Új privát üzeneted érkezett!

Orsko,

Ide teszem inkább, így másnak is hasznára válik Kép Angolból fordítottam, elnézést kérek, ha esetleg nem szakszerüen fejezem ki magam.

Karikás kendö leírása, nem szivacsos. Hosszú, lelógó vége van.

Erös, tartós anyagot keressünk, lehet sztrecs, vagy pamut keverék is. Évszaknak megfelelöt.

Hozzávalók:

* 140-180 cm anyag (testalkattól függ, illetve attól, hogy milyen hosszan akarod a végét hagyni)
* hozzáillö cérna
* 2 fém vagy müanyag karika, minimum 7,5 cm átméröjü (de vastag is legyen)

Elkészítése:

1. Az anyag szélét hajtsuk be fél centire, majd még fél centit, és varrjuk be, így vékony szegélyt kapunk. Ismételjük meg a másik szélével.

2. Az anyag két végét vágjuk egyenesre. Varrjunk szegélyt a fennt leírt módon. Egy hosszú, téglalap alakú anyagot kapunk.

3. A vállrész kialakítása következik. Az anyagot hosszában felosztjuk három részre, és harmonika-szerüen összehajtjuk.

4. MINDKÉT gyürüt átvezetjük az egyik végén, visszahatjuk az anyagot, és megvarrjuk. Több sort varrjunk, egy centiméteres távolságban.

5. A kendö másik végét gyüjtsd a kezedbe, füzd át mindkét karikán, és húzd vissza az egyiken csak. Ez fogja biztosan tartani a kendöt, és ezzel állíthatod a kívánt hosszra.

Forrás:
http://mtmt.essortment.com/babyslingcarri_reqz.htm
 
 


Katica!

Nagyon jó, hogy ezt ide feltetted, mert sok anyukának hasznos dolog a hordozókendő, csak készen nagyon drága. Én is varrtam egyet netes forrás alapján, csak sajnos ahogyan nőtt a baba kicsi lett (4m, hagyományos kötős). A karikás módszereddel ezt át tudnám alakítani, ha érteném a karikák helyzeteitKép
Nincs véletlenül egy fotója valakinek? Vagy rajz?
Gyerek helyzete?
Majd még böngészem az angolt is, de aki tudja, írja le légyszi!
 
 


Kép


Paat,
Erre gondolsz? Vagy inkább arra, hogyan van befüzve?
 
 

 
 

Nagyon profi! SK sorozatgyártás?Kép
Zavarba is jöttem, mert bővült "nem értemek" köre.
Feltételezem, hogy egy normál dupla széles (140-150cm) anyagból indulunk ki. Így majdnem egy négyzet lesz a kendő. Ennyi anyag már alapból nem férne át egy 7-8 cm-es karikán, de itt már érzem, hogy valahol nagyon elveszítettem a fonalatKép
Ha akad egy perced, írd le légyszi hülyenyelven, hátha nem reménytelen...
 
 


Kép

Nem a fenti leíráshoz tartozik ez a kép, ezt csak böngészés közben találtam Kép
Az anyag szélességét - nem muszáj dupla szélesség - három felé osztod, "összegyüröd" a kezedben, és úgy vezeted át a gyürükön. Nem tudom, mennyit kell visszahajtani, el tudom képzelni, hogy csak néhány centire, és levarrjuk. Vagy 40-50 centit, és akkor lesz egy vastag rész a vállunknak. (És még mindig össze van hajtva háromra).
Ez így érthetöbb? Rajzosan tényleg jobb lett volna a leírás. (Nekem meg nincs szkennerem)
 
 


IgenKép ÉrthetőBB, de nem érthető teljesenKép.
Most már OK hogy hol a vállam, de hol a gyerek?
A biztonság kedvéért újra megnéztem a topik címét, de tényleg HORDOZÓkendőKép Én leragadtam a kendő hordásánál (váll és karikák)Kép
 
 


Itt találsz leírásokat : www.peppermint.com/mayaslingcarry.htm
 
 


Nagyon-nagyon-nagyon köszi
 
 


Szia Kati!

Hát elég nehezen tudom elképzelni én is, h h is néz ki ez a karikás kendő.
Csináltam egy skiccet. A felső a kötözős, az alsó meg a karikás, ahogy én elképzelem. Jól képzelem? V vmi egész más?
Kép

Biobaba
 
 


Ha nem párnázott (mint az enyém), akkor csak annyit képzelj el, hogy a kötözös kendö egyik végén van két karika.

Valahogy így (attól függöen, hogy hogyan varrod vissza az anyagot)

Kép


Így már megy?
 
 


Az alsó a párnázott?

így már el tudom képzelni.
 
 


Sziasztok!

Feltettem kepeket a hordozokendos topikra
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/282/1685.html?1100855227

Es az jutott eszembe, h az egyiket foltvarassal tok jol meg lehetne csinalni. Ha vkinek ehhez tamadna kedve, akkor nezze megKép

Biobaba
 
 


Hát lányok, lehet, hogy kiröhögtök, de a téli túrnkra nem tudtam kölcsönkérni egyéves Virágomnak csővázas hátit és a nagypapa egy sima nagy hátizsákot tanácsolt benne egy labdával, amire rá tud ülniKép Nagy innovátor az öreg!Kép
Végülis kenguru maradt, mert a kötős kendőnk már túl rövidKép

Hétvégi pesti csavargásra készülvén vettem egy hátizsákot és a papa ötletét továbbfejlesztve kivágtam az alját a lábainak és beszegtem. Ha kibírja a strapát, rakok fel fotót
 
 


Hello,
nagypapi nagyon tetszikKép Jo fej az oreg, az enyem is alkot mindig valami erdekeset.

A kendorol csak annyit, hogy nekem volt ilyen, en keszen vettem, parnazott volt, szep meg minden, de a karika nem fogott valami jol, picit csuszott a baba lejebb (na nem azonnal, lassacskan), de nem is szeretett benne lenni, nem tudom miert (lehet keson vettem, olyan 2-3 honapos lehetett). Viszont ketsegtelenul egyszeru hasznalni. Kenguru se jott be nekem, mire jol tartotta magat, hogy hasznalni tudjam, mar tul nehez volt nekem, mert nagyon derekfajos vagyok. Legalabb a babakocsival nem volt gond, kiveve a kozlekedest.
Nemregiben lattam viszont egy hatizsakot, amit ki lehet nyitni babakocsinak, nagyon allat, de nekem mar tul keso, a kovetkezonel biztos kiprobalom!
Egyebkent nagyon irigylem azokat akik tudjak a kendot hasznalni, en is ugy szerettem volna...(az en fiamat polyazni, vagy kendobe tekerni se lehetett, mai napig nem viseli el ha be van takarva a keze)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Ez itt egy varrós oldal:
(angolul)
http://www.ida.net/users/stace/sling.html

Zsóka
 
 


Itt látható (nagyjából) egy gyűrűs kendő. Nekem is ilyen van Kép
http://www.citikids.com/nojocarry.htm

Zsóka
 
 


Na megpróbáltam lerajzolni, hogy milyen megvarrva egy ilyen. Nem lett vmi szuper Kép, de tán érthető.

Szóval az anyagot az egyik végén össze kell varrni, kb 8 cm-s csík lesz belőle. Ez lesz bebújtatva a karikákba. A fém karika valóban nem jó, egy idő után csúszni kezd benne az anyag. Nekem olyan műanyag karika van benne, aminek az oldala kicsit cakkos, ezek a cakkok nem negedik csúszni az anyagot.
A rajz közepén a csíkok a ráncok akarnak lenni Kép.

Kép

Zsóka
 
 


A 8 cm természetesen a szélességére értendő, nem a hosszra.
Kép

Zsóka
 
 


Lehet hogy mar tul almos vagyok, s nem fogom fel, de meghagyod az anyag teljes szelesseget?(pl 1,40 m)
En megkotoset varrtam lenvaszonbol,70 cm szeles, de igy is tul szelesnek tunik neha,ezert duplan turom.
Szerintetek jobb a sztrecs, vagy mindegy?
 
 


Nekem is lenne kérdésem. Hol lehet karikát szerezni a karikás kendőhöz? A fémkarikáról azt írtátok, hogy csúszik. A fakarika, amit vettem, nem elég erős. Műanyagot lehet valahol kapni?

Köszi: Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Muanyag karika: esetleg vmi szerelvenyboltban?

Biobaba
 
 


Köszönöm, már megoldódott. Fémkarikát vettem, nekem szerencsére nem csúszik. (Vagy legalábbis nem zavaróan.)

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok,

Óriási kiárusítást tartok, mert ki akarom futtatni a raktárkészletemet. Ezért az

S-es babahordozó kendő most 1000 Ft.

Pesten személyesen átvehető, de ha tudtok utalni, akkor csak 320 Ft a postai dij. Azonnal postára tudom adni.
Ez a méret nagyon könnyen, egyszerű csomózással használható (nem keresztkötés!!!), újszülött korban bölcsőtartásban, és nagyobbacska korban (kb fél éves kortól) csípőre vagy előre ültetve.

Natur lenvászon az anyaga, natur szinben van!

Kicsi korban nagyon jó dajkáló-kendő, később mg felkapkodósnak szuper.
Irhattok SMS-t is: 06-20-915-1595

Nóra
Kép

Itt Réka 3 éves és 16 kiló!
 
 


Nandu hordozókendő kapható különböző színekben, fényképes leírással.

Tiszta pamut, különleges szövésű anyag.

Tapasztalat és minőség, már 10 éve.

További információ:
http://www.bababolt.com/
06/30/203-7903

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron