Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A Facebook csoport oldalán felvetett kérdés eredményeként jött létre ez a topik, azzal a céllal, hogy készülődjünk a Karácsonyra együtt!

Gyűjtsünk ötleteket dekorációra, ajándékokra, sőt, jöhetnek a receptek is, ki mit főz a karácsonyi vacsorára, milyen sütiket fogtok sütni - ebben én spec. elég kezdő vagyok -, stb. Sőt, én pl. szívesen veszek tippeket takarításra is, hogyan szervezzem, mivel kezdjem, és így tovább, mert hát nem vagyok egy házitündér sem egyébként.

Már csak hét hétvégénk van a készülődésre, és ahogy az idén először megírt listámból kiderül, baromi sok még addig a dolog.

Mindenkinek kellemes készülődést!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Ez a 7 hét eléggé sokkolt, még eszembe se jutott a karácsony :oops: Minden évben elhatározzuk, hogy legkésőbb november elején elkezdjük a bevásárlást, készítést / ajándékokra gondolok/, de eddig mindig az utolsó két hétre maradt / de volt már dec. 24-i bevásárlásunk is :oops: /

Úgyhogy örülök ennek a topiknak, és bízom benne, hogy nem csak segítségre, tanácsokra várók, hanem adni tudók is jönnek majd :wink:

Dia, megosztod velünk a listádat? Csak iránymutatónak.

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc!

Szívesen, csak otthon van.:) Úgyhogy vagy este, vagy holnap.:)

December 24-i bevásárlásom nekem is volt már, egyik évben meg épp karácsony előtt esett be egy sürgős fordítás, amit 23-án adtam le-fizettek ki, úgyhogy este indultam neki a Tesconak a gyerekkel, és vettem meg mindent. Még a gyerek ajándékát is, az orra előtt - hehe, és mégsem vette észre, csak szakadatlan szirénázta a karácsonyi dalokat lelkesen.:) Annyira cuki volt.:)

Gyertek többiek, gyertek!

D.

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Azt hiszem, idén elég sok sk-ajándék lesz, likőrök, szaloncukor, drótékszerek... bár mindig nagy kérdőjel, hogy fog-e örülni neki a megajándékozott :roll:
 
 


Jamina!

Nem-életkor és ajándékötlet alapján részleteznéd?:) Több szem többet lát alapon...:)

D.

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Jaj, és szaloncukrot hogy csinálsz? Van recepted? Ilyen konzumszerű? (Ezt szívesen kipróbálnám a gyerekkel...)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dolce Vitánál néztem szét, jobbnál jobb szaloncukrai vannak:
http://fozzunkolaszul.blogspot.com/sear ... C3%A1csony
 
 


Óóó, kösz, remek a link! Karácsonyi rétes: lehet, hogy megcsinálom bejgli helyett!

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Nem-életkor és ajándékötlet alapján részleteznéd?:) Több szem többet lát alapon...:)

nyilván likőr az felnőtteknek lesz :D
most vagyok gyűjtési fázisban, de pl. nagyon tetszik a teafilteres adventi kalendárium ötlete (ez is felnőtteknek)
Minden napra egy kis tasak, és minden nap más ízű teafilter benne. Pl. kollégáknak, tanároknak jó ötlet.

Felnőtteknek még: muffin száraz hozzávalóit egy üvegbe egymásra rétegezni (sütőporos liszt, cukor, kakaó, mazsola, pl), üveget szépen lefedni, kicsicsázni, a receptet nyomtatva mellékelni.
 
 


Sziasztok!

Én már azt hiszem, eléggé benne vagyok, mert karácsonykor szülök :D de mondjuk ilyenkor már minden évben el szoktam kezdeni. A menü évek óta hagyományos - mármint nekünk hagyományos, mert egyébként elég különleges vegetáriánus menü. Szenteste délben valami könnyű, böjtös, húsmentes leves, krumpli - vagy zöldségkrémleves és mákos guba. Este tejszínes gombakrémleves, leveles tészta alatt sült zöldségek, borhabtorta, diós-mézes sült alma, bejgli, előre elkészített aprósütemények. Na ezt mind lehet, hogy nem vállalom be idén :D
25-én a kedvenc kajám, római tálban elkezdek sütni egy jókora darab pulykamellet, és fokozatosan körberakom zöldségekkel és gesztenyével, ja és még az elején baconnal betakargatom.
26-án szoktunk anyukámékhoz menni és pár napig maradni, idén ez kimarad.
Mikulás táján sütök mézeskalácsot, ez idén is terv.

Ajándékok: tervezés alatt. A nagyfiam olyan hosszú listát írt, hogy több évre elegendő lesz szülinapokkal, névnapokkal együtt is :D Egy társast és egy-két könyvet már beszereztem. A kicsire is több könyv vár, Mikulásra is kap egyet, karácsonyra lehet, hogy többet is, meg neki ilyen kezdő kirakót szeretnék,meg búgócsigát. Meg kistesót :)
A páromnak is könyv, film, nálunk ez alap. Neki szeretnék még limoncellót készíteni, mert a nyáron kiderült, hogy szereti, meg esetleg kottákat - zongorázik. Lista megírva :)
A nagyobb családdal megy a mailezés, listaírás, úgy szoktuk, hogy összeállunk az egyik tesómmal és a szüleimmel és veszünk a másik tesóméknak valamit, és ezt így váltogatva. A felnőttek egy közös ajándékot kapnak a többi felnőttől. Ami lehet, hogy nem egy konkrét nagyobb darab, hanem egy csomag. A gyerekek külön-külön kapnak valamit. Két unokaöcsimnek már meg is van, ők is könyvet kapnak :)

Takarítást nem szoktam túlzásba vinni. Ha nincsenek megpucolva az ablakok, egye kutya. Legyen egy alap rend, tisztaság, de nem akarom, hogy bárki hullafáradtan essen be a fa alá. Azért erre is készülök hetekkel előbb, igyekszem szintentartani. Aztán ember tervez... :)

Timi

Kép
Kép
Kép


Adventi naptár gyerekeknek:
- minden napra egy ujjbáb, filcből sk megvarrva, a végén mindenféle mesékhez lesz benne szereplő (király, királylány, 3 kismalac, szegény legény stb)
 
 


Ja és nem 7 hét, csak 7 hétvége :) December 24-ig még 8 hét és 4 nap van. Ezt onnan tudom, hogy december 22-ig 8 hét és 2 nap :D

Timi

Kép
Kép
Kép


valójában én nagyon szeretek sk ajándékot kapni, ha valaki meg akar lepni, nyugodtan készíthet nekem házi édességet, levárt, likőrt, szalámit, natúr kozmetikumot, ékszert, akármit :D
csak abban vagyok mindig bizonytalan, hogy mások is szeretik-e az ilyesmit
 
 


Ja, és ilyen szaloncukraim is vannak (ez legalább tartós :lol: ) Kép szaloncukor
 
 


Ha valakinek viszont sok pénze van, akkor ajándékként nagyon tudom ajánlani e-könyvolvasó vásárlását. felnőttnek és olvasni tudó gyereknek egyaránt. Nekem egy Kindle-em van, és nagyon szeretem, tuti ajándék!
 
 


Én a netről is rendelek ajándékot..a nagyszülőknek gravírozott poharat, amin az unoka képe van:) Az tuti nyerő nekik, mert a sokadik zokni, sokadik otthonka már nem igazán nyerő ötlet nekik:)
edina2010
Celldömölk
 
 


A bevásárlás kötelező része szinte már megvolt...a húsnak való igaz még az udvaron rohangál, de ők még ráérnek:) És a sütés - főzés meg közösen lesz:))
edina2010
Celldömölk
 
 


Timi, 8 hét és 4 nap? Így már mindjárt más :lol:
Könyvcímeket esetleg kaphatunk? / amik már megvannak/ Nekem mondjuk a felnőtt-ajándékok a fő problémáim általában, úgyhogy ha van felnőtt-könyv ötlet, boldogan veszem!

Szoktam én is likőröket csinálni, meg gyerekeknek apróságokat alkotni, főleg a Praktika magazin ehhez a segítség, és ötletgyár :D
Idén új mániám van: a vegyszermentes kozmetikumok, és szeretnék is ajándékba ilyesmiket készíteni.

Jamina, ez a szaloncukor-készítés is nagyon tetszik :D Köszi a linket!

Takarításban nagyon rossz vagyok, legalábbis ami az időbeosztást illeti. Általában hullafáradtan esek be a fa alá, de azért ez évről évre egyre jobb. Most én is elhatároztam, hogy lassan nekiállok egy alapos nagytakarításnak / ebbe még a kinőttruha-válogatás is beletartozik, mert még nem csináltam meg teljesen, és a függönymosás, ablakpucolás, stb/, és aztán lehetőleg tényleg csak szinten kell tartani.

Az én nagyfiam általában nem ír listát, hanem meglepetésre vágyik. Azért lassan már komoly fejtörést okoz ő is.
A kicsi viszont csak sorolja, sorolja, nem győzöm írni, meg leállítani :lol:

Később majd menüvel is jövök...

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok, csak beköszönök! Lassan én is írom majd a listát, még semmi konkrét csak az, hogy pénztárca kímélő lesz (mert, hogy muszáj).
Máris olvastam egy jó ötletet, az üveges muffinét, ez jópofa.
A textiles szaloncukrok is szépek.

Nálunk egyébként a család egyik részével meg lehet beszélni, hogy csak apróság, és jelképes ajándék a felnőtteknek, a másik része viszont, hmmm... kicsit nehezebb eset.
 
 


Szép reggelt!

Nálunk ajándékozás csak a szűk családi körben van, nagyobb családi körben (nagyszülők, stb.) csak a gyereknek. Ennek több oka is van, majd lehet, hogy megírom cikkben.:D

Az üveges muffin jó, hasonlót forrócsokisban láttam a neten. Ott a kakaópor, csokireszelék fölé pillecukor kerül az üvegbe, azt kell mártogatni a kész forrócsokiba, a szépen felcsicsázott üvegre ugyanígy rákerül a recept. Szerintem ez is jópofa ötlet.

Egyébként nem tudom, hogy lehetek-e annyira pofátlan, de szívesen mutatnék nektek a blogomról ötleteket, ha nem zavar titeket, nem melllesleg meg folyamatos keresésben vagyok, mert idén is el kell látnom az érdeklődőket ötletekkel.:)

Lista: túl messze nem jutottam vele egyelőre, határidőkkel még nem láttam el magam, de ennyit már felírtam:

- takarítás: ablak-ajtó mosás, csempemosás, portörlés (opcionálisan kiejthető némelyik, ha nagyon nem lesz kedvem-időm, pöttyössel egyetértve ezt a részét én sem érzem ANNYIRA fontosnak (mint kétszer annyira)...)
- pomponkoszorú készítése a gyerekkel
- mézessütés a gyerekkel: mi a svéd mézest szoktuk elkészíteni, aminek nem kell állnia ahhoz, hogy megpuhuljon
- pillecukor készítés a gyerekkel
- további dekorációk: na ebben azt hiszem, kikérem a gyerek véleményét is, mert nem bírok dönteni
- karácsonyi menü és bevásárlás: utóbbit mindig a piacon intézem, annyira jó a hangulata és szebb az áru is, ráadásul utána már megszokott hagyományunk, hogy beülünk a gyerekkel meginni egy teát a piac alatti teázóba
- fa: ebben mákom van, mert a nagyim szokott szállást adni egy vidéki fenyőárus csapatnak, így mindig szép normannfenyőnk van óccón
- ajándékok: ez okozza perpill a legnagyobb fejtörést, de megoldom

Azt már eldöntöttük, hogy idén is kivonjuk magunkat a nagy családi karácsonyi vacsora alól, ami miatt nonstop rohanás volt régen a szenteste. Így aznap este hármasban leszünk, otthon, nyugisan, jut majd idő egymásra, a gyereknek kipróbálni az ajándékokat, játszani egy társast, és ha akarunk 10-kor vacsorázunk. A rokonságot meg majd elosztjuk a többi napra.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Edina!

"A bevásárlás kötelező része szinte már megvolt..."

Ezek szerint már beszerezted az ajándéknak valókat? Hűha, akkor nagyon jól állsz.:) Ki mit kap?

D.

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Jajaja, azt akartam még mesélni, hogy amikor a gyerek kisebb volt, akkor könnyű volt neki a vásárlás. Mindig egy konkrét ajándékot akart. (Bár így belegondolva, a sárga bicikli kívánsággal azért megküzdöttem rendesen.)

Mi most jutottunk el oda, hogy végtelen hosszú a lista, de szerencsére ő már ruhát is kér - kiskamasz a lelkem -, meg könyvet. Igaz, mellé még ilyeneket, hogy Kinect meg telefon, meg Nintendo, de tudja, hogy bilibe lóg a keze, csak próbálkozik. Ha egyszer bejön, már megérte...:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia, már miért lenne ez pofátlanság? Naná, hogy jöjjön a blogodról minden ötlet!!! :D

Köszi a listát :D

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Dia...:)) Bizony, a felnőtteknek való része megvan...Sógornőm egy festményt kap, a papa és a mama egy-egy unokás bögrét, a párom egy fotókönyvet, a szebbnél szebb élményekkel tele...:))) Már csak a 17 hónapos csöppség van vissza:)) De neki mit???? az itt a kérdés?:))))
edina2010
Celldömölk
 
 


Na jó, akkor mutatok először adventi naptárakat.:)

Itt az első pakk. Ez meg egy második.

Edina, fiú vagy lány? Imádok ajándékokon gondolkodni.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia...Kislány..:)) Egy igazi rosszcsont
edina2010
Celldömölk
 
 


Én sok saját készítésű/tervezésű ajándékot szoktam adni. Januárban szültem, így tavaly volt időm mindenkinek varrogatni. Idén könnyű dolgom van, néhányan a tavalyi ötletek alapján már leadták a rendelést, nővéremnek meg anyámnak a saját igényeiknek megfelelő nesszeszer készül, nővéremnek akkora, hogy beférjen a motor dobozába, anyámnak meg, hogy az összes kencének legyen hely :D.

9 éves unokahúgomnak terepasztal-szőnyeget varrtam a tavasszal ajándékba a lovaihoz. Ez szerintem fiúknak is jópofa ötlet autós/városos kivitelben. Ugyanígy lehet nagy méretű társasjátékot is varrni, amin a gyerkőcök lehetnek a bábuk és egy hatalmas szivaccsal kitömött kockát lehet dobálni. Csak ne legyen túl hosszú a játék :D. Bizti élveznék az egész szobát beteríteni vele. Nálam rengeteg maradék anyag van, szóval ez nekem csak idő kérdése.

Férfiak pálinkát szoktak kapni szép üvegben, leírással. Férjem erdélyi, neki vannak tuti beszállítói, és mindig ilyen feliratok vannak rajta, hogy „Festő Feri örömhozója Kibédről”, szóval nem csak szilvapálesz, azt csókolom.

Mi van a Luca napi szokásokkal? Tartjátok? Nálunk a búzaültetés nagy családi hagyomány, mindig kell legyen a fa alatt Luca-napi búza. Az egészben az a vicc, hogy generációk óta városiak vagyunk, szóval nem kell izgulni a jövő évi termésért :lol:. Kamaszként a fiúneves cetlik is ott figyeltek a párna alatt. Családi legenda, hogy nagynéném mindegyikre az „András” nevet írta, és így karácsony este tényleg azt húzta ki :lol: De bejött, már vagy negyven éve együtt vannak 8).

„szóróajándék-ötletek”, amiket tanárként csináltam diákoknak: saját készítésű fotók laminálva (esetleg róluk egy-egy portré osztálykirándulásról), földimogyoró mikulásnak megfestve, horgolt hópelyhek/angyalkák (made by nagymamis), festett kavics, mézeskalács betűk (nevek kezdőbetűi), Muffin ételfestékkel a félévi jegy (mindenkinek 5-ös).

Kisiskolás gyereknek jó lehet egy kirándulás-terv is, amit aztán együtt meg is valósítotok. Kinézel egy túrahelyet, megnézed mi- minden van ott és írsz egy kitölthetős füzetet hozzá. Pl. keresd meg a legnagyobb fát, és számold meg hányszor éred körbe! Rajzold ide! Fotózz le egy gombát és otthon derítsd ki, milyen fajta (esetleg valami gombás fórumon megkérdezitek, hadd tanulja a gyerek, hogy a google a legjobb barátja :D). Így már a fa alatt örülhet egy közös élménynek, és ez neked is ajándék lesz.

Bevásárlás utsó pillanatban a tecsóban. Fa szintén. Bár idén lehet, módosítunk...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jók az ötletek :D

Dia, nagyon szuperek az adventi naptárak, az különösen tetszik, hogy nem is muszáj tárgyakat elrejteni, mennyivel nagyobb élmény egy-egy közös kiruccanás, mozi, kirándulás, stb. :D

Rekuja, tök jók ezek a szokások, hogy ennyire része az ünnepeteknek, nálunk ilyesmi nincs. A suliban, oviban ültetnek búzát, megismerik a szokást, de itthon nem szoktunk.

Én túl vagyok a függönyök mosásán, és a legtöbb ablak is tiszta. Még elég sok dolog vár a kertben is, így nem haladok olyan jól bent, de lesz még rémesen pocsék az idő, amikor ki se akarom majd dugni az orromat, akkor majd jobban megy idebent a meló :wink:

A múlt héten alkottam egy kis sk. ajándékot, mert vendégségbe vittük, és olyan jól sikerült, hogy tutira karácsonykor is kap ilyet mindenki: nagyon rákattantam a vegyszermentes kozmetikumokra, ezügyben kutakodom állandóan a neten, és jó ötleteket is találok. Ilyen volt ez az ajándéknak való is, ami egy fürdőgolyó. Vízbe dobva pezseg, amit a gyerekeim imádnak, fürdés közben pedig alaposan ápolja bőrünket, amikor kiszállunk, olyan, mintha bekentük volna magunkat / a benne lévő kókuszolajnak, shea vajnak, esetleg mandulaolajnak köszönhetően/, és ha illóolajat is teszünk bele, kényeztethetjük az illattal is magunkat. Én levendulásat készítettem, aminek még nyugtató hatása is van. / a kertből még levendula darabokat is tudtam szerezni bele /.
Itt van a kép róla, és ha valakit érdekel, szívesen leírom a receptet is:

Kép

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Rekuja, ó, bárcsak tudnék varrni - de nem.:) Iszonyatosan rettegek a tűktől, úgyhogy nálam maximum a textilragasztó jöhet szóba.:)

Luca-napi szokásokat nem tartjuk, de ezt a cetli-szerelmes dolgot én is próbálgattam anno: természetesen, ha az épp aktuális fiú nevét húztam ki, gyorsan meggyőztem magam, hogy á, nem is ezt akartam, és visszaraktam, húztam helyette egy másikat. Csoda, hogy nem jött be?:D

Jelentem, nálunk ragyognak a csempék és az ablakok, a konyha fullra kitakarítva, már a polcok egy része is. Ha nem fogjuk befejezni, az se baj, én már ezzel is elégedett vagyok.

Közben Borival elkezdtünk pomponkoszorút gyártani, még csak félig van kész, de állati jó lesz, majd hozok képet róla.:)

Jucc, engem érdekelne a recept, nagyon jól néznek ki az IKEÁS jégkockatartóból kiborított kis kozmetikumaid.:P Meg amúgy is érzékeny bőrünk van, úgyhogy sok bolti kozmetikumot nem is tudunk használni.

Edina: 17 hónapos rosszcsont kishölgynek járgányt a feneke alá! Én biztos valami motort vagy futóbringát szereznék neki, hadd pörögjön! Esetleg még babakocsi, hogy tologathassa a babáját, az is mozgás, ugye.

Többiek, Ti hogy álltok?

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia, felcsigáztál ezzel a koszorúval, alig várom, milyen lehet :D

Varrni én sem tudok, ilyen komolyabb művekre képtelen vagyok, de egy-egy egyszerűbb darabot készítettem már, amihez pelenkaöltés kellett :) Ezt már a fiam is meg tudja csinálni :wink:

Íme a recept:

Ez az alap mennyiség, ennek a duplájából lett kábé 20 darab olyan kicsi virág az Ikeás formából:
-50 gramm szódabikarbóna
-25 gramm citromsav finomra őrölve
-25 gramm kukoricakeményítő/ ez adja a keménységét/
-kb. 15 gramm shea vaj / vagy kakaóvaj, vagy kókuszolaj, vagy bármilyen olaj, vagy olajkeverék/ folyékony állapotban. Ha szilárd növényi olajat használunk, azt gőz fölött előbb fel kell olvasztani.
-illóolaj tetszés szerint

A citromsavat, szódabikarbónát, kukoricakeményítőt tegyük egy tálba, keverjük össze. AZ olajokba csepegtessük bele az illóolajat, és még folyékony állapotban tegyük hozzá a szilád cuccokhoz.
Ha nem akar összeállni, olajjal segíthetünk, vizet nem szabad hozzátenni! Jó erősen tömörítsük össze / formázhatjuk kézzel golyóvá, de mehet pl a szilikon Ikea-jégkockatartóba akár, a lényeg, hogy jó erősen tapasszuk össze, hogy egyben maradjon, ne repedjen szét/.
A recept azt írja, 2-3 napig tegyük félre, hogy keményedjen, de mi már néhány óra múlva használtuk :) Én folpackba csomagoltam, és átkötöttem szalaggal. A folpack lényeges, hogy ne érintkezzen nedvességgel, mert akkor már felhasználás előtt elpezseg, csúnya lesz. Szóval száraz helyen tárolandó.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc, kösz a receptet. Shea vajat honnan veszel? Dunsztom sincs, hol keressem.

Pompon koszorú: ilyesmi lesz a miénk is, pont ilyen színösszeállításban, csak nálunk a sárga világosabb, és csak egyféle pirosat használunk. De ha kész lesz, hozok képet mindenképp.:)

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Ja, bemutatom a Bori által dekorált mézeskalácsunkat, ezt a darabot nemes egyszerűséggel Geronazzo Máriának neveztük el.:)

Kép

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


de jó ez a topik:)

nagyon tetszenek az Adventi naptárak Dia, és a szappan is szerintem elkészül.

szaloncukor itthoni főzésén én is gondolkodtam. ezt a három receptet találtam:)



Marcipános szaloncukor

Hozzávalók (25-30 darabhoz):

12 dkg darált mandula
12 dkg porcukor
pár csepp keserűmandula aroma
0,5 dl víz
100 g magas kakaótartalmú csokoládé
fogpiszkáló

Elkészítés:

A vízből és a cukorból főzzünk szirupot. A szirupot és a keserűmandula aromát adjuk a mandulához, majd gyúrjuk össze az egészet. Olvasszuk meg gőz fölött a csokoládét, közben formázzunk szaloncukrokat a marcipánból. Mindegyik marcipándarabba nyomjunk egy-egy fogpiszkálót, majd így mártsuk bele az olvasztott csokoládéba. Tűzzük őket egy hungarocell lapra és hagyjuk hűvös helyen megszilárdulni a csokoládét. Ha a csokoládé megszáradt, csomagolhatjuk is!



Gesztenyés szaloncukor

Hozzávalók (25-30 darabhoz):

15 dkg pucolt főtt gesztenye
0,2 dl víz
2 dkg cukor
½ vaníliarúd
ízlés szerinti rum (elhagyható)
100 g magas kakaótartalmú csokoládé
fogpiszkáló

Elkészítés:

A gesztenyét robotgépbe tesszük és a lehető legsimábbra daráljuk. A vízből és a cukorból szirupot főzünk. Megolvasztjuk gőz felett a csokoládét. A szirupot, a vanília kikapart magjait és a rumot hozzáadjuk a gesztenyéhez. A masszát húsdarálón kétszer áthajtjuk, majd szaloncukrokat formázunk belőle. Mindegyikbe nyomunk egy-egy fogpiszkálót, majd így mártjuk bele az olvasztott csokoládéba.
Tűzzük őket egy hungarocell lapra és hagyjuk hűvös helyen megszilárdulni a csokoládét. Ha a csokoládé megszáradt, csomagolhatjuk is.

Vajkaramellás szaloncukor készítése karácsonyra


Amire szükségünk van
13 dkg kristálycukor
1 narancs
4 dkg vaj
1 dl tejszín
darált keksz
csokoládé

Vajkaramellás szaloncukor készítése
Karamellizáljuk a cukrot, majd öntsük bele a tejszínt, de közben vegyük le a forró lapról. Tegyük vissza a tűzre, majd tegyük hozzá a vajat (vagy margarint). Keverjük össze. Kapcsoljuk le a tűzhelyet. Tegyük hozzá a reszelt narancshéjat, keverjük össze.
A masszához tegyünk annyi darált kekszet, amíg formázhatóvá nem válik az egész. Hűtsük le, majd formázzuk tetszés szerint. A végén forgassuk csokimasszába.


illetve BAley'st szoktam házilag készíteni évek óta nagy sikerrel :)


Bailey’s


2dl rum
15 dkg porcukor
2 csomag van. cukor ezeket összekeverjük, és addig rázzuk amíg a cukor teljesen fel
nem olvad ( 2 literes áásványvizes palackban szoktam.)

2 csomag mogyorós Cappuccino por ( Tescóban kapni)

Utána hozzáöntjük a 3 dl tejszínt és pár óra hűtés után fogyasztható! Néha szoktam hozzáönteni kevés tejet ha besűrüsödött

Gyerekeknek: az almáspitéhez lereszelt alma fahéjjal cukorral izesített levét szoktam hozzáönteni.. imádják.. és nagynak érzik magukat :o)))


tavaly az akkor 2 éves fiammal só-liszt gyurmából készítettük az Adventi "koszorút"

Kép

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Dia, állati ez a koszorú :D

Shea vaj: láttam már bioboltban is, de én az enyémet a www.antalvali.com oldalon lévő bionom bioboltból rendeltem, állítólag ez a legjobb minőség / Konzol féle/. Mást még nem próbáltam, de biztos jók azok is.

Bonianyu, köszönet a receptekért, a szaloncukrokat szerintem kipróbálom :D Bayley's-t már többfélét is próbáltam, és egyik sem volt az igazi, asszem nem kísérletezem tovább...

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


jucc én ezt 2 receptből kreáltam jó pár évvel ezelőtt. és követelik már tőlem. :)

shea vaj ötletet köszönöm én is. :lol: ma megy férjem Ikeába tárolódobozokért a fiamnak, lehet vetetek vele ilyen formát:)

Dia a pompom koszorú tényleg nagyon jó! barátnőmnek továbbítom is tündér lánykáival csinálják meg.

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Sziasztok!

Nagyon tetszik ez a topic, tök jó ötleteket találtam.

Én már elkezdtem az ablakok és függönyök mosását, pókhálózást, szekrények portalanítását, szóval nagytakarítok, amíg a nagy oviban van, a kicsi meg szunyókál, vagy játszik. Bár ma délelőtt is kocogott utánam fel a létrára, így egy kicsit lassan haladok.

Nálunk csak a gyerekeknek veszünk ajándékokat. Szeretek én is készítgetni, elég jól varrok, amit most az oviban ki is használnak rendesen. Nem bánom, mert sajnos munkahelyem az nincs.

A férjem évek óta dolgozik az ünnepek alatt, így nálunk hamarabb lesz Szent este, már 21-én. Utána magam maradok a két fiammal. Karácsonykor eljönnek a nővéreim, anyukám, meg gondolom, hogy anyósomék is jönnek a gyerekekhez. (Nem vagyunk beszélő viszonyban sem nagyon.)

Elkezdtem készíteni egy adventi naptárt, WC-papír gurigákból, amit becsomagolok, megszámozok és szalaggal felkötök egy fenyő alakú kartonra. Most ennyi telik tőlem, nehéz úgy készülni, hogy a legfontosabbak nem lehetnek velünk. (Férjem, aki dolgozik, és apukám, aki a fiam szerint már a Jézuska mellett ül.)

De azért készülök, készülünk a gyerekekkel, a nagyobbikkal készítünk koszorút, a kicsi a sütik szaggatásában szerintem fog segíteni.

Nagyon tetszettek a fürdőgolyók, meg a szaloncukrok is, fogok készíteni, csak össze ne keverjem.

Szép estét mindenkinek!
mobilbea
Kiskunmajsa
 
 
 


Csatlakozni szeretnék! Karácsonyista vagyok, jöhetek? :D
 
 


Gyere :) :) :) És mesélj, miket csinálsz, hogy állsz a készülődéssel, ötletek, stb.stb.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Ma elkezdtem készíteni narancshéjból girlandot a fára. Cikkekben hámozom a narancsot, majd a kályhán kiszárítom és másnap felfűzöm. Egyszerű, de szerintem a többi dísz mellett jól fog mutatni.
mobilbea
Kiskunmajsa
 
 
 


Sziasztok!

Időben elkészült az adventi koszorúnk, íme:

Kép

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Ejha, Jucc, ez nagyon szép lett!

Én még mindig nem vagyok kész a koszorúnkkal, ezen a hétvégén a gyereknek olvasónaplót kellett írnia, így egyedül csináltam, de nem is haladtam olyan jól...

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


a mi idei Adventink:)

Kép

én is fűzöm a narancs és mandarin héjat:)

ma vagy holnap meg mézeskalácsot csinálunk fiammal.

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Sziasztok!

Nagyon szépek ezek a koszorúk! Igazán irigy vagyok, én most csak vettem, mert az ovis varrások még mindig lekötik az időm nagy részét. Legalább is azt a keveset, amit szabad időnek nevezhetek.

Mézeskalácsot én is holnap kezdek készíteni, mert a nagyobbik fiamnak jövő héten a néptáncórán és másnap az oviban is Mikulás, sőt jövő szombaton még táncos mulatság is lesz, adventi vásárral, ahol a kis néptáncosok is fellépnek.

Szóval neki kell állnom, ha eleget akarok készíteni.

Ajánlanátok olyan társas játékot, amit egy négy és fél éves fiú és egy másfél éves fiú szívesen játszanak?
mobilbea
Kiskunmajsa
 
 
 


mobilbea:) tárasasjáték:
http://www.galaxyjatekaruhaz.hu/magyar- ... gyben.html
http://jatek.vatera.hu/tarsasjatek/tars ... 95967.html

http://www.tudatosszulo.hu/fejleszto-ja ... yujtemenye

ebben sok játék van-.

kettő olyan, ami nagyon egyszerű

a napocskásban a színeket tanulva játszhat a pici is, illetve a nyuszifutam is a színek segítségével van.és a ki nevet a végén is képek alapján haladós. kemény táblás egyébként.

és elég sokáig kihasználható!


ma megsütöttük a mézeskalácsot, fiam szaggatta a formákat, és kente tojással a tetejüket. ha oviban lesz majd díszítem:) már csak a puszedlit kell majd megsütnöm meg a bejglit:)

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Sziasztok!

Boni! Nagyon köszönöm! A vaterán én is ezeket nézegettem, de a hétvégén, ha itthon lesz a férjem, indulunk vásárolgatni, majd ott is szétnézek.
Gyerekkoromban mi is nagyon szerettük a "ne nevess koránt". a nővéreimmel és a szüleimmel rengeteget játszottunk együtt. Szeretnék ebből valamit átadni az én gyerekeimnek is.
Hogy te milyen ügyes vagy! Már készen is van a mézeskalid! Ez igen! Bevallom, ma minden percet a manónak szenteltem délelőtt, nagyon jót játszottunk, pedig csak a matrioska babáim érdekelték.
Azért készítgettem is, az adventi naptárat már elkészítettem és már nagyjából feltöltöttem mindenféle aprósággal.
Még egyszer köszönöm a segítséget, üdv. Bea.
mobilbea
Kiskunmajsa
 
 
 


BEa vannak matrioska babáid? de jó? hogy szerettem őket, nekem sosem volt.

a közös társasjáték a diavetítés és az esti mesék a legeslegjobb dolgok voltak a világon :) :lol:

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Mobilbea: bármilyen nagyobb lapú memória beválhat, illetve dominó, kirakós (nagyobb méretű, kevesebb darabbal). Esetleg még Lotti Karotti, bár azzal lehet, hogy még várnék egy évet a kicsi miatt.

Ja, és bár nem társasjáték, de: golyópálya!!!!

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


juj tényleg a lotto játékok is nagyon jók:)

elkészült fiam Adventi naptárja. kézzel varrtam. Kép

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Lotto játékok? Az mi?:)

Csúcsszuper lett az adventid, gratula! Mennyi idő alatt készültél el vele?

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia hát nem nagyon tudtam rajta dolgozni, mert Zsigikém itthon volt. de maga az összevarrás zsebek felvarrása a héten kezdődött alvásidőben. kb akkor 3*2,5 óra .

Lotto játék:

gyerekkoromban volt ilyen játékunk. volt 6 db tábla rajta kb 12 kép. volt mellette ugyanannyi ugyanolyan kép kis kártyában. és mindenki kapott egy táblát. húzni kellett (fejjel lefelé voltak a kártyák) és az nyert, aki előbb a helyére tette a kártyákat.

igazából memóriajáték ez is:)

http://media.babaszoba.hu/csevego/0/2/9 ... as_014.jpg

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: