Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
nem tudtok vmi aranyos őszi hangulatú ajtódíszt a bejárati ajtóra?
Köszi előre is:
Ági

Kép
 
 


Zsuzsa,
nnnnnnna jó, de tavasszal figyellek ám! Kép
 
 


Sziasztok!

Találtam egy nagyon jó oldalt:

http://www.enchantedlearning.com/crafts/mobiles/

Ha már volt, bocs.
A kép alján abc-ben is lehet keresni.
Nem csak mobilok vannak, hanem 100 és 100 klassz ötlet.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Bigacsiga,
ez nagyon klassz oldal!Kép
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Vettem a lányomnak egy kalocsai himzett bluzt, hogyha lesz ovis ünnep, akkor megmutassa, hogy milyen szép "magyar" kislány. Az a gondom, hogy nem tudom milyen szoknya kellene hozzá. Van valamilyen ötletek? Meg is tudnám varrni, ha tudnám, hogy milyen anyagból milyen fazonú legyen.
Köszi a segítséget.
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Agci,
bocs, de nem jartam erreKép Kepeket a z Ismerjuk meg egymast... alatti "topicomba" szoktam feltenni, aztan idovel levenni. Koszi az erdeklodest, kedves vagyKép Az ajtodisz gondolom nem aktualis mar.

En egy dekorgumis keppel jottem most. Oldalrol van fenykepezve, ezert kicsit ovalis alakunak tunik, de igaibol kor alaku. Vagyis sokszogu, mert nem teljesen korrekt a korbevagasKép
Kreativ hobbys otlet.

A baranyok hallgatnakKép
 
 


Esztianyu,
ha még aktualis: "Az asszonyok, lányok színes rakott kasmirszoknyát hordtak sok alsószoknyával. Ehhez hímzett ingvállat, vagy pruszlikot, vagy viganért viseltek. A szoknya elé hímzett kötényt kötöttek. Ilyen hímzés díszítette az asszonyok főkötőjét és a zsebkendőjét."

http://www.year1100.iif.hu/083.jpg
 
 


Errol jut eszembe:
minap a Hugom talalkozott egy nemet turistaval, aki elmeselte, hogy barmerre jar, minden orszagbol visz jellemzo "anyagokat" magaval haza, patchworknek. Akkor epp egy kekfestos bolt utan erdeklodott, igy futottak ossze. Tok jo otlet. Csak sokfele kell jarniKép

-Afonya
 
 


Áfonya!
Hááát, nekem nem ugrott volna be a kékfestős anyag... sőt, azt sem tudnám hirtelen (később sem), hogy hol lehet kapniKép
Tényleg jó ötletKép
Dekorgumit csak ragasztottad, vagy Te is vágtad ki?
Ha kedveled az ilyeneket, akkor a Mariann-Kreatívban láthatsz egy csomót (asszem ez lett BNV-nagydíjas)

Csi
 
 


Sziasztok lányok!

Tudnátok nekem segíteni megtalálni Phaedrát és vele együtt remélhetőleg a karácsonyi Burdáimat is, amik tavaly nála maradtak? A profiljában levő címét próbáltam, az nem jó. Elküldené nekem valaki esetleg a telefonszámát?
Köszi előre is!

Panó
 
 


Telefonszamot szerintem nem ildomos kiadni, viszont szivesen szolok neki.

-Afonya
 
 


Áfonya!

Az is nagyon jó lesz, köszi! Esetleg ő felhívhatna, régebben tudta a számom, az nem változott. Ha mégsem tudja, akkor neked elküldöm mail-ben. Köszi szépen!

Panó
 
 


Csi,
uy elbujtal, eszre sem vettelek. Miota vagy Te ilyen szegyenlos?Kép
Dekorgumi: jaja, en vagtam ki, raadsul a sablon sem volt jo. Vagy en voltam nagyon hulyeKép De egyszeruen akarhogy forgattam a mintat, nem volt eleg az anyag hozza.

Pano,
nincs mitKép

-Afonya
 
 


Afonya,

köszi, de én valami szerényebbre gondoltam. Majd csak ki ötlök valamit.

Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Szerintem egy rakott szoknya annyira nem extra. Azt még hazilag is meg lehet csinalniKép Vgy akkor mire gondoltal?
 
 


Sziasztok!

Régi Burda újságjaimat eladom, 250.-Ft/db.
Tel. 70/547-0603
e-mail: makrancs@gportal.hu

Üdvi.

Évi
 


Sziasztok!
Érdekel valakit keresztöltés képekben?
A képeket keret nélkül vállalom.
Megtekinthatőek: http://babanet.hu/album/main.php?album=4059
 
 


Elkeszult a falvedo elolapja, vegre. Minden figura rajta van, mi nagyobbik gyerkocom esti mesejeben elofordulKép Mivel elso ilyen muvem, keretik, nem kell kozelrol nezniKép

Itt még felkeszen, puffado festek mar fenn, de golyozo szemek nelkul:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133979.jpg

Itt pedig kozeliek:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133980.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133981.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133982.jpg

Itt egy kozeli, az alma konturja puffadofestek.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/133988.jpg

Ezuton is koszonet Foltvarro Cilinek /remelem, nem tagad meg muvem lattanKép/ a gyakorlati tanacsokert, otletekert.
 
 


Jé!Kép
Én azt hittem, varrsz egy sima falvédőt, hogy ne legyen hideg a falKép
Erre tessék!
Minden elismerésem, nagy munka lehetett!
Szép lettKép
 
 


KosziKép Megkuzdottem vele, de en gyoztemKép

-Afonya
 
 


Zsuzsa,
ilyenkorKép De latom, Te sem alvasra hasznalod az ejszakat. Te mit varrsz?Kép Koszi a dicseretet, Reka odaig van tole. Bovebben a "masik" topicban.

-Afonya
 
 


Csajok,
tudja-e valaki, mi a hivatalos neve annak a cuccnak, amit parnakba avagy puha gyerekjatekokba tesznek? En töltőflízkent ismerem, de hatha hulyeseg s egek a boltban veleKép Egyaltalan, hol lehet ilyet kapni s mennyiert?

-Afonya
 
 


afonya, sztem jól tudod a nevét és nem fogsz égni.
Méteráru boltokban szokott lenni (szivacsdarabkák is, ha azzal akarod tölteni).

Nekem szabásmintára lenne szükségem: tudom, hogy köztetek sokan nagyon ügyesek (én meg nem).
Az ovis farsangra kéne a jelmezhez varrnom valami törökpapucs szerüséget, tudjátok, aminek az orra felfelé kunkorodik.
na most tényleg nem tudom, hogyan lehet ezt megcsinálni.28as tappancsa van a gyereknek, 18 centis a talpa. Ha valaki lerajzolná és elküldené mélben a mintát, nagyon megköszönném.

Továbbá valakinek még tartozom vonatos sablonnal, csak nem emléxem, ki kérte (talán áfonya???) és nem adott emailcimet (hu, van annak már fél éve is).
 


Áfonya,eszembe jutott a hivatalos neve a töltőfliznek, vliese. (de ezt pld anyu varrónője nem ismerte és azt mondta nekem, ne urizáljak már, jó lesz a babzsákállatkám fejébe flíz is):-)))
 


Ispilang,
koszi. UrizalszKépKép Vliese szabadejtesben fliz, biztosKép
Vonatos sablon mar nem aktualis, koszi, azota elkeszult a falvedo.
Probaltam neked torokpapucs szabasmintat keresni a neten, de nem talaltam semmi ilyesmit, amit Te keresel. Ezt cipore huznad ra vagy ilyenkor mezitlabasok a gyerkocok?
En kivagnek egy haromszoget, kupot varrnek belole, bele kis drotot esetleg /hobbiban kaphato ilyen zseniliaba bujtatott drot, amit allatkakhoz hasznalnak fel, annak talan vedett a vege, nem olyan hegyes/ es kezi varrassal addig alakitgatnam, amig olyan nem lesz, amilyet akarok. Mikorra kell?

-Afonya
 
 


Teletubbykat. ProbalokKép
Szoval még csak a tervezes fazisaban van. A maradek anyagokbol meg Matenak akarok mindenfele szines babut, meg allatimitalo kisparnakat, ilyesmi...
 
 


Afonya,anyu varrónöjével levélben volt szokásom érintekzni, mivel nem sürün találkoztunk.Ha nekem varrt valamit, lemértem az adataim, mellékeltem az anyaghoz olyan divatmagazinokból kivágott képpel együtt, aztán ö megcsinálta. Sajnos öreg, beteg lett, nem varr már:-( de ö uge, biztos ugy ejtette, ahogy leirtam:-))

Zsuzsa, megköszönöm a szabásmintát, ha ráakadsz,tegnap egy netes ismerösöm lerajzolta, hogyan is csinálhatnám meg, de profi minta bármikor jól jönne.
Jan.26-án lesz a farsang, még semmit nem csináltam:-)) de én ilyen halogatós vagyok,sajnos.
 


Zsuzsa,
tok jo ez az allatka. Nameg a gatya is vagany lehetettKép
Szerintem az "en modszerem" is hasonlo lenne, csak Te sokkal profibban leirtad.
 
 


köszönöm,Zsuzsa! meg Áfonya:-)
Jahj, olyan klassz az a mamuszka, ami van nektek, igaz, nekünk kékben kell, de kár, hogy nem kaptam sehol:-((
lehet, azt nem is csinálom meg, pedig a Zsuzsa modellje tök érthető meg jó, csak hulla fáradt vagyok és még a jelmez sincs teljesen kész.(persze, az utolsó percre hagyom szokás szerint, ezért csak összecsapott lesz, nem tudom, miért vaygok ilyen kis lusta buta:-( )
 


Sziasztok!
Én sajna varrási-analfabéta vagyok Kép
Ez a "töltöfliz" az tulképpen 2-3 mm-es "mikrogyöngy". Anyukám varrna nekem szopispárnát, és egy honlapon találtam tök hó képeket a párnárol, és a töltelék ott "mikrogyöngy" volt.
Hol lehet ilyet beszerzni? Én sajna varrási-analfabéta vagyok Kép
Köszi Minyu

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu,
nem, szerintem a toltofliz olyan vattaszeru valami, csak műszálbol. Jol megmondtam, mi?Kép
Szerintem amire Te gondolsz, az a polisztirol gyöngy.
http://drg-grafika.hu/partners/nikecell/index.php?mid=2_1&page=2_1_9
"Szállítása polietilén zsákokban történik (0,2-0,4 m3/zsák)". 672 Ft/kg az ara, ez tavalyi info

En egyebkent apro szivacskockabol tomott parnat csinaltam. Arra figyeljetek kesziteskor, hogy gyakori mosast igenylo cucc a szopisparnaKép
 
 


Sziasztok!
Csak bekukkantottam, de látom lehet, hogy szolgálhatok hasznos infóval.
Bp-en a Móricz Szigmond körtéri Hobby boltban lehet kapni ilyen polisztirol gyöngyöt. Az árat sajna nem tudom, de rendszeresen járok oda, és mindig van.

Üdvi.

Évi
 


Köszi az infókat! Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


A lanyom cica akar lenni a farsangon. Vettem feher műszőrmét. Cicalába már lesz, ugy nez ki, azzal megvagyokKép
De hogy csinaljak neki farkot? Mivel tomjem ki, hogy tartasa is legyen, de ne legyen balesetveszelyes? Van valakinek otlete, tippje, tapasztalata?
 
 


Sziasztok!

A segítségetek kellene: vettünk egy nagy térképet (világtérképet) mindenféle merevítőrúd nélkül, ugyanis felkasírozni szeretném valamire.
Fára de még jobb lenne ha parafára sikerülne. Szerintetek hogyan csináljam? Nem akarom hogy hőlyagos legyen, de azt sem, ha nem lenne mindehol rögzítve, mert akkor betépődhet.

Mi tévő legyek?

gina
 


Láttátok már ezeket a takarókat? Szerénységem tervezi Kép
www.takoo.hu
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nagyon sok kötésmintában olvastam azt, hogy ún. "ráhajtást" kell kötni. Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ezt pontosan hogy is kell csinálni?
Köszönettel:
Majszi

Majszi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron