Új privát üzeneted érkezett!

panu,
felkarikázod a cukkinit, beleteszed karikáánként 1 tepsibe és mexórod mindenféle fűszerkeverékkel a tetejét, majd beteszed pár percre a sütőbe.

Répa zsülienre: sk, persze. olyan 5 cm-es darabokra vágom fel, mad ezeket a darabokat nagyon vékonyra szeletelem, végül a szeleteket továbbra is hosszában gyufaszálnyira.

k

Kép

Kép
 


Látom, halódunk, ezért kicsit összeszedem a heti menünket:

H: húsleves, paradicsomszósz, főtt krumpli és a levesben főtt husika (imádom ezt a kaját)
K: Husileves, krumplistészta
Sze: Tarhonyaleves, tegnapi tészta
Cs: Zöldborsóleves, Rántott tengeri halfilé rizzsel
P: Krumplileves, rakott brokkoli

Holnapra maradt a maiból, valszeg nem főzök. Ha mégis, szilvalekis gombóc lesz.
Vasárnap Apa főz bajai hallevet a ház bográcsban, tartunk a házban egy nyárbúcsúztató kinnevős összejövetelt Kép.

Többiek???

Ja, van egy tuti (nekem) édességreceptem, ha leírjátok a heti menüt, leírom, sőt! Fotót is dobok ;).

Kriszti

Kép

Kép
 


3 kanál dijoni mustár és 4 kanál méz. ezt keverd össze, majd tegyél bele csíkokra vágott csirkemellet, hagyd benne állni egy kicsit (hűtőben). tégy olajat egy lábosba, majd abba tedd bele a bepácolt húst, páccal együtt és párold meg. rizs illik hozzá.

heti menü (ki fogtok nevetni)
H: rántott hús+rizs+papardicsomsaláta
K: rántott hús+sült krumpli+saláta
Sz: rántott hús+saláta+ Lizinek sültkrumpli
Cs: milánói spagettivel
P: milánói spagettivel

Kép Kép
hiába, én dolgoztam, apa nem főz, nagyi pedig nem volt itt Kép

ma készül majd húsleves és pogácsa, valamint fűszeres hal fóliában sütve.
holnap lesz csirke gazdagon és sütik, meg torta Kép Kép

panu
 
 

 
 

Hú azért az édesség receptért én is írok gyorsan. Kép Kép

H: tejszínes csirke +rizs, almás +túros rétes
K: hétfői maradék
Sz.:: vegeta leves káposztástészta
Cs: sült pulykamáj tört krumpli
P: csütörtöki maradék
Sz: töltött káposzta
V: ebédre vagyunk hivatalosak

Jövő hét

H: töltött káposzta
A többit még nem tudom.

De most már jöhet az édesség recept!!!!!!!!!!!!!!!

Ja nincs valakinek otthon kenyér sütőgéphez jó kenyér receptje.

Zsuzsi
 


Zsuzsi,
www.kenyer.lap.hu

Receptet pötyögöm mingyá

kriszti

Kép

Kép
 


Másfél csomag négyzet alakú háztartási keksz
2 nagy dobozos tejföl (7-8 dl)
1 csomag vaníliás cukor
1-2 teáslkanál kanál porcukor
bármilyen gyümölcs
tortazselé (én 2 db Haas-t vettem). lehet színes is, de lehet gyümölcslével kevert vízzel készíteni (én legutóbb fele-fele víz/meggbefőtt levével csináltam) és akkor magad színezed.

Összekeverem a tejfölt a cukrokkal.
Felteszem a vizet a zselének.
Egy jénai (nekem van lázánnyás) tálba - négyzet alakú (az enyém 29x16x6 cm-es és ez tele van a sütivel) - beleteszek egy réteg kekszet szorosan egymás mellé.
Rá a tejfölt, majd folyamatosan addig, amíg el nem fogy a keksz. Az utolsó réteg tejföl legyen, erre ráteszem a bármilyen gyümölcsöt, majd leöntöm a tortazselével és 24 órára beteszem a hűtőbe. Fedjétek le, nehogy hűtőízű legyen.
Másnap ehető és isteni!
Ha aznap akarjátok kajálni, akkor tejszínnel lehet keverni a tejfölt.

Én nem szeretem a tejbe, stb áztatott kekszet, mert csucsogós Kép. Ez viszont nem lesz olyan.
Eszter is imádja, megyek és gyors készítek is egyet.

Fotó (bocs, kicsit homályos):

Kép

Kép

Kép
 


Kriszti,

EZER PUSZI NEKED EZÉRT A SZUPI RECEPTÉRT
PONT AZ ILYENEK AZ ÉN CSALÁDOM KEDVENCEI.
JÖVÖHÉTEN MEG IS CSINÁLOM.

KÖSZI KENYÉRLAP.HU ISMEREM CSAK GONDOLTAM VAN VALAKINEK VALAMI JÓ KIS BEVÁLT RECEPTJE.


ZSUZSI
 


Zsuzsi,
de örülök! Komolyan. Kíváncsi vagyok, hoyg sikerült, majd írdd és fotózd le, okés?

kriszti

Kép

Kép
 


A család szerint fincsi ebéd készült ma, úgyhogy megosztom veletek.
Volt itthon tengeri halfilé. A filéket besóztam, borsoztam és leraktam egy tepsi aljába. Szórtam mellé brokkolit (mirelit) leöntöttem csirkekrém levessel (zacskós), az egészet megszórtam petrezselyemmel és oregánóval. Így sütöttem fólia alatt, aztán levettem a fóliát és így is sütöttem egy kicsit majd megszórtam reszelt sajttal és úgy folytattam a sütést amíg a sajt rá nem pirult egy kicsit a tetejére. Krumplipüré volt hozzá.

Estére meg apa!!! (figyelitek: APA!) azt mondta süt palacsintát. Már alig várom. Gondoltam előre is tekerem az órát egy kicsit. :-)

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Brigi, ezt kipróbálom majd Kép
én ma spenótos nokedlit csináltam Kép főzelékben nem fogy

1 csomag mirelit parajt felengedsz, tégy bele 3 tojást, sót, kevés őrölt szerecsendiót, és adj hozzá annyi lisztet, amennyit felvesz (a nokitészta szokásos állagáig). ezt főzd ki. egy pohár tejfölbe tégy zúzott fokhagymát, ezzel és reszelt sajttal tálald.
szép zöld színű nokedli lesz belőle Kép

panu
 
 


Brigi,
hogy sikerült a palacsinta?

Kép

Kép
 


Kriszti,

Már múlt héten megcsináltam a sütit csak idáig mindig elfelejtetem fel rakni.

Szóval nagyon fincsi volt az egész családnak izlet
külalakja nem volt olyan szép mint a tied.

Kép
Kép

Zsuzsi
 


szombat:rizsehús
vasárnap:rizseshús
hétfő:rántothús krumplipüré
kedd:zőldbab leves tepsis hús
szerda:zőldbab leves mákostészta
csütörtök:paradicsomoskáposzta sülthús
péntek:paradicsomoskáposzta sülthús
szombat:??????????????
vasárnap:???????????????????????

tepsis hús:
0,5l Tejfölt vegetával őrölt borssal összekeverem,
Krumplit cikkekre vágom tepsi aljára, rakom + hagyma cikkek fél adag tejfölös lötty a tetejére,
Karajszeleteket megkenem mustárral majd lisztbe forgatom majd rárakom a krumplira,
Tetejére a maradék tejfölös löttyi.
1,5 órát alufólia alatt párolom majd leveszem róla és pirítom kicsit még.
 


Kriszti, A palacsinta finom volt. Ez nálunk mindig apa reszortja. Én valamiért a szakácskönyvből is elrontom, ő meg fejből nyomja. Persze épp ezért évente kb 2-szer van pali nálunk.

Kép

Kép

Kép
 
 


Hali,
jó régen nem írtunk már.
Gyors idedobom a múlt csütörtöki vacsinkat:

Saláta:
paradicsom, lilaahagyma, fetasajt és zöldfűszerek, kevés olivás+citromos öntet rá:

Kép

mellé egy kis melegszenya.
Töltelék:
1 löncshús, 1 májkrém, fél doboz tejföl, 1 tk mustár összekever, ráken a vajas alapra, majd 1 vékony szelet sajttal (trapista) betakar.

Mellé fini vérnarncsos gyümölcsteát öblíteni Kép.

Kép

Jó étvágyat!

Kriszti

Kép

Kép
 


Sziasztok
Roki vagyok Eszteranyu nagyon szuper a kekszes sütid megcsináltam és az egész család oda volt érte az Anyősom kérdezte a "a tésztát is én csináltam"nem 1 konyhatündér amugy de észre sem vette hogy kekszböl van főleg hogy csak tejföl a krém.Fenntartásaim voltak mert nem szeretem a tejfölt de ez csúcs szuper köszi hogy megosztottad ezt a receptet velünk...... KépKépKép

Sajnálom hogy már nem ír senki pedig szivesen vennék könnyü gyors kaja recepteket.Még Panu spenótos nokiját szeretném kipróbálni.

De írjatok kiváncsi vagyok nagyon nagyon KépO

Sziaszok Era
 
 


hali!

Írtam mégsam jelöli hogy valaki itt járt az utolsó üzenetnél ,ezért írok +1x hogy észre vegyétek hogy itt jártak.
hello Roki
 
 


Sziasztok,
én még ide nem nagyon írtam asszemKép
Nálunk nagyon megy a Jamie Oliver féle amerikai palacsinta. Kóstoljátok meg, tutiKépKép


2-4 SZEMÉLYRE
3 nagyobb tojás

Krisz
 


Krisz,

Tündér vagy. Épp nemrég majdnem vettem ilyen port, de akkor itt az eredeti recept!

Köszi!

Kép

Kép

Kép
 
 


Csajok,
örülök, hogy írtatok megint, jó tudni, hogy van igény a receptekre!

Roki,
Neked is örülök Kép, ha van tuti recepted, kérlek írdd le!
Kekszes süti: nekem is fenntartásom volt, hogy csucsogós, de NEM! ISteni fini Kép!

Krisz,
kipróbálom!

Szóval:
van még pár kaja, készítettem fotókat is, hamarosan írom is.

Kriszti

Kép

Kép
 


Lányok, Help!!! Karácsonyi kaja ötletek?

Kép

Kép

Kép
 
 


Túrófánk:

25 dkg túró
2 tojás
10 dkg liszt+2 kiskanál sütőpor jól összekeverve
2-3 ek kristálycukor
1 cs vaníliás cukor

Összekeverni, nem túl forró olajban lassú tűzön kanállal kiszaggatva megsütni.

Lekvárral, kakaóporral, fahéjjal, natúran is isteni!

Kép

Kép
 


Nos, akkor a heti kajánk (június közepe):
Receptekkel!!!

H: karalábleves, brokkolikrémes tészta
K: tarhonyaleves, almaszósz (tettem bele őszibarackot is 2 db-ot), sült csirkecsíkokkal
Sz:zölborsóleves sok zöldséggel, tésztával; pácolt sült halacska, petrezselymes újkrumpli, meggyszósz nem sűrűre főzve,
Cs: Tegnapi leves, rakott kelkáposzta
P: Tejfölös krumplileves, rakott kelkáposzta (2 tállal készítettem tegnap, mert sok lett, ui vendégeim voltak, de elég lett, így ma sütöttem meg a második tál rakott kelt)
Sz terv: tárkonyos csirkeraguleves, túrófánk - vagy palacsinta tojáspótló porral...
V még nem tudom, mi lesz. 5let ;)?

Brokkolikrémes tészta:
5-6 fej fagyasztott brokkolit megfőzök sós vízben, majd teszek bele
20 dkg mascarpone sajtot (amiből tiramisu lett volna, csak tojást ugye nem lehet),
1 gerizd fokhagymát, majd botmixerrel összetöröm.
Bele egy lábosba, bele még füstölt-, trapista- és márványsajt reszelve (olyan 15 dkg összesen, ezek voltak itthon), majd főztem olyan negyed óráig, amíg összeolvadtak.
Durumtésztával tálaltam. Elég finom volt :).
A brokkoli természetesen helyettesíthető spenóttal is.

Pácolt tengeri hal:
Páclé:
1 citrom lereszelt héja és a leve
1-1,5 dl olaj
2 ek koriandermag jól összetörve (lehet egy vágódeszka alatt is összetörni)
Ha 1 éjszakára pácoltok, akkor só nélkül, ha kb 1 órára, akkor mehet bele a só is.

Majd egy lábosba/serpenyőbe bele, kicsit megsózni és fedő alatt negyed óráig párolni.
Eztuán fedő le és levet elfözni/sütni róla.
Kicsit szétesik, de fenomenális!!!!

Jó étvágyat!

Kép

Kép
 


Hali!

Tegnapi és mai kajánk (általában 2 napra főzök):

karalábéleves :D sok tésztával mert Boga csak azt eszi meg belőle
rakott zöldbab

Holnapra kapunk anyósomtól :D :

halászlé
rántott ponty krumlisalátával

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


:oops: krumli=krumpli

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


No,hát nálunk meg a húst hússal kizárólagos esete forog fenn :roll: ...és a gyerekem is ilyen lesz,mint az apja
De apánknak kell is,mivel nehéz fizikai melót(ács) nyom a kétszázötven fokban odakinn :cry:
Szóval:nagyon örülnék,ha megdobnátok olyan könnyű,husis receptekkel 8)
Kösziiii :wink:
 
 


Hahó,
könnyű, húsos kaja receptje:
Egy kis csirkemellet felaprózok, vagy jó darált hús is, ezt kevés hagymán megpirítom. Amikor félig kész a hús, akkor felaprított cukkinit, gombát és paprikát rakok bele, só, bors bele, ízlés szerint. Könnyű nyári kaja a sok zöldség miatt, általában 1 db csirkemellel csinálom és sok zöldséggel. rizs illik hozzá.

VAgy:
csirkecombokat megsózom, bekenem mustárral (dijoni a legjobb) és lerakom egy fazékba (olaj alá), ezt sütögetem, majd paprikát, paradicsomot dobok rá, felaprítva. Lecsós, fűszeres csirkecomb a végreredmény. De ezt már nagyon régen csináltam, remélem, nem maradt ki semmi :roll:

Vagy: készíts el darált húst, zöldséggel, vagy anélkül, fűszeresen. Főzz 8-10 közepes krumplit. A krumplit hámozd meg, a közepét egy kanállal vájd ki, ebbe tedd a fűszeres/zöldséges darált húst (készen). A megtöltött krumplikat tedd egy jénaiba, locsold meg bőven tejföllel, és tedd be sütni a sütőbe egy negyedórára. Ez már nehezebb kaja.

És persze a rakottasok: darált hús, rizs és v.milyen zöldség (káposzta, karfiol, karalábé, cukkini). Egy réteg zöld, egy réteg rizs, egy réteg hús majd elölről, a tetjén zöldség legyen, tejfölel, vagy joghurttal,, de cukkini esetében még tejszínnel is meglocsolhatod, amikor összeraktad és aztán be a sütőbe. Jó laktató kaják.

Desszert most a gyümi szezonban általában megtisztított kicsumázott gyümi. Keksz, vagy babapiskóta darabokkal összekeverem ,majd nyakon öntöm v.milyen hozzáillő pudinggal. Tejszínhabbal, vagy anélkül is fogyasztható, jó hidegen

PAnu
 
 


Panu,
hát pont a lényegre tapintottál ezekkel a receptekkel,csúcs vagy,köszi!!! :D
Az elsőt ma meg is csináltam,rengeteg zöldséggel,kukoricával,kaliforniai paprika,cukkini,pari,sárga paprika,lilahagyma.....Eszter csak úgy tolta befelé!
Tegnap meg jénaiban sütöttem csirkemellet,rá vékonyra szeletelt krumpli,póréhagyma,tojás,bacon,nagyon sok sajt...-ez meg apánknak ízlett nagyon. :P
És tök jó gyorsan kész is van,ami fontos szempont,mert sokszor főzök reggel és emiatt mindig elkések :oops:

A mai kajából még marad holnapra is,csinálok hozzá egy jó,hűsítő almalevest(Eszti csakis a Nurofenes belövővel hajlandó megenni :roll: ,aszem lesznek még gondok az ovis kajálásoknál :lol:

Mégegyszer kösz,Panu!!
 
 


Borikám,
akartam javasolni, hogy nézd vissza topicot és tuti találsz jó kajákat.
Azonban benézhetsz a szegedi kajásba is. Ami már kihalt, de vannak jó kaják ott is.

Szia,

Kép

Kép
 


Heti kajánk:
H: tarhonyaleves, bakonyi csirkemell sk szedett rókagomba, barnarizs, ananászbefőtt
K: karfiolleves, krumplistészta
Sze: ua leves, rakott kel
Cs: tejfölös krumplileves, túrófánk (tojáshelyettesítő porral)
P: ua leves, almaszósz, rántott husi
Szo, V még talány.

Kép

Kép
 


Kriszti,
köszi,szoktam nézni :lol:
Kajáink:
H:Bableves füstölt husival,hortobágyi palacsinta
K:Sült csirkecomb,krumplipüré
Sz:Almaleves,Rakott hús színesítve zöldségekkel
Cs.-p-sz-v:???????????????????????????????

Na,idáig akarok csak eljutni,hogy tudjam ,miket kéne főzni előre :x
Úgy unom már,hogy mindig ezen variálok..
 
 


Bori,
rizottó, brassói, bakonyi, rántott husi, rakottak, raguleves esetleg, az is húsos és utána mehetne egy lájtosabb kaja. Pl gombóc, derelye, lángos, fánk... ilyesmi :).

Kép

Kép
 


1 csirkemell vékony szeletekre vágva, csirkefűszersóval beszórva kiolajozott tepsibe fektetem őket. Rászórok apróra vágott bacont, felkarikázott hagymát, felkarikázott paprikát (mindenféle színűt), a tetejére juhtúrót morzsoltam. Alufóliával lefedve bedugtam félórára a sütőbe, a végén levettem a fóliát, és megpirítottam a tetejét.
Kukoricás rizzsel tálaltam.
Kriszti megjegyzem: a juhtúró helyett én az Erdélyből hozott hasonló túrófélét használtam, talán ismered. Ez kicsit szárazabb, mint az itt ismert juhtúró.

Jó étvágyat!

Panu
 
 


panu,
ez isteni lehet!!!

Orda talán?

Kép

Kép
 


Kriszti, igen, olyasmi, de egy kicsit aromásabb, mint a Kolzsováron kapható orda.

Panu
 
 


Ma egész jó ebéd készült nálunk. Kis olajon hagymát pirítottam aztán ebben megsütöttem a fűszersóval beszórt csirkemellet. A végefelé pedig beleborítottam egy csomag Broccoli Mexicana nevű Findus zöldségkeveréket. Nagyon fincsi lett.

Egyébként ebből a zöldségből mindig van otthon. Legtöbbször önmagában esszük köretként, de én szoktam rántottába is belekeverni. Nagyon finom ízesítésű.

Köret: krumplipüré

Brigi
 
 


:D

Kép
Bori
 
 


a recept később jön :)
Mogyorós currys pulykamell

Kép

Kép

Kép
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Fel lehetne éleszten ia topicot, ha van hozzá kedvetek.
nos?

K

Kép

Kép
 


nekem van,nekem van!!

bár velem nem lesztek kisegítve,mert én inkább ötletekért jövök :D
de azért az biztató,h valaki olvas..

De azért leírom,ma milánói volt+krumplileves.(a" férfi" nem volt itthon)

Kép
Bori
 
 


Omlós csirkemell:

Hozzávalók:

Fél csirkemell keresztben elvágva, majd vízszintesen szeletelve vékonyra
ujjnyi kolozsvári szalonna kettévágva
egy vöröshagyma 6 felé vágva kb
fél doboz natúr joghurt
őrölt babérlevél, só bors
3 dkg vaj (a margarin nem jó) és kevés olaj

A zsiradékot megmelegítem, majd rá a fűszerekkel bedörzsölt csirkemellet.
Nagy lángra veszem, megfehérítem mindkét oldalát, majd kis lángra veszem és ráteszem a hagymát, a kolozsvári szalonnát. Kicsit sütöm, majd beleöntöm a joghurtot és kis lángon tovább párolom.
Ha a joghurt "eltűnt", nagy lángra veszem és pirosra sütöm mindkét oldalát a csirkének.

Isteni!
A skacok kimártogathatják utána a kotlát :)!

Kép

Kép
 


Andi,

Kotla = lábas, illetve az edény, amiben sütsz :lol:

K

Kép

Kép
 


Egy saláta a nagy zabálás utánra:

Fél kínai kel csíkokra vágva
Egy kígyóuborka felkarikázva
Egy csomag (10 dkg) sonka csíkokra vágva
5-6 szelet sajt (én Edamiból készítettem) vékony csíkokra vágva.

Ezeket összekeverni, megsózni és leönteni az öntettel:

2 doboz joghurt
fél doboz tejföl
bazsalikom, kapor, oregano és tárkony bele (nem kell belőlük sok!)

Isteni!

Kép

Kép
 


Ez a sült csirke sütés előtt és után:

Kép

Kép

Kriszti

Kép

Kép
 


Rakott mell :)

Hozzávalók:

Szeletelt húsos szalonna
Másfél kg krumpli vékony karikára vágva
Fél kg pulykamell vékonyra szeletelve
2 nagyobb hagyma kockára vágva
1 kis doboz tejföl
1 főzőtejszín
Sajt reszelve
Rétesliszt

Fűszerek:
őrölt paprika, fél mokkáskanál: oregano, bazsalikom, őrölt kömény, majoranna. 2 gerezd fokhagyma átnyomva, Só, bors

Bacon szeletelve (én kolozsvári szalonnával csináltam, ez nem vizes), amit belefektetek egy jénai aljára. Meglocsolom egy kis olivaolajjal.
Rápakolom a fele krumplit, megsózom.
A fűszereket összekeverem a rétesliszttel, beleforgatom a vékonyra szelt húsokat és ráteszem a krumplira.
Erre megy rá a kockára vágott vöröshagyma, sózom és rá a maradék krumpli.
Összekeverem a tejfölt a főzőtejszínnek és egy kevés olivaolajjal, majd egyenletesen meglocsolom a rakottat, befödöm alufóliával és előmelegített sütőbe teszem. Olyan egy óra elteltével leveszem a fóliát, ráteszem a reszelt sajtot (picit sózom ezt is) és pirosra sütöm a tetejét.

Ezt most csináltam először, ha legközelebb készítem, a réteslisztet kihagyom.
Amúgy naggggyon finom és nem kell sokat pöcsölni vele :lol: .

Jó étvágyat!

Kép

Kép
 


Fincsi ebéd recepttel nem szolgálhatok. :oops: De azért dicsekedek egy kicsit, épp életem első lekvárját főzöm. Tegnap este már elkészült egy adag. Most raktam el a második adag utolsó üvegét. És még estére is van mit főzni :wink: Az íze fincsi. 8) Most már csak azon izgulok, hogy elmaradjon télig.

Tegnap voltunk barackot szedni - szedd magadban. A fiúk nagyon élvezték. Én meg most dolgozhatok, hogy ne menjen kárba a sok szép friss barack.

Kép

Kép

Kép
 
 


Brigi,
bővebben :)?
Hogy teszed el, meddig főzöd, milyen arányban van a gyümölcs és a cukor?

Köszi,
Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti,

Megpucoltam, kimagoztam a barackokat. Utána 1 kg gyümihez 20dkg cukrot raktam. Kb 5-10 percig hagytam állni, hogy egy kicsi levet eresszen. Utána főztem amíg már csak kevesebb sűrű leve volt. A végén botturmixszal összeturmixoltam. Üvegekbe raktam, lezártam és egy pillanatra fejreállítottam az üveget, aztán ment a dunsztba. (A barátnőm receptje, de tényleg nagyon fincsi :lol: ) Apa 2 napja lekvárosat reggelizik :wink: Pedig nem vagyunk nagy lekvárfogyasztók. Csak a buli kedvéért mentünk szedni.

Csak nem te is befőzöl?

Ja és raktam még el a fagyasztóba is. Azokat meghámoztam, félbevágtam, kiszedtem a magját és ment a fagyasztóba egyesével. Kb 5-6 óra múlva pedig bezacskóztam őket. (Ezt meg a neten olvastam) Állítólag így ki lehet darabonként is szedni. Remélem az is megmarad.

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Brigi,
köszi a receptet!
Az idén még nem rakok el semmit, majd jövőre, ha kész lesz a házunk. Itt kis picsa konyhabútor van, sehová nem lehet pakolni (az étkezőasztalon készítem elő a kaját, mert nincs pult sem).

K

Kép

Kép
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: