Új privát üzeneted érkezett!

A nem gyűrődik azt jelenti, hogy elég jól kirúgja a használat közben begyűjtött gyűrődést, mint a pamut is.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


kamcsatka írta:Lányok, ez a topik nem lehetne pelenkás adok-veszek, meg ilyesmi is? Hogy ne legyen off...


Orsi, én örülnék neki, szerintem jó ötlet!

Judit
Kép
patonayj
 
 


Orsi! Szerintem is legyen pelenkas adas-vetel is :D

Saara! Azota meg többen is irtak a lenes kendöröl es mind nagoyn aradoztak rola, hogy milyen szuper. Azt mondtak, hogy jobban feszesre lehet huzni mint a sima Indiot (mivel csak indiobol van lenes). Szerintem azok sem mind vasaljak a kendöket.

Lattatok, hogy most mar van kashmere kendö is? :shock:
kashmere indio
Azert ez nekem tul draga lenne
smzsgalf
 
 

 
 

Hmmm, nem semmi ára van ennek a kashmírnak. Igaz, hogy a Millefiori Seide is jóval drágább a sima Indio Seidénél. Az is érdekes, hogy most nyárra hozták ki a kashmírt, ez inkább téli kendőnek tűnik, mint a gyapjúval kevertek is.

Külön téli kendőre viszont nem vágyok, felöltözni fel tudunk több rétegben, nyáron vetkőzni egy szint után már nem.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Meg egy ERGO a nemet forumon 60€-ert fekte/lila szinü
smzsgalf
 
 


igen fura. nekem az is furcsa, hogy a regi (nem rozsaszin) Millefiori Seide joval olcsobb volt :?
smzsgalf
 
 


Egyértelmű, hogy a kereslet - kínálat szabályozza az árakat. A millefiori design úgy tűnik, nagyon bejött :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Hat az, vagy a rozsaszin ;-)
smzsgalf
 
 


szeretnek egy nyar kendot, a lenes es a seide kozott hezitalok. szerintetek?
kicsit felek, h azert gyurodik a lenes.... viszont azt talan lehet talani hasznaltan, nem? seide-t nem hiszem.. :?

Zsuzsa, koszi amugy :)

Kriszti, utalok vasalni, ido es energia pocsekolas - szerintem.

kashmir: durva, a kovetkezo arany vagy gyemant kendo lesz :lol:
saara
 
 


Nekem nem volt meg lenes kendöm azert nem tudom, mondom a nemet csajok nagyon lelkesek. A seide szerintem durvan draga a lenes joval olcsobb (a sondermodellek közt van is epp egy, de allitolag lesz meg tavasszal meg több is).
A nemet forumon valaki arul 110€-ert egy uj 6-os seide-t. Ha gondolod megkerdezem, hogy nem küldi-e el ennyiert MO-ra.

Különben en is utalok vasalni, de a kendö vasalast valamiert elvezem :oops:

gyemant kendö: :lol:
smzsgalf
 
 


Az e-bayen volt az elmúlt időszakban néhány seide, szerintem a sima indio seide nem nagyon drágább a normál modelleknél, 108 EUR az 5-ös. A használtakkal az a gond többnyire, hogy mivel Sondermodell rászállnak a gyűjtők is, így nem sokkal olcsóbb, mint az új.

A kasmír nagyon nagyra tartott alapanyag. Nekem volt régen egy kasmír kendőm, nem találtam olyan különösnek. Inkább a mintája volt szép.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Ez a kasmir-dolog sztem már csak reklám-fogás. A Lisát is gyártják gyapjúval, nem lehet sokkal finomabb a kasmir. Vagy? Mindenesetre biztos lesznek rá vevők, mivel ritka. És drága!!!

varda, jól mondtad, hogy a seide jól rásimul a gyerekre. És könnyű kötni! Olyan jó puha meg könnyű és izé...szóval örülök, hogy ráköltöttem egy vagyont. Nem gyűrődős annyira.
De a lenes sem lehet rossz, csak sztem annak sok idő kell, mire betörik. Sok használta után lesz egyre puhább és akkor talán már nem is gyűrődik annyira. De nyárra nem tudom , megvenném-e.
Vannak a nyári Jaquardok. Ott nem tetszik egy se, Sára?

És is utálok vasalni, de szoktam. A gyerekét főleg. A ruhák tartósabbak tőle és puhábbak is! Időbe telik, az tuti :cry:

K

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Nem tudom, kicsit szkeptikus vagyok, hogy számít-e nyáron, hogy pamut vagy len vagy selyem-e a kendő. Igazi kánikulában, amilyen szokott lenni itthon, nem tudom elképzelni, hogy lényeges különbség legyen...vagy csak savanyú a szőlő? :wink:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány! Lehet, hogy igazad van, kiderül nyáron :-), majd tesztelek...

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


én is :)
Viszont arra gondoltam, ha dögmeleg van, úgysem megy az ember ki az udvarra, legalábbis nem sokáig. Ilyenkor jobb bent hűsölni.Báár, vannak mazochisták, akik imádják a meleget és viszik a kölköt is. Csak le ne égjen!
Nekünk itt az erdő mellett amúgy pár fokkal különbe is hidegebb van, ez nyáron kifejezetten jól jön!
Amúgy ha mégis elmennénk...fogunk! Akkor elég a naptej, a sapka vagy egy plusz napernyő a fejem felé??? Szegény babóka nem akarom, hogy megsüljön! Hiába seide, tényleg izzadni fogunk, az tuti!

Mik a tapasztalatok?

Kriszti
kkriston
 
 


Eszter :)

Zsuzsa, szerinted parasztsag nem megkerdezni elore, h kuldenek-e M.o-ra :?:
most lattam egy lenest, de csak nemetorszagot ir.... :?
saara
 
 


ja, es Kriszti, nem csak nyarra vennem persze, de<akkor jo lenne vmi vilagos kendo. sokat leszunk a kertben remelhetoleg (persze nem a hogutas napsutestben).
jaquardban a jakob tetszik, de az nem igazan vilagos. sajnos :lol:
vagy mit ertesz nyari jaquard alatt :?:
saara
 
 


Saara: Igen, ezeket!
A paul nekem is nagoyn tetszik, már eléggé gondolkodtam a dolgon, hogy veszek. De apa lebeszélt. Jó lesz egy bamberoo helyette... 2 kendőm lesz, plusz a MT. Elég.
Nyárra a seide biztos tuti. Meg télen is. Végülis :)
A lenes sem lehet roszz... Nehéz a döntés.

K

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Ja, Paul helyett Jakobot akartam irni. A szine nagyon szép, de sötét. Ezért jött volna szóba még Paul. Aztán semmi sem lesz :) :)
kkriston
 
 


Nosztalgikus hangulatban voltam az időjárás miatt (lányka meg 2 órája alszik a hasamon), úgyhogy megint elölről kezdtem olvasni a hordozós topikot...
Két dolog tűnt fel:
- már 2004-ben felmerült a Didymos és a Strochenwiege, nem is egyszer... :D :D :D
- Biobaba már akkor nagyon tájékozott volt, hasznos és érdekes dolgokat írt, szuper képeket talált. Szerintem ő az egyik hordozóguru a fórumon

kamcsatka
 
 


varda: tenyleg igazad van, nem is olyan draga az indio. En anno meg sem neztem, mivel a seide nino meg a millefiori 6-os 120 körül volt es azt nagyon soknak ereztem.
Különben a forumokon azert lehet hasznalt seidekat kapni, csak eleg közel van a bolti arhoz es nem tudom, hogy az megeri-e.

saara: szerintem nem kell megkerdezni, ugyis azt gondolom, hogy ra lehet venni, a masik jakobos is azt mondta, hogy azert nem akar küldeni MO-ra, mert akkor nincs biztositva.
hasznalt lenesel az a gond, hogy eleg keves van belöle es sokan akarnak nyarra ilyet, szoval lehet, hogy az eleg draga lesz es akkor tan inkabb megerne ujonnan.
Tenyleg kicsit hibas kendöt nem vennel? Mert lehet, hogy van a didynek olyanja kicsit olcsobban.

kamcsatka: nem irnad be, hogy melyik oldalon talatad (olyan hosszu az a topic :oops: ) en csak az elso 20 oldalt olvastam kb es tenyleg ott volt biobaba :D
smzsgalf
 
 


smzsgalf, kb. 2004. november ( a didy említésre gondolsz?), de majd megnézem megint később

kamcsatka
 
 


igen, arra gondoltam :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smzsgalf 2009.09.09 10:08-kor.
smzsgalf
 
 


Sziasztok!

ha tényleg azt mondjátok, hogy legyen ez pelenkás adok veszek is akkor nekem lenne eladó pelusom:
Lenne két Popolinis külsőm eladó, PopoWrap fehér L-es méret, valamint Vento delfines L-es.

_Andi-tól vettem itt a babaneten, de nekünk nagyon szoros combban. nem sokat használtam a fehéret talán 5* a delfineset 2*. nem emlékszem mennyiért vettem,de 3000-ért plusz postaköltség odaadom. (vagy a klubba személyesen átvehető, vagy egyéb helyen megbeszélés alapján) csere is érdekel, elsősorban külsőt keresek (monapel vagy kushiest 11 kilós lánykára)

Andi ezt írta róla: Annak idején egyszerre rendeltem az M-es méretűekkel, megspórolni akarván a postaköltséget, de most tudatosult bennem, hogy mivel főleg prefoldot használunk, ez nekünk mindig nagy lesz.
Ki lett bontva, kimosva, de épp csak rápróbáltam a gyerekre, és láttam, hogy óriási.
Ha érdekelne valakit, kérem, írjon nekem üzenetet.
Kép itt: http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 412ef966d6


Laura

Kép
tabajd
 
 


Biobaba nem csak kendoben guru, a kornyezettudatosban is foguru szerintem :D
saara
 
 


Ok, Zsuzsa, koszi a segitseget! :)
megnezem a didy honlapjat, azt mindig elfelejtem, nekem hibas is abszolut jo lenne.

Szolsz, ha latsz valahol 5-os seidet elado normalis aron? Koszi mindent!
saara
 
 


nekem ugy remlik a 25. oldal kornyeken kerult szoba eloszor didymos (en is nosztalgiaztam par hete :lol:, orulok, h ket topik lett igy kulon, bevallom nekem is sok volt kicsit, ami nemreg ment a hordozosban....)

Szoval jobb igy, sokkal :)
saara
 
 


Zsuzsa,

a hibás kendők fent vannak a dydi honlapján valahol?

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Laura,

Tragetücher / Sonderpreise.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Sára, így van! Nagyon szeretem Biobaba tárgyilagosságát, bárcsak én is jobban félre tudnám tenni az érzelmeket:-)

Pelenka adás-vétel: egy fajta textilpelus Budaörs 20 km-es vonzáskörzetében 2 hétre ingyen kölcsönözhető, házhoz viszem. A kisebb méretek egyelőre vadiújak, a nagyobbak használtak. A cél: vásárlás előtti kockázatmentes kipróbálás.

kamcsatka
 
 


Orsi, ezt most nem ertem egeszen...
Ha pl. lotties tendy-n gondolkodom te hozol nekem es kiprobalhatom egy hetig ingyen :?:
saara
 
 


Saara, nekem így visszaolvasva és az elmúlt hetek fejleményeit látva olyan érzetem támadt, hogy akkor lenne mindenki elégedett, ha több topik lenne, egy ilyen adok-veszek, egy hordozóeszközös, egy a kötési technikákról és egy a szellemi-lelki háttérről, kapcsolódó dolgokról. Talán majd kattix honlapján.

Mindenesetre szerintem nem megoldás a hordozáshoz közvetlenül kapcsolódó dolgokat egy másik topikban offként megbeszélni. Hisz a hordozós topikba is be lehetett volna tenni terelve ezzel is az ottani beszélgetés folyamát olyan irányba, amiről a régiek is szeretnének beszélgetni. Nem biztos, hogy az újakat nem érdeklik ezek a témák, de valakinek fel kell dobnia ahhoz, hogy beszélgetés induljon róluk.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Fent vannak, igen. A nemet nyelvü oldalt kell nezni.
Itt a link:
Sondermodelle
Az Indiok, a Millefiorik, meg a Ninok hibatlanok, amik alatta vannak, azok hibas darabok. Hibas Indio Eis (ez a lenes) nincs fent, de lehet irni a Didymosnak, mert altalaban szokott lenni nekik egy-egy hibas is.
TBW-n olvastam, hogy nemsokara lesz meg egy lenes Indio modell, de az meg nincs fent.

Saara: szolok, ha latok 5-ös Seidet En is örülök az uj topicnak. Annyira sokat irtak/irtunk a masik topicon, hogy keptelenseg volt követni es sok erdekes dolog elveszett. :(

Ja meg lenes indiorol: egyik csaj irt a nemet forumon (ez nagyon szakertönek tünt). Azt irta, hogy nagyon fontos, hogy ezeket mindig folyekony mososzerrel mossuk (vagy persze mosodio is jo). Meg, hogy szerinte ezek "supportivabbak" mint a pamut indiok, szoval nagyobb gyereket jobban tartanak. Vasalasrol azt irta, hogy gyakrabban kell öket vasalni, hogy ne mindig ugyanott legyenek a gyürödesek.
Különben itt a topic elöbb is belinkelhettem volna :oops:
smzsgalf
 
 


Sára, ööö... nem akartam túl nyilvánvaló lenni, úgyhogy még egyszer: nem , csak EGY BIZONYOS fajtáról van szó sajnos :) Priviben gondoltam részletezni, de Neked már nem kell...

Varda, én is sokat gondolkodtam ezen a dolgon. Szoktad nézni a TBW fórumokat? Ott így van. De ezt nagyon-nagyon nehéz működtetni, koordinálni, ezért törvényszerű volt, hogy egy ilyen népszerű gyűjtőtopic, mint a hordozós (emlékeztetőül: HORDOZÓKENDŐK a topic eredeti címe, létrehozva 2001-ben...), előbb-utóbb borul... De a fejlődés elől akkor sem lehet kitérni, csak új formát kell keresni.

kamcsatka
 
 


mindig tul sokat irok es azert tul lassu vagyok :cry:
smzsgalf
 
 


Ja, és alapvetően soha nem lehet mindenki elégedett, bárhogy is törekszünk rá (pl. én is ezt szerettem volna). Továbbá egy regényt sem mindig a szerzője ír, hanem az is írja saját magát...

kamcsatka
 
 


Varda, en nem az off-okra gondolok, engem abszolut nem zavar, ha pisiltetesrol, moshato pelusrol vagy etetesrol van szo (bar ha mar a reszletekre kivancsi az ember sztem jobb a kulon topik).
Engem az zavart, h az utobbi idokben inkabb arrol szolt a topik, h kinek milyen kendoje van/lesz, tehat maga a beszerzes volt a fo tema. Persze fontos, h ki miben hordoz, latod en is venni szeretnek most egy kendot, de nem ez a lenyeg - szerintem :D
saara
 
 


Sziasztok,
nekem is van négy pelenka külsőm eladó.
Van 3 Monapel S-es (3,5-6 kg). Ezek teljesen újak, mert mire kipróbáltam volna őket, már a baba ki is nőtte. (1000 Ft/ db)
A negyedik egy BM külső (12-15 kg), egyszer használt.
Keresek a Mona belsőhöz egy jó külsőt, és ez volt az első vásárlásom, de rosszul tettem, mert ez nem kompatibilis a Monával. (2000 Ft/db)
Ha valakit érdekel, ide küldjön levelet: kisdiofa@gmail.com

Patrícia

Kép monapel
babintiti
 
 


Jaj, tisztára lírai lettél Orsi !!! :lol: :wink:

Különben nálam vegyes érzelemeket ébreszt ez a külön topic. Egyrészről rossz, hogy meg kell nyitnom újra és újra ezt vagy pl. a BLW-t (ami már jó ideje nem mozdul, nem ir senki :? ), aztán meg a kendőset, aztán meg a szülőset (na jó, az nem a kendősből nyílt, csak engem még pluszban érdekel 8) )...És igy tovább...

Jó viszont, hogy talán tényleg egyfajta témáról tudunk csevegni. Itt nagyon jó, hogy Zsuzsa rendszeresen küldi az infokat vagy Varda fordítgat :lol: :lol: :lol: . A kendős pedig megint olyan mint rég (én is csak pár hete vagyok ott, de azért visszaolvasgattam). Kiváncsi vagoyk a nagyon régi motorosokra, milyen bölcsességeket irnak - még nem nagyon jelentkeztek. Biobaba nagyon szimpi :) .

Na a lényeg, hogy nem lesz itt háború vagy utálkozás, ha szépen, kellemesen beszélgetünk, ki-ki a maga témáját választva. Remélem, érthető voltam, nem félreérthető :shock: .

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Jaa, most jut eszembe!
Pelenka: én vevő lennék Kushies Basic és Classic legkisebb máretű belsőkre plusz pár vízhatlan külsőre is. Elég sok kéne, jó állapotú. Meg mosható betét is kell, esetleg leszoktató nadrág (13 kilósra).

Van valakinek eladó?

K
kkriston
 
 


Saara, én sem az offokra gondolok (nekem sokkal inkább off a cc egy hordozókendős topikban, mint a hordozókendő beszerzése, de max átugrom azokat a hozzászólásokat, amik nem annyira érdekelnek). Valóban ez volt az elmúlt hetek legfőbb témája, de ha visszaolvasol, kb. egy éve is téma volt ez is. Csak akkoriban a topik szerencséjére, vagy szerencsétlenségére kevesebben voltak azok, akik a hordozóeszköz beszerzési szakaszban tartottak, így nem került ez ennyire túlsúlyba.

Én azt sajnálom nagyon, hogy azt a témát, ami engem konkrétan idehozott erre a fórumra, és lelkesített már több mint fél éve, és ami miatt végülis úgy döntöttem, hogy regisztrálok ide is véletlenül kell fellelnem egy másik topikban. Eddig megszólítva éreztem magam, most sokkal inkább kirekesztve. Nem érdemeltük meg, hogy eljusson hozzánk az info. (két napja töprengek, hogy leírjam-e ezt)

Ha van valaki, aki más témáról szeretne beszélgetni a mi nagy beszerzési lázunk közepette, hát szóljon. Dobja fel a témát, biztos vagyok benne, hogy velünk se csak a beszerzésről lehet beszélgetni.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Orsi! Nézegetem a TBW-s fórumokat, de egyelőre még nagyon el vagyok ott veszve, még szokni kell a fórumstruktúrát.

A szerző és a regény viszonyáról névadóm Tolkien jut eszembe.

Kb, idézet egy leveléből: "Felbukkant egy új szereplő (Faramir), biztosan nem én találtam ki, hisz nincs is szükségem rá, de olyan szószátyár, hogy ha így folytatja ki kell tennem mellékletbe."

Tényleg nem lehet mindenki mindig elégedett, ezért volna fontos a tolerancia.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda, kamcsatka bólogat... Tudtam, hogy Tolkien, csak nem voltam biztos benne...
Kriszti, ez van ma, előbújt a majdnem-bölcsész belőlem :)

kamcsatka
 
 


Saara: Lotties Tendy-n ne gondolkodj - vegyél nyugodtan :) Iszonyat jó, baromi jó nedvszívó, jól passzintható a gyerekre, nekünk a Kushies mellett van 6 darab abból. Úgyhogy nyugodtan dönthetsz a vásárlás mellett :)
laeres
 
 


Varda: es mi az ami teged ide hozott, ha kerdezhetnem?
smzsgalf
 
 


Zsuzsa! Egy másik fórumon nyílt topikban intézett felhívás a tavaly őszi hordozós sétára. Sajnáltam akkor, hogy még nincs kit hordoznom, különben ott lettem volna. :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda! Setara mi is mentünk volna, csak hat Györ kicsit messze volt, tan iden :D

Kriszti: erdekel meg a Paul? Mert a csajszi talalt rajta foltokat es azert meg sem adta meg el. Levitte az arat 35€-ra. Ez egy uj fajta kendö Mittelpunktal. A foltok a kendö közepen vannak, de közel a szelehez, es szerinte megkötött allapotban nem latszanak.
foltok
smzsgalf
 
 


Zsuzsa: És ezek vajon mitől erednek? Vér? Vagy kakaó?
Különben ennyiért nem érdekelne. Csak most inkább mást veszek, mosható pelenkába ruházok egy nagyobb összeget, aztán meg egy Bamberoo. Ki is fogy a zsebpénzem :(

Ja, már akartam tőled kérdezni, hogy Németo-ban mindenféle Kushies méretű és fajta pelus van? Tudom, most nem ott vagy, de esetleg érdemes volna K. Ultrából a newborn méretet onnan megrendelni? Vagy van Ausztriában is? Meg a taft külsők is érdekelnek, ami szintén nincs itthon...Asszem.

Köszi, Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kriszti: de vannak taft külsők, úgyhogy azt fogsz kapni. A newbornt én a helyedben nagyon átgondolnám - ugyanis csak ultrában létezik. 4 kg-ig van, ha pl. a gyerkőc 3700 körül születik, akkor 1 hónapig ha tudod használni. Emiatt 20 darabot beszerezni teljes mértékben felesleges :) De ez csak az én meglátásom...
laeres
 
 


Péter: csak azért gondoltam, hogy kéne, mert az eggyel nagyobb méret meg túl nagy volt. És azért sztem nagyon jó az ultra...20 db newbornt persze nem vennék, csak néhányat. Azért még 5 kilósan is rámenne sztem, nem tudom.
De már vettem basicot, képzeld! A brendonban 100 ! Ft-tal olcsóbb volt ,mint a neten. Meg 1 leszoktatót is (500 ! Ft-tal drágábban..), eddig szuperül vált be, nem ázott át kb. 3 óra alatt. Nem is folyt ki. Szóval veszek még:)
Taft leszoktatóst is lehet kapni a happy babyn, olyat is szeretnék. Külsőből is csak ott van taft, szóval ott fogok vásárolni valszinű...:)
Még classicot kell venni. Rengeteg pénz!!! :shock:

Amúgy meg hivlak, jó? Jövő héten benézünk...

kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 

Vissza: Keres - kínál

Jegyzetfüzet: