Új privát üzeneted érkezett!

Üdvözlet minden kezdő, amatőr, és leendő dekopácsolónak, akik most szeretnék elkezdeni ezt a bonyolultnak tűnő (de nem az), techinkát.
Kérdezzetek bátran, ha kell 10x. Nem szégyen, mindenki igy kezdte. HA új ötlet van, osszátok meg, még ha esetleg hüleségnek is tűnik, ha bizonytalanok vagytok valamiben, szóljatok, valaki csak lesz, aki nem rest válaszolni rá.
Higyjétek el, menni fog... Kép Kép Kép

Drezsy
 
 


Én is üdvözlöm az itt jelen lévőket, és a csatlakozókat mint egyik "alapítótag"Kép!

Meghát mit is jelent, hogy kezdő? Igaz, 106 levelem van, de 3 éve dekopázsolok!

Hajrá!

Koda

Koda

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, hiszen igencak kezdőnek számítokKép
 
 

 
 

Örülök, hogy sikerült dülöre jutni és nagyon remélem, senkiben nem fog ez a kis intermezzo rossz szájízt hagyni. Nem volt célom, hogy háburút szítsak, mert azt gondolom, nagy szükségünk van egymásra. Mindenkinek van még biztosan sok tanulni valója és persze sok ötlete is, amit ezen fórumon a legegyszerübb megosztani.

Jó kedvet és jó munkát!
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok!!
Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Énis új vagyok Kép Hogy nekem nem jutott eszembe ez a topic! Kép Örülök, hogy megnyitottad Anita, legalább idejöhetek a hülye kérdéseimmel Kép

Barbi
DBarbi
 


Sziasztok

Csak egy kis hsz.
Elolvastam amik a másik topikban íródtak.
Valahogy én nem azt érzem át az írásokból, amit Ti.
De a sok szalvétás csere hsz, és a cset-szerű hsz-ok nekem is sok volt olvasni időben.
Amugy napok óta az archivumot olvasom, és gyüjtöm ki a tippeket ötleteket.
A SZ csere topicot nagyon jó ötletnek tartom, de ezt őszintén kissé gyerekesnek, hisz az itt beírók közül számomra bőven van haladó kopácsoló.
Én bőven kezdő vagyok, sztem hülye kérdése nincs senkinek, csak inkább felesleges.
Mert ha a topik keresőjébe beírom amira kiváncsi vagyok és kidobja, fölösnek tarom leírni kérdezni ujra.

Ezért sztem totál fölösleges sértődötten elvonulni félre. Ezt a lányaim szokták művelni, de Náluk még megértem higy picik még.


Nem ugy ismertem meg a "régieket" hogy nem segítenének, hisz bármikor szivesen leírják az általuk elkészített képek technikáját, ami biza nagy segítség lehet számunkra.

És hogy most ide vonultatok, abban biztos vagyok hogy ugyan úgy olvassátok a másikat.
És itt komolyan csak az lenne a megoldás hogy a KERESŐT kellene használni. Én is kaptam pár linket a kérdéseimre, hogy már volt írva, most épp ezért kezdtem el mindent kigyüjteni, amit ugy gondoltam ha kész vagyok el is küldök midenkinek.


Hajni
 
 


Hajni!
Kérlek olvasd el a másikban a hozzászólásomat!
Itt senki sincs megsértődve, vagy csak én látom rózsaszínben a dolgokat??
Amúgy most fedeztem fel, hogy mi az a kereső, mert mindenki ezt emlegeti!
Zsu

Kép
Kép
 


Most jöttem rá, hogy ide kellett volna írnom a csereszalvétás topik helyett!
Később majd minden jobban megy!
Anikó
 


Lányok!

A szalvétázásról beszéljünk inkább. Itt ne legyen háborúzás!

Békítő Zsu!

Minden szavaddal egyetértek amúgy!


Barbikám!

Sikerült gipszöntő sablont szerezni??? Öntöttél már? ja! És nincsenek "hülye kérdésk"! Csak olyan, amiből mindenki tanulhat!Kép Kép Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
 
 


Lányok, fogalmam sem volt erről a vitáról, csak most olvasgattam el. Tényleg fátylat az egészre és foglalkozzunk szalvétával Kép

Koda: nem, még nem Kép Apjuk megy a hobbiboltba (remélem ma, mindjárt fel is hívom ezügyben) Kép

Barbi
DBarbi
 


Drezsy!

Járt a postás, köszi. De a jövőben szerintem maradjun csak a sima csere-berénél. OKÉS???Kép

Koda

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek az új topikbanKép

Szandra


Hajnii!

egyetértek Zsuval éns sem tudtam mi az a keresőKép
 
 


Koda!

mi van?
milyen sima csere-berénél maradjunk?
a sablon árára gondolsz?vagy mi?

na nincs otthon olyan dobozod amit mondtam?
Leo-s?


drezsy
 
 


Sziasztok!

Annyira elszomorított ez a háborúskodás. Kár tagadni, mindenkiből indulatokat váltott ki. Én teljesen egyetértek Békítő Zsuval és Kodával: ez nem a "ki tud jobban vitatkozni" topic, hanem a dekupázsról kell, hogy szóljon.
"...a nap ne menjen le a ti haragotokkal"- ezt a Bibliában olvastam, és már több ezer éves jótanács Kép Kép Kép
Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Drezsy!

Igen. Holmi piszkos anyagiak ne fertőzzék kapcsolatainkat!

Most dobtam ki egy olyan dobozt. Sajna! Szereznem kell vakahonnan. Készült egy új művem. Nemsokára felrakom.

Koda

Kép

Kép
 
 


ok

kezdőknek,egy kis lelkesítő talán:
az én első és második képem
ime:
első:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1720&page=1&image=30800

második:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1720&page=1&image=32137

Koda!
nyomás jégkrémet venni
hamar
gyors öntök egyet, és még ma felteszem
a szomszéd csajszinak van szkennere
sietek


drezsy
 
 


Anita!

Szépek a képeidKép

Szandra


Sziasztok!

Én is itt vagyok.Kép Vagyis itt is vagyok.Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Kodának már mondtam, most nektek is!

találtam 2 lehetséges öntő formát képkerethez
egyi a Leo jégkrémes doboza, szerintem nagyon jó, 8 szögletű,és pereme is van, szóval szép,
már benne van a gipsz, amint kész, szkennelem
és a másik, az meg a boltokban az a kis doboz, amit a savanyúságokhoz adnak, hogy szedj bele magadnak kedvedre....
a kisebbik van itthon, de sztem az is aranyos lesz

mindkettö most köt
6 körül mutatom a képüket, a nyers formának


drezsy
 
 


Anita!

Én is kitaláltam egyet, de sajna nincs itthon gipszem, ugyhogy még nem tudtam kiprobálni. De a nagy tejfölös dobozoknak van műanyag teteje, szeritnem aranyos kis kerek képek lennének belőle. Remélem ma tudok venni gipszet is, és akkor még este ki is probálom.
 
 


Musi!
na, jó ötlet!
lehet nekem is van itthon
és abba nem is kell sok anyag

ügyes. gondolkozzunk csak, még mi jöhet szóba!!

a leos doboz nagyon jó lesz, igérem
kicsit még várjatok,,,
 
 


Anita!

Nekem akkor el kell mennem fagyit venniKép
 
 


Aha
mindenképp
nem bánod meg, az tuti
már kivettem a formából, de most megyek el itthonról,ha hazaértem ez lesz az első dolgom

LEO 750ml-es jégkrémes doboz amit használtam
 
 


Sziasztok!
Én nem vettem Leós dobozt, de vettem rendes giszkiöntő sablont. Apa piszkosul örült. Meg ragasztót, meg szalvétát, meg festéket...

Koda

Kép

Kép
 
 


Koda!Kép

Én most megyek a hobbyboltbaKép)
 
 


Koda!

Mail ment!Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Koda!

Fagyi kifogyott már belőle?, vagy átraktad?
Kép Kép
milyen sablont vettél?
a férjek hogy tolerálják ezt a hoóbortot?

drezsy
 
 


Kata!

mail jött, reagálok nemsokára! Apa dolgozni szeretne a gépen...


Drezsy!
Ilyen sablont vettemKépebben a másodpercben vettem ki a fiam kezéből(szájából))

http://www.hobbybolt.hu/p/11/0000241100

Vettem még égetett sziéna akrilt is. Természetes sziéna sajna nem volt. Meg egy bödön dekupázs ragacsot. Jó drága. A tapéta rag. nem vált be. Nagyon gyűrődik a szalvéta tőle. Pedig már minden sűsűségűvel próbálkoztam.

Musi!

Mi jót veszel! Majd mesélj, hogy láttál e valami érdekeset!
Koda

Koda

Kép

Kép
 
 


Sziasztok

itt vannnak a sablonok, amiket már beharangoztam:
LEO
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1720&page=1&image=32234
és a kicsi salátátás
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1720&page=1&image=32235

Koda, jó a sablon

drezsy
 
 


Néhány csereszalvétám, akit érdekel:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1776&page=1

Drezsy!

Tutu a kiöntött formád!!!

Koda

Kép

Kép
 
 


Koda!

Szerkeszd át gyors ezt az üzidet, és a csereszalvétákat a másikba rakd be, mert igy kever lesz
a jobb felső sarokban lévő szerkesztő ikonnal tudsz törölni
bocsi

drezsy
 
 


leos kiontoforma. szalveta keptar oktober 30.

gabomamo
 


Anita!

A leo-s marha joKép
 
 


Koda!

Sajna nem kaptam még olyan kiöntöt neked. csak pár darab szalvétát vettem, meg gipszet. de igérem ha látok valamit szolok!
 
 


Musi!

Köszi, rendes vagy, de ez jó lesz, amit most vettem. Egyenlőre nem akarok többet költeni. Akarnék, de nem lehet...

Koda

Kép

Kép
 
 


koda!
oksi, értettem.
 
 


Gabomamo,

Valóban.
 
 


Drezsi!
A képen a sablonaid vannak, vagy a gipszképek?
Nekem is nagyon tetszik a leós.
Jók a munkáid, a napraforgósnak szépek a színei.

Lányok!
Tudná valaki, hogy hol keressem a régi sz.t. topikot, ugyanis csak 2003. júl-tól van archíválva,az meg nem a kezdet, az előzmények merre vannak?

Régebben írtam, hogy én ragasztottan szalvétát már kavicsra is. Jó kis dísz, persze nem falra.
Sőt még farönk karikán is jól mutat némely szalvéta. Irattartó dobozokat is szépen fel lehet vele díszíteni, meg egyszínű fedelű füzetet is.
Kár hogy nincs digikamerám, mert sima fényképezőgéppel és szkennerrel nagyon körülményes bemutatni nektek a dolgaimat.
Azért már készítettem képeket, előhívás alatt állnak, s mire készen lesznek lesz szkennerem is.
Anikó
 


Anikó,

a képen a kiöntött, és épp hogy megkötött gipszeket látod - egynelőre.
amint kerül rá valami, megmutatom a végeredményt is. igyekszem majd...

drezsy
 
 


Aniko,

kezimunka, varras, miegyeb. Omlesztve minden massal.

gabomamo
 


Anikó!

A lányok a másik topikon 2003. aug. -ban kezdék el. Onnantól "működnek".

Várjuk az alkotásaidat!
Az enyémeknek a CÍME A PROFILOMBAN VAN. (KODA ANYA FOTÓ NÉVEN, A 3. 4. OLDALON)

Koda

Koda

Kép

Kép
 
 


Koda!
Szerinted a sablon szélére lehet gyurmával is mintát tennni, és persze rá folpackot? - így nem próbáltad kiönteni?


Kiváncsi vagyok a tejfölösdoboztető-sablonra. Nem lesz túlságosan keskeny és ez miatt törékeny?
Gondoltam rá, hogy magába a dobozba nem lehet-e önteni, igaz, hogy ici-pici kép lenne belőle.
Most nekem éppen kördobozos tejfölöm van itthon, és az a gond vele, hogy nem egyenes doboz, egyébként az alja osztott, ilyen szempontból jó lenne.
Most néztem meg, hogy a kisebb-nagyobb delmás dobozok is megfelelnek a célnak, osztott az aljuk.
Nézzetek gyorsan szét a konyhában, hátha van még jó ötlet!
Anikó
 


Anikó!

A gyurmára nem kell folpack. Abból ugyan is nagyon jól kijön a gipsz! Sőt. Magából a gyurmából nagyon jó képkeret sablont lehet csinálni, egy kis türelemmel.
Jaj-jaj! Mindenbe gipszet öntünk?KépKépKép

Nincs kép a kislányodról?

Koda

Kép

Kép
 
 


Koda!
A gépben nincs! - sajnos. De hamarosan lesz!

A krémtúrós, meg a tejfölös ötletektől indultam be, bocs, ha túlpörögtem.
Sztem sokaknak olcsó megoldást jelent.

Anikó
 


NEM!NEM!NEM! Nem fegyelmezni akartam! Sőt, azért írtam, hogy mindenbe gipszet öntünk, mert én is kirámoltam a spajzot, és minden dobozt méregettem, hogy mire is lenne jó! Hát persze, hogy takarékoskodni kell. Mindenki írja le az ötletét. A Leó pl. nagyon tetszik.

Koda

Kép

Kép
 
 


Koda!
Értettem!
Jó éjt! - úgy érzem elült a vihar....
Anikó
 


Sziasztok,
csak most jutottam ujra a dekupazsos topic-hoz, es jol ledobbentem, ahogy vegigbogarasztam az elmult napokat. Kép
Nu, akkor itt vagyok en is...KépKépKépKép

Most nincs idom dekupalni, illetve idom valamennyi lenne, de kene nekem is kiontoforma, mert eddig falapokat hasznaltam alapnak.
Leo doboz nincs itthon, de en is korulnezek hamarosan a spejzban. Kép

Viszont egy kerdesem had legyen: A paromat szeretnem meglepni szulinapjara (junius) meg nem tudom, mivel, de a MAtterhorn hegynek kene rajta lennie (ez a legkedvencebb hegye, mar haromszor probalta megmaszni - sikertelenul Kép). Szoval, ha valakinek esetleg van ilyen szalvetaja, vagy tud beszerzohelyet, legyszi, irjon nekem! Nagyon sokat segitene...KépKépKépKépKép

Koszi es pussz,
Gombóc
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon klasz a LEO-s keret, csak nehogy beálljak a sorba és szaladjak jégkrémet venniKép
Én próbáltam már a mogyorós doboz tetejébe önteni gipszet, sajnos annyira pici és vékony volt, hogy kettétört a kiszedéskorKép
Egyébként a férjem elég jól tűri, hogy néha úszik a gipszben a konyha, és mindent ellep a szalvétaKépKép
Ezúton is köszönetet szeretnék mondaniKépKépKép

Szandra

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: