Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti: nem fogod tudni olyan sokat használni a newborn ultrát szerintem. Amíg nem esik le a köldökcsonk, addig pl. nem annyira szerencsés használni, hogy a csonk nem álljon pisiben. Basic-ből hányat vettél? A taft egyébént gyorsabban tönkremegy, lehet hogy érdemes a külsőt is vegyesen venni.

Várom a hívást. Délelőtt írtam neked mailt


Péter
laeres
 
 


Zsuzsa! Jujj, nagyon tetszik a sárga- kendőben-Beni kép! (Meg a kendő is, de nem merek rá vállalkozni)

Kép
beszilva
 
 


Péter: Ok, nem veszek newbornt :) igazad van a köldökcsonkkal...

Egy csomag basicet vettem, 8 db. Te mondtad, hogy annyi elég. És, külsőből is vegyesen szándékozom venni.
Ezek szerint kezdek ráérezni a dolog lényegére :wink: .
Jó kis mosópelusos mama leszek :lol: :lol: :lol: . Csak a babó is birja.

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 

 
 

Öööö, bocsánat, hogy beleszólok, de tapasztalatom szerint a köldökcsonkot nem zavarja a textil. Mi 4 napos kortól használtunk textilt, a 6. napra leesett a köldökcsonk, szépen gyógyult, nem volt vele gond. (Egyébként az újszülött pisije steril, az meg hogy felázik, nem gátolja a gyógyulást.)

(Én sem vennék K. ultrát újszülöttnek, de ez másért van... Egyébként a kis méretű Basic egész jó már újszülött kortól, persze nagyobb csomag, mint mondjuk a BM, ha ez esetleg szempont. 8 db Basic valóban elég - egy napra. :))
Pindi
pindi
 
 


Na, ha jól veszem ki, én is oka vagyok a két topik szétválásának, bocs érte!
Ezután olvashatok kettőt :)

Móni
norsi
 
 


Pindi: ebben a dologban én azért nem vagy ok 100%-ig biztos. Éppen azért kell hinpőporozni, hogy minél jobban száradjon, tudomásom szerint.
laeres
 
 


Kriszti: bírni fogja a gyerek :) Én is elég gyorsan kiművelődtem mosható pelus témában :)
laeres
 
 


Laeres, én viszont biztos vagyok, mert ez a tapasztalat (nem csak az enyém). Nem kell elfogadni.
(Bár ha jól sejtem, téged is textilbe csomagolt az anyukád, amikor megvolt még a köldökcsonkod. :))

Egyébként meg a hintőporozásról még a gyerekorvosoknak is megoszlik a véleménye.

Pindi
pindi
 
 



Igen, engem is ebbe csomagoltak, mert NEM VOLT MÁS. Ha jól tudom, a köldökcsonk akkor esik le, ha leszárad. Ha a pisi ezt nedvesíti, akkor nehezebben szárad. Természetesen ez az én véleményem, ezt sem kell elfogadni :) Csak annyi történt, hogy mint a gyerekkel kapcsolatosan mindenben - ebben sem egy megoldás lehetséges :)
laeres
 
 


Pindi, Péter: Képzeljétek, Tomi köldökcsonkja 1 hónap !!! után száradt csak le!. Pedig hintőporoztam, nem ázott sokat, mégis...
De az tuti, hogy én Basicet fogok használni Danival a legelejétől. És nem 8, hanem 12 db-ot veszek (még rendeltem pluszba 4-et, Péter véleményének ellenére :) ). Szóval talán elég lesz két napra, nem tudom. Akkor éjjelre még úgyis a classicot próbáljuk. Legfeljebb veszek majd még. 8)
De ez most nem OFF, ugye? Már elegem van az off vagy nem off témákból.... Beszélgessünk, ez a lényeg. És ez egy új topic, mi alakitottuk...ha kendőt adunk-veszünk, az is helyt talál. Na.
:wink:
Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Ja, és Péter: inkább azt hiszem, mégsem megyünk el hozzátok, ha nem haragszol. Annyira megfelel nekünk ez a Kushies, hogy már biztosan rendelek(tem) neten. Szóval nem lutri, megnéztem a brendonban, ugye vettem is, szóval jó lesz.
Próbálom minimalizálni az autózgatást, kényelmi és PÜ szempontból...
De majd valamikor még összefuthatunk attól :) A kendőtök amúgy is érdekelne egyszer.

Kriszti
kkriston
 
 


Dehogy off :) Azért mondtam csak hogy elég 8, mert éjszaka úgysem cserélsz pelus. Úgyhogy két napra bőven elég lesz. Éjjelre egyébként érdemes gondolkodni egy-két lotties vásárlásán, mert ennél jobb nedvszívót én nem ismerek. Ráadásul lehet one size-t kapni, így "felcserepedésig" :) lehet használni. Ja, a köldökcsonk sok minden függvénye, úgyhogy bővel elképzelhető az egy hónap. Így lesz 26 pelenkád, ugye?
laeres
 
 


[/b]Kriszti: nem jöttök? De kár... :( Pedig nagyon vártunk ám benneteket. De megértem, hogy nem akarsz autózgatni. Majd csinálunk egy lokális kendő-peleka találkozót :)
laeres
 
 


Nekünk senki se mondta, hogy hintőporozni kellene a köldökcsonkot..

Kriszti! Offkérdésben egyetértünk.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda: az igazságnak sok arca van :)
laeres
 
 


Ja, most jutott eszembe, hogy itt pelenkát is lehet "árulni". Szóval eladó egy Popolini WoolWrap (M-es méret), keveset használt, foltmentes. Patentos, és mi inkább tépőzás pártiak vagyunk, ezért adom el. 3000 pénz az ára (az új ára 4890).

Péter
laeres
 
 


Milyen jó kis jelmondatot választott Varda, mi? Már én is felhasználtam a mondanivalómhoz :-)

kamcsatka
 
 


:-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Egy link Zsizsának. Ha jó használtan is, van most eladó Lana Solara.

http://www.thebabywearer.com/forum/show ... ana+Solara

vagy:

http://www.thebabywearer.com/forum/show ... ana+Solara

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


gyönyörű dolgok vannak... na nem mintha megtaláltam volna Solara-t, de a többi szuper! Főleg az a natúr-fehét selyemvégű karikás, meg a szivárványszínű Girasol. De csak a szemem kívánja:-)

kamcsatka
 
 


A sok összehajtogatott kendő közül a felső a Solara. Az első linkben. A másik drágább és messzebb van. Bár az elvileg új...

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Sziasztok,

Köldökcsonk: mi nem hintőporoztuk, a környékét kentük valami piros löttyel. Szépen leesett. (Mondjuk nem ugyanaz volt a két gyerekorvosunk, a második babánál használtuk a régi löttyöt, és az új dokinéni nagyon nézett, ő hintőporpárti volt...)
A bába válaszolban is úgy szerepel, hogy az első pillanattól mehet a textil, bár én csak későn fedeztem fel magunknak, így saját tapasztalatról nem tudok beszámolni.

Laeres, még mindig érdekelne a külső postája :D

Eszter
ikra
 
 


Eszter: basszus, ne haragudj, elfelejtettem. Ezer bocsánat érte. Rögvest utánnanézek, és jelentkezem.
laeres
 
 


Zsizsa: Ebay-nis van egy solara, ugy tan olcsobb.

Köldök: Mi nem kentük semmivel sem. Nekem az volt az elvem, hogy ne erje a baba böret csak tiszta viz. Popsikremet, meg popsitörlöt se nagyon hasznalunk (kiütesekre anyatejet kentem :oops: ).
smzsgalf
 
 


Eszter: a posta oldalán nem láttam infót, de épp most kaptunk egy levelet, kb. hasonló súly volt benne, és az volt 188 forint. Szerintem max. olyan 300 Forint körül van, annál biztosan nem több. DE ha kell, akkor megegyeztetünk, hogy ha 300 fölötti a postaköltség, akkor a többletet én kifizetem. Hm?
laeres
 
 


Zsizsa: A bebina rainbow nem tetszik veletlenül? Szerintem ez nagyon hasonlit a solarara es ilyet lehet ujonnan is kapni.
Itt egyösszehasonlitas a solaraval: (bebina a lenti)

A bebina is egy biopamut kendö, csak nem annyira ismert mint a lana, vagy a didymos. Egyszer probaltam es pont olyan jonak tünt mint a didymos.
smzsgalf
 
 


gyermeknevelés/ pelenka melyiket válasszam topikból?
valaki írta hogy kushies keres itt árulja egy lány:

Sziasztok!

Van egy csomo MOSHATO PELUSOM. Nagyon keszultem ra, hogy hasznalom oket (toletek kertem tanacsot anno) - de ugy tunik, nem birja a babam popsija. Ha nem veszem eszre, hogy termes van, tiz perc alatt kicsipi szegenynek, es napokig szenved tole... igy hat maradnak a kidobhato biopelusok.

Szoval hiaba vettem a pelusokat sajnos. Igy hat eladok a kovetkezo peldanyok Budapesten:

(Itt megnezhetok egyenkent:

http://www.babanatura.hu/ )

5 db Monapel praktika pelus (belso pelenka neven fut, allithato meretu), ujonnan csaknem 1400 Ft. Korulbelul 2x mostam oket, 1000-ert odaadnam darabjat.

13 db Kushies "All In One" pelus (Kushies Ultra), ujonnan 2650 Ft, de 2200-ert odaadnam darabjat.

2 db legkisebb meretu Monapel kulso pelenka (Mona Wrap neven talaljatok meg a fenti lapon), ujonnan csaknem 1700 Ft, de 1200-ert odaadom darabjat.

1 db Kushies kulso + 1 db Kushies belso Classic (10 kg-ig), osszesen 4750 ujonnan, 4000-ert odaadom (egyszer mostam).

Jo lenne egyben. Ez kb. egy "kezdo csomag", vagyis 10 kg-ig talan minden benne van, ami kellhet - mindenfele helyzetre. A Monapel praktika vegig hasznalhato, amig a gyerek pelusos koru. Ha erdekel, irjatok a kathy kukac freemail pont hu cimre!

Udv,
Kati

Kép
tabajd
 
 


Kellett nekem megnézni a Bebina weblapját. Most vágyom egy csillagjegyes bak kendőre :-(

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Péter, Saara,

én most vettem próbaképpen egy lotties tendy-t? kérdés: Saara úgy emlékszem te azt mondtad monapel külsővel használod mert a lotties külső nem jó? Péter ti mivel használjátok?

csak még egy kérdés: jó hogy itt is pelusozunk, de nem lenne jobb ezzel a témával visszamenni a pelenkás topikba? és ez csak hordozókendő maradna? vagy csináljunk egy pelenka adás-vétel topikot is?

Zsuzsa (smzsgalf) köszi a dydimos választ?

Laura

Kép
tabajd
 
 


Nekünk Kushies külső van, ami monjuk 98%-ban jól működik a Lotties-al.
laeres
 
 


Varda, a multkori hszodra reagalva: Nehanyan tettunk megjegyzest arrol, h nem olyan izgi ez a tema, de nem tortent valtozas. En nem vagyok az a tipus, aki "felkiabal", h legyen mar tema valtas.
Sztem azert is kerult a kornyezettudatosba, ami odakerult.

Ne erezd magad kirekesztve, hisz te is irtad, h jo lenne altemakra bontani ezt az egeszet. Az uj topik azert lett, h a kendo vasarlas koruli dolgokat meg lehessen beszelni. Sztem mukodik is. :)


Laeres: Tendy nekunk is tetszik, 1 proba darabunk van. Milyen kulsot hasznaltok hozza? (nekunk nem jott be a lotties muanyag, most gyapjut szeretnenk).

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


De, Laura, igazad van

Peter: Gyerekneveles => pelenka: melyiket valasszam
saara
 
 


Eladó egy XXL-es méretű, "virág" mintás Nandu kendő, alig használt állapotban.

Részletek itt: http://www.teszvesz.hu/item347165893_xx ... kendo.html

Kép

KépKép
KépKép
fioona
 
 


OFF
saara írta:Nehanyan tettunk megjegyzest arrol, h nem olyan izgi ez a tema, de nem tortent valtozas. En nem vagyok az a tipus, aki "felkiabal", h legyen mar tema valtas.
Sztem azert is kerult a kornyezettudatosba, ami odakerult.


Öszinten szolva en nagyon nem tartom ok-nak ami törtent. Elegge bantonak ereztem a kornyezettudatosba tett megjegyzeseket. Csak hallgattam az egeszröl, de ha mar igy felmerül en is meg mondom a velemenyemet.

Olvastam vissza a topicot, es nem talatam, a "nem olyan izgi" megjegyzest. Persze lehet, hogy csak nem vettem eszre, mivel rengeteg hozzaszolas volt.

Azt hiszem, hogy azert ennek is, annak is segitettem kendö beszerzes ügyben (perzse probalkoztam masban is, de ehhez ertek a legjobban). Aztan a köszönet meg az, hogy lehordast kapok erte. Igen, engem ez nagyon bant :cry:

Sajnos nem ertek annyira a CC-hez mint pl. biobaba, de mindig szivesen olvastam az offokat (es tanultam belölük), meg ha pl. a szoptanit-os tema engem azert egyaltalan nem erint.

A sok kendöhöz: ha mi MO-n eltünk volna nekem biztos "csak" Nandum lenne. De nekem volt akkora "szerencsem", hogy szüleim kisoromba külfödre mentek. Ez nem az en döntesem volt, es en mar 15 eves korom ota vagyom vissza. Tudom, hogy sokan irigyelnek ezert, de en meg azokat irigylem, akik otthon nöhettek fel. :(
ON
smzsgalf
 
 


Saara! Nem azt kell mondani, hogy ne erről beszéljünk, hanem olyan témát indítani, amiről beszélgetni szeretnétek. Ritkán vezet eredményre egy topikban az, ha vki arról panaszkodik, hogy nincs olyan téma, amiről szívesen olvasna. Más nem fogja kitalálni senki helyett, hogy miről is szeretne olvasni.

Pl. ha bekerült volna a topikba a most április 22-ére tervezett hordozós séta, én nagyon örültem volna neki. Szervezni is segítettem volna és ott is lettem volna.

Így meg, ha hamvába nem is holt, de minimum zártkörű lesz.

Egyelőre az se jutott eszébe senkinek, hogy az őszi időpontot betegye a topikba, pedig olvasgatva a környezettudatost, az is megvan már.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


ez most a törökbálinti séta? vagy van egy másik is? meg lesz egy ősszel is?

kamcsatka
 
 


Varda, az őszi időpontot még nem éreztem aktuálisnak, tavasz lévén, csak épp előjött a téma, én meg pont aznap láttam egy honlapon, hát megemlítettem. Ebben semmi kirekesztő nem volt :)
Többet viszont nem szeretnék magyarázkodni, mert úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett, és ez nem vezet megoldáshoz, csak újabb és újabb sérelmekhez. Zsuzsa, azt különösen sajnálom, hogy neked is rosszul esett egy és más, fordított esetben biztos én is így lennék. Azt hiszem, én sem írok egy darabig, most nem látom értelmét és kedvem sincs :( Pedig reggel még azt terveztem, felteszek minicittán készült kendős-futós képet.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


És ha veszünk egy nagy levegőt és új lapot húzunk? Tökjó lenne egy futós kép!

kamcsatka
 
 


Zsuzsa, megertem, hogy rosszul esett. nem szo szerint hangzott el, h "nem olyan izgi" egyebkent. tobben irtak pl., h jo lenne, ha a topik visszaterne a regi medrebe.
Mar korabban irtam, sztem nagyon rendes toled, h mindig belinkeled az olcso kendoket, en abban csak joindulatot latok, szeretsz masoknak segiteni, ez mind csak pozitiv. nekem ezzel semmi bajom, sokat tanultam toled, es ertekelem a szakertelmedet. :)

Varda, nem tudom mit kellet vagy nem kellett volna mondani. mind masok vagyunk, kulonbozo modon reagalunk dolgokra.
Ne haragudj, en sem szeretnek tobbet magyarazkodni, ugy erzem en is, h elbeszelunk egymas mellett.

Bocs, Orsi, azt hiszem nekem is kell egy kis ido...
saara
 
 


OFF
Zsuzsa, légy szíves ne vedd a szívedre ezt az egész hülye dolgot, ami a másik topikban történt. Szerintem amit te csináltál/csinálsz, az nagyon hasznos sok embernek, akik kendőt szeretnének venni. Nehogy abbahagyd! Most, hogy van ez a másik topik, már senki nem szólhat.
Szerintem a régieket az zavarta - de ezt a másik topikban is leírtam -, hogy valahogy a kendőbeszerzős hsz-ok nagyon összesűrűsödtek és úgy érezték, hogy már csak erről szól a topik...
Engem személy szerint (és talán másokat se, de ezt döntse el mindenki maga) nem zavarnak az OFFok, mégpedig azért, mert az agyamat nem tudom szétszabdalni úgy, hogy szeletekben gondolkodjak és a hordozás kapcsán igenis, hogy más, ezzel összefüggő témákra asszociálok (akár cc, akár igény szerinti szoptatás, akár cumi, akármi). Legföljebb átugrom, ami nem érdekel. Annyi tolerancia mindenkiben lehetne, hogy nem tesz megjegyzéseket mások OFFjaira. Szerintem ez így normális és jó lenne, ha lehetne beszélgetni, a vezérfonal úgyis a hordozás marad.
Hogy kinek mennyi kendője van, az sokmindentől függ, ha valakinek van erre kedve-pénze, miért ne gyűjthetne többet? Másnak meg más a hobbija és ehhez senkinek semmi köze nincsen. Ne törődj vele.
Bocsánat mindenkitől, ez az egész OFF volt, de engem most már nagyon zavar ez az egész "ügy", ami itt volt.
És minden képre kíváncsiak vagyunk!!!
ON

Viru
Kép
viru
 
 


Akkor én teszek is fel képet! Ugyanis megérkezett a szép Iris, az ebayes. Nagyon tetszik a szine és a hossza is ideális hátihoz. Pont ilyenre gondoltam! Az anyaga sokkal jobb mint gondoltam, nem túl vastag! Szuper!!!!
Szóval a kötést ne nézzétek, mert Tomi nem hagyta magát, tökre begolyózott...Valami nyűgje van, az alvása is borzalmas...
Mindenesetre apának is bejött, azt mondta, kényelmes. Szóval ez lehet az ő kendője, aztán bekéretőzik az éppen lefáradt csemete, ha akar... Szeretnénk sokat túrázni, már most nyáron akár.

kriszti

apán elölkeresztezve:Kép buta mosollyal:Kép Kép Képéppen fojtogatja apját..., de a hátibog miatt jó kép :wink:

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Krisz: Bambino Mio newborn a köldök alatt van. :D Örülök, hogy belelkesedtél pelenka ügyileg (is)!!!

off:
smzsgalf: Ha rám gondoltál, én nem céloztam neked semmit! Szerintem tök jó, amit csinálsz/ csináltál. Ennek a topicnak te vagy az esze!
on

Eladó egy Bambino Mio newborn szett, egy BM próba csomag és egy soft külső.http://www.babanatura.hu/ :!: :!: :!: :!:
kisvicus@gmail.hu

kisvic
 
 


Kisvic: köszi, tényleg belelkesedtem! Tomival is próbáltuk, de nem voltam elég elszánt. Azért az biztos, hogy az eldobható pelenka a szülők kényelmét erősen szolgálja, más kérdés,hogy sokkal később válik szobatisztává a külök.
Szóval most remélem, kizárólag moshatót fogunk használni, mert sajnos TOmival többszöt volt rajta papír mint textil. De azért már akkor tetszett...Jó, hogy nem adtam el!
Már megrendeltem az összes létező darabot, szóval nem fogok többet venni. Esetleg leszoktatót TOminak, mert elég lassan szárad az a darab, amit vettünk próbából...Fura. Az ultra gyorsan száradt!
A Kushies Basic is köldökcsonk-kimélő szabású, azt mondják.
Bár, az igazat megvallva, Jucuu pelusai nagggyon tetszenek, gyárthatna nagy mennyiségben, akkor még akár vennék is tőle. Ti nem? Olyan szépek és biztos jók is...Rekláááám :)

A babapisiltetés (EC), nagyon durva!
Néha arra gondolok de jó lenne, de sztem tutira nem bírnám idegileg. :( Láttam egy videót: Lehet,hogy ismeritek, de nem semmi....

http://www.youtube.com/watch?v=W9euAepQPqQ&eurl=http://www.babaabilin.hu/filmek.shtml

Kriszti
kkriston
 
 


Krisz: Jucuu Finnországban lakik, nem tudom figyelted-e. :o

kisvic
 
 


Hát persze, de ott is van posta :) Amúgy meg csak költői kérdés volt, az tuti,hogy szépeket művel!

K
kkriston
 
 


Hahó!

Köszi a linkeket! :) A 4,60-as túl hosszú, a 4,10-es jó lenne (az az ebay-es), de még tisztába kell jönnöm a rendszerrel, mert még sosem csináltam, a németem meg teljesen kitörlődött a gimi óta. És egyáltalán nem zavar a használt, sőt, még jobb is, ha olcsóbb.

Szóval köszi még egyszer! Aztán lehet, hogy jövök tanácsot kérni, hogy mit hogyan kell csinálni az ebay-en! :wink:

Zsizsa
fringilla
 
 


A nyuszi rágja szét, már megint a másik nickemet használtam, bocs! :oops:
Zsizsa
zsizsa
 
 


Ja, a babapisiltetéses videoban láttátok mi van a lábikón? Babylegs... Na, erre is jó :) (meg jó a SK varrott meg kötött is természetesen)

kamcsatka
 
 


Sziasztok!

Ha valakit érdekel, a babaszobán hirdetnek egy 7-es kék-fehér indiot 22000-ért, állítólag új.

Zsana
zsana75
 
 


Zsana! Nem találom, pedig ajánlani akartam vkinek. Be tudod linkelni?

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 

Vissza: Keres - kínál

Jegyzetfüzet: