Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

úgy gondoltam, nagy segítség volna nekünk, és nem csak nekünk, ha ti, akik már túl vagytok az építkezésen, és ti, akik most vagytok benne, megosztanátok a tapasztalataitokat. Sziléék sokat meséltek arról, mire figyeljünk a telekvásárlásnál, le is fogom írni. Nagyon örülnénk, ha a hiteldolgokkal is jobban tisztában lennénk, bár nem most akarunk elkezdeni építkezni, met egy fizetésbõl elég kockázatos szerintünk. Várjuk a hozzászólásokat! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok

Hát mi éppen a kellõs közepében vagyunk a dolgoknak. Hiteligénylés folyamatban van.
A legfontosabb, hogy csak akkor kapsz hitelt, ha az épített ingatlan legalább 40%-os készültségben van. Ami azt jelenti, hogy az igényt ugyan be lehet adni, de kijön egy mûszakis emberke aki megnézi hol is tartasz és ameddig nincs meg a 40% addig 0 Ft-ot kapsz. Ha a készültségi fok nagyobb ennél, akkor az igényelt hitel annyiad %-át kapod amennyi a készültségi fok.
Az, hogy az ember kijön felmérni a terepet az OTP-né 30000,-Ft körül van a K & H-nál 0 Ft
A hitel elbírálati összeg az igényelt hitel 2%-a max 120000,-Ft
A hitel mértéke max 10000000Ft kamattámogatással.

Szoc. pol.
Csak akkor jár ha semmijen ingatlan vagy akár ingatlan rész nincs a tulajdonotokban. Tehát ha építkezel, csak az lehet ha most jelenleg máshol laksz, eladod majd ugyan, de még a neveden van akkor ugrott a szoc.pol A szoc.polt. csak a hitel igénylésével együtt lehet kérni utánna már nem.

Jövedelemigazolások:
Az OTP egyet kér, és mindegy, hogy mennyit keresel. A K& H mindkét féltõl kér és a hitel elbírálat alapját képezi az igazolt nettó jövedelem, de saját bevallás alapján elfogadnak plusz jövedelmeket is.

És mindez kb 2 hónap

Röviden ennyi, ha valami még valakit érdekel szívesen válaszolok

Zkati
 
 


Sziasztok!

Mi már a tervezõnél tartunk, de hol vagyunk még attól hogy a szocpol igénylés kerülhetne szóba!

ZKati! És a szocpolnál mennyire kekeckednek a szobaszámot vagy az alapterületet illetõen? Mert van valamilyen korlátozás hogy hány szobás lehet az építmény, igaz? Mi is öten vagyunk mint ti!

Akkor három gyereknél is változatlanul az van, hogy nem lehet semmilyen ingatlan a nevünkön? Mert kettõnél még az volt, akkor megérdeklõdtünk, de aztán többen azt mondták hogy három gyereknél ez már nem kitétel. Akkor hogy is van ez?
Nekünk is azt javasolta mindenki hogy bárhova menjünk csak az OTP-hez ne, mert annál szemetebb társaság kevés van!Kép

Köszi elõre is a válaszért!

Norcsi(ék)
norcsi
Lenti
 
 

 
 

Hát megérkeztetek végre! KépKépKép

Nem semmi feltételek... Elõre is félek az egésztõl. Majd jövök késõbb.

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!

Itt vagyunk!Kép
Jó lenne ha sokféle tapasztalattal rendelkezõ építkezõ találna ide. Nekem személy szerint építkezés terén még semmi tapasztalatom sincs, nemúgy a férjem családjának, õk most a mienkkel együtt már a hatodik házat építik. Tudod, amolyan kalákában!Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok:

Norcsi:
a szoc. polnál számít a szobaszám és a lakásépítés teléekárat nem tartalmazó költsége.
5 fõ esetém max 5 szoba építhetõ,(két fél szoba= 1 szoba)félszoba= 12nm-nél kisebb. 30nm-nél nagyobb szoba 2 szobának számít) ha 5 szobát építesz akkor a ktg. nem lehet több Budapesten 29000000-nál, vidéken 27000000-nál. De ze meg van határozva minden szobaszámnál. A költséget költségvetéssel kell alátámasztani és a K& H-nál 50% erejéig számlával igazolni.
Ebbõl látszik, hogy mi a K&H-hoz mentünk, mert ott egy kicsit rugalmasabban azt mondták, hogy annak ellenére, hogy van a nevünkön lakás megadnak mindent, csak az utolsó 20%-ot tartják vissza addig amíg nem szabadulunk meg
a "felesleges vagyununktól" Aztán majd meglátjuk. A jövedelemigazolások tekintetében nagyon rugalmasak (Nem néznek utánna)

Nálunk már tetõ alatt van a ház, nyílászárók benne.

Én azt ajánlom, hogy csak az vágjon bele aki bírni fogja a pénzt, a türelmet, a sok-sok gondot.

Nekünk legalább a kivitelezõkkel nincs gondunk, mert a párom az, de tudom hogy azokkal is meg szokott gyûlni a baj.
Kb 120000Ft/nm árra lehet számolni mire elkészül a házikó. (Lakotterület)

Talán a jövõhét vége felé vagy azt követõ héten megkapjuk a hitelt. Legalábbis remélem......

Zkati
 
 


Kati nagyon köszi!

Ennek alapján azt hiszem hogy a leendõ tervünkön is módosítani kell, mert ezt a szobaszámot egyenlõre bizony meghaladtuk. Mert azt hiszem hogy az amerikai konyhás nappali is szobának számít, vagy nem? Mert mintha valaki éppen emiatt nem kapta volna meg a szocpolt.

A kivitelezõ az nálunk sem lesz gond, mert a családi kaláka az, a férjem meg apósomék, a segédmunkákra meg szintén rokonok, családok lesznek bevonva. Egyedül majd a tetõ-ácsoláshoz, meg ilyesmihez kell majd szakmunka de az még odébb van. De jó hogy ti már itt tartotok, nagyon irigykedem amiatt. A kölcsön amit említettél hány százalékos? Ez a kedvezményes, vagy már magasabb kamatú?

Köszi mégegyszer!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi:
Ez a kedvezményes, végülis végig errõl beszéltem. A terveket mi is úgy csináltuk, hogy a tetõtér egy része padlás, amit persze majd beépítünk. Igy nem haladjuk meg a szobaszámot. A nappali meg bizony tetõnek számít.

Nagyon ne irigykedj néha kezdem úgy érezni, hogy nem éri meg ez az egész. A folytonos osztások szorzások ami sokszor sajnos családi veszekedésbe torkollik. De majd csak egyszer túlleszünk rajta. 1 év és ott lakunk. Pesze ha nem intenek be a hitelnek amit remélek.

De tényleg figyeljetek a terveknél mert a bankok azt nézik és könnyen beintenek. Meg a költségvetés, nem tudom mennyire értenek hozzá. Mi beadtunk 24 oldalt aztán bogarásszák

Zkati
 
 


Köszi Kati!

A tetõtér az nálunk is egyenlõre beépítetlen lesz, de mi még így is meghaladnánk ezt a szoba-számot, azért is kell akkor kiókumulálnunk valamit akkor majd a tervezõvel közösen.
Egyébként merrefelé építkeztek? Mi Érd-Parkvárosban, annak egy szépnek mondható részén.

Az OTP az nálunk szóba sem kerül majd, akkor szerinted érdemes a K&H-hoz menni?

Az sem ártana ha tényleg bevezetnék a gyerekenkénti 1 millió szocpolt, mint amirõl a választások elõtt beszéltek, mert az azért mégiscsak 800.000.- Ft-tal többet jelentene.

Köszi az információkat, és ha van még valami ami eszedbe jut, hogy mire is kell figyelni, akkor légyszi írd már le!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi:

Pl.: Irjátok az egyik szobára hogy tárolóhelyiség

Ha a K&H-hoz akartok menni, akkor gyûjtséteka számlákat, mert már az önerõ egy részével is el kell számolni

Mi Pécelen építkezünk

Zkati
 
 


Kati köszi!

Írok egy mélt, jó? Mert nem tudom mit szólnak mások hogy ez a topic kettõnk levelezésérõl szól!

Szia:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi, Kati!

Ne magánban beszéljétek meg légyszi! Kép Én még nem szóltam hozzá, mert sok tapasztalat még nincs, de nagyon érdekel a téma, mert most kezdünk hozzá a nehezéhez. Szerencsére a munkásokkal nekünk sem lesz sok bajunk, mert párom lesz a fõkivitelezõ, és szintén kalákában építünk.
Nálunk a szuterén kész van már, szeretnénk õsszel beleköltözni, de még a gázt, vizet be kell vinni. Hétvégén ássák majd a fiúk az emésztõt, mert sajnos még nem csatornázott a hely ahova költözünk.
A bankoknál egyelõre hitelképtelennek minõsültünk, úgyhogy nem tudom, a szoc.pol.-hoz így hozzá tudunk-e majd jutni.
Mi a Takarékszövetkezetnél akarunk majd próbálkozni, róluk már több helyrõl hallottam, hogy elég rugalmasak.

Röviden ennyi, most szaladok, mert csemetéim szétszedik a lakást.

Ancsa

Kép
Kép
Kép
 


Szia Ancsa!

Csak a nagyon részleteket írtam meg Katinak magánban.
A többi persze hogy mehet itt.
Kölcsön nélkül is felvehetõ a szocpol, legalábbis én nem tudok róla hogy ehhez kötelezõen igénybe kellene vennetek kölcsönt.
Nálunk is pont így tervezzük az építkezést ahogy ti csináljátok, és mi jövõ õszre szeretnénk átköltözni az akkorra már remélhetõleg készen levõ szuterénünkbe. Utána adnánk el a lakásunkat, és abból fejeznénk be, na meg persze a szocpolból, ami szintén akkorra válik esedékessé. Épp most hallottam a híradóban, hogy a kormány fel kívánja emelni a szocpolt gyerekenként 1 millióra, de csak 4 gyerekig, afölötti gyerekszámnál is max. 4 millió vehetõ majd fel.
Nálunk is emésztõs megoldás lesz. De jó nektek hogy már ti is itt tartotok! Remélem jövõre már mi is itt fogunk.
És ti merrefelé építkeztek?

Sziasztok, és ugye jelentkeztek majd hamarosan?


Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi,
amikor felhívtam az OTP-t 2-3 éve, azt mondták, csak az ott felvett kölcsönnel lehet felvenni a szocpolt. Szemét banda. És tényleg csak a nagyobb részleteket mélezzétek lécci, hiszen pont ezért nyitottam ezt a topicot. A részleteket is írhatnátok ide egyébként, ha nem titkosak Kép, higgyétek el, nagy segítség ez nekünk! (Bár olvasva, mennyi macera, megvárjuk, amíg lesz néhány milka kp. ) Mit gondoltok a telekvásárlásról? Érdemes lenne szerintetek minél hamarabb venn, ha nem is tudunk építkezni, mielõtt még az EU tagjai lennénk? (10-szeres telekár)

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Engem a dolgok második felvonása érdekelne, a tetõtér-beépítés. Meg az is, hogy ha az elejére szocpol volt, és most a tetõtérrel túllépjük a méltányossági méretet, akkor ez a korábbi szocpolra káros-e. Azaz, ugye nem kell ettõl azt visszafizetni, vagy igen? Nekem rémlett valami 10 év anno, hogy addig élnek a szocpolos vállalások (például akkoriban olyan is volt, hogy a szocpolos épület nem lehet vállalkozásnak bejegyzett helye), de az aláírt papírokban errõl semmi sincs. Tudtok ezekrõl valamit?
A másik fele ugyanerrõl, hogy ha én csak a házon belül variálok, azaz a tetõtérben az ablakok már anno bekerültek, a tetõhöz sem akarok hozzányúlni, tehát kívülrõl végül is semmi változás nincs, akkor is ugyanazok a teendõk, mint építkezésnél? Gondolok itt az engedélyre (mondjuk ha kölcsönt akarok,akkor ez biztos kell, de ha nem,akkor sitkában is építhetem?) , meg arra, hogy a szomszédoktól is kell erre is papír? (ez ugyanis már anno is zûrös volt, mert az egyik szomszédos telek tulajügyileg nagyon zûrös, és azóta is)
OTP-nél tényleg elég egy ember? Mert olyat is hallottam, hogy elég nekik a minimálbér. Ez igaz? Azért egy családban egy darab minimálbéres keresõt fel lehet mutatni simán, nem? (mondjuk tetõtér beépítésnél a már meglevõ ingatlanra mehet a zálogakármi bejegyzés)
Ja, anno (95) a szocpolnál fél lakás lehetett a tulajdonunkban (kettõnkében összesen) Ez is megszûnt azóta, hogy nulla?
Vannak ezek a járulékos költségek, mint hitelbírálat, mûszaki vizsgálat, anyám tyúkja. Tudtok esetleg valami linket, avagy összesítést, módszert, amivel mindent figyelembe véve lehetne dönteni, hogy melyik bankot válassza az ember?

Ja. Telekvásárlás. Nálunk kettõbõl kettõ alapján egy javaslat: ne legyen a közelben teherautós szomszéd! Anyuék is kínlódtak vele, én egyenes utálom ominózus szomszédot, és nagyon elegem van a teherautójából. lehet, mi vagyunk spécik, de nekem örök tanulság, ne költözz olyan helyre, ahol teherautós van a szomszédságban.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok

Az OTP-nél elég az egyik adósnak a jövedelmigazolása és nem is a jövedelmet nézik,hanem hogy van e munkaviszony.
A tetõtérbeépítés engedélyköteles, tehát kell a szomszédnak a hozzájárulása, de szerintem a régi szoc.polt nem érinti. Honnan is tudná a bank, hogy te azóta több szobában élsz és a szoc.polt az akkori állapotokhoz adta. Nálunk az a helyzet ais fennáll, hogy amikor még terveztettük csak tervben volt a harmadik gyerek, úgy hogy a szobaszámra gondolva kevesebb szobát terveztettünk. Most a hitelhez ez a terv lett beadva, de már most több szobánk lesz (még a méltányolhatón belül, de nincs rajta a terven. ) Majd mestélek, hogy mit szól a mûszakis ha igaz a jövõ héten jön.
anya.....
Miért vagytok hitelképtelenek?

Mellesleg az a meglátásom, hogy jobban félünk a bankoktól mint amihez értenek.

Engem tegnap hívtak fel, (Ahol mi vesszük fel ott jövedelemhez kötik a hitelt) hogy vigyek már egy másik papírt amin 40 e Ft-tal nagyobb a párom jövedelme.
Mondtam hogy oké

Aztán meg be lehet írni egyéb jövedelmet: Amikor azt mondtam hogy az nekünk nincs a bankos nagy kerek szemekkel nézett és közölte, hogy õk nem az APEH. Gondoljunk amit akarunk.
Ugye ti is értitek. Ezek után én úgy gondolom, hogy annak sem néznek utánna, hogy mi van még a neveden ha azt írod hogy semmi, de ez csak tipp.

Õk a rendelkezésükre álló papírok alapján döntenek.

Telek: Szerintem az EU csatlakozáskor és környékén csak feljebb fognak menni az árak, sõt ha sikerül valami jó kis összegér venni telket azon keresni is lehet jó befektetés. Én már bánom, hogy amikor mi megvettük nem vettünk egybõ legalább hármat (Új parcellázás volt és még az elején lecsaptunk, jutott volna) Az egyik ismerõsöm ugyanott 12db telket vett mára 1,5év telt el, majdnem duplájáér adta el öket. A fél építkezés ára már meglenne. Késõ bánat. De ha egyszer lesz pénzem tuti, hogy ilyenbe fogom befetetni.

Sziasztok

Zkati
 
 


Sziasztok

Újabb hírek,a Bank egyenlõre beintett , mivel a férjem a saját cégének tulajdonosa ezért kell nekik egy friss cégkivonat, egy mérleg, egy eredménykimutatás, és egy 0-ás APEH igazolás.
Na most kezd elegem lenni.
Kb 3 órát ültem a Cégbíróságon, kettõt az APEH-ba és persze, hogy van tartozása a cégnek, ezért kezdhetünk vakarózni.

Ezt viszont az OTP nem csinálja
Zkati
 


Kati! Hát mit mondjak bbbbbbosszantó! És most ezek szerint álltok is az építkezéssel a kölcsönig? Kép
Voltak kint megnézni hogy hol tartotok? Ha igen, akkor mit néztek?

Kitartás! Mindenre van megoldás!

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Én is újra itt vagyok! Kép Csak megdöglött a gépünk múlthéten, és nem tudtam írni.

Norcsi!
Mi Sülysápon építünk. Tudod én mindig úgy érzem, hogy sehol se tartunk és nem haladunk. Bár gondolom ez már így lesz mindaddig, míg be nem fejezzük. Mindig elnézem, hogy még mennyi munka van, és olyankor kicsit elkeseredek, úgy érzem soha nem lesz vége. Kép

Zkati!
Azért vagyunk hitelképtelenek, mert én jelenleg GYED-en vagyok, a páromat meg a "kedves" vállalkozója nem hajlandó bejelenteni, így nincs igazolt jövedelme. Erre nem adnak a bankok kölcsönt. Ha visszamennék dolgozni, akkor elvileg megoldható lenne, mert OTP-s volnék, talán sikerülne egy kis protekciót kicsikarni, bár nem vagyok biztos benne. A legszomorúbb az egészben, hogy mi nem is akarnánk nagyon nagy összeget felvenni, (kb. 2 milliót) mert rengeteg anyagunk megvan, sok a szakember a családban, tehát ennyibõl gyorsan be lehetne fejezni. Csak hát hozzá kéne jutni... Szóval ördögi kör.
Most látom, hogy kibabrált veletek a BANK. Kép Most akkor mit tudtok tenni?

No, megyek mert a párom zavargat a gép elõl.

Sziasztok
Ancsa

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Nemtom segítség-e,de nekünk az FHB elfgadta a gyedetKép,a párom meg minimálra van bejelentve.
Az OTP-nél azt mondták nekem hogy nem számítják be.
Kb.1-1,5hónapja nyújtottuk be a hitelkérelmet,és ma telefonáltak hogy mikor lehet szerzõdést kötni.
Ez olyan gyorsan ment,hogy a kérót még el sem tudtuk adni az önrészhezKép
Ha valakit érdekel,megadom az ügyintézõm elérhetõségét,
nem kell bankban ácsorogni órákat,hanem megbeszélt idõpontra lehet menni babástól isKép
Pussz,
Mariann
zmariann
 


Mariann!

Végre valami pozitívum az ügyintézésben! Jó is ilyet hallani! Nekem majd kellene az ügyintézõd elérhetõsége, bár mi még kicsit távolállunk a kölcsön igénylésének idejétõl.Még egyenlõre a tervet fogjuk nemsokára engedélyeztetni. Remélem elfogadják elsõre!!!

Köszi, sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!
Add meg az emiled,vagy írj,és küldöm!
zmariann
 


Szia Mariann!

Azt hiszem fürdõruha kapcsán már váltottunk pár levelet. Apropó, azóta sikerült neked tetszõ fürdõrucit találnod?

Szóval a fenti cím az emil-címem, erre küldjed légyszi az ügyintézõ nevét. Ti hogy csináltátok az egész építkezés menetét?

Nem tudom hogy a topicban írtam-e, a lényeg hogy mi jövõ õszre tervezzük azt hogy a lakható szuterént felépítjük, majd abba átköltözve eladjuk a mostani lakást, és abból meg a szocpolból befejezzük a házat, de akkor már ott-lakva. Jó esetben banki hitelt nem is kell majd felvennünk, de ez majd kiderül.

Ti hitelt is vettetek fel, vagy csak a szocpolt?

Köszi a segítségedet elõre is!

Szióka: Norcsi.

u.i.: elküldtem ezt a levelet, de visszajött azzal hogy ismeretlen cím!Kép Ezért bemásoltam ide, remélem még jársz erre!
norcsi
Lenti
 
 


Bocs,rosszul írtam be!
Valamiért nem fogadja el a jelszót,és beírtam az emilcímem hogy lássad,de kihagytam egy betût.
A mostani már egyébként jó.(Remélem)
Fürdõruci még nincs,nem találok olyat ami tartja is a cicit,és még olcsó isKép
Nem építkezünk,és sajna a szocpolt sem tudjuk felvenni,mert használt lakásra csak meglévõ 3 gyermek után adják,de akkor is csak a felét.
Küldöm az emilt!
zmariann
 


Mariann köszi!Kép

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok

Ha minden igaz úton a szerzõdéskötés! A jövõ héten mehetünk aláírni a papírokat és utánna jön ki a mûszakis.
A 0-ás APEH úgy oldódott meg, hogy minden egyéb céges papírt elküldtünk, és nem szóltak hogy nincs közte a 0-ás. Lehet, hogy nem is volt olyan fontos? Nem tudom, de talán sikerült.
Bár én már csak akkor leszek benne biztos ha aláírtuk a szerzõdést.

Azért ez hihetetlen, hogy mi akikre én azt hittem abszolút hitelképesek vagyunk. (Jövedelem, gyerek, félig kész ház,...stb) ennyit görcsölünk. Most lesz 2 hónapjaq hogy elkezdõdött és még nem tudom mikor jön a pénz.

Sziasztok
Zkati
Zkati
 


Zkati!

De legalább ahogy írtad már úton van!Kép Drukkolok hogy minél elõbb meg is kapjátok! Ne felejts majd beszámolni arról hogy mit nézett a mûszakis, jó?

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
En is hozzaszolok, bar mi nem epitkezunk, hanem lakast vettunk ujat, de a Posta Bankot nagyon tudom ajanlani! 2 het alatt megvan a kolcson! A ferjem unokatesojaek is ott vettek fel az epitkezesukhoz a kolcsont, es ok sem panaszkodtak rajuk. Szerintem naluk a legrendesebbek az ugyintezok, legalabbis itt Sz.helyen. Nem kukacoskodnak!
Moni
Moni
 


Sziasztok

Aláírtuk, megkapjuk......... (hitel)
Mûszakis jön, majd beszámolok.

zkati
zkati
 


Kati!

Hurrá!Kép
Beszámolót várjuk. Mi meg már a végleges elõtti tervnél tartunk, még egy kisebb korrigálás, és akkor jöhet a végsõ terv, és utána meg az engedélyeztetési procedúra.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Mi félúton tartunk az építkezéssel, a vakolás, tetõcserepezés, és a belsõ munkálatok jönnek most majd.
Mi az OTP-nél vettünk fel hitelt, és a fele meg volt önrészbõl, mert eladtuk a lakásunkat, a másik felét hitelbõl igyekszünk megszerezni. Mi ellentétben néhány hozzászólóval, nagyon meg vagyunk elégedve az otp-vel. Nem kellett keresetigazolás, nekünk ez nagyon jól jött, mert nem tudtunk volna túl sokat felmutatni. A 0 készenlétre is adnak 3 milliót. Díjak persze vannak itt is, de szerintem mindegyik banknál az a lényeg, hogy elõbb vagy utóbb a bank járjon jól, csak mindegyik máshogy köríti ezt.

Azoknak szeretném ajánlani, akik üres telken még nem kezdtek el építkezni, fõleg újonnan parcellázott telkeknél, hogy mindenképpen hívjatok földmérõt, mert is jól megjártuk. Még nem volt beépítve egyik szomszédunk sem, amikor már megvolt az alapja a házunknak, és észrevettük, hogy rossz helyre építettük, mert rosszul voltak a karók letûzve. Illetve hogy eltûnt jónéhány karó, mi meg a meglévõt vettük alapul. Sajna nem jött be, újra kellet kezdeni, mert átlógtunk a szomszédhoz.

A költségeket illetõen mi egy komplett kivitelezõvel csinálktatjuk, mert én két gyerek mellett nem, a férjem pedig a munkája miatt nem tudná összehozni a sok iparost. Így kb. 140.000-re jön ki nm-e, de ez nagyon profi igényes munkát és mindenbõl jó minõséget takar. Értem ezalatt azt, hogy 44-es wienerberger tégla, bramac cserép, thermo üvegek, redõnyök, egyszóval azt hiszem, ez nem az ellenségünknek épülõ ház lesz. Legalább is nagyon remélem.

TApasztalt hobbikertészektõl kérdezném, milyen teendõk vannak egy gazos telekkel, ha szép füvet szeretnénk majd õsszel telepíteni?

Most ennyi jut hirtelen eszembe
Üdv
Móni
Moncsi
 


Móni!

Elõször is védd meg a termõréteget az építkezéstõl, ha még nem késõ. Ennek legegyértelmûbb módja, ha a felsõ akárhány (10-15) cm-es réteget elõre leszeded, félreteszed, ésletakarod, óvod. Ha ez már késõ, sokan egyszerûen leszedik az elsittesedett földet, és hozatnak jó minõségût.Ez azért elég költséges megoldás. Mindenesetre építési törmeléktõl valahogy mentesíteni kell. Aztán kérdés, hogy milyen a tápanyagtartalma, mert minden hiedelem ellenére a fû nagyon talajzsaroló, nagyon kell neki a tápanyag. Na, azt nem tudom pontosan, hogy ha õsszel telepítesz, akkor elég-e, ha elõtt e a forgatáskor megtrágyázod. (veteményhez értek inkább, ott azt mondják, szerves trágya õsszel bele és tavasszal ültetek). Jó mélyen meg kell forgatni a talajt, kiszedni minden gazt, tarackgyökeret (követ, szöget, szemetet, pl. átrostálva, ez is keményen munkaigényes verzió). A gazt lehet elõtte gyomirtózni, vannak olyan szerek, amik a növény levélzetén keresztül felszívódnak, de a talajba már nem, ezek kb. 2 hét alatt kivégzik a gazt (tarackot is), mindent amire jutott belõle, és utána a talaj már nem mérgezõ, lehet bele ültetni. Szóval ha csináltál gazmentes, kõ stb mentes tápdús talajt, akkor ezt el kell simítani (na ettõl rettegünk és ezért sem vágunk mi bele) (hengerelni), és utána jöhet rá a fûmag.

Ildi

Ildi
 
 


Szia Ildi, köszi szépen a jó tanácsokat, majd õsszel beszámolok róla, hogy sikerült
Szia
Móni
Moncsi
 


Sziasztok!

ZKati!
Na mit néztek mikor végülis kint voltak szemlézni? Kölcsönt kézhezkaptátok?

Sziasztok: NOrcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

A múlt héten kaptuk meg a kjöcsön egy részét a készültségi foknak megfelelõen.

A mûszakis, csak azt nézi, hogy mennyi van kész. A költségvetéssel egyezteti a készültséget és ennek a lapján a teljes költségvetési érték %-ába állapítja meg a készültségi fokot. Nem érdekelte, hogy hány abalak van a rajzon és hány van meg. Hány szoba van a rajzon éps hány készült el.......stb.
Felírta, hogy fõfal, nyílászáró, tetõ, válaszfal......stbÉs otthon hozzánézte a költségvetésbe kimutatott ktg-eket.

Szia
Zkati
zkati
 


Köszi Kati!

Akkor ezek szerint már sínen van a befejezés nálatok!
Úúúúúúúgy irigyellek hogy már itt tartotok!

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mi is szeretnénk nemsokára építkezni, de nem tudjátok mikortól fogadják el a szocpol emelését 2 gyerekre 2 millió?
Bea
bea
 


Sziasztok!
Mi ugyan még nem építkezünk, de érdekel a téma. Nem tud valaki olcsón telket? Szerintetek hol érdemes ennek utánanézni, mert amit reklámoznak az mind iszonyú drága. A másik kérdésem: van valakinek tapasztalata könnyû szerkezetes házzal? Érdemes vajon olyat építtetni?

A szocpol szerintem legkorábban év elejére változik.

üdv: Gorsi
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül hogy mi a helyzet abban az esetben ha valaki félkész házat szeretne megvenni (tehát valaki más kezdte el az építkezést, de most eladja)? Ilyenkor lehet hitelt felvenni a banktól? És milyen feltételekhez kötik? Az önrész nekünk is a mostani lakásunk eladásából lenne. Ezt a készültségi fokos dolgot sem értem pontosan, mit jelent hogy a hitelnek csak a készültségi fok szerinti részét adják?
Elõre is köszönöm:

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Szia Manó!

Addig amig nincs meg a használatba vételi engedély és az építési papiron a ti nevetek szerepel minden ugyanúgy jár mint az új házra.

A hitel elsõ részét 40%-nál kaptuk mi is most kell a 60%, most kapjuk a második részt a harmadikat pedig 90%-nál adják.

Tvica
tvica
 


Szia mano!

A hitel természetesen jár, de az építési engedélynek a ti nevetekre kell szólni.
Egyszerübb a helyzetetek, mert azáltal, hogy félkész az épület, már a kötelezõ készültségi fokot elértétek, tehát ha a nevetekre kerül a telek, a hát és azpítési engedélyt is átirattátok akkor egybõl lehet hitelt kérni, vagyis az önerõ már megvan.
A hitelt úgy folyósítják a készültségi foknak megfelelõen, hogy van ugye egy költségvetés a teljes házra vonatkozóan, van egy igényelt hitel összeg.
Kijön egy mûszakis, és megnézi, hogy mi készült el a házon, ezt hozzáveti a teljes költségvetéshez és így megnézi, hogy a teljes költségvetés hány %-a készült el. Ekkor kerül elõ az igényelt hitel összege és annyiad %-át adják ahány %-ot az elõbbiekben kiszámoltak, tehát készültségi fokkal arányos a hitel folyósítás, így van a szoc.pol-lal is és az áfa visszaigényléssel is.
Aztán ha tovább épül a ház akkor egy idõ után megint lehet hívni a mûszakist, megint megállapít egy készültségi fokot és megint utalnak egy kis hitelt........

Szia
Zkati
zkati
 


Sziasztok! Andi vagyok.
Nekünk a falakat fogják húzni, itt tartunk. Az idén szeretnénk tetõ alá hozni a házat. Még nem igényeltünk szocpolt, hitetlt, stb. de van egy ismerõsõm akik már bent laknak. Õk nagyon dícsérték a Posta Bankot. Azt mondta, hogy nagyon kedves volt az ügyintézõ, és hamar megkapták a hitelt is. Hozzáteszem, az OTP-bõl simán elhajtották õket, arra hivatkozva, hogy annyibõl nem lehet felépíteni a házat amennyit õk a kölcségvetésbe írtak.
A kölcségvetést mi csináljuk? Azt gondoltam, hogy az a tervezõ feladata, de nekünk nem adott, mert azt mondta, hogy nincs értelme. Ugyanis nagyon nagyok az árkülömbségek. Na jó, de az csak úgy van, hogy fogjuk a papírt és írunk valamit?
Segítsetek, mennyit érdemes írni sokat, kevese?

Mit tudtok a szocpolról, mikor fogják felemelni?
Az Anyósom azt hallotta a hírekben, hogy õsszel.

Na sziasztok, mennem kell, mert felébredt a legkisebb csemetém és ordít.

Köszi Andi
Andi
 


Kedves lányok!

Remélem lesz valaki aki tud nekem tanáccsal segíteni!
Mi két gyermek után szeretnénk szocpolt felvenni, de nem új ház építésére, hanem a már meglévõ házunk felújítására-átalakítására-bõvítésére, esetleg tetõtérbeépítésre.
A ház teljes egészében az én nevemen van, és az OTP-nek még 3,5 évig fizetünk vissza hitelt havi részletekben, amit akkor vettünk fel, mikor a házat megvettük. Másfél szobás a ház, és négyen leszünk benne (a kisebbik gyerek még a pocimban van).

Ilyen esetben lehet igényelni szocpolt? Úgy hallottam hogy bõvítésre, felújításra is adnak már! De ebben a topicban most azt olvastam hogy csak akkor ha újat építek és nincs még a nevünkön másik ingatlan.
Ezt a már meglévõ házat nem lehet esetleg annak a bizonyos 40%-nak tekinteni, ami a szocpol feltétele? Vagy ez hülyeség?

Hol tudok az Interneten utánanézni a szocpol feltételeinek, lehetõségeinek? Már kerestem, de nem találtam róla semmit!

Köszönöm a segítséget!

Katus
Katus
 


Szia Katus!

Úgy tudom, hogy hozzáépítéshez a szoc.pol. fele jár.
Persze csak akkor ha a bõvítendõ házon kívül nincs másik tulajdonotok és nincs jelzálog a házon.

Szia Andi:
A költségvetést akár a kivitelezõvel, akár a tervezõvel meg lehet csináltatni, de saját magad is nekiállhatsz.
Az összegéhe annyit, hogy van egy elfogadott költségvetési keret azt nem szabad túllépni, mert ugrik a hitel.
Szobaszám és az együtt költözõk száma számít.

Sziasztok
zkati
zkati
 


Sziasztok!

Zkati köszi a segítséget.
Mostanában azon izgulunk, hogy meddig jutunk a saját erõbõl. Mert ugye, akkor adják a szocpolt, hitelt ha már beforgattad a saját tõkét. Na most az izgat, hogy a banknak mi a 30-40% készültségi fokozat. Meddig kell eljutni, hogy azt mondják, hogy ez már annyi /kb. tetõ, nyílászárók?/. Mert ugye nem igazán szeretnénk ha kétszer jönne ki a mûszaki emberke. Nálatok mennyire volt kész a ház mikor kijöttek megnézni. Bár gondolom, függ attól is, hogy mekkora a lakóterület meg, hogy hol épül a ház, városban, vidéken stb.
Bíztató olvasni, hogy nektek már sikerült hozzájutni a kölcsön egy részéhez.
Befejezem, mert mindjárt leájulok a székrõl olyan álmos vagyok, és reggel még fel is kéne kelni.

Sziasztok
Andi
Andi
 


Szia Andi!

A biztos ha már megvan a tetõ és a nyílászárók.

De ha megnézitek a költségvetéseteket, ti is ki tudjátok számolni, ha összeadjátok a költségvetésbõl a már elkészült dolgokat. Õk is ezt csinálják

Szia
zkati
zkati
 


Sziasztok!
Eljött a pillanat, irány a bank. A férjem jövedelme OK, de én gyeden vagyok. Azt is el fogják fogadni jövedelemnek???
Használt lakásra akarunk felvenni 5 m HUF hitelt, 10 évre. És van rá 6 hetünk, addig el kell intézni, mert ki is kell költöznünk. Van végleges szerzõdésünk, legkésõbb a jövõ héten intéznem kell. Akinek van ilyen tapasztalata, kérem írjon!!
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama,

ha jól tudom, az a lényeg, hogy a jövedelmed elérje a létminimumot, és ha a GYED max. összegét nézem, ez simán belefér, és szerintem ha a férjednek elegendõ a keresete nem hiszem, hogy bármibe is bele tudnának kötni.

Brokkoli
 


Mast olvastam valahol, hogy aki lakashitelnel kezesseget vallal, annal -mikor O akar hitelt felvenni- a felveheto hitel osszegebol levonjak azt az osszeget, amire kezesseget vallalt. Remelem, erthetoKép
Szoval figyeljetek ra, hogy olyan vallalja a kezesseget, aki nem tervez ilyet a kozeljovoben.
 
 


Az én gyedem netto 40000-41000. Ez most minek számít???
Brokkoli, léccciiii!!!
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: