Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kösz!
Nagyon jó ötleteket kaptam tõletek is. Az én picurom inkább csak "golllyót" készít. Most még csak 20 hónapos. NA és a kígyó a nagy kedvenc,("tyekereg"-és: ez a tekeredik a kígyóból alakult ki) még pénzt szeret belenyomkodni. Még csak 1-2 alkalommal csináltuk. (Gyurmázni is akkor kezdtünk)
Zita
 
 


Sziasztok!

Én nyitottam ezt a topicot és most végre sikerül feltenni képeket is a készitményeinkrõl.
A kisházikós kép mikulásra készült a gyerekeimnek, a cserepek meg ajándék az ismerõsöknek.

Mse
Kép
Kép
 
 


Gyönyörûek!!!
A cserép aljára mit teszel?
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 

 
 

Szia Kanga!

A cserepet összegyûrt alufóliával kibélelem és a tetejére sógyurmát teszek, jól belenyomkodva a cserépbe. Utána ebbe a gyurmába szúrkálom a virágokat egy fogpiszkálóval.
A mikulásos képen két házikót nem én készitettem, azt csak díszítésül tettem oda, ezek mécses házikók.
Ma készült el egy olyan koszorú, amit gyümölcsökkel díszítettem , nagyon jól sikerült majd készitek errõl is képet.

Mse
 
 


Mirmur!

Ez fantasztikus! Nagyon ügyes vagy! És mindezt sógyurmából! Mivel színezed? És száradás után? Mert nekünk az volt a probléma hogy az ételfestéktõl nedvesen még szép színe volt, nemúgy száradás után, akkor olyan ronda fakó lett!

Szia, köszi: Norcsi

u.i.: Várjuk ám a többi jó ötletet meg a képeket a remekmûvekrõl!
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Tempera festékkel színezem a tésztát magát, a festék mennyiségével jól lehet szabályozni a színeket. Én szeretem az élénk színeket és ha kifakul száradás után, akkor le kell lakkozni valamilyen lakkal és visszanyeri a színét a munkád.

Most szedtem egy szivarfa levelet (jó nagy levél) és abból csinálok órát, a számok helyére lapos fekete köveket raktam.
Remélem nem reped meg és sikerül!


Mse
 
 


Mirmur! Köszi a tippet! És mivel lakkozod le? Lakkspray-vel, és ha igen, ezt hol lehet beszerezni?
Ez az óra dolog nem egészen tiszta, a levél lesz az óra? És mi van ha megszárad és összezsugorodik?

Köszi, és bocs a sok kérdésért!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

A fiam 13-án lesz 3 hónapos és szeretném a kezecskéi és lábacskái lenyomatát sóliszt gyurmában megörökíteni, csak nincs ötletem, hogy hogyan tudnám képszerûen, falra akasztható módon kivitelezni. Ja és szinezni is kellene valahogyan. Aki fantáziadúsabb mint én, annak szívesen fogadnám az ötletét.
Elõre is köszi.

Arry
 
 


Arry!

Tipp: készítsd kicsit lágyabbra a tésztát. Csak egy kicsit!!! Tedd bele egy kör alakú tálba (legyen kis pereme is!) Nyomd bele a kezét, és jól szárítsd ki. Utána nagyon lassú tûzön süsd ki a sütõben. Ha elég szép lesz, lehet hogy festeni sem kell. Viszont ha nem ragaszkodsz a sógyurmához, gipsszel jobb lesz. Azt sütni sem kell, 2-3 nap alatt megszárad. Az akasztót vagy még képlékeny állapotában nyomd bele, vagy nagyon jól megfogja a ragasztópisztoly. (amit mellesleg mindenki szíves figyelmébe ajánlok, mert nagyon jól lehet vele dolgozni.)

Cili
Cili
 


sziasztok!

tegnap elõszõr csináltam gyurmát, egész jó lett az állaga, belenyomkodtam a kis kezüket a lányoknak, de
felpúposodott az egészKép(( lehet hogy túl meleg volt a sütõ?? pedig a legkissebben szárítottam, viszont a színe megmaradt.De nem repedt, nem is tört, csak puposodott, így a kacsók kisimultakKépKép

Mirmur!

csodálatosak amit készítettél!!! irígy-irígyKépKépKépKép


hajni
 


Sziasztok!

A levélórára visszatérve. A szivarfalevelet mintának szedtem és sógyurmát megszineztem zöldre, körbe kivágtam a levél mintáját. Abba nyomtam a laposköveket, de még nincs kész, mert megrepedt a hátulja, nem merem felakasztani.
Szerintem is a kézlenyomathoz a gipsz jobb, mert tartósabb.

Mirmur
 
 


Sziasztok, láttam Mirmur tett fel néhány képet, nagyon jók!

Akinek van még hasonló mûve, tegyétek fel kérlek, olyan jó nézegetni meg ötleteket lopni!!! :-)))))))))


LÁgi
Névtelen
 


Sziasztok: vegyetek nálunk szoborkészítő készletet ajándékba, ne te vidd a huszadik csörgőt, vigyél kreatív és izgalmas ajándékot, ennyit másra is elköltesz, RÁADÁSUL:::!!!!! Holnap a Baba Tévé ben ,a magyar 1-en 13,30 bemutatjuk a baba szobor készitő készletet, nézzétek meg, www.kezeslabas.hu, jó szórakozást


Sziasztok: vegyetek nálunk szoborkészítő készletet ajándékba, ne te vidd a huszadik csörgőt, vigyél kreatív és izgalmas ajándékot, ennyit másra is elköltesz, RÁADÁSUL:::!!!!! Holnap a Baba Tévé ben ,a magyar 1-en 13,30 bemutatjuk a baba szobor készitő készletet, nézzétek meg, www.kezeslabas.hu, jó szórakozást

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: