új privát üzeneted érkezett!

Gigo,
megcsinaltam a szarvasokat, nagyon nagy sikert arattak a lyanynalKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Gigóca!
Most néztem meg az albumodat, SZUPER!
Én most kezdtem el kidekorálni a fürdőnket, igaz, nem a csempét, hanem a kádat szeretném. Már egy delfin kész is van, de nagyon nehezen találok vizi állatokat. Tudnál esetleg küldeni nekem pár sablont? Úgy örülnék neki!
Itt az email-em: ildiko77@mailbox.hu
Előre is köszönöm,

Ildikó
UI: Még egy utolsó kérdés: Neked könnyű takarítani a matricás csempéket? Mennyire stapabíróak?
 
 


Sziasztok,
ismeri valaki a Fenster Malfarbe nevü üvegfestéket, amit a nagy áruházakban lehet kapni főleg elég alacsony áron, de konkrét árra nem emlékszem. A-Vog AG, Linz a gyártója.
Ha valaki dolgozott már vele, légyszi irjátok meg a tapasztalatotokat. Köszönöm!
Nimaat
 
 

 
 

Beszti!
A DFLY program csak időlegesen használható? Mert igy hallottam... de ha netán tudnál olyan formában ami örökre az enyém maradhatna, nagyon örülnék ha megirnád.
Köszi,
NImaat
 
 


Íme amiket kb. egy hónapja ígértem:


Kép



Kép



Kép



Kép


Nem fényképeztem ,hanem beszkenneltem ezért alatta a fehér papír. Fellógatva jobban néz ki.Kép
 
 


Linato!

Ezek nagyon szépek. Hogy csinálod, hogy kívül is kitöltő festék van, nem folyik szét? Vagy utána levágod a felesleget?

Magdi


Magdi!

Köszönöm.Kép
Nem folyik szét. De ha mégis, ollóval,késsel vagy sniccerrel le lehet szedni.Kép
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam végig a topicot (most nincs időm rá), ezért lenne egy hülye kérdésem. Szeretném a gyerexoba ablakát díszíteni. Mégcsak kezdő vagyok, ma szerezzük be a festékeket, tegnap jött az ötlet, sablonom már van. A kérdés: ha felviszed fóliára (azt olvastam a könyvben, hogy irattartó is jó), akkor magát a festéket húzod le róla és ez tapad az üvegre?? Ilyesmit szűrtem le a leírásból. Tehát nem kell vmi ragasztó??

Köszi: DBarbi
DBarbi
 


DBarbi!

Igen maga az üvegfesték tapad az ablakra amit lehúzol a fóliáról.Kép
Nem kell ragasztó.
 
 


Linato köszönöm Kép
DBarbi
 


linato,
ezeket üvegfestékkel csináltad, vagy matricafestékkel? És üvegre, vagy fóliára?
Én most karácsonyfadíszgyártásban vagyok, már nem tudom, hányat készítettem, igaz nem ilyen szépekKép
Solya
Solya
 


Solya!

Üvegmatricafestékkel{Kép} és plexire. De bizti azok is gyönyörűek amit te csináltál.Kép

linato
 
 


Dodus, szeretném elkérni a karácsonyi sablonjaidat. Köszi, Kati

Kati


Sziasztok,
ha vkinek van aranyos bagoly sablonja, kérem küldje el.
Köszi előre is:
Ágci

Kép
 
 


Ágci!
www.üvegfestés.lap.hu

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Nekem egyszerű víz alatti táj (pár növény, szikla) sablon kellene.
Már keresgéltem, de még nem leltem rá az igaziraKép.
Ha valaki tudna lelőhelyet, megköszönném.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


sziasztok

most vagyok itt először.
húsvéti nyuszit szeretnék festeni az ablakra, ha valaki belebotlott vmi jó mintába, légyszi szóljon
már kerestem, de nem az igazi...
lehet rossz helyen kutakodtam
köszi

drezsy
 
 


Drezsy!

Van 3-4 féle nyulam is, de ma nem tudom megmutatni (hátha valamelyik tetszik), csak holnap vagy hétfőn...

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Drezsy!

Elküldtem mailben, mert az égnek nem tudtam ide feltenni!

Magdi
 
 


Drezsy!

Itt vannak a nyulak. Ha valamelyik tetszik, akkor írj és küldöm mélben eredeti méretben (nem ekkorák).
KépKépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Az utolsó nyúl itt van színesben is:
Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti,
nyuszid parja:
Kép
 
 


Viz alatti novenyek, tenyleg eleg egyszeruekKép

Kép

Kép

Kép

Nagyobb meretben korlatozott ideig megtalalhato nalam.
 
 


Áfonya!

KépKép
Küld már át légyszi mélben vagy ha a netről van, akkor az elérhetőséget.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 



Áfonya!

Nekem csak víz alatti növények kellenek, vagy esetleg táj, állat már nem.
A fiamnak akarok egy "Némó nyomában" órát készíteni.
Eddig így állok a sablonelhelyezéssel (még nem végleges), de a közepén, az óraszerkezetnél szeretnék valami jobbat rátenni:

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti,
viz alatti szornyecskekKép A hatterukben vannak novenyek, hatha tudod hasznositani.
http://cathycreatif.free.fr/index%20modeles%20aquatique.html

egesz jo oldal, gyors, lehet barangolniKép

-Afonya
 
 


Most ebedido. Alvas utan felteszem a privat honlapomra a kepeket es mailben elkuldom a cimet. Ha abbamarad az eso, akkor mindez este lesz csakKép

Juteszembe,
"Nemo's world", vagy valami hasonlo neven lattam egy oldalt nemreg, keress ra, hatha hasznalhato oldalakat talalsz.
Angolul aquatic-ra keress, hatha.. bar remlik, te is tudsz angolul, akkor bocsiKép

-Afonya
 
 


Áfonya, átküldöd nekem is a képek elérhetőségét?Köszi!

Magdi
 
 


Irtam nektek.

Beszti,
jo az ora. En a 3-masnal levo halat arrebbhuznam, vagy keresnek sovanyabbatKép
A tavaszias ablakkepeden egesz belelkesultem, en is krealok egyet az otleted alapjan.

-Afonya
 
 


Áfonya!

Átrendeztem az állatokat, nekem is feltűnt, hogy kicsi nagy oda, viszont úgy szerettem volna, ha a főszereplők vannak a negyedeknél... De úgy tényleg jobb lesz, ha rendes távolságok maradnak. Azt még nem tudom, hogy festem meg őket, mert 4*4 cm egy kis képecske és még ki is kéne színezni. Lehet, hogy a kontúrozást a páromra hagyom, mert ő ált. vékonyabban szokta tudni megcsinálni, ugye az ablaknál annyira nem számít, még szép is, ha rendesen látszik a kontúr (mostanában aranykontúrral csinálom).
Én elsősorban az ablakfestős oldalakról indultam vizivilágot keresni, de olyat, amit szerettem volna, nem találtam. Most viszont keresőprogram segítségével egész szép viziképeket találtam, már csak át kellene tudni üvegfestős sablonná alakítani.
Köszi az ötletet.KépKép
A keresésnek egyébként az lett az eredménye, hogy a montiorháttéképem átváltozott vizivilággá és rajta fel-alá úszkál a "Némó nyomában" 3 szereplőjeKépKépKép.
Az ablakkép már alakulKépKép, kész vannak a méhek, a gomba az eper, és a fa és a lepkék ki vannak kontúrozva. Ha holnap lesz egyben 1,5-2 óra viszonylag gyerekmentes időm (pl. Nátán alszik), akkor kiszínezem a fátKép, és felteszem az ablakra is, az a főelem, amihez az egészet viszonyítani tudom, meg a legbonyolultabb rész.
OFF: Ja és persze esti időben nekiállok a nyulaknak is. Anyagot már vettem, sajnos csíkosat, pöttyöset nem kaptam (vagy bármi aranyosat), úgyhogy egyszínű világoszölddel próbálkozok (a plüs anyag fehér lesz), de ha jó lesz, akkor lehet, hogy beszerzek másmilyet is.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Sikerül elkészíteni a fát és fel is tettem. Jó lett. Ha teljesen közelről nézem, akkor sajnos nem tökéletes (valami miatt a nagyobb felületeknél hiába egyenletes a festék festéskor, száradás során "törik", de még nem fejtettem meg, miért).

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


En meg morgolodok, mert a Folia konturozombol folyik a viz.Kép Masnak is ilyen ez a "marka"? Bezzeg a meregdraga francia jol tartja magat, lehet, nem veletlen?

-Afonya
 
 


Beszti!

Megteszed,hogy átküldöd nekem emilben a nyuszik közül a 2.tojásost és az utolsót,a méhecskéset?!
Köszönöm:Jucus
jucusmamaus@freemail.hu


Sziasztok!

Én most kezdtem az üvegfestésbe, de elterveztem, hogy a végzős volt osztályomat ilyenekkel ajándékozom meg. Tudnátok nekem segíteni, honnan lehetne olyan baglyot letölteni, aminek a fején az a bizonyos kalap van, illetve ilyen kisebb méretű, könnyebb ábrákat, MERT UGYI KEZDŐ VAGYOK!
Köszi előre is, Zita
 
 


Jucus!

Még aktuális???? Nem jártam erre, rögötn küldöm, remélem nem késtem el vele!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Zita!

http://uvegfestes.lap.hu

Itt találsz egy csomó különböző nyelvű külföldi lapot, ahol üvegfestéshez tudsz sablont gyűjteni. Nem egyszerű megtalálni ált. a keresett ábrát. Több helyen kategorizálva is vannak. De bárhol máshol látsz olyan képet, rajzot (könyv, újság), ami az általad keresett dolgot tartalmazza, az is tökéletesen jó, egy a fontos az üvegfestésnél, hogy pontos körvonalai (belső is) legyenek (később talán már te is tudsz csinálni nem körvonalas képből körvonalasat).
Ha netről töltöd le az ábrát, akkor kinyomtatod, ha újságból, könyvből, akkor meg kifénymásolod.
Ez kell sablonként alátenni a megfelelő dolognak (üvegfestésnél üveglapnak, matricafesténél meg fóliának).
Teljesen mindegy, hogy mekkora képet találsz, mert akár fénymásolóval akár számítógépen tudod kicsiníteni, nagyítani.

Ha visszaolvasod az archívumot, akkor ott is találhatsz olyan lapokat, ahol sablonok vannak.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti!

Nagyon köszi a gyors reagálást, elolvastam az archívumot még mielőtt írtam volna, csak nem tudtam egyik honlapra sem eljutni. Kép Ma viszont sikerültKép és nagyon jó kis képeket találtam!

Kellemes Húsvétot!
Zita
Kép
 
 


Sziasztok!

De kihalt ez a topik. Újra kellene éleszteni.

Itt egy kis frissítő.

"A Tudatos Művészek Szövetsége pályázatot hirdet amatőr művészek számára a képzőművészet és az irodalom terén a 2005. évre. Lehetőséget szeretnénk teremteni a művészeknek a nyílvánosság előtti bemutatkozásra olyan pályázati művekkel, melyek témája a lelkiséggel, a természettel, az emberi értékekkel és kapcsolatokkal foglalkozik.

A pályázat nyertesei anyagi és szellemi (kiállítások) támogatásban részesülnek.

Részletek 2005. januártól várhatók.

Érdeklődni lehet:
Lakatos Gyula
(20) 918 66 28"

Jó munkát lányok.

Üdvi.

Évi
 


Én most kezdtem újra üvegfesteni, és úgy döntöttem, hogy most már aztán kitartóbb leszek.

Éppen amerikai-indián mintákat csináltam kis 10x10-es üveglapokra, amiknek van keretük is és fülük is, amivel fel lehet akasztani.
 


Én is most akarom újra elkezdeni a festegetést. Igaz időhiányban szenvedek, de jó ötletekre mindig vevő vagyok. Sablonjaim vannak, de a trükkök mindig jól jönnek. A honlapomon sok minta van. Ha érdekel, kukkants be hozzám.
http://gportal.hu/anyko

Majd sűrűn ellátogatok ide, hisz hamarosan neki kell állni a karácsonyos témának! Kép

Üdv.: Anyko

Kép

KépKép
 
 


Kedves Mindenki!

remélem fel lehet ismét hozni ezt a témát (c: hát én megpróbálom...
Most kezdtem nem rég üvegfesteni, és rengeteg kérdésem lenne. Bárki segítésgét várom, legyen az tapasztalt, vagy kezdő, mint én, hogy meg tudjuk beszélni a dolgokat.

várok mindenkit nagy nagy szeretettel...

Szeréna (c:
 


Szeréna,

kérdezz nyugodtan, ha tudok segítek.

Üdv Gigóca
 
 


Hoppá (c: egy hozzászólás (c:
Szijja Gigóca. A következők lennének a kérdések:
ismered a Vitrs Pebe (vagy ehhez igen hasonló) márkájú vízalapú, égethető festéket? Vagy sikerült elsőre olyat választanom, ami nehezen kezelhető? (c:
Te miet használsz? (nekem mindenképpen égethető kéne, hogy lehessen mosogatni)
Olyan egyenetlen lesz nekem a festés... hol sötétebb, hol világosabb, és nem tudom megoldani, hogy egyforma vastag legyen a festék mindenhol.

huhh, asszem egyenlőre ennyi (c:
Köszi: Szeréna
 


Szia Szeréna,

na ebben most melléfogtam, én lehúzhetó matricákat gyártok.
Az általad leírt márkát nem ismerem, ami nekem nem lehúzható az is marabu.
akko egyenetlen a festék, ha túl sűrű, mert különben szépen eloszlik a felületen.

Sokat nem tudok ebben segíteni, mert én nem ilyet használok.

Gigóca
 
 


Szeréna!
Ugyan a festéked márkáját én sem ismerem (eddig Marabut használtam, most tervezek áttérni a Deka-ra), de Gigócának igaza van: ha sűrű, akkor nem terül. Színtelent használsz? (Farblos) Azzal lehet hígítani.

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Ehhez a fajtához lehetett kapni külön higítót, azzal próbáltam folyékonyabbá tenni, ezekszeint nem túl jól sikerált a dolog. Csak ha túl sokat tettem hozzá, akkor meg túl világos, már majdnem átlátszó lett (pedig sötétbordó lenne elvileg) ezekszerint nem jó a márka.

A kiégethetők közül van tippetek melyik jó?

Köszi (c: Szeréna
 


Szia!
Az enyémre ez van írva: DEKA Color Cristal Acryl. (Acryl átlátszó üvegfesték) Jó nagy szám a DEKA felirat alatt: 170 C. A leírásban ez szerepel: 170 C-on 30 percig kiégethető. Mondjuk én soha nem égettem még ki üvegfestéket, mert vagy képeket festek velük, vagy fűszertartót. Egy próbát egy üvegnyi talán megér...

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Juca!

Köszi az infokat, gondolom ezt a márkát mindenhol lehet kapni (c: Én pont fűszertartókat szeretnék festeni, és azért keresek égethető festéket, hogy lehessen az üvegcséket mosogatni.
A következő kérdésem: az üvegeknek a teteje fémből van. Tudsz esetleg olyan festéket/márkát, amivel be tudom festeni a tetőket is, hogy vízállók legyenek?

Megnéztem a gyerekeidet, cukorfalatok, és nagggyon megteccett a Lelle név (c:

Köszi, és szép napot Neked (c:
 


Szia!

Köszi a gyerekeim nevében is. Kép
"Aszongya" a festék (DEKA) oldalán a felirat:
"Üvegre, kerámiára, porcelánra, fára, papírra, kartonra, kőre, fémre, fóliára, gipszre, styloporra, modellezésre." Mivel ez igazából átlátszó, én ennek a márkának a DEKA LACK fajtáját használnám a fémtetőre. (Ez is ugyanígy kiégethető, ez is jó fémre is, de nem átlátszó, hanem fedő festék. De azért megkérdezném, hogy maga a fémtető kibírja-e a 170 C-ot? Kép) Ezek mind vizesbázisúak egyébként, vagyis az ecsetet vízzel tisztíthatod és nem is büdösek.
Nem írtam még a kontúrról. Nem tudom, tervezed-e a használatát. Most vettem L&B (=Lefranc & Bourgeois) Cern' Outliner márkát. Ez szintén kiégethető 170 C-on. Fekete, arany, ezüst van belőle, azt hiszem.

Én bébiételes üvegekből készítettem fűszertartót anyukámnak. Sajna így nem tudom feltenni a fényképét, az üvegek közepén van egy piros széles csík és abban arany kontúrral a feliratok. Jól néz ki. Kép Tulajdonképpen a néhai vizes ronggyal történő áttörlést bírja kiégetés nélkül is. Mosogatógépet viszont tuti nem bírna anélkül.

Ha elkészül majd a mű, mindenképpen megmutatod, ugye? Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron