Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jöttem hozzátok segítségért.
A kezdős dec. topicban már feltettem a kérdésem, de sajnos senki nem tud rá ötletet mondani nekem. Mivel Ti régebben dekupáltok hátha volt ilyen gondotok.
Szóval bármilyen mennyiségben hozzá tudnék jutni a Supralux szinezőjéhez. Elvileg ez olyan mint az Aquacolor, de mégsem. Utóbbi használható önmagában is festésre, de a Supralux nem, mert a dp. ragi feloldja. Hérával keverve nem oldódik, de ha keverem már nem olyan élénk szín mint az eredeti.
Szerintetek mivel lehetne "nem feloldóvá" tenni?Kép
Várom nagyon az ötleteiteket...Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Szia Kata!
Vagy kevés dec.ragot keversz hozzá (ez a drágább), vagy Plextolt, ami kötőanyaga az akrilnak + némi vizet hígításnak. Így a szín intenzitása sem változik meg, bár a Plextolos kence némileg lazúrosabb lesz, mintha eredeti akrilt vettél volna.
Nekem noname sárga löttyöm van, ahhoz mindkettő jó.
Konkrétan a Supraluxot nem ismerem, de a fentieknek működnie kell.

Szólj, ha kipróbáltad!

Csi
 
 


Csi!

Ezer köszönet érte.Kép
Annyira bíztam benne, hogy Te tudsz valami ötletet, mert mintha anno Te írtál volna a tempera+plextol témáról.
Ma délelőtt vettem Plextolt, próba szerencse alapon.Kép
Még nem mertem kipróbálni, mert nem tudtam milyen arányban keverjem. Gondoltam benézek először.
Mégis milyen arányban érdemes próbálkozni fele-fele, vagy sokkal kevesebb plextol is elég bele?

Holnap mindenképp próbálkozom.Kép Van egy mércés gyógyszertári csövecském, majd abban méricskélek és jelentkezem.

Azért ha benézel még addig mondanál valamit, hogy mégis milyen aránnyal próbálkozzak? Cseppekkel, vagy azért ettől sokkal több kell?

K.

KépKép


KépKép
 
 

 
 

Kata!
Nem ismerem a Supralux állagát...
Nem kellhet bele sok, ne is tegyél bele sokat, mert ha nagyon plextolos, akkor göbösödik, csíkosodik. Sztem egyébként nagyon kevés is megköti...ki kell próbálni, csak azt tudom mondaniKép
Még valami: ne keverj be sokat, mert tartósítószer nélkül megpenészedhet, Néhány napot persze kibír, de nagyon sokat nemKép
Ha megszáradt egy festésminta, akkor nézd meg, hogy oldja-e a nedves rongy, ha inzultálod a felületet.

És számolj majd beKép

Csi
 
 


Csi!
Köszi, kipróbáltam pár cseppel és tökéletes!
Örök hála!KépKépKépKép

K.

KépKép


KépKép
 
 



Sziasztok!

Még sosem írtam ide, de most segítségre volna szükségem. Kb. tavasz óta szalvétatechnikázom, csináltam már sok mindent. (Ismeritek az Eszék utcai Fakéz boltot? Ők látnak el mindig jótanáccsal, de a műveiket képtelen vagyok még csak megközelíteni is. Kép )
Tavaly láttam Csi karácsonyi akrilgömbjeit, és nagyon tetszettek. Beszereztem most egy csomó gömböt, és ma nagy lelkesedéssel neki is láttam, de már az elején elakadtam. Hiába kenem rá a ragasztót a szalvéta hátuljára - az hogy fog ráragadni a gömbre??? (Bocs, ha hülyéket kérdezek. ) Nekem csak mozgott össze-vissza a szalvéta, már mindenem ragasztós volt (ilyen kicsi tárgyakra az ujjammal szoktam felvinni a ragasztót), meg a gömbnek is az egész belseje (pedig az lenne a lényeg, hogy a motívum színes felére ne kerüljön ragasztó, mert az átlátszik a gömbön, és hogy fog kinézni, nem igaz? )
Segítsetek! Úgy szeretnék én is gömböcskéket!!!! Kép
Köszi!

Pindur
 
 


Pindur!

Mintát kivág,belehelyez gömb belsejébe.Hátulját ragasztozód,hogy átitassa és akkor fog odaragadni.ha megszárad akkor nem látszik,de a minta körül töröld el a ragsztót ha esetleg kimentél vele.Türelem játék!Ha megszáradt akkor a felragasztott mintát fehér festékkel átkened és ha ez is megszáradt akkor az egész felületet (a félgömb belsejét)a kiválasztott színnel.(pl.bordó)Azért kell fehérrel átkenni a minta hátulját,hogy jól érvényesüljenek a színei.
Egyébként ne izgulj,ma nekem sem sikerült a cseppbe belevarázsolnom egy szarvast-pedig ez már a sokadik díszem lesz-de majd holnap neki futok megint!

Jucus


Hahó mindenki!
Már azt hittem, teljesen kihalt a topikunk! Öremmel konstatáltam, hogy mégsem! Kép

Pindur,
megpróbálhatod a gömb külsejere is ragasztani a szalvétát! Én úgy csinálom, hogy szivaccsal bepacsmagolom kivülröl az egész gömböt, arra jön a szalvéta, s miután megszáradt, jöhet a mühó, csillám, flitter és persze a magasfényü lakk.

Próbálok ma fotózni, csak az a baj, hogy nagyon sötét idö van, s mint tudjátok az én gépem nem a legszuperebb. Nagyon sok kész karácsonyi dolgom van, s alig várom, hogy dicsekedhessek! Kép
 
 


Kata!
Szívesen máskor isKép

Pindur!
A Fakézről csak hallottam, még sajna nem láttam...

Jucus!
Jó Neked, hogy tudsz rövid-tömör-érthető lenniKép

Ancsa!
Gyerünk, gyerünkKép
Nekem is vannak újak, innen talán meg tudod őket nézni : http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27612729&beginnum=144 A "feldolgozás alatt"-ra is rá lehet kattintani.
Gömböm nekem is készült, azok itt vannak: http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27617240&beginnum=12 .
Még sosem ragasztottam kívülre, de egyszer ki fogom próbálni, szeretnék havas tájképet készíteni...
Süssön ki a Nap arrafeleKép
Ma az erdőt-mezőt jártuk, minden kihajtott a nagy meleg miatt, szedtem friss(!) fűzhajtást, már van is belőle kicsi koszorú. Sajnos a diófa is rügyezik, ha erre jön a hirtelen fagy, akkor jövőre akrildiót fogok aranyozniKép

Csi
 
 


Csii,
csak azt tudom javasolni, hogy mielöbb próbáld ki a külsö ragasztást is, mert szerintem lényegesebben hamarabb kész és a végeredmény sem csúnya! Kép
Megnéztem a képeket! A kék edény valami gyönyörü! Kép Hol vetted ezt a tálat! Úgy néz ki, mint egy ösrégi levesestál!
A gömbök is szépek! S mond, ezek felkerülnek nálatok a fára?

Most végre mutogatok! (be kell látnom, hogy szereznem kell egy jobb fotómasinát, mert ez tényleg nem az igazi!)
Már ünnepi hangulatban:
ez a tál hidegmázzal készült, s ami rajta van, az nem szalvéta, hanem dekup-papír:
http://babanet.hu/album/albumimages/2049/87468.jpg
még egy tál: (ez még nincs lemázazva)http://babanet.hu/album/albumimages/2049/87469.jpg
ezek csak úgy - karácsonyra:
http://babanet.hu/album/albumimages/2049/87470.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/2049/87471.jpg (sajnos nem adja vissza a kép, hogy ez a doboz 3D-s - a piros bogyók és a zöld van masszázva, valamint a doboz közepén a kép egy ú.n. üvegkristállyal van beszórva, amitöl úgy néz ki, mintha jeges-deres lenne) Kép
http://babanet.hu/album/albumimages/2049/87472.jpg

S most jönnek a gömbök:
ez eredetileg aranyszínü és nagyon csillog, mert ez is hidegmázas. A gömb átméröje 18 cm!!!
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/87473.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/87474.jpg
ez az a bizonyos kristályos:
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/87476.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/87477.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/87479.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/87480.jpg
 
 


CSi!

Perzse,hogy tudok tömör lenni amikor Te már számtalanszor kiokosítottál gömbileg!Itt is leírom,hogy szeretem a gömbjeidet!

Mian!

A tálad nagyon tetszik,de én tudatlan nem tudom,hogy mi az a hidegmáz?!Feltetszik világosítani?


Jucus


Csi!

Fakéz szép,ötletes bolt viszont a tulajcsaj nekem nem szimpi.Kicsit fölényesen válaszolgat ha kérdezel.Ja és jó drága!

Jucus


Mian!
Az a tál házi feladat volt... Az egyik lány azzal ugratott, hogy nekem mindenem egyszínű lesz (barnás), és mindegy a szalvéta motívuma, mert úgyis eltüntetemKép
Erre kértem egyéb feladatot, ő kékes színvilágot kért kék repesztéssel. Mivel nekem nincsen kétfázisú repesztőm, a dec.lakkot repesztettem meg, abba ment kék patina helyett kék tempera és ez lett az eredményKép
A gömbök felkerülnek a fára, már annyi van, hogy egész jól díszít, szinte nem is kell mellé más gömb. Gyerekek imádják, állandóan nézegetik, fogdossákKép.
A hidegmázas dec.papíros táladat pacsmagoltad is, jól látom? Nagyon tetszik!Kép
A mozdonyos kincsesláda is tetszik, a 3D-s oldalára nekem sok az angyal, de a teteje nagyon jól sikerült. Ezek nem azok a nagyon pici, átlátszó üveggolyók, amiket egész felületre is fel lehet vinni?
A gömbjeidet nagyon megszerettem, tényleg ki fogom próbálni a kívülről szalvétázást. Alapozol a szalvéták felragasztása előtt?
Legjobban az első angyalkásos tetszik, az mitől olyan csillogós? Milyen festéket(?) használtál a hidegmáz alá?
Végül megbékéltél a használatával?
A többi kristályos gömb is nagyon tetszik, érdekes, hogy Te is rácuppantál rendesen az angyalkákra, nem tudom, hogy miféle új hóbort ezKép
Utólagos engedelmeddel lenyúltam a képeidet mutogatásraKép

Jucus!
Mian is vett hidegmázat, azaz Christal Finish-t. Mi itt annno kaltglasur-nak emlegettük, ő látta a QVC csatornán a bemutatóját, innen ez a név.

Csi
 
 


Sziasztok!

Ancsa

Jók a cuccaid!Nagyon aranyos a vonatos ládoikóKép!
És a gömbök is csudajók!És nagyon jól látszik a 3D,legalább is én jól látomKép!Jókat működtélKépKép!

Csi

Szuper a tál,nagyon megteccett!Nem adod el?Kép

Pussz,Anyapoc(aki most ezerrel keresztszemezikKép)

 
 


Csi!

Arra a Cristal izére emlékszem,de nem ér itt más neveken emlegetni és félrevezetni tudatlan kopácsolót!Kép

Jucus


Sziasztok!

Köszi a tippeket, de sajna a gömbökkel nem boldogulok. Pedig olyan szépek, amiket
csináltatok!!!!!!
Órákig elszórakoztam, de nem tudtam belülről beleragasztani a motívumot. Nem ragad bele!! Pedig milliméterről milliméterre haladtam már egy idő után, de mindenhez ragadt, csak a gömbhöz nem. Se kevés ragasztóval, se sokkal, se kézzel, se ecsettel, se ecsetvéggel, semmivel nem ment. Csomó gömböt meg szalvétát tönkretettem. Akkor gondoltam egyet, és beragasztóztam a szalvéta színes felét, úgy persze egy pillanat alatt szépen beleragadt. Mikor megszáradt, akkor sem látszott át a ragasztó, nagyon szép volt kívülről. Következett a minta befestése belülről, fehérrel. Befestem, megfordítom, akkor látom, hogy egy csomó helyen átütött a festék a motívumon (pedig nem mondhatnám, hogy vastagon kentem), szóval kívülről a gömbön csomó helyen átlátszott vagy valahogy alákerült, nem is tudom, hogy magyarázzam. Volt olyan gömb, amivel a ragasztás után egy napot vártam, hogy biztos negszáradjon, és utána festettem, de az eredmény ugyanaz.
Szóval valamit nagyon rosszul csinálok, de nem tudom, mit!!!!

Fakéz: nekem csak pozitív tapasztalatom van velük kapcsolatban, hihetetlen segítőkészek, akármire rámutatok, hogyan készült, részletesen elmagyarázzák, sokat tanultam tőlük. Jucus, a tulajcsaj a barna? (Van egy szőke is.) Őt inkább kicsit életuntnak mondanám, fölényesnek nem annyira. Az áraikkal kapcsolatban nincs összehasonlítási alapom. Van itt a közelben egy másik, újonnan nyílt bolt a Bartók Béla úton, na hát azok meg ugyan kedvesek, de nem értenek semmihez. Na jó, ez azért túlzás, de nem nagyon tudnak segíteni.

Pindur
 
 


Köszönöm a dícséreteket, nagyon jól esnek! Kép Tényleg kell néha az embernek, hogy simogasság kicsit a lelkét!

Csii,
a gömbök úgy készülnek, hogy elöször szivaccsal szépen rátunkolom a festéket, aztán egész egyszerüen rá a szalvéta. Száradás után a hidegmáz és arra szórok jó rendesen csillámport. Amikor ez is megszárad( jó 24 óra!) jöhet a dekor hó. Otthon is használjátok a csillámport? Itt nagy divat, és nem csak karácsonykor.
A tálon viszont nem csillámpor van, söt nem is kréta, amit sasszemeddel észrevettél, hanem a hidegmázhoz lehet venni arany, ezüst és bronzport, aminek kb. olyan az állaga, mint a legfinomabb porcukoré. Na, ez van belekeverve és ettöl nagyon szép, elmosódott, régies a hatása. Csak a fotón nem nagyon látszik; de Te mégis megsejtettél valamit. Kép
Az üveggolyók szerintem azok, amiröl kérdezel. KB. akkorák, mint egy mákszem, szintelenek, de együtt nagyon szépen csillognak. Most nagyon rákaptam, mert tetszik, pedig már jó fél éve ott álltak a polcon.
És hol mutogatod a tetteimet?

Épp ma volt itt egy ismerös csajszi és nógatott, hogy miért nem viszem ki karácsonyi piacra a gömbjeimet, szerinte vagyonokat kereshetnék vele! Jó pofa! Kép

Pindur,
szerintem próbálkozz meg a kívülröl ragasztással; hátha nagyobb lesz a sikerélmény! Kép Ne add fel!!!!!
 
 


Pindur!

A Bartók Bélán Hobby Művész nyílt,ez nem annyira szép bolt és más márkákat is forgalmaznak.Fakéz drága!Hidd el nekem,sok más helyen is megfordulok.Én is itt lakom ám a XI-ben.
Azt nem tudom,hogy barna vagy szőke a csaj,de nekem nem jön be,az a lényeg.Van egy pasi is az sokkal segítőkészebb!

Jucus


Pindur!
Tényleg próbálj kívülről is ragasztani szalvétát. A rontottat se dobáld ki, kívülről az is vakolható még...Kép

Jucus!
Én keverni mindent össze??? Nekem még kaltglasur-om sincs, de MiAncsa már valami poroknál tartKép

MiAncsa!
Németo.-ban is a Christal Finish-t vásárolod, vagy egy másik márkát?
Ez a fémpor miért hagy foltosan nyomot?

Most rögtönmennemkell..holnap folyt.köv.....
 
 


Jajajaj! írtam egy hosszút és eltünt!!! Kép
 
 


Drága Jucusom,
az elsö Christal Finish-em az nekem is otthonról származik, a Teréz krt-ról. Csak ott így hívták, s ezért emlegetjük mindíg 2 néven. De amikor én elöször láttam itt a TV-ben, akkor úgy írtam róla, hogy hidegmáz. De a kettö ugyanaz! Kép Kérd meg a Jézuskát, hogy hozzon egy olyat neked, mert nagyon klassz dolog; nem olcsó (2000 felett van!), de megéri.

Csii,
már azt a Kaltglasurt használom, amit elöször csak láttam. Jegyzem, amit otthon vettem, az szerintem jobb minöségü volt! De most ebböl jól betankoltam, elöbb ezt kell elhasználni.
A por azért hagyott nekem foltosan nyomot, mert én szétpiszkáltam, mert nem tetszett úgy, ahogyan elvileg csinálták a tívíben! Kép - száraz ecsetre kell tenni egy hangyafaroknyit és ráfröcskölgetni a még képlékeny glazúrra. Attól olyan elfolyt pontok, pacák lettek, ezért döntöttem úgy, hogy inkább szétkenem.
Innen vásárolok és azt hiszem csak nézegetni is érdemes itten: www.h-schaefer.com
 
 


El vagyok hűlve! Ezek a gömbök csodásak!
Bocs, hogy csak így bedícsérek, a kezdős topikba írok régóta, mert bár évek óta dekupálok,-szolídan ítélve meg magam-ide még "kicsi" vagyokKép
Csak az okosságokat olvasom, meg tátom a szám.
Mindenkinek további jó ihletet!
Paat
 
 


Ki jön majd a bécsi adventi vásárra?KépKép
Mit hozzak? Rendelést most veszem felKép

Anyapoc

 
 


Ancsa,
szepek lettek a gombjeid. Sokkal szebb az "igaziaknal"Kép Nekem is az elso tetszik a legjobban.
/Bar a rozsaknal talan csak az angyalkakat utalom jobban, ugyhogy lojjetek fejbe, ha ilyenek gyartasaba kezdekKép/

Anyapoc,
nekem a vilagito szivecskekkel feldiszitett oriasfat hozd haza legyszi, foldlabdastolKép Egyszer voltam /Picasso kiallitasra mentunk bazar helyett/, denekm nem jott be. De lehet, hogy csak penztarcagond volt?Kép

Egyebkent mi kozul lehet valasztani?Kép

-Afonya
 
 


Anyapoc,
gyertek inkább a nürnbergi nagy karácsonyi piacra! Akkor legalább tudnánk találkozni, s szerintem szebb sokkal, mint a bécsi! Kép
 
 


Hát.....!
Sajnálom, hogy senki sem jár erre! Pedig lenne mutogatnivalóm! Kép
Meg tanultam új technikát is, 3D-st! De akkor ezek szerint a titkot megtartom magamnak!?
Hiányoztok!!!!
 
 


Ancsa,
én szívesen megnézem, mert járok ám erre, csak nem írok Kép
 
 


Sziasztok!
Ez az első alkalom, hogy itt járok, nézegettem az alkotásaitokat, egyik szebb, mint a másik. Igazából a kezdők között a helyem, mivel csak 1 hónapja szalvétázom. Eddig még csak egyszerűbb képeket stb. készítettem, de most vérszemet kaptam, és nekiálltam egy adventi naptárnak... és rögtön az elsőnél elakadtam. Szükségem van a tapasztalatotokra, légyszi' segítsetek!!!! Szóval: lenvászonból kiszabtam zacskókat és arra szeretnék karácsonyi mintát rádekupázsolni. Ahogy csináltam: bekentem a minta alatti területet, ráhelyeztem a kivágott képet és azt is lekentem. Persze amikor felülről átkentem, a ragasztó jóval túlment a kép kontúrján (muszáj volt annyit kennem, mert nem nagyon akart leragadni, az igazság az, hogy a néhány helyen a széleknél most is feljön a szalvéta). A minta körül most úgy néz ki, mintha koszos lenne a vászon. Mit csinálok rosszul? Ha kimosom, ki fog jönni a ragasztó, vagy ez már örökre így marad ? Kép
Olyan jól elterveztem a kisfiamnak, nem akarok kudarcba fulladni vele és már az idő is szorít, mert az első próbálkozásból ítélve elég macerás!
Köszi!
 


Sziasztok!

Áfonya

Csak meg ne lepődj,ha beállítok a fávalKépKép!
Helyet készítsd neki!
A pénztárca férjemnél lesz,így asszem sokat én sem vásárolok....
Választék...újabb gyermek helyett angyalka...?Kép

Ancsa

Ne keseregj,én is itt vagyok,de csak akkor jövök be,ha vki megnyitja a topikot,mert az "elmúlt napon"-ból járokKép!Jöhetnek a képek és technikák!!!Én úgysem tudom mostanában megcsinálniKép!
Ja,mennék én hozzátok is,de ezt az utat a suli szervezi...így marad az,ahova visznek...Még így is olcsó,mert 3000 Ft lesz...

Galagonya

Én nem tudom ugyan,hogyan lehet eltüntetni a ragasztót,de szt könnyen orvosolható a dolog.Akár textil festékkel,akár pl. hőre puffadó filccel rajzolj vmilyen kontúrt a ráragasztott minta köré úgy,hogy az elfedje a ragasztót...remélem,érthető,hogy mire gondolok.Íyg,egyformán szép keretben lesznek a mintáid!És majd dobj fel egy képet róla,hadd gyönyörködjünkKép!És kétségbe esni nem szabad,mert minden megoldható!!!!Kép

Puszi,Anyapoc

 
 


NA! Kép Örülök!!!!! - mégsem vagyok egyedül!

Galagonya,
az elsö kérdés: milyen ragasztót használtál? Mert létezik szalvétához textil ragasztó, s, ha azzal teszed fel bármilyen anyagra a kivágott szalvétát, akkor garantáltan nem hagy nyomot. Sajnos azt nem igazán lehet elkerülni, hogy a mintán kívül ne kerüljön ragasztó.
Ha már nem tudod korrgigálni, akkor az én javaslatom az, hogy a széleknél, ahol látszik a ragasztó, kend be újra ragasztóval és a még nedves ragasztóra szórj valamilyen szép csillámport, vagy ragasztó nélkül tegyél rá kis mühavat. (ezt is kapsz a hobby-boltban) Most ennyi jutott eszembe, remélem segítettem! Kép

Képeket még ma megpróbálom feldobni!
 
 


Sziasztok!
Tudtam, hogy van a tarsolyotokban egy-két jó ötlet Kép

Anyapoc,
Jó szélesen kellene azt a kontúrt megrajzolnom, mert ez az első felragasztás nem igazán sikerült (egy búgócsigával kísérleteztem) Kép Lehet, hogy hülyeség, de letetséges, hogy amikor felülről átkentem a mintát, leoldódott a festék a szalvétáról, azért néz ki a szalvéta körül úgy, mintha koszos lenne?
Ez a mintadarab mindenesetre már a kukában fogja végezni, de majd a következőt meglátjuk...! Legalábbis remélem!

Mian,
textilre való dekupázsragasztót használtam (REMO). Van esetleg minőségi stb. különbség az egyes márkák között? Műhó csak spray formában létezik? A műhó és a csillámpor mosásálló?
A csillámot a minta rávasalása előtt vagy után kenjem rá?

Hú, jó sok kérdés! Még valami: arra vonatkozóan van tapasztalatotok, hogy hogy jobb: beragaztózni a textilt, rá a mintát, amit aztán felülről ragasztózunk, vagy csak elegendő egyszerűen a mintán felülről ragasztózni (gondolom, akkor vastagabb rétegben?

Puszi
 


Galagonya,
Biztosan van különbség a ragasztók között, csak én sajnos nem tudom, hogy otthon melyeket lehet kapni! Ezt kérdezd meg a többiektöl.
Mühó létezik tégelyes is, de sajnos sem ez, sem a csillámpor nem mosás álló! Kép Akkor ez az ötlet kilöve!
Viszont nem tudom miért lett a minta körül csúnya az anyag; amikor én textilre dekupáltam a textilragasztóval semmi csúnyaság nem lett a szélen.
 
 


Sziasztok!
Eddig csak olvastam, de most már nem bírom megállni...Kép
Galagonya!
Nekem is jó minőségű textilragasztóm van és sejtem, miről beszélsz. Nem kosz, hanem a ragasztó. Ahhoz ugyanis, hogy mosható legyen, szinte "gumiba kell foglalni" a papírt, ez viszont meglátszik, ha erre gondolsz:
http://gportal.hu/picview.php?prt=40064&gid=141061&index=5
Másik kérdés, kell-e, hogy mosható legyen. Ugyanis hallottam profibbaktól, hogy sima gekuragival dolgoznak az "egyszer használatos" textilekre. Még nem láttam, nem próbáltam...
De ha kipróbálod, írd meg!

Ja!
Amúgy anyagon is múlik! A lenvásznon nagyon meglátszik, de
http://gportal.hu/picview.php?prt=40064&gid=141061&index=1
a vásznon sokkal kevésbé
Bocs mindenkitől, hogy csak így bezúdultam
Paat
 
 


Sziasztok!

Paat,
Mit értesz azon, hogy "szinte gumiba kell foglalni" a papírt? Bocs, ha hülyét kérdezek, de tényleg most próbáltam először textilre, s mint tudod, nem a legjobb eredménnyel Kép
Hát igen, én lenvászonra dolgozom... Lehet, hogy át kéne térnem a sima vászonra?
Örülnék neki, ha az én ragasztásaim úgy néznének ki, mint a Tieid! Ami Nálad szép, egyenletes "ragasztó keret", az nálam koszfoltnak néz ki... Próbálkoztam a mosással is, nem változtat semmit.
 


Minthogy a textilre való ragi hasonlít a cipészek gumialapú ragasztójához, onnan gondoltam. Amúgy a cipészragacs is foltot hagyKép
 
 


Galagonya

Akkor ha moshatót akarsz,akkor tényleg a hőre puffadó filcet javaslom,mert azzal nagyon édi mintákati is lehet rajzolni és garantáltan nem jön le mosáskor...
Egyébként ha a technikáddal van gond,akkor inkább először tényleg gyakorold beKép!
Aztőn kíváncsian várjuk az eredményt!

Paat

Tetszenek a csinálmányaidKép

Puszi,Anyapoc

 
 


Paat!
Zúdulj csak, zúduljKép
(papmasé?)

Galagonya!
Én nem szalvétáztam még sosem a hagyományos értelemben vett módszerrel. (ezt jól megaszondtam)

MiAncsánk!
Már hogyne érdekelne a 3D!!!
Sőt!
Vannak a gyöngyeid ugyebár, azok a granulátumok.
Én vettem a nyáron kéket (átlátszó nem volt), de nem vettem hozzá spec. ragasztószalagot.
Mivel ragad még fel stabilan?

Csi
 
 


Ancsa,
en is passzivan itt vagyok am, mutogass csakKép

Kerdesem is vagyon: szerintetek a meregdraga aranyfolia ragasztot ki lehet valtani valami olcsobb cuccal? Annyi fele-fajta ragasztom van mar itthon, nem hianyzik még egyKép

-Afonya
 
 


Mi az az aranyfólia-ragasztó?
 
 


Nem tudom, mert nem vettemKép
Nadekomolyan: van az a foliam ugye, hajszalvekony aranypapir. Ragaszto meg csőrös, huzom a csikot vele, ranyomom a papirt, arrol a ragasztos feluletre raragad az arany. Hat igy. Kepzelem en.Kép
Merthogy mindehhez venni kene ezervalamennyi penzert ragasztot. Na nem. Most még. Kép
-Afonya
 
 


Csii,
a gyöngyöket én a hidegmázra tettem elöször! Aztán gondoltam egy merészet és sima dekupragra szórtam! S képzeld, ott maradt! Kép

Áfonya,
el kell, hogy keserítselek! Sajnos muszály hozzá a ragasztó! Próbáltam én is mással feltenni, de nem megy! Abból a tubusból nagyon vékonyan lehet "írni", mással ezt nehezen lehet megtenni! Megéri beruházni, mert sokáig kitart- elég kevés kell belöle - a végeredmény pedig tényleg mutatós!

Holnap isti-bizi mutogatok, de most rohannom kell!
 
 


Esetleg uvegfestek-konturozo, azt is probaltad?
 
 


Mian!
Mutogss csak!! mindig megcsodálom, nagyon szépek!!!!
Húúú azok a gömbökKép))))

Linkelek:

Én most dobozkákat csináltam:
1: egy levéltartó:
http://gportal.hu/picview.php?prt=12374&gid=41406&index=13

És innen dobozkák:
1. http://gportal.hu/picview.php?prt=12374&gid=41406&index=11
2. http://gportal.hu/picview.php?prt=12374&gid=41406&index=9
3. http://gportal.hu/picview.php?prt=12374&gid=41406&index=12
4. http://gportal.hu/picview.php?prt=12374&gid=41406&index=10

Most épp repesztős korszakomat élemKép

cupp
Hajni
 
 


http://hajnii-probaterulete.gportal.hu/
itt még pár ezekről, képekben
 
 


Áfonya!
jaaaa, a Rub-off!KépKépKép(asszem)

Mian!
Akkor kipróbálom sima ragaccsal a gyöngyöket. Bár az előbb keresgéltem, és lehet, hogy nem is vettem megKép

Csi
 
 


Csii,
Kép!!!!!
Mi van Lelkem! Te nem tudsz aludni, hogy még éjjel is a társalgóban vagy?

Galagonya,
megnéztem az én textílragacsomat. A márkája: Art Potch
Én is lenvászonra dekupliztam vele és nem hagyott foltot, nyomot a széleken sem.

No, mutizok:
az elsö kettö tetöcserépre van kupálva:
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89976.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89977.jpg
A következö 2 csak úgy karácsonyra képek. sajnos nem látszik, de tele vannak szórva csillámmal, flitterrel, mühóval és jégkristállyal! Kép)
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89979.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89980.jpg
ezek pedig az új 3d-s technikával készültek (már amennyire ki lehet a fotón venni, hogy 3d-s!)
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89981.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89982.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89984.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89986.jpg
és itt van még egy árva Mikulás, Ö nem 3d-s!:
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/89983.jpg

Most nézelödjetek; s holnap jön a leírás!

Hajnii,
majd elfelejtettelek! Kép Ismét nagyon szépeket alkottál. A levéltartó színe nagyon kedvemre való.
A dobozoktól is dobtam egy hátast! Kép Lassan a repesztés nagymestere leszel!
 
 


Sziasztok!
Áfonya, Mian, Paat!
Megoldódott a textildekupázs rejtélye. A hiba a ragasztóban volt! Tegnap vettem egy másikat (DEKA) és ezzel gond nélkül, szépen fel tudom ragasztani a képecskéket. Tegnap éjjel kettőig dolgoztam vele, most szárítgatom őket, aztán jöhet a varrás Kép Most már semmi nem állíthat meg, hogy adventig elkészüljön az én kis naptáram.

Mian,
egyébként találtam csillámot, ami textilre is jó, ergo mosható.

Hajni, Mian,
csak ámulok-bámulok innen a partvonalról milyen klasszakat alkottok Kép
Sokáig tart míg az ember lánya eljut odáig hogy így tudjon repeszteni? Kép
 


Galagonya,
örülök, hogy sikerült! Kép
Feltétlenül fotózd le, ha elkészültél! Sok sikert!

Szóval a leírás:
én eddig úgy csináltam a 3d-t, hogy simán felragasztottam a szalvétát, majd kinyújtottam a masszát, arra rádekupáltam a kiválasztott formát és így került rá a szalvéta tetejére.
Az újdonság most az, hogy az elsö lépes marad, tehát szalvéta fel és kinyújtom a masszát, de a szalvétát nem ragasztom fel, hanem az ecset másik felével nagy vonalakban körbejelölöm a kivágott motivumot, elveszem a szalvétát és sniccerrel, vagy éleskéssel kivágom a masszából a formát, ügyelve arra, hogy 2-3 mm-el kisebb legyen a jelölésnél. Aztán az éleket szépen az újjammal legömbölyítem, rátészem a még nedves föalapra, majd rá a kivágott szalvéta és jöhet a ragasztás. Az eredmény: tökéletesen fedett szélek. S még egy elöny: a tegnap mutatott macis kép, ahol lóg a maci lába; sajnos nem volt ebböl a szalvétából, csak egy 1/4-em, ezért elöször kivágtam kb. a maci formáját a masszából, rátettem az üres gipszkeretre és az egészre tettem rá a szalvétát.
Remélem, ezt az ötletet Ti is jól tudjátok majd használni! Kép
pusz
 
 


Ancsa,
nagyon szépeket csináltál -mint mindig Kép Látom, Nálad már nagyban tombol a karácsony szelleme Kép

Akkor mutatom az enyémeket, amik mostanság készültek innen kezdődnek.
Jami
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: