Új privát üzeneted érkezett!

Csi,
koszi. HarmatKép En dobozt probalok csinalni belole, felhaboritoan draganak talaltam a boltban a keszeket.
Haziko: hja kerem, aki fureszelgetni is tud. Sajna szamomra a fa max. kepalapkent jatszik, az is szabaszatban darabolvaKép.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Most őszintén: mikor próbáltál fűrésszel valamit is elvágni???
Arra még nem gondoltál, hogy iporka-dobozt készíts? Alapanyag nem drága, és könnyű megmunkálni. Szerintem.
Csi
csii
 
 


Kész az első, azaz még csak szerkezetkész az első házikó:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/38355.jpg
Azért látni kellett volna párom arcát, mikor csiszolni kezdtem a gyufaszálakat...Kép

Csi
csii
 
 

 
 

Papírmasé


1 1/4liter vízet összekeverni 1/4 kg lisztte.
2-3 újságpapírt 2x2 cm-es darabokra tépni.
a lisztet öntsd a tálba, fokozatosan keverd hozzá a vizet, míg teljesen csomómentes nem lesz. keverd a masszába az újságpapírt, és hagyd állni 2-3 órát, amíg a papír meg nem puhul.


Én ezt találtam receptként.

Üdv Gigóca
Papírmasé
 


Csi,
ez allat jol nez ki.
Furesz: hat, legutoljara "himzokeretet" csinaltam egyik gobleinhez. Nem a nehezseggel van a bajom, hanem a helyhiannyal, az eszkoztelenseggel...
Papirmase: Gigoca, koszi. Hat, en kozelsem ilyet csinaltam. En 2 praktikeres ujsagot tepkedtem picire, raboritottam egy piroslabasnyi forrasban levo vizet es mikor kellokeppen elazott, hozzakevertem 3 löttyintésnyi tapétaragasztot. Majd turmix. Aztan szepen bevontam vele a szivalaku desszertdobozomat ropke felora alatt, aztan nagynak talaltam igy, lebontottam es egy gyors nagytakaritas utan immaron belulrol nyomkodtam tele a format. Ami kicsinek tunikKép Apa megjegyezte, egyszerubb dobozzal is kezdhettem volna, igy az ment volna karba, ha az egeszet ki kell dobni... Bizik bennem, nagyonKép

-Afonya

ui: Csi, nemreg kuldtem valaszt egyik korleveledre, az odaert?
afonya
 
 


Áfonya!
Én a fűrészemet szülinapomra kaptamKép. Hasznos dolog, főleg hosszú távon. Nem csak az a bajom, hogy drága a faáru, hanem olyan, ami kell, sokszor nincs is.

Papírmasé--Ha dobozt akarsz, akkor miért nem csíkokat csináltál??? Csak azért kérdezem, mert nekem gőzöm sincs a papírmasé készítéséről, és azt hittem, csak csíkokból áll meg a dobozKép.

Kész a házikó, a következő jobb lesz.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/38390.jpg
Kár, hogy nem látszik, de az ablak az üvegfesték, azaz matricafesték, ami fluoreszkál.
Igen, tudom, sok értelme nincsen, de attól még az.

Csi
csii
 
 


Csí,piszok jó lett ez a ház!

Magdi
Magdi
 


Magdi!
Kösz. A szánkót az Gigóca küldte mintának. OdaragadtKép

Egyébként ma jöttem rá, hogy spagettiből nagyon jó nádteteő készíthető, el lehet törés nélkül vágni, ott, ahol akarom. A makaróni nem jó, mert az elpattan.

Csi
csii
 
 


Csi,
juteszembe, vettem egy egyszeru babaszobat, ilyen furnerlapokbol, erdekel a szabasminta?Kép

papirmase: passz, turmixot most csinaltam eloszor. Gondoltam, szebb lesz a felulet igy.

Haziko allat jo.
afonya
 
 


Az alabbiak egy regebbi Burdabol szarmaznak, leirasokat keresre postazom mailben:
Karácsonyi mécsestartók papírból /selyempapír, fátyolpapír/
mecsestartok

furdetes, folyt. kov
afonya
 
 


Áfonya!
Meg tudnád-e nekem (meg persze másoknak is) mondani, mikori Burdából másoltál? Itt nálunk a könyvtárban ki tudnám venni,s lerajzolni.
S ha majd egyszer időm is lesz, megcsinálni. Bár ma varrtam a legkisebbnek egy nadrágot...
Köszi
Ildikó
b_ildikó
 
 


Anyapoc! Hát az asztaldísz tényleg nem gyerekbiztos Kép, viszont irtó elegáns!

Lányok, ha valaki tud feltenni mézeskalácsból készült házakat, "tájakat", képeket, stb, nagyon megköszönném! Ötleteket keresek, mert idén belevágunk a nagy sütésbe!

Lídia
lídia
 
 


Ablakképek fotókartonból, színes papírból:
karácsonyi mackó
mackók szivárvánnyal
mackók kanapén
mackó gumicukorral
betlehemi jászol Csinek, szalmabol, kavicsbol es agyagbolKép

Kata,
a masik topicot csak kepfelrakasra hasznaljuk, nem is igazan olvasom, igy itt valaszolok:
ez egy burda special, kimondottan karacsonyi kiadas.
afonya
 
 


Ildiko,
Katas reszt Te is elolvashatod amKép Nadraghoz grat, nekem is ra kene szannom mar magam a varrogep elovetelhez...
/nem akarok bekavarni - remlik, mennyit filoztal az alairasodon- de mar van egy Ildikonk. Bar ritkan ir, az is igaz. Tenyleg, hova lettel Te is?/

-Afonya
Névtelen
 



Áfonya!
Kösz...most mehetek jászolt építeni....
Csi
csii
 
 


Csi,
komolyan erdekel? KEll a leiras is? Irtam valaszt is.

-Afonya

es most elmegyek a Bricoba parafaertKép
Névtelen
 


Áfonya!
Komolyan érdekel, az Ytong elemeim már fel is vannak kockázva hozzá!!! Jászolra egy cseppet sincsen szükségem, de majd jó lesz simán "jászolnak". Na, ezt most jól megaszondtam...

A leírás is érdekel, azaz a házikó leírása, mert ilyen figurákat nem tudok gyártaniKép Max. a barikat.
Viszont arra gondoltam, hogy lehetne gyertyatartót is csinálni így, csak akkor a belerakott mécses meggyújtaná a tetőt. Mi lenne jó tetőnek? Hiába rakosgattam a kicsi tégláimat, csak az "andrást" tudtam kirakni, de tetőt már nemKép
Tipp?

Csi
csii
 
 


Áfonya!

Kérem szépen mécsestartók leírását!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Kedvcsináló:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/38690.jpg
Maximum három perc szükséges hozzá, és egy fűzfavessző. Még szedhető, bár már nem hántolható, de szerintem így is szép. Ha megszáradt, akkor kap egy masnit, vagy valami egyéb vacakot.

Csi
csii
 
 


Áfonya Kép
Köszönöm!
lídia
 
 


Áfonya!
Az ötlet jó, majd kitalálok valami jó nevet, bár azt gondoltam, hogy baloldalt látszik, hogy én vagyok a Barnáné.
A varrógép nálam szinte állandóan elöl van, egyrészt mert lusta vagyok elpakolni, másrészt van rá külön kis helyem, harmadrészt pedig szenvedélyes folt- és egyéb varró vagyok. Nekem ez a szívszerelmem, a többi kreatívkodás (dekupázs, matricafestés, keresztszemes) "csak" a ráadás.
Ildikó (a Barnáné)
b_ildikó
 
 


Ildiko,
nekem tetszik a nevedKép, nem azert mondtam.
Foltvarras: en is csinaltam par darabot, de belefaradtamKép Valamelyik topicban kerestek hozzaertot, lattad?

-Afonya
afonya
 
 


Ildikó!
Talán a "Barni"?Kép

Áfonya!
A 2002-es novemberi Praktikát ásd elő, mert van benne egy csomó üvegmaratás, és papírmasé is. Ja, meg pig-ponglabdás dísz is. Most nézegettem meg a lapot, egész jó!

Csi
csii
 
 


Sziasztok lányok,


újabb ötlet adventi naptárra:
pingvinek

szabásminta_teste

szabásminta_feje


Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Nem tudtok valami jó linket Micimackós (és az összes szereplős) kifestőhöz? Végülis nem kifestőnek kellene, hanem magát a figurát kivágni. Én sajnos mindenhol csak képet találtam.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!Kép
Ezt jól megaszontadKép
<a href="http://members.tripod.com/~GhislaineChan/colour/colour.htm" target=_top>Ilyenre gondoltál?</a>
Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


A Cser kiadónak van egy könyve, Adventi kalendáriumok üvegfestéssel a címe. Látta már vki?

Magdi
Magdi
 


Dodus!

Te egy istennő vagy!!!KépKépKép
Még, még, még!!!!!!

Jól megasszontam tényleg.Kép Kemény, színes kartonból akarom kivágni és felfüggeszteni. Láttam (és csináltam ilyet) lepkékkel és angyalkákkal, de a lányom most micimackósat szeretne a szobájába. Szóval a munka kiadva, nekem már csak Kép el kell végezni.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Itt is vannak, szerintem egész jój "kivágható" formák: http://www.topsitelists.com/bestsites/PBD/topsites.html
Pontosan nem tudom, hogy melyiken, de én is innen vettem a ZsebibabámatKép.

Amit én keresek: Zsebibaba SZABÁSMINTÁT, mert azt az egyet szeretném megvarrni.

És keresek olyan mintákat, amiből rétegelt lemezből kivágva olyan formákat kapok, mint a házikó előtt álló szánkó. Sőt, minden olyan oldal érdekel, ahol rétegelt fából készítenek valamit.

Csi
csii
 
 


Csi,
asni nem kell, elol vannak marKép
Nekem egy oroszlanom van /elegge stilizaltKép/, amit 99 Ft-ert vettem a TESCOban, ki kellett pattintani a reszeit a lapbol es kindertojasszeruen osszerakni. 3-szor raktam vissza anno a polcra, mert annyira igenytelen, de a gyerek csak ezzel tud azota enniKép Erdekel?

-Afonya
afonya
 
 


Csi!

Köszi neked is, majd megnézem. Most spec. egyik sem jön be.
Sajna Zsebibabám nekem sincs. Van egy pár párnaállatka mintám, de nincs közte ilyen.Kép

Áfonya!
Itt is köszi neked a mailt. Mind benne van ami nekem kell. A lányom ugrált örömében.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!
Ezt, most így hirtelen, rögtön, nyomban, azaz ebben a megközelítésben nem tudom eldönteni. Mert el sem tudom képzelni, milyen lehetKép
csii
 
 



Húúú, erről a cd újrahasznosításról jut eszembe: nem tudtok más ötletet is erre a célra? Van egy jó pár rontott cd-nk a "valamire még jó lesz" fiókunkban...Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Mi délután még nézegettük a gyerekkel, ekkora zűr-zavar nem volt még ottKép.
A CD újrahasznosításról láthatsz (szerintem) szenzációs ötleteket a Dodus által okt.02 15'26"-kor ajánlott oldalon, az alsó linken. De én most azt néztem ki poháralátétnek, de mivel CD elrontó készülékem még csak nem olyan régen van itthon, így csak egy CD-m vanKép Abból meg meg fogom csinálni azt a kottás házikót, ami a fenti oldalon van.
Csi
csii
 
 


Csi

a próbaterületre raktam föl a katalógusból képeket, ilyeneket keresel?


Gigóca
gigóca
 
 


gigóca
 
 


Megtaláltam a hóembert és a teástasak fenyőfát.
hóember

fenyőfa
Kicsit megviselt de már régi.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus!
A hóember az levegőn száradó, vagy kiégetett gyurma?

Gigó!
Köszi, de igazából olyanra gondoltam, ahol az oldalon dobozka, akár Áfonya bababútora (bár az nem rétegelt lemez)elkészítése, vagy ilyen kis lapocskák vannak úgy lerajzolva, hogy a legegyszerűbben ki lehessen vágni. Brrr, ezt nem tudom jól leírniKép.

Csi
csii
 
 


Néhány karácsonyi ablakdísz(többre nem volt időm felrakni)

jegesmedvék
macik csillagokkal
betlehemes
pingvinek
vonat ajándékokkal


És advenit naptárak üvegfestéssel kombinálva:

adventi naptár1
advenit naptár2
advenit naptár3
adventi naptár4
adventi naptár5

Velamelyik kettőt csak hosszában tudtam fényképezni.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
mail ment.


Csi

akkor ha körberajzolom amiből nekem van az úgy jó?

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca!
Igen. De most leginkább a karácsonyis minták érdekelnének...
Off: fiam ma megkérdezte, hogy miért ragasztottam a házikó elé egy lánctalpastKép

Csi
csii
 
 


Csi!

Sütőben száradós.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Csi!

Az odalakkal minden ok. Ma már bejött szinte mind. A chello vacakolt megint.

Köszi a Dodus linkjét is, tényleg ötletesek a képek.Kép Tuti próbálok valamit csinálni belőlük.
Majd teszek fel képet ha összehoztam valamit. Nekünk már régen van "CD elrontónk", úgyhogy nekem van egy jó pár.KépKép
Te azt a házikósat szalvétával gondoltad? Csak mert én nem tudok szalvétázni. Még nem volt merszem hozzáfogni, pedig a nagylányomnak több száz darabos gyűjteménye van. Azt mondta ha hozzáfogok nem fogja sajnálni egyiket sem.Kép Eddig még nem mertem.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Nehogy hozzáfogj! Badarság! Szólni lánykának, Csi szívesen gondozza a gyűjteményt, csak adja fel postánKép
Most komolyan: szerintem Dodus oldalán nem szalvéták vannak a házakon, hanem sima csomagoló, vagy decoupage-papírok, ami szinte ugyanaz. Nekem az egyik kedvencem a kottás alapon CD, rajta kismadár. Szerintem az is csom.papír. És a CD szélén -szerintem- matricák vannak, de lehet, hogy gyertyához való díszcsík, mert kissé domború. Kár, hogy nincsen hozzá leírásKép.
Még sosem ragasztottam CD-re szalvétát, de tervben van. Meg még ezer más is...

Az oldalak nekem sem jöttek be tegnap éjszaka, csak délután. Bigacsiga Kata rakott fel egy csomó linket Neked a Kézimunka...topikba. Nézz be oda isKép

Csi

Jut eszembe:
Ma is benéztem a http://kreativ.lap.hu ra, és nem bírtam leszakadni a netről. Van ott minden, a gyöngytől a teatasakig, az üvegfestéstől a gyurmáig. Akárhányszor megyek oda, valami újat mindig találok.
Csi
csii
 
 


Adventi kalendáriumok,nekem tecc:-)
http://www.bavaria97.de/weihnachten/adventskalender.htm

A 90.dec.burdában pedig van betlehemi jászol asszem rétegelt lemezböl? Meg gyertyatartó is.Csak nincs scannerem,igy nemtom,hogyan tegyem fel.
puposnünüke
 
 


Phaedra!
Ma megvettem a Sabrina Specialt az újságosnál.Karácsonyos.Vannak benne horgolt csillagok,olyanok amilyeneket vadászunk.Ha érdekel pár napon belül el tudom küldeni a leírását csak le kell fénymásolnom mivel a scannerem pihen még valami dobozban.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus, lehetne nekem is azt a leírást?
gabormagdi@freemail.hu
Magdi
Magdi
 


Csi!

Ha szétszedem őket csinálok képet aztán majd közzé teszem.Kép
Attól még persze egyszer én is szeretném elkezdeni. Először keresek valakit aki "szájbarágósan" elmagyarázza a technikát lépésről lépésre. Tudom volt már róla szó több topicban de az igazán kezdőknek mindig az volt a válasz, hogy majd mailban részletezik neki.
A madárkás házikó tényleg nagyon szép. Én a szalvétázást úgy általában gondoltam, nem a cd miatt. Bár apa azt mondta, hogy ne égessem már, hogy nekünk van egy csomó rontottunk tehát tudatom: a cd író hibája miatt (azóta garanciában ki is cseréltékKép) lett egy csomó selejt.
Micimackóm most már van bőven bár Kata linkjeit épp az előbb néztem át.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: