Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Azt hallottam, hogy sok helyen az is számít, hogy a hitelfelvelõ határozatlan avagy határozott idejû munkaszerzõdéssel rendelkezik. Határozott idejûnél zûrös lehet a dolog. (ciki, mert mifelénk ha valaha véglegest is kap az ember, akkor is min 6 év van elõtte határozott idejûekkel, persze nem egyben 6 éves szerzõdéssel...)

Ildi

Ildi
 
 


Zsomimama,
nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy nem lesz elég a 6 hét. Szóval, gyorsan kezd el intézni.
Az, hogy mit fogadnak el fedezetnek, milyen fizetést stb, ez banktól is függ, körbe kell õket járni.
Üdv:
Ágci

Kép
 
 


Zkati ne haragudj, hogy ilyen késõn, de azért köszönöm a felhomájosítást. Nagyon zûrös volt az életünk , ezért nem jutottam gépközelbe mostanában.
Mégegyszer köszi

Sziasztok

Andi
Andi
 

 
 

Jut eszembe Zsomimama, mi most építkezünk, de tavaly majdnem vettünk egy házat. Az OTP-nél volt olyan hitel ahol nem nézték volna a jövedelmet. Mondjuk ez tavaly volt, és akkor még nem voltak ennyire kedvezõ kamatozásúak használt lakásra a hitelek.

Sziasztok

Andi
Andi
 


Most is van az OTPnél ilyen hitel.

Sõt sajna csak az OTP-*nél van olyan hitel, hogy nem kérnek jövedelmigazolást.
Jelzáloggal terhelik meg a lakást amit venni készül az ember.

Egy barátomék kaptak most 4-5 M forintot, hogy a lány gyesen van, a srác meg vállakozó.

Míra
Míra
 


Sziasztok!
K&H lett. Max 30 napot ígértek, a kifizetésig.
Ami érdekes volt: A Szocpol. Felvettük anno, 3 gyerek van, és új lakást építettünk 3 éve. Most elmentünk az OTP-be, de ott nem írják át a most vásárolt ingatlanra, menjünk Állami kincstár és Vagyonkezelõhöz. Onnan elküldtek a polgármesteri hivatalba, a jegyzõhöz. Onnan a lakásirodába. Az ok, hogy kell az eladási szerzõdés, meg kell a vételi, ezek rendben. Van az újról tulajdoni lapunk, ez is Ok, kérvény írtunk, ok, a régi lakásunkról is kell egy tulajdoni lap, ez már itt 5000, mert ugye 2500/db, kell, egy ingatlanbecslõi papír, arról amit veszünk. EREDETI? nem lehet másolat. Az nem jó, aki a K&H nál csinálja a lakásról, mert ott is csak 1 készül, az is az FHB-élesz. Egy értékbecslõ kb.30000 felénk. Elég húzós, és lassú folyamat. Még nem keseredhetek el, ki kell bírni ezt az egy hónap ügyintézést, remélem karácsonyra el is felejthetem. Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Lakáshitel-szaktanácsok
Az ördög a részletekben
[url=http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0251eletmod2" TARGET="_top]http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0251eletmod2[/url]
Névtelen
 


Sziasztok,
mi késõ tavasszal szeretnénk elkezdeni építkezni, ha a bank jóváhagyja a hitelkérelmünket (OTP, mellesleg nem zavarta õket, hogy gyeden vagyok) és találunk egy jó kivitelezõt. Ha valaki tudna ajánlani, nagyon hálás lennék, mert jelenleg külföldön lakunk és innen minden olyan körülményes.
Molnárka
 


Sziasztok !
Lehetséges olyan bankot találni ahol nem kérnek jövedelemigazolást ? Eddig kb. 6 banknál röhögtek ki . Max. 2 millió forintra lenne szükségünk , a férjem minimálbérre van bejelentve , én sajnos nem dolgozok .
erika (erika)
 


Erika!

Ha épitkezel, akkor szerintem mindenhova kell, de ha kocsit veszel akkor elég egy villanyszámla és egy telefonszámla.

Tvica

Tvica
 
 


Erika!

Ha nem sürgõs van olyan bank ahol nem kell jövedelemigazolás.
Mi kötöttünk a lányomnak egy elõtakarékossági biztosítást. Itt egy bank és egy biztosító társaság közösen csinálta és az a lényege hogy pl. mi a lányom 20 éves koráig fizetjük addigra értékkövetéssel annyi pénze lesz amin vehet egy lakást, de a legjobb az egészben, hogy ha rendesen fizeted 5 vagy 6 év múlva (nem tudom pontosan) felvehetsz 6 millió forintot és közben te fizeted tovább a negyedéves díjat.
Mi is erre várunk mert nem bízom ezekben a kedvezményes lakáshitelekben, mert az állam csak 5 évig garantálja azt, hogy ennyi marad a kamat és utána ?????

Anett
 
 


Erika!
MA olvastam a Metró újságban, hogy van olan hitel amihez nem kell jövedelemigazolás. A neve szabadfelhasználású jelzáloghitel. Ezért a kamatára kiváncsi lennék?
Lákáscélúhoz minimálbért kérnek.

Tvica

Tvica
 
 


Sziasztok!

Nem szabad bedõlni. A szabadfelhasználású hitelek kamata 30-33% és valóban nem kérnek jövedelem igazolást csak arról papírt, hogy van rendszeresen utalt pénzed valamelyik banknál és az a pénz legalább 3x annyi mint a havi részlet. Mi vettünk fel így pénzt. Nem volt egyszerû. Ja és persze ezek jelzálog kölcsönök.
Üdv.
Malacka
 
 


Sziasztok,
nyitottam ugyan egy másik topicot mert ezt nem láttam, de oda még nem írt senki. Mi is szeretnénk majd építkezni, és mi elsõsorban készházban gondolkozunk (ha nem ismered: [url=http://keszhaz.lap.hu" TARGET="_top]http://keszhaz.lap.hu[/url] . Jártunk is Ausztriában (Linz mellett) egy lakóparkban, ahol több tucat készházat megnézhetsz kívül-belül, hááát megdöbbentõen jó a minõsége, gyorsan elkészül, kevesebb a fûtés, mint a téglánál, elõre tudod, hogy mennyibe fog kerülni és még sorolhatnám. De vajon az itthoni cégek????! Van valakinek tapasztalata ez ügyben?
Üdv
Babumami
Vendég
 


Sziasztok!

Tudtok tanácsot adni abban, hogy a ház tervezésekor a tervezõ a bruttó vagy a nettó alapterület után számítja fel a tervezési díjat?

Köszi:PZsM
PZsM
 


Szia !

Bruttó érték után számítja a tervezõ a díjat !

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Babuami!

Mi tavaly akartunk építkezni és én is ilyen készházat szerettem volna, de nem kezdtünk bele mert nem akarok hitelt felvennei, de most nem ez a lényeg hanem az, hogy ha készházat szeretnél csak olyannal csináltasd akinek van rá engedélye. Van valami újság amit én tavaly megvettem ha jól emlékszem a címe az hogy ÖKO HÁZAK és abban olvastam, hogy vannak olyan cégek akik nagyon rossz munkát végeznek, de van valami kamara ami ad egy minõsítést a házakat építõ cégnek, azokat érdemes megnézni. Ahogy mondani szokták olcsó húsnak híg a leve, hát ez a készházakra is igaz inkább a drágábbat válaszd és akkor biztos, hogy még 60 év múlva is áll a házad.
Sok sikert

Anett
Anett
 


Anett,
köszi a tippet, erre mi is gondoltunk, és persze mielõtt belevágunk, felkerekedünk és megnézünk néhány referenciaházat és kifaggatjuk a lakókat.
Üdv
Ági
Vendég
 


Sziasztok!
Kérdéssel fordulnék hozzátok, tapasztalt építkezõkhöz. (Nyitottam egy topikot, de mivel ez már létezik, megírom itt, azt meg megkérem Gabit, hogy törölje ki.)

Tehát: nagy összeg kellene, de én GYED-en vagyok, meg idõközben amúgy is lejárt a meghatározott idejû szerzõdésem. A férjem vállalkozó, és rossz évet zárt (nem csak papíron). Tehát olyan bank kellene, ahol nem a jövedelem alapján ítélik oda a hitelt. Azt hallottam, egyedül a Postabank ilyen. Igaz ez? És az, hogy más banknál ez nincs? És a Postabanknak van ezzel szemben valami hátránya? És kb. mennyi papírt kérnek, és milyeneket?
Elõre is köszi a segítséget.

ui. Másik kérdés: van-e valakinek tapasztalata vályoggal kapcsolatban? Tudtok-e valamit arról, hogy pl. hol (kitõl) nem szabad vályogtéglát venni?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Adrienn!
Mi most intézzük épp a Postabanknál a hitelünket, így valamennyire képben vagyok, bár nem tudom, milyen hitelt akartok felvenni.
A GYED tudtommal nem terhelhetõ(én is ezen vagyok), de az egyik barátnõmnek életbiztosítása van és így mégis beleszámították a GYED-ét a hitelnél. Szóval nálunk csak a férjem fizuját vették figyelembe, ami normál munkaviszonyból van. Az elõzõ megbeszélésen a fizetése alapján! kb. meghatározták a felvehetõ legnagyobb összeget. Mi a lejárt 4 év után tavaly vettük fel a LAKÁSKASSZA 6%-os kölcsönét, amibõl tetõ alá tudtuk hozni a házat. Most a ház befejezésére kérünk kölcsönt + a szocpolt. Amúgy most pénteken megyünk a beszerzett papírjainkkal, ha gondolod hírt adok a fejleményekrõl.

A papírok, amiket kértek:
Kölcsönhöz:
- munkáltatói igazolás
- házassági anyakönyvi kivonat(ha van)
- tulajdoni lap
- jogerõs ép. eng.
- felelõs mûsz. vezetõ nyilatkozat
- közmû eng.-ek
- önálló jelzálogbejegyzés, ahol a Postabank a kedvezményezett
+ kitöltött Postabankos nyomtatványok(számlákról)

Szocpolhoz:
- jegyzõi igazolás a gyerkõcökrõl

Szerintem próbáld meg a HVB-t, eddig építkezéssel nem foglalkoztak, de tegnap a TV reklámjukban már ezt is hirdették. Sajna, amikor mi érdeklõdtünk(kb. 1 hónapja), akkor még csak új és használt lakásokhoz adtak kölcsönt.

Üdv.:
Szilvi
 


A Postabank nem ment tonkre??? Meg mukodik? En azt hittem a Princz Gaborral egyutt befuccsolt....
Es Ti komolyan megbiztok benne? Erdekes Kép
kivancsi
 


Kíváncsi!
Talán megérné, ha tájékozódnál egy kicsit...
Névtelen
 


Sziasztok!

Hitel:
Postabank kilõveKép, mivel az eddig elkészültrõl is igénylik a számlákat, amihez amúgy is semmi közük nincs.Kép Mellesleg azokat a LAKÁSKASSZA felé kell benyújtanunk!
Ezután több banknál is jártunk és mindenhol a jövedelemnél buktunk el(pedig a férjem fizetése az átlagosnál több). Végül az általam eddig legkevésbé kedvelt OTP-hez mentünk, ahol nagyon kedvesek és készségese voltak velünk. Minden papírunkat alaposan átnézték és részükrõl OK. Be is adtuk a hitelkérelmet és max. 2 hónap és már utalják is a pénzt!Kép 2,5%-os kamattal!
Szóval soha nem gondoltam volna, de most mindenkinek az OTP-t ajánlom.

Üdv.:
Szilvi
 


Sziasztok Lányok!

Lenne egy kérésem!
Tudtok nekem olyan linket ajánlani, ahol találok költségvetést is? Mindegy, hogy mekkora házról van szó, csak azt szeretném nagyjából tudni, hogy kb. mennyiért dolgoznak a kõmûvesek, vagy mennyiért burkolnak, festenek, tapétáznak mostanában az iparosok. Csak irányadónak kellene. Nekem az is jó lenne, ha valaki a saját költségvetését felrakná, vagy elküldené a profilban lévõ címemre.
Köszönöm
Csi
 
 


Adrienn!

Igen,egyenlõre csak a POstabank ad így,de nem sok értelme van.Itt van elõttem a prospektus,ami szerint jövedelemigazolás nélkül a kölcsön összege az építési telek forgalmi értékétõl függ.Ez így szépen is hangzik,de apróban ott van alatta,hogy ha csak ez a biztosíték,akkor a forgalmi értékének a 70 %-a max a hitel összege.KépVagyis nem egy nagy összeg és feltételezi,hogy a telket megvan már.

Remélem,érthetõ volt.Nehéz dió.

Mi gyorslakóházban gondolkozunk és találtunk egy olyan céget,ami a mindenkori négyzetméterár feléért dolgozik.80-as évek óta vannak jelen a piacon,gerendából csinálják és több referenciájukat láttuk.Szaklapban hirdetnek.

Szilvi

Mi a K&H-nál vettük fel a kölcsönt és õk is nagyon jók.Mindent megtett az ügyintézõnk,hogylétrejöjjön a dolog.Persze ez csak lakás volt,nem az építkezés.


Tudtátok,hogy a szocpolt csak 2 gyerekre lehet aláírni?A 3-at csak akkor kapja meg az ember,ha már megvan.Ez mindig így volt és csak én vagyok ilyen tudtalan?!KépKép

Anyapoc

 
 


Anyapoc

Igen sajna csak két gyerek után akkor kapod meg a szocpolt ha megvan már...
Mi februárban vettük fel a hitelt, két babánk van, harmadik pocakban volt, de így sem adják oda.. sõt ha megszületik, akkor sem kapjuk meg az 1,1 millt, hanem jóváírják a kölcsönbõl. Pedig még jól jönne....
legalább is bízom benne, mert hallottam olyat is, hogy a harmadikra elfelejthetjük a szocpolt, mert már lecsengett nálunk kölcsön, szocpol...stb.. kiváncsi leszek, Bankban bíztattak...( CIB)

Hajni
 
 


Hajni!

Én megkaptam a másodikra is a szülés után, csak az volt a feltétele, hogy még nincs meg a lakhatási engedély.

Tvica

Tvica
 
 


Tvica!

Köszi ennek utána fogok nézni... és Ti mikor kaptátok meg?
Mármint milyen rég?
Jövõhéten mekérdezem a bankot...

köszi mégegyszer
Hajni
 
 


Tvica

Még annyit szeretnék kérdezni Tõled, hogy két részletben igényeltétek a szocpolt meg? Mi most fogjuk megkapni a két gyerekre, oktoberben fog a kicsi születni...hogy Ti is felvettétek az elsõ gyerekre és utólag a másodikra mikor megszületett?
Köszi
Hajni
 
 


Anyapoc!
Megírnád nekem a gyorsház kivitelezõjének nevét és telefonszámát ?
Köszi : Erika
erika (erika)
 


Sziasztok!

Hajni:én is úgy tudom,hogy a harmadiknál csak jóváírás van.Vagyis a kölcsönbõl vonják le.KépAzért ez sem rossz.Több,mint a semmi.

Erika

Cím:[url=http://www.thege.hu" TARGET="_top]http://www.thege.hu[/url] címen tudsz utána nézni.Demost modta a férjem,hogy ennél is van olcsóbb!
A bankban,ahová járunk(na,ez jól hangzik)az egyik ügyintézõnek 80 000 Ft/nm áron csinálják a gyorslakóházát!!!Felébõl,mint a thegebau(amit írtam)!De a tégláházat a thege is jó áron csinálja.Úgyhogy most mi is gondolkodóba estünk.

Anyapoc

 
 


Anyapoc

igen ezt mi is így tudjuk, de Tvica írta azt az elõbbit..
persze hogy jó az is ha jóváírják, hisz 1,1 mill nem kevés így sem, csak talán most jobb lenne, ha a kezünkbe kaphatnánk:o) Abból teljesen be tudnánk belül rendezni a házat.. no, de ha nem, hát nem:o)

Hajni
 
 


Szia Hajni!

Az elsõre a kölcsönnel kaptuk, a másodikra pedig az építkezés alatt külön igényeltük meg.

tvica

Tvica
 
 


Hajni

Igen,ez agondom nekem is.Hogy felvesszük a kölcsönt,amit ugye a házépítésre adnak.Vagyis kb annyit,amennyi azt fedezi.És akkor mibõl rendezzük be.Mert ezeket a cuccokat,amik most vannak,már inkább a szeméttelepre vinném.
Nem tudom,hogy építésnél is így van-e.Mert amikor a lakást vettük,a saját erõ és a lakás ára közötti különbözetet fizették ki.És így nyílván nem jutott másra.Mert azt a lóvét mi nem is láttuk,az eladónak utalták.
Építésnél is így van?

Anyapoc

 
 


Hajni!

Az építkezés végén kapod meg az áfa-visszaigénylést, abból jut berendezésre.

tvica

Tvica
 
 


Anyapoc
Nálunk ugy ment hogy a 10M-t felvettük, és a két gyerkõcre a szocpolt igényeltük.
Mi egy lakóparkban vettünk 65%os készültségû házat, ehez 4M volt az önerõ, így kaptunk 10et. Végülis a 4m-t be kellett fizetni az építettõnek, hogy a nevünk rákerüljön az építési engedélyre, stb, hogy a kölcsönnek legyen fedezete.. és amikor megkaptuk a pénzt a maradékot amit fizetni kellett átutalták nekik, és a többi ment a mi számlánkre.
A Szocpolt a ház 80%os készültségénél kapjuk meg. Az kb két-három hét nekünk.û
TVICA:
viszont a szocpollal együtt adják az Áfa-visszt is.
Nekem szerencsém van, mert itt ujak a butoraim, csak a konyhát kell ujra beépíteni, és sajna talán arra nem is elég az Áfa összege. Ez amit nem tudunk innen vinni, no meg amugy is kell hagyni hogy ki tudjam ezt adni.

Viszont még nem tudtak mondani semmit nekünk hogy ha nem kérjük meg a lakhatásit, akkor kp-ba kapnánk meg-e a baba után a pénzt vagy sem.

Tvica, azt nem értem, hogy Ti nem vállaltátok be a második babát? Hogy külön igényeltétek meg?

köszi
Hajni
 
 


Haji!

Én a szocpolt külön kaptam és az áfát most fogom kapni a lakhatási engedénykor. A második baba véletlenül lett, akartuk, csak egy kicsit késöbb.

Tvica

Tvica
 
 


Hajni!

Én a szocpolt külön kaptam és az áfát most fogom kapni a lakhatási engedénykor. A második baba véletlenül lett, akartuk, csak egy kicsit késöbb.

Tvica

Tvica
 
 


Szeretnék tanácsot kérni! Van egy lakásunk kb. 4M Ft-ot ér. Szeretnénk családi házat venni vagy építeni, de nincs önerõnk. Nem tudunk telket venni. Persze a lakást szeretnénk eladni. Nem tudom, mekkora a jelzáloghitel összege, vagyis a vásárolni kívánt ház hány százalékára adják? Van-e idõ arra, hogy eladjuk a házat (bentlakással) gyorsan veszünk telket, felvesszük a hitelt, építünk egy házikót mondjuk 4-5 hónap alatt? Vagy a hitelt csak akkor lehet felvenni, ha bizonyos fokig már áll a ház? Kitti
Névtelen
 


Kitti, igaz mi szerkezet kész házat vettünk, nem mi kezdük az alapokat, így nekünk 2 hónap alatt lefutott az egész.
Nekünk a 10 mill kölcsönhöz 4 mill önerõt kellett befizetnünk.....
Hajni
 
 


TvicaKép köszi, értemKép Mindenesetre megpróbáljuk.

Más kérdés. Csináltatott valaki közülletek falfûtést a házába???? Mi most ezen agyalunk nagyon, és kiváncsi lennék véleményekre.

Hajni
 
 


Kitti

a hitelt a bankok a vásárlás elején megadják,a telekre veszed fel tul. kép.Én legalábbis így tudom.Vaygis az adásvételi szerzõdés kell nekik.Vagyis elõre kapod a pénzt.Mi 1,5 millával rendelkeztünk és 3.5 -t kaptunk. a mostani lakásra.
A házat fel lehet húzni 5-6 hónap alatt,csak jó brigád kell.Kép

Anyapoc

 
 


Hajni!

Nekem egy ismerõsöm ezzel foglalkozik, nézd meg a www.peterlak.hu oldalt.

Tvica

Tvica
 
 


Anyapoc nálam most fog vakolni, egy jó kõmüves és ácsok is nagyon korrektek+ ereszt is jól csinálták.

tvica

Tvica
 
 


TvicaKép

Gratula,lassan beköltözhettek.Vagy már ott laktok?
Nálunk megállt az ügy,mert a telek eladójával nem tudunk idõpontot egyeztetni.Kép

Kitti

A hitel a menekülési érték 60%-a,vagyis a forgalmi érték 42%-a max.Legalábbis a K&h-nálKép

Anyapoc

 
 


Anyapoc!

Én már nagyon szeretnék ott lakni,de az önkormányzatis hölgy február elején volt átvenni a házat lakhatásira és azóta még nem készült el vele.
És kellene még egy normális festõ, mert én csak "elmebeteget" találtam, a lakást 350 ezerért akorta kifesteni.

Tvica

Tvica
 
 


Sziasztok!
Ha valaki építkezésre 10Millió Ft kölcsönt vesz fel mennyi a törlesztõrészlete és hány évig?
Kata
kata
 


KAta!

A www.fhb.hu oldalon van részletes táblázat törlesztõrészletekkel.

Tvica

Tvica
 
 


Tvica!
Köszi. Megnéztem. Meg az OTP-t is, ez szimpatikusabb a türelmi idõ miatt. Ez jó lehetõség annak, aki gyeden/gyesen van.
Tudtok megbízható készház építõ céget? Már megnéztük egy-kettõ honlapját, de a nevek nem mondanak semmit.

Meg aztán annyi féle készház van, paneles, favázas stb. tud valaki olyan oldalt, ahol ezeket összehasonlították?

Azt hallottuk, hogy ezeket a falakat nem lehet "furkálni"!? És ha valamit utólag akarunk felrakni? Vagy a radiátorokat mi tartja? Lehet, hogy ezek hülye kérdések, de nem láttunk még ilyen házat belülrõl.

Kata
kata
 


Képzeljétek, megkérdeztük a harmadik babára a szocplot.... lehet hogy meg sem kapjuk semmilyen módonKép
Amikor a szerzõdést írtuk, állítólag kellett volna írni egy nyilatkozatot, hogy haramdikat is szertnénk ( már pocakban volt!!!!!)
Most rohangálnak utána ennek a dolognakKép

falfûtést nagyon szeretnénk, de még mindig nem kaptunk árajit hozzá....

hajni
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: