Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topikot, mert a napokban vettünk egy digitális fényképezőt, és szeretném ha adtátok tippeket, ti hogy , milyen papírral, nyomtatóval, ill. ha nem házilag, akkor hol hívatjátok elő a képeiteket?
Jó lenne, ha árakat is tudnátok írni.
Előre is köszönöm a segítségeteket:
Ildikó
 
 


Ildikó!

Ha nem otthon nyomtatod ki, akkor a tar.hu van papírképkidolgozás digitálisból, ill. most láttam, hogy a Rossmannban is be lehet adni cd-n vagy floppy-n. Biztosan van még máshol is.
Árak a honlapokon.

Ha otthon akarod kinyomtatni, akkor a HP fotópapírja a legjobb és legmegbízhatóbb minőségű, de elég húzos ára van.

Nyomtatóból pedig a szines laser a legjobb.

A titntasugarassal kinyomtatott kép sajnos nagyon sérülékeny, nedvesség hatására elkenődik. Kép

Én ennyit tudok róla. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Ildikó!

Nekem elég régen van digitális fényképezőgépem. Én elöször fotónyomtatóval nyomtattam ki a képeket, de elég rossz a minőségük. És nagyon drága a festékpatron a nyomtatóba.

A Westend City Média Márk üzletében van egy olyan gép, ami rögtön megcsinálja. 1 db kép 69 ft, 10x15-ös méretet csinál. Jó minőségű a kép.

Ha közel esik esetleg a Fóti Cora, akkor ott 49 ft-ért hívják elő a 9x13-as méretet. Ez is jó minőség. 4 napos határidőre válalnak.

A Média Markba mindenféle adathordozót elfogad, csak a Sony memorysticket (a pro-t, rozsaszín szinű) nem fogadja el. A corába a smart mediát és a compakt flast elfogadják.

Remélem tudtam segíteni.

Van az indexen ilyen fórum, hogy hol érdemes kidolgozni ezeket a képeket.

Szia

Fanni
fanni5
Budapest
 
 

 
 

A Fuji boltban a Blahán (a vili megállóval párhuzamosan, a szálloda mellett) készítenek képeket, ott is bármiről előhívnak, és a 10x15-ös kép 60 Ft ha jól emlékszem.

Ott a legolcsóbb és a minősége is jó.

Ugyanis a Media Marktban szerintem gyengébb a kidolgozás.
(Legalábbis szerintem a Fuji szebben dolgozott.)

Edina
Edina
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget!

Mi is nyomtattunk már ki képeket nyomtatóval, de nem nagyon vagyok megelégedve velük, ugyhogy ki fogom próbálni az internetes képrendelést.

Sajnos mi vidéken lakunk, így a Média Markt, Cora stb. kiesett.

Még egyszer köszönöm, Ildikó

/ Amúgy nekünk Canon PowerShot A40-es gépünk van. Szerintetek ez jó? És a fényképek minősége főleg az előhívástól függ, vagy a fényképezőgéptől? /
 
 


Nagyba fugg a fenykepezo geptol. Ha tud tobb fele minosegu kepet kesziteni a gepetek, akkor milyen minoseget valasztottal fenykepezeskor.
Névtelen
 


Alapozó: Digitális fényképezés 1.
http://www.origo.hu/techbazis/digitech/20020311alapozo.html

Alapozó: Digitális fényképezés 2.
http://www.origo.hu/techbazis/digitech/20020314azexpozicio.html

Alapozó: Digitális fényképezés 3.
http://www.origo.hu/techbazis/multimedia/20020319alapozo.html

Digitális fotó labor a számítógépben
http://www.photonet.hu/digitalis/foto_labor.html

http://www.fotomania.hu/fotoaruhaz/fotolabor.html
Nem kell többé sorba állnia! Íróasztalánál ülve rendelhet digitális fotóiról valódi fényképeket!
Képeit a világ egyik legmodernebb Fujifilm Frontier digitális fotolaborán kiváló szakemberek kontrollálásával hívjuk elő.
Képeit 36 ÓRÁN BELÜL HÁZHOZ SZÁLLÍTJUK AZ ORSZÁG TERÜLETÉN pl. 9x13 49.-Ft, 10x15 60.-Ft

http://www.fotomax.hu/
Letölthető egy cd-re író program amivel a megrendelést összelehet állítani
9 x 13 45 Ft 10 x 15 55 Ft

http://www.gyorsnyomda.hu/
9X13 (9X12*) cm 89 Ft/db, 10X15 (10X13*) cm 119 Ft/db

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Köszi Bigacsiga!

Ildikó
 
 


most hirdeti magát a Rossmann, ami ugye elég sok helyen van már:

www. rossmann.hu
ezen belül majd az akciók, majd a digitális képkidolgozás menüpont
a lényeg, hogy 59 Ft a 10*15-ös kép.

És azt írják, hogy az Önhöz legközelebb eső rossamnnban lehet a képeket átvenni.
Tehát még postaktg-et sem kell fizetni.

Móró
Móró
 


Ildikó

Nekem egy hp photosmart 7150-en tintasugaras fotónyomtatóm van, természetesen fotó papírra nyomtatok vele, ami nem túl olcsó, a festék kazetta meg főleg de sokat bír, és én megvagyok vele elégedve!
Az igaz hogy főleg eleinte sérülékeny a kép, de nálam még semmi gond nem volt velük pedig a családban nagyon sok helyre készítettem már.
Nekem az egyik hobbim a képekkel való foglalkozás, szeretek montázsokat, üdvözlő kártyákat, A4-es méretű okleveleket stb. készíteni, amik többnyire nem szabvány méret és így nem is tudnám megrendelni őket!
Tehát ha kreatív dolgokat szeretnél kihozni belőle akkor jó az otthoni nyomtatás , ha simán csak a képeket szeretnéd viszontlátni akkor olcsóbb lehet, bár még nem számoltam ki őszintén szólva ha megrendeled.
Amíg nem volt a fotónyomtatóm én a RingFOTO -nál /www.ringfoto.hu/ rendeltem és jó minőségűek lettek gyorsan postai úton érkeztek én is vidéki vagyok!

Üdv: Dzsili
 
 


Árak a ringFoto -nál :
9*13 45,- Ft
10*15 55,- Ft

szerintem az egyik legjobb!

Dzsili
 
 


Móró, Köszönöm a tippet!

Dzsili!
Már láttam a kislányod topikjában hogy te nagyon jó képeket tudsz csinálni, ötletesek és egyediek!
Viszont én sajnos nem vagyok annyira jártas a fotóprogramokban, hogy hasonló képeket készítsekKép
Ugyhogy valószínű, maradok a másik verziónál.
De köszönöm a segítségetKép

Ildikó
 
 


Ildikó,

Nekünk is A40-esünk van. Nagyon bevált, a képek gyönyörűek. A Fotexnél hívattunk elő papírképet, alig lehet megmondani, hogy digitális. Amiket írtatok, azok persze olcsóbbak, ki fogom az interneteseket próbálni.

Gabinéni
 


NE!!!! a Media Marktba menjetek előhivatni.
az eladók annyira taplók, a kép minősége meg elég sz*r.

Beus
Névtelen
 


Én most a Rossmannban jártam úgy, hogy csak a képek felét hívták elő, a többihez meg azt a megjegyzést tették, hogy: "nem olvasható". Otthon megnéztem, és minden képet ugynúgy meg lehetett nézni a gépen. Akkor miért nem hívták elő a többit? Van ötletetek?
Egyébként a Rossmannban 45 ft. képenként, és 200 forint a transzfer kökltség.

titati
 
 


Sziasztok!

Én nyitottam ezt a topikot, és végre sikerült is egy jó digi képelőhívásra akadnom:
www.fotomax.hu
Ide tettem fel intereten keresztül a képeket, az ár 10x15 képnél 55 forint, + 490 forint szállítási költség. Már két nap múlva kezembe voltak a képek, postán, ami nekem vidéki lévén nagyon gyors. A minősége is jó, szóval meg vagyok velük elégedve.

Ildikó
 
 


Ildikó!

Örülök, hogy sikerült megtalálnod a neked megfelelőt! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
KösziKép

Ildikó
Ildikó
 


Nem tudjatok mostanaban hol lehet viszonylag olcson papirkepet csinaltatni? Tavaly a fotomarket-be vittem, es nagyon meg voltam vele elegedve, de ugy remlik, joval olcsobb volt, mint amit most olvastam a honlapjukon.
Petine
 
 


Én a múlt karácsonykor kipróbáltam Ildikó által ajánlott Fotomaxot és maximálisan meg voltam vele elégedve.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Petine
Én a Blahához szoktam vinni a József körútra (azt hiszem Fotex). Itt a legolcsóbb és elég jó. Rögtön ahogy feljössz az aluljáróból a Mc Donalds felé.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
A Fotomarket Kft. (Lurdy Ház) szerintem a legolcsóbb és olyan minőségben dolgoznak mint a Fotex, ráadásul ugyan olyan papírra is.
9x13 30Ft
10x15 35Ft
Interneten is el lehet küldeni a képet és ha érte mész akkor csak a képek árát kell fizetni.
Mi kipróbáltuk és szuper.
Edit
 
 


Ez jól hangzik, ki is próbálom Kép
A fotexnél most 48Ft a 9x13-as, ha CD-n viszed és nem kell válogatni. Internetes megrendelésnél is 43Ft. Pedig régen ez volt a legolcsóbb, csakhogy nem olyan mértékben csökkentek az árak, mint a konkurenciáknál.

Kép

KépKép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: