Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, Lányok,

ma nem volt netem, igy csak most tudtam megnyitni ezt a topikot. Ha nem bánjátok, most nem avatom fel, álommanók űznek...

Jó főzőcskézést mindnyájunknak!

 
 


Szia Kata!
Nem lehetne átnevezni a topikot?? Mert őszi baba stimmel, de apukaként is írogatnám a recepteket :D:D Legalább van amihez hozzá tok szólni ;)

kösz
pussz
Vendég
 


Sziasztok!

A főzés-sütés hétköznapi tevékenységnek tűnik,de van benne egy csipetnyi misztérium is :wink:

Mai receptem:almás pite

40 dkg liszt
20 dkg margarin
4 evőkanál cukor
2 tojás sárgája
pici só
kevés tejfől ha nem akarna összeállni

Ezeket összegyúrjuk.Az almákat(akármennyit)meghámozzuk,lereszeljük ,fahéjas cukorral megszórjuk,kinyomkodjuk a levét és a két kinyújtott tésztalap közé töltjük.A tepsit:kivajazzuk ,kilisztezzük.180 fokon(és az összes linzer féleséget)kb 30 percig sütjük.Tálaláskor a tetejét megszórhatjuk porcukorral.

Nagyon fini téli süti :wink:

Linda

Kép

Kép
 

 
 

Bocsi nem bírom kihagyni ;)

Talán általános iskolás lehettem, mikor kedvencemmé vált egy sötétbarna színű, piskóta szerű sütemény. A nagymamám sütötte azt rendszeresen és volt benne valami különleges. Persze mivel akkoriban már nagy érdeklődő voltam a konyhatündér szerepnek, hama-hama lemásoltam nagyanyám fogását… Akarom mondani csak szerettem volna, mert ugye eme süteménynél nem mindegy milyen sütőben süti az ember. Ma már elég sok helyen az új fajta nagy teljesítményű, légkeveréses sütők fordulnak elő, tehát ismét újra ki kellett tapasztalni a sütési technikát!
Na de térjünk a lényegre. A süti nevét nem tudom, de kakaós kevertnek szoktuk hívni.
Hozzávalók: 50 dkg cukor
40 dkg liszt (óvatosan kell bánni vele, mert széteshet, morzsolódhat a süti)
16 dkg margarin, vagy 12 dkg zsír (utóbbi pikánsabb ízt ad neki)
2 tojás
fél citrom reszelt héja
6 dkg kakaópor (szerencsit ajánlom! Igaz drága, de a legfinomabb)
2 sütőpor (DrOetker javallható)
0,5 liter tejci

A cukrot, a tojásokat, a margarint, a citromhéját egy tálba elkeverjük úgy, hogy a cukor teljesen elolvadjon! (lehet kicsit csalni a radiátor segítségével)
Egy másik edényben a lisztet, sütőport és a kakaóport keverjük el. Ezt követően fokozatosan adjuk hozzá a folyékony masszához korrekten elkevergetve és időnként adva hozzá tejet is!
(közben érdemes kóstolgatni és fellelhetünk az ízek között ismerős csoki torta kakaókrém ízt)
Mikor elkészült a nem túl híg, se nem túl sűrű massza egy kivajazott/zsírozott kilisztezett tepsibe tesszük! Vigyázat! Normál tepsiben (25×35 cm) kb 5-9 cm magasra nőhet a süti!
Sütés:
A sütőt 250 C fokra téve 10 percig melegítsük elő. Miután betettük 10 perc után 150 C fokra vegyük vissza, majd 10 perc után ismét 250 fok 10 percig! Utána 10 perc 150 fok! Ügyeljetek, hogy a sütő ajtaját ne nyissátok ki, mert a szép magas sütink eltörhet és összemegy. 30. sütés perc után tűvel érdemes megnézni hogy a tészta megsült e! (sütőfüggő)
Ha megsült akkor tepsiben meg kell várni, míg teljesen ki nem hűlt! Utána lehet konyharuci segítségével kiborítani! Érdemes kicsit nylonnal konyharuhával letakarni ezután, mert igazán pikáns állagát és ízét ekkor éri el!

Porcukorral a tetején csodákra is képes.

Száraz fehér borral igen jó vendégváró áru…
Vendég
 


Linda!

Én nagyon ritkán csinálok sütit, de amit leírtál úgy tűnik nekem, meg tudnám csinálni.
Csak annyit segíts még (iszonyat kezdő vagyok tényleg :oops: :oops: ), hogy milyen lisztből csináljam, és kb mégis mennyi almából?

köszi :)
Bea

Kép
Kép
 
 


Beuka,jaj de aranyos vagy :wink: Mindegy milyen lisztből készűl,persze ne barnából.Én a Pennyben vásárolt lisztből sütöttem,valami Tiszamenti liszt.Alma,hmm,kb egy kiló,de ha több az sem baj akkor jó vastag lesz a töltelék :wink: Ügyes vagy,bizti meg tudod csinálni.Ha ritkán sütsz ,probálkozz elöszőr a kevert sütikkel hogy legyen sikerélményed :wink:

Gyugyo,imádom a kevert sütiket is!

Ma főzelék nap van leírom mit főztem.

Finomfőzelék:

Cukorborsó
Sárgarépa
Karalábé
Krumpli
2-3 dl főzőtejszín
2 tojás sárgája
lestyán,petrezselyem,só,étkezési keményítő vagy liszt

A zöldségeket apró kockára vágjuk és a borsóval együtt sós vízben,kb 4 dl, puhára főzzük.A tejszínhez hozzákeverjük a tojássárgáját,beleszitáljuk a kb egy evőkanálnyi keményítőt,ízesítjük petrezselyemmel,lestyánnal majd az egészet ráöntjük a megfőtt zöldségekre,egyett forralunk rajta és kész is.Bevagdosott sült virslivel tálalom.

Na megyek megsült a pitém.

Linda

Kép

Kép
 


Beuka!

Egy elronthatatlan süti, én is ezzel kezdtem:

40 dkg liszt (fehér)
30 dkg kristálycukor
4 tojás
2 zacsi sütőpor
2 pohár joghurt (bármilyen)

Ezeket géppel jól összekevered, és beleöntöd egy kivajazott, kilisztezett tepsibe. Előmelegített sütőben 180 C-on 25 percig sütöd.

Amit leírtam, az az alaptészta, de így önmagában elég snassz. Én szoktam beletenni 3-4 evőkanál kakaóport is, a tetejére pedig sütés előtt apró darabokra tört étcsokit szórók (de lehet helyette gyümölcsdarabka is). Ahogy a sűl a süti, a csokik szépen belesüllyednek a tésztába.
Szerintem ez az a süti, amit nem lehet elrontani. :wink:

Hajrá!!! :D

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Hölgyeim!

Lehet, hogy OFF de talán nem árt ha megosztom veletek, talán nem csak engem érint...

Foodexpressz szállítja rendszeresen a kaját, de ma nagyon befürödtem...
Májas és véres hurka volt terítéken, de jelentem lehet először meg kellett volna sütni...
én meg naívan először a világosabb hurkába haraptam bele, de sajna az volt a véres.. ami valóban véres volt és kemény a rizs...
Nyomban panaszoltam az illetékeseknek... kicsit felháborító...

gyurma
Vendég
 


Gyugyo!
Ez tényleg OFF... elment az étvágyam...

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Akkor a jól bevált muffinocska receptje jöjjön: :wink:


Banános-csokis muffin:


Hozzávalók:


12 dkg teljes kiőrlésű liszt
14 dkg finomliszt (én 25dkg sima lisztet használtam)
2 teáskanál sütőpor
0,5 teáskanál szódabikarbóna
1 teásknál fűszer ízlés szerint (fahéj, vanília -én nem tettem bele)
6dkg durvára vágott csokoládé (lehet dió, aszalt gyümi...)
25 dkg friss gyümölcs, befőtt (én egy darab banánt tettem bele)
1 tojás
14 dkg cukor
0,8 dl olaj
2,8 dl tej

Egy edényben összekeverjük a lisztet, sütőport és szódabikarbónát, majd beletesszük a csokoládét.
Másik edényben kikeverjük a tojást cukorral. Utána tesszük bele a tejet, olajat, és végül a banánt (amit előtte egy edényben villával jól összetörök, kicsit tejjel kikeverem).
A két edényt összeöntjük, megkeverjük és azonnal a muffinformába tesszük. A formát nem kell kivajazni, lisztezni (nekem legalábbis) nem ragad bele.

Sütés: 20 perc légkeveréses rendszerben 160 fokon (nekem ez bevált), vagy sima sütőben 180 fokon. 20-25perc.

Jó étvágyat!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyi-féle elronthatatlan dán kuglóf /avagy méteres kalács alaptészta:

20 dkg porcukor
4 tojássárgája
1 dl víz
1 dl olaj
25 dkg liszt
1/4 zacsi sütőpor

ezeket egymás után szépen összekutyulni, a sütőport a lisztbe tegyük bele, aztán adjuk a többihez.

A tojások fehérjét 5 dkg porcukorral verjük kemény habbá, és finoman adjuk hozzá a lisztes keverékhez.

Ez csak egy alaptészta, bolondítható kakaóporral, mazsolával, birsalmasajttal, csokikával. ezeket még a fehérje belekeverése előtt tegyük bele!

Vajazott, lisztezett sütőformába tesszük, és előmelegített sütőben 175 fokon kb. 40 percig sütjük. Tűpróba nem árt...

Ha méteres kalácsot sütünk, akkor válasszuk ketté a tésztát, és ezúttal ne tegyünk bele darabos nyalánkságokat, bármilyen nagy a kísértés. Hanem: a tészta egyik feléhez adjunk 4 dkg kakaóport, hogy szép barna legyen. (persze a tojásfehérét is tegyük bele!
vegyünk elő 2 őzgerincformát, mormoljunk el pár ízes ófrancia káromkodást a bajszunk alatt, mert ki kell vajazni, lisztezni a formákat....kevésbé mazochisták királytorta formát használjanak inkább...Egyik formába a barna, másikba a sárga tészta megy, és a fentiek alapján megsülnek.
amíg ők sülnek, Te tölteléket gyártasz.

20 dkg porcukrot 1 cs margarinnal habosra keversz. 2 csomag puncspudingport egy fél dl tejben keverj el egy ek cukorral.
2 dl tejben felfőzöd a pudingot. vedd le a tűzről, keverd simára. tedd bele a margarinos porcukrot, és jól keverd el. a sütit bordánként szeleteld fel, töltsd meg a krémmel, és rézsútosan szeleteld. felér egy tortával...ha a tetejét leöntöd csokival...nem is folytatom...


Pusz, Angel


ja, villámmuffin-recept:

25 dkg liszt (sima)
fél cs sütőpor
15 dkg cukor

ezeket keverd össze, és ha van darbos hozzávaló, akkor azt is.

2 tojás
1,5 dl tej
1 dl olaj

ezeket is keverd össze, majd a 2 keveréket is.

175 fokon 25 perc alatt megsül!


megyek, nyűgi van


pusz, Angel
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így idetolakodtam, de nagyon jó ez a topik! Én nem vagyok egy nagy konyhaművész, de nagyon szívesen olvasom a recepteket!!! Tök jóóó! De szívesen olvasnám a rendes főtt ételek receptjeit is, amik fincsik, és gyorsan elkészíthetőek, míg esetleg a gyerek alszik!!!!!
Nekem is van egy jó sütireceptem, azt hiszem az az egy, amit eddig Én sütöttem és könnyű és gyors és isteni!!!!
Majd leírom, ha szívesen fogadjátok!
Mégegyszer bocsi a zavarásért!!!!
De most mennem kell, füriidőőőő!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Gyurma! Tök jók az írásaid, mikor lesz időm végigolvasni............., szeretem, mikor valaki így irogat!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Halihó!

Rózsafánk:

3 egész tojás
15 dkg cukor
35 dkg liszt
1 dl tejföl
1 csomag sütőpor
pici só
1 van. cukor

A hozzávalókat összegyúrjuk,majd fél cm-re kinyújtjuk és pici pogácsa szaggatóval (kb 5 cm)kiszaggatjuk.Késsel minden körcikken 4 bevágást csinálunk a kör közepe felé ,de nem kell átvágni,nehogy szétessen a kör.3 ilyen körcikket egymásra rakunk,
majd az ujjunkkal megnyomjuk a közepét.Olajba kisütjük,szépen fel fognak pöndörödni a "szirmok".Utolsó műveletként mindegyik közepére egy-egy kanál lekvárt teszünk.

Linda

Kép

Kép
 


Sziasztok!!

De kaffa ez a topic!! :lol:
Nemsikára írik "haza" is, de leragadtam egy pillanatra itt, és megosztok veletek egy pár családi gyöngyszemet!! 8)

BAZSALIKOMOS CSIRKEMELL (lehet pulykából is)

Husit olajon megfuttatjuk fehérdésik, majd fűszerezzük sóval, fokhagymával, borssal, bazsalikommal, és vizzel felöntjük!!
ha elfőtte a levét, és a husi is megpuhult, kevés lisztet szórunk rá, majd tejszínnel felöntjük!!ha túl sűrű, vízzel lehet az állagán változtatni, hogy mártás sűrűségű legyen!! a végén még pici bazsalikomot szórunk rá, majd lezárjuk!!Apró paradicsomkockákat is lehet bele keverni!!

spagettivel, vagy makarónival tálaljuk!!

Fini!! :wink:

Próbáljátok ki!! :lol:
Puszi!! Melódia

Kép
Kép
 


TEJSZÍNES BURGONYA (köretnek)

Burgonyát felkarikázzuk, sózzuk, borsozzuk, őrölt rozmaringgal meghintjük, és felöntjük tejszínnel!! alufóliával letakart tepsibe sütjük, majd mikor megpuhult, levesszük a fóliát, és pirosra sütjük!!

Hmmm, ez is fini!! :lol:

melódia

Kép
Kép
 


Akkor itt az ideje a családi ebédeknek ;)
Jövök én is!

Ugye nálatok is előfordult már, hogy vendégségben kajálva valamilyen ételt jobbnak találsz, mintha te készítenéd el. Vagy az, hogy frissen megfőzve nem tudsz belőle jóízűen enni, mert főzés közben elkóstolod az ételt :) Van egy igen nagy kedvencem, melyet imádok elkészíteni is, mindemellett frissen, forrón az igazi… Szóval a húslevesről kezdtem el beszélni, ami talán a kismamák számára is egy ideális étel, hiszen „gyógy levesnek” is szoktam hallani…

Elkészítése véleményem szerint sokkal könnyebb, mint amennyire sokan megijednek tőle! A hozzávalókat igen vegyesen szoktam összeállítani, a mennyiség is változó. Itt most egy kb 4 fő részére 2× - i étkezésre elegendő mennyiségű „nyamiról” essék szó.

Tessék elővenni egy minimum 20 cm átmérőjű fazekat, mely legalább 16 cm mély! (még mielőtt rákérdeznél a méretre: 16 = 4×4…) Na és mit is teszünk bele?? Íme:

1 db csirke farhát
25 dkg csirke nyak
egy jó férfias marék csirke zúza, szívvel, májjal
2 pulyka nyak (10-12 cm hosszú)

(Itt megjegyzendő, hogy igen pénztárcakímélő, melyeket az imént felsoroltam. Ezt így ebben a formában szoktam felhasználni, más esetben tetszés szerint választhatók a húsok, csak más-más főzési ideje van)
A húsok előkészítésénél ügyeljünk, hogy túl zsíros ne legyen levesünk!

Zöldségelés:
1 fej közepes hagyma
1 csomó petrezselyem zöldje
2 db sárgarépa
2 db fehér répa
15 cm3 zellergumó
30 cm3 kelkáposzta
10 cm3 karalábé
utóbbi 3 tétel tetszés szerint
fél paradicsom
fél paprika

Fűszer:
Ici pici őrölt piros paprika
Másfél csapott evőkanál só
Pár szem fekete bors
Csipetnyi kurkuma (ne tessék össze-vissza ragozni)

Elkészítés:

Ott tartottunk, hogy elővettétek a fazekat! :) Tegyük bele a pulyka nyakat (azért kezdjük ezzel, mert kicsit mintegy órányival hosszabb a főzési ideje, mint a többi cuccnak) és öntsük fel annyi vízzel, hogy 2× ellepje a húst, majd a sót is tegyük hozzá! Indítsuk a legnagyobb lángon, de miután forrni kezd harmadoljuk a hőmérsékletet és kezdjük el a zaccolást :) (kis teaszűrőt a kezünkbe vesszük és amilyen óvatosan csak lehet a szürke habot távolítsuk el a víz pereméről!) Fontos az óvatosság, mert a zaccolás „szakszerűtlensége” zavarossá teheti a levest! Lassú tűzön egy óra főzés után a csirke anyagot passzírozzuk a pulyka nyakak mellé és figyeljük, hogy a fazékban legyen annyi légüres tér, hogy be is tudjuk zöldségelni! A hőszabályzón nem állítva ismételgetjük többször a zaccolást, egyenlőre fedőt nem teszünk a fazékra. Közel újabb egy óra elteltével a megtisztított zöldséget beletesszük a „leves kezdeménybe” megfűszerezzük (vigyázat, a hús sózva van már!) és ezután lehet a fenséges illatok érzésére elkezdeni kóstolgatni! Javaslom, hogy ne nagyon legyünk mohók, mert hamar megégethetjük a nyelvünket:)

Itt már jöhet a fedő! Vigyázzunk, hogy ne forrjon a leves!!! Csak párolódjon! Amikor a zöldség és a húsok is megpuhultak, akkor tálalható! A zöldségek igen pikáns ízt adnak a tányéron is, tessék bevállalni a zellert is! A kedvencem… A leveshez cérnametélt tésztát, vagy májgombócot főzzünk! A tésztát javaslom kis olaj és őrölt pirospaprika hozzáadásával megfőzni, hogy az ízek még hatásosabbak legyenek!


Hááát megéheztem… azt gondolom itt az ideje egy újabb húsleves készítésének ;)
Vendég
 


Sütianalfabéták is beléphetnek ide?? :lol: :lol: Köszi mindenkinek az eddigi recepteket! Egyik szupibb, mint a másik! Hogy fogok így lefogyni??? :wink:

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó a topik!!!! :lol:
Már ki is néztem 1-2 receptet!

Akkor jöjjön egy GYORS [color=red]Sajtos-tejfölös csirke![/color]


Hozzávalók:
4-5egész csirkecomb
1 nagy pohár tejföl
krumpli
sajnt

fűszer

A húst kiolajozott tepsibe teszed, én általában körbe teszem a tepsibe. Persze előtte fűszerezni kell, nem nagyon csak egy picit. Én flekken, vagy magyaros fűszerkeverékkel szoktam.
MAjd karikára vágott krumplit teszel a húsok közé, sózás jön.
Az egészet megkened jóóó alaposan tejföllel.
Alufóliával takarni.
Előmelegített sűtöben sütni kb. 30-40 percet, majd fólia le, sajt rá, és még egy picit vissza a sütőbe. Ne túl sokáig, hogy ne száradjon ki.

Isteni finom, és mosogatással együtt (leszámítva a sütési időt) fél óra alatt megvan. :lol:


Majd jövök egy gyors túrós receptel is amit TUTI nem lehet elrontani mert, csak összedobálni kell a tepsibe a hozzávalókat, még keverni sem kell!
De ezt majd legközelebb!

Ági
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Ezek a csirkés ételek nagyon bejönnek, gyors és fincsi!!! MÉG-MÉG!!!!

Almás-diós süti!!!!

-2 tojás
-25 dkg cukor
-1 vani.cukor
-1 citrom leve
-1 tk.sütőpor
-10 dkg darált dió
-60 dkg reszelt alma
-15 dkg olvasztott vaj/margarin
-1-2 dl tej
-40 dkg liszt
-------------------------------------------------------------------------------------

A hozzávalókat a fenti sorrendben összekeverem, tepsit kivajazom, beleöntöm és mehet is az előmelegített sütőbe. Alacsony fokozaton kb. 180 fokon 20-30 perc!!! Én megszúrtam a közepét fogpiszkával, és ha nem ragacsos, akkor kész is! A tetejét még csokimázzal is be lehet borítani, de Én csak porcukorral meghintem és nagyon fincsi!!!!! :-))))))

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!

Na, dobok megint egy csirkés recit, van bőven, mert a férjem szinte csak csirke, és pulykamellen él, így muszáj volt egy pár recit beszereznem :wink:


Sajtos rakott csirke (pulykabából is lehet)


Kissé sűrűbb palacsintatésztát csinálunk, fűszerezzük sóval, borssal, bazsalikommal, és fokhagymával!!
Kivajazunk egy tepsit, a vékonyra vágott csirkemellszeleteket beleforgatjuk egyesével a tésztába, ha megaen egy réteg, bőven szórunk rá sajtot (ízlésetekre van bízva, hogy milyet)majd megint egy réteg husi jön, aztán sajt!!A megmaradt palacsintatésztát ráöntjük a végén!! Sütőben alufólia alatt pároljuk, ha megpuhult a hús pirosra sütjük!! :lol:
Párolt rízzsel tálaljuk!!

JÓ ÉTVÁGYAT!! :lol:

Melódia :lol:

Kép
Kép
 


Sziasztok, Lányok!

Végre itt a TALKEDLI:

Hozzávalók: 40 dkg liszt, 2 dkg élesztő, 2 tojás, fél lityi tej, 10 dkg cukor, kicsi só, valamint olaj, lekvár.

- A lisztet egy nagyobb edénybe öntjük,
- közepébe mélyedést csinálunk, beleöntünk 2 dl langyos tejet,
- hozzámorzsoljuk az élesztőt, valamint 2 deka cukrot,
- és kissé megkelesztjük.
- A kovászhoz (vagyis a közepéhez) keverjük a tojások sárgáját, a sót, a többi tejet.
- Az egészet fakanállal tiz-tizenöt percig felverjük, vagy géppel bedagasztjuk. Gyenge, lágy tésztát kapunk.
- Melegitett fedővel lefedjük a tálat, és háromnegyed órán át kelesztjük.
- Hozzákeverjük a keményre vert tojásfehérjéket, majd néhány percig újrakalesztjük.
- Olajozott kanállal a tésztát olajba szaggatjuk.

Ez a Horváth Ilona-féle szakácskönyvből van. Én egy kelttészta-antitalentum vagyok, mégis mindig sikerül, és nem túl babrás.

Jó étvágyat!

 
 


Kezdő háziasszonyok figyelmébe:

RÁNTOTT SONKATEKERCS, TORMAMÁRTÁSSAL

Hozzávalók:
- pár szelet négyzet alakú, vastagabbra szeletelt gépsonka,
- egy vastagabb szelet sajt,
- ecetes torma,
- egy kevés tej, olaj és liszt a fehérmártáshoz,
- panir-kellékek,
- pár darab fogpiszkáló.

Elkészitése:

- Egy vastagabb szelet sajtot rudakra szeletelünk,
- egy-egy rudat egy-egy szelet gépsonkába göngyölünk (a sajt rövidebb legyen, mint a sonka).
- A tekercseket két-két fogpiszkálóval rögzitjük, úgy, hogy a sajton is átdöfjük (nem baj, hogy kilóg).
- Duplán panirozzuk (a fogpiszkálók lehetőleg ne törjenek bele), úgy, hogy a tekercsek végeibe zsemlemorzsát szórunk (nehogy kifollyon a sajt).
- Miközben a tekercsek sülnek, fehérmártást készitünk (olajon egy-két kanál lisztet megfuttatunk, tejjel felöntjük, és csirizes sűrűségűre főzzük, állandó kevergetés mellett).
- A kész fehérmártásba egy-két kanál ecetes tormát keverünk (izlés szerint lehet többet is).
- A fogpiszkálókat tálalás előtt kihúzgáljuk a tekercsekből.

A tormamártást melegen kináljuk a tekercsekhez.
A mártást lehet főzőtejszinből is késziteni, de akkor aránytalanul több torma kell, ugyanis annak az izét a tejszin nagyon elnyomja.

Nagyon fincsa ám, és leszámitva a panirral való babrálást, nagyon egyszerű, és elronthatatlan...

Puszi - Kata

 
 


Na még egy:

TAVASZI RAGU

Hozzávalók:
- csirkemellfilé (de lehet rövidkaraj is, mind2ből finom),
- gomba,
- zöldborsó,
- egy fej hagyma,
- kevés olaj,
- só,
- petrezselyem,
- babérlevél,
- majoranna,
- tárkony,
- piros arany, ill. egyéb fűszerek izlés szerint
- fokhagyma,
- paradicsomkrém.

Elkészitése:
- A húst vékony csikokra szeleteljük.
- A felkockázott hagymát olajon megdinszteljük,
- hozzákeverjük a húst, párszor megforgatjuk,
- kevés vizet öntünk hozzá, sózzuk.
- Mig párolódik, hozzáadjuk a babérlevelet, a zöldborsót,
- illetve úgy negyed óra múlva a gombát (mikor a borsó már kezd főni). Én ilyenkor keverek hozzá egy kis pirosaranyat és egy kevés pirospaprikát.
- Mikor kezd az egész összeérni (vagyis finom ize van már a levének, és a zborsó ill. gomba is puha), hozzáadom a tárkonyt, a fokhagymát, a majorannát.
- Ha kell, pótolom a vizet (nem kell a húst "zsirjára sütni"!), és főzöm még egy picit.
- A legvégén hozzáadom a petrezselymet, és a ragut
- paradicsompürével besüritem (általában egy kis konzervet használok fel hozzá).
- Mikor rotyog, leveszem a lángról.

A ragu finom tészta feltétként, de össze lehet keverni sült krumplival, és akkor a brassóihoz fog hasonlitani. Ja, és lehet hozzá rakni vékonyan felkarikázott sárgarépát és egyéb zöldségeket is.
A tárkonnyal érdemes csinján bánni, kevés is elég bele (igazán az illata lesz tőle fenséges...)

Érdemes kis lángon elkésziteni, hogy az izek jól összeérjenek.

Na most készitek pár szendvicset vacsorárs :wink:

Kata

 
 


hello...

igen jöhet a tárkonys étel, nagyon fini tud lenni!!!
Csirkés téma is kafa már be is szereztem a combikákat... (anyát fogom ráuszítani, ugyanis foodexpressztől megundorodtam)

Én jövök egy tárkonyos pulykaragu levessel!!
Jövök egy jó kis tyúkos pikáns kajával, meg egy sült szarvashúsos recepttel is
de persze mihelyt időm engedi
jóéjt
Vendég
 


Helló

Élesztős trükk:

Egy dl tejet (ha pizzát csinálsz:vizet) meglangyosítunk a mikróba,szélesebb tányérban.Kivesszük , tetejére ráhintünk kb egy evökanál lisztet majd egy teáskanál cukrot és erre morzsoljuk rá az élesztőt .Letakarjuk és kb 10 perc múlva szépen fel lesz futva,szép habosnak kell lennie.

Linda

Kép

Kép
 


Ez egy mami recept,kevert süti és igen finom :wink:

Helemba szelet:

36 dkg cukor
36 dkg vaj
2 egész tojás
30 dkg darált dió
60 dkg liszt
1 sütőpor
1 evőkanák kakaópor

Ahogy írtam olyan sorrendben kell összekeverni ,vajazott,lisztezett tepsibe rakjuk,majd 180 fokon kb 25- 30 percig sütjük.(tűpróba)
Tetejét csokomázzal leöntjük,kockára szeletelve tálaljuk.

Linda

Kép

Kép
 


Na hát akkor jövök, ahogy ígértem, de egyenlőre csak egy valamit osztok meg a nagyérdeművel...

Mint mindennek, ennek is megvan a jó kis előzménye. Történt ugyanis, hogy tavaly januárban egy szomorú, csapadékos időben (talán ólmos eső esett) hétvégi programként elkocsikáztunk pestre kraácsony utáni akciókat elcsípni... Hazafele egy apró baleset történt: elütöttünk egy kis őzet... Nem vesézem tovább, de ez mintegy dejavu lett volna, mert előző nap kértem meg egy jóbarátom, aki vadász, hogy ideje lenne egy elejtett vadat velem megosztania ;) Ez egy hétre rá meg is történt kis vágóhidat rendezve a 2 szobás tömblakásban, de azt gondolom megérte, ugyanis egy ideig eszméletlen ünnepi, alkalmi falatokat varázsoltam az asztalra!

A barátom precízségét jellemzi, hogy meglehetős alapossággal tisztítottuk meg az állatot (ideje megemlíteni, hogy egy 8-10 hónapos szarvasról van szó, aki mindössze 40-50 kg volt), alapot adva az igen ízletes sült szarvas lakomának!

Nagyjából 80-100 dkg-s adagokban került a fagyasztóba, így most is egy ekkora adagra van szükségünk, hogy valami újat, valami finomat kerítsünk az asztalra! (megjegyzem Intersparban szoktam látni kb 2500 ft-os áron mirelit vadhúst)

Hozzávalók:

Tehát készítsük elő a húst nagyjából 3 darabban.
Vegyünk elő vadak fűszerkeverékét, morzsolt majorannát (kotányi és horvát rozi)
Pucoljunk meg négy gerezd fokhagymát 2-3 közepes vöröshagymát (ügyeljünk, hogy magyar termék legyen, mert az a finom!!! (azaz csípje a szemünket pucolás közben)
20-25 dkg kolozsvári szalonnát vegyünk, de lehetőleg friss és jó füstölt legyen!
legyen készenlétben aszalt szilva 8-10 szem, almakarika 2-3 db almából, minőségi vörösbor (ide javaslok egy üveg neszmélyi hilltop félszáraz bort! de ha nincs a pincehideg hazai rosé, vagy a vörös is megteszi, talán a zamata is jobb!)

Elkészítés:
A húst alaposan mossuk meg, majd sózzuk.
kb harmad csomag vadak fűszerkeverékével, valamint majorannával dörzsöljük át a husit. Spékeljük meg fokhagymagerezdekkel, szalonnával, esetleg aszalt szilvával. (utóbbit sütés közben almával egyidejűleg is adhatjuk hozzá)
A karikára vágott vöröshagymát egy jókora tálba tegyük bele 2 dl olajjal öntsük fel, mad keverjük bele a húst és letakarva hűtőben hagyjuk az ízeket érlelni minimum egy éjszakát.

Sütés:

Vegyünk elő egy tepszit és a pácot a hússal együtt oszlassuk el benne, majd vízzel öntsük fel úgy, hogy a húst félig ellepje. Fólja alatt max. hőn sütőbe téve süssük, időnként meg nézegetni, hogy minden okés... 2-3 dl bort öntsünk egy pohárba pihenni... :) Alibiként a pincehideg maradék 4-5 dl bort érdemes elkóstolgatni, mert 2 óra sütés után a félretett bort és az almát, fel nem használt aszalt szilvát adjuk hozzá, majd jó 3/4 óráig fólia altt süssük. Ezt követően fólja nélkül gyakran locsolva és forgatva pirítjuk. Összsütési idő 3 óra-3óra 15 perc.

Barackbefőttel, burgonyapürével érdemes fogyasztani.
Jó étvágyat hozzá :) [/b]
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon jó ötlet ez a topik,én is szeretek főzni.
Az öszi topikba már ritkán írok,de Jadey álltal mindig informálva vagyok.Na de ezt az oldtalt ki nem hagyhatom.

Jubi receptjét én is ismerem:szórós túrós.Na de ezt meghagyom neki.

Tejszínes,tárkonyos csirkemell

Hozzávalók:

-csirke vagy pulykamell
-hagyma
-só,bors
-tárkony
-mustár
-tejszín
-kicsi liszt a sűrítéshez
-2 ek.olaj

A csirkemellett sóval borssal befűszerezzük,és serpenyőben hirtelen megsütjük.(puha legyen)
Kivesszük a husikat,és a pecsenyelében megfonnyasztjuk az apróra vágott hagymát.

3-4 dl tejszínbe belekeverünk 2 ek mustárt,1 ek lisztet,és ízlés szerint morzsolt tárkonyt.Ezeket jól összekeverjük,és a hagymás pecsenyelére öntjük.Összeforraljuk,és a husira öntjük.

Rizst vagy tésztát adunk hozzá.

Jó étvágyat,nagyon fini.

KépKép
 
 


Sziasztok!

látom eddig szinte csak pipi husi került föl, nos én bedurrantok ide egy jó kis parasztos kaját:

Kolbásszal töltött karaj

kell hozzá:
karaj (kicsontozott)
kolbász (füstölt)
só, bors, pirospaprika (őrölt), kömény (őrölt)
zsiradék

kettőnknek csináltam 4 karajt vettem elő (persze lehet több is :)
jól kilapítottam (na itt elrontotam, mert nem kellett volna annyira vékonyra verni, mert eléggé kiszáradt. szóval nem kell nagyon vékonyra nyomatni :))

a husikat sóztam, borsoztam, majd fogtam a kolbászt, és a négy husiba egy-egy darabot vágtam bele.
utána összetekertem, és jól megkötöztem (nem lett valami szép, mert közben Boti nyűglődött és sietnem kellett)

Kép

fogtam egy tepsit, raktam bele zsírt (disznó) picit "megolvasztottam" majd beletettem a husikat.
szórtam rájuk egy kis örölt pirospaprikát, és egy kis örőlt köményt.
néha (ezt egy kicsit sűrűbben kellett volna) kimentem és locsolgattam a zsírral.
175 fokon kb 3/4-1 óra alatt kész. figyelgetni kell, én egy picit megkapattam :(
íme:
Kép

nem túl diétás, de finom (már aki szereti a kolbászos ízeket)
jó étvágyat!

Bea

Kép
Kép
 
 


Hahó

Kelt tészta imádoknak(én is az vagyok :wink: )

Fahéjas/kakós csiga:

tésztához:
60 dkg liszt
1 kiskanál só
8 dkg cukor
4 dkg élesztő
10 dkg vaj
kb 2 dl tej
2 egész tojás

töltelékhez:
15 dkg cukor
2 evőkanál fahéj vagy kakópor
2 evőkanál liszt
15 dkg margarin

A tésztát jól kidolgozzuk(élesztős trükk feljebb)és megkelesztjük.
A töltelékhez a hozzávalókat jól kikeverjük.
A tésztát fél centi vastagra nyújtjuk,rákenjük a tölteléket(ha nem nagyon kenhető akkor mikróban kissé megolvasztjuk).
Óvatósan fekgöngyöljük,majd 12 kb 4 centis darabokra vágjuk.
Egy kicsit hagyjuk kelni a tepsiben.
180 fokon kb 20-25 perc alatt megsütjük.

Nyami-nyami
Linda

Kép

Kép
 


Currys húsgombócok pikáns mártásban

Egy tálban keverjünk össze 40dkg darálthúst 3-4 evőkanál fött rizzsel,egy evőkanál curryporral pici sóval,majd nedves kézzel formázzunk diónyi gombócokat.(kb:30-40 bd lesz)

2 nagy hagymát vékonyan felkarikázunk majd olajban megpároljuk,megszorjuk egy kanál liszttel,adunk hozzá egy kis konzerv sürített paradicsomot(előtte 2-3 dl vizzel hígítsuk fel),aztán
őröllt köményt,koriandert,kurkumát,gyömbért(ezekből egy-egy kávéskanálnyit).Tegyünk hozzá még 2 egész fahéjrudat,2 dl narancslét vagy 2-3 narancs kifacsart levét,sózzuk borsozzuk meg és még tegyünk bele 2 evőkanál cukrot és 3-4 evőkanál lecsót vagy kaliforniai paprikát,vékonyan felszeletelve ha nincs.Kostoljuk meg, utána még mindenki hozzáízesíthet.5-10 perc alatt forraljuk mártás sűrűségüre,tegyük bele a gombócokat is és főzzük alacson lángon negyed órát míg a gombócok készen nem lesznek.Végül keverjünk hozzá ananászt,egy fél konzervnyit.Fött rizzsel tálaljuk.

Mikor elöször csináltam a férjem nagyott nézett mikor közültem vele hogy én készítettem,azt hitte az az üveges Uncol Benset eszi :wink: Valóban olyan íze volt.

Linda

Kép

Kép
 


Amióta elköltöztem a szülői kötelékből egyre jobban azt gondolom, hogy megváltozott a szájízem és a jól megszokott ételektől eltérően az újfajta (számomra persze) ízek felé kalandozgatok...
Itt férfi olvasóimnak lehet kicsit piszkos a fantáziája, de most ismét nem illik arra gondolni. (lehet, hogy csak nekem piszkos a fantáziám?? :):))
Eljött 2006 karácsonya, kis otthon lét, kis semmit tevés reménye merült fel... No de mivel lebetegedett az egész család, így sajna felmerült a kérdés: "és akkor most mit fogunk enni??"
Na ebben az időszakban volt szerencsém megismerkedni aranybogárka kislányommal, igyekeztem minél többet gyúrni, puszilgatni, hogy átvegye az én szagomat is :):)
De hát állandósult a téma: "enni nekünk is kell, meg valakinek meg is kell csinálni" Elhatároztuk hát, hogy mindennap felváltva főzünk. Sikerült valami olyat, de olyat beújítanom, hogy magam sem gondoltam volna, hogy ennyire pikáns ételt hogy a bánatba lehet enni...
Nálam mindez úgy néz ki, hogy a parasztos konyha keveredik a reform konyhával, azaz hagyma-szalonna-paprika vs. alma-narancs-ananász-szőlő-áfonya.
Kapóra jött, hogy kari előtt anyósék kiélt tyúkokat vágtak após "örömére", mert megfelelő alapot adott az újításhoz. (csak azért tyúk, mert más nem volt kéznél, de olvasd csak tovább)
A szétdarabolt állatot (1,5 kg) az aprólékkal (25dkg) együtt (hozzáraktam kis zúzát is) egy nagyobb átmérőjű edénybe tettem ugye jól besózva. Alátettem egy kis olajat majd iciri picirit pirítani kezdtem.
Vigyázat nem leégetni!! Ezt követően fokozatosan adtam hozzá 2 közepes fej hagymát karikára vágva, 20 dkg füstölt kolozsvári szalonnát kis csíkokra vágva. Mivel újabban megszerettem a bort főzőléként és mivel a főzés egy ürügy, hogy meg is bonthassak egy üveget, így most is ez történt.
Egy a vitrinben is jól mutató félédes palackozott vörösborból kb fél litert (ne ijedj meg bátran öntsd, sőt lehet az égész is, mert akkor az igazi, ha ebben párolódik a hús, mert ízes lesz és nem kell 5 percenént vizet önteni hozzá, csak hát akkor a bornyalakodás elmarad) hozzáadunk a "pirítóshoz". Gyorsan pucoljunk meg egy narancsot, grapefruitot, mossunk szőlőt(ez nem fontos csak ha van kedved magokat köpködni) 2 almát és ízlésesen adjuk hozzá!
A grapefruit kicsit kesernyés, nem fontos az egészet beletenni! Ügyeljünk hogy legyen a hús ellepve. Víz hozzáadásával segíthetünk rajta. Mikor megpuhult a hús halásszuk ki a nagyobb darabokat, mert most jön a finálé:
jó kis sötét főzőlevünket egy fél-háromnegyed tejföl és liszt-víz összekeverésével habarjuk be, hogy egy kicsit világosabb és sűrűbb legyen.
Egy utolsó forralás és kész a szósz is.
Köretként ismét jó kis krumplipürét, vagy krokettet javaslok.
Édes pezsgőt igyunk hozzá! Igazi ünnepi kaja!!!

Ja és bocsi a hosszúra nyúló stílusért, de ezzel remélem, hogy mielőbb minden kevésbé fakanalat forgató embernek megjön a kedve a kajakészítéshez
Vendég
 


Jó hogy ír végre más is receptet!
Gyurma ember :lol: neked milyen munkahelyed van hogy ennyit tudsz netezni????? :lol:

Linda

Kép

Kép
 


Lusta rétes

30 dkg lisztet pici sóval és 15 dkg cukorral összekeverünk.Olajozott kisebb tepsibe felét beleszórjuk.
Rámorzsolunk fél kg túrót majd a maradék cukros lisztet.
4 tojás kemény habjához hozzáadunk egy vanillíás cukrot, 4 tojás sárgáját,fél liter tejfölt és fél liter tejet majd ráöntjük a tészta tetejére.180 fokon kb 40 percig sütjük.Tűpróba!Aki szereti mazsolát is tehet bele. :wink:

Linda

Kép

Kép
 


Kefires lángos

2 pohár kis kefir (150 gr)
2 tojci
1 kocka élesztő
60 dkg liszt


Az egyik pohár kefirbe beleütöm a két tojcit. A másik kefirbe pedig belemorzsolom az élesztőt. Egy nagy tálba kimérek 60 dkg lisztet, és összekeverem a két kefirrel. Ha kicsit "taknyos" a tészta akkor én még szoktam hozzá tenni lisztet. Amikor meggyurmáztad otthagyod a tálkában és letakarva azonnal hűtőbe teszed.

24 órai állás után, forró olajban kisütöd. Vizes (nedves) kézzel kicsit letépsz a tésztából kinyújtod kézzel ahogy éppen tudod. Nekem van hogy némelyik lukas lesz, de garantálom hogy így is el fog fogyni.

Sajttal, tejföllel, foghagymakrémmel, vagy ki mivel szereti a lángost azzal kencézi meg a tetejét. Ha nem fogy el egyszerre a tészta akkor visszateszed a hűtőbe és megcsinálod máskor. Próbáljátok ki, elrontani még nekem se sikerült :lol:

Jó étvágyat :Bettus

Kép
 


Sziasztok!


Borsós tokánynak ki tudja a receptjét? Hálás lennék ha leírnátok.


Timi

Kép

Kép


Timi!

sima pörkölt alap kis szalonnával. Hozzáadni borsót hogy minden együtt legyen puha ...
ja és mivel tokány: a végén egy kis tejfölt hozzákavarsz

pussz
Vendég
 


Gyugyo!



Nagyon kedves vagy. Nyami-nyami :lol: :lol: :lol:


Köszi: Timi

Kép

Kép


Itt a tavasz!
Igaz szerintem böjtje lesz a korai jó időnek, de gondolom elkezdődött sok helyen a családi ház körüli munka. Szőlőnyitás, ásás, zöldségvetés, csirkevágás stb.
Hogy miért pont csirke??
IMÁDOM!
Hmmm.... így háát szerintem kitaláljátok, hogy csirkéses kaja ötlet következik...

Hozzávalók:
1 kg krumpli
2 fej hagyma
1 db paradicsom
1 db paprika
1 db alma
1 kis brokkoli virág
8 db csirke felső comb
szárnyassült fűszerkeverék

liszt
olaj

elkészítés:
A húst sózzuk, ízlés szerint fűszerezzük, majd lisztbeforgatjuk. Felforrósított olajon hirtelen pirosra kisütjük mindkét oldalát (nem teljesen puhára).
Közben a meghámozott krumplit (a hámozást érdemes olyanra bízni, aki csak nézi, ahogy mesterkedsz) karikára vágjuk, majd tepsibe tesszük. Kicsit megsózzuk, rászorjuk a megmosott és darabolt brokkolit, almát, parit, papit kis vízzel felöntjük az egészet, majd alufóliával letakarva sütőbe tesszük és pároljuk.
időnként érdemes kevergetni, vigyázzunk oda ne égjen még.
A hús sütésre használt olajat kicsit lecsurgatjuk, majd a gusztára vágott hagymát megpirítjuk. A félig kész krumplihoz adjuk kicsi hagymás olajjal is megöntözve, majd a tetejére rakjuk a husit. A fólia marad míg meg nem puhul az egész, ezután 5 perc grillezés fólia nélkül és tálalható!
Tálaláskor érdemes még az asztalra kerülnie:
Bor: tokaji aszú 3 puttonyos,
hordós kápi, vagy kápisali savinak. (de ki mit szeret, csak ne rontsuk el az étel ízét ;)
jó étvágyat!
Vendég
 


Zabpehely banánnal -babáknak 7 hónapos kortól

Hozzávalók:
adagonként 3 ek.zabpehely vagy 2 ek.zabpehelyliszt
5 dkg gyümölcs
0.5-1 dl anyatej vagy tápszer

A forralt majd lehűtött vízben egy-két órát előáztatott zabpelyhet v. zabpehelylisztet főzzük sűrű péppé, majd ha kihült keverjük össze langyos anyatejjel v. tápszerrel. Banánpéppel ízesíthetjük, később egyre többféle gyümölccsel gazdagíthatjuk. Ne cukrozzuk, a zabpehely eleve édeskés.

Forrás: a Kismama babakonyhája


(Én nem próbáltam, még nem vagyunk 7 hósak és amúgy sem tartunk kóstolásban a zabpehely szintjén... kiváncsi leszek beválik-e majd)

Beusa
Kép
 
 


diétázók ezt most ne nagyon olvassák el... :D

beleszerelmesedtem a római tálba...
A köv. ételgyönyörűséget alkottam múlt héten:

A Római tálat beáztattam 10 percre hideg vízbe. Ezután az alját kibéleltem baconcsíkokkal. Erre ráhelyeztem 4 db előzetesen bepácolt filézett csirkecombot. Ennek a tetejére egy nagy marék felkarikázott vöröshagymát, majd zöldpaprikát. néhány kolbászkarika, gondoltam, nem árthat... mindennek a tetejébe paradicsompüré-tejföl-főzőtejszín-fokhagyma-bors-só keveréket öntöttem, és az egész hadműveletet baconostól-mindenestől megismételtem. lefedtem a tálat, és kb. másfél óra alatt egybesült ez a sok finomság. Friss kenyérrel, borral egy olyan szuper tunkolós vacsora született, hogy a tíz ujjunkat megnyaltuk utána. Apa másnap még ebédre is vitt be magával a munkahelyre, ahol mindenki rájárt az illatokra...

Szóval ez a római tál egy nagyon-nagyon jó dolog, csak be kell pakolni és kész. viszont nem szabad mosószerrel elmosni, mert azt a vizet is beszívja, és a köv. kaja enyhén mosogatóízű lehet...sóval és szódabikarbónás áztatással lehet kísérletezni.

Ez nagyon-nagyon hasonlít a Stahl-féle, szilveszterkor csinált verzióhoz, csak abban karaj vot, és nem volt paprika.

Jó étvágyat!


Beusa, köszi a zabpelyhes tippet!!!

Puszi, Angel
Vendég
 


szárnyas grill...

vegyünk egy zacskó fűszerkeveréket, a felét borítsuk fél kiló szárnyashúsra, majd grillezzük meg.... :):):)


jó étvágyat...
Vendég
 


jajj a lényeget kihagytam

szóval, holnap valszeg a jó időre és a jó szomszédaimra tekintettel a 4 emeletes tömb harmadik emeleti lakás erkélyén a következőt fogom elkövetni...
pár éve vettem egy 40 cm átmérőjű palacsinta/pizzasütőt, amiben minden mást, csak ezt a kettőt nem lehet készíteni...
marha jó anyaga van, tisztítani könnyű, hacsak nem hagyod benne hetekig a ganét...
szóval csirkecombikát este elővetyem a hűtőből, rakok rá majoranna, pirospapi, oregáno, kakukkfű, fokhagyma fűszerezést. persze kicsit bemustározom előtte
aztán egy tálkába jó magyar vöröshagymakarika rengetegbe fektetem, ráöntök annyi olajat, hogy majdnem belepje.
8-10 felsőcsirkecombban gondolkodom...

Aztán kivonulok holnap sörrel a kezemben az erkélyre (budweiser), elhelyezem a pácolt husit a sütőben (ja és valami jó vízszintes helyet kell keresni... sebaj legalább gyakorlom a szintezést), majd nyakon öntöm egy pohárka sörrel (a többit a torkomra tolom) és kafán megsütöm!
Aki teheti faszenes grillen csinálja úgy, hogy alufóliás tálkába tegye az árut!! és lehet adni neki az ívet!
ezen a teflon sütőn kb 40-50 perec, míg elkészül, de a mustár hamahama odaég, úgyhogy kis horgászeszköz sem árt kéznél
most aztán tényleg jótvágy és jó pihit!!!
Vendég
 


Ahogy elnézem, nekem nyitottátok ezt a topikot:):):)

Jöjjön ismét egy vadétel (a kép és a teljes cikk gyurma.blog.hu-n látható/olvasható):

0.6 kg szarvashús, kis olaj, 2 fej hagyma, egy kis konzerv paradicsompüré, kb 0,15 kg gomba, 2 kávéskanál vadak fűszerkeveréke, csipetnyi majoranna, 2 babérlevél, 0,25 l fehérbor, 1 gerezd narancs (hájastul, megmosva), 1 ek. tejföl, 1 ek. liszt, só, bors,

Na és ahogy csináltam:
A húst kis kockára vágtam, miközben a zsiradékban megfonnyasztottam a hagymát, amihez hozzáadtam a paradicsompürét, rátettem a húst és erős tűzön pörköltem. Egy 10 perc után beletettem a fűszereket, sóztam. Fedő alatt lassú tűzön pároltam. A levét folyamatosan pótolni kell. Amikor már a hús majdnem megpuhult, hozzáadtam a gombát, a bor felét, a narancsot és készre pároltam. A tejfölben simára kevertem a lisztet, kis vízzel hígítva hozzáadtam a masszához és egyet forraltam rajta, végül belekevertem a kis zellerlevelet (mert csak ez maradt nekem), a maradék bort.

Ha minden igaz sült krumplival fogjuk ma enni :):):)
Nagyon fini lett!!
Jó lett volna petrezselyem és répa, fehérrépa végén, de a levesbe került az összes :)
A bor nagyon ízletes volt a maradék elpárolgott a számban az étel kóstolásakor...
Vendég
 


Na,akkor én is dobok egy recit,nehogy cserben maradjunk! :lol:


Görög saláta,Melinda módra :lol:


Mennyiséget nem írok,rátok bízom,mennyit csináltok! De sokat készítsetek,mert fini! :wink:

kígyóubi
tv paprika
paradicsom
zöldhagyma
olivabogyó
Feta sajt
danone joghurt
oregánó
fokhagymapor

A zöldségeket felszeleteljük,nagy tálba öntjük,ráborítjuk a joghurtot,ízesítjük az oregánóval és a fokhagymával,a végén rámorzsoljuk a Fetát!Pár órát hagyjuk a hűtőben állni,hogy az ízek összeérjenek! Magvas zsemlével isteni finom!

Jó étvágyat!
Melódia

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Jubi receptje, átteszem ide mert itt hamarabb megtaláljuk:

5 dl tej
5 dl natur joghurt
1 evőkanál cukor
3,5 dkg főzés nélküli pudingpor, vaníliás
egy pici fahéj
25 dkg gyümölcs (szeder, málna, eper, de én barackkal csináltam Jazi miatt)

A hozzávalókat beleteszem a turmixgépbe, úgy hogy csak a gyümi harmadát turmixolom bele. A többi a végén beledarabolom.
Jó étvágyat!!! Nálunk falták..

Kép
 


Hello

céklát miképpen készítenétek el egy kicsiny babának?


kösszke

KépKép
 


Rizibizi!Én megpucolam, befóliáztam és beraktam a sütőbe. De állitólag héjában is jó megsütni. Ha megsült, puhult, összeturmixoltam. De csak keveset adj egyszerre, mert nekünk a popsit és az arcot is kicsapta!

Sziasztok! Nagyon jó ez a topic, kicsit foroghatna gyorsabban is.
:P :P
Már régóta olvasom, de még sosem mertem irni, mert hát be kell vallani nem vagyok valami nagy szakács. Ennek ellenére 6 hónapos kora óta minden hajnalban főzök a kisfiamnak. Magunknak rendelek, de ez alatt a fél év alatt már egyre többet próbálkoztam felnőtt kajcikkal is. Időpocsékolásnak tartom a kis adagban főzést, mert ugye 3 perc alatt elpusztitjuk a fél napi munka gyümölcsét.
Ezért gyűjtöm az egyszerűen, gyorsan összedobható, ám finom recepteket.
pl. tegnap főztem egy nagy adag szójapörköltet és 3 adagot le is fagyasztottam. ( ezt a babónak nem adom!)
Neki megfőztem egy kg csirkemellet apróra vágva biovegetában és kis adagokban lefagyasztottam, azt adon a főzikhez.

Szóval inkább a pár perces kaják hive vagyok. Most próbáltam ki a szuper gyors zöldséges rizst amit most ajánlok. 6 perc alatt kész.

gyors babarizs:

-kis kuktában olajon megfuttatom az apróra vágott hagymát,
-megfuttatom utána az alaposan átmosott rizst,
-felengedem 3x-os mennyiségű vizzel,
-beledobálom teteszés szerint az apróra vágott zöldséget( srépa, borsó, fehérrépa, karfiol, brokkoli, izlés szerint),
-fűszerezem biovegetával, pici sóval, de tehettek bele curryt is,
-felforralom, majd ez után ráteszem a kukta fedelét. 6 perc múlva
-lezárom, kb 10 perc múlva, ha a kinyitott kukta fedele beesik tálalom.
Nagyon finom puhára fő, az én babóm zabálja, de már nagy adagokat kell csinálnom, mert a család is eszi.

Bocs, hogy ilyen snassz recepttel ide mertem jönni, de izgő-mozdó gyerkő mellett rántott ilyenekre van csak idő.

Most a sütőben elkészithető gyors rakott finomságokat próbálom ki.

Jó főzést mindenkinek.

benianya


Karamell szelet:

3 evőkanál cukrot megpirítunk,egy dl vizzel feleresztjük.3 tojás sárgáját 5 evőkanál cukorral kikeverünk,hozzáadunk 8 kanál lisztet,pici szódabikarbónát és karamellás lötyit.Végül a 3 tojásfehérje felvert kemény habját is beleforgatjuk.Sütheted kis tepsiben vagy tortaformában.
20 dkg vajat keverj habosra 10 dkg cukorral,ezzel kend meg ha megsült és félbe vágtad.

Nagyon fini piskóta alap:

4 tojás(fehérjét kemény habbá felverni,majd a tésztába forgatni)
15 dkg cukor
7,5 dkg liszt
7,5dkg étkezési keményítő

Bounty szelet:

5 dkg rámát és 30 dkg cukrot habosra keverünk,majd hozzáadjuk a 8 tojás sárgáját.Teszünk bele még egy kis reszelt citrom héját meg 2 van.cukrot,20 dkg lisztet,10 dkg kókuszreszeléket 3 dkg sötőport.A 8 tojás fehérjét kemény habbá verjük,és azt is belekeverjük a tésztába.Az így kapott tészta 1/3 részét kivesszük egy tálba és két kanál kakaót adunk hozzá.Egy csomag hideg ARANKA vaníliás pudingport 4 dl tejjel elkeverünk.(lehet 2 csomag is és akkor krémesebb lesz)A tepsit vajazzuk,lisztezzük,majd a tészta világos részét beleöntjük.Erre simítjuk a pudingot,majd a tetejére jöhet a kakós tészta.180 fokon megsütjük,kb fél óra.Tűpróba!Mikor megsült,lekvárral megkenjük ,kókuszreszelékkel megszórjuk.Nagyon fini :wink:

van egy tepsis rafaelló receptetm is,azt majd legközelebb.

Linda

Kép

Kép
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron