Új privát üzeneted érkezett!

Itt nyitottam meg a receptes oldalunkat. Ide lehet írni a finomabbnál finomabb recepteket :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 


Nelli, tök jó, ügyi vagy!!!!!!

Ugyan még nem írok most receptet, nincs időm, de kerítek majd én is finomságokat! :)

KépKépKép
 
 


Férjem egyik kedvenc étele:

Én csirkecombbal készítem, de lehet más csirke"alkatrésszel" is. Szóval sózom, borsozom /én vegetázni nem szoktam, mert attól olyan mű ízű lesz/, majd paprikásos lisztbe forgatom őket, egy kiolajozott tepsibe teszem a combokat, majd vöröshagymát karikázok rá majd egy nagy dobozos tejföllel leöntöm, lefóliázom és puhára sütöm, ha kész, akkor 10 dkg füstölt sajt és 15 dkg trappista sajt keverékével leöntöm és pirulásig sütöm. Köretnek mi krumplipürét készítünk. :lol:

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Szopistea

2ek kerti kakukkfű
1ek bazsalikom
3ek kecskeruta
2ek csalánlevél
2ek édeskömény
2ek ánizsmag
1ek majoranna

1/2 liter vízzel (vagy egy kicsit többel) leforrázni. Én kb. 1 literrel szoktam csinálni, mert nagyon erős íze van. Hidegen azért iható!!! :lol:
 
 


Mézeskalács

fél kiló lisztet gyúrj össze 30 dkg forró mézzel, 3 evőkanál porcukorral, 5 dkg margarinnal, 1 kávéskanál szódabikarbónával és 3 egész tojással. Tegyél bele mézeskalács fűszerkeveréket (készen vehetsz). Lehetőleg másnapig pihentesd a hűtőben.

Nyútsd ki vékonyra, vágd ki formákkal, kend meg felvert tojással. Óvatosan süsd, meg ne égjen. Egy tepsi sütési ideje 4-5 perc. Ritkán kell rakni, különben összesülnek. 100-120 db lesz belőle (ja, hát forma mérettől függően.)

díszítés: tojásfehérjéhez fokozatosan hozzáadni 15-20 dkg porcukrot apránként, habbá verni. Ezt kell beletölteni zacskóba (nyomózsákba) és rányomni a díszítést.
Vendég
 


Bounty-torta

Hozzávalók:
A tésztához: 4 tojás, 25 dkg porcukor, 1 dl hideg víz, 15 dkg finomliszt, 1 cs. sütőpor, 4 dkg keserű kakaópor
A töltelékhez: 2.5 dl habtejszín (én Hulala-t használok), 1 cs. vaníliás cukor, 3-4 evőkanál porcukor, 2 cs. habfixáló, 10-15 dkg kókuszreszelék
A mázhoz: 2 evőkanál finomliszt, 15 dkg cukor, 3 evőkanál keserű kakaópor, fél kiskanál őrölt fahéj, 2 dl tej és 2 dl hideg víz, 8 dkg vaj

1 A tésztához a tojások sárgáját a porcukorral habosra keverjük, a vizet apránként hozzáadjuk, majd beleforgatjuk a liszttel és sütőporral összekevert kakaót is. A kemény habbá vert tojásfehérjét óvatosan, nehogy összetörjük, beleforgatjuk.
2 Tortaformába töltjük a masszát és előmelegített sütőben, közepes lánggal (180 °C, légkeveréses sütőben 165 °C) kb. 35 percig sütjük. Ezután a sütőt elzárjuk az ajtaját kinyitjuk, és a tésztát még 10 percig benne hagyjuk. Ezután kivesszük, a formából kiborítjuk, hűlni hagyjuk.
3 A töltelékhez a tejszínt kemény habbá verjük, a vége felé apránként a kétféle cukrot meg a habfixálót hozzáadjuk, majd beleforgatjuk a kókuszreszeléket is.
4 A tortát kettévágjuk és a kókuszos tejszínnel megtöltjük, és rövid időre a hűtőbe tesszük. A mázhoz valókat a vaj kivételével lábasba töltjük, kevergetve pár perc alatt sűrűre főzzük. A tűzről levéve a vajat beledobjuk. Amikor már szinte hideg, a tortát körben, vastagon bevonjuk vele, majd hűtőszekrénybe dermesztjük. Forró vízbe mártott késsel fölszeleteljük. Fontos, hogy a máz nem lesz rajta szilárd, inkább pudingszerű, de ez a jó.
Kép

KépKép
KépKép
 
 


Farsangi Fánk

hozzávalók:
- 4 db tojásárgája
- 3 dl tej
- 5 dkg porcukor
- 4 dkg friss élesztő
- 6 dkg olvasztott vaj
- 50 dkg liszt + a lisztezéshez
- cs. só

elkészítés:

A tej felét meglangyosítjuk, beleszórjuk a porcukrot, és az élesztőt, és kb. 10'-ig pihentetjük.
A lisztet és a sót egy mély tálba szitáljuk, a közepébe mélyedést készítünk.Ide öntjük az élsztős tejet, majd hozzáadjuk a tjások sárgáját, és a vajat.Jól összedolgozzuk, majd a 2- szeresére kelesztjük meleg helyen.Kilisztezett deszkán 2 cm vastagra nyújtjuk, majd kiszaggatjuk, és aranybarnára sütjük!
 
 


Padlizsán - ahogy nálunk szokás.

1. Punnyaszd meg a padlizsánt a sütőben szép lassan.
2. Ha kész, akkor hámozd ki a belsejét.
3. Szigorúan fém kanállal törd össze a cuccost. (A fémtől oxidálódik!)
4. Apróra vágott lilahagymát, fokhagymát, olajat tégy mellé, kutymákold össze olyan állagura, hogy kenhető legyen .
5. Só, bors, egyéb fűszerek - kinek-kinek ízlése szerint.

Vajas pirítósra hammmm!

:wink:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Mondom: "FA kanállal törd össze, mert a fémtől oxidálódik..."

:evil: :evil: :oops:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Én Padlizsánom, hasonló mint I-é!

- 2 nagyobb Padlizsánt megsütsz sütőben amíg sötétbarna lesz a héja
_ aztán szigorúan FA kanállal kiszeded a belsejét egy tálba,

- ízlés szerint megsózod, megfokhagymázod,/én az utóbbi időben a knorr fűszerkockából a fokhagymást rakom bele 2-őt/és majonézt nyomok bele, ezt találomra de nagyjából látom ahogy keverem össze, hogy olyan jó krémes kenhető legyen az állaga!

És kész is!Piritóssal, és paradicsommal imádooooom! :)
 
 


Raffaello (eredeti)

Hozzávalók:

30 dkg cukor,
25 dkg margarin, 30 dkg tejpor (legjobb a zsíros),
20 dkg kókuszreszelék,
mandula (natúr)

Elkészítés:

Másfél dl vizet + 30 dkg cukrot felforralni, 25 dkg margarint hozzáadni felolvasztva, ha félig kihűlt, belekeverni 30 dkg tejport, 20 dkg kókuszreszeléket. 3 órára hűtőbe rakjuk, utána golyókat formálunk belőle, beleszúrunk egy-egy mandulát, és kókuszba hempergetjük. 6 óra hűtés után fogyasztható.

Nagyon nyamm!!! :lol: Édesszájúaknak meg aztán különösen! :D

 
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: