Új privát üzeneted érkezett!

Citromos süti

(Kell egy kb. 2 l-es mély tál, sajtreszelő, citrom facsaró, kézi habverő és egy kétdecis pohár! 8) )

Ilyen sorrendben mehet bele a cucc a tálba:
1 egész citrom héját lereszeljük (tálba!)
a levét kifacsarjuk (tálba!)
4 egész tojás (jó, a héja nem! :D )
2 pohár cukor
3/4 pohár szódavíz
3/4 pohár étolaj
Ezeket habverővel összekeverjük.
2 pohár liszt
1 cs. sütőpor.

24 db muffinhoz elég de lehet felezni is.

200 fokos sütőben 20 perc alatt sül meg.


Csokis-kókuszos muffin

(2db 2 l-es tál, kézi habverő, nem túl nagy bögre, kb. 3 decis, aprítógép, gépi habverő célszerű)

2 tojást szétválasztunk, a fehérjét felverjük keményre
10 dkg étcsokit (tortabevonó) aprítógépben durvára aprítunk, kb. fél centi átmérőjűre.
a tojássárgákhoz
3/4 bögre cukor
1 cs. vaniliás cukor
2/3 bögre tej
1/3 bögre étolaj, (együtt pont tele a bögre)
Összekeverjük,
hozzá a felvert hab
még hozzákeverünk egy bögre kókuszt
2 bögre lisztet
és egy cs. sütőport
(18-20 db muffin lesz belőle, szintén 200 fokon 20 perc alatt sül meg.)

Sós süti

(nagyon egyszerű, vagy 40 éve működik a családban a recept!)

1 teáskanál só
25 dkg margarin
1 tejföl (2 decis)
és kb. fél kiló liszt, de amennyit simaságig felvesz gyúrás közben a tészta.

Jól össze kell gyúrni, 1 éjszakára hűtőbe tenni, nyújtani, tetszés szerint szaggatni, vágni, tojással megkenni, megszórni reszelt sajttal, szezámmaggal, köménnyel, őrölt paprikával, füstölt sajttal, akármivel. Gyorsan sül, és gyorsan el is fogy! (Dupla adaggal szoktuk kezdeni!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


MÉZESKALÁCS (Gabi féle)
(Ez is vagy 20 éves recept, újat nem vagyok hajlandó kipróbálni! 8) )

10 dkg margarint, 2 dl olvasztott mézet, 25 dkg kristálycukrot, 1 cs. mézessüti fűszerkeveréket kis lángon megmelegítjük, közben kevergetjük. Hozzákeverünk 3 dl tejet, és hagyjuk kihűlni. 1 ek. szódabikarbónát és kb. 1 kg lisztet összekeverünk, és a masszával tésztát gyúrunk belőle. 1 napra hűtőbe kell rakni, ha tovább marad, nagyon kemény lesz a tészta.

Kb. 5-6 mm vastagra nyújtjuk, de ha vastagabb, tuti nem lesz kemény. Kiszaggatjuk, és 200 fokos sütőben 10 percig sütjük. Így remélhetőleg puha marad. Azért utána érdemes (még melegen!) jól záró fémdobozba elrakni. (Ez a fajta süti kicsit megnő sütés közben!!!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


OLAJOS KIFLI (nagyon egyszerű!!!)

(A babanet chaten nagyon nagy sztár ez a süti! Ajánlom mindenkinek!)

Hozzávalók: 1 kg liszt, 2 dl étolaj, 1 teáskanál só, fél liter tej, 5 dkg élesztő, kiskanál cukor, tölteléknek melegszendvicskrém, 1 tojás a kenéshez, esetleg szezámmag.

Az élesztőt egy kávéskanál cukorral felfuttatjuk a tejben, hozzágyúrjuk a többi hozzávalót. A tésztát 8 felé osztjuk, golyót formálunk belőlük, egyenként kinyújtjuk kör alakúra, majd szintén 8 felé osztjuk. Minden kis cikkre rakunk egy teáskanál tölteléket, feltekerjük a kifliket, tetejüket tojással megkenjük, mehet rá szezámmag is, 200 fokos sütőben addig sütjük, míg kicsit megpirul a tojás.

64 isteni finom puha kifli lesz a végeredmény! Melegszendvics krém helyett lehet bele sajtkockát vagy csak egy csepp margarint rakni, csak hogy puha legyen! IMÁDOOOOOOOOOOOOM

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 

 
 

Sziasztok!Tök jó ötlet volt a topic!! :D :D

Itt egy isteni sütike,bár kell hozzá egy kis karizom!
Julika néni féle süti

50 dkg liszt
25 dkg margarin
5 tojás
12 dkg porcukor
2 dkg élesztő

Az élesztőt kevés tejbe felfuttatjuk.A lisztet margrinnal elmorzsolom.Az 5 tojás sárgáját aporcukorral felverem,és ezeket összekeverem.
Nyújtok 3 vékony lapot.

Az 5 tojás fehérjét 40 dkg cukorral ki kell verni gőz felett.
Rákenjük a 3 lapra,megszórjuk dióval vagy kókusszreszelékkel,feltekerjük és felvágjuk.Előmelegitett sütőben kis lángon sütjük.

Mi zabáltuk mikor a vendégségbe elénk rakták!

Van még sokkedvencem,majd bepötyögöm őket .

KépKép

KépKép
 


Akkor a vega receptek!Aztán még majd teszek többet!

Héjában sült krumpli:
A krumplikat héjában megsütöd.Amikor kész,félbevágod,és kikaparod!(óvatosan)Krumplipürét csinálsz belőle és visszatöltöd.A tetejére füstöltsajt!
Nagyon fini és spórolós,mert ugye a héját is megeheted! Laughing

Más vega recept:
Töltött gomba:
a gombát meghámozzuk,a szárát kiszedjük és a gomba belsejét kikaparjuk.A gombafejeket vajon kicsit átforgatjuk,és tűzálló tálba tesszük.A vajon megpirítjuk a kikapart gombát,felöntjük fele víz-fele tejjel,rizst adunk hozzá,sózzuk,borsozzuk.Amikor készen van visszatöltjük a gombafejekbe és reszelt füstöltsajtot szórunk rá.Aztán be a sütőbe!

Zöldséges rizs:
25dkg rizst olajon megpirítunk egy diónyi hagymával.Felöntjük vegetás vízzel és megpároljuk.Megszórjuk fehérborssal és hozzáadjuk az előre megfőzött zöldségeket,1 pohár tejfölben elkeverünk 3 tojássárgáját és petrezselymet,ezt is hozzáadjuk.Hozzákeverünk még 10 dkg reszelt sajtot,és a tojások felvert habját.Morzsázott tortaformába öntjük és megszórjuk reszelt sajttal.Megsütjük!
Vendég
 


KarácsonyiMézes borleves
8 dl fehérbor,fél citrom héja,fahéj,szegfűszeg,4 tojássárgája,8 dkg méz

A bor kb. 3/4 részét felforralod a fűszerekkel.A tojást,a maradék borral,mézzel elkevered és habvarővel folyamatosan keverve a forraltborhoz csurgatod.Ezt már nem szabad felforralni!

Egyszerűbb Laughing
Fahéjas-almás levesport víz helyett 2/3 rész borral,1/3 rész főzőtejszínnel oldod fel!

Pulyka
Én csak pulykamellet szoktam tölteni,mert ezt szeretik!
Egy jó nagy pulykamell vagy két kisebb.
80 dkg gesztenye,50dkg darált sertéshús,bors,3 tojás,zsemle,2 dl tejszín,só

A zsemlét beáztatjuk,a gezstenyét megfőzzük és áttörjük.Összekeverjük a többi hozzávalóval és megtöltjük a pulykamellet (vagy pulykát).Szalonnacsíkokkal borítjuk.

Vörösboros körte mascarponéval
2,5dl vörösbor,2 ek.méz,1 db fahéj,4 szem szegfűszeg,4 db körte,10 dkg tejszínes joghurt,12 dkg mascarpone,aprított mandula

A bort a mézzel,fűszerekkel,felforraljuk.A körtét meghámozzuk,félbe vágjuk,kimagozzuk és a borban pároljuk pár percig.A mascarponét elkeverjük a joghurttal,a bort sziruposra forraljuk.Ráöntjük a körtére,mindegyikre teszünk mascarponét és megszórjuk mandulával.
Vendég
 


Pil! Megmentőm! Ezt kerestem!!!!!!!!!!!!!

Legegyszerűbb muffin:

1 pohár gyümölcsjoghurt
3 egész tojás
(majd a joghurtos pohárral mérünk)
1 pohár kristálycukor
fél pohár étolaj
Összekeverjük, majd még ezeket hozzá:
2 pohár liszt
fél cs. sütőpor

12 db lesz belőle, 200 fokon 14-18 perc alatt sül meg, ki hogy szereti.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Kinder-szelet
Hozzávalók:
Tésztához: 25 dk cukor 5 dk vaj 2 evőkanál kakaó 2 evőkanál méz 2 egész tojás pici só 45 dk liszt Krémhez: főzött krém:7 dl tej 1 (kicsit púpos) evőkanál liszt 3 cs. Tejszín ízű pudingpor Ezt sűrűre főzzük, és még melegen hozzákeverünk 1 pohár (2 dl) tejfölt. Hűlni hagyjuk. kevert krém: 20 dk cukor 25 dk vajjal/margarinnal habosra keverjük és apránkét hozzáadjuk a kihűlt masszát, ezzel is habosra keverjük.

Elkészítés:
A tésztához valókat gőz felett fel kell főzni. Amikor már langyos hozzáadunk 45 dk lisztet, melybe előtte 1 kávéskanál szódabikarbonátot keverünk. Teljesen hagyjuk kihűlni, mert különben ragadós a tészta. Ketté osztjuk, kinyújtjuk. A tepsi hátlapján (én sütőpapírt teszek rá, így nem kell vajazni-lisztezni) sütöm meg a lapokat. Óvatosan kell leszedni róla, nehogy eltörjön, mert ilyenkor még kemény a lap. A két lap közé töltjük a krémet. Én a felső lap alá még egy kis lekvárt is kenek. Csokoládémázzal vonom be a tetejét. Másnapra megpuhul a tésztája.

Reni
Kép
 
 


Adventi muffin

Hozzávalók 12 darabhoz:
20 dkg aszalt gyümölcs
3 evőkanál pálinka, vodka v. valamilyen szesz
12,5 dkg vaj
10 dkg cukor
25 dkg liszt
fél csomag sütőpor
fél mokkáskanál őrölt fahéj
fél mokkáskanál mézeskalács fűszerkeverék
2 tojás
1 evőkanál méz
fél dl tej

Előkészítés: Az aszalt gyümit apró darabokra vágjuk, és összekeverjük a pálinkával. A vajat felolvasztjuk, és a muffinformát kikenjünk vele. Vagy muffin papírral kibéleljük. A maradék vajat félretesszük. A sütőt 200 fokra előmelegítjük.
Elkészítés: A cukrot összekeverjük a liszttel, a sütőporral, a fahéjjal és mézeskalács fűszerkeverékkel. Hozzáadjuk a gyümit. A tojást habosra keverjük, hozzáadjuk a vajat, a mézet és a tejet. Kanalanként a lisztes keverékhez adjuk. A tésztát a formába töltjük és a sütőben kb. 20 percig sütjük 180-200 fokon.

Reni
Kép
 
 


Sütés nélküli gesztenyetorta

50dkg darált kekszet összedolgozunk 20-25dkg rámával és 5 dkg porcukorral. Az így kapott masszát belenyomkodjuk egy kapcsos tortaformába. A krémhez 60 dkg gesztenyepürét, 10 dkg rámával, 1-2 evőkanál rummal és annyi tejszínnel( én kb. 2 dl-t adtam hozzá) összekeverünk, hogy jó krémes állagú legyen. A krémet rásimítjuk a kekszes alapra. A tetejébe nyomkodhatunk kimagozott, lecsepegtetett meggyet, de tejszínhabbal is díszíthetjük. Egy éjszakára rakjuk a hűtőbe.

Reni
Kép
 
 


Reni! A keksztekercseket is légyszi!
 
 


Gabella!De jóóóóó,örülök!!

Csajócák,ez lehet nem a leggyorsabb süti,de annyira finoooooooooom!!!

Erdélyi kókuszos kocka


Hozzávalók:
10 tojás
50 dkg kristálycukor
1 cs.vaniliás cukor
3 dl tej
15 dkg kókuszreszelék
15 dkg darált dió
3 ek.keserű kakó
1cs.sütőpor
20 dkg Ráma

Elkészités:
1.Kókuszos lap
5 tojásfehérjét kemény habbá verünk,majd beleteszünk 15 dkg kristálycukrot és tovább verjük.Aztán beleteszünk 15 dkg kókuszreszeléket,2 ek. Réteslisztet,és fél cs.sütőport.
Sütőpairral kibélelt tepsibe teritjük(30x40 cm-es tepsi),megsütjük.Kb.10 perc

Barna lap:
Ugyanaz kell bele mint a kókuszosba,csak kókusz helyett a kakóport és a diót tesszük bele.

Krém:
A 10 tojás sárgáját 20 dkg kristálycukorral ,és a van.cukorral krémesre keverjük,beleszórjuk szárazon a pudingot,elkeverjük,hozzáadjuk a 3 dl.tejet,és állandó keverés mellett megfőzzük.Hideg vízfürdőben langyosra hűtjük,közben kevergetjük,és ha kihült,belekeverünk 20 dkg rámát.

A fehér lapra a krém ¾-ét rákenjük,rátesszük a barna lapot,rákenjük a maradék krémet,és megszórjuk csokireszelékkel.

KépKép

KépKép
 


Kókusz/gesztenyés tekercs:

50 dkg darált keksz + 20 dkg margarin + 15 dkg porcukor + 4 evőkanál kakaó (nem cukrozott), annyi víz, hogy összegyurható legyen, hűtőbe tenni 1/2 órára, ketté venni és kókuszreszelékkel megszórt folpackon kinyújtani, megkenni a krémekkel, szorosan feltekerni, ráhajtani a folpackot, hűtőben több napig eláll

Kókuszkrém:
10 dkg vaj (nem margarin) + 15 dkg porcukor + 5-10 dkg kókuszreszelék

Gesztenyekrém:
25 dkg gesztenyemassza (édes) + 10 dkg margarin + 5 dkg porcukor + rum/

Reni
Kép
 
 


Mézes-marcipános golyók:

10 dkg mézeskeksz,20dkg marcipánmassza,4 ek.fehér rum vagy narancslé,1 narancs héja,5 dkg fehércsoki,1 cs,bourbon vaníliáscukor

A mézeskekszet összetörjük,a marcipánt apró darabokban keverőedénybe tesszük,hozzá a rumot vagy narancslevet,narancshéjat,vaníliáscukrot,kekszet.Ezt robotgéppel,jól összekeverjük.
Golyókat formázunk és kekszmorzsába hemprgetjük.A fehércsokit megolvasztjük és rácsurgatjuk.
Vendég
 


Meggyes-diós

30dkg liszt,4 tojássárgája,1 cs. vaníliáscukor,1 dkg élesztő felfuttatva 1 dl tejben,1kk cukor.

Ezt összegyúrni és 3 részre osztani.

Töltelék:
1 üveg magozott meggy,20dkg darált dió,20 dkg porcukor,4 tojás felvert habja.

A tésztát kinyújtjuk hosszúkásra.A szélére szépen sorba rakjuk a meggyeket és mindkét szélét betekerjük .a közpén kis helyet hagyunk és ide töltjük a diós habot.
Vendég
 


Ánizsos

20 dkg liszt,20 dkg cukor,1 cs ánizs /ezt kévédarálón megszoktam darálni),10 dkg mandula,3 egész tojás

Sütőpapírral bélelt formában!
Vendég
 


Boros süti

3 tojás,1/2l cukor,1/2l liszt,10 ek. olaj,1 cs. sütőpor,1/2 l vörösbor,szegfűszeg,szegfűbors (őrőlt mindkettő)fahéj.Ezeket összekeverni,vajazott,lisztezett tepsibe önteni.A tetejére vékony almaszeletek,durvára vágott dió és kristálycukorral összekevert fahéj.
Vendég
 


Aranygaluska

50 dkg lisztből, 3 dl tejből, 8 dkg cukorból, 3 dkg élesztőből, 3 tojássárgájából, 8 dkg vajból kevés sóval, reszelt citromhéjjal kelt tésztát készítünk.
Ha megkelt, lisztezett nyújtódeszkára öntjük, ujjnyi vastagságúra nyújtjuk majd lisztbe mártott, dió nagyságú pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A tésztadarabkákat egyenként langyos vajba mártjuk, és kuglófsütőbe vagy mély tepsibe szorosan egymás mellé helyezzük. Darált diót, törött fahéjat, kristálycukrot és mazsolát összekeverünk, ezzel minden sort meghintünk. Ezután langyos helyen 35 - 40 percig lassan kelesztjük, majd közepesen meleg sütőben világospirosra sütjük. A sütő melege egyenletes legyen. Abban az esetben, ha a sütő a tészta tetejét megbarnítaná és a tészta belül még nyers lenne (ezt tésztába szúrt hurkapálcikával vagy villával próbálhatjuk ki), fóliával takarjuk le, és lassú tűznél süssük tovább. Ha a tészta teljesen megsült, könnyen elválik a tepsi oldalától.
Bor- vagy vaníliasodóval adjuk az asztalra.

(Na ezt most begépeltem úgy, ahogy a könyvben volt, és már magam sem tudom, hogy én hogy csináltam... Valószínűleg nem 3 tojássárgáját, hanem 2 egész tojást raktam bele, mert a tojás drága, a fehérjét sajnálom kidobni... És az is tuti, hogy olyan tepsibe, vagy jénaiba kell rakni, hogy még tudjon jól feljönni a tészta, mert nekem először kikelt a tepsiből. Szóval max. az edény feléig lehet rakosgatni a rétegeket.)

Vaníliasodó

3 dl tejet 2 tojássárgájával elkeverünk, adunk hozzá 10 dkg cukrot és 1 púpozott kiskanál lisztet. Gőz fölött habzásig verjük. Ezután a tojások keményre vert habját és 1 comag vaníliás cukrot teszünk bele.

(Ez is a hivatalos recept, én ezt úgy szoktam leegyszerűsíteni, hogy 1 csomag vaníliás pudingot 3 evőkanál cukorral és egy tojássárgájával kikeverek, és a szokásos fél liter tejjel megfőzöm. Jobban kell kavarni, mert a tojás miatt ragadósabb, aztán még forrón, de már a tűzről levéve hozzákeverem óvatosan a felvert tojásfehérjét.)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Gofri!

Turmixgépben csinálom, nagyon tuti!

2,5 dl tej, 12,5 dkg (tehát fél kocka) Rama margarin, 3 egész tojás, 15 dkg cukor. Ezt turmixolom, közben kimérek 25 dkg lisztet, hozzáöntök egy csomag sütőport, ezt fokozatosan adagolom a mixerbe, ha mind benne van, akkor még 1 percig turmixolom, majd lehet is sütni.

(Ne legyen tele a forma, csak a közepére olyan jó félig csorgass, mert a sütőpor miatt jól elterül, így is néha nekem kifolyik a tészta, de hamar ki lehet tapasztalni!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


trüffel-torta:


Tészta:

4 db. tojás
93 g cukor
80 g liszt
13g kakaó
40g vaj


1, Egész tojást cukorral habozunk.
2, Teszünk vele lisztet, kakaót és gyengén keverünk. Végén keverünk olvasztott vajat.
3, Sütőben kb. 20 percet sütünk.

Díszítés:
1, 120g csoki( lehetőleg sok kakaó tartalmút ajánlom, így finomabb) + tejszín 150ml
A tejszínt melegítünk, amikor kezdik habozni, vele teszünk darabolt csokit és keverünk. Majd gyengén habozunk. (Elégé folyékonynak tűnik, de nem baj, majd keményedik.)
2, Vékonyan vágott piskótára kenjünk lekvárt (forró vízzel higított lekvár, kb. ugyan annyi vizet teszem, mint a lekvár). Utána kenjünk a csoki krémet.
3, 100g csoki (magas kakaó tartalmú jobb) + tejszín 50ml
Ugyanúgy készülünk, mint előző. Piskóta tetejére kenjünk.
4, A hűtőben pihentetünk, addig a csokis része stabil állapota legyen.
5, Ha szeret keserű ízűt, tetejét lehet kakaópórral hinteni.(Akar név, szövegeket is írhatsz.)

Kép Kép
Vendég
 


Csodatorta (szerintem vizes piskóta)

30 dkg porcukrot kikeverünk 6 tojássárgájával és 6 evőkanál vízzel. Hozzákeverünk 20 dkg lisztet és a 6 tojás kemény habját. Kikent, lisztezett formába öntjük, jó nagyba, mert kb. úgy megnő, mint egy 10-12 tojásos piskóta!

Kb. fél óráig kell sütni, de tűvel érdemes próbát csinálni.

Ha kész, még forrón le kell kapcsolni róla a formát, és úgy hülni hagyni, mert a formában összeesik! Tapasztalat!

Bármilyen töltelékkel finom, én már csináltam gesztenyével, túróval, csokikrémmel, és tényleg jó kis könnyű tészta!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Répatorta:


nagyon fini próbáljátok ki!

34 dkg reszelt répa
1 bögre cukor
1 bögre barnacukor
1 bögre olaj
1 bögre tejszínes sajt (én eleinte mascarponét tettem bele,de kipróbáltam a sima krémsajtot camping v bármi és teljesen jó)
3 tojás
2 bögre liszt
2 kk. sütőpor
2 kk szódabikarbóna
1 pici só
én még beleszoktam önteni egy zacsi mandulaforgácsot ill a tetejére cukormáz és arra még hagyok belőle
de lehet mazsola,dió,

Vajazott,lisztezett forma,előmelegített sütő!
Vendég
 


Snidlinges házi sajt
Hozzávalók:
• 5 pohár natúr joghurt (87,5 dkg)
• 1-2 gerezd fokhagyma
• 1 kis cs. snidling
• só és frissen őrölt bors
• fél kk. őrölt kömény
Egy nagy szűrőt kibélelünk valamilyen vékony szövésű textíliával, mondjuk egy patyolattiszta pelenkával vagy pólóval és beleöntjük a joghurtot. A szűrőt ráhelyezzük egy nagy keverőtálra. és az egészet 36-48 órára a hűtőbe betesszük. Ezalatt kicsöpög belőle annyi savó, hogy a joghurt sűrűvé, krémszerűvé válik. A fokhagymát megpucoljuk, finomra zúzzuk, és apróra vágjuk a snidlinget. Ezután mindkettőt a sűrű joghurtkrémbe keverjük, amelyet megsózunk és megfűszerezünk őrölt köménnyel. Megvan a sajttésztánk. Néhány mozdulattal kb. 10 cm átmérőjű korongot formálunk belőle, és becsomagoljuk egy újabb pólóba vagy pelenkába. Minél több réteg fedi, annál jobb. A becsomagolt sajttésztát két vágódeszka közé tesszük, és a tetejére ráfektetünk néhány könyvet. Ne legyenek se túl nehezek, se túl könnyűek: összesen kb. 70 dkg kell. A bebugyolált, könyvekkel lesúlyozott korongot visszatesszük a hűtőbe, és hagyjuk, hogy 24-36 óra alatt kialakuljon a végleges íze és formája. Olyan kemény sosem lesz, mint mondjuk a trappista sajt, viszont a puha krémsajtnál jóval szikkadtabbra szárad.

Kép
 
 


Sziazstok!Bocsánat betolakodok,de babásoknak gyors könnyű és fincsi a Túróforduló nevű sütike .olyasmi mint egérke /ha van aki ismeri/,de nemolyan macerás van fönnt recept googleba ha érdekel valakit nállam imádják.További jó sütögetést ezt a sajtot kipróbálom.És a gofrit is mert nekem eddig sajna a tészta nem sikerült mindíg olyan palacsintás :))És van 1 nagyon fini süti még a paradicsomos ha érdekel benneteket leírom
 


Boci szelet

Hozzávalók:

A tésztához:
35 dkg liszt, 25 dkg cukor, 2 tojás, 2 kávéskanál szódabikarbóna, 1,5 dl olaj, 2 evőkanál kakaó, 2 pohár kefir

A tetejére:
25 dkg túró, 10 dkg vaj, 2 cs. vaniliás cukor, 2 tojás, 2 evőkanál cukor, 1 evőkanál búzadara

A tészta hozzávalóit összekeverjük és tepsibe tesszük. A tetejére valókat összekeverjük, és a tésztára szaggatjuk halmokban, majd előmelegített sütőben megsütjük. A tetejét meghintjük porcukorral.

Reni
Kép
 
 


Finom túrós

Hozzávalók: 25dkg, ráma, 25dkg túró, 25 dkg liszt, 15 dkg cukor, 2 tojás, 1 sütőpor, 1 vaníliás cukor, 1 citrom reszelt héja, leve (én citromlevet raktam), csipet só.
Lisztet, sütőport összekeverem, belereszelem a citrom héját. A margarint felhabosítom a cukorral, vaníliás cukorral, majd hozzákeverem a tojásokat és a csipet sót. Nagyon jól kikeverem. Belekanalazom a túrót, lisztes keveréket, a citrom levét. Kikent, kilisztezett tepsibe öntöm (inkább kisebb tepsi). Előmelegített sütőben 200-220 fokon megsütöm. Én porcukorral megszórtam, de fini lehet meggyel vagy dióval is megsütni!

Reni
Kép
 
 


Toszkán csokoládétorta

Hozzávalók:
20 dkg Milka Dessert csokoládé (vagy más jó minőségű tejcsokoládé), 20 dkg vaj, 10 dkg (barna)cukor, 10 dkg liszt, fél deci rum, 6 tojás.
Elkészítés:
A csokoládét felolvasztjuk, aztán hozzákeverjük a vajat. Robotgép habverőjével beledolgozzuk a csokiba a cukrot, a rumot és a tojásokat. Aztán egy kanállal belekeverjük a lisztet is.
A tésztát egy kivajazott vagy sütőpapírral bélelt kapcsos tortaformába öntjük, és előmelegített sütőben 200 fokon tűpróbáig sütjük.

Amikor megsül, a sok csokoládétól a közepe még lágy. Kihűtve tálaljuk. A legfinomabb tejszínhabbal vagy fagylalttal.

Az enyém ilyen lett.A díszítés bonbon rajta.NArancskrémes trüffel
ami jól passzol a csoki ízhez.
Kép

KépKép

KépKép
 


Háát csajok,látszik,hogy édesszájú a csapat!!!!!!!
Teszek fel egygyors egytál(tepsi)ebád receptet.

Tepsis gyors ebéd:

-Kimosom,kinyomkodom a savanyúkáposztát
Dm-es sütőpapirral kibélelet tepsibe szórom
meglocsolom 2 dl száraz fehér borral
-ráteszek kolozsvári szalonna csikokat
-beboritom csontos vagy csont nélküli jóóól befűszerezett karaj szeletekkel
-szeletelek mellé és rá vöröshagymát,fokhagymét és 40 percre betolom a sütőbe lefedve.
A végén leveszem a fedőt vagy a fóliát és kicsit megpiritom,de nem hagyom kiszáradni!!!!!
Isteni finom!!!
Meg lehet bolonditani alma szeletekkel, vagy lehet csinálni a zsirjából és mézből mustárból pikáns édes szószt rá. :lol: :wink:

benianya

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron