Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Segítenétek nekem?
Hol van a neten olyan program, amivel naptárt lehet készíteni saját fényképekkel? Ilyet kapnának a nagymamák. Úgy emlékszem tavaly karácsony előtt láttam valahol ilyet, de már nem tudom hol volt. Köszi a segítséget!

Panni
panó
 
 


Sziasztok!
Tudtok esetleg valami olyan helyet a neten, ahol a karácsonyi szokások kialakulásáról lehet olvasni, karácsony története érdekelne, nevesebben az, hogy MI VOLT A KARÁCSONYFA ELŐTT? Hogyan ünnenepelték pl Magyarországon a karácsonyt?
Örülnék ha tudna valaki segiteni,
Köszönöm!
Nimaat
nimaat
 
 


Névtelen
 

 
 

Sziasztok !

Tudna nekem valaki egy jó arányt mondani só-liszt gyurma készítéshez? A gyerek készítene belŐle festett díszeket.
Köszi.
s.z.
s.z.
 


Panó,az index törzsasztalán a Karácsonyi ajándékok topikban nemrég volt szó a naptárkészitö progiról.
puposnünüke
 
 


igen, igen, epp akartam ajanlani, hogy kerdezd nünükét, o biztos el tudja kuldeni neked. Vagy max. elkeri. En nem mertem eddig regisztralni ott magam, ön- és csaladvedelembolKép

A maganvelemenyem: ugy remlik, mar tavaly is irtak ezt a progit es le is toltottem, de nem igazan tetszett. Valami gaz volt vele, mar nem emlekszem, hogy mi. Vagy az angolt nem lehetett atirni, vagy menteni nem lehetett vele, vagy nemtommiKép Jaigen, a nevek sem voltak jok /vagy egyaltalan nem is voltak benne/. Tavaly en magam szerkesztettem egyet, igy olyan lett, amilyet en akartamKép

-Afonya
Névtelen
 


Köszi!

Én is már azon gondolkodtam, hogy majd én megpróbálok csinálni egyet magamtól, mert akkor abba bejelölhetem a családi ünnepeket is.
Azért az indexet is megnézem. Ha csak olvasni akarok, ahhoz is kell regisztrálni?

Panni
panó
 
 


Sziasztok!

Nekem is van egy SK naptárkészítő "programom". Évekkel ezelőtt készült, amikor még nem sokan csináltak naptárat fényképekből. Valójában excel fájl, és csak módosítani kell a saját ünnepeitekkel, fényképeitekkel.
Ha gondoljátok, elküldhetem.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Juca!

Igen, én gondolom. Köszi szépen!
Cím a profilomban.

Panni
panó
 
 


Juca,
Engem is érdekelne ez a naptárkészítő progi. A nagyszülőknek szeretnénk a kislányunk fényképeivel készíteni egyet karira. Ha átküldenéd nagyon megköszönném!
Mail cím a profilomban.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


s.z
só-liszt gyurmához:2 pohár liszt, 1 pohár só Tehettek bele olajat attól képlékenyebb lesz, és valamennyi tapéta ragasztót liszt helyett. Vizet annyit amennyit felvesz.Formázható de kemény legyen az állaga. Ha keversz bele temperát akkor szép lesz a színe.
Kisütés után érdemes lelakkozni.
Én tavaj ajtó kopogtatót csináltam belőle karácsonyra. Nagyon szép lett.
B.Hilda
 


LKat
Az az ezüst csillag,hogyan készült?
B.Hilda
 


Naptár:
A Word-nek is van naptár készítő része, igaz kicsit egyszerű, de miután sikerült a sablon alapján létrehozni a naptárt, lehet pofozgatni. Képeket belerakni, átszínezni, kijavítani, stb. Tavaly karácsonykor fedeztem fel, így már nem igazán emlékszem, de a Help a következőket írja:
Kattintsunk a Fájl menüben az Új dokumentum parancsra.
Kattintsunk az Egyéb dokumentumok fülre.
Kattintsunk duplán a Naptár Varázslóra.
Kövessük a varázsló utasításait.

Üdv. Vacskamati
vacskamati
 
 


Az indexen olvasáshoz nem kell regisztrálni.Amugy áfonya,mi ez a félelem? Nem muszáj a babanetes neveden bejelentkezni.Csinálsz az indexen egy mailcimet(már ott is lehet),aztán ezzel meg egy kitalált nickkel regisztrálsz oszt jólvan:-)
Ja és nem az volt a bajod a progival,hogy angol és vasárnappal kezdi a hetet?
Van valahol a neten egy hely,ahol megcsinálják a naptárt,neked csak a képeket kell feltölteni.Persze,biztos drááága.
puposnünüke
 
 


Juca!

Köszi a naptárt, megkaptam!

Vacskamati,
neked meg kösz a World-os ötletet.
Most már valahogy majd csak összehozok egy naptárat.

Panni
panó
 
 


S.Z.

Anyósom bölcsiben dolgozik és tőle kaptam:
Főzött gyurma
20 dkg liszt
10 dkg só
3 kávéskanál étolaj
3 dl víz (lehet bele keverni temperát, vagy ételfestéket)
2 kávéskanál citromsav
Edényben jó alaposan összekeverjük az anyagokat, takarék lángon állandó keveréssel főzzük. Vigyázat, hirtelen sűrűsödik!!! Kikaparjuk sima lapra és addig gyúrjuk, amíg szép sima, rugalmas lesz a tészta. Vigyázat, a belseje forró!!! A serpenyőt beáztatjuk, nehéz kimosni. Műanyag zacskóban sokáig,akár egy hónapig is eláll.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok,
Jucusmamus,
én beküldtem a férjemet a gyógyszertárba, hagy égjen ő.Kép

Nem tudom, ti készítettek-e már naptárat a nagyszülőknek, érdemes. Tavaly én is kínlódtam a naptár programokkal, angol, nem lehetett átírni, csináltam sajátot. A nagyszülők kérésére idén is megismételjük az ajándékot. Most azért jobban eszemnél voltam, nem hagytam az uccsó pillanatra, és már csak a képeket kell beleválogatni.
És tök endi voltam, mert a gyerekszoba díszítését sem hagytam az utolsó pillantra, már kész vannak a havas fenyők, meg egy felhő, 8 szép arany csillaggal.Kép Bár gyerkőc reklamált, hogy még túl kevés az ablakdísz. megmutatta, nem volt rest, hogy kell még vmit alkotni.Kép
Jó munkát mindenkinek:
Ági

Kép
Ágci
 
 


Juca!

Én is kérhetem a naptárasprogramot?

Nőcik!

Vettem glicerint és nem néztek hülének!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus,
konkrétan hogy vetted? Kép Tehát: milyen kiszerelésben (liter, kilogramm? Kép) és mennyit fizettél?
Köszi:
Jamina
jamina
 
 


Jucus!
Szia, engem is érdekelne a naptár!
Küld el légyszíves!
Köszi, remélem nem unod még!Kép

Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Dikó!

Rám gondoltál naptár ügyben? Kép
(Kis kavarodás támadt itt a nevek -Jucus és Juca- között...)

Küldöm.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Juca!
Köszi megkaptam!
Szuper!
Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Zsuzsa,
esetleg képet tudsz feltenni. engem érdekelne ez a gömb, de még nem csináltam papírmasét sos. Kicsit leírnád úgy, hogy én mint kezdő is ki tudjam próbálni. Suliban most nagy szükség volna rá.
köszi
Ági

Kép
Ágci
 
 


Még vmi:
ha megvan vkinek a Karácsonyfadíszek száraztésztából című könyv, dobjon fel legyenszíves 1-2 képet. Lehet magánban is. és a technikát is írja le lécci. Sajna nem lehet megkapni, nekem meg sürgősen kellene. Ha tud vki segíteni, nagyon megköszönném.
ági

Kép
Ágci
 
 


Zsuzsa!

Tényleg írtál emilt?Nem kaptam tőled semmit!
Juca!

Köszönöm,még át kell tanulmányoznom de remélem megérti az én kis agyam is.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jamina!

Megkérdeztem a patikusnénit,hogy kaphatnék-e egy kis glicerint.Erre Ő azt válaszolta,hogy természetesen,mennyit kérek 1dl-t? Ekkor én hüvelyk és mutatóujjam segítségével mutattam neki,hogy az kb.ennyi?(itt tessék odaképzelni az ujjaimat amint kb.10cm-re vannak egymástól).Azt hiszem ez sok volt a szakértőnek és elővett egy üveget majd azt kérdezte,hogy elég lesz -e az a mennyiség ami abba belefér.?Gondoltam,hogy nem borzolom tovább idegeit és beleegyeztem.Kb.2dl lehet a lötty és 250Ft-ot fizettem érte.(saccperkábé)

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok,

Bocsánat, hogy idepofátlankodom, de gondoltam, megosztom Veletek, hol találtam tök jó recepteket ehető karácsonyfadíszekre:

http://www.mindmegette.hu/main.php?app=cikkek/cikkek.php&cikk_id=116

Üdv,

Vic
Victoria
 


Lányok!

Segítség!!! Tudja valaki, pontosan mit takar a florist clay elnevezés? Először a tűzőhabra gondoltam, de aztán rájöttem, hogy a clay valamilyen agyag vagy gyurma, úgyhogy ez kiesik. Szerintetek?

Köszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Írt valaki Ágcinak a száraztészta ügyben? Én is kerestem a könyvet, de nem találtam, és nekem is szükségem lenne az ötletekre belöle.
Ha igen, akkor nekem is küldjön mélt!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ágci!

Internetes áruházakban még több helyen is fentvolt, hogy van nekik, egy helyen azt mondták, hogy mennek a kiadóhoz, megnézik (a kiadó honalpján az van, hogy náluk nincsKép (ezt mondtam a könyváruházos hölgynek is), de háthaKépKép). Ugyhogy ha mégis sikerül, akkor megpróbálom én továbbitani neked valamilyen formában, ha még szükséged van rá és addig nem kapod meg valakitöl (bár lehet, hogy már meg is kaptad???Kép)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Praktikában van egy pár használható ötlet!Talán most érdemes megvenni.

Ne haragudjatok,hogy ide is feldobom de nagyon keresünk egy ilyen lámpát.Ha valaki találkozik hasonlóval lécci,lécci...lámpa

Jucus
20170114224602
 
 


Csatlakozom Jucushoz, nagyon jó a Praktika, azaz jobb, mint általában szokott lenniKép

Dia!
Nem lehet, hogy ez a terrakotta, azaz a virágcserép? Csak gondolom...

Csi
csii
 
 


Megjött a karácsony az Ötlettárunkba Kép
J.
jamina
 
 


Ágci!

Ma teljesen véletlenül sikerült rálelenem a keresett könyvre a Kreatív Hobbyban (Bp. Üllöi út). Sajnos most nem tudok belöle képet fel tenni, esetleg vasárnap este, ha még kell. A technika egyébként teljesen egyszerü, a tésztákat ragasztóval (Pritt) ragasztja össze, a fej ált. vattagolyó (gondolom pl. a préselt papírgolyó is jó), és utána aranysrpay-vel lefesti.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Széségeim,
azt mondjátok meg nekem, tudtok-e ajánlani valami olyat, amit gyerek el tud készíteni, nem dísztárgy, és egy kisebb gyerek is örül neki! Mondjuk az 5 és 7 éveseim mit tudnának gyártani a 2,5 és 1 éveseimnek? No és a közel 13 éves nagyfiam? Hm?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kimaradt egy p...Kép
kíváncsi
 
 


néhány fóliája vesztett (vagy papírtörölközője vesztett) hosszabbb papírhengerból látcső. CSak fessék ki valamilyen szépreKép
VAgy fél dióhéjakból csináljanak teknősbékákat: papírból kell kivágni hozzá olyan nénylábú egy fejű aljzatot, és ráragasztani a fél dióhéjakat. Ezeket is ki lehet festeni, és ha sok van belőle, akkor nincs vitaKép
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Kíváncsi!
Mondtam már: favonathoz fakockából házakat. Az ehető a kicsiknekKép
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nagyon klassz karácsonyi csillagra leltem itt:
http://www.geocities.com/sklwebpage3/karacsonyi_csillag.htm

Juca!
Elküldenéd nekem is a naptárkészítő programodat? ildiko77@mailbox.hu
Előre is köszönöm szépen!

Ildikó
ildikó
 
 


Lányok,
az Ötlettárban (fentebb linkeltem be) ott van a naptárkészítő program is!
J.
jamina
 
 


Jamina, Juca, tudnátok valami használati utasítást mellékelni ehhez a naptár dologhoz? Úgy örülök, hogy rátaláltam, de nem tudok vele mit kezdeni.

előreishálás sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az ötleteket adventi naptárral kapcsolatban! Kép
Elkészült az alkotásom (életem első adventi naptára, és első szalvétás képe is egyben Kép )
adventi naptár

Üdv: Vica
vica
 
 


Zsuzsa,
köszi, ezek nagyon tetszetősek! Kép
Kíváncsi
A többieknek is köszönöm!
kíváncsi
 
 


Auchanban vettem olyan üvegre tehető hópelyheket aminek nem ragsztós a háta ,hanem csak simán ott maradnak a felületen.230Ft volt kb. és 16db van rajta.

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok,
Beszti,
köszi, nekem is sikerült pénteken, csak nem voltunk itthon, nem tudtam mondani. Most már csak hozzá kell látni.

Jucus,
ha mentek mostanában arra megkérhetnélek, hogy küldjél nekem ilyen hópelyheket, ha nem angy kérés.Kép Plíz. ha ok, megbeszéljük a részleteket levélben.Kép
Ági

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Amikor leírtam az üzenetet ,rögtön utána eszembejutott,hogy beszerzek egy párat és elküldöm ha valaki kér.Gyermekem apja holnap megy beszerzőútra.Ha van akkor küldöm!

Pusza:Jucus
20170114224602
 
 


Köszi.Kép
Ági
Névtelen
 


Jucusmamus!
Nekem is tudnátok beszerezni? Én 3 gyerköccel sosem jutok el az Auchanba (nincs türelmük hozzá), csak a közeli Tescoba (Pesti úti) néha.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Innen vettem az ötletet,igy megmutatom,milyen az idei adventi naptárunk.
mikulásos adventi naptár
puposnünüke
 
 


Púposnünüke: tetszik az adventi naptárad Kép
És az ajándékokat hogyan/hová raktad?

Vica
vica
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: