Új privát üzeneted érkezett!

ha van olyan barátja, aki fogyatékos gyereket nevel a www.tavtanfolyam.hu/szulok/ linken olyan információkat talál, mellyel segíthet jobbá tenni az életét.


Kérjük, ha van ilyen ismerõse, rokona, informálja.
Névtelen
 


[url=http://www.tavtanfolyam.hu/szulok/" TARGET="_top]http://www.tavtanfolyam.hu/szulok/[/url]
Névtelen
 


Méri!

Gondolom, már nemigazán aktuális, de ha mégis Kép ma a fodrásznál egy kereskedõ újságot lapozgatva ezt találtam neked:

Chicco nagykereskedés
1136 Budapest
Csizma u. 4.

Tel: 06 1 349 6124, 06 1 214-1242, 06 1 355-8635

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy hol lehet a legolcsóbban hiper-szuper babakonyhát venni?

Olyan kellene, amihez edények meg mű kaják is vannak.

Köszi:
Kata
kovkata
 
 


En a babakocsinkon levo ovcsatot szeretnem lecserelni, mert olyan eros, hogy allandoan odacsipi a kezem bekapcsolaskorKép 5 pontos, de mivel a vallat amugysem hasznaljuk, 3 pontosban is kiegyeznek. Merthogy nem lehet kapni sehol. Van valakinek otlete, hol arulnak ilyet?

Koszi.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
A mi kocsinkon u.olyan csat van, mint amiket lehet venni a cipőkellékeseknél, vagy a "sima" kellékeseknél, esetleg Röltexben/van még ilyen?/. Told be a gyerekkocsit, és találsz megfelelő méretű csatot.
Nálunk ez olyan, hogy jobb, és bal oldalról jön egy heveder szerű "izé", ezen van a csat két része. Mielőtt becsatolom, át kell bújtatni az alulról jövő heveder hurkán. Ezt nem tudom leírni normálisan, viszont, ha érdekel, lerajzolom, mert roppant egyszerű, és könnyen kivitelezhető.

Kata!
Pont most láttam a Quelle katalógusban játékkonyhát 19 tartozékkal, magassága 90 cm, munkalap 48 cm, sütővel, mosogatóval, hűtővel, és a konyha a főzés hangját imitálja, 14990Ft. Van hozzá passzoló főző és étkészlet hat személyre 2990-ért. Van benne egy másik is, az 15990Ft, abban van vasaló, mikró, megmosógép is. Nem tudom, hogy ezek olcsónak számítanak-e vagy sem, még sosem vettem ilyeneketKép
Az viszont tény, hogy mostanában a legolcsóbbak a Cora, meg az Auchan - ezt egy játékkereskedő panaszolta a minap.

Sziasztok
Csi
csii
 
 


Szia Áfonya!

Mérd meg, hogy milyen széles a heveder, mert nekem van itthon egy csomó, klb méretű övcsatom.

Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Méterárusoknál, cipőkellékeseknél már jártam, de ott nincs ilyen fajta, csak sima övcsat. De ha jól értelekKép Csi, akkor végülis meg tudnám oldani átbújtatásos módon, ha nagyon akarom. Úgy nem csúszik el a középső?

Ilyen van most /akarmennyire lekicsinyitettem, a morzsak akkor is latszanakKépKép/:

Kép

ui: Phaedra, koszi. Te is olyan vagy, mint en, mindenrol levagod a "hathajoleszvalamire"-ket, mielott kidobod?Kép
afonya
 
 


Áfonya!
Részben eltaláltad Kép Egyszer elkapott a nagy táska felújítási láz és akkor beraktároztam.
Tehát hány centi?
Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Segítsetek!!!!PLÍÍÍÍÍZ

Tavaly olvastam itt a Babaneten valamelyik topikban anyukákat arról beszélgetni, hogy hol lehet Ausztriában, főleg Bécsben és a határ környékén szép gyermekruhákat, játékokat jó áron vásárolni. Főleg boltok nevét, címét és ha jól emlékszem még piacok címét is emlegették.
Augusztusban, férjem munkája miatt, aktuális lesz egy osztrák út és szeretném felkeresni ezeket a helyeket, de NEM EMLÉKSZEM hol olvastam rólukKépKépKép
Valaki talán emlékszik. Már csak ebben bízom!
Előre is köszönöm a segítséget!!!!Kép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


szia Pirus,
kivetelesen emlekszemKép
Zsomimama volt a fo infoforras, egyreszt az ismerjuk...-ben a topicjaban, aztan pl. itt: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/200.html
hu, kozben rakerestem, sokat talalt.
javaslom a "zsomimama" es a "bolhapiac" szot, minden temaban.
Jo keresgelestKép

-Afonya

Phaedra, bocs, holnap megnezem. Es kosziKép
Névtelen
 


Kedves Áfonya!

Minden hálám a tied! Köszönöm szépen a gyors segítséget!!!!KépKépKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


A Friss babakbol Myssnia is Becsben vett babakocsit, meg egy csomo csecse babacuccot!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Áfonya! Most olvasom a kézbecsípést! Csak nem a híres-nevezetes Ponee? Én már automatikusan előre mondom hogy Auuu amikor bekötöm a gyereket.Kép
Egyébként a Micimackóban láttam hárompontos övet, olyan tasakban, mint a harisnyák (érted Kép)felakasztva.
méri
 
 


Méri,
de,deKép

Phaedra,
ugy 2,5 cm lehet. De csak 3 pontos ov eseten faradj am, mert sima ovcsatom nekem is van.

ui: ma a napocskatok az idegemre mentKép nemreg a Hugom vigyazott a lanykamra es tudatlanul leszedte a feltapasztott jatekot, amit eddig nem mozgattunk, igy Rekanak eszebe sem jutott azt maceralni. Na, viszont ma egesz nap azt kellett felszednem es leragasztanom, felvaltva emlegettelek BenneteketKép Aztan beborult/am/ es nincs napocskaKép

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!
tegyél már fel légyszi' egy képet arról, amit övcsatnak hívsz!
Lehet, hogy nem is egyről beszéltek/tünk???

mailt megkaptad?

Csi
csii
 
 


Áfonya!
AZ egyik (kölcsönkapott) babakocsinkon nekünk is 3pontos övcsat van, ami nekem is állandóan becsípte a kezem (szvsz. ez jellemző lehet az összes 3pontosra). Ehhez én nem akartam nyúlni, mert vissza kell adni. De szerintem a Tieteket alakítsd át sima övcsattal és az alsó hevedert hosszabítsd meg úgy, hogy a vízszintest át lehessen egy hurkon keresztül bújtatni.
Érthető vagy rajzoljak???

Phaedra
Akkor ezért csuklottam a Mackómmal együtt egésznap?
Ne minket szídj a napocskával együtt. A húgicád szedte le :| Ez a fel-le ragasztgatás ismerős, én is száműztem a polcra Kép

ui. miért nem sikerül nekem a vicsorgó pofa?
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Mosogatógépet szeretnénk venni, de nem nagyon ismerem melyik mit tud. Tudnátok ajánlani valamit? Esetleg láttatok valahol egy szupi kis akciót? Az is érdekelne, melyik nem vált be!

Köszi:
Csilla
Névtelen
 


A József körúton majdnem a Blahánál van az Elekrolux és AEG mintabolt. Ott az AEG mosogatógépek nagyon sokszor akciósak, feltétlen nézd meg.
Az AEG egyébként is a legjobb, A kategória, jó ár, kis vízfogyi, nekünk is az van,meg ott vettük, nagyon bejött.
Szinte észre sem veszem a villany és víz számlán. de tényleg. és heti többször megy.

ennél a márkaboltnál is ingyenes a házhozszállítás, és elég a leszállítás után kifizetned az árut -ha jól emlékszem.

emese
Névtelen
 


Csi!

Babakonyhával kapcsolatban melyik Quelle katalógusban láttad? Már az összeset átlapoztam, de az általad leírtat nem találom még a neten sem. Egy van kb.16 ezerért de ahhoz nincs semmi.

Az a "főzés hangját imitáló" érdekelne. Leírnád, melyik számban van?

Köszi:
Kata
kovkata
 
 


Csilla, eszembe jutott hogy korábban már olvastam egy topicot itt a babaneten. talán "mosogatógépek proés kontra?" címen, de nem biztos.

Azért amit feljebb írtam az persze áll.

Emese
Névtelen
 


Kata!
2003 ősz-tél. Pont aznap kaptam meg, amikor kérdezted a konyhát itt, azért emlékeztem rá. Viszont van egy jó hírem, akkor elnéztem, és NEM 14990Ft, hanem 11.490 FtKép Ha felhívod őket, akkor ezt a katalógust kérd.
Itt egy kép, a minőségéről majd legközelebb...

Kép

Mármin a kép minőségéről...
Csi
csii
 
 


Csi!

Nekem még nem jött meg ez a katalógus, de meg tudtam nézni a neten.

Mégsem azt a "főzés hangját imitáló" fajtát vesszük meg mert azt túl kicsinek találom. Ikerlányaim vannak ezért a lényeg a jó sok pakolási lehetőség. Marad az a 16ezres.

Viszont ez az edénykészlet nem tetszik, mert nincsenek fazekak meg műkaják hozzá. Olyan kellene, amihez inkább főzőedények vannak. Játék poharak, tányérok, evőeszközök már vannak.

Köszi a segítséget!
Kata
kovkata
 
 


Sziasztok!

Még mindig a mosogatógépes téma: Napközben nincs túl sok időm ezért csak este szoktam elmosni a nap során felgyülemlett edényeket. Ha ezt a mosogatógépbe betenném (ugyanígy este) akkor is elmosná? Vagy előtte be kellene kicsit áztatni az edényeket?
Már kinéztem egy Aeg és egy Siemens gépet az Aeg drágább, de takarékosabb is.
Légyszi írjátok le a tapasztalatotokat, mert ha este még áztatgatni kell, akkor az kb. annyi mintha elmosnám.
Nem találtam mosogatógépek topikot sehol sem, azért írom ide.
Köszi:
Csilla
Névtelen
 


Csilla!
Van egy olyan program a gépeken, hogy öblítés, ez hideg vízzel elöblíti az edényeket így nem köt rá a kosz. Ez direkt a későbbi mosogatásra van. De az is jó, ha simán a mosogatóban gyűjtöd az edényeket, és vizet engedsz rá.
Névtelen
 


Lányok,
ha valakinek van régi, megúnt, felesleges szalvétagyűjteménye, ami már csak a helyet foglalja Kép, szívesen átvenném:
Jamina (jamina@netandgo.hu)
jamina
 
 


Jamina,Te!Kép

Szóval így szerzed a szalvétáidat???Lebuktál!
anyapoc
 


Anyapoc,
próbálkozom, próbálkozom, de még senki sem akarta rámtukmálni a gyűjteményét Kép
Jamina
jamina
 
 


Jamina az NLC-n egy csaj árulja a 750 db-os gyüjteményét.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
ha árulja, az =pénzkiadásKép; nekem olyasvalakitől kéne, akinek csak a helyet foglalja és meg akar szabadulni tőle.
Pl. én is gyűjtögettem a Kismama, Anyák Lapja meg hasonló újságokat, meg Lieseltől is kaptam egy csomó régit. De nemrég nagyon elegem lett, hogy már mindenhol elfoglalták a lakást, így levittem anyatejes napra a faluba és az egészet elajándékoztam.
Na, ilyen besokkallókat keresek én szalvétaügyben Kép
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Régebben láttam valahal olyan étkezőgarnitúrát, amelyet össze lehetett csukni egy kis láda lett belőle. Az asztal kerek vagy oválisra nyitható volt és szétnyitható székek voltak hozzá. Összecsukáskor az asztal lapjait le lehetett hajtani és a közepébe kellett csúsztatni a székeket.

Most hiába keresem, nem találok még hasonlót sem. Ha láttok ilyet jelezzétek!

Köszi:
Kata
kovkata
 
 


Sziasztok

Nincs veletlenul valaki aki vamugyekbe jartas es lehetne tole par kerdest kerdezni?

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok Lányok!
Egy nagyon nagy kérésem lenne! A kétéves lánykámat szeretném bölcsődébe vinni. Találtunk is egy megfelelőt (ahova fel is vennék) az V. kerületben. Csak az a probléma, hogy nem az V. ker-ben, hanem a VI. ker-ben lakunk.
Tehát egy ideiglenes lakcím bejelentésre lenne szükségünk, hogy felvegyék.
Az ideiglenes lakcímbejelentésnek úgymond semmi rizikója nincs, mivel 30 nap múlva automatikusan meg is szűnik!
Ha van tippetek, hogyan lehetne ezt megoldani
légyszí írjatok mail-t, minden megoldás érdekelne!

köszönöm, Phaedra
phaedraa
 
 


Balkezes hajlított kanalat keresek. A fiam balkezes, legalábbis gyanús. Most vettem neki hajlított kanalat, amelyik kezdőknek való (Chicco). De az jobbkezes. Tehát ha balkézzel használja, akkor nemhogy megkönnyíti a kanál szájba dugását, hanem lehetetlenné teszi. Tud valaki tanácsot adni, hogy balkezes hajlított kanál hol kapható?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Még egy kérdés: régifajta üvegszálas csúszdát hol lehetne kapni? Használtan is jó. Vagy fém csúszda is lehet. Csak fa nem jó. Udvarra kéne, nem a lakásba való fajta, mert azt már találtam, de annál nagyobbat szeretnénk. És ha lehet, akkor olcsóbbat. Ezért érdekelne a használt is.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


A Balkezes Szakbolt címe:

1084 Budapest Víg u 8.
Telefon: (06-1) 210-6109
Nyitva: hétfő-péntek 9.00-17.00
afonya
 
 


Szia, Napocska a férjem talán tudna segíteni, de nem akarja megadni a számát, ha van kérdésed írd meg emailbe és ha tud válaszol.
sylva
 
 


Kockasfulu nyulat keresett anno valaki, en ma lattam egyet, ulve kb. 40 cm volt es 2500 Ft.

-Afonya
Névtelen
 


Sylva

Elore is koszonom neked es ferjednek hogy feltehetema kerdeseimet. Irom is az emailt a gondomrol.

Napocska
napocska
 
 


Pheadra, ne gondolj kötekedőnek, de az ideiglenes lakcím nem egy hónapig, hanem két évig érvényes! (Tudom, mert nekem mostanában járt le.) Amúgy sajnos nem tudok segíteni, hacsak nem nézel ki egy ovit a VIII. kerületben. Kép
(Vagy változtak volna a jogszabályok ez ügyben?)
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
igaz, pontosabban részben, mert van az ideiglenes cím, és van a tartózkodási hely.
A tartozkodási hely valóban két évig érvényes, ezt szoktuk rosszul ideiglenesnek nevezni (mint én is és ebből lett a fogalom kavar). Tehát én néztem el. A tulajdonos vagy a bérlő (a lakás jogviszonyától függően) egyébként bármikor kezdeményezheti, a tartozkodási hely megszüntét az így bejelentett személy nélkül is.
De nem is lényeg, nincs a dologban semmi hátulütő. És sajnos még mindig keresek vkit, aki megtenné nekünk ezt a szívességet, vagy tudna vki közvetve ajánlani. Természetesen viszonoznánk a segítséget. Nagyon jó kis bölcsiről lenne szó, de sajnos V. kerületi cím nélkül esélyünk sincs.

Az ajánlatodat azért köszönöm Kép

Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!
Egy szőlőfürt rajzára lenne szükségem. Ha valaki tud ilyet a neten, adja meg lécci a helyet!
Köszi.
Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Dodus!
Azüvegfestős topikban nagyon sok olyan cím van, ahol ha körbenézel, akkor biztosan találsz. Vagy nézd meg az http://www.üvegfestes.lap.hu oldalán, lehet, hogy ott ki is van gyűjtve!
Csi
csii
 
 


Dodus

a mail címedre mehet? Mármint a rajz? Kitudod nyomtatni?

Gigóca
gigóca
 
 


Szia Gigóca!
Igen, jöhet!Kép

Csí! Megnézem azt is, amit Te ajánlottál.

Köszönöm!

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


sziasztok!
láttam valahol, de sajnos már nem tudom, hogy hol, olyan leesésgátlót gyerekágyra, ami nem fából van, hanem hálós.
ha valaki tudja, hogy hol lehet ilyent beszerezni, vagy van neki eladó, kérem keressen meg.
ja, és ha tudtok olyan üzletet, ahol nem 40-50 ezernél kezdődik egy gyerekágy, akkor annak a címét is szívesen fogadom.
e-mail cím a profilomban.
előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
anita
sipi
 
 


Térképet szeretnék lamináltatni. Tudtok Pesten ajánlani olyan helyet ahol korrekt áron és szépen dolgoznak?

Míra
míra
 
 


Anita, nekem az Első magyar butórdát (valahol a Hős utcában - a PestiPiacban rendszeresen hirdet)
ajánlották, illetve az RS bútordiszkontot.

Mi is elkezdünk lassan ágyat keresni, olyat ami kihúzható és leeséségátlót is fel lehet rá tenni.
De még nem jutottunk el a fent említett helyekre.
Ha megelőzöl beszámolsz?
míra
 
 


a helyesírási hibákért bocsi, véletlen volt!

M.
míra
 
 


Míra!
Mi az a térkép-laminálás???
Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: