Új privát üzeneted érkezett!

***Mágnes,a keresztszemes anyák az Erröl-arról fórumon belül vannak.

Juca,máris küldöm,a freemailesedre.Örülök,ha segithetek:-) (valamiben legyek már kreativ:-)) )
puposnünüke
 
 


Jucusmamus , nagyon, nagyon köszi, dehová mondjam meg a címem?
Ide?

Magdi
Magdi
 


Mágnes,

a Pannoncolor hétfőtől csütörtökig 10-19 óráig van nyitva, Pénteken 10-18-ig. Sajna Szombaton és vasárnap zárva vannak.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 

 
 

Jamina belekotyog
A következő ötleteket-gondolatokat jóformán csak azért írom le, hogy el ne felejtsem, miket akarok véghez vinni Kép; a cetliket képes vagyok nagyon elpakolni magam elől...

1. Borzasztóan egyszerű, látványos és gyors:
- végy egy kb. 5*10-es celofán téglalapot. tegyél bele mindenféle karácsonyi csemegét (mazsola, mogyoró, franciadrazsé, kandírozott gyűmölcs stb.), tekerd fel, és a 2 végét kösd össze ezüst (arany) szalaggal. Kicsi szaloncukrokat formázzon.

2. El ne felejtsem összegyűjteni a narancsok héját kandírozott narancsnak!

3. Jeges gyümölcsök:
- klf gyümölcsöket gyengén felvert tojáshabba, majd cukorba forgatni. Eredmény: mintha deresek lennének, pedig mégse.

4. Fél narancs héjába mécseseket tenni; látványos és illatos

Na, ezeket nem szabad elfelejtened, Jamina! KépKépKép

Segítsetek! Mit lehet kezdeni szinte korlátlan mennyiségű dióval és makkal mint dísz-alapanyaggal? Már azon kívűl, hogy lefújom ilyen-olyan színűre, meg alufóliába csomagolom...

Megyek lencsét válogatni: HamuJaminácska
jamina
 
 


Kata!
Apa netán üzletember?Kép
Szerintem egy másik topikban járhattál, mert ez a banda megrögzötten útál leveleket írniKép. Igaz, Phaedra, Áfonya, JaminaKép Magamról ne is szóljak!
Szóval nyugodtan kérdezz, nem fogunk e-mailokkal zaklatniKép

Puposnünüke-Juca!
Köszönöm a sablonos-rajzolós tippeket!Puposnünüke, küldd át a szuszetti@freemail.hu ra! majd ha tudom, akkor felrakom este!
De nem értem ezt a képfeltöltést, mert mi ide a szomszédos képtárakba pakoljuk a képeinket, és azoknak a címét illesztjük be ide, nem pedig egy másik tárhelyre tesszük.

Phaedra!
Jók a mintáid! Már el is pakoltam őket!

Mandula, Mágnes!
SziasztokKép!

Jamina!
Igen, szenilis vagyKép! Nemtom, mit fogok csinálni a fadarabokból, még csak tervek vannak.(ezt még tegnap írtam, de ma mégjobban aktuálissá váltKép)
Dió--talán megenni?

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY: valaki jegyezze fel, hogy Jamina okt14.-én iderakta a cetlijét!

Mécses:http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39357.jpg

Sziasztok!
Csi
Aki ma gépelt utoljára tíz ujjal...Ma vettem vágókorongot, és hazajött az én édes dekopír-fűrészkém isKép
Megyek a garázsba aprítani!
Csi
csii
 
 


Magdi!

jucusmamus@freemail.hu

Pusza:Jucus
20170114224602
 
 


Csi!
Nem az, de jó üzletember válna belőle nem?Kép
Te én már magam sem tudom melyik topicban jártam, mert most is ugye háromban dumálok a szalvétázásról.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csi,jól vna,már rájöttem azóta:-)
Csak azt hittem,elöször fel kell pakolni valahova a netre és onnan tudja ide beszurni.nem nagyon babaneteztem eddig,azt sem tudom,mekkora képeket jó felrakni,szóval béna vagyok én:-)
puposnünüke
 
 


Kata!
Ha gondolod, akkor bemehetünk az üvegfestősbe is, mert van olyan matricafesték, amire szalvétát lehet rakni...Kép

Puposnünüke!
Én néhány hónapja azt sem tudtam, hogy mi az a képfeltöltésKép

Csi
csii
 
 


És honnan lehet megtudni, hogy hogyan müxik a képfeltöltés? Az este fél órát szórakoztam vele, teljesen hiába. Nekem a formázásban nem volt elegendő információ. Ha valahol már le van írva, akkor bocsi a kérdésért, majd valahogy kinyomozom.

Ildikó (aki nagyon béna - a számítógépen)
b_ildikó
 
 


Hát szerintem az itt ugy megy(még nem próbáltam),hogy belépsz a topikba,ahova tölteni akarod,a hozzászólás ablak alatt a melléklet feltöltésre kattintsz,ott megadod a kép cimét,a browse megnyomása után megkeresed a gépeden a képet és megnyomod a feltöltés gombot.GOndolom,elötte megfelelö kicsi méretre kell alakitanod és ezt a kis képet választani a feltöltésnél.
(pnünü is láma,de az észt azt osztja:-) )
puposnünüke
 
 


Phaedra!

Csillagok megérkeztek, hálás köszönet!

Mandula!

Ezt tényleg kelim hímzésnek hívják, nekem van néhány ilyen mintám régebbi Fürge ujjakban, de sajna nem tudom felrakni, mert nincs hozzá technikám.

Panni
panó
 
 


Csi!

Inkább nem.Kép
A matricafestés tavaly karácsony után volt nálunk sláger mert a gyerek 2 fajtát is kapott. Már unjuk.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Pnünüke!
Nem bííírom kihagyni: tegnap volt a híradóban, hogy az állatkertben legtöbbször a LÁMA okoz galibát!
Te is harapsz?Kép

Csi
csii
 
 


Csi,nem,én csak ugatok!(mondom,hogy láma vagyok:-) ehhez is:-) )
Mondjátok már,akik festitek az üvegablakjaitokat,azt utána lehet pucolászni?
puposnünüke
 
 


Pano,
ha segitenel, hogy melyik FU-ban vannak a himzesek, en elokerestetnem azokat Anyummal es felteszem szivesen Mandulanak.
Persze,csak ha Mandulat komolyan erdekliKép

Jamina,
nem vettem olyan 3D-t vegulis, mert ami volt, arrol lebeszelt az elado, mondvan, tul hig fajta. Es mire legkozelebb mentem, elmult a lelkesedesemKép
De mintha Gigoca is erdeklodott volna iranta anno...
Szerintem vegyel gyertyatollat, egyszeru hasznalni es tenyleg mutatos. Csak idoben valogass hozza gyertyakat, nalunk el szokott fogyni koran a snassz, egyszinu, olcso, alapnak valo fajta.

Csi,
Te vettel ilyen struktura gel-t, ugye? Kiprobaltad mar? Mert marha jo meg minden, de irto budos. Ha megszarad, elmulik ez a szaga?!

Ja, es errol jutott eszembe, hogy az alap kreativkeszlethez hozzatartozik egy flaska higito is szerintem, ecset, kez es egyeb cuccos tisztitasra. Es a tobbfele, jominosegu ecset. En pl. dekupazshoz azt a lapos, de szeles ecsetet hasznalom, nem a "vizfestekes" fajtat.

-Afonya

ui: annyi mindent akartam, de nem emlekszem mar. Jamina biztos osszefertozott, amikor puszizkodtunkKép
afonya
 
 


Puposnünüke,

naná! Nyugodtan csináld, bírja a Clin-t is.


Gigóca
gigóca
 
 


Á,Gigó,igy már nem is jó,gondoltam,hátha befestve nem kell tisztitgatni:-)

Na itten van a fátyolos ablakkép,de rosszul emlékeztem,nem ehhez kell papirzsepi meg selyempapir,hanem eyg másikhoz.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39634.jpg
ez meg a leirása
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/39635.jpg
Aki kéri,annak felteszem a másik kettöt meg a sablonokat is.

Barnáné Ildikó,rájöttél már a képmizériára? ha nem,leirom mailben,adj cimet,mondjuk,nekem sem elsöre sikerült:-)
puposnünüke
 
 


Sziasztok!

Na, nem bírtam magammal és tegnapelött elrohantam a Praktikerbe matricafestéket venni. Kaptam is készletet, mindjárt neki is estem. Vannak már virágaink, halacskáink jó sokanKép
Kérdésem lenne, hogy kell képkeretet csinálni? Mindenféle anyagból mindenféle megoldás érdekel. És szaloncukrot? Ha le van már írva valahol, legyen kedves valaki megírni hogy melyik topikban és kb. mikor? Sajnos továbbra sincs időm visszaolvasgatniKép pedig nagyon szeretném, mert amit eddig olvastam abban nagyon sok jó ötletet találtam.
Előre is köszönömKép
Ági
Mágnes
 


Puposnünüke!

Az emilem a profilomban, hálás lennék, ha leírnád. Különben az én matricáim is bírták az ablakpucolást, aztán amikor a lakásfelújítás miatt le kellett szednem őket, azt a kiképzést már nem bírták, nem tudtam őket megmenteni...

Mágnes!
Ebben a topikban írtam textilszaloncukorról szept. 25-én, ha érdekel.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Mágnes!
Nézz be a szalvétatechnika topikba, ott is mindenki keretezik ezerrel...
Milyen szettet vettél? A Nerchau készletét? Egy szivárványos elefánt a logoja..Nekem az a kedvencemKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Ildikó mindjárt meg is nézemKép

Csi Neked is köszönöm. Igen azt a szettet vettem én isKép
magnes--torolve
 
 


Jucusmamus, megérkezett a levél, köszönöm!

Magdi
Magdi
 


Most nézem a tv-be a szakácsiskolát és volt benne egy tök jó ötlet.
A sima alufóliát átdarálták s cérnametélt vágó tésztagépen így hosszú csíkokat kaptak.
Ezt tették fel a karácsonyfára díszítés képpen.
Lehet venni aranyszínűfóliát is, szerintem azzal még szebb lehet.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata ez jópofa dolog, de nem gyűri be a gép?
nekem nem t'om mért de olyan érzésem van hogy tutira begyűri.

Amúgy milyen szakácsiskolában láttad?
(Stahl?, Nigella?, ezek mentek nagyjából ma)
Névtelen
 


Nem a Reality tv-n megy egy "Mesterszakácsok iskolája" c. adás, abban láttam.

Imádom nézni nagyon klassz műsor. Fiatalokat tanítanak főzni, akikből majd valamikor mesterszakácsok lesznek.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!
Cérnametélt-vágó gééép??? Az valami szerszám? Mert akkor van itthonKép
Én a Nigella karácsonyát láttam a minap, igaz, az nem túl barkácsolós, de nagyon jó volt. Végre egy olyan főző-show, amit még fel is vennékKép

Csi
csii
 
 


Bigacsiga!

Hol láttál aranyszínű fóliát? Nálunk évek óta van a karácsonyfán egy nagy adag cérnemetélt-vágón ledarált fólia. Évekkel ezelőtt nyomattam át az ezüstfóliát egy kölcsönkért "szerkenytyűn" és azóta aprólékos munkával aggasztom fel a megszületett eredményt a fára és még aprólékossabbal szedegetem le!!! Ha jól emlékszem az átnyomatás műveletére, akkor az kétemberes volt. Vagy legalábbis 3 kéz szükségeltetik hozzá - az elsővel tekersz, a másodikkal kicsit besegítesz az alul kijövő feldarabolt csíkoknak és a harmadik kezeddel felülről adagolod a még egyben levő fóliát.

Bocs a hosszú taglalásért! Szóval, már kicsit unalmas az ezüst színű díszités és vágynék az aranyra. Eddig sehol sem találkoztam arany színű alufóliával. Vastagabbat pedig már nem lehet ledarálni (szerintem).

Előre is köszi az információt: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Ha agyon utnek, se jut eszembe, hol lattam, de lattam aranyfoliat. Bar lehet, hogy az ketoldalu volt, arany-ezust?

Lanyok, Ti vesztek /vagy van mar/ karacsonyi gipszkionto formatok? Arra gondoltam, lehetne kesz figurakat csereberelni esetleg... mert azert ezresert sok kiontot nem fogok megvenni... hm, Jamina, mit szolsz, ontenel nekem parat?Kép

Ja, es tegnap veletlenul kiurultKép egy vanilias karikas doboz, tok jo formaja van, valamire csak jo lesz. Bar most vettem eszre, hogy az egyikben rajta van a gyarto logojaKép

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/40229.jpg
De a tobbi szep, nincs a kozepeben ilyen "minta", sima hopiheszeru.

-Afonya
afonya
 
 


Söröskupak is jo lehet, hmKép

-Afonya
Névtelen
 


Aranyfóliát sok helyen lehet venni,tesco,spar,bármi ilyesmi,az alufóliák környékén szokott lenni,ugyanolyan tekercses megoldásu.
puposnünüke
 
 


BCsKata!
Imádom azt a főzősulit!!!
Cérnametélőn csináltunk Gergőmmel szalvétából füvet a csokinyuszi alá. Ja és hajat a rajzbabának.

Aranyfóliát Karácsonykor szoktam látni.

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Raktam fel a szalvétás topikba karácsonyis Sz-ákat,ablaküvegre lehet matricát csinálni belőle!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfonya,
jó. Öntök Neked gipszet. De csak akkor, amikor magamnak is -és gyanítom, az nem mostanában lesz Kép

Drága öntőforma: tényleg inkább csomagolóanyagokra kéne vadászni! Pl. a Milka szívalakú desszertjére, annál a csoki alatt is szívformája van a műanyagnak, pirosra/aranyra festve a fára (vagy csomagolásra) is ideális.
Na meg olyan is van Esztergomban, a hobbyboltban, hogy nem muszáj megvenned a formát, van kb. 10-12 olyan kiöntő, amit ki lehet kölcsönözmi. 600 Ft a kaució (ezt visszakapod); és 300 Ft a kölcsönzés egy napra. Ha több formát viszel, kedvezmény is van. Sajna még a karácsonyi kiöntők nem jöttek meg, pedig a csajszi már régen megrendelte, bosszús is miatta.

Lányok, nem akar valaki hobbyboltot nyitni? Annyi ötlettel, tanáccsal tudnánk ellátni, tutira sikeres lenne! (Persze a kedvezmény az jár KépKépKép)

Anyapoc,
közölnéd még egyszer a terménykoszorú linkjét a képtárból, hogy ne kelljen keresgélni? Nagyon hálás lennék Kép
Jamina
jamina
 
 


Áfonya!
Én is öntöttem próbának, és én is pont az egyetlen logo-s lukat találtam elKép Akkor még meg is kérdeztem Tőled a másik topikban, hogy mikor fog megkötni, de nem válaszoltál. Azóta már megkötöttKép
Majd kapsz kicsi rénszarvasokat tőlem, jó? Ha Te is küldenél nekem valamit esetleg, akkor szép mintás szalvétába csomagolva nem fognak eltörniKép.
Kerítek róluk egy képet hamarosan!

Csi
csii
 
 


Jamina!
Na jó, rábeszéltél a bótra...De csak a Te kedvedértKép
Csi
Névtelen
 


Csi,
bocsi a nemvalaszolasert, valoszinuleg nem is lattam a kerdestKép Egyebkent en 6-ot ontottem, jobb a talalati aranyodKép
Renszarvas: van sablonom furnerlaposhoz es plussallathoz, erdekel?Kép

Zsuzsa,
nem tudom, hogy irtam-e mar, jo, hogy visszatertelKép

Es a mai alkotasom /nem is olyan gyorsan halados melo/:
ablakkép macival
Kicsit mar sotet volt odakinn, ezert nem igazan latszik jol.
afonya
 
 


Jamina

Én erre gondoltam.De van kicsike karácsonyfát utánzó dísz is,amire jók lehetnek a diók,meg a többi.
Ja,és nekem vannak pici levélkés kiöntőformáim,4 féle 1 formában(érthető?).A bátyám használta csokiöntésre.Küldjek abból is egyet?Van felesleg..

Anypaoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,


nekem küldjél egyet. LÉGYSZI,LÉGYSZI,LÉGYSZI

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca

Na,jókor szósz!!!!
Éppen ma adtam fel a csomagodat!Akkor az már csak a következőben lesz benne,de küddök!!!!KépKépKép

Te!Mióta öntesz gipszet????

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
igenigenigen!
Jamina
jamina
 
 


Jamina

Akkor még egy mailt eressz meg SZ ügyben és holnap postára dobom a cuccost,ha minden igaz!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc drága,

én tavasz óta öntök gipszet, de csak ajándékba készülnek, mert itthon a beton miatt nem lehet képet felrakni a falra. Gondolom ismerős, vagy nem????
Így a lakás különböző helyein nálunk falapra vagy mire vannak felrakva a szalvéták gyurmaragasztóval.

De a levélkés megfogott, bár lehet én is csokival öntöm ki, és majd tortát díszítek vele. Hátha valaki megeszi nálunk. Ja, és hogy szóltam vóna hamarabb, amikor csak most írtad, hogy neked van ilyened.


Áfonya,
én is öntök neked gipszet ha gondolod, bár van némi akadálya, mint pl. még nincs formám, na meg hogy juttatom el hozzád.

Üdv Gigóca, a nagy gyűjtögető
gigóca
 
 


Gigóca!

Köszönöm szépen a csomagot!A szalvétákat külön is!
Teljesen használhatóan van lemásolva ,nem tudom,hogy miért gondoltad,hogy nem.Puszi a fénymásolónak is!

Anyapoc!

Ide válaszolok mert a levelezőmmel ma összevesztem és kiszúrásból pihentetem .Kicsit nehezen de valahogyan majd csak kibírom azt az őszi szünetet.És köszi előre is!

Jamina!

Kéretik szegény,fáradt,öreg nőcit nem zargatni a szalvéta választással! Majd csak egyszer benyújtok egy hosszú listát és csak győzzed nekem postázni.Viszont a kész horoszpókosról kérek majd képet!

Jucusmumus
20170114224602
 
 


GyűjtögetőKép

Akkor ide is küldheted ajándékba a gipszképeidet,mert ha minden igaz,hamarosan költözünkKép!De csak azért,hogy végre én is önthessek gipszet!
A telepátiát nem ismered?????KépKépKépEgyébiránt úgysem fért volna bele a borítékba...Szerintem egyszer már emlegettem,mert ezekkel dekoráltam a fürdőt...de az régebben volt.
Minden levéltípusból 2 sor van rajta.Ha rám hallgatsz,akkor kettévágod a sablont és lehet csokit is önteniKép!


Jucusmamus

Na azé!Mi az itt egy hét?KépKépOlyan hamar el fog röppenni,hogy észre sem veszed.Aztán csak meglepődsz,hogy nem jön a csomag..KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Én is ide írok akkor gipsz ügyben mert látom itt téma most.
Hol lehet kép alakú formát kapni. Én néztem Tesco, Cora, OBI, de nincs.
Ma kínomban a Fereros és a konyakmeggyes díszdoboz tetejébe öntöttem. Az egyik kerek a másik szív alakú. Nagyon klassz lett, csak a kiszedés volt macerás a kemény műa. miatt. Nagy türelem kellett hozzá...Kép
Én akasztónak mivel nem volt itthon képakasztó szívószállal csináltam bele lukat, majd fűzök bele damilt és úgy akasztom fel.
Ja ILYEN lett.
A szív 17 cm magas a kör pedig 16-os átmérőjű.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007

Hobbyboltokban lehet kapni.
De szerintem mindkettő, amit öntöttél nagyon jó lett.

Gigóca
gigóca
 
 


Míra!

Merre vagy?Szeretném elkérni a könyöklő rénszarvasok és a pingvinek sablonját,ha nem gond!

Köszi:Jucusmamus
20170114224602
 
 


Gigóca

Hol van az az átkozott üvegfestős topik???Azt is begyűjtötted?Egyszerűen nem találom sehol!!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Valahol az ötletek tippek alján Üvegfestés címszó alatt. Alulról a 4.

Gigóca
gigóca
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: