Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, nalatok hogyan zajlik a Husvet?
?ikent varjatok a nyuszit?
En " bezsereztem " nehany altalam nem ismert nyuszis versiket, ha gondolja valaki, megosztom szivesen.
Jo hetveget:
Zsike
zsike
 


Nyissunk rá uj topicot!
Névtelen
 


Sziasztok

Idén milyen lesz a karácsony? Vannak új ötletek?


Kiscica
kiscica
 

 
 

Sziasztok !!

Irtó hosszu leszek, elöre is bocs.
Én egész évben a Mikuláson gondolkodom, ez az egyetlen ünnep, amibõl igazán tréfát csinálunk a gyerekeknek.

Két évvel ezelõtt "kopogtattak az ajtón". Kirohantak, de nem volt ott senki (a párom idõközben a hátso ajton át visszaslisszolt a lakásba). Viszont találtak egy szakáll tincset (vattapamacsot) az egyik bokron, ami "bizonyíték" volt arra, hogy a Mikulás járt itt. És utána megtalálták az ajándékokat is. A kisebbik pedig egy kutyus lábnyomra még azt is találta mondani, hogy rénszarvas patanyom !!!
Szóval, teljes siker volt.

A tavalyi már nehezebb tészta volt: nönek a gyerekek.
Egyre több helyen azt sugalljak, hogy a Mikulás a kéményen át jön. Nekünk meg van egy kanadllonk a nappaliban...
Amikor nem voltak otthon, kiszortam egy vodor hamut a szobában, mintha valaki kiesett volna a kandallobol. Kiraktam az ajikat, a porszívot, ezüstpapírbol kivágott csillagokat és egy levelet: "Kedves gyerekek! Ne haragudjatok a rendetlenségért, de nagyon szük a kémény, beszorultam. Sietek a többi kisgyerekhez, ezért nincs idöm összetakarítani, de nektek kiraktam a porszívot, segítsetek az anyukátoknak! Szerettel: a Mikulás"
Látnotok kellett volna a gyerekek arcát! Meg voltak ijedve, hogy ÉN mit fogok ehhez szolni, hogy mi történt. Ezt álmukban sem gondolták volna...

Az idén viszont már 9 éves lesz a nagyobbik! A kicsi meg 7 is elmult!

Megmondtam nekik: idén felejtsék el a Mikulás mesét, már elég nagyok. Majd én veszek nekik a boltban csokimikulást (már ki vannak téve és együtt járunk vásárolni!!!). És szépen kiírjuk az ajtonkra egy cetlin, hogy "Kedves Mikulás, idén ne fáradj, tudjuk, hogy sok a dolgod, anyukánk már mindent elintézett, mi nagyok lettünk!"
Erre az én kis gyerekecskéim kellõképpen felháborodtak és kijelentették, hogy Mikulás márpedig van. De én hajthatatlan vagyok.
Itt tartok a tervben eddig.
A terv további része pedig a következõ:

Igenis kiírjuk a cetlit, kirakjuk és kapnak délután egy-egy csokimikulást. Romjaikban lesznek...
Este viszont: "Valaki" összegyûri a kintfelejtett cetlit, az ajtotol az ablakparkányig, az elöszobán át hatalmas lábnyomok lesznek, köré lisztet szorok, mintha havas volna a csizmája..., és kipakolok mogyorot, mandarint, virgácsot, zoknit.
Mármint, hogy a Mikulás nem veszi figyelembe azt, amit a felnõttek gondolnak rola. És majd zsebrevágom a gyerekek diadalmas "naugye" pillantásait!!
Ezen lásson át egy kilencéves!

Viszont ezuton szeretnélek Benneteket kérni Mikulásos mesékért és ötletekért!!!!!!! Jövõre is kell valami!!
Ha én tudtam segíteni, örülök!
Várom a leveleiteket és beszámolok majd, hogy sikerült a mienk!
Millio pusszancs: Maminti
Maminti
 


Marminti!

De jok ezek , nagyon tetszenek, iszonyu jo dolga van gyerekeidnek.

nekem sajnos ilyen otletem egy szall se .

Napocska
Napocska (napocska)
 


Maminti, csúcs vagy! Az én 6 éves fiam két hete kezembe nyomott egy rajzot, hogy azt készítsem majd ki Mikulás idõben, mert hogy õ azt a Mikulásnak rajzolta.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Karácsonykor mi egy pár fenyõágat szoktunk minden helyiségbe tenni, hogy jó illat legyen.
Ezt mindig saját készítésû dísszel díszitjük.
Pl.: celofánból kivágunk egy négyzetet, ebbe teszünk vegyesen mazsolát, francia draszét, mogyorót stb., majd szaloncukor-szerûen becsomagoljuk és szalaggal kötjük be.
Lányok, ha valakit érdekel, összegyûjtöttem az archívban található jó tippeket és recepteket ill. máshonnan is ,,ollóztam" mellé.
Elég hosszú, így nem másolom ide, de ha vkit érdekel, mail-ben elküldöm.
Jamina
Jamina
 


Maminti,
írj még, nagyon élvezem a csoda-világodat!!!! Négy éves korukban mit csináltál? Andi
andi
 


Jamina!
Én nagyon megköszönném, ha elküldenéd az összegyûjtött tippeket. Én is pont arra készültem, hogy kiválogassam, és így idõt spórólnál meg nekem. Elõre is köszönöm.

a mail címem: desue@interware.hu

köszi

Zsuzsa
zsuzsa (zsuzsa)
 


Jamina! Én is kérném. liesel@posta.net
Köszönöm,
Liesel
Liesel
 


Szia Jamina!
Én is pont kigyüjtögetni jöttem, szóval nekem is, légyszi!
kromiadri@yahoo.com
Köszi!
Adri
KAdri
 


Maminti!!!!! Meg ilyet! Szuper vagy! De 9 evesen mar tenyleg TUDNIA kellene, nem? Mire vannak a baratai? Nekem mar a "komolyabb" temakban sem volt semmi uj ebben a korban.
3 evesnek is vannak otleteid? Bar neki talan az "igazi" Mikulas is megfelel. Sztori. Levelirasrol volt szo valami kapcsan es megkerdeztem tole kinek szeretne levelet irni es azt valaszolta hogy a Mikulasnak :-)

Jamina te is csucs vagy, megmentesz egy csomo lustat a bogaraszastol :-)
Jelentkezem a potyazokhoz, kuldd el nekem is a gyujtemenyedet legy szives idike@freemail.hu

koszi, idi
idike
 


Jamina

Lehet buta otlet, de Gabi a szerkezto is szokott csinalni valogatast Ot kene megkerdezni, nem-e tenne nekunk egybe ide fel a gyujtemenyed. Masik otletem egy uj topic neven mi magunknak raknank fel egybe.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Jamina!

Szeretnék én is kérni egy listát, mert azt hiszem, hogy most tényleg nagyon jól jönne, ha ezáltalis idöt spórolhatnék meg.

Köszi elöre is: Norcsi Kép

norcsievi@freemail.hu
norcsi (norcsi)
 


Norcsi,
add meg légyszi mégegyszer a mail-címed, mert a gép nem fogadja el, nem tudom így a listát küldeni.
Napocska,
én elküldhetem a Gabinak, de nincs kellõképpen rendszerezve, ha vki rendelkezne egy kis szabadidõvel (úgy kb. 1-1,5 órával Kép ), és igazán rendbe tenné, szívesen átadnám. Új topicnak meg nagyon hosszú lenne, jelenleg 112 kB és ennél csak több lesz, ezért sokáig tartana letölteni (nagyon utálnának érte a többiek Kép )
Jó készülõdést:
Jamina
Jamina
 


Szia Jamina!
Kérlek nekem is küld el a gyûjteményedet!
Köszi: Judó
juditsun@freemail.hu
Judó (judó)
 


Sziasztok!

Jamina.... nekem is...
mamintii@freemail.hu

Idike! A barátai arra vannak, hogy ünnepek után jól kidumcsizták, hogy kivel hogyan esett meg a csizmatöltés. Amikor az ovistársak nem hitték el, hogy a Mikulás nálunk fékezés nélkül esett be a nappaliba, akkor a lányom nem megsértõdött, hanem egyenesen büszke volt arra, hogy vele olyan hihetetlen történet esett meg, ami senki mással.

Amíg kicsik voltak az enyéim, addig én sem nagyon találgattam ki semmit. Kiraktuk a csomagocskákat és mi is összecsaptuk a kezünket. A szakállpihe meg az ezüstcsillag még azt is feldobhatja.

Szerintem is TUDJÁK, hogy nincs igazából, de ehhez a tündérmeséhez õk is ragaszkodnak.

Az a baj, hogy a Mikulás is csak egy jól eladható árucikké degradálódott. Már most tele vannak a boltok és már most is veszik az emberek! Pedig hol van még a dátum. Ami a legjobban kiakaszt, a Pepsi Cola királykék mikulása...

Az egész hideg, sötét reggeles ónos esõs õsz és tél kibírhatatlan lenne, ha nem lenne benne ez a két ünnep, amikor lehet készülni meg titokzatoskodni meg dugdosni meg csomagolni!!
Meggyõzõdésem, hogy saját magunk miatt is csináljuk
Maminti
Maminti
 


Jamina!

Megpróbálom újra, de most megadok egy másikat is, amit biztos elfogad a gép!

norcsievi@freemail.hu
busaigab@axelero.hu

Mégegyszer köszi: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Jamina!

Légyszi küld el nekem is! Köszi!

Bubamama

momi@emil.hu
Bubamama
 


Jamina!
Nekem is, ha lehet! Nagyon köszönöm!
Emese
capricornbt@axelero.hu
Emese (emese)
 


Sziasztok!
Nekünk akkor még nem volt gyerekünk, egy ismerõsöm csinálta a sajátjaival...szerintem nagyon bájos átverés. A karácsonyi készülõdés, motozás, fadíszítés hangjait és végül a csengettyû hangját vették fel magnóra. Amikor eljött a karácsony délután (este) akkor ugye mindenki kint téblábolt a konyhában. A szobaajtó csukva. Egyszercsak odabentrõl elkezdõdik a szöszmötölés...a gyerekek ugye látják maguk mellett anyát, apát, nagyikat Kép akkor ki szöszmötöl odabent? És végül a csengõ hang után be szabad menni...
Hiába a leselkedés, évekig múködik Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Jamina!
Ha lehet ,nekem is kuld el.
Elore is koszonom!
Szilvi
sylvia
 


Jamina!
A cimemet az elobb ugyesen lehagytam!
Szilvi
antaloczy@aol.com
sylvia
 


Szia Jamina

Szerintem ma még nem küldted el senkinek, ha van egy kis idõd örülnék én is a gyüjteménynek.
Barbara
bebiklub2000@freemail.hu
Barbara
 


Szia Jamina!

Én is szeretnék egy példányt a gyûjeményedbõl, tedd meg légyszí, hogy elküldöd.

Köszi: Zsófi

Szabo.Zsofia@szinergia.hu
Szabó Zsófia (szzsofia)
 


Kedves Jamina!
Bocs, de én is szaporítom a munkádat...kérem szépen én is kigyûjtött anyagot Kép
Köszönöm szépen!
Dorka

szeredas@matavnet.hu
dorka (dorka)
 


Kedves Jamina! Ha még van egy kis idõd, kérlek szépen nekem is küldd el. Köszönöm szépen!Kriszta
kiriana@freemail.hu
Névtelen
 


Kedves Jamina!

Én is szeretnék kérni egy példányt! Köszönöm szépen!
Ágci
agi@pro.hu
Ágci
 


Jamina kedves!
NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM!!! Csak gyõzzem olvasni, na meg megcsinálni!!!
Emese
Emese (emese)
 


Szia Jamina!
Ha még beleférek a keretbe, akkor én is szeretnék kérni egy példányt a gyûjteménybõl! Elõre is köszi!
Bobo
Bobo
 


Kedves Jamina !

-én is szeretnélek megkérni arra,hogy nekem is küldj egy példányt!
köszönöm elõre Kandi72
net98@freestart.hu
...ha kicsit több idõm lesz én is megosztok veletek néhány tapasztalatot és ötletet!
Kandi72
 


Szia Jamina!
Megkaptam, köszönöm! Kép
Judó
Judó (judó)
 


Jamina, Te egy angyal vagy!
Malacka, a magnós ötlet is tetszik!

A suliban minden évben Adventi Vásárt rendeznek. Ekkor minden osztály árulja a maga készítette ajándékokat, képeslapokat, koszorúkat, díszeket. A befolyt pénz minden évben egy alapítványnak küldik el (Pl.: Szent Márton Gyermekmenõ Alapítvány, stb)
Az elsõsöknek persze segítenek a szülõk is, nemcsak a napközis tanítónéni...Idére ezt találtuk ki:
Az IKEA-ban lehet natúr fa képkeretet kapni, hármasával csomagolva. Arra ragasztunk mindenféle száraztésztát: betütésztát, csavartat, tarhonyát, masni alakut és a végén arany spray-vel lefújjuk az egészet. Nagyon egyszerü és nagyon jól néz ki, tartos is!
Puszi: Maminti
Maminti
 


Jamina,

én is kérnék szépen egyet abból a listából.
Elõre is köszönöm:

Maghera@index.hu
Maghera
 


Jamina, szánj meg engem is kérlek! mangoff@axelero.hu
Névtelen
 


Kedves Jamina,
ha lehet, én is kérnék egy példányt a listádból.
Nagyon köszönöm!

freeviki@freemail.hu
Viki
 


Sziasztok!
tegnap este kipróbáltam (egy fázós téli estén kitûnõ):

Téli puncs

hozzávalók: (7,5 dl-es üveghez)
12,5 dkg cukor
mogyorónyi szerecsendió (õrölt v. friss reszelve)
4 db szegfûszeg
2 citrom
1,5 dl konyak
1 tk gyömbér
2 rúd fahéj

1/2 l vízbe teszünk 12,5 dkg cukrot, mogyorónyi szerecsendiót,4 db szegfûszeget, 1 gerezdekre vágott citromot.
Felforraljuk, majd közepes lángon kb 10-15 percig fõzzük. A tûzrõl levéve hozzáöntünk 1,5 dl konyakot, elkeverjük.
Egy szép üveget forró vízzel kiöblítünk, belerakunk egy másik gerezdekre vágott citromot, 2 rúd fahéjat, 1 teáskanál gyömbért, majd sûrû szitán át rászûrjük a lét. Rögtön fogyasztható, illetve az üveget lezárva ajándéknak is kiváló.
Jade
 


Lányok, arra gondoltam, hogy ha van még ötletetek, ami esetleg hosszú és nem akarjátok itt foglalni a helyet, akkor küldjétek el nekem magánba én pedig ,,megtoldom" vele a listám. Ígérem, akinek már küldtem listát, annak küldöm automatikusan a ,,toldalékot" is.
HA lesz egy kis idõm Kép, akkor összegyûjtök néhány karácsonyi-téli verset, mondókát. Azért is lehet jelentkezni!

Jamina
Jamina
 


Jamina!
Ha még van energiád, nekem is elküldenéd a listád.
Elõre is nagyon köszi: SzMariann
E-mail:szmarian@freemail.hu
SzMariann
 


Jamina,

Én is nagyon örülnék egy listának, köszönettel:
eszalai@euroweb.hu
Enci
 


Jamina !

Ha van még energiád én is kérnék a listából.

Köszi

Mogyi
mokuska@freemail.hu
Mogyi
 


Jamina!

Èn is jelentkeznék arra a listára!!! ha nem gond!
Köszönöm elöre is!!!

Mobevik
sandor.varga@chello.at
mobevik (mobevik)
 


Jamina!

Hát nem irigyellek, már eddig is 539 helyre kellett elküldeni a listádat, nem lett volna mégis egyszerûbb feltenni a közösbe? :-))))
Ennek örömére egyébként én is szeretném a listádat elkérni!
Köszi:
Kriszta

artis1@axelero.hu
Kriszta (nyúl)
 


Szia Jamina!

Kérlek küldj nekem is egy listát! Én pedig küldök néhány verset, van belõle bõven.

e-mail: bedo_a@freemail.hu

Köszönöm: Prü.
prü (prü)
 


Szia Jamina

Azt hiszem en is elkerem gyujtemenyed. Remenykedtem benne hatha innet hozza lehet jutni es nem kell teged terhelni ilyesmivel.
Elore is koszonom

Napocska
Napocska (napocska)
 


Kedves Jamina,
megkaptam a listát, és nagyon-nagyon köszönöm. Rengeteg jó ötletet találtam rajta.
Azt hiszem, Te sok embernek eszébe fogsz jutni az ünnepek alatt...
Szia és további kellemes napot!
Viki
 


Kedves Jamina!

Nagyon nagyon köszönöm a listát, sok szupi dolog van benne! Az ötleteid remekek!!!
Köszi mégegyszer!!!!!!!!!!
Kép

Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Sziasztok,

én is szeretnék egy ilyen listát kapni

gyomber@hotmail.com
köszönöm!
gyomber
 


Napocska,
tudod, már írtam, nagyon hosszú a lista, hidd el, nem járna jól, aki innen akarná elérni. Szerintem már Te is megkaptad, úgyhogy láthatod.
Kriszta (nyúl) Kép mondasz valamit! És ha tudnád, mennyien kérték még emilben...
Viki,
nagyon aranyos vagy. Nekem is eszembe fog ám jutni mindenki, akinek elküldtem, hogy ugyan hányan fõznek-sütnek-ajándékoznak a lista ötletei alapján Kép
Mobevic,
nem az én ötleteim, én csak összegyûjtöttem, de azért kösz az elismerést Kép
Lányok, nekem nem teher, kérjétek nyugodtan, mindenkinek elküldöm. És várom a kiegészítéseket is! Teljesen karácsonyi hangulatom van már most, október végén, köszönhetõen az állandó karácsonyi oldalak böngészésének (na, ezt jól megaszontam Kép ) Ezennel ki is nevezem magam önkéntes karácsony-felelõsnek, ha nem bánjátok! Bátorkodom ezt annál is inkább megtenni, mert dec. 6-án (közismertebb nevén Mikuláskor) van a szülinapom.
Viszont annyit kérek, hogy a további kéréseket is inkább mail-ben küldjétek el, mert kaptam egy levelet egyik netes társunktól, aki szerint elég zavaró, hogy ez a topic ötletek helyett csak kérésekkel van tele. Beismerem, igaza van. Tehát:
zsu74@freemail.hu
Esetleg ha vki jobbban ért az internethez, van szabad tárhelyem a nexuson, de eddig csak képeket sikerült feltennem, szöveget nem. Ha az illetõ megosztaná velem, hogy tudok szöveget is feltenni, azt megköszönném, így mindnekinek elérhetõ lenne a szöveg!
Mindenkinek öröm- és várakozásteli készülõdést:
Jamina
Jamina
 


Sziasztok!

Nagyabol felelevenitetem tavalyi karacsonyi otleteinket. Es gondolatam lassan par ujjal is elo kene rukkolnunk.

Bevallom nem sajatok az otletek aki gondolja nezzen korul ezen a weblapon igaz angol de a kepek magukert beszelnek. Itt rajzok is megtalalhatok
http://www.marthastewart.com/
Ha gondoljatok a formakat lementem es ide is betehetem ha lesz erdeklodo iranta.

Szoval elso ami nekem nagyon tetszett az sajat keszitesu udvozlo kartyak
Kép
Kép
Kép

Kulonbozo hosszusagu zold arnyalatu szallagokbol fenyofat varrunk a lapra . Eredeti es kulonleges karacsonyi udvozlo kartya kerekedik ki belole.

Masik fajta udvozlo kartya amikor anyagbol aranyos diszformakat vagunk ki es azt ragasztjuk a lap elejere.

Napocska

Ui
Jamina nagyon koszonom a listat
Napocska (napocska)
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: