Új privát üzeneted érkezett!

Citrom, lehet, hogy túlsütöd a sütikét? Nekem nem szokott ráragadni a süti, viszont idönként kigyullad, ha lusta vagyok levagdosni a kilógó széleket. A harmadik alkalom után mondtam neki, hogy anyád, és visszatértem a (számomra) jól bevált alufóliához (ha kell, akkor bevajazom a fóliát miután elsimítottam a tepsiben) Sok sikert!
Cseri
 


Én melegen ill. langyosan szedem le a papírt. Az alufólia sokszor elszakad , meg nehezen szedem ki a sütiből , ha véletlenül beleragad.
Jóformán mindent papírral sütök , még a kenyeret is.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Citrom, nekem is mindig ilyesmi bajom volt, aztán Németországban kipróbáltam a HEWA márkájú papírt, és nagyon bevált. És már itthon is kapható.

Liana
 
 

 
 

Köszi lányok! Mikor leírtam sütőpapír gondomat,éppen sütöttem,és láss csodát ,nem ragadt ráKép Még langyosan lehúztam. Lehet,hogy a megfelelő hőfok számít? Kép

Noémi
 
 


Tárgy:S.O.S. Ruhaszárítás!

Sziasztok!

Nagy a gondom. Kicsi garzonban élek, a kimosott ruhákat szárítón, nappaliban szárítom. Néha - leginkább a sötét és pamut pólóknak vagy vastagabb - ruhadaraboknak elviselhetetlenül áporodott szaga lesz szárazon.
Pedig nagyon illatosak, mikor kiveszem a gépből.
Ha hazérek az ablakot is kinyitom, hogy frissebben száradjanak, de mindhiába.

Elkeserít, mert nem tudom megoldani aproblémát és nagyon büdösek, felvéve is lehet érezni.

Mit tehetnék, mivel próbálkozzak, ti hogyan csináljátok?

Köszönöm
M
 
 


Na erre én is kíváncsi lennék, mert a fiamnak van egy vastagabb pamut anyagból készült pizsamája, amivel nekem is ez a bajom. Semmi mással, csak ezzel a pizsamával... (Mondjuk télen lehet, h bejöün a radiátoron való szárítás, emg fogom próbálni, de hát nyáron mit csinálok??)

Zs.

Zsóka
 
 


Mondjuk Zsókáéknál nem hiszem,de talán Monetnek bejöhetne az ablakon kilógatós szárító? Anno panellakó koromban láttam sokat belőle, mondjuk nekem kicsit erősnek tűnt teszem azt a 10. emeleten kipakolni a ruhákat, de csipesszel tán nem ügyKép

Ildi

Ildi
 
 


Szia Pildi!

Kevésbé zavarna a látvány és hogy mások mit gondolnak, de sajnos nem működik a kilógatás
a belváros közepén :-(
még keresem a megoldást.
 
 


Monet!
Mi ventillátorozunk. Nem olcsó, de ha azt veszem, az ismételt mosásnál nem drágább.
Nekem a törölközők büdösödtek be régen.
 
 


Ki lehetne a Cocolino száritás könnyítő öblítőjét próbálni.
Vagy ha nincs más megoldás venni kell egy mosó- szárítógépet, és ha nem is teljesen, de félig meg kell szárítani a ruháklat.
Vagy egy olyan mosógépet aminek legalább 1300 centrifugája van.
A vastagabb ruhákat válfára is lehet akasztani.
A törölködzőket nem egy kötélre szoktam tenni, hanem kettőre, így nem lóg össze a két vizes vége és szintén gyorsabban szárad.
Időnként meg is szoktam forgatni őket, hogy a vizesebb fele kerüljön kívülre a szárazabb belüre.
Amikor az időjárá engedi, nappalra az ablakot résnyire nyitva is lehet hagyni, akkor a pára is el tud menni a lakásból.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az ötleteket!
1000-es a centrifuga; már ez is eléggé ö.gyűri a ruhákat, a magasabb fordulatszámú nem teszi még nehezebbé a vasalást?
Cocolino szárítás könnyítő??? Mik vannak!? Majd utánanézek v.melyik üzletben.
A venti jónak tűnik. Meddig kell bekapcsolva hagyni, milyen fokozaton?

Érdekes, de a törülközőkkel soha semmi bajom nem volt eddig, sőt azok a legfrissebbek!

Hihetetlen, komolyan. Már azon is gondolkodtam, hogy a ruha anyaga az oka mindennek. Mert konkrét holmik büdösödnek csak be (mind 100% pamut!!!, ugyanakkor azok közül sem mindegyik).
 
 


SziasztokKép

Régen nekem is hasonló problémáim voltak egyes holmikkal. Az igazi megoldást az hozta, hogy ezeket a lehető legszellősebb helyen teregettem. Kiválogattam a renitens darabokat és ugy teritettem ki, hogy ne érjen össze a két fele és jó sok hely legyen körülötte, legtöbbször a székre kerültek, vagy a radiátorra és nem a száritóra a tömegnyomorbaKép

KépKép
KépKép
 


Ágiboszi!
Kép Én is ezt mondtam a törölködzökre. Kép

Monet!
Most cseréltem le a jó kis 15 éves mosógépemet.
A régi is ugyan ez a márka volt, de
sok vizet és öblítőt használt, és mégsem voltak olyan illatosak a ruhák,
az is tudta a "vasalás könnyítő" fokozatot és mégsem voltak gyűröttek a ruhák pedig annak is 1000 centrifugája volt,

az új egy új technológiával mos, kevés vízzel és én is azt tapasztalom, ha megtömöm, vagy bele teszem az 5 kiló ruhát, bizony bizony gyűröttebbek az átlagnál, öblítő ide vagy oda.

Én most azt csinálom, hogy válogatom a ruhákat és ami ilyen tiszta pamut abból csak egy féladagot mosok ki egyszerre. Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Az én mosdógépemnek is 1000-es a fordulatszáma, nekem megfelel így, nem kellene nagyobb ford.számú. Szerintem is az anyaggal lehet a gubanc, emrt semmi nem büdösödik meg, még akkor sem, ha több napig szárad (pl ősszel, amikor még nincs fűtési szezon, a farmernadrágok ilyenek), csak ez a pizsama...
Na mindegy, úgyis itt a fűtési szezon, gond elnapolva kb áprilisig Kép.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Siemens SiwamatXB 1060-as mosógépem van, kb. 1,5 éve vettem. Elméletileg ez már az intelligens gépek közé tartozik, mert "tudja" mekkora mennyiséghez mennyi vizet, áramot használjon (vagyis megörültem, hogy környezetbarát és költséghatékony is)
Hogy ez így van-e, nem tudom megítélni. Azt tudom, hogy szerintem sokkal több mosószert, ill. öblítőt használok, mint amennyit a csomagoláson lévő leírások meghatároznak. Én így találom tisztának és illatosanak a ruhákat.
Mostantól apró adagokban fogok mosni és szellősen teregetni, ami azt jelenti, hogy kb. 2x annyit fog menni a mosógép, 2x annyi helyet fognak a szárítón elfoglalni és 2x annyi időt fog igénybe venni a látvány a szobában, a hajtogatás, vasalás stb.

Ez van. Kipróbálom, és jelentek róla :-)

M
 
 


Sziasztok!

Mostam fehéret és sötétet.
Minden ruha illatos!
Valóban ez lehet a titka, fél adagot mosni és távol egymástól, szellősen teregetni, nyitott ablaknál (amikor lehet).

KÖSZÖNÖM MÉG1X AZ ÖTLETEKET!!!
M
 
 


Monet!

Ez tök jó hír! Kép Kép
További jó illatozást! Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok, hasonló a problémám mint Monet-nak, csak nálam már akkor sem jó illatúak a ruhák, amikor kiveszem őket a gépből. Nem büdösek, de illatuk sincs. Pedig jó sok öblítőt öntök bele (Silan). A gépem egy éves, nem hiszem, hogy azzal lenne a baj.Nincs valami ötletetek?
Sckata
 


Kata!

Másik Silan.

Nekem a világoskék a jobb szagú, a többit ki nem állhatom. Kép

másik Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pont világoskék van nekem is! Kép
Öntsek még többet?
Sckata
 


Én Lenort (kék vagy zöld) használok, szerintem nagyon jó az illata és puhítja a ruhát.
A mosás problémám óta vettem Cocolino vasaláskönnyítő öblítőt (kék) és száradáskönnyítőt (sárga).
Őszintén szólva nem vettem észre különbséget.
De ugyanúgy finom illatuk van.

A régi problémámom tényleg csak úgy tudtam segíteni, hogy fél adagokat mosok (előmosással), jó sok öblítővel és csak minden második sorba akasztom ki a ruhákat úgy, hogy se önmagával, se másik ruhával nem érintkezik. Körülményes és több időt igényel (gondolom drágább is), de azóta meg vagyok elégedve. Igaz, előfordult azóta már, hogy mellékszag (kicsit áporodott) volt ruháknak. De talán többet mostam egyszerre, mint kellett volna (ezek csak a sötét, vastagabb anyagú holmikra vonatkoznak, a többivel semmi gond).
 
 


Monet!

Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!


Én öntenék, de a mosógépbe korlátozott az adagoló mérete, így csak annyit teszek amennyit enged.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Szia Bigacsiga!

Van még egy jó ötletem!
Anyukám csinála így, és van benne igazság.
Az öblítőt nem a rekeszbe önti, hanem amikor kész a mosás, kinyitja a mosógép ajtaját és a ruhák közé önti. Így tuti nem vész el egy csepp sem!
 
 


Monet!

Sajnos nem jó ötlet, mert nekem a gép a mosások között enyhén kicentrifugázza a vizet, így ha csak bezuttyintanék 30 ml liter öblítőt az mind egy helyen koncentrálódna.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Büdi ruhákkal én is kínlódtam, mert igyekeztem a ruhákat anyaguknak megfelelö centrifugálásra beállítani.Plusz müanyag ablakokra cseréltük a régi fát.Na büdi is volt rendesen.Ezután gyakrabban szellöztettem, maximumon centrizek mindent (inkább picit többet vasalok) és vettem mégegy szárogatót.Nem a mosott ruhamennyiséget csökkentettem, hanem a szárítófelületet növeltem.Nem mindegy az sem, hogyan teregetsz.Pl. egy fürdölepedöt nem mindegy hogy középen lógatod-e fel és a két vizes frottírréteg egymáson próbál száradni és szellözni vagy a legvégére felcsipeszeled.Ha túl alacsony hozzá a szárogató akkor a törölközöt 2 vagy 3 párhuzamos "drótra" (vagy mire) teregetem, így a törcsi két fele közt van legalább 15-20 cm légréteg.Az öblítökröl.Kizárólag Lenort használtam, de nagyon leromlott a minösége a pár évvel ezelöttihez képest.Talán észrevettétek, hogy a hagyományos 4 literes flakonos öblítök eltüntek és mindenhol a koncentrátumot árulják, de a vicc az az, hogy ez a koncentrátum olyan sürüségü, mint régen a "normál".Emléxem, hogy régen a koncentrátum idönként olyan sürü volt, hogy alig folyt ki a flakonból.Szóval átverés a javából.Azóta is próbálkozom, keresgélek, változó sikerrel.Már csak azért is, mert megfigyeltem, hogy ha új fajtát veszek, akkor egy darabig jobban érzem, aztán megszokja az orrom és már kevésbé.Ezért aztán állandóan két különbözö illatút váltogatok, egyik mosásnál egyiket használom, másiknál a másikat.És színültig rakom az öblítös rekeszt és a keményítös rekeszt, mivel soha nem keményítek.Ja és egy illatajánlat - virágos illatokat kedvelöknek a Lenor Summer.Sárga.
Cseri
 


Érdemes lehet megnéznetek az oldalam... Olvastam, hogy sokan bajlódnak a mosással! Itt lehet hogy találtok megoldást rá: http://www.tudatoshaztartas.hu

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: