Új privát üzeneted érkezett!


Jamina!
Míly szorgoska voltál Kép
Tényleg érdekes volt visszaolvasni. Először azt hittem tudathasadásban szenvedek, amikor megláttam az ismerős sorokat és az aláírást. Oszt rájöttem, nem is én küldtem most Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


 
 

Phaedra!
Kezdem átlátni, mire jó a Frissítés nevű gomb...
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

JaminaKép

Ugye-ugye?KépTényelg nagyon fertőző!LÁtnád,hogy néz ki már a lakás!Minden a feje tetején,mert Anyapoc semmi mást nem csinál,csak próbálkozik.Kép
A keresztszemest még nem linkelem be,mert Napocska(amint te is megkaptadKép) nem tudja a betűtípust feltenni,így azon változtatni kell.De amint kész,belinkelem,jó?KépKép
Ja,papírnehezékKép--nekem is eszembe jutott aztán.Szívesen fogadoma szalvétákat ám!Aztán majd küldök én is.Ma megyek beszerző körútra,meg feltsezm most,amit már megszereztem!!!Kép

Csí

Én a sógyurmtá ugyanolyan egyszerűen csináltam,mint amit te a falapokról írtál.Ugyanis volt itthon süteményformám,és azzal vágtam ki.Majd felteszem,milyen lett.Ezért gondoltam erre.Olcsó is és tartós....Kép
Én antikolást úgy is halottam,hogy arany színű festékkel csinálod,nem tudom,te hogy csináltadKépHa így,akkor nem szóltam...Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Nosss

Szalvéták:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/28815.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/28816.jpg

És a karácsonyfadíszek Csínek:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/28818.jpg(tudom,hogy a kacsa és a nyúl nem kifejezetten karácsonyi,de a fenyőfát nem találom!Kép)

Úgy döntöttem,az első próbálkozásomat nem teszem fel,mert nem akarom,hogy rosszul legyetekKép.Annyiradeannyira béna lett(és akkor még szépen fogalmaztamKép).

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Írtam a kézimunka...topikba, de beírom ide is, mert ide is tartozhat a szalvétatechnika miatt:

Már egy ideje vadászok fehér Aquacolorra, ma ért egy kis meglepetés: fehér Aquacolor nem létezik. Ugyanis ez a kence az eredetileg fehér diszperziós festékek színezésére van kitalálva. Akkor meg minek lenne belőle fehér? Kereshettem volna még egy ideig. Bár valaki írta, hogy diszperzittel festi az alapot, én még akkor sem kapcsoltam.

Viszont láttam egy nagyon klassz dolgot kicsi fehér tasakban van, PERLA a neve, és ez egy vízben oldódó fapác. Ha jól emlékszem, akkor két liter vízben kell feloldani. Nekem azért tetszik, mert az én összes itthoni pácom, lazúrom olajos-ami ugye egyértelmű. Gondolom, ha ez viszont vízben oldható por, akkor nem lesz olajos száradás után sem, és valóban nagyon szép színekben volt kirakva a minta. Itt, a helyi rablónál~250Ft-ért mérték.
Jó lehet ez szalvéta alá, de mindenféle "hobby"fára is.

A másik, az a falap, a funér. Az aszalos adott egy tippet, hogy fatelepen lehetséges, hogy a hulladékból is lehet kunyerálni, mert akkora csíkok-darabok, amiket mi használunk, azt ott úgyis kidobják.

Anyapoc!
Aranyosak a díszeid, nekem jellemző módon nem süteményesformám, hanem csak gyurmaformám van, de abból mindenféle. És erre nem is gondoltam, nekem a sógyurmáról nem lapos, hanem nagy, nehézkes formák ugrottak be...Így már értemKép

Este felrakom a szalvéta-gyűjteményemet, akkor részemről mehet a csereKép
Persze, ha addig nem fő meg a fejem ebben a hőgutában.

Zsuzsa!
Phadra citromos képének a dícséretét NEKEM tessék címezni, mert az akép az én tulajdonomat képeziKép És igen, Phaedra még az ágakat is kivágjaKép

Jamina!
Ma láttam egy Danone-os sablont, már értem, hogy mit írtál a fürdőszobai képpel kapcsolatbanKép Kép Kép.
nagyon jó ötlet!

Megyek tusolni.

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Zsuzsa,
na ha annyira erőlteted Kép, legyen még egy kutya-macskás is. Köszönöm! Persze, elég nekem a darab is, én nem gyűjtöm a szalvétákat, csak feldolgozom Kép
Annyit megteszel még, hogy beszkenneled, amiket küldtem, hogy mások is lássák mint cserealapot?

Anyapoc,
kűdd el a címed, és akkor szalvéták mennek Kép
Nekem nagyon tetszik az utsó két beszkennelt darab Kép

Ma majdnem egész nap nem volt áram (irgum-burgum meg néhány még csúnyább szó); de voltunk anyatejes napon a Szaffival és kaptunk egy csomó vicik-vacakot ajándékba (szalvétát nem Kép). Meg nyertünk egy Liberós fejkendőt az anyatejkvízen.

Délelőtt voltam a hobbyboltban is (apácska nem szólt semmit, de láttam rajta, hogy akarna mondani valamit Kép); hát kész rablás, amit elkérnek egy gipszgormáért!!!! (980 pénz, és még ez volt a szalvétaformák közül a legolcsóbb Kép)
Vettem még egy remek darabot; láttatok már olyat, aminek mind a 4 oldalán más minta van? Francia kis kávézó meg ehhez kapcsolódó motívumok.

Ja, ezt már régebben is akartam írni: a szalvi szó tényleg rettenet és ha utánaszámolunk, csak 2 bötűvel rövidebb a ,,szalvéta" alaknál. DE: mivel ebben a topikban ez a leggyakrabban leírt szó, bátortkodom kezdeményezni, hogy mostantól egy SZ betűvel jelöljük a szalvátát. Érthető, amit írtam? Ha nem, akkor tudjátok be az áramszünetnek Kép
Pá:
elfáradott Jamina
jamina
 
 


Sziasztok,

Csi, bocsi, de még csak most láttam, nagyon nagyon tetszik az órád. ötletet adtál a mi óránkra is, mert eddig a szekrényben lapult, de majd most ...!!! :-)

Gigóca, ezekből a a szalvétákból csak oldalak vannak, vagy egészek is? Nagyon szépek. Már nem is írom hogy szeretnék kérni belőle, mert én csak a "hülye" gyűjteményemet gazdagítanám, míg a többiek tök jó dolgokat csinálnak. De azért ha valamiből van felesleged nagyon örülnék neki.

viszont van is kérdésem. Lámpára már próbáltátok? Mármint a búrájára. Vagy oda nem szabad?

off:
Áfonya, nagyon szégyellem magam hogy nem hívtalak vas. de olyan voltam mint egy zombi, sokra nem mentél volna velem, alig aludtam valamit.
Viszont a hétvégén megint megyünk, majdnem biztos, és akkor ha ráérsz tudnánk találkozni, + Phaedra csomagját is viszem, (ha még eddig nem postázta, mert nem akar tovább a Míra-csiga postára várni)

Jamina, Csi, milyen Danone sablonról van szó?

Csi, merre vannak ilyen fatelepek? gondolom tőlünk messze ...

M.
Míra
 


Míra,
tudod, van olyan Danone tejföl, aminek a tetején +még van egy műanyag kerek izémizé, hogy ha kibontod, akkor ne menjen bele minden, amíg fel nem használod a tejfölt -na ezt most jól megaszontam, de azért remélem, érted.
És ebbe is lehet gipszet önteni és akkor szép kerek formát kapsz.

Na kérem. Öntöttem gipszet. Az eredmény: hmmm. Valamire csak jó lesz...

gipszes kezű Jamina
jamina
 
 


Míra!
Dehogy. Csak ne fatelepet keress, hanem bútorlap-szabászatotKép
Csi
Névtelen
 


Míra,
jaj, hát annyira el vagyok varázsolódva a gipszöntéssel, Csi NEM erről a sablonról beszélt, hanem amivel a fürdőszobába való képet díszítettem: Petite Danon-hoz (vagy Danonino, vagy hogy a fenébe híjják most) van egy kis pálcika, amivel együtt lefagyasztva jégkrém lesz a joghurtból -na ez a pálcika egyben tengeri herkentyűs mintájú sablon is.
Hiába no, áramszünet volt, mondtam már...

másholjáróagyú Jamina
jamina
 
 


Míra!

Igen vannak egészek. Melyikeket szeretnéd?

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Csi szalvétái:
Ezekből van még néhány, darabban, vagy cserére is:
lópofa, a motívum két oldalon van
tulipán, szintén két o.
napraforgó, a motívum négy oldalon van, koktélsz.
Sauvignon
borostyán cserépben
téli táj
narancs színű virág, koktélsz.
egérke
ananász
ciklámen virág
őszi falevelek
piros szőlő
fehér szőlő
olívaolaj bogyókkal
tulipán

Holnap felrakom a gyűjteménybe való szalvétákat, ha minden igaz...

Van még egy csomó, amiből csak egy-egy oldalt tudok küldeni, de azokat nem teszem fől, ha valaki keres calamit, akkor majd megmutatom. Pipacs, és katica nincsenKép
Csi
csii
 
 


Csi,
némelyik egész ismerős Kép
A ciklámenest raktam a kaspóra, amelyik aztán horror lett.
Nem mondtam ám, de nemcsak a SZkeretet gipszeztem tegnap: volt egy ex-süteményes tálka, amiból az oldala hullámos volta miatt szép napocska lesz majd +van csikóhal formám: ez egy Rossmannos fürdőszobai fogasnak (amit apácska még mindig nem bírt felszerelni!) a csomagolása -olyan, ami szorosan rátapadt a fogasra és átvette a formáját. Remek 2 csikóhalam lett gipszből Kép
még álmoska Jamina
jamina
 
 


Még egy szalvéta

virág
gigóca
 
 


Sziasztok!

Alkotoi valsagban szenvedek ebben a dog melegben. Alszom inkabbKép A topicokat persze olvasom, de irni sincs erom. Kimerult a hobbykassza is, Ti meg itt vasarolgattok, bruhuhuKép Raadasul mar szabad hely sincs a lakasban.

Mira,
semmi gond, ha fontos lett volna, Radcsorogtem volna ugyisKép

Lenne egy keresem: ha valakit erdekel valamelyik szalvetam, irna mailt, hogy ne kelljen itt visszakeresgelnem? Thx.

Es udv az ujaknak, hozzatok az otleteket es tapasztalatokatKép
Jot vigyorogtam en is Anyapoc megfertozodesenKép En is felraktam anno az elso gipszkeretemet, pont egy kacsassal, amit itt is lattam. Nem volt epp egy remekmu, az tenyKép

-Afonya
afonya
 
 


Hölgyek,
vegyetek Aquakolort, VEGYETEK!!!!
Lefestettem a csikóhalaimat és nagyon szuperek lettek, gyönyörű királykék színe van gipszen (is). (Meg fogom mutatni, ígérem, mihelyst a Technika lehetővé teszi.) És sokkal gazdaságosabb, mint a hobbyfestékek.
Csináltam képet is, kék kerettel és ezzel a szalvétával:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/28970.jpg -ez Csi fehér szőlője.
Még annyit ,,vadítottam" rajta, hogy mikor kész lett, a kék festék vizéből ecsetellel húztam párat a világos részekbe. Nem is lett rossz Kép
Mielőtt valaki megkérdezné (Csi Kép), ebéd is kész lett, paprikás krumpli formájában.
Persze mindezt lóhalálában, míg a csemeték aludtak --Ádi már fenn van, épp egy tolómércével méri a kezem -hogy honnan szedte? Kép

megelégedett Jamina
Ui: gipszkeveréssel kapcs. fortélyokat továbbra is szívesen látok
jamina
 
 


Sziasztok!

Na, megjelentem én is...
Sajnos idő híján alkotni nemigen volt lehetőségem, de legalább öntöttem 4 képkeretet. Most kint száradnak a napon. Remélem, hamarosan lesz is rajtuk valami.

Hétvégén bevásárlókörúton voltam, és feltöltöttem a festékkészletemet Kép. Meg vettem pár szalvétát, de csak 1-1 darabot, mert egyszerűen fizikai fájdalmat okozott volna 600 pénzt kiadni egy csomag Ihr SZ-ért.

Ildikó!
Ugye Te kerestél cicás SZ-t? (Ha nem, akkor visítson, akinek ez kellett!!!!!)
Mert jártomban-keltemben ráakadtam 2 nagyon aranyosra, eszembe jutottál, és meg is vettem őket. Igazándiból dupla képek, de úgy vannak elosztva a figurák, hogy a normál képalapra is jók. Az egyiken 5 kiscica garázdálkodik egy asztalon (lekvárok, virágok, tányérok, üvegek, borostyán között). A másikon az ablakban van 2 cica + virágok. Ha kell, elküldöm őket Neked.

Nem tudom, ki hogy ragasztja fel a SZ-t a keretre, de én nem szabályosan. Mindenféle ragasztó nélkül ráteszem az alapra, aztán az ecsetre ragasztó, és középről kifelé haladva sugár irányban hordom fela a ragasztót a képre. Így nem gyűrődik szinte egyáltalán. A második réteg ragasztót nem mindig kenem fel... Mondjuk, ez csak akkor jó, ha egész SZ-t ragaszt az ember, mert így nem szalad ki az ecsettel a ragasztó. Ha pici mintát teszek fel, azt én is ragasztózom előtte.

Csi, Phaedra!
Most akkor mi van azzal a citromos képpel??? Ki csinálta és kié KépKépKép? Ja, és mivel van festve a keret, hogy olyan szép fényes? Vagy csak a képen látszik ilyennek?

További szép délutánt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Panda!A citromos képet én készítettem Csínek ajándékba, mivel én hamarabb meg lettem fertőződve Míra által Kép
kép->
1) az egész gipszkeretet először lealapoztam Trinát falfesték alapozóval
2) utána adtam a belső résznek egy halvány alapszínt (a fehér festékbe kevertem egy-két cseppnyi kéket)
3) a keretet citromsárgával lefestettem (a képen szm. nem jön vissza a szín) e két utóbbi festék az olcsóbbik hobbifesték (Kreatív Hobby)
4) utána egyenként felragasztottam a kivágott motívumokat
5) száradás után újra átkentem ragasztóval
6) újabb száradás után hobbilakkal átkentem az egész képet, a keretet is.

Phaedra
phaedraa
 
 


Sziasztok!
Bár tudom, hogy nem szabad ide képeket rakni, de ezt nem tudom kihagyni!
Jaminának idézek az egyik szalvétámból:
Kép

JaminaKép!
Nagyon beindultál!!!
Végül öntöttél Danone-os fedőbe?
Ha nem lesz jó, akkor én ki sem próbálom...
Én is vettem Aquacolor kéket, szerintem is szép színe vanKép.(mármint, így, flaskában, mert még nem próbáltam ki...)
Viszont: a festékboltban láttam egy színkeverési mintát, amit le kéne másolni, vagy áttanulmányozni, mert nagyon szép pasztell-színek vannak rajta. Persze ott negy kiszerelésre van megadva a mennyiség, de alapnak nem is rosszKép

Ki az aki emlegette a fehér falfestéket, mint alapozót?
Nem emlékszem már sajnosKép

IHR lelőhely: Dunakeszi Auchan, a 44-es kasszával szemben a Villa Rustica nevű bolt, ők a hazai forgalmazók. Normál méret(33x33)520Ft, a koktélszalvéta az (20x20) 400Ft. Nos, ez sem éppen olcsó, de ha minden igaz, ennél nincsen olcsóbb. Van katalógusuk is, én a neten láttam a katalógus egy részét, háááát...álomszépek. Nem árulnak felbontott csomagból, csak egybenKép. Mindezt telefonon tudtam meg, tervben van egy zarándoklat oda.

Panda!
Ez a citromos kép, az enyém. Nyugodtan lehet dícsérniKép
Esetleg egyszer majd elárulom, hogy ki készítetteKép
Amíg nem mondom ezt el, kérdezd meg Phaedrát, hogy mivel festette...

Sima szalvéta-gyűrött szalvéta: nagyon haladós a vasalós módszer, val.szeg. így fogom a karácsonyfadíszeimet készíteni, de az az igazság, hogy érdekesebb a ráncos. Szerintem azért, mert ráncosan jobban hasonlít a valódi festett képekhez.

Anyapoc!
Hát Te voltál az, akinek kiírtam anno a könyvből, hogy mi a decoupageKép Kép Hát, igen, nem most volt Húsvét...Tényleg, Áfonya kiskacsája volt az első feltett műKép
Antikolás--igen, van aranyszínű lötty is hozzá, nekem itthon barna van. Elvileg ez úgy müködne, hogy a megszáradt műre rá kéne kenni ezt a festéket, majd rögtön visszatörölni, így csak a ráncokban maradna meg a sötétebb szín, emiatt nézne ki antiknak. Igenám, de nekem az egész nagyon sötét lett, csak a ráncokat nem emelte ki igazán...Így is szép, de nem ez van a képekenKép.

Megpróbálom összeszedni a gondolataimat, és kiírom, kitől-milyen szalvétát szeretnék, aztán egyeztetünk.
Tudja valaki, hogy hogyan lehet "postaálló" csomagolást készíteni? Vagy elég egy genotherm+boríték?
És biztosabb az ajánlott-levélkénti feladás?

Jó munkát!
Csi
csii
 
 


Csi,

az antikolásnál arra figyelj, hogy egyszerre csak kis területen dolgozz, ill. hogy a festékalap amire rákened sokkal világosabb legyen.
Nem tudod a neten a címet ahol az Ihr szalvéták fent vannak? Szívesen megnézném.

Ja még egy ötlet. Én a Camponában az Éva kézimunkaboltban vettem glitteres szalvétaragasztót. Ha a sima ragasztó után egy-egy részt kiemeltek gyönyörű képeket lehet kapni.
Most a 3D ragasztóval küzdök, de nem igazán tetszik az eredmény, de az is lehet, hogy nem jó minőséget vettem.

Üdv Gigóca

Ui.,köszi a tanácsokat, kezdek rájönni hogy mi a hiba a képfelrakásban, az utolsó pipás is benne volt, most csak a gépem tiltja le, de ezt majd apa megoldja.
gigóca
 
 


Sziasztok!

Nnna,látom mindenki jót derül rajtam!Kép

De van ám eredménye,mindjárt fel is rakom a képtárba!És kéretik a szekértőktől csendben mosolyogni,nevetni meg TILOS!Kép

Phaedra!

Van új akticás szalvétám,majd feldobom azt is,jó?Aztán a kettőt együtt elküldöm,ha címet is adszKép

Csí

Én úgy olvastam,hogy szivaccsal is lehet antikolni,asszem egy Otthon magazinban.Ott arany színűre csinálták az antikolást és nem visszatörléssel.
Látod,ha annak idején nem írod le nekem...Most itt állnék mindenféle szép dolgok nélkülKépKép
Ja,én az ilyen cuccokat bélelt borítékban küldöm mindig.Kép

Jamina

Írok mailt és akkor üzletelünk,jó?Sajna ezekből csak negyedek vannak,ha az elég.Meg rakok fel még másikakat is.KépKép

Míra

Csomag ment,lesheted a postást!KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok,

Jamina, nekem anno azt mondta egy ismrősöm, aki gipszezett, meg agyagozott .. hogy akkor lesz szép sima meg jó a gipsz, ha először a port öntöm egy tálba, majd rá a vizet. utána hagyom egy picit keverés nélkül, hogy had szívja magába a por a vizet, aztán kevergetem.

nem tudom érthető voltam-e, de miután így csináltam már nem csomósodott be. Valószínű azért, mert a por így jobban fel tudott oldódni.

Gigóca, azt hiszem mindegyik szalvétád tetszik, és csak a mikulás kisfiúval van meg.
Tudom hogy hihetetlen, de tényleg így van. Tehát amiből tudsz küldeni ... :-))))

Jamina, eszembe jutott valami az első sablonhoz, amit a tejfölösfedőre írtál. Nekem anno mindig eltörött benne a gipsz. Hogy csinálod? egy árva kiskacsát sikerült csinálnom, majd felteszem, de szerintem véletlenül sikerült.

próbáltam antikolást, majd felteszem a képet, nem nagyon lehet látni hogy antikolt lenne, hogyan csináljam hogy nagy repedéseket kapjak?
mert a repesztőlakk befolyt a képkeret szélére (lejt a keret) ott összegyűlt, aztán amikor rá akartam festeni akkor meg egyben szinte kitörött,mert olyan sok hajszál repoedés keletkezett, hogy nem bírták egymást vagy mi.
ha nagyon értelmetlenre sikeredtem, akkor szóóljatok újra próbálkozom.


Itt valaki ajánlott valami mézes csirkét. leírná még1x? lécciii. :-) köszi !!!

UI. szalvétatechnika lámpaburára? hm???? valaki?

Míra
Míra
 


Csitt,
most köt a gipszbe kevert Aquakoloros trutyi. Eddig úgy néz ki, jó színe lsz (kop-kop-kop).
Magam sem hiszem, de 2 nap alatt elhasználtam 2kg modellgipszet Kép
Gipszes Kezű

Ui: Anyapoc, mailt várom. Csi, a teheneset nem tudtad kihagyni Kép, látom magam előtt, ahogy zsigeri kényszert érzel, hogy feltedd ezt a képet ide KépKépKép
jamina
 
 


Csi,
Danone-fedél nincs itthon, pásztói tejfölt eszünk Kép
jamina
 
 


Sziasztok,

a képtárba feltettem egy egészen jó bohócos gipsz képet, amit a bohócos szalvétából csináltam:

bohócos gipszkép

Aztán feltettem a béna képet, amikor antikolni akartam. Ha valakinek van jó ötlete hogy mit és hogyan vagy hogy mit hol rontottam el, légyszi írja meg!!!!

repesztőlakkos kép -béna

Aztán feltettem Csinek 2 karácsonyfadíszt. Ilyenekre gondoltál? Ezek szalv technikával vannak készítve.

karácsonyfadísz 1

karácsonyfadísz 2
Míra
 


Jamina,Míra

Mail ment...

És akkor:

Cserepek,Jucusmamus után szabadonKépKépKép:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29126.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29127.jpg
Az első "műanyag,a másdik cserép-cserépKép

Lámpák,de nem a búraKép:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29131.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/29132.jpg

Azért a kamera csak kamera....nem olyan jók a képek,mint amit alkottam ámKépKépKép

Míra

A karácsonyfadíszeket Te csináltad?Mert az érdekelne,hogyan lehet gömbölyű felületre szalvétázni úgy,hogy ne gyűrődjön?Kép

Na mentem

Anyapoc

anyapoc
 
 


Panda,
kipróbáltam gazdaságos ragasztási módszered. Úgy tűnik, működik Kép
Még ma csinálta egy képet a tegnapi egyik keret felahsználásával (tudjátok, amelyik olyan hmm,hmm-re sikerült). Nemélethű csirke került középre, aztán a keret vastagságával megegyező szélesességű 4 csíkot vágtam + 4kis kockát ugyanebből a SZból. Igen, igen, ragasztott keretet kapott, nem pazaroltam rá festéket. De tényleg aranyos lett! Lehet, hogy ez sem spanyolviasz, de próbáljátok ki így is Kép
Elnézést kérek, ha valakit zavarna, hogy velem van telve a topik, de tart még a kezdeti lelkesedés Kép
Jamina

Ui: figyelitek? Arhíválódtunk Kép
jamina
 
 


Anyapoc, Míra gyönyörűeket készítettetek. Csak ámulok.
Míra a bohócos képed alapján feladom a szalvétatechnikás mániámat. Ilyet ha megfeszülök sem tudok csinálni. Igaz a repesztés nekem megy.
Szerintem a festéktől és a lakktól függ.
Nekem Marabus repesztőlakkom van, és bár a Liánban vettem repesztős festéket(semmit nem ér) teljesen jó az akril festékem. Minnél vastagabb a festék, annál kisebb a repedés, és függ a száradási időtől.

Míra, milyen címre küldjek szalvétát?
Most megyek felváltom apát a fürdetésnél.
gigóca
 
 


Most kicsit szomorkás vagyok,mert annyira nem adja vissza a kamera,mit csináltamKépKép

Vagy feltegyem nagyban?Mert a thumbnailek is nagyon torzítanakKépKép

szomorkás Anyapoc

anyapoc
 
 


Mira!
Az a bohócos nagyon klassz!!! A keret is szalvétázva van, vagy külön festetted a színeket? Ecsettel vagy szivaccsal?
Az antikoláshoz nem tudok szólni, még sosem próbáltam, csak most szeretném.
A díszek is szuperek! Ezek szétszedhető gömbök, amikre belülről ragasztottad a szalvétát, vagy kívül vannak?

Gigóca!
Szerintem az Éva kézimunkás cuccok nagyon jók, én is tőlük vásárolok, de nem a Camponában, hanem Szigetszentmiklóson, az első boltjukban. Ott sajna kevesebb áru van Kép. Viszont a nő, aki árul, mindig megmutatja, mivel hogy kell dolgozni, és ki is lehet próbálni, hogy ne akkor bénázzon az ember, mikor egyedül van otthon.

Most gyorsan mennem kell, mert sírás van.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Mar en is neztem, szerintem Mira bohocos kepkereten valami arulas van, nehol mintha latszananak a ragasztasi szelek. De marha jo lett, tok jo az osszhatas. Mira, valljal szintKép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok,

természetesen a karácsonyfadíszeket nem én csináltam, egy újságból vettem ki. De az újságban is gyűrött ám! Igaz nem annyira nagyon, de gyűrött.

Gigóca, köszi:-))))) de biztosan te is meg fogod tudni csinálni vagy még szebbeket!!! Küldök mailt!! De addig is írd le a repesztést. lécciiii :-)

Anyapóc, nagyon jók lettek! nekem a cserép cserép jobban tetszik mint a műanyag. Olyan cserepesebb :-)))) jól megmondtam mi?
míra
 
 


Na, megint én...

Szóval, csak ámulok és bámulok, mennyi szépséget lehet kihozni egy sima keretből, SZ-ból meg egy kis festékből. Én úgy jöttem ide, hogy a festett keretbe ragasztott egész szalvéta a csúcs Kép, de látom, hogy hamarosan én is egészen másokat fogok alkotni Kép!

Phaedra!
Nekem olyan ragasztóm van, amire az van írva, hogy "ragasztó lakk". Akkor szerinted ezt most ragasztóként és lakként is használhatom? Egyébként matt, ha a festékre rákenem, olyan, mintha nem is csináltam volna vele semmit. Érdemesebb venni sima hobbilakkot?
A Trinátos alapozást mindig csinálod, vagy csak akkor, ha nem egész SZ-t ragasztasz?

Jó éjt, Panda
(aki eddig azt hitte, hogy tud valamit, aztán kiderült, hogy mégse Kép)

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Nekem így sikerült a hajós maci.

Kép
gigóca
 
 


Ja és még egy kép, aminek szalvétáját a Hobby művészben szereztem be, és első látásra bele is szerettem.

Kép

Míra, a repesztés nálam úgy működik, hogy befestem egy sötétebb alapszínre a felületet, majd száradás után bekenem repesztőlakkal. Ha a lakk megszáradt(bár nekem még egy nap múlva is ragadt) átfestem egy világosabb színnel. Fontos, hogy egy irányba húzd az ecsetet, és hogy egy területet csak egyszer kenj át.
Ez olyan repesztőlakk, ami két festékréteg között működik.
Van olyanom is, amihez két lakk szükséges, és a repedés nagysága a két lakk felkenése közti időtől függ.Ez 8-30 óra között változhat.Igaz ezt még nem próbáltam, a Hobby művészben szereztem be.

Sok sikert, ha van kérdés írjatok. És vígasztaljatok meg, hogy azért ezek is szépek.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Míra,
mézes csirke kicsit OFF, de azért egy pici kreativitás ehhez is kell: combokat szoktam így sütni. Pác: méz+olaj+olasz fűszerkeverék +vöröshagymakrém +fokhagymás só. Pontos arányok: érzés szerint Kép Ezzel bekenni a csirkecombok mindkét oldalát, érlelődni hagyni min. 1 órát, majd sütőbe vele 220 fokra háromnegyed órára. Köret hozzá: fagyasztóba szoktam eltenni félig megfőtt, felkockázott kolompért. Ilyenkor csak előkapom és olajban átsütöm. Ennyi.
Ma már nem írok többet SZkról Kép
Ja, és a tejfölös fedőt végülis nem próbáltam ki, mert nem volt itthon Kép. Meg éppen elég volt a süteményes tálka meg a tengeri csikó a képkeret mellé gipszformának.

Gigóca,
képeid nagyon szuperek, télleg, de léccccci, ne ide tedd a képeket, mert nekünk, nyomoronc modemmel rendelkező korlátolt hozzáférésűeknek ez büntetés Kép Ide csak a linket rakd, a képet meg a SZ képtárba. Köszi Kép

Jamina
jamina
 
 


Valahogy nem időben jöttek le az üzenetek.

Szóval a bohócos kép: azt én csináltam, és igen, szalvéta a széle!! :-)), Áfonyának igaza van, tényleg látszik a sarkokon az illesztés. Főleg a bal felső sarkon.
Nagyon macerás volt rárakni a fránya szalvétát, jó kis türelemjáték :-))

Míra
Míra
 


Rasszista Jaminának:
Mi van, csak a pásztói???
Én azt szoktam csinálni ilyen esetben, hogy a nem kupakosra teszek egy kupakot a kupakosról. Így kisebb az esélyem, hogy hazafele kiömlik. Csomagtartóban a pásztói is egyenlő lesz a Danone-valKép
Tetszik, hogy így beindultál...Nekem néhány hónapja van gipszem, és öntőformám is, amit ki sem bontottam még. Viszont tudom, hogy amit ~ezer Ft-ért vesztek, az a forma készítőnél max. 500 Ft. Most szerettek, ugye?

Gigóca-Míra!
Antikolás a repesztés, és a patina is, én patinát kentem a képre, ez nem reped, csak öregít(engem mindenképp). Ti nem csak a repesztésről beszéltek?

IHR katalógus, azaz kollekció: http://www.idealhomerange.de/home-de/deutsch/Kollektion/start-kollektion.htm
És van egy német oldal, a http://www.bastelmafia.com itt van egy szalvéta-galéria (4693 db), nagyon szép gyűjtemény. Regisztrálni kell, de megéri a látványKép

Gigóca!
Ez a "nagyfülűs" szalvéta mekkora? Mármint, a motívum.
Valóban bájosKép

Gipszöntés --valahol olvastam, hogy első körben a gipszforma negatívját kell kiönteni, mert így a forma is tartósabb marad, mert nem nyomja szát a gipsz. Gondolom, ez igaz lehet a tejfelesfedőre is. Ha megtámasztja alulról az ellendarab, akkor nem törik el benne a gipsz. Szerintem.

Panda!
A ragasztólakk-szalvétalakk-decoupage ragasztó elvileg ugyanazt takarja, csak a névben van különbség. Meg abban, hogy a ragasztót lehet matt, selyemfényű, és magas fényben is kapni, ez van a legtöbből, de a minap láttam színezettet, és glittereset is, mint amit Gigóca említ. Szerintem Neked a matt van, nekem is ez van, de én a mattot szeretem mindenben.

Sziasztok!
Csi
csii
 
 


Ezer bocsi, amiért képet raktam ide. Többet nem teszem. Valahogy le lehet törölni?

bocs, Gigóca
gigóca
 
 


Csi,

a tegnapi 18,18-as hozzászólásom a patinázás, a későbbi Mírának írt a repesztés.
A nagyfülüs egy db szalvéta, az egész szalvétát raktam fel vasalásos technikával.
Ja hol van formakészítő???

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Na végre, a topik aljára értem!
Nagyon jó dolgokat írtok!

Mira!
A bohócos kép nagyon SZÉP!

Jamina bemásolta ide ha jól emlékszem Pheadra? egyik hozzászólását, hogy ő tapétaragasztót használ szalvétázásnál.
Gipszre is lehet használni? Nagyon érdekelne. Ez a decoupage ragasztó borzalmasan drága, és olyan kevés van egy tégelybe...
És mi a keverési arány? Mennyit kell tenni egy literbe például?

Panda!
Igen, igen!!! Én kerestem cicás szalvétát!
A lányom mindene a a cica és a kutya, szinte egész nap ezeket a szavakat hajtogatja. Kutyás SZ. már van, de cicás még hiányzik.
Nagyon örülnék, ha el tudnád nekem küldeni. Majd írok emailt.

Gigóca!
A macis képed is nagyon jó!
Csak a keret van festve?

Mindenkinek jó szalvétázást!
Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Gigóca,
nincs semmi baj Kép, nem kell kitörölni, nagyon szépek egyébként.
Küldök mailt a cserebere tárgyában, jó? Gyönyörű SZid vannak Kép

Ildikó,
bár nem próbáltam, de (majdnem Kép) biztos vagyok benne, hogy gipszre is lehet tapétarasztóval. Én is fogok venni, a múltkor már szemeztem vele a Tescoban, de még van a drága hobbyragasztómból. A zacskóra rá van írva a keverési arány, az archív hozzászólást keresd vissza, ott vannak a konkrétumok.

Ma nem öntök gipszet, mert elfogyott, apácska meg csak este jön haza. De van festeni való keretem Kép. Meg egy nagy rakás ötletem. Csak időm, az nincs elég Kép

Jajj, fáj a fejem!
Kép Jamina
jamina
 
 


Szervusztok Lánykák!

Még mindig fáj a fejem Kép, így ma nem voltam valami alkotó kedvemben.
Azért megcsináltam ezt a szalvétát:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/28972.jpg egy halványabb rózsaszínű SZból származó kerettel, jó gyűrött lett, de nagyon jól áll neki Kép
Holnap megyünk Szaffival kontrollra, drukkoljatok, hogy minden OK legyen!
Jamina

Ui: mint azt vki már írta: néha tényleg furcsa sorrendben tölti le a hozzászólásokat
jamina
 
 


Sziasztok!

GigócaKép

Szerintem is jók a képeid.Látod,én még el sem jutottam oda,hogy csináljak ilyet.Egyszerűen sajnálom az 1500 Ft-ot egy öntőformára.KépIlyen randa vagyok..KépKép

Míra

Ja,nekem is jobban tetszik a cserép-cserép(értemKép),de az a műanyag nagyon csúnya volt,úgy kaptam a növényt egy barátnőmtől és csak ilyen cserepe volt.Így azért jobban néz ki.Kép

Szerintetek lehet repeszteni később is?Úgy értem,hogy a cserepet még nem kentem le semmivel,mert nem kaptam repesztőlakkot.De gondolom,nem késő.És az nem baj,ha alatta csak a cserép színe van?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc

Én is sajnáltam rá, nem is vettem. Ez is olyan falapon van, amit funérlapnak hívnak. Kedves férjem volt szives elmenni lapszabászatra, és az általam megadott méreteket levágatta. Így van olyan amelyikre az egész szalvéta ráfér, van feles és negyedes is.
a 20db feles, és a 20db egész szalvétás került 3000ft körüli árba.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


gigóca
 
 


Anyapoc,

csak a tündérkés van falapon. Kezdek fáradni. Amúgy nem volt 1000Ft emlékeim szerint.

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca,
szívfájdítóan gyönyörűek a szalvétáid!

Zsuzsa,
hurrá-hurrá! Árgus szemekkel figyelni fogom a postást, nehogy nekem lenyúlja!

Anyapoc, Csi,
csomag összekészítve, boríték megcímezve, holnap feladom!

Képzeljétek, a sógornőm (a legidősebb a háromból) meglátta a kreálmányaimat és megkért, hogy neki is csináljak. És ami a legfontosabb: SZkkal és festékkel is hozzájárul Kép Juhhé!
Jamina --nem akarom elkiabálni, de már nem fájfej.
jamina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: