Új privát üzeneted érkezett!

Arra gondoltam, hogy lehetne egy pár pontból álló felhívást készíteni, hogy mi lenne szükséges ahhoz hogy a kisgyerekes családok se érezzék magukat kirekesztve a társadalomból és hogy a gyerekeket is jobban elfogadják.

NEM OLYANRA GONDOLOK, HOGY ADJANAK TÖBB PÉNZT! (bár az sem ártana), de már különbözõ topicokon szó volt arról, hogy éttermekben mi kellene ahhoz, hogy kicsivel is lehessen menni, akkor kéne autópályák melletti pihenõkben kicsi játszótér is, a járdák kialakítása, pelenkázók stb...

Szerintem egy klassz listát össze lehetne állítani ahhoz (pontokba szedve), hogy mitõl éreznénk jobban magunkat
Magyarországon kisgyermekes családok.

(Ha kész a lista, el lehetne küldeni újságoknak, minisztériumoknk, civilszervezeteknek is, hátha valaki lát benne valami megvalósíthatót)

A külföldön élõ anyukákat is kérném, hogy írják le náluk ez hogy mûködik, milyen praktikus dolgok segítik a kicsivel való közlekedést, szórakozást stb..)
Szofi
 


Szia Szofi!
remek ötlet.
Pl.:én már attól is jól érezném magam, ha a meglévõ bababarát dolgokra rendszeresen odafigyelnének, és nem csak látszatlenne. A gyõri TESCO parkolóban is felfestették a családi parkoló jeleket, a bejárattól jó messze, mert ugye milyen jó is két nagyobbacska, egy párhónapos, meg egy tele kocsi társaságában bolyongani az autók közt a hóban(mert hetekig nem volt eltakarítva),tanulja meg az anyuka hol a helye.Jó messze, persze járda nincs a parkolók között. Arról nem is beszélve, hogy rendszresen az is tele van, persze nem családos kocsikkal.Erre az angliai tescocnál kínosan ügyelnek, vannak felügyelõk, akik 500 fontra büntetik aki ilyen helyre áll gyerek nélkül, plusz pont a bejáratnál vannak a parkolók.
Esetleg néha szállnánk buszra, vonatra... Az a halálom, amikor jóindulatúan segítenek, ilyenkor néha majd kiborul a gyerek. Estleg úgy kéne, hogy egyedül is feltudjak szállni, egy nem intercity vonatra is, egy sportkocsival.
A pelenkázóval(ritkán)ellátott mellékhelyiségekbe be lehessen menni babakocsival, mert ugye mire kiérsz mehetsz haza üres kézzel, a kocsinak lába kél.A pelenkaautomata is utópia.A játszóterekre kellene WC. Gyereknek felnõttnek külön. Ki lehetne adni WC-s néniknek, persze kötelezõ nyitva, és tisztántartással. felpakolsz, lemész a gyerekekkel, 20 perc oda, és nincs hol elvégezni a gyerek dolgát.Szivesen fizetnék érte. Ilyen is van sokhelyen a világon.
Hogy a hivatalokba tényleg bemehessek szintén babakocsival.
Olyan helyre pl. mint Önkormányzati hivatal stb.
Olyan üzletbe nem is megyek be, ahol kinn kéne hagynom a kocsit, gyereket.
gyerekmegõrzõket a vidéki üzletközpontokba. A nagyok utálnak a boltban velem sorban állni, a gyõri intersparban be van zárva egy csomó üzlet, van egy csomó üres hely, na de ilyet a világ kincséért sem csinálnának, hogy egy félórára otthagyhassa valaki a gyerekét?! Inkább vigye be, figyeljen arra is mit pakolnak, nyüglõdnek. Egyszer a pénztáros rászólt a fiamra, ne mászókázzon az elválasztó rúdon, na az megkapta az egész boltjukat lesúlytó véleményem, pedig nem õ tehetett róla.
És a szemlélet.Az a jó magyaros "nekem se volt jó, neki se legyen jobb". tele patika, az ajtón alig fértem be a gyerekkel, köhögnek tüsszögnek, de senki nem mondaná azt, hogy ha hamar végzek elõre engedne.. A nõk sem különbek a férfiaknál. Üres szemmel néznek át rajtam, mikor álldigálok a babakocsival, síró babával órákig a postán, pénztárnál stb.
Arra nevelem a gyerekeim, hogy ezek ellenére ne legyenek ilyenek.
Mo.-n az út menti parkolókban nincs WC sem, ami használható, nem játszótér.
Az még a városunkban sem épült két éve. Ami van, az meg széttépve. Eszébe nem jutna a kivitelezõknek, hogy ne kötélbõl csinálják a hinták tartóját, mert azt itt ugyis ellopják, hanem láncból, mûanyagcsõvel bevonva. Van rá példa világszerte. Egyetlen bébihinta sincs Gyõr parkjaiban. Olyan mûanyag, amibe felülrõl lehet ülni tudó babát tenni, kör alakú, és a két lába közt is van egy elválasztó csík. Nem tud belõle kicsúszni, kiesni.A világon ahol játszótér van ilyen is van. A homoksáros tócsás játszótéri borítás helyett már rég kitalálták a gumitéglát, Nem üti meg magát a gyerek, nem lesz nyakig koszos, és rossz idõben is megközelíthetõ a játszóhely. Ezt egyébként használt autógumiból csinálják, szerintem komoly környezetvédelmi támogatást, és különféle EU támogatás lehetne kapni a hazai gyártásához, mert az autógumit nemigazán hasznosítják itthon.Hajrá vállalkozni akarók!
Még sok ötletem van, bocs a kesergésért.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok Lányok,
felkeltette az érdeklõdésemet a topic, mert bár kezdõ anyuka vagyok (2,5 hónapos a kislányom), de nem vagyok az az itthon ülõ típus, így elég sokat jövünk megyünk.
Illetve jönnénk mennénk, mert tényleg nem sok hely van, ahova babával, pláne babakocsival lehetne menni.
Leglesújtóbb élményem a Brandon babaáruház, ahol minden méreg drága, de azt, hogy van -e pelenkázó a nõi mosdóban, nem sikerült kiderítenem, mert attól a szagtól és kosztól, ami ott fogadott, egybõl kifordultam az ajtón.
Ü: Merci
 
 

 
 

Bocs, Merci!

nem kekeckedés, de: a Brendon-ba (budapest váci úti) csináltak most egy külön kis szobát, amit bezárhatsz, van etetõszék, szoptató párna, popsitörlõ, pelenkázó, hintaszék. Ez azért nem átlagos.
A nõi mosdó tényleg bûzös...

Eszter
RebekAnna
 


Bõven elég lenne egy nõi mosdóban elhelyezett olcsó paraván egy karosszékkel a szoptatáshoz, mint ahogy a Kolping hotelben láttam (egyébként ott még ízléses is) a szoptatáshoz. Az éttermekben sem ártana ilyesmi, vonaton pedig... arról ne is álmodjunk. Én egyébként mindig vittem magammal egy legyezõt kis helyen elfér és bárhol egy sarokba meghúzódva, a legyezeõvel takarva el a mellemet és a pici fejét szoptattam. De hát az nem az igazi..
Tehát az elsõ pont a felhívásban a babával való közlekedés megkönnyítése lesz, részletezve az ajtók méretét, a járdákat,stb. (baromi bosszantónak tartom, hogy az ember vesz méregdrágán egy babakocsit és nem tud vele utána közlekedni, csak akkor ha mindenhova gyalog megy (vagy még akkor se)
A második pont a nõi mosdók kialakítása, szoptatás, pelenkázás stb...
A harmadik a játszóterek...
Persze ezek csak vázlatpontok egyenlõre, megpróbálom rendszerezni egy kicsit a leírtakat majd.

Egyébként ha óvszerautomaták vannak miért ne lehetne pelenkaautomata. Nem hiszem, hogy több embernek jut eszébe hirtelen nemi életet élni, mint a picit bepelenkázni...

A Brendonról csak annyit, hogy tényleg van ilyen kuckó de errõl az alkalmazottak nem mindig tudnak. Én ugyanis megkérdeztem, mielõtt a picit elkezdtem etetni és a méla eladó nem tudott ilyenrõl. Miután a játszósarok öltözõjében megettettem a kicsit kifelé menet találtam csak rá.
Szofi
 


Sziasztok!
Engem leginkább a szoptatás gátol a mászkálásban. Korrekt szoptató helység van az IKEÁban. Van bent fotel, székek, ágy, rengeteg párna, játék a nagyobb gyereknek. De a Megatoyson kiakadtam. A szoptató helység fûtetlen!! A karosszéken rajta van a nylon borítás stb Gusztustalan! Nem is megyek oda többet!
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szeretném, ha kicsit nagyobb gyerekek szempontjából is néznétek ezt a témát. Pl. az éttermes topicban már írtam, hogy egyes kulturhelyeken (PL. Sopron környékén- gondolom a németek miatt, de nem akarok rossz indulatú lenni) Elõrenyomtatott papíralátét van a gyerekeknek, színezõ, rejtvény labirintus stb. és kapnak hozzá egy köcsög ceruzát is -sokkal jobb így a várakozás. Szerintetek tönkremennének bele az az éttemek, ha a kicsiknek nem az éppen aktuális szeszesitalreklámot kellene nézni a papíralátéteken, (de egy-egy üdítõs cégenek is eszébe juthatnának ilyen módon az étterembe járó gyerekek!
A másik dolog, szerencsére a gyerekeim szeretnek múzeumokba járni, nagyon jó pofa dolog és sokat lehet tanulni belõle. Sajnos az a tapasztalatom, hogy ahogy megjelenek két gyerekkel, rögtön szoros emberfogásba a nyomunkba szegõdik a teremõr nyugdíjas néni, akirõl csak süt a rosszindulat és minden lépését lesi a gyerekeknek. Nagyon megalázó. Külföldön tele vannak a múzeumok gyerekekkel hangoskodnak, beszélgetnek ÉLNEK. Itt csak suttogva lehet beszélni. Hogyan lesz ebbõl mûvelt társadalom. Komolyan sokszor még az élettõl is elmegy a kedvem, nemhogy a múzeumtól.
A másik 6-8 éves gyerekeket is el lehet már vinni színházba, vagy operába. Miért csak a multiplex moziknak jut eszébe egy pár ülésmagasító beszerzése. Az érdeklõdõ gyerekek miért vannak lehetetlen helyzetbe kényszerítve, pedig teljes árú jegyet fizetnek...
Várom a további ötleteket!
Szofi
 


Csak a nyilvanos helyen valo szoptatashoz szeretnek annyit hozzafuzni, hogy itt nalunk (Kanada) lehet kapni egy ugynevezett szoptato satrat. Hazilag is nagyon egyszeruen elkeszitheto. Ugy kell elkepzelni, hogy ez egy viszonylag nagy (talan mondjuk 80x70cm-es) flanell kendo, aminek az egyik oldalan van egy kis felkor alaku kivagas a nyaknak, es szinten ez az oldal el van szegve valami rip-szalag felevel, ami a nyakkivagasnal patenttal zarodik. Nem nagyon ertheto azt hiszem. Ugy kepzeljetek el mint egy kotenyt amit fozeshez hasznal az ember, de csak egy teglalap alaku anyag log elotted, es a nyakadba tudod akasztani, es a patenttal (akar tobbet is felvarrhatsz ra) a nyakba akaszto reszet tudod allitani. Na szoval ezt magadra akasztod, es a gyereket alateszed. A nyakresznel belatsz hozza, es mind a ket kezed szabad. A Bence 2.5 honapos volt mikor hazautaztam vele, es nagyon jol mukodott. Persze nagyobb gyerekek esetleg nem szeretik mar, hogy be vannak takarva, es "lobogtatjak" a satrat, de vegulis meg mindig jobb mint a semmi.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Ági! nagyon érdekes amit írtál. Nem tudnál esetleg egy vázlatos rajzot felrakni, vagy egy fotót küldeni a szoptató sátorról?

Pocok, persze vannak rendes emberek és ahhoz, hogy ezeket megtaláld nagyon jól jön egy talpraesett férj... Nagyon jó lenne, ha nem kellene KÉRNI, hanem magától értetõdõ lenne, hogy az embernek gyereke van és arról gondoskodnia kell.
Szofi
 


Sziasztok!

Én is a szoptatással kapcsolatban szólnék hozzá. Amit Ági ír, nagyon jó ötletnek tartom (bár elképzelni még teljesen nem tudom, hogy hogy is nézhet ki valójában, ezért nagyon jó lenne tényleg, ha esetleg megnézhetnénk egy vázlat alapján). Én az elsõ két gyerekemet sokáig szoptattam (a kicsit is szeretném), az elsõt 18 hónapig, a másodikat két éves koráig. Így többször kerültem olyan helyzetbe, hogy pl. parkolóban az autóban szoptattam vagy pelenkáztam. A strandon rendszeresen szopiztattam, ahol egy nagy törülközõvel takartam el a babát, így is sokan úgy megbámultak, hogy a top-ot viselõ lányok méltán irigykedhettek volna! Volt ahol a kinti öltözõbódéba kuporodtam be szoptatni, de az nagyon kényelmetlen volt. Maradt inkább a nyílt színen való szopiztatás. Szerintem a strandokon sem ártana egy erre a célra kialakított kis helyiség (ez fizetõs strand volt!).
A másik vesszõparipám a játszóterek állapota mellett az, hogy nincsenek körülkerítve. Ha az ember már nem egy gyerekkel megy, akkor azért a nagyobbacskákra is kell néha figyelnie, és ilyenkor a már járni tudó pici (aki úgy fut rendszerint mint a nyúl)már ki is slisszol egyenesen az autók felé. Volt néhány olyan esetem, hogy az utolsó pillanatban sikerült a kocsi elõl elrántanom a gyereket.
Az, hogy a kutyásokat akik nem szedik össze a kutya után annak a produktumát büntetni kéne (nyugatabbra komoly pénzeket fizettetnek velük) ez is elcsépelt közhely. Viszont probléma. A sok lézengõ közterületfelügyelõ szerintem erre is igencsak alkalmas lenne, hiszen általában amúgyis kettesével, hármasával járnak. A gyerekeim többször tenyereltek bele a játszótéren kutyaürülékbe,ilyenkor el tudna durranni az agyam! Kép
A hinták sincsenek biztonsággal elkerítve, nagyon balesetveszélyes! Egy anyuka csak egyetlen pillanatra nézzen félre, és már ott a baj!

Egyenlõre ennyi jutott most eszembe, szerintetek ezek is jók volnának ha bekerülhetnének?

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Én azt szeretném, ha nem kellene eltakarnom magam és a kisbabámat szopizásnál. Szégyelje magát az aki megbámul. Nem látott még cicit? Kép A diszkrét szopizásban nincs semmi, de semmi látványosság. Egy nagyobbacska gyerek (az enyém 2 1/2 éves) persze tud fura helyzeteket teremteni. Kép

Talán jó lenne, ha a játszóterek több részre fel lennének osztva, korosztályok szerint. És több fa kellene. A legtöbb játszótér nyáron olyan mint a sivatag.

Az éttermekkel kapcsolatban:
Egy rendkívül elegáns étteremben történt a következõ kedves sztori: Ahogy meglátták a kicsi lányomat, rögtön hozták a kiskanalat, bársony ülés emelõt. Azon ülve viszont, nem fért be a gyerek lába az asztal alá. Kép Pedig még csak 2 éves volt. Kénytelen volt úgy ülni, mintha lovagolna.

Egy ismerõsöm üzletében ahol van terasz, ki van téve gyerekasztal, székekkel. Nagy sikere van, talán még a forgalmat is emeli.

Ne legyen olyan aluljáró, metrómegálló ahonnan csak lépcsõn lehet feljutni a felszínre.

A buszvezetõ, villamosvezetõ kötelezõen figyelmeztesse a kedves utasokat, hogy adják át a kijelölt(!!) helyet a kismamának. Elõbb-utóbb megszokják az emberek Kép

Üdv.
Malacka
 
 


Malacka! Amit a sivatagról írtál, én is úgy gondolom. Különben is egy-egy játszótér olyan mint egy rezervátum, borzasztó, hogy nincsenek normális parkok, ahol együtt élhetnek kicsik, nagyok, mint az életben. Még ketrecet is kénytelenek vagyunk követelni magunknak, hogy toleráljanak bennünket. Én csak azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet önállóságra nevelni a gyereket ilyen körülmények között.
Arra gondolok, hogy egy ötéves gyerek nyugodtan le tudna menni a sarki közértbe egy-két dolgot megvenni. Minden tekintetben képes rá (falun ez mûködik is). Nagyvárosban viszont a felnõttek (!!!) miatt nem mered elengedni, mert az csak a legkevesebb, hogy nem figyelnek rá. Kép
Néhány külföldi országban természetes, hogy az utcán rendõrök sétálnak, mindent meg lehet tõlük kérdezni, figyelnek arra, hogy senkit ne érjen sérelem. A gyerekekbe bele van nevelve, hogyha elkeverednek odamennek a legközelebb álló rendõrhöz megmondják (csak nekik) a nevüket, telefonszámukat és a rendõr segít hazajutni.
Nálunk nincsenek utcai rendõrök és ha vannak is mindenki fél tõlük. Szóval a körülöttünk élõ emberek segíthetnének abban, hogy szépen fokozatosan önállóságra nevelhessük a csemetéinket.
Szofi
 


Sziasztok!

Sajnos en kolcsonadtam a satramat, de megprobaltam lerajzolni, es azt most ideteszem nektek. (Nem rohogni a rajzon! Kép)A lenyeg az, hogy olyan hosszu legyen, hogy a gyereket takarja ahogy a nyakadban log, es szelteben meg akar a ket valladat is takarhatja, vagy legalabbis azt amelyiken eppen szoptatsz. Tehat ahogy a jobb oldali kepen, a gyerek feje az anyukanak a bal oldalan van, akkor meg ott van az anyuka jobb keze, hogy a nyakresznel be tudjon kukucskalni, ha igazitani kell valamit a baban. Ill. ha kicsit erosebb anyagbol van, akkor talan el is tudod ugy allitani a nyaknal, hogy belass akkor is ha nem tartod el a satrat. Nem tudom mennyire ertheto? A patentos megoldas nem szukseges, az enyemen volt, es igy tudsz allitani rajta, ha nem akarod, hogy annyira kozel legyen az alladhoz. En mindig elore feltettem a nyakamba, aztan tettem ala a gyereket, es mikor vegzett es elengedte a cicit, akkor sem volt kozszemlere teve, mert a kendo takarta akkor is ha en kozben ot kivettem alola megbofiztetni pl.
Na akkor a kep: (remelem sikerul)

Kép

Kép
Kép
agi
 
 


Egy utcai setanal a parom (nem magyar) meglatott egy rendor parost, odament hozzajuk es elkezdte a 2,5 eves gyereknek magyarazni : latod ok a rendorbacsik, ha valami gondod van es nincs veled Apu vagy Anyu akkor menj oda hozzajuk es beszeld meg veluk. A fiatalabbik olyan helyes volt, leguggolt a gyerekhez es parolizott vele, bemutatkozott es megkerdezte hogy hivjak. A rendorallam kepet nekunk kellene a fejunkbol kitorolni. :-) Bar hogy odamenjek hozzajuk, nekem sosem jutott volna eszembe.

En meg nem jartam iskolaba de ismertem a penzt es tudtam szamolni es anyu siman lekuldott a lakotelepi kozertbe aprosagokert. Biztosan nagy segitseg voltam neki a 2 eves ikertesoim mellett... :-) megha neha el is cukroztam amit tejre adott. Ma a sajat gyerekemet biztosan nem engednem le egyedul ennyi idosen. Falun talan mas de Bp!

Muzeumba nem csak azert remalom menni mert lesik a kolkot, hanem mert a taskamat nem vihetem be! Nem fogom a ruhatarban hagyni a hatizsakomat a mobilokkal, iratokkal, penzzel, es kisgyerekel sajnos nem jarok tenyernyi ridikulokkkel. Bar hogy egy fotokiallitason mit tudtam volna a zsakba csempeszni... Es muzeumban szoltak mar ram azert is pl mert mezitlab voltam! Nyaron 1000 fok, feltorte a cipo a labam de TILOS volt! Es meg csak nem is Magyarorszag :-)

Es gondoljatok bele hogy mi most haborgunk egy ugyan nem lebecsulendo de legalabb mulo probleman. De egy tolokocsibol altalaban nem szoktak "kinoni". Hogyan hasznalja a metrot egy nyomorek? Kulfoldon mindenhol van lift a metromegallokban meg ott is ahol nem 3 nyomorult vonalacska van hanem joval tobb! Nagyon pesszimista vagyok e tekintetben.

Amit mi tehetunk az annyi hogy oda megyunk ahol nekunk jo. Azert mar tenyleg sok olyan etterem van pl. ahol jo gyerekresz van. Pl Budan a Serpenyos, a Bolero nyaron jatszoteres. Vagy a Sunny Dinerekben van szinezolap es zsirkreta. (meg rengeteg fust!) Jo zart jatszoterek is vannak, meg topic is van belole valahol.

idi
idike
 


Ági a rajz tök jó! Köszi, hogy fáradtál vele!
Szofi
 


Eszembe jutott még egy "apróság". Tudjátok, hogy ha GYES-en vagy nem iratkozhatsz be könyvtárba? Nincs ugyanis munkaviszonyod. Vicces nem? Kisgyereket nem vihetsz be. Alvó csecsemõt sem a kenguruban. Akkor sem, ha csak a korábban megrendelt fénymásolatokat szeretnéd elvinni. "Jó esetben" vigyáznak a kicsire a ruhatárosok.
(Ezt a tapasztalatot BP. legnagyobb könyvtárában szereztem.)
Üdv.
Malacka
 
 


Felháborító ami írsz, Malacka! Én idegennyelvû könyvtárba járok ott ilyen nincs, sõt nagyon klasz gyereksarok van. A múltkor hallottam, hogy nagymama(!) nem írathatja be az unokáját a könyvtárba, de hogy az anyja se mehessen be(!) ez már tragikus. Ez a Szabó Ervin könyvtár volt?
Szofi
 


Szóval ez nem felháboritó hanem egyszerüen katasztrofális:-(((((((((((((
Kati
 


Sziasztok

Remek ez a topic, nekem is voltak negatív tapasztalataim. Karáconyi bevásárlás alkalmával szerettem volna a kisfiamat is magammal vinni aki 5 hónapos, de aztán úgy döntöttem hogy inkább itthon hagyom, mert Mo-n egyik beveásárlóközpont építésekor sem jutott eszükbe a tervezõknek hogy olyan emberek is vannak akiknek pici babájuk van. A másik, tudja valaki miért nem visszaválthatóak a bébiételes üvegek. Minden nyugati országban ez természetes. Nálunk miért nem?

Geva
Geva
 


Ez jó. Nálunk lassan semmilyen üveg nem visszaváltható. Legyen az ketchupos, lekváros, vagy salátaöntetes. (nekem ezek gyûlnek leginkább, meg a mogyorókrémes) Viszont hatalmas reklámfogásként ment az õsszel, hogy a 2 literes visszaváltós pepsi helyett vegyél 2.5 literes, nem visszaváltóst, ugyanannyiért (elõbbi palack ár nélkül). És lám szép friss flakont kapsz. A falra tudtam mászni tõle, miért kell így csinálni? Mért kell leszoktatni az embereket a visszaváltós üvegekrõl?
Szerintem a hannoveri villamosok is a gyerekbaráttalanság csúcsai, vettünk is belõle gyorsan rengeteget. Felszállni egyedül lehetetlen, de kapaszkodni a gyereknek a villamos belsejében szintén. Pedig az enyémek már nem is olyan alacsonyak, de egyszem kapaszkodót találtak, aminek épp az alját elérték, azon lógtak mind...
Építõ jellegû is legyek: legyenek nemcsak a legbelvárosban, de kijjebb is alacsonypadlós jármûvek, ha már vásárolunk, akkor olyat, ami gyerekkel is használható. Legyenek az aluljárókba levezetõ rámpák, ez a mozgássérülteknek is jól jönne. Tetszik az ötlet, hogy a buszvezetõk figyelmeztessék az utasokat a kismamáknak járó helyek átadására, ez tényleg nem kerülne semmibe. Persze az se, hogy a buszvezetõ ne csukja rá az ajtót a gyerekre.
Ildi

Ildi
 
 


Az utazásról még az jut eszembe, hogy tud-e valaki olyan benzinkút hálózatot, ahol pelenkázó is van a mosdóban?
Hosszabb utak alkalmával nem ártana egy-két ilyen hely, biztos, hogy a babások ott tankolnának.

A XI. kerületi okmányirodában láttam egy pozitív példát.
1. van rámpa (sõt mozgássérült lift is)
2. van egy pici játszórész, amíg a mama ügyeket intéz a gyerek legalább el tudja magát foglalni (egyébként az ügyintézés üteme ugyanolyan kriminális, mint korábban.)
Ez csak egy egyedi példa, vagy máshol is így van?

Korábban írtam a tragikus múzeumi állapotokról. Hétvégén voltunk a Millenárison, megnéztük a nagy kiállítást, mondhatom nagyon tetszett mindenkinek a családból. Több ilyen kéne, ahová picivel és nagyobbacskákkal is el lehet menni..
Szofi
 


A Millenáris Park tényleg jó, mi is voltunk kinn. A játszótér is elég korrekt. Jó egy kicsi zöldet látni a betonban.
Geva
 


Sziasztok!

Azt hiszem itt kell leírnom mint pozitív példát a következõt. Anna lányomnak ma vették ki az orrmanduláját. Én ott akartam vele lenni mikor beviszik, de akkor is mikor kihozzák, meg egyáltalán is, a lényeg, hogy ez azért egy hosszabb idõtartamot jelentett, reggel 1/2 8-tól 1/2 4-ig. A középsõ lányom felügyelete nem jelentett gondot erre az idõszakra, de a kisfiamé (9 hetes) már igen, mivel jó sokat kellett volna elõre lefejnem, hogy ezidõ alatt ne haljon éhen. Ez nagyon nehéz lett volna, mert etetések után nem sok marad benne. A lényeg az, hogy a nõvérke tegnap maga ajánlotta fel hogy vigyük be a Bánkot is, kap egy külön kiságyat és ott szopizhat amikor csak akar. Ezt így is csináltuk, és nagyon örülök, hogy ez így sikerülhetett. Külön kiságyban volt a pici, volt pelenkázó, az Anna ágya is mellettünk volt, szóval nagyon jó volt így. Szerintem nagyon jó, hogy vannak ilyen bababarát szemléletû kórházak is (ez az I. Gyerekklinika)!KépKépKép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok Lányok,
a Millenárisról csak annyit, hogy én pont azon az oldalán lakom, ahol lépcsõkön lehet megközelíteni.
Rámpa természetesen nincs, holott a Marcibányi téren (ami öt perc onnan) van a mozgássérültek otthona.
Ha mi így fel vagyunk háborodva, õk mit szólhatnak?
Merci
 
 


Norcsi!

Ez tényleg fantasztikus!!
Remélem minden zökkenö mentessen ment és már jól vagytok!
Mielõb bi gyógyulást kivánok!

Kati
Kati
 


Köszi Kati! KépKépKép

Úgy tûnik túl vagyunk rajta!

Szia, minden jót nektek: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Azt hiszem az ország bababarátsága illetve családközpontúsága nagyon jól megmutatkozik még a munkahelyeken. Amikor az ember bejelenti hogy terhes kevés kivételtõl eltekintve nem szivesen fogadják. Többektõl hallottam hogy vissza sem vették, vagy ha visszavették nemsokra rá kirúgták. Mert hiszen ki foglalkoztat szivesen egy egy, két vagy háromgyerekes anyukát? Kép
Geva
 


Így igaz Geva!

Fõleg ha kicsik azok a gyerekek! Számomra az a legfurcsább, hogy a kisgyerekes anyukákkal szemben elõnyben részesítik a karrierista fiatal nõket, gondolom azért mert bíznak benne hogy nem akarnak gyereket. De sokszor arért koppannak. Míg ha a kisgyerekes anyukát foglalkoztatnák, akkor elõbb-utóbb felnõnek a gyerekei és marad a hozzáértõ nõ aki már nem fog sokszor hiányozni mert betegek a gyerekei.
Nekem meg attól forr még fel az agyvizem,hogy egyes munkáltatók képesek olyan szerzõdést aláírattatni a munkavállaló nõvel, hogy vállalja azt hogy x éven belül nem lesz terhes és nem szül gyereket. Kép Kép Kép
Az egy más dolog hogy mik ilyenkor az ilyen-fajta kötelezettségvállalás megszegésének a szankciói?! Gondolom az azonnali hatályú elbocsátás lenne, de ezellen meg véd a Munka Törvénykönyve. Mindenesetre akkor is nagy pofátlanságnak tartom!
Ha már nem kell ilyenektõl tartani, és ha megfelelõ számban lesznek részmunkaidõs, jól fizetõ munkahelyek ahol a kisgyerekesek dolgozhatnának, na akkor talán már mondhatjuk hogy közelítünk egy bababarát országhoz!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Újabb megfigyelés:
Jó lenne, ha nem utasítanák el a gyerekeket az óvodából azért mert az anyuka a második, harmadik gyerekkel GYES-en van otthon. Nekem 2 barátnõm járt így. Gondolom nektek is van hasonló tapasztalatok. A törvény szerint járhat a gyerek óvodába. Az óvónõ szerint nem. Nagy könyörgés árán felveszik félnaposra, ebédet már nem kaphat.
Üdv.
Malacka
 
 


Sziasztok!

Ovi nevû darázsfészek. Azt hiszem, ahol 30 gyerek van egy csoportban, ott teljesen indokolt, hogy csak olyanokat vegyenek fel egész napra, akiknek muszáj oviban lenni. A gyereknek 5 éves korig legjobb a mamájával lenne, így a félnap ovi teljesen reális dolog, a másik felében foglalkozás jellegû dolog úgysem nagyon van. Ez prsze nem indok olyan esetekre, ahol bõven lenne hely, és mégis megtagadják.
Ildi

Ildi
 
 


Lányok a munkához annyit, hogy az a legnagyobb baj, hogy még közöttünk is teljesen evidens, hogy azt mondjuk- hogy kisgyerek miatt sokat hiányzik az anyuka, mert beteg! Szerintem ez a skatulya igen diszkriminatív, az én gyerekeim szinte egyáltalán nem voltak betegek. 2 éve még 5 percet sem hiányoztak sehonnan sem. Egyre több anyuka fordít arra komoly összegeket, hogy egészséges maradjon a gyermeke és és családja (homeopoátia, vitaminok sport). Igazából -nem tudom hogyan- de valamilyen rendszerben ezt értékelni kéne. A biztosítóknál van bonusz rendszer pl. Én a járulékaimat rendszeresen fizetem, de betegség miatt nem voltam orvosnál, agyerekeim sem. A kötelezô oltásokat is magánorvos adja be, ami szintén az én zsebemre megy. A sportról meg csak annyit, hogy nagyon sok szülô külön fizet úszás és egyéb tanfolyamokat (én pl. 4. éve 2 gyerekre). Nagyon jó lenne, ha magát a családot segítenék ezeknek a terheknek a viselésében és nem a sportkörök feneketlen torkán csúszna le a támogatás. Sokan nem versenysportolót akarnak a gyerekükbôl csinálni, hanem egészséges, kiegyensúlyozott ,kulturált embert és szerintem ez komoly megtakarítás a magyar egészségügynek is. (CSak annyit, hogy nem szeretném ha ebbôl a topicból politika lenne, mert sajnos ezek a dolgok minden rendszerben problémásak voltak és valami féle apró javulás tapasztalható volt mindig) Kép
Szofi
 


Emlékeztek a "jegyes tejre"?
Kép azoknak akik olyan fiatalok, hogy nem tudják mi az, elmesélem amire emlékszem.
Minden kismama, minden gyereke után kapott napi 1/2-1 L(?) zsíros (3.8-as?) tejre jegyet. A jeggyel kedvezményesen (talán féláron) vásárolhatta meg a tejet. Ami jegyes tej maradt este a boltban, azt bárki megvehette teljes áron. Többnyire kevés maradt meg.
Ezt a kedvezményt már 20 éve megszüntették. A nálam okosabbak biztosan tudják, hogy miért.
Üdv.
Malacka
 
 


Malacka! A férjem emlékszik, mert két fiát nevelte azokban az idôkben és gyakran szokta emlegetni, hogy a mérnöki fizetésébôl még a jegyes tejet sem tudta a hó közepétôl kiváltani. Ezt nem azért írtam, mert nem tartanám jó ötletenek, de tavaly volt iskolatej akció bizonyos régiókban (ingyen kapták a gyerekek a 2 dl tejet, csak igényelni kellet) azt án különféle riportokban lehetet hallani róla hogy a tanárok beszüntették az összeírást, mert sok gyerek nem szereti a tejet, mért nem kakaót adnak, de van aki azt sem szereti és miért nem karamellt ... Szóval azt hiszem nagyot változott a világ, onnantól kezdve, hogy a tej sem tej gyakran (a férjem múltkor tévedésbôl "reggeli ital" elnevezés? folyadékot hozott haza, ami csak olyan mint a tej, olyan csomagolásban is van, de semmi köze a tejhez.
Arról már nem is beszélek, hogy a legújabb dili szerint tilos(!) tehéntejet adni 1 éves kor alatt a gyerekeknek, mert allergiát okozhat. Nem azokat akarom bántani ezzel, akinek ilyen problémája van, de talán nem kéne propagálni a védônôi hálózaton keresztül ezt a nézetet, mert ugye mikor szeresse meg a gyerek a tejet, ha nem ebben az idôszakban. Megint csak nem akarok ezzel senkit megbántani, de a tápszer-lobbi van az ügy hátterében. Mellesleg én lennék a legboldogabb, ha kedvezményesen kaphatnánk, mert nálunk napi 3- 4 liter a norma. (Egyébként a gyerekek ezen kívül kizárólag vizet isznak és reggel facsart narancsot). Szénsavas üdítôt nem is bírnak meginni. A kólát kis korukban kóka kólának hívták (mert annak van értelme és az ember kóka lesz tôle). Egyébként a sok hiperaktív gyerek szerintetek nem az üdítôkben és bizonyos élelmiszerek lévô izgató szertôl lesz olyan? No az egyik kedvenc témám még lehet hogy folytatom a kóla sztorit, de nem akarlak feltartani tovább benneteket. Kép
Szofi
 


Emlékszem!
A húgom pici volt, és mentem tejért jeggyel...
Amikor pici gyerek voltam a mamánál falun frissen fejt, nyáron kútban hûtött tejet ittam. Nagyon nyápic gyerek voltam, de ezt szerettem. A bõröm viszketett, és vastagon tele voltam csalánkiütéssel kb. 12 éves koromig.És állandóan náthás voltam. Aztán 10 éves korom körül alább hagyott, és 23 évesen kiderült allergiás vagyok a tehéntejre, és minden fûfélére. Gyerekkkorom óta. Akkoriban csak pejoratív értelemben hallottam az allergia szót.
A középsõ gyerekem is allergiás a tejre, örökölte a hajlamot, pedig sem a terhesség alatt, sem a szoptatás alatt nem ittam tejet soha, azóta sem. Genetika.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimmama! Remélem azért nem értessz egyet azzal hogy minden csecsemôtôl el kell tiltani a tejet! Mert ma ez a gyakorlat. A védônôk kategórikusan kijelentik, hogy nem adható egy éves kor alatt tehéntej, csak tápszer az anyatej pótlására. Szerintem ma már tudunk annyit az allergiáról, hogy az elsô tünetre változtatni lehessen. A ló másik oldalára esünk azzal, hogy kategórikusan tiltunk. Ilyen alapon semmit nem ehetne senki, mert ugye létezik lisztérzékenység, zellerallergi, tojásallergia, sôt képzeld olyan gyerekrôl is hallottam, aki a BANÁNRA érzékeny. Én speciel a fémektôl kapok bôrkiütést, mégsem jut eszébe senkinek az ékszerek betiltása. Szóval az lenne jó végre, ha eljutnánk odáig, hogy az egyént vizsgálnák és nem vezetnék fére fölöslegesen az embereket.

Csak hogy a topic témájánál maradjak én úgy próbálom élni az életemet és a gyerekeimet is arra nevelem. hogy mindennek több oldala van a lehetô legtöbb szempontot meg kell vizsgálni és utána kell meghozni a döntést a saját helyzetünkrôl, de ez sohasem jelenti azt, hogy mindenkinek az általam jónak tartott megoldást kell követnie... De ezzel elvárom azt is, hogy ne erôszakoljanak ránk fölösleges dolgokat.

Erre sajnos a legjobb példa, hogy a kismamákkal mit m?velnek, ha jól veszem ki az írásaidból neked is van tapasztalatod. Gondolj bele, hogy ugyanazok az emberek (orvosok, védônôk) egy pár éve még teljesen mást mondtak mint ma, pl. a gyerek táplálásával kapcsolatban.. Ez is a bababarát ország egyik kritériuma lenne, hogy felnôtt, döntésképes embereknek tekintsék az anyákat... Kép
Szofi
 


Bocs hogy megint itt vagyok, de új témát szeretnék felvetni! Gyerekülés: Az új törvény több sebbôl vérzik, nem akarok most ezekre kitérni, viszont borzasztó diszkriminatívnak tartom azt, hogy az ötszemélyes autók hátsó ülléssorán csak két biztonsági öv található általában. Az autósgyereküléseket viszont ugye azzal kéne rögzíteni. Ergó, ha egy családban mondjuk három gyerek van, az ötszemélyes személyautóban a törvény szerint csak négyen utazhatnak. Szerintetek hogy van ez? A gyerek és a gyerekes család miért van hátrányosan megkülönböztetve?
Szofi
 


Szofi!

Ezt a témát is kedvelem. Ha jól tudom, ti nemsokára 6-an lesztek, akkor miben viszed õket???? (mi még "csak" öten vagyunk, de egy esetleges bõvítésnél ott lebeg a szemem elõtt a dolog) Szóval a sok gyerekes eleve meg van különböztetve, mert modern, 7 személyes autóra nincs pénze az embernek, viszont a többibe nem fér szabályosan bele. Mondjuk ismerek valakit innen a netrõl, aki az öt fiát a trabant hátuljában furikázta Kép Nekünk Wartburgunk van, gyárilag nuku öv hátul, így úgy döntöttem, ránk nem vonatkoznak a rendeletek. Ezzel együtt van két hárompontos övünk a két szélén, itt ülnek ülésmagasítóval az ikrek (6 és fél évesek most), középen meg egy kétpontos van, na ott magasító nélkül ül a nagy (8 és fél). Tényleg, amelyik kocsiban gyárilag kétpontos öv van hátul középen, oda a rendelet szerint mi kell? Merthogy kétpontoshoz ülésmagasító õrültség lenne szerintem! Többet árt mint használ. Viszont a 6-8-10 éves gyereket is be kéne kötni valahogy, neki viszont saját öves gyerekülés már nincsen!

Ildi

Ildi
 
 


Hát igen mi most kénytelenek(hál istennek megtehettük) voltunk venni egy használt Opel Zafirát, ami 7 üléses személyautó, de ha a rendeletet nézem akkor 6, úgyhogy éppen beférünk majd. Ráadásul a gyerekeim olyan korban (méretben) vannak, hogy mindegyiknek kötelezô a külön gyerekülés. A nagyok ülésmagasítóval vannak, de a gyomrom is forog, hogy mindenhol azt hallom és olvasom, hogy igaz, hogy lehet magasaító, de nem biztonságos és nem véd megfelelôen. Lehet, hogy azt hiszitek, hogy üldözési mániám van, de biztos forrásból tudom, hogy melyik az a klikk aki ezt kilobbizta. Végülis ez egy 6 milliárdos üzlet!
Mégcsak annyit, hogy azt mondják, hogy a betevôs ülések se jók, mert az autó típusához kéne venni igazából gyári gyerekülést (Én megkérdeztem: a legolcsóbb 54000(!!!!) forint, de 120000-ért is lehet kapni.)
A legnagyobb szemétség, amit ezzel az érzelmi zsarolással végeznek a médiák, az amúgy is kiszolgáltatott helyzetben lévô kisgyerekes szülôket kiahsználva...
Szofi
 


A "jegyes tej" lehetne tõlem "jegyes gyümölcs" vagy "jegyes hús" is. Kép Kiváncsi lennék, hogy más országokban van-e hasonló juttatás?
Üdv.
Malacka
 
 


Sziasztok!

A benzinkúthoz: elég sok MOL kútnál volt/van az a lehajtható pelenkázó, mint amilyen Mekikben is van.

Szerencsére egyre több ún. Máltai játszótér nyílik, ahol van ovis Wc, meg felnött WC. Játszóház: ha rossz idö van, tilos a dohányzás, kutya -természetesen- nem mehet be, minden játék az EU szabványnak megfelelö: szóval elindultunk!! Ja, és nem kell játékot vinni, mert van homokozó készlet, meg kismotor.. És éjszakára örzik!
Persze ez még Bp.-en is ritkaságnak számít, de a III. kerületben 3 vagy 4 nyílt meg az elmúlt 5 évben.

Egyébként a pelenkázó, meg szoptató helységek a nagyobb bevásárlókban -már ahol van ilyen- ált.ban csak egy személyes...Kép

Én a vonaton úgy oldottam meg a szoptatást, hogy (ez persze nyáron volt) egy paraszt(?)inget vettem fel. Az jó bö, meg szellös és aláfért kényelmesen a baba, de ez a szoptató sátor nagyon jól hangzik. És nagyon jó lett a kép, Ági!

A babaülés témához nem szívesen szólnék: ui. nem szertném megint magam felhúzni rajta. (4 gyerek, van autónk, de nem mikrobusz..ja és mindegyik lurkónak van ülése: csak hogyan, hová paszírozzam be? Esetleg a rosszat hagyjuk itthon?Kép -ez persze csak rossz vicc volt)

Üdv: Verus

Kép
 
 


Sziasztok!
Tetszik az alapötlet. Amiért kissé szkeptikus vagyok, az az, hogy a legtöbb általatok felvetett gond a jéghegy csúcsa. Nekünk 4 gyerekünk van, és sok-sok tapasztalatunk. Minden témában csak megerõsíteni tudlak Titeket. Éttermek, Benzinkutak, közlekedés, stb. A helyzet rossz, és szerintem a probléma gyökerei a társadalmi problémákig nyúlnak vissza. Ma már egyáltalán nem olyan egyértelmüen pozitív dolog a gyermekvállalás, és az ezzel járó infrastrukturális dotálások. Sajnos. Nekem van egy barátnõm, aki képes volt és felpofozta azt az igazgatót, aki az állásinterjún, mikor meghallotta, hogy két gyerek is van, összecsapta a dossziéját, és azt mondta: "na nem, itt nem fog ovodát csinálni!". Nem mondom, hogy a módszer követendö, de a hozzáállás a legtöbb helyen ez, vagy ehhez hasonló.
Nagyszerü lenne, ha ez a kezdeményezés ténylegesen pozitív irányba tolná el a helyzetet. Szofi, és ez hogyan történne meg effektíve? Márminthogy lenne egy amolyan bababarát- matrica, amit az ominózus étterem, vagy bezinkút kitenne, hogy jelezze, megfelel a kritériumoknak? Érdekelne még, hogy mi az elképzelésed az elismertségrõl, meg arról is, hogy hogyan lehetne motiválni azokat, akik partnerek lennének ebben. (Anyagi motivációra gondolok természetesen, mert szerintem úgyis csak akkor müködhetne, nem? Kép )
Hajrá Bababarát-projekt!

Zalán
Zalán
 


Sziasztok!
Persze, hogy nem általánosítani akartam a személyes példámmal. Csak azt akartam mondani vele, hogy akkoriban nemígazán vizsgálódtak ilyen irányban. Az allergia nem divatbetegség ahogy néha cikizik, hanem életforma-betegség. Olyan a világ, amilyennek ismerjük,kpufogógázok, kémények, mûanyagok, károsanyagok, olyan anyagok amiket most találnak ki, és csak húsz év múlva derítik ki hogy károsak. Mû kaják, mû házak, mû víz, baktérium ölõ csodaszappanok, steril helyiségek, rengeteg gyógyszer, oltás, kevés fizikai terhelés, sok fölösleges kalória. Az immunrendszer egyre satnyább a környezet pedig egyre mutánsabb.
Az allergia kialakulásának esélyét akarják csökkenteni, ez megelõzés. Nemrég egy gyorsétteremben megfulladt a sültkrumplitól egy hat hónapos baba... Nem kommentálom, mindenkinek ezer kérdése lenne. egyébként az étterem mellett volt egy szupermarket, ahol bébiételt is lehetett volna kapni a krumpli árán.
Én inkább attól pipulok be, hogy a XXI században, amikor dõl az információ mindenhonnan, azt mondja a két hetes gyerek anyja: Tápszert is kap pótlásként a gyerk, mert HÍG a teje!!!! Azért gondolja, hogy híg, mert néha átlátszó!!!!
Pont szoptatáskor voltam ott. A gyerek egyik cicbõl jóízûen szopott, majd levették róla, ekkor felháborodottan keresett tovább, ekkor kapta a tápszert. Meg sem próbálták megetetni a másik mellbõl, amikor kérdeztem mi az oka, úgy néztek rám mintha én lennék az elsõ MArslakó.Pedig lenne kitõl kérdezni, egy védõnõnk van, és profi, háromgyerekes szaki. Szóval a sötétség veszélyes dolog, a bababarát ország legnagyobb veszélye. A közöny a társa.
Máltaiak vannak Gyõrben is, szép kertes házban, de játszótér sajna nincs. Oda viszem a kinõtt holmit, majd megkérdezem õket.
Itt egy normális játszótér sincs.Az állatkertünk szépen alakul, de pl. pelenkázó, gyerekWC nincs. Egy hinta sincs az állatkertben, pedig lehet, hogy több idõt töltenénk ott, költenénk a pénzünket, esetleg jóléreznénk magunkat stb. De ez nem a fontos szempontokat támasztja alá. egyébként a konkrét véleményem az, hogynézzünk körül a világban, meg kell vizsgálni az EU-s jogszabályokat a játszóterekere vonatkozóan(vannak), és ha másképp nem akkor szabályokkal, és azok betartatásával kell elindítani a folyamatot.
A gyerek üléseket tényleg nehéz bepréselni, nekünk egy kerekhátú asztránk van, két 3 pontos övvel, középen egy kétpontossal. A pici ülése az egyik szélén hárompontossal rögzízve, mert õt én kötöm be, a két nagy ülésmagasítót használ. Az a jó, amelyik nem egy db hungarocell, anyaggal behúzva, mert az kicsúszhat a gyerek alól. A nagyok bekötik saját magukat(7, 8.5). Valamelyik topicban írtam már, mi törtünk totálkárosra autót vétlenül. A lányom 8 hetes volt. Az életét a gyerekülésnek köszönhetem. A mikor a kocsi borult, azt sem tudtam én hol vagyok, ha fogom a babát én nyomtam volna agyon, vagy szabadon repült volna az ötkilós baba. Azóta sincs kockáztatás, csak bekötve utaznak.Attól rosszul vagyok, ha azt látom, hogy anyuka hátul táncoltatja a babát az ülében. Olyat is láttam, amikor e tevékenység mellett dohányoztak a kocsiban mindketten, felhúzott ablakoknál. Ez legalább olyan beleavatkozás a gyerek egészségez, élethez való jogába, mint az otthonszülés, vagya az abortusz. Ha nem hívsz orvost a gyerehez és abból kifolyólag pl. meghal, akkor büntetnek, ekkor nem.
Nem "füstölgök2 tovább
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zalán! Igazad van. De sok apróság, a mindennapok bosszankodásai legalább úgy tönkreteszik az életünket mint az alacsony GYES, vagy hogy 1 gyerek mellett simán elviszik a férjünket katonának. (egyenlõre)
Sokszor rákényszerülünk, hogy agresszívek legyünk, pedig csak az alapvetõ jogainkat akarjuk érvényesíteni vagy megvédeni.
Én nem gondoltam matricára, jutalomra...
Inkább büntetésre pl azoknál az építészeknél akik a most épülõ IX. kerület méregdrága házaiban elkövették, hogy:
1. minden épület, minden ajtaját, liftjét csak lépcsõn lehet megközelíteni.
2. a liftbe nem fér be se babakocsi, se tolókocsi.
3. az árkádot nagyon csinos lépcsõs emelkedõ tagolja többszintesre
4. a kapukban a kaputelefon olyan messze van az ajtótól, hogy még szólóban sem lehet elérni az ajtót a berregés alatt, nemhogy babakocsival.
Ezek a házak az utóbbi években épültek. Nagy hazai és nemzetközi elismerés közepette.
És még nem szólt nekik senki...hogy nem szeretjük.
Üdv.
Malacka
 
 


Sziasztok!

A babaülés-témakörhöz kapcsolódva szeretnék hozzászólni. Nekünk szerencsére VW Passatunk van, jó nagy és a csomagtartója is, ami három gyereknél nagy elõny. Mi úgy utazunk most, hogy hátul a két szélén (ahol 3 pontos biztonsági öv van, ül a két nagyobb gyerek, az egyik ülésmagasítóval, a másik rendes ülésben, közöttük én, szerencsére simán elférek, de a beülés vagy a kiszállás hosszadalmas feladat. Elöl az anyósülésen háttal ül a bébihordozójában a kicsi, aki éppenezért került elõre mert mindenféleképpen háttal kell bekötni (még ha hátsó ülésre kerülne akkor is), és így legalább én elõre tudok nyúlni ha gond van. Így megoldottuk végülis a dolgot, mert simán elérem középrõl, be tudom rakni a cumiját vagy ki tudom húzni a sapkát a szemébõl ha belecsúszott. Viszont elöl pl. rövidebb az öv mint hátul, az ülést mozgatjuk és sehogysem jó, mert ha annyira elõre lenne tolva hogy a kesztyûtartó is támassza,akkor már nem érné körbe az öv, így hátrébb van az ülés és így is egy kínszenvedés mire bekötjük.
Nekem az a gondom ezzel a most már kötelezõ erõvel bíró törvénnyel, hogy nagyon sok kivételt tartalmaz. Ilyen esetekben nem kötelezõ. Pl. a taxikat is szerintem ennek tükrében úgy kellene üzemeltetni, hogy rendelkezésre tudjon bocsátani a sofõr egy gyerekülést ha kisgyerekkel szállnak be. Meg számos ilyen probléma lenne ami nincs szabályozva. (Pl. mi van akkor ha a nagyszülõknek van csak kocsijuk, a szülõknek nincs, akkor a nagyszülõ vegyen a gyereknek egy ülést arra a néhány alkalomra amikor furikázza?)
A Zsomimama által fentiekben leírtak engem is nagyon fel szoktak háborítani, mikor a gyerek a hátsó ülésen jön-megy, anyuka vagy éppen a nagyi emelgeti, egyik sincs persze bekötve, vagy a dohányzás a kocsiban.

Zalán javaslatához, hogy a bababarát helyeket matricák jelölnék annyit, hogy korábba a Kismamában már voltak ilyen felhívások hogy jelentkezzenek olyan munkahelyek ahol kisgyerekeseket foglalkoztatnának részmunkaidõben, úgy tudom néhány jelentkezett is, és õk kaptak valamiféle matricát, meg néhány vendéglátóhely is.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Nagyon tetszik a topic alapötlete. Nyugodtan írjátok, le a kellemes meglepetéseket is. Szinte bizonyos, hogy a babanet egy-két hónapon belül készít egy bababarát rovatot ahol azokat fogjuk népszerûsíteni akik gondolnak a várandós anyukákra és a kisbabás családokra. A topicban leírtak jó kiindulópontul szolgálnak majd! Kép
Jó gyûjtögetést!
apa
apa
 


És pl. egy Trabantban, vagy egy Skodában hová teszitek a gyerekülést? Vagy abban ne utazzon a gyerek?
Névtelen
 


Szofi!

Az én lányom Kupakólának hívta. Visszakérdeztem, milyen kóla? KUPAK! felelte.

A hiperaktivitás és az ajzószerek használata két külön dolog!! Mélyen megbánthatsz ezzel másokat!

A tej: én laktózérzékeny vagyok. Anna nem kapott 2 éves koráig színtejet. Most nagyon szereti.

A tápszerlobbihoz: nem az a gond, hogy tejet egyéves korig ne, és pici babának ha nincs anyatej, tápszert. Szerintem a baj ott kezdõdik a tápszerrel, ha egy 7 hónapos baba már (önszántábó) nem akar szopni, a doki tápszert ír fel neki _másfél_ éves koráig!!! Minek? igyon csipkebogyóteát és vizet, narancslét, nem?

Eszter
Rebekanna
 


Gyerekülés:

Régebb volt egy olyan, még a kötelezõség elõtt, hogy ha nem fér be három gyerekülés, akkor az egyik gyerek mehet anélkül. de csak akkor, ha tényleg nncs megoldás. Hogy ez most hogy van...?
Nekünk egy olyan gyerekülésünk van, aminek elöl van egy vértje (hasonló van hungarocelbõl is, háttámlás, de nincsenek összerögzítve), össze van kapcsolva az aljával, bármelyik oldalra lehet ezt a csatlakozót tenni. Mûanyag, nem tud kicsúszni a gyerek belõle. Igaz, háttámlája nincs. Kicsiket (13,5 kilótól nemtommeddig) vétrrel együtt kétpontos õvvel, vagy hárompontossal úgy, hogy a háta mögött meg a felsõ szár, nagyobbakat vérttel együtt, mint a sima ülésmagasítóval, csak ennek jobb az oldalvédelme...

Nálunk a nagyszülõknek van csak autója, igaz, sokat utazunk együtt.

Én AKAROK egy Fiat multiplát, abban hat rendes ülés van! (potom négymillió) Holnapo megveszemKép Kép Kép 8)
Eszter

u.i. Ami nem jó gyerekülés, az mért nem?
rebekanna
 


Szia névtelen!
Van a családtagjaink között ilyen autó, trabi, és szereltettek bele övet hátra, hogy a gyerekülést be tudják kötni. Ez szerintem nem csak pénz(bár az ülés ÁFA-ja felháborító),hanem hozzáállás kérdése. Ha akarod, megtudod oldani, hogy bel egyen kötve a gyerek. egyedül hordom mindenhova a gyerekeket, a kicsi természetesen velem van,ugye nem hagynám otthon kéthetesen egyedül. Persze a pici hordozóban volt akkor még. Nemhiszem hogy az lett volna a megoldás, hogy a nagyok nem mennek oviba, isibe, ami 5 km-re van, és nincs közvetlen busz, meg kísérõ. Ha muszály, akkor csak megoldások vannak, és nem kifogások.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Nem tudjátok, hogy hány éves kortól/hány kilótól lehet ülésmagasítót használni teljes gyerekülés helyett?
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: