Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy manapsag, mikor a klassz jatekoknak meg az ara is kimondhatatlan, meg nagyobb szukseg van az anyukak lenemenyessegere, amde az -legalabb is az en esetemben veges.
Osszuk hat meg az otleteinket!
Az en manocskam kozel 4 honapos. A teraszon felaggattam jopar , papirbol kivagott pikllangot, cernaval rogzitettem, es tancolnak a szelben.
Marcika sikong oromeben minden szelfuvallatra.
Szoval egyszeru volt megcsinalnom, es ugy tunik, tetszik a dolog.
Tuti nektek is van hasonlo!!!
Zsike
Zsike
 


Szia Zsike és mindenki!
Jó ötlet ez a topic!!
Én is csináltam hasonlót, én papírból darumadarat hajtogattam, cérnára felfűztem, az van az ágya fölött. Minden madár más színű papírból van, egész jó lett.
A gyerekszoba fala nálunk fehér, semmi nincs (kép) felakasztva, így aztán egyszer fogtam egy régi karácsonyi Burda különsdzámot, amiben egy selyemfestmény készítése volt. A kép egy holdat ábrázol, hálósapkában, a hold csücskén pedig egy kisegár ül, egy csillagot nyújt át a holdnak, körülöttük csillagok. ezt átmásoltam a falra (kb. 70x40 cm-es kép), és kifestettem. Nagyon jól néz ki, mindenki megkérdezi, ki festette, és nagyon földobja a szobát, nem mellékesen a gyerkőcöm is szereti.
Csináltam még rongyból kockát, minden oldalán más és más minta (ráhímeztem, rávartam) ház, autó, kutya stb, és szivacstörmelékkel van kitömve. Tervben van még hasonló, de hát nincs időm.
Kimaradt szivacs az ágyunkból, hat db kb. 30x60 cm-es, azokra varrtam huzatot, a gyerkőc most azokat cipel körbe a szobájában és házat épíyt belőle, ráfekszik, stb.
most ennyi jutott eszembe, várom a ti ötleteiteket is,
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsóka!
Úgy látom, ez a téma csak nekunk "gond" és varnánk jó ötleteket.
Sebaj, en tanultam Tőled.
Zsike
zsike
 

 
 

Nekem volt egy csomo otletem, amit nehez lenne elmagyarazni, de az leirom. A fiam rajong a vonatokert, es csinaltam neki egy falvedot, amin egy vonat van, a mozdony mogott a vagonok kicsi zsebek, amibe tehet mindenfele dolgokat, zsirkretat, ceruzat, papirt, stb.
A falat is vedi, es praktikus jatektarto is.
Udv Eva
Eva
 


Kedves Zsike (és mások)!
Ha van még ötletetek, írjatok!Én sajnos nem vagyok túl kreatív , viszont van egy 3 éves és egy 2 hónapos fiam.
Köszi:Timi
Timi
 


Nálunk a mackók a menők. Annyi mackónk van már, hogy állatkertet nyithatnánk. Párnás maci, kötött, foltos, stb. Nagyon egyszerű az elkészítése. Egy Burdában találtam a szabásmintát és azt fejlesztettem tovább.
Hajni
Hajni
 


Sziasztok!

Igaz, hogy a kisfiam az építőjátékokban csak a szétszedhetőséget díjazza, de mi már apájával bőszen építünk: tudtátok, hogy két csomag, színes ruhacsipeszből csodákat lehet készíteni?

Anta
Csutak Anita
 


szia Anta!
Hát, én nem csináltam még belőle semmit, de a fiam meg van őrülve értük... :))
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!
Egy régi hagyományos facsipeszből meg kilövő szerkezetet lehet csinálni, még anno az unokabátyáim tanítgattak rá. (gyufaszálakat lehetett kilőni vele).
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi!
Hogy is van ez a kilovo szerkezet???
Megoszthato???
Erzsi
erzsi
 


Szia Erzsi!

Látod, gondolkodnom kell már rajta, vagy 15-20 éve nem csináltam ilyet. Régi, hagyományos facsipesznek le kellett szedni az a fém részét, és valahogy fordítva kellett visszatenni, és akkor a rugós részt közel 180 fokban lehetett kifeszíteni. De ezt most teljesen hasból írom, ha lesz a kezemben csipesz (sajna nekem csak műanyag van) kipróbálom, biztos eszembe fog jutni.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Én is kipróbálnám, van egy virgonc fiam (bár ez a kilövő izé úgy egy-másfél év múlva lesz aktuális, lévén Ábel még csak két éves... )
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Nálunk most van egy nagyon jó "gyermeket lekötő" játék. Ha valaki jól rajzol, akkor rajzolhat halakat, tengeri csillagot, csikóhalat stb., ha nem jó rajzoló, akkor újságokból kilehet vágni, és akkor vastagabb lapra ráragasztani és mégegyszer formára vágni. (Rajzolni is kartonlapra érdemes) Mindegyik állatkára rákell tenni 1-1 gem-kapcsot. Kb. 20 cm-es botra (lehet műanyag is, teljesen mindegy) rá kell kötni fonalat, a végére pedig egy kis darab mágnest kell ráügyeskedni. Ez lesz a horgászbot. Így lehet a gem-kapcsos állatkákat kihalászni egy papírdobozból, amit ki lehet színezni belülről kékre. Nálunk, a 2 és 1/2 éves fiamnál ez nagy "sláger".
Timea
 


Sziasztok!
Csinaltam egy tok jot!
hAJTOGattam egy csomo darut, es cernaszalon felaggattan oket a plafonra, onnan lognak le, es mivel a cernaszal vekony, szepen , a legkisebb legmozgasra is lengedeznek egy cseppet. Marcika imadja!!!!! ( ez szebb, mint anno a lepkes otletem)--e7z az onkritika helye.

zsike
zsike
 


Szia ZSike!
Hízeleghetek azzal magamnak, hogy én voltam az ötletadó?
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Igen, Zsoka!
Ez igy van!
Koszi:
Zsike
zsike
 


Geri

Ide találsz?

Kiscica
kiscica
 


Idetaláltam, köszi!

Geri
geri
 


Sziasztok!

Nagyon jó ötletet láttam nemrég az egyik kirakodóvásárban. Nem sógyurma, hanem palacsintatészta és újságpapír kell hozzá. A lényege, hogy az újságpapírt inkább folyósabb állagú palacsintatésztába kell beáztatni, és amikor már képlékeny, akkor lehet belõle jó erösen nyomkodva formákat csinálni. Ha van az embernek gipszbõl vagy másból készített formája, akkor nagyon klassz dolgokat lehet belöle készíteni. Szerintem nagyon ötletes, a férfi aki ezt meg is mutogatta, meg árusította is, elmondta hogy nem muszáj komplett palacsintatészta hozzá, hanem lehet tojás meg tej nélkül is csinálni. Jó kísérletezést, én biztos hogy ki fogom próbálni ha lesz egy kicsit több idöm, na meg energiám hogy jókedvvel el tudjam viselni ahogy a két lányom összetrutyizza majd az egész lakást.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia NOrcsi, ez is olyan mint a papírmasé és össze is kell turmixolni? Momo
Momo
 


Szia Momo.

Olyasmi lehet, de turmixolni nem kell. Ott helyben, a mûvházban. mutatta meg hogy kell csinálni, és ott sem turmixolt. Egyszerûen jól beáztatta míg képlékeny nem lett és el kezdett vele dolgozni. Erõsen kell összenyomkodni, azt mondta hogy ez az egyik titka.
(Sajnos gyakorlati tapasztalataim nekem sincsenek, mert eddig még maradék palacsinta-tésztánk nem voltKép mind megcsinálom ha egyszer nekiállok, emiatt meg nem kevertem külön.
Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mi a különbség a tojás és tej nélküli palacsinta-tészta, és a csiríz között????

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Szerintem az, hogy a csirizt fõzöd, míg ezt a löttyöt (nevezzük palacsintatésztának) nem. Illetve utóbbi lényegesen hígabb mint a csiriz.
Legalábbis ahogy láttam, ez tûnik a különbségnek.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Aha, okosodtam. Amire gyerekkoromból emlékszem, mi nem fõztük a csirizt, csak kotyvasztottuk. Igaz, ez csak én és a tesóm volt, nem nagyüzem. De akkor most már ehhez is értek, hurrá!! Köszi!
Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

KépKépKép
Szívesen. Kellemes húsvéti ünnepeket!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Légyszi segítsetek, ha tudtok!
Vettem matrica festéket. Úgy csináltam, ahogy a srác elmondta: kontúr 6 óráig várni, festék 24 óráig várni. DE nem tudom lehúzni. Mit rontok el? HA vki profi ebben légyszi írja le,
elõre is köszi:
Ágci

Kép
 
 


Ildi!

csiriz
[url=http://www.physics.hu/~cheminfo/hun/teazo/miert/m00/csiriz.html" TARGET="_top]http://www.physics.hu/~cheminfo/hun/teazo/miert/m00/csiriz.html[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ágci!

Hogyan nem tudod lehúzni? Elszakad, vagy egyszerüen nem hajlandó leválni. Milyen anyagra fested?

cscs
cscs
 


Szia Cscs!
Írásvetítõ fóliára, de próbáltam már celofánra is (az eladó ezt ajánlotta). Nem jön és ezért elszakad.
Ágci

Kép
 
 


Szia Ágci!

Akkor nem az a gond, hogy jó anyagra teszed-e, hanem talán inkább az, hogy túl vékonyan kerül a festék a fóliára. Igazából az volna a legjobb, ha "élöben" láthatnám, mert így tényleg nagyon nehéz segíteni. Én már rengeteg képet festettem matrica-festékkel, nem tapasztaltam ilyesmit.
cscs
cscs
 


Ijen hamar kimúlt ez a topik? Pedig biztos lenne még mit megosztani. Nekem anyósom mesélte, hogy kézrõl kézre járt egy dédi által készitett pókháló pókkal. Ez igy elég bizar, de szép. És a gyerekek szeretik. Keresztbe fektetett hurkapálcák vannak merevitõnek. Ezek feszitik ki a hálót ami szines himzõfonalból van. Szivárványszinû. A pók meg jó bolyhos fonalból, vidám szinben nagy szemekkel, esetleg vigyori szájjal. Ezt fogom a hétvégén megcsinálni. Az eredeti még egy gyerekszobát diszit, immár vagy az ötödiket, pedig közel nyegyven éves. Kép

Tök jó ez a darumadaras dolog. Én csak simán képeket festettem a fiamnak. De szereti. Kép

Zsunya

 
 


Sziasztok!

Mostanában kaptam rá én is az üvegre átragasztható képek festésére. Én vettem hozzá mûanyag dosszié-szerûségben mintákat is és simán le tudom húzni, pedig nagyon ritkán szoktuk megvárni az egy napot a száradással, a lányaim ugyanis követelik a végeredmény ablakra való biggyesztését. Szóval nekünk nagyon bevált! És vettem hozzá szintén ugyanott egy vastagabb fóliát (nem tudom ez-e a legjobb kifejezés) szóval erre rá kell festeni, majd körbevágni és akkor damillal fellógatni. Nagyon szépek ezek is, aki nem tudja hogy készült el sem szokta találni általában, annyira klasszak. Amit viszont még nem próbáltam de szintén ki fogok, az a dekor-gumiból való képecskék fabrikálása. Ehhez vettem egy könyvet segédanyagként, ha sikerül majd beszámolok róla.

A pók jó ötlet szintén!

Jaj, majdnem elfelejtettem hogy a gipsz-kiöntést is mostanában kezdtük. Nagyon olcsó a gipsz, egy kiló olyan 100 Ft. és ebbõl kijön egy csomó figura, itt szintén a sablon beszerzése a lényeg. Ha az megvan, akkor már lehet is gyártani a figurákat. És a lányaim vízfestékkel pingálják ki a mûalkotásokat, és egyik másik olyan klassz, hogy elhatároztam hogy veszek lakkot, lelakkozom és mágnest ragasztunk a hátoldalára és máris kész az egyedi, klassz hûtõmágnes.

Ha vannak még jópofa ötleteitek amik beváltak, légyszíves osszátok meg velünk!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi,
itt vannak nagyon jó ötletek:
[url=http://www.hobbybolt.hu" TARGET="_top]http://www.hobbybolt.hu[/url]
Képeket lehet csinálni (ragasztani magvakból borsó, mák stb.), kekszbõl, porcukor és citromlé keverékébõl lehet csirizt csinálni, ezzel összeragasztani, gumicukor maci a házikó elé, porcukorral behintve. Ha érdekel leírom részletesen.
Fagolyóból, pralinéból kislány, kisfiú. l. a szülinapon a meghívott gyerekeknek.
Dióhéjból állatkák (egér, teknõsbéka), pólyásbaba, margaréta.
Színespapír, ragasztó, homokból rácsurgatott kép. Fixálni színtelen lakkal lehet.
Wc papír tekercsbõl és színes papírból pillangót lehet készíteni.
Maradék fonalból pom-pom halacskákat is lehet készíteni.
Sõt egy papírdobozból, hajtogatott halacskákból, kivágott papírnövényekkel akváriumot. Tök jó szórakozás! A doboz egyik oldalát kivágod, ezt be lehet ragasztani folpackkal, (legjobb, ha van levehetõ teteje), hátsó oldalára papírnövényeket ragasztasz, vagy festetek rajzlapra és ezt ragasztjátok rá. A halacskákat, polipot stb, a tetejére ragasztjátok. és ráteszik a tetejére. Az aljára is lehet tenni növényeket, kis kupakba nyomtok egy kis gyurmát, sógyurmát, ebbe könnyen beleállítható bármilyen száraz vagy papírnövény. Ha jól sikerül érdekes dísze a gyerekszobának.
No, befejezem, mert látom igen hosszú lett, kissé elragadott a hév!Kép
Jó szórakozást és barkácsolást!

Már nekem is sikerült a matrica festék. Túl sima volt a fólia. Tudjátok van ilyen irattartó "bugyi" arról szuperul le lehet húzni.

Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!
Leendo babuskamnak csinalnek itthon jatekokat ( csorgofelekt), virag alakut gondoltam, babbal kitömve, filcbõl a közepe mosolygo arc alaku...
Ezt azert irom, mert nem hiszem, hogy annyira eredeti otlet, ha csinaltatok hasonlot, akkor mifelet???
Zsike
zsike
 


Ágci ne hagyd abba! Még még még! Kép

 
 


Zsike

En babot nem tartom jo otletnek tomo anyagnak, mert egy kicsi gyerek mindent szajaba vesz. Nyal nem biztos hogy jot tesz a babnak. Mosas is nehezseget okoz igy. En csecsemo jatekba muanyag granulatumot vagy muanyag vatta szeru anyagot tennek, nem tudom granulatumot hol lehet szerezni.
Ha van kedved irj levelet nekem, tudok kuldeni par otletet. Epp egy weblapot keszitek, lanyaim nyari szunetje miat oktober elott nem hiszem hogy elkeszulok. Ha elobb kell neked,mint ahogy en elkeszulnek a weblappal, akkor szivesen megosztom a gyujtemenyemet veled.

Napocska

Cimem a profilomba lesz.
 


Ágci!
Köszi, és ha van még ötlet csak írj...

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Ágci! Nagyon jó a link amit írtál!Kép Köszi mégegyszer. Az jó lett volna ha minden technikát írna, csak néhányat részletez, de azok jópofák. MOndjuk az árakat tekintve szerintem nem nagyon éri meg rendelni, csak ha valaki nagyon el van zárva ilyen boltoktól, mert a gipsz-formákat néztem, hogy itt vagy 300.- Ft-tal drágább mint ahol én veszem, pedig szerintem annál is van olcsóbb. És gondolom hogy erre még jön a szállítási költség is. De az ötletek nagyon jók!!!

Sziasztok, sajnos most meg esik, úgyhogy mi szobafogságon vagyunk.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Mindenki!Kép
Figyelmetekbe ajánlom a következõ lapot
http://www.kezimunka.lap.hu
itt aztán van mit bogarászni!
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!
Találtam még egy technikát is leíró oldalt. Nagyon jó!Kép
[url=http://www.kreativ-hobby.hu/" TARGET="_top]http://www.kreativ-hobby.hu/[/url]
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Amiket most leírok lehet készen is kapni, de saját készítésû, az ember szívéhez nõ.
Üdítõsdobozból (literes, "fémbelsejû", általában gyümölcslé)+ a kindertojás mûanyag belseje (Mi lehet a neve? Belsõ tojásKép )+ néhány egy forintos (2-2 a szárnyra+ súlynak a tojásba több) +cérna és kész a madár. Aminek meghúzod a "belsõ tojását" mozgatja a szárnyát.
Most éppen Wcgurigákból, akarok lépegetõs bábot csinálni. (Most csak dudának használja).
Tojástartóból szörnyet festettünk az unokaöccsémnek meg anno. Berepedt pinponglabdából keljfeljancsit. (ez elég macerás)
A páratlan kesztyûbõl báb lett. Kép(szétszedtem a bélése hol kacsa, hol jegesmedve a kisláyomtól függ, 21 hónapos) Lyukas zokninak is ez lett a sorsa (elllipszis alakú karton a szája <--nagy kedvenc most a bábozás, még fél órára is leköti, dokinál ez a nyerõKép) meg kígyó, meg minta a ruhára, meg a kisbabának szoknya, sapka.
Üres gyógyszertári tégelyek, flakonok a dobkészlet, a kincstár, stb ...
Fakanálból is bábok készültek, meg forgóka.
Bocs, a hosszúságért most többet nem is írok.
Libero napon is voltak kinn játszóbuszosok, meg augusztus 20-dikán is lesznek kinn, õk mutattak faautót, szalmavirágot, táncosbábot, amit 3-4 évesek is ügyesen csináltak, krepppapírból virágot, lufidíszítést. Kép
Amit nem együtt készítettek, de jó játék:
Én imádtam kiskorormban a krumplinyomdát, tegnap Zitának is tetszett.
Kartonból lehet azt a kiugró bohócot csinálni( nem jut eszembe a neve)Kép.
Kisebb babának, aki nem vesz mindent a szájába, de még nem elég ügyes leszedni a pezsgõs doboz tetejét rizsszemeket a tégelybe, és kész a csörgõ. (gyerekzáras jobb lenne csak az általában nem színes és vastag)
Babzsák, állatok varrása ezek a gyermekek kedvence játéka, amit anya készített.
Textilkönyvecske.
Skatulyákból szekrénykék:ezt nagyobb gyerekkel együtt lehet elkészíteni.

Na tényleg nem írok többet Kép Kép
Sok már biztos ismert volt.
Bocs, hogy ennyit írtam
Ziták
 
 


Ezeket gonolom mindenki ismerte, csak gondoltam elkezdem összeírni.
Ziták
Névtelen
 


Zita,ez a madár nekem nem áll össze,hogyan is kell csinálni.Leirnád részletesebben?Köszi
puposnünü


Sziasztok!
Nálunk a bábozás megy. Rájöttem, hogy a legszebb bábok plüss állatokból készülnek: a turikban pár 100Ft, elég alul kivágni, kiszedni a bélést, és egy kicsit igazítani rajta.
A kicsik szeretik a képeket. Kapni lehet papír képkereteket, amibõl elég egy, és mûszaki kartonra átmásolva a kicsik olyan keretet festenek képeiknek, amilyet akarnak.
Timi
 
 


Napocska!!

Mûanyag granulátumot építõipari kereskedésekben lehet kapni (Nikecell)- egyetlen szépséghibája, hogy eddig még csak több száz literes kiszerelésben találtam.

Enci
Enci
 


Enci

Komoly szepseg hiba Kép.

Napocska
Napocska
 


Sziasztok!
Megcsináltam a pókot:
Kép

Zsunya

 
 


Arra jutottam mivel nincs keretem otthon, amibe beleférne, drottal fogok rá keretet épiteni, ami követi ezt a nyolcszögü formát. Az még nincs kész persze. A póknak sincs még szeme szája. Kép

 
 


Lelkes vagy Zsunya! Kép
Nálunk áll otthon vagy 10 ilyen típusú pókháló... gyerekek alkotásai az oviból. (Kb 5cm-ig megcsinálva.) Na de ekkorát megcsinálni ! Kép

Ildi

Ildi
 
 


Ildi Kép
Csak lelkesedésbõl tudok bármit is csinálni. Kép
Irtam neked a Iskola, Otthonban, csak hétvégén, és azt hiszem pont elsüllyedt mire jöttél megint. Pillants rá létszives.

Köszi Kép

Zsunya

 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron