Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit az "Eszter-lánc" Anyatej Misszió nevében!
Az Anyatej Misszió azért jött létre, hogy megteremtse a kapcsolatot anyatejet adni tudó és anyatejet keresõ édesanyák között országos méretekben egy központi adatbázison keresztül.

Az alapítvány létrehozásának apropója az volt, hogy 1 éves kislányom 11 hónapja más édesanyák tején él, több száz liter anyatejet kaptunk/vettünk neki, és kiderült, hogy rengeteg "felesleges" anyatej keletkezik, csak ezügyben egyik félnek sincs kihez fordulnia, se annak aki keres, se annak aki adni tudna.

Meghoztuk a jó hírt: mostantól van kihez fordulni, mert megkeressük azt, akitõl tejet kaphatnál, vagy azt, akinek szüksége van a tejedre!!! És mindezt nem üzleti, hanem segítségnyújtási alapon.

Minél többen jelentkeztek, annál biztosabban tudunk segíteni!

Elérhetõségeink:
Tel: (1)3510028
Email: anyatejmisszio@axelero.hu

Ezen telefonszámon lehet érdeklõdni az anyatej tárolásával, felhasználásával, pasztörizálásával kapcsolatban is!

Sok szeretettel várjuk hívásodat vagy leveledet!


Szini Emese
"Eszter-lánc" Anyatej Misszió

Ui.: Ha ismersz valakit, akinek szüksége van anyatejre, vagy anyatejet tudna adni, kérjük, hogy továbbítsd neki ezt az információt!
emesemama (emesemama)
 


Szia Emese!

A kezdeményezésed nagyon jó, fõleg azoknak akik hivatalosan nem kaphatnának anyatejet. Abban tévedsz, hogy egyik félnek sincs kihez fordulnia. Mind a tejet adni tudó, mind a tejet igénylõk a védõnõhõz fordulhatnak segítségért. Budapesten van anyatejgyûjtõ központ, ahová elszállítják az anyatejet és megfelelõ vizsgálatok után, kiszállítják a kerületi állomásokra, ahonnan a rászorúlók megkaphatják. (Igaz, hogy Így csak 3 hónapos korig, vagy 5 kg súlyig kaphatnak tejet a babák.) Vidéken pedig a védõnõ a közvetlen kapcsolat megteremtésében segít, ha szükség van rá.
Én mind a két gyermekem mellett adtam le tejet. A nagyobiknál mind két módon, mert az ismeretségi körünkben akkor fogadtak örökbe egy kisbabát, és így õ is közel nyolc hónapos koráig kapott anyatejet is.

Sok sikert a Missziódhoz!

Zsuzsa
 
 


Kedves Zsuzsa!

Köszönöm, hogy reagáltál levelemre. Szeretnék néhány szót hozzátenni állításaidhoz, hiszen én is végigjártam a kálváriát.
Lehet, hogy vannak védõnõk, akik segítenek, de ez a "fehér holló" kategória, én nem is egynél próbálkoztam, és meg se hallották segélykiáltásaimat. Mikor hónapok múlva találtam magánúton akiktõl vettem tejet, csodálkozva néztek rám: ez kell valakinek, õk kérdezték a védõnõt,de azt mondták nekik, ugyan már ez nem kell senkinek, dobják ki. Nekem ez elég általánosnak tûnt, semmilyen "hivatalos szerv" nem pattogott ennél a kb. 40 anyánál, hogy megmentsék a felesleges tejet, ugyanis fagyasztott anyatejjel senki nem foglalkozik.

Az Anyatejgyûjtõ csak Budapesten és környékén gyûjt, tehát a vidékiek csinálnak a felesleges tejjel amit akarnak, valamint egészséges érett otthon gondozott újszülött NEM jogosult anyatejre az Anyatejgyûjtõtõl. Tehát, akinek a kisbabája nem beteg, csak szeretne anyatejet, mert nincs neki, annak nem adnak, akárhány napos is a kisbabája.

Elõször a gyermekorvossal kell kiállíttatni egy igazolást, hogy "beteg" a gyerek (allergia, felszívódási zavar, stb.). Ez már eleve sokakat kizár, akik nincsenek ilyen viszonyban a gyermekorvosukkal, hogy ezt kiköveteljék tõle.

Utána jön a döbbenet: mi 3 napra 5-600 ml tejet kaptunk, miközben a kislányom 1000-1200 ml-t evett naponta, tõlem szinte semmit nem szopott. Tehát ez igazából semmire nem volt elég. Mikor megkérdeztem nem lehetne-e többet kapni, nagyon csúnyán éreztették velem, hogy a haldokló koraszülöttek elõl akarom elvenni?

Ekkor eldöntöttem, hogy nem, nem akarom én senkitõl elvenni, de ha a fene fenét eszik is, akkor is anyatejen fog felnõni a kislányom, csak megkeresem azt a forrást, amit nem gyûjtenek be, mert "nem kell senkinek". És megtaláltam! Rengeteg van!!!

Remélem lesznek mások is, akiket ez felvillanyoz és tényleg sikeres leszek abban, hogy segíteni tudjak, és abban, hogy mások is bízzanak a nem hivatalos tejadó anyákban.

Emese
emesemama (emesemama)
 

 
 

Kedves Emese!
Jó a kezdeményezés, de egy -két dolog azért tisztázandó:
---vidéki viszonylatban igenis jól mûködik a háztól házig anyatejadás. Anehézség az, hogy gyakran nem akkor van igény, amikor van leadható tej.
---nem jelent gondot az igazolás beszerzése, az orvosnak nem kell ezért "pitizni".Az elszámolás utólag történik, és minden védõnõ szívesen teszi ezt meg.
---Az egy napra elszámolható anyatej mennyisége 800 ml !!!
---Igaz, hogy csak 3 hónapos korig számolható el, de nem kell betegnek titulálni a gyereket emiatt: anyatejhiányra is lehet hivatkozni.
--- Nem világos, hogy nálatok ki vizsgálja a leadott tej származását, minõségét.( Van, aki ezt jó kereseti lehetõségnek tartja és nem riad vissza a higításától , keverésétõl sem.)Ki vizsgálja, hogy a tejadó egészséges -e.
Hiszen ezek szerint bárki jelentkezhet hogy tejet tudna biztosítani, de ki ismeri õt?
--- hogyan történik a szállítás?
Szóval én drukkolok nektek, hogy jól mûködjön a missziótok, de azért tisztába kellene tenni a dolgokat...
Sok sikert!
ágnes
Névtelen
 


Az "Eszter-lánc" Anyatej Misszió NEM anyatej adás-vétellel foglalkozik, tehát a tejet nem mi gyûjtjük be és szállítjuk ki, hanem az igények felmérése után a kismamák megkapják egymás elérhetõségeit és közvetlenül egymástól vesznek anyatejet. Ebben mi már nem is veszünk részt.

Mindenki kap egy tájékoztató füzetet, amelyben szakmai alapokon nyugvó (Anyatejgyûjtõ Állomás, La Leche Liga kiadványok), valamint gyakorlati tapasztalatokon alapuló információkhoz juthat hozzá az anyatej fejésével, fagyasztásával, felhasználásával, pasztörizálásával, szállítással kapcsolatban (a fagyasztott és friss anyatejet is hûtõládában kell szállítani, lehetõleg autóval a gyorsaság miatt).

Mivel az anyák közvetlenül egymással állnak kapcsolatban, felkeresik egymást, elbeszélgetnek, ha szükségesnek érzik elkérik ugyanazokat a vizsgálatokat igazoló negatív leleteket mint az Anyatejgyûjtõ, és személyesen meggyõzõdnek mindarról, ami meghatározza az anyatej minõségét: milyen az anya, milyen a baba.

Ez egy személyes, bizalmon alapuló kapcsolat, és ahol ez valami miatt nem tud kialakulni, onnan nem kell megvenni a tejet. Ha úgy érezzük, hogy ennek az anyának a tejét nem szívesen adnám a gyerekemnek (akármi miatt, akár személyiségbeli nem tetszések miatt, pedig negatív leletei vannak) egyszerûen nem kell megvenni tõle a tejet, tovább kell keresni.

Én a saját tapasztalatom alapján azt állítom, hogy amikor magunknak vettem a tejet közel 1 éven keresztül, negyvennél több anyával ismerkedtem meg, és ezek közül egy sem volt olyan, aki ezt pusztán nyereségvágyból tette volna és felmerült volna a csalás gyanúja. Mindenkit nagyon érdekelt, hogy ki az a kisbaba, akit õ most táplál, ízlett-e neki a tej, mennyit eszik, mennyit alszik, stb. Igazi kismama kapcsolatok alakultak ki, olyanok mint itta babaneten. Mindenki olyan szeretettel adta a tejét, mintha a sajátjának adná. Csak pénzért senki nem hívott fel, hogy eladná a tejét.

Persze mindezt csak az látja igazán, aki kap. Ha tudunk egymásnak segíteni, miért ne tennénk. A félelem amivel elutasítunk másokat csak addig tud uralkodni rajtunk, amíg meg nem ismerjük a másikat.

Valóban kell hozzá bátorság, eltökéltség, higiénia, fertõtlenítés, pasztörizálás, odafigyelés mindkét részrõl, de igenis MÛKÖDIK, csak akarni kell.

Sokkal körülményesebb, bonyolultabb, szigorúbb az egész leírva, mint a gyakorlatban. Csak bele kell jönni, és rutinná válik. És megéri. Állítom ezt minden lehetséges egészségügyi ellenérv ellenére is.

A tápszer sem steril. Tehéntejbõl van. A kergemarhakór állítólag nem megy át a tejbe (csak a rengeteg antibiotikum, amivel a teheneket kezelik). Ki tudja.....én ezt ugyanannyira hiszem ha akarom, mint hogy nem. Ha akarom félek tõle, ha akarom nem.

Egyéni döntés kérdése hogy jobban félek-e más anyák tejétõl, mint egy tehén gépsorokon feldolgozott nagyipari tejétõl. Negatív leletek, személyes megismerés, próbaeteteés, pasztörizálás mellett az anyatejtáplálás BIZTONSÁGOS.

Szini Emese

UI. Lehet, hogy maximálisan ennyi anyatej adható hivatalosan naponta, azonban többektõl tudom, hogy ezt senki nem kapja meg. Aki igen, az nem tudom hogy csinálta, mert én hiába kértem, közölték, nekem ennyi jut, viszontlátásra.
emesemama (emesemama)
 


Kedves Emese!

A védõnõkrõl való tapasztalatodhoz nem tudok mit mondani, nekem mind a kétvédõnõ segített a tejleadásban. Az elsõ teljesen magától kérdezte mindig, hogy mennyi tej van, és ajánlotta fel a leadást. A másodiknak én szóltam, és szívesen segített benne.
Vidékrõl csak a kolléganõm tapasztalatát tudom, de neki is szívesen segített a védõnõje a tejadásban.

Tudom, hogy hivatalkosan nagyon sok baba nem kaphat tejet és ezért is tartom jónak a kezdeményezésedet.

Az egymás közti tejadásnál biztos, hogy sokat számít a szimpátia, mind két fél részérõl. Mi még most is tartjuk a kapcsolatot a nagyfiam tejtestvérével, és jó tudni, hogy segíthettem nekik.

Sok sikert, és sok közvetítendõ tejet.

Zsuzsa
 
 


Szia Emese!

Eloszor is nagyon jo otletnek tartom ezt a missziot! Talan, ha roviden elmondom a tortenetunket, megerted...
A kisfiam most 5 1/2 honapos, fo taplaleka az anyatej (sajnos tapszert is kap kiegesziteskent), de az anyatej egy masik anyujatol szarmazik, mivel en olyan gyogyszereket szedek, ami miatt nem szoptathatok. Nalam a szulest koveto percekben gyogyszeresen apasztottak a tejem, es jegeltek a mellem, nehogy begyulladjon! Ez a fizikai "trakta" sokkal kevesbe terhelt meg, mint azt feldolgozni, hogy en nem szoptathatom a kisbabamat! A korhazban csipobol tapszert adtak neki, es amikor megkerdeztem, hogy legalabb ilyen picurkan miert nem anyatejet adnak neki, akkor ugy nekemestek, hogy csak na. Mert mit kepzelek en, hiszen egeszseges, mint a makk, es keves tej van a Gyujtoben, az meg a beteg, operalt babaknak sem eleg... (hat eleg szomoru). 3 nap utan hazajottunk (az egyik ok az volt, hogy rossz hatassal vagyok a tobbi kismamara, akik szenvednek a szoptatassal, hogy nekem milyen egyszeru.. no comment), mindketten jol voltunk, viszont MINDENKI lebeszelt arrol, hogy anyatejet kapjon haztol-hazig uton! A gyerekorvos, a vedono (aki minden mas szempontbol nagyon korrekt), es meg nehany szuleszeten dolgozo apolono, csecsemos etc.. Ezt nem ertettem. Szoval az operalt babaknak gyogyir az anyatej, az enyemnek pedig nem? Na neeeee.... Oriasi szerencsenkre talaltunk olyan kismamat, aki ellat minket anyatejjel mindenfele ellenszolgaltatasok nelkul! Es eleinte hivott, hogy hogy izlik a Bencenek a tejci, es szivesen issza-e, etc.. Amikor a vedono ezt megtudta, a gyerekorvosrol nem is beszelve (azota valtottunk egyeb okok miatt is), hogy ok nem vallalnak felelosseget, ha valami baja lesz a kisfiamnak. Es lass csodat, nem lett, sot nagyon szepen fejlodik! (Azt mar csak igy merem "megkerdezni", hogy aki eleve ugy indul, hogy nem is szoptathat, annak miert nem jar valamennyi anyatej hivatalosan? En csak zart ajtokon kopogtattam)

Sok sikert!
Pussza: Barbi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy létrejött ez a topic.
Személy szerint jelenleg is adok le anyatejet, mivel bp-i vagyok és elviszik.
Ezért remélem, hogy segítek a beteg és az egészséges babákon is. De tudom, hogy ott 60 fokon sterilizálják és ezzel sok értékes fehérje megy veszendõbe. Úgy gondolom, hogy a háztól-házig tejadás értékesebb tej bababendõbe jutását jelenti. A mi védõnõnk a pozitív csapatba tartozik, és a rendelõben is ki van téve az anyatejgyûjtõ plakát. Keresett tejtesót is, de a mama nem tett semmit, hogy adhassak tejet a babájának, így maradt az Anyatejgyûjtõ.
De hallottam már olyan kismamáról is, akinek 2 hetes babája mellett a védõnõ semmilyen tanácsot nem adott. Amióta elmondtam mindent, amit tudtam, azóta nem jelentkezett, hogy kellene tõlem tej, amibõl úgy gondolom, hogy kap már a gyûjtõtõl.

Hajrá!
Lesz még gyermekem és leszünk még tanyasiak is. Úgyhogy ha még akkor is lesz adatbank, akkor majd jelentkezem.

Sziasztok
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztató hozzászólásokat, de sajnos nem engem kellene biztatni, hanem azt a rengeteg anyukát, aki lehiszi azt az ostobaságot, hogy a háztól házig anyatej veszélyes, ugyanis eddig minden tejet keresõ anyám kilépett az adatbankból arra hivatkozva, hogy bocs, de õk megkérdezték a védõnõt/gyerekorvost/stb. és mindenki azonnal lebeszélte õket errõl az eszement baromságról.

Hihetetlen mértékû ellenpropaganda folyik az anyatejjel szemben a tápszergyártók javára.


HOzzáteszem, hogy a háztól-házig tej is ugyanolyan biztonságos mint az Anyatejgyûjtõs, mert elkérhetõk ugyanazok a leletek és otthon is lehet pasztörizálni a tejeket. Én 1 éve csinálom ezt minden áldott nap, és mondhatom, kizárólag az önzetlen anyák gondoskodásának köszönhetem, hogy kislányom olyan jó egészségileg amilyen. A pasztörizált tej még mindig összehasonlíthatatlanul jobb, mint bármilyen tápszer.

Csak mindezt óriásplakátokra kellene kiírnom és agyat kellene mosnom a gyermekgyógyászatban, akkor lehetne valami eredmény. Ha megnyertem volna az 1,1 milliárdot, már olvashatnátok....de sajnos nem én vagyok a szerencsés.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok!

Én november 30-án szültem és szerencsére elég sok tejem van, le is fagyasztom, van mikor akár 200 ml -t is le tudok fejni. Eddig ilyen Avent zacskókban gyüjtöttem a tejet és a rosszabb napokra gondolva a fagyasztóban tárolom. Egyenlõre fogalmam sincs mennyi tejet érdemes így elraktározni, mennyinek van értelme. A fagyasztómban egyre kevesebb a hely és a tejen kivül már alig birok mit tárolni ott :-). Szóval a kérdésem az, hogy mennyit tegyek félre magunknak és mennyit lehet odaadni más babáknak. Gyakorlatilag nem is tudom, hogyan müködik ez az anyatej leadás, milyen vizsgálatokon kell résztvennem, milyen feltétele van...
Ha tudtok linket ajánlani, ahol ezekre választ kapok, írjátok meg nekem.
Köszi:
Zsu26 és 27 napos Dorka
zsu26
 


Szia Zsu26!

Én kb. 8-10 liter tejet fagyasztottam le, és ez nálunk elégnek bizonyult.
Ha budapesti vagy az Anytejgyüjtõ állomásnak az összes lefejt tejet leadhatod (vidéken úgy tudom, hogy csak egy adott mennyiséget fizetnek ki).
Bemásoltam az Anyatejgyüjtõ Állomástól kapott tájékoztató füzet elsõ oldalát.
Kép

Ha bármilyen kérdésed van a tejleadásával kapcsoltban szívesen válaszolok rá.

Zsuzsa
 
 


Szia Zsu26!

Én kb. 8-10 liter tejet fagyasztottam le, és ez nálunk elégnek bizonyult.
Ha budapesti vagy az Anytejgyüjtõ állomásnak az összes lefejt tejet leadhatod (vidéken úgy tudom, hogy csak egy adott mennyiséget fizetnek ki).
Bemásoltam az Anyatejgyüjtõ Állomástól kapott tájékoztató füzet elsõ oldalát.
Kép

Ha bármilyen kérdésed van a tejleadásával kapcsoltban szívesen válaszolok rá.

Zsuzsa
 
 


Kedves emesemama! Gratulálni szeretnék kezdeményezésedhez, és ahhoz is, hogy sikerült kislányodat anyatejjel táplálni a nehézségek ellenére is. Az én tapasztalatom az anyatej-gyìjtéssel kapcsolatban: elsô fiamnál bôszen fejtem, fagyasztottam, de egy idô után tele lett a hìtô, meg attól is féltem, ha tényleg sikerül fél évig szoptatni, mire felhasználnám a tejet, addig nem áll el. Én kérdeztem rá a védônônél, mit lehetne csinálni. Ô javasolta az Anyatejgyìjtôt, végül is ment ez a dolog négy hónapig (akkor csökkent a tejmennyiség, az összes a fiamnak kellett). De a lefagyasztott 7-8 liter senkinek nem kellett. Pedig akkor már leleteim is voltak. A védônôk valahogy féltek a közvetítéstôl, és én azt gondolom, a higiénia miatt. Nem merik vállalni, hátha valami fertôzés kerül át a nem megfelelô fertôtlenítés miatt. Ez ügyben körbe telefonáltam a világot: mi is az álláspont jelenleg helyes fagyasztási módról. Nos, olyan szigoru elôírások vannak, hogy azt mindennap végigcsinálva elég macerás. Én saját részre le mertem fagyasztani neomagnolozott tejfölös dobozban is a tejet (a steril zacskó db-ja 15 ft volt), de félve ajánlottam másnak, hátha így csakugyan nem az igazi. Kezet persze mostam, de nem áztattam meomagnolos vízben percekig és szájkendôt sem tettem fel a fejéshez. (Mindezt megcsináltam az Anyatejgyìjtônek, de nagyon macerásnak éreztem. Most két gyerek mellett meg pláne sok lenne.) Szóval az egyik kérdésem: vannak-e ötleteid arra, milyen higiénés szabályokat kell alkalmazni a tejadónak? Látom, te is pasztörizáltál. Másik: Végül is véletlen folytán el tudtam ajándékozni a tejet, de volt egy kis lelkiismeret-furdalásom, mivel a továbbiakban nem tudtam adni, így a másik baba csupán pár napig húzta ki tápszer nélkül. Tudom, hogy az is több mint a semmi, de engem nyomasztott, hogy csak ennyi tellett tôlem. Azt viszont nem tudtam megígérni senkinek, hogy mostantól én táplálni tudom az ô gyerekét is. Az is elôfordulhat, hogy valamiért egy nap nem tudok annyit fejni, vagy hirtelen az én babám akar többet, tehát hiába jön a tejért a másik szülô. Az borzasztó lehet, hogy várják a tejet, és nem érkezik elég. Ennyibôl biztosabb lehet a fagyasztás, de arról is annyifélét lehet olvasni, meddig, miben tárolhatod a tejet. Szerintem ezért is ódzkodnak az egészségügyiek, maguk sem tudják, mi a biztonságos. De neked már kellô tapasztalatod van a másik oldalról, tudsz ötleteket adni. Csak azt írtam le, ami engem annak idején aggasztott, hátha hasznos lehet.
Szia! Andi
Névtelen
 


Sziasztok!
Nagyon jónak tartom ezt a kezdeményezést! Nekem sajnos negatív tapasztalataim vannak ebben a témában, leírom, hátha érdekel valakit.
Császárral szültem tavaly márciusban, és már kezdettõl nem volt elég a tejem (igény szerinti szoptatás ide vagy oda...). A mi körzetünkben összesen egy olyan anyuka volt, aki tudott volna tejet adni, a kisfia négy nappal idõsebb az enyémnél. Falubeli az illetõ, és az egész családja tele szájjal dicsekedett, mennyi teje van. Ennek ellenére NEM ADOTT. Ezt soha nem fogom megérteni...
Andris tápszert kapott, de tejérzékeny, ezért gyógytápszer kellett. Az már csak a magyar egészségügyi rendszer külön kedvessége, hogy három doboz tápszer (4-5 napi adag) 4700 forint volt!!! Támogatással!!!
Ha a következõ babámnál sok tejem lesz (amiért mindent meg fogok tenni) én mindenkinek adnék, aki kéri. Nem kívánom senkinek, hogy megérezze, milyen az, amikor a kicsi babája teljesen kiszívja mindkét mellét, és csak sír meg sír, mert már egy csepp sem jön.
Sok sikert kívánok!
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Sziasztok!

Egyre jobban mûködik a Misszió, ha nem is tömegekben, de szép számban szereznek róla tudomást az anyák, és hívnak, mindkét részrõl. Sok-sok sikeres anyatejtestvér-párt sikerült összehoznom, sokszor leküzdve 100 km-es térbeli korlátokat is!

Akikre igazán büszke vagyok, hogy segíthettem nekik az anyatejhez jutásban: két örökbefogadott kisbaba, és egy koraszülött! Nekem ez hihetetlen öröm, hogy hozzám fordultak és én tudtam segíteni, míg az erre hivatott szerveket egyikük sorsa sem érintette meg különösebben.
Persze a "szimplább" tejtestvéri kapcsolatokra is nagyon büszke vagyok, félre ne értsetek!

Továbbra is várom sok szeretettel az anyatejet adni tudó és az anyatejet keresõ anyukák telefonjait!!! MÛKÖDIK A MISSZIÓ!!!

Üdvözlettel,

Emese
Eszter-lánc Anyatej Misszió
tel: 1/3510028
anyatejmisszio@axelero.hu
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok!

Nagy örömmel olvastam, hogy mûködik a misszió, és õszintén remélem, hogy egyre sikeresebb lesz. A kisbabám 10 hetes. Még nem volt otthon, mert komoly szívproblémák miatt a szívcentrumban kezelték. 3 mûtéten van túl, s eddig anyatejet kapott, de egy hete átvitték a SOTE 1. sz. gyerekklinikára, s ott csak tápszert kaphat. Születése óta 3 kg alatt van, s most próbálják erõsíteni, de 1 nap alatt 400 g vizet szedett fel - állítólag a szíve miatt -, szerintem a tápszernek is köze van hozzá. A szívcentrumban nem vizesedett.

Ha valaki tud segíteni, vagy bármilyen ötlete van, szívesen várom.

Hidvégi Zsolt
Névtelen
 


Kedves Hídvégi Zsolt!

Nekem van jópár zacskó anyatejem lefagyasztva, és egyelõre úgy néz ki, hogy nem lesz rá szükség, valamennyit tudnék belõle odaadni. Valószínüleg nem lesz elég a kisbabádnak sokáig (nem tudom, mennyit eszik), de a semminél több. Talán más segítõkész kismamával együtt fehízlalhatjuk a kis lurkót.
Az e-mail címem: melinda@fw.hu
Lola
Lola
 


Sziasztok!

Nekem rengeteg buta kérdésem lenne ezzel az anyatej közvetítéssel kapcsolatban. Mégis hogy megy ez? A tej összetétele változik, akkor csak hasonló korú kisbabának adható a tej? Kis mennyiségeknél mi a gyakorlat? Ha pl. 1-2 liternyi lefagyasztott készlet tûnik nélkülözhetõnek, akkor azért már érdemes mozdulni? Ja, és a sterilitás kérdése? Én pl. a kisfiam 3 hónapos kora óta nem igazán fertõtlenítek semmit, mivel a lefejt tejecskét is neki szántam tartaléknak, így a mellszívót se fertõtlenítettem. Attól az a tej odadható lenne másnak?

BMárti

BMárti
 
 


Kedves BMárti!

Ezek nem buta kérdések, örülök, hogy felvetetted!

A tapasztalat azt mutatja, hogy a kisbabák remekül tolerálják a más korú kisbabáknak "készült" anyatejet, mert ez még mindig összehasonlíthatatlanul emberibb, mint a kisbocinak készült tehéntejbõl gyártott tápszerek, amik semmilyen formában, sem korban, sem összetételben NEM igazodnak az embergyermekek igényeihez. Tehát legtöbbször ez nem okozhat gondot, nem érdemes ez alapján a végletekig szelektálni, de ezt az anyatejet keresõk általában nem is tehetik meg, mert õk vannak sokkkal többen.

Azonban minden anya teje más és más, még ha egykorúak is babáik, vannak akiknek "vizesebb" a teje (függ pl. attól hogy milyen napszakban ill. évszakban fejték), és ez kevésbé elégíti ki esetleg egy fiatalabb baba tápanyagszükségletét. Fordítva nem szokott gond lenni (ha idõsebb baba eszi egy fiatalabb tejét, maximum nagyon jól fejlõdik).

Összegezve, csak a tej felolvasztása és az elsõ néhány nap etetései után dönthetõ el, hogy megfelelõ-e az adott anyatej a saját kisbabánknak. Általában nem szokott gond lenni, de mivel az egyéni reakciók, igények tárháza végtelen, lehetnek sikertelen tejtestvér párok.

1-2 liternyi készlet is sokat jelenthet egy csak tápszeren élõ kisbabának, tehát erre már abszolút érdemes mozdulni!

Sterilitás. Ez már nehezebb téma. Elvileg KÖTELEZÕ lenne sterilizálni a mellszívót és a tároló edényeket/zacskókat akkor is, ha saját célra fagyasztasz, hiszen csak ekkor tartható el egyáltalán az anyatej. Ennek ellenére láttam már olyan anyatejet, amit nem elõírásszerû sterilitással fejtek, mégsem volt romlott. Etetés elõtt általában pasztörizálják a tejet az anyukák, tehát ha ekkor összeugrik, rossz szaga lesz, stb., akkor megromlott. Ha ez nem következik be, az mázli, de létezhet. Azonban több hónapos tárolásra valószínûleg alkalmatlan a tejed, minél elõbb fel kellene használni!!

Tehát nagyon örölnénk ennek a tejecskének is, lenne is azonnal gazdája, mert minden anyának eltérõek a kritériumai arra vonatkozóan, hogy mennyire "biztos" anyatejet hajlandó átvenni. Egy próbát mindenképpen megérne, ha nálatok úgyis fölösleges.

Elõre is köszi, és légyszi direktbe küldj emailt, ha aktuális, mert úgy gyorsabb: anyatejmisszio@axelero.hu

Emese
Eszter-lánc Anyatej Misszió
 


Kedves Emesemama!
Az én koraszülött kisbabámnak szerezted Te a tejed, több, mint 150 km messzességbõl, amiért nagyon hálásak vagyunk. A baba még mindig kapja az anyatejet (kb. egy havi adagunk van lefagyasztva), és pár napja vplt 6 hónapos. mivel koraszülött volt, elengedhetetlen volt számára az anyatej, és én hiába kínoztam magam, kb. 6 hétig tudtam valamennyi fejni, és 3 hónapos koráig szoptatni, de mindez kiegészítésre szorult, a másik anyuka tejével, akit, hála Neked, a gyerek 4-5 hetes korában sikerült megtalálni. Azóta szépen növögetünk.
Mindenki kérdezgeti, hogy honnan van az anyatej, és amikor elmondom, hogy másik megyébõl, és elég messzirõl, akkor megkérdik, hogy miként bukkantunk rá. Azon aztán végképp csodálkoznak, hogy ezt Te INGYEN végzed. "Miért éri meg neki?" ez a tipikus kérdés. Olyan hihetlen ez a mai világban, hogy valaki "csak úgy" segít másokon. Mégegyszer, kösz a segítséget, nekünk pótolhatatlan volt az anyatej.
további sok sikert!

Köszönettel, Mimóza
Mimóza
 


Sziasztok!

2002. májusában szültem iker babaáimat, akik mellett az elsõ hónapokban szorgalmasan fejtem. Minthogy a tejeket azóta nem kellett felhasználnom, így most szívesen odaadnám más gyereknek.
22 db 1,5-2 decis steril zacskóban van lefagyasztva a tej, 2002 június-júliusi dátummal. (Koraszülöttek voltak a kicsik, úgyhogy koraszülött babáknak szerintem érdemes elvinni)
Ha érdekel, írj mailt!
szzsofia72@freemail.hu

Zsófi
 


Kedves Mindenki!

Az Eszter-lánc Anyatej Miszzió elérhetõségei megváltoztak.

Tel: 06-30-3436460
Email: anyatejmisszio@vnet.hu

Anyatej adás vagy vétel ügyében légyszíves KÖZVETLEN a Misszióhoz forduljatok a fenti elérhetõségek valamelyikén, mert ez az oldal csak figyelemfelhívásra szolgál, de nem ezen keresztül folyik a közvetítés, ezért nem ellenõrizzük folyamatosan.

Köszönettel,

Szini Emese
Eszter-lánc Anyatej Misszió
 


Kedves Melinda!

A "nagy nyilvánosság előtt" szeretném megköszönni segítségedet, amelyet Sárikának nyújtottál! Bár betegségei sokkal súlyosabbak annál, hogy bármelyiket anyatejjel gyógyítani lehessen, biztos vagyok abban, hogy sokkal jobban ízlett neki, mint bármelyik tápszer vagy bébiétel. Csak rajtam múlott, hogy nem kaphatott gyakrabban, többet. Ezernyi gond zúdult hirtelen a nyakunkba, bár valamelyest kezd rendeződni az életünk, újabb műtét - ezúttal nem szív-, hanem gerincműtét - lóg a levegőben.
Köszönjük az önzetlen segítséget, és jó egészséget kívánunk nektek!

Hidvégi Zsolt
Hidvégi Zsolt
 


Kedves Zsolt!
Nagyon szívesen tettem, és ha meg tudtam volna gyógyítani Sárikát anyatejjel, megtettem volna. Remélem a műtét jól sikerül, és mihamarabb felgyógyul SárikaKép
Minden jót!

Melinda
 
 


Kedves Emese!
Próbáltam e-mailt írni az axeleros és a vnetes címre is, de egyikre sem sikerült. Hol lehet benneteket elérni?
Ha bárki más tudja, értesítsen.
(Felesleges tejem van lefagyasztva.)
Bóbita
 
 


Szia Bóbita,
nekem megvan otthon az elérhetőségük, írj egy e-mailt a címemre, és holnap megírom. (vagy ha sikerül megint idetalálnom, beírom ide holnap)
(én korábban kerestem tejcit a fiamnak, de veszettül, és tényleg próbálnak segíteni)
Ha esetleg nem kell majd kisebb babának, az én fiam is eltünteti szívesen, de ő már 1 éves múlt és saját példából tudom, hogy a kisebbeknek sokkal nagyobb szükségük lehet rá.
- Adrien
 
 


Adrien!
Nem tudtam e-mailt írni a címedre, azt írta, hogy nincs ilyen cím. Nincs szerencsém ezzel a tej-dologgal. Kép
Bóbita
 
 


Pedig jó a profilban szereplő címem, direkt megnéztem.
No, akkor írok neked én a profilodban megadott e-mail címre Kép
- Adrien
 
 


Bóbita, írtam neked, válaszolj, hogy megkaptad-e, légyszi! Magán címet nem akarok ide beírni a tulaj tudta nélkül, ezért írtam e-mailt. Ugye elért?!
- Adrien
 
 


Sziasztok lányok!

Én is kerestem már öt s nekem is szintén visszadobta folyamatosan. Mi a másik oldalra tartozunk. Sajna nekem a 2. honaptol elapadt s mivel tejallergiás vagyok, gondoltam szerzek valakitöl egy kis tejcit. Találtam is egy ismeröst, de töle is csak 2 honapig kaptam, mert idöközben terhes lett s elapadt. Sajnos azota csak tápszert kap+pépesitett kaját(most 5 honapos)
Ha valaki tudna segiteni hogyan tudnám felvenni vele a kapcsolatot, hálásan megköszönném.
 


Adrien!
Köszi, megkaptam, már válaszoltam is! Kép

Orsolya!
Megírom e-mailban a címet, ha tényleg sikerül elérnem rajta Emesét.

Bóbita
 
 


Már nagyon várom :-). Köszi köszi köszi.
 


Megkaptam! Kép
- Adrien
 
 


Bobita / Adrienn!!!!?????

Azota semmi hir Emeséről?

Bobita, irtad van tejed lefagyasztva, merre laksz?
 


Orsolya!
Eddig nem válaszolt Emese.Kép Holnap megint megnézem.
A 156-os busz végállomásánál lakunk (Virányos).
Bóbita
 
 


Bobita!

küldtem neked pár napja egy mailt, megkaptad?
 


Bobita!

Ha nem sikerül Emesét elérni, mi is szívesen át/megvennénk a tejcsit. Kislányom 2és fél hetes, és nagyon sokat sír, mert nincs elég tejcim. A a születési súlyát még nem érte el, és tápszert kellett neki adnom már pár alkalommal, de nagyon félek, mert én is allergiás vagyok, és a hajlam miatt muszály lenne csak anyatejet kapnia. Csak pótlásnak kellene, így kis mennyiség is sokáig kisegítene minket (remélem) Ha esetleg más olvassa, és van felesleges teje, kérem, keressen meg, budapesti - Kispesti vagyok. címem: szilvia_h@freemail.hu
szilvi.h
 


Kedves Mindenki!

Bocsánat, de nem tudok fenntartani egy külön email címet az Missziónak, sokkal többen telefonon jelentkeznek.
A privát emailem: sziniemese@vnet.hu
A telefonom viszont nem változott: 0630/3436460

Ezen továbbra is azonnal elérhető vagyok!

Köszi,
Emese
 


WOOOW Emese!!!
Jo, hogy jösz.
Én is és Bobita is sokat kerestünk, akkor telefonon megkereslek.
 


Sziasztok!

Fel szeretnek ajanlani ajandekba 2003. szeptemberben es oktoberben lefagyasztott anyatejet! Tobb liternyi van, aventes zacskokban, a csiptetokkel fagyasztottam, de a kemenyre fagyott zacsikon kicsereltem befottesgumira.
Sterilitasrol: naponta kifoztem a fejot es az uveget, aztan 24 oraig gyujtogetve fejtem, es a hutoben tartottam az egesz cuccot, utana fagyasztottam. A mellemet nem fertotlenitettem fejes elott.
Budapesten lakunk, akit erdekel a tejci, irjon egy emilt a kaska@freemail.hu cimre. Lecci gyorsan irjatok, mert meg 1-2 hetig orizgetem a cuccot, aztan verzo szivvel, de megvalok tole, mert tele a melyhuto. Mivel 3 honaposnal regebbi, akkor is szivesen odaadom, ha fozocskeznetek vele, nekem csak annyi a lenyeg, hogy bababa menjen es ne a kukaba.
Remelem, lesz ra jelentkezo!

Kaska
 
 


kaska:
ha szeptember végi a fagyasztásod az még jo, de fagyasztott anyatejet max 6 hoig lehet tárolni.
amennyiben szept. eleji az már sajna nem adhato babocának.
sok sikert.
 


kaska! Írok mailt. Mielőtt kidobnád, egy barátnőm pont a napokban apadt el hirtelen (totál kimerültség miatt), pedig eddig még egy babát etetett az utcájukban. Forralva szerintem biztonságos még a szeptember eleji is, megkérdezem, mit szól, de szerintem ha el tudunk menni érte, biztos nagyon örülnek majd neki. (a nagyobb lány diagnosztizált tejallergiás, és a gyerekdoki a napokban közölte, hogy csak Humana-t hajlandó felírni a picinek =((( - ami szakmailag SEM elfogadható szerintem...
- Adrien
 
 


SADRIEN

nálunk is tejallergia van, de nekünk az erre speciálisan készitett tápit irta fel az allergologus dokinénink.
ez se tehéntejet, se szoját nem tartalmazz-- mivel az is gondot okozhat ilyen baboknál/gyerekeknél.
a neve PREGOMIN-- jo büdös, de ez tuti neki valo lenne

a ha-k csak átalakitott/ gyengitett tejet tartalmaznak, ez nem valo tényleges tejallergiásnak!!!!!!!!!

ne hagyják magukat!!!!
naná, hogy humánát ir fel, a gyogyszerügynök nem ügyetlen .
biztos sokat ugrál körülötteKép + ez-az....
 


Sziasztok!

Tejcim celba ert, kislanyomnak harmasiker tejtesoi lettek Kép Kép Kép

Sajnalom, hogy nem adhattam mindenkinek, aki irt Kép Kép de hat annyi meg nem volt, hogy erdemes lett volna szetaprozni.
Remelem, sikerul mas forrasokat feltarni! Kép

Jo, hogy van ez a topic. Kép

Kaska
 
 


orsolya11!

Hát éppen ez az! Ezt ők is tudják, és persze nem vették ki a humánát, de a dokival most úg ytűnik, nem tudnak mit kezdeni, köti az ebet a karóhóz, hogy a HA jó lesz. Bár hogy mire fel?! (Ez olyan, mintha direkte küldené őket, hogy a kisebb gyerekkel is csinálják végig a kórházban az egész allergia-tortúrát...)
De kikerülték, kerestünk nekik tejcit az átmeneti állapotra, meg a mi dokinkkal írattam fel Sinlac-ot kiegészítésnek, ha esetleg mégis kellene. De már javult a helyzet, sokat pihent az anyuka és most megint van tejci! Kép
 
 


sadrien:
örömmel hallom a jo hireket, én fel tudok nekik ajánlani egy doboz original pregomint, de ezt tényleg allergologussal kéne megbeszélni.
biztos van egy központi rendelö ahol az infopultnál tudnak erröl felvilágositást adni, hogy hol van a körzetükben ilyen szakrendelés.
 


Orsolya!
Nagyon szépen köszi a felajánlást! Kép Szerencsére most nem lesz rá szükség, mert tudja megint annyit szoptatni, hogy elég legyen a kislánynak Kép
 
 


Sziasztok!
Van valamivel több, mint 4 liter fagyitejem, 2003.11-2004.01-ig fagyasztott. Sterilen gyüjtve, az anyatejleadónak is jó (azért nincs késöbbi, mert január óta leadom).
Hivjon (06703107842) vagy irjon (sz-edit@mail.bme.hu) akinek szüksége lenne rá.
Bp környéke.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Nekem is van jópár zacskó lefagyasztott tejem, amit fel tudnék ajánlani, 2003.december végétöl január közepéig. Aventes zacskókban gyüjtöttem, naponta sterilizáltam a mellszívót. Akit érdekel, írjon a xena@dpg.hu emilcímre. Remélem sikerül tejtestvért találni! :-)
Ja és budapesti vagyok.

Üdv: Andi
 
 


Sziasztok!
Innen a társalgóból nem jelentkezett ugyan még senki a tejciért, de nagyon örülök, mert a védönö hívott fel, hogy szüksége lenne rá egy 6 hetes babucinak. Ismét egy példa, hogy a védönök igenis segítenek az ilyen dolgokban is! :-)

Sok sikert mindenkinek a szoptatáshoz és a gyerköcökhöz!

Andi
 
 

Vissza: Keres - kínál

Jegyzetfüzet: